PDA

Prikaži potpunu verziju : Fallout 3


Strane : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Red Dragon
17.7.2006, 22:43
Ljubitelji RPG verovatno sa nestrpljenjem iscekuju nastavak ove legendarne igre.:n_klanja:
Ocekuje se da Fallout 3 bude jedan od najboljih rpg-ova, s obzirom da ga prave tvorci Obliviona
Sta vi mislite?:rolleyes:
Da li mozda znate kad izlazi ovaj naslov?



Nadam se da ce ova tema dugo trajati:dedica:

dodgeme
18.7.2006, 0:28
jedva cekam obozavam fallout.Nadam se da ubace da moze da se bira izmedju Izometrik strategije i FPS posto svi znate kako oni prave dobre FPS-ove[oblivion]

madhatterYU
18.7.2006, 0:39
sta se palite kad fallout isto ko i duke nukem, "samo sto nece, sledece godine u ovo vreme" kako najavljuju svaki put.

Red Dragon
18.7.2006, 11:59
sta se palite kad fallout isto ko i duke nukem, "samo sto nece, sledece godine u ovo vreme" kako najavljuju svaki put.


Navodno se Fallout 3 razvijao paralelno sa Oblivionom, ali pitanje je koliko tu ima istine, jer je igre trebala da izadje jos pre 6 meseci.

Ja se samo nadam da ce igra zadrzati smek Fallout 2

Mario Pavićević
18.7.2006, 12:05
Izaci ce izaci ce... :) kao i svi drugi naslovi iz bethesda razvijace ga sto godina ali ce izaci.do sada nisu izneverili.Oblivion su poceli da rade odmah posle morrowinda pa koliko im je trebalo???samo polako treba strpljenja...

Smash
18.7.2006, 17:11
heh... svakako nece skoro izaci... mozda je dobro kriju, ali nigde nisam procitao nista o igri konkretno.. a kamoli video neke shotove... u svakom slucaju ima dosta dodirnih tacaka izmedju fallout i TES serijala, tako da mislim da ce Bethesda odratiti dobar posao... samo da ne ubace sistem pravila i levelovanja iz Obliviona, i da ga ne rade i za konzole i bice super! :)

Sarmatian
18.7.2006, 17:14
Vec ga vidim, bice prikazano 33 vrste trave po kvadratnom metru, lanac ce se pomerati u skladu sa zakonima fizike, ali naravno, nece biti krvi, ni ruznih reci, ni nemoralnih kvestova, jer boze pomozi, nece se tako dobro prodati... Oblivion sa puskama, dosadnim kvestovima, prilagodjeno za decu do 12 godina. Ali, ne treba se brinemo, grafika ce biti state of the art i imacemo glas patrika stjuarta, endija garsije ili nekog treceg holivudskog baje u uvodnoj spici...

E sad, daj boze da ovo sto sam rekao bude samo paranoja...

Smash
18.7.2006, 17:21
Vec ga vidim, bice prikazano 33 vrste trave po kvadratnom metru, lanac ce se pomerati u skladu sa zakonima fizike, ali naravno, nece biti krvi, ni ruznih reci, ni nemoralnih kvestova, jer boze pomozi, nece se tako dobro prodati... Oblivion sa puskama, dosadnim kvestovima, prilagodjeno za decu do 12 godina. Ali, ne treba se brinemo, grafika ce biti state of the art i imacemo glas patrika stjuarta, endija garsije ili nekog treceg holivudskog baje u uvodnoj spici...

E sad, daj boze da ovo sto sam rekao bude samo paranoja...

uh.... tako nesto mi nije palo na pamet kad je Bethesda preuzela Fallout... mislim... ako ukinu psovke, krv i sve ostalo sto igru cini neprikladnom za decu... ajaoj nama! :n-cc2:

Mario Pavićević
18.7.2006, 17:32
Citao sam davno intervju sa nekim likom iz bethsofta u vezi fallout-a 3 i bas su pomenuli Mature status fallouta i problem sa morrowindom koji je imao teen status(bez psovki i ostalog) a iz bethofta su odgovorili da ce naravno preneti duh stare igre jer fallout ne bi bio to sto jeste da je uradjen bez psovki krvi i ostalog...tako da nema brige:)

Red Dragon
18.7.2006, 23:46
Zanimljivo je to sto nema uopste novosti vezanih za F3, sve one datiraju iz 2004 (bar vecina onih koje sam pronasao).
Mogli bar da izbace bar neku novost, ako nista ono u fazonu:

a) F3 ce izaci u narednih 5 godina
b) F3 ce izaci sutra
c) ukraden je kod za F3
d) posto smo se namlatili para zahvaljujuci Oblivionu, izbacicemo F3 kad budemo hteli

-Salu na stranu, ako imate neke novije informacije vezane za F3, recite ili dajte sajt.
-Dajte i poneki screenshot...

-Svim ljubiteljima Fallout serijala preporucujem sajthttp://www.nma-fallout.com/.(jeste mator, ali je odlican sajt)

Fallout rules!!!:alealeee: :alealeee: :alealeee:

Sarmatian
19.7.2006, 3:07
Citao sam davno intervju sa nekim likom iz bethsofta u vezi fallout-a 3 i bas su pomenuli Mature status fallouta i problem sa morrowindom koji je imao teen status(bez psovki i ostalog) a iz bethofta su odgovorili da ce naravno preneti duh stare igre jer fallout ne bi bio to sto jeste da je uradjen bez psovki krvi i ostalog...tako da nema brige:)

To bi bilo super, ali menjaju oni mnogo stosta kada im dolari zasuskaju. Ostaje nam samo da se nadamo da ce fallout zaista ostati fallout.

Drugi problem je po meni neinventivnost i nemastovitost bethesde. Kvestovi u oblivionu su prilicno glupi i nezanimljivi. Isto tako je i sa pricom i celokupnom atmosferom. Tako da po mom misljenju bethesdinim igrama nedostaje upravo ono sto je krasilo fallout. Da li je to razlika u samoj koncepciji igre, ili jednostavno ne umeju bolje, videcemo...

Otisao sam na taj sajt sto je red dragon pomenuo i citao intervju koji je dao Pete Hines. Izmedju ostalih, standardnih stvari u stilu jos-uvek-je-suvise-rano-da-kazemo-bilo-sta, nasao sam i ovo:
Can we expect something similar to the work done on Morrowind, in terms of that style of game experience?
Pete Hines: Again, it's early to say, but it wouldn't be a leap of faith to say that we plan to use technologies in development otherwise. You could make some fairly safe leaps of faith that it would be similar in style. We're not going to go away from what it is that we do best. We're not going to suddenly do a top-down isometric Baldur's Gate-style game, because that's not what we do well.

Znaci da se mozemo pozdraviti sa stilom fallout-a i ocekivati stil TES-a...

madhatterYU
19.7.2006, 16:28
Ne znam za vas, ali baldur gate i icewind dale jesu imali ruznjikavu grafiku ali prica je zanimljiva, fallout ubedljivo najace questove od svih, planescape najjacu pricu od svih(arcanum isto) ali morrowind mi je, posteno, bio zanimljiv samo do prvih 20tak sati igranja, posle je bio vrlo, vrlo dosadan, kako po nepreglednim questovima u knjizi, tako po ne nesto ubedljivoj prici itd itd. Napravice neku glupost, i tu ce taman da zamre fallout za sledece 2 decenije pa ce neko mozda po secanju na njega, kao na wasteland, napraviti neku igru koja ce da lici na nesto, tako da mogu da je igram u penziji, samo ce unuci morati da mi objasne sto nema vise dugmica i 'de ide zelena zica...

Red Dragon
19.7.2006, 23:44
Napravice neku glupost, i tu ce taman da zamre fallout za sledece 2 decenije

Ljudi, nemojte da baksuzirate, ovaj naslov cekam vec godinama.

Da li postoji tema na forumu vezana Fallout 2? Nije valjda da Fallout nikog ne zanima.

Sarmatian
20.7.2006, 3:33
Ljudi, nemojte da baksuzirate, ovaj naslov cekam vec godinama.

Da li postoji tema na forumu vezana Fallout 2? Nije valjda da Fallout nikog ne zanima.

Postoji, i zove se, zamisli, Fallout :)

Nikad se nemoj radovati igrama unapred. Tip je maltene potvrdio da ce pogled biti iz prvog lica, slicno TES serijalu. To po meni nije fallout. No, videcemo, mozda ispadne dobro.

davidian
20.7.2006, 12:16
F3 ce izaci kada i Duke For(n)ever. tu negde a mozda i kasnije

madhatterYU
20.7.2006, 18:11
F3 ce izaci kada i Duke For(n)ever. tu negde a mozda i kasnije

To sam i ja rekao, mozda cak izdju i u paketu:dedica: .

The mighty Boo
25.7.2006, 22:43
Tuzna istina... posto se nije ni pojavio na ovogodisnjem E3 (sto je very bad sign) postoji sumnja da ce se uopste pojaviti, jer to znaci da nije sastavljen ni demo za E3 tako da igra nije usla ni u prvu fazu izrade.

Red Dragon
26.7.2006, 0:23
Na Bethesda sajtu nema nikakvih novosti, cak nigde nisam ni nasao temu vezanu za F3. Gde god pogledam vidim samo Oblivion, Pirate, Star Trek.
Imam samo 2 objasnjenja za ovo:
1. projekat F3 je stavljen na stand by(ili ugasen:icon_evil )
2. F3 ce izaci u toku ove nedelje:kreza: :rofl:

Ako imate neku novost vezanu za F3 ili sliku,podelite sa nama.

Ja sam veliki optimista - verujem da ce F3 izaci pre Duke Nukema:rofl: :rofl:

The mighty Boo
26.7.2006, 10:14
Da najverovatnije je "odlozen na neodredjeno" sto znaci da je na ivici obustavljanja. Verovatno nemaju sredstava - Oblivion je bio jako skupa igra.
Mozda je i bolje tako - ovi iz Bethesde su amateri u pravljanju rpg-a u poredjenju sa Black Isle-om i Biowareom (moje subjektivno misljnje).

Eni
26.7.2006, 22:04
Ljudi, ne pričajte protiv Duke-a, on izlazi sigurno, i to u Source HL:engine-u. Za one koji sumnjaju - pa PRAY je izašao, a rade ga godinu dve više od DN4E. Znači, za godinu dve, ili - kad izađe... :D

Fallout 3 će sigurno doći u roku 3 godine. Mada moje lično mišljenje je 2. :dedica:

madhatterYU
27.7.2006, 1:49
http://www.hawaiitalks.net/photopost/data/500/fallout3PCGamer.jpg

Evo vam pa kukajte, stize Moron wind sa puskama.

Sarmatian
27.7.2006, 2:09
http://www.hawaiitalks.net/photopost/data/500/fallout3PCGamer.jpg

Evo vam pa kukajte, stize Moron wind sa puskama.

Pa to je bilo provereno. Oh pa to ce biti uzitak. Naciljas sa bozarom, kompjuter se zakoci na momenat, i promasis. I onda opet tako... I onda smanjis grafiku na najmanje moguce pa radi ok, dok ne dodjes do one stvarno vazne bitke sa gomilom protivnika i onda opet tako...

Sad sam nadrkan na sebe sto sam se uopste nadao :mad: :mad: :mad:

Red Dragon
13.8.2006, 22:25
Ima te li nekakvih novosti vezanih za F3? Svi suskaju po netu kako se igra uveliko radi(neki pricaju da je skoro i zavrsena, mada cisto sumnjam).

Znate sta, ako Bethseda uprska sa F3:mad: - ni 5 Obliviona im nece pomoci.
Srusicu im sajt:dzavo: , Iskljucicu im struju:dzavo: :dzavo: , baciti bombu na njihovu firmu:dzavo: :dzavo: :dzavo: , a preostale cu polomiti od batina.:icon_evil

anarchy
13.8.2006, 23:16
Kladim se o levi bubreg da ce bethesda opet izdati neku politicki korektnu limunadu zbog koje cemo mesecima kukati, atmosfera ce biti ko u domu penzionera subotom uvece...:mad: Skloni su oni tome... Nece ljudi nikog da naljute... Osim igraca... Oni ionako nisu bitni...:icon_evil
Pocni pripreme za taj desant na bethesdu...:dzavo: Ja cu zatuci prezivele...:dzavo:

Mrmot
17.8.2006, 12:27
count me in :n-cc2: :dzavo: :kreza:

pa DAJ stvarno koliko to dugo rade bez da bace bilo kakav skrinshot, bez da bilo sta kazu...
kao da se radi o najgrdjoj drzavnoj tajni, a ne o masovno stancovanom entertainment proizvodu (na kraju se svodi na ovo, zar ne?)... sva ta tajnovitost, pa ako na kraju uprskaju gotovo je O_O

btw mogu slobodno da koriste oblivionov engine, s tim da princip igranja bude isti kao u 'pravom' falloutu :P
mada, kako rece moj ortak, mogu slobodno da ga rade u endzinu od fo2, niko se ne bi bunio :P

Red Dragon
17.8.2006, 19:54
:mad: :n-cc2: :icon_evil :boxing:
Na svim sajtovima iste vesti - igra se uveliko radi i bice remek-delo kad izadje.
Ja vec pravim molotovljev koktel, ucim :icon_stud kako sabotirati zgradu(Bethsede), a oruzje stize uskoro(ako nekom treba, javite:rofl: )

anarchy
17.8.2006, 21:11
Uopste ne sumnjam da ce igra sa graficke strane biti remek delo, problem je u tome sto ce cena za gledanje turborealisticnog korova biti atmosfera i dijalozi, dakle dusa fallout-a.:mad:

Za napad cu poneti tupu kasiku:dzavo: ionako samo cekam prezivele;)

Doduse ne ide mi u glavu ta odsutnost bilo kakvog screenshota:confused:
Je li moguce da konji jos nisu ni poceli rad na igri????!!!

madhatterYU
18.8.2006, 2:56
pa kao im treba mnogo, modeleri ce cas da iskarabudze 20% stvari u 3d format iz prethodnih delova, swapuju modele iz obliviona i puste veselog wastelandera da trcka po elder scro.. pardon wastelandu i to sve, kao max payne, sto odradise za 3 meseca, u svakom slucaju texasani vec trljaju ruke, verovatno postoji i peticija da se spusti igrivost na nivo moorhuna, sto bi to uopste i bio neki rpg...

The mighty Boo
18.8.2006, 10:54
Sta se svi przite, to sto korist isti endzin ne znaci da ce biti perspektiva iz prvog lica. Stavise rani screenshot-ovi (sa gamespota) prikazuju istu isometrijsku perspektivu.

Sto se tice price, i dijaloga - pa ne mislite valjda da Bethseda, dokazano nesposobna da uradi kvalitetnu pricu moze da napravi nesto kao Fallout 2. Ta sansa je nestala cim je Bethesda kupila prava. Sorry folks...

Mrmot
18.8.2006, 20:38
hm, ti rani screenshotovi su bili iz Van Burena koji je nazalost pukao :(
mali oglas- - - kupujem bozar za cenu ne pitam - - - namena: bethesda HQ ;)

anarchy
18.8.2006, 20:47
Ta odsutnost screenshotova mi jos budi nadu da se u bethesdi lome koplja da li da se pravi Fallout ili neko djubre koje ce nositi ime Fallout-a za uzimanje para u trku.
S druge strane ako bude izvodjenje u prvom licu nimalo se ne bih iznenadio da naprave neki modifikovani FPS sa RPG elementima, nesto kao Deus Ex. Imali bi i ime i zanr za americku klincardiju, jos ako ubace neki americki kvazi-patriotizam evo instant uspeha za djubre od igre. Bethesda je puna iznenadjenja, uglavnom negativnih.

Nego sta se desilo sa Black Isle-om? Gde su ti ljudi? Po meni su najveci autoriteti za RPG-ove, a nigde ih nema.

drgonzo
18.8.2006, 23:32
Sta vam je ljudi?
Bethesda je dobra firma, napravila je Oblivion, koji je najbolji RPG ove godine. Jeste, mozda je malo pojednostavljen, kako bi ga priblizili prosecnom korisniku konzola (za razliku od Morrowinda, koji je vishe bio usmeren na PC igrace,a tek onda portovan na konzole), ali to ne menja cinjenicu da je Oblivion dobra igra.
Ogorceni ste kao da su prava na nastavak dobili oni Cesi sto su upropastili UFO, ili tvorci Postala 2.
Sto se tice Fallouta 3, ne verujem da ce se igrati u prvom licu, to je igra u kojoj se vodi tim, a igranje u prvom licu nije podesno za to.

madhatterYU
18.8.2006, 23:54
ko ti kaze da ces u falloutu 3 da vodis tim? Sama bethesda je (tj PR deo) izjavila da ce da radi sve sa oblivion engineom, posto mi bas nesto nije poznat njihov uspeh na izometriskom izvodjenju sta mislis kolike su sanse da ce da experimentisu a ne exploatisu?

anarchy
19.8.2006, 0:25
Sta vam je ljudi?
Bethesda je dobra firma, napravila je Oblivion, koji je najbolji RPG ove godine. Jeste, mozda je malo pojednostavljen, kako bi ga priblizili prosecnom korisniku konzola (za razliku od Morrowinda, koji je vishe bio usmeren na PC igrace,a tek onda portovan na konzole), ali to ne menja cinjenicu da je Oblivion dobra igra.
Ogorceni ste kao da su prava na nastavak dobili oni Cesi sto su upropastili UFO, ili tvorci Postala 2.
Sto se tice Fallouta 3, ne verujem da ce se igrati u prvom licu, to je igra u kojoj se vodi tim, a igranje u prvom licu nije podesno za to.

To i jeste problem... I Fallout po svemu sudeci ce biti maximalno pojednostavljen. Bethesda je sklona da ide linijom manjeg otpora. Oblivion jeste dobra igra, ali je s obzirom na ocekivanja podbacila. Bas kao sto kazes pojednostavljen je i maltene prilagodjen deci od 7 godina.

Sarmatian
19.8.2006, 2:27
Sta se svi przite, to sto korist isti endzin ne znaci da ce biti perspektiva iz prvog lica. Stavise rani screenshot-ovi (sa gamespota) prikazuju istu isometrijsku perspektivu.

Sto se tice price, i dijaloga - pa ne mislite valjda da Bethseda, dokazano nesposobna da uradi kvalitetnu pricu moze da napravi nesto kao Fallout 2. Ta sansa je nestala cim je Bethesda kupila prava. Sorry folks...

Glavni za fallout je rekao da ga nece praviti u izometrijskoj perspektivi zato sto to "nije njihov fah".

Sarmatian
19.8.2006, 2:31
Sta vam je ljudi?
Bethesda je dobra firma, napravila je Oblivion, koji je najbolji RPG ove godine. Jeste, mozda je malo pojednostavljen, kako bi ga priblizili prosecnom korisniku konzola (za razliku od Morrowinda, koji je vishe bio usmeren na PC igrace,a tek onda portovan na konzole), ali to ne menja cinjenicu da je Oblivion dobra igra.
Ogorceni ste kao da su prava na nastavak dobili oni Cesi sto su upropastili UFO, ili tvorci Postala 2.
Sto se tice Fallouta 3, ne verujem da ce se igrati u prvom licu, to je igra u kojoj se vodi tim, a igranje u prvom licu nije podesno za to.

Mozes misliti, najbolji rpg ove godine. Kad nijedan drugi nije izasao. U oktobru izlazi NWN 2 pa vise nece biti najbolji rpg. A oblivion ne bih ni svrstao u rpg, vise neku arkadu sa elementima rpg-a.

E a kada smo vec kod ovogodisnjih rpg-ova, jel zna neko sta je sa Witcherom?
Zar to nije trebalo vec da izadje?

The mighty Boo
19.8.2006, 10:11
Glavni za fallout je rekao da ga nece praviti u izometrijskoj perspektivi zato sto to "nije njihov fah".

Kao sto rekoh - dokazano nesposobni

101st Airborne
19.8.2006, 16:33
Vratio sam se na Fallout keca pre neki dan... i shvatio da sta god da oni naprave to nece moci da bude ni priblizno dobro kao kec i dvojka...

madhatterYU
19.8.2006, 19:08
to je vec svima ocigledno, bolje da se orijentisu na call of cthulhu, ako oce nek prave i od toga rpg tipa moronvind, ali licencu fallouta bolje da daju za bagatelu trojkasima pod nekim novim nazivom i da dele dobit posle, ovako je samo jedno - mucno komentarisati.

dodgeme
19.8.2006, 20:08
fl3 izlazi do 2 godine a DNFnever izlazi sledeco godine u sourcu garantovan.Secem prst ako neizadje

anarchy
19.8.2006, 21:48
Ostao sam bez Fallout-a...:( Izgleda da je neko od mase ljudi kojima sam posudjivao disk vratio praznu kutiju, a stvarno sam izgubio racun kom sam sve posudjivao.
Jel znate ikog na podrucju Subotica, Backa Topola, Kula da bi mogao da ima ista od serijala. Toliko sam ocajan da bih uzeo i original da znam gde ga ima. Javite slobodno na PM.

Red Dragon
23.8.2006, 20:05
Uopste mi se ne dopada ideja da se za F3 koristi Oblivion engine(ja nemam nameru da igram Fallout FPS), bolje im je da naprave novi engine po uzoru na stare falloute.

Mrmot
23.8.2006, 21:03
alo e ako se koristi oblivionov endzin niko nije rekao da ce da bude fps :cool:
niti to sto nece da bude izometrijski rpg ne znaci da ce da bude fps :P
aman, pa stari skrinovi iz van burena niti su bili izometrijski niti su radjeni u 2d endzinu :eek:

anarchy
23.8.2006, 23:49
Pa niko nije rekao da ce biti ista od toga, ali poenta je sto niko ne bi trebao biti iznenadjen ako bethesda zakuva kakav shit.

madhatterYU
24.8.2006, 2:34
bethesda i van buren nemaju veze, cisto radi mesanja parametara, drugo van burenovi modeli kao i u prethodnim fallout igrama su 3d pa se nameravalo adaptovati endzinu, ali opet napominjem, iz bethesede je curelo vise puta da su neiskusni sa "pticjim" pogledom i da su vrlo jake indicije da ce da se odradi u prvom licu, bez psovanja bez ikakvog "gore" ili "M" elementa, tako da sa potapanjem oil riga izgleda potonuo i fallout..

Mrmot
24.8.2006, 2:40
hm, ako izbace psovanje ima da im se @#$$%%# :Freddy: :opanachke
ovaj, nacestitam mile nove godine ;)

The mighty Boo
24.8.2006, 10:49
bethesda i van buren nemaju veze, cisto radi mesanja parametara, drugo van burenovi modeli kao i u prethodnim fallout igrama su 3d pa se nameravalo adaptovati endzinu, ali opet napominjem, iz bethesede je curelo vise puta da su neiskusni sa "pticjim" pogledom i da su vrlo jake indicije da ce da se odradi u prvom licu, bez psovanja bez ikakvog "gore" ili "M" elementa, tako da sa potapanjem oil riga izgleda potonuo i fallout..

Koje su to *****, namerno nece da stave M rejting jer se u americi prodaja tih igara strogo kontrolise (moras pokazati licnu kartu), a oni oce do maksimuma da iskoriste trziste. Ma necu sad ni pirat da kupim... (pa uistinu nisam ni nameravao da kupim original :dzavo: )

Evo nesto za Bethesdu :Battered: :Battered: :Battered: :n-hang:

anarchy
25.8.2006, 20:30
Dokazano nesposobna firma i uz to do zla boga alava na pare...
Nije da sam ocekivao nesto dobro, ali svejedno cu se s*****ti kad izadje postapokalipticno okruzenje prilagodjeno sedmogodisnjacima. Nista od kasapljenja bozarom, nista od psovki, nista od nicega...

Sta ce biti od silnih dijaloga to samo dragi bog zna... Sve mi se cini da nas ceka klon obliviona sa sve ukopavanjem u pecine 50% igre i dijalozi prilagodjeni ljudima sa problemima u razvoju...

dodgeme
27.8.2006, 14:53
cinimise da bstheda to nece uraditi iz cistog razloga jer onda vecina starih fanova nebi kupila igra i prodalo bi se drasticno manje kopije.A shto se tice FPS atmosfere to uopshte nije loshe cak msislm da bi bilo veoma interesantno igrati FL3 u FPS izadnju [podrazumevajuci da se pri tome neizgubi element da mozes ici gde ti je volja i da nemorash raditi glavni quest]


edit: evo neceg shto ced obradovati fanove fallouta

GameSpot: Are you also vying for rights to the Fallout MMORPG? If not, why not?

Todd Howard: Interplay wanted to hold onto those rights, and it doesn't really fit with what we would do anyway, so we all agreed they should keep them.

player1
27.8.2006, 18:28
Hmm...
Fallout kao Boiling Point?

Pa, bilo bi interesantno, ali to ne bi bio Fallout.

101st Airborne
27.8.2006, 19:03
Izometrija je zakon...ma nista ne bi trebalo da menjaju, ama bas nista...

dodgeme
27.8.2006, 19:15
Sta god ko rekao fallout se zavrsio sa falloutom 2 [neracunajuci Tactics,Brotherhood of steel] tako da mislim da bi bilo interesantno videti neshto novo ko zna mozda nam se i svidi.Jedina nada za pravi nastavak je allout mmorpg koji je planu u intersoftu.

madhatterYU
27.8.2006, 19:22
nek naprave sta hoce, samo neka ispred ne stoji fallout nego neka stoji nuke this nuke that blabla, ovako je razvlacenje imena u cilju izbacanja crap-ica.

The mighty Boo
27.8.2006, 19:29
Ja mislim da Fallout serijal vapi za inekcijom originalnosti i da bi pravljenje Fallout-a 2 ponovo bila greska. Sa druge strane ovo sta je Bethesda naumila je cist idiotizam. Ocigledno je da oni to ne shvataju ozbiljno, ali to se od njih i ne moze ocekivati uzimajuci u obzir da treba da nastave tudju slavu. Uopste ta firma nije pogodna za pravljenje Fallout-a i to treba da rade oni ljudi koji su ga stvorili... Jedna od najboljih serijala strategija ikada napravljenih - Myth I i II dozivo je debakl kada je pravljenje treceg dela povereno drugoj firmi. Ne da je Myth III bio los - nego to vise nije bilo to. Sada dozivljavamo reprizu ove situacije...

dodgeme
27.8.2006, 19:45
nekao oni prave njihov iseglani i politcki koraktan mamipara naslov.A mi se nadajmo da interplay odluci da izbaci Fallout : Online [mmorpg] i da to lici na neshto.


EDIT:
Ali i unapredjeni fallout 2 nebi bio za bacanje.Pogledajte samo heroes of might and magic 5 unapredjeni heroji 3 ali ipak zabavno i vredno para.

The mighty Boo
27.8.2006, 19:51
nekao oni prave njihov iseglani i politcki koraktan mamipara naslov.A mi se nadajmo da interplay odluci da izbaci Fallout : Online [mmorpg] i da to lici na neshto.


EDIT:
Ali i unapredjeni fallout 2 nebi bio za bacanje.Pogledajte samo heroes of might and magic 5 unapredjeni heroji 3 ali ipak zabavno i vredno para.

Mislis vredi 250 din kod pirata :D Ili bi ti dao 50 evra za njega?

Red Dragon
27.8.2006, 20:32
F3 kao FPS je losa ideja jer, pored sto ce igra izgubiti smeku koji je imao izometrijski pogled, izgubice i na preglednosti(sta ako u inventaru upotrebis opciju drop za item, STA...ja sad moram da spustam misa nadole i da prebiram po podu; grafika je bitna, ali meni ce vise znaciti dobar dijalog, nego da gledam uslogiranu facu lika). I sta ce biti sa NPCima koji vas prate?HM?:confused:

Fallout Online - super ideja, ali ja sam Fallout najvise voleo zbog potezne borbe(Ako Beth uvede u F3 real time borbu - to ce biti veliki minus, videcete), a u multiplayu potezna borba ne moze da opstane.

dodgeme
27.8.2006, 20:38
ljudi jeste li zainteresova da napravimo total conversion nekog RPG-a u fallout svetu.Ako jeste javitemije na PM.Poslecu da postujem modele shto sam napravio.

EDIT:
Evo modela
Minigun
http://img165.imageshack.us/img165/9539/minigunhn2.jpg
Sledge hammer
http://img113.imageshack.us/img113/5338/sledgehammerfg4.jpg
Brasckuckels Lvl2
http://img165.imageshack.us/img165/2903/brasknuckelslvl2wz0.jpg

jel su vam poznata ova oruzija od nekud :D

Red Dragon
27.8.2006, 20:59
Aaaaa.... ovo budi secanja.:dedica:

anarchy
29.8.2006, 1:51
Ja mislim da Fallout serijal vapi za inekcijom originalnosti i da bi pravljenje Fallout-a 2 ponovo bila greska. Sa druge strane ovo sta je Bethesda naumila je cist idiotizam. Ocigledno je da oni to ne shvataju ozbiljno, ali to se od njih i ne moze ocekivati uzimajuci u obzir da treba da nastave tudju slavu. Uopste ta firma nije pogodna za pravljenje Fallout-a i to treba da rade oni ljudi koji su ga stvorili... Jedna od najboljih serijala strategija ikada napravljenih - Myth I i II dozivo je debakl kada je pravljenje treceg dela povereno drugoj firmi. Ne da je Myth III bio los - nego to vise nije bilo to. Sada dozivljavamo reprizu ove situacije...


Pa nisam bas siguran da vapi za originalnoscu u toj meri. Fallout serijal po meni je jedan i jedinstven i s obzirom da se nista slicno nije pojavilo sve ove godine mislim da mu je originalnost najmanja briga. Za ostatak posta se 100% slazem.

Sarmatian
29.8.2006, 1:58
Mislis vredi 250 din kod pirata :D Ili bi ti dao 50 evra za njega?

250 dindzi pirati u beogradu??? U novom sadu 100-120... Ali, lukzus prestonice... :D

Sarmatian
29.8.2006, 2:02
F3 kao FPS je losa ideja jer, pored sto ce igra izgubiti smeku koji je imao izometrijski pogled, izgubice i na preglednosti(sta ako u inventaru upotrebis opciju drop za item, STA...ja sad moram da spustam misa nadole i da prebiram po podu; grafika je bitna, ali meni ce vise znaciti dobar dijalog, nego da gledam uslogiranu facu lika). I sta ce biti sa NPCima koji vas prate?HM?:confused:

Fallout Online - super ideja, ali ja sam Fallout najvise voleo zbog potezne borbe(Ako Beth uvede u F3 real time borbu - to ce biti veliki minus, videcete), a u multiplayu potezna borba ne moze da opstane.

Mislim da sam negde procitao da ce koristiti oblivionov engine. Tako da od potezne borbe nema nista... Ali, zato cemo imati 22 vrste trava po kvadratnom metru. I koplje ce ostati zabijeno u kofu kad je pogodis...

player1
29.8.2006, 8:00
Mislis vredi 250 din kod pirata :D Ili bi ti dao 50 evra za njega?

U stvari je oko 1600 dinzi, barem po nekom postu u jednoj od tema.

Sto uopste nije mnogo za original.

Omnio
29.8.2006, 11:18
Mislim da sam negde procitao da ce koristiti oblivionov engine. Tako da od potezne borbe nema nista... Ali, zato cemo imati 22 vrste trava po kvadratnom metru. I koplje ce ostati zabijeno u kofu kad je pogodis...

:rofl: :rofl: :rofl:
care!

dodgeme
29.8.2006, 13:54
ljudi ja sam resio da uzmem falloutov 2 engine i da napravim novu igru u tom enginu.Nebi trebalo da bude teshko Vec sam smilsio pricu.Tako da ako ima zainteresovanih nek se prijave na PM [trebaju mi dizajneri oruzija i novih okolpu u photoshopu]

Sarmatian
29.8.2006, 14:10
ljudi ja sam resio da uzmem falloutov 2 engine i da napravim novu igru u tom enginu.Nebi trebalo da bude teshko Vec sam smilsio pricu.Tako da ako ima zainteresovanih nek se prijave na PM [trebaju mi dizajneri oruzija i novih okolpu u photoshopu]

Ja to nista ne znam da radim, ali slacu ti srecne misli

dodgeme
29.8.2006, 17:11
http://img181.imageshack.us/img181/852/fallout3jpgsg0.jpg

Fallout 3 : A new beguining

traze se svi ljudi zainteresovani da pomognu

oko : Price,Dizjna oruzija i armoura,Concept arta

ko je zainteresovan neka postavi poruku ovde ili meni na PM

hvala unapred

player1
29.8.2006, 17:23
Necu da ti kvarim raspolozenje, ali video sam toliko mnogo fan-made projekata koji su propali za manje od godinu dana.

Nadam se da imas snage i energije da sakupis (i odrzis) tim koji bi uradio nesto dobro...

dodgeme
29.8.2006, 17:59
imam vec je 1 soba gotova

Corwin
29.8.2006, 18:07
I obavezno nađi nekoga da ti kontroliše engleski. Početak sa piše beginning.
Ako smislim koji quest, javljam.

drgonzo
29.8.2006, 18:50
I obavezno nađi nekoga da ti kontroliše engleski. Početak sa piše beginning.
A avantura se pishe adventure :)

mmn2911
29.8.2006, 20:10
Pa mozda je tako hteo, radi fazona...
A mozda i nije :D

Mrmot
29.8.2006, 21:19
nije mi jasno sta neki ovde ljudi pricaju uporno po dvesta puta... niko nikada nije rekao da ce fo3 da bude real time FPS, aman ljudi oblivionov endzin ne znaci da ce fo3 da BUDE oblivion :n-cc2:

dodgeme
29.8.2006, 21:34
ljudi ocete svi da posaljemo interplayu mass email da ih zamolima da objave ono shto su zavrsili od F3 .Posto znam da su zavrsili 95% pre nego shto su morali da prkinu.Tako da ako bi svi poslali mail da postave nishta ih nec koshtati a obradovali bi mnoge fanove :)

JohnnyNT
29.8.2006, 21:37
Ma daaaaaaaa...:mad:

dodgeme
29.8.2006, 21:44
sta ma daaaaaaaaaaaaj

player1
29.8.2006, 22:16
sta ma daaaaaaaaaaaaj

Daleko od skoro dovrsili ako si video neke od onig skrinova iz Van Burdena. Mislim da igra nije bila dalje od neke alfe, ili mozda prototipa, inace ne bi ni bila otkazana.

Mrmot
29.8.2006, 23:29
uh, mislim da se vec n puta organizovalo tako nesto... sve to je palo na gluve ushi interpleja :P

madhatterYU
29.8.2006, 23:29
bas obrnuto, jeste igra bila dobrim delom odmakla u ukupnom smislu, dosta blizu te brojke 95, radilo se o distrubuciji, reklamama i drugim marketinskim glupostima, concept art je izasao mnogo posle prekida rada na igri, nemaju pravo da izdaju nista sto se tice uradjenog na igri jer to opet nije njihovo, postojali su neki ingame screenovi, ali kako su svi dobili sut kartu, interplay je samo pobacao stvari u kutije i pod katanac do prodaje licence.

dodgeme
29.8.2006, 23:34
ali kad bih ih lepo zamolili [a da dodamo i neku kintu]

recimo svako od nas da po 100 X 10 000 = 1 000 000 dinara = oko 15 000 dolara.Ja mislim da im 15 hiljada dolara nebi lose proshlo a mi bi dobili mnogo dobru igru .Shta kazete

101st Airborne
30.8.2006, 0:59
ali kad bih ih lepo zamolili [a da dodamo i neku kintu]

recimo svako od nas da po 100 X 10 000 = 1 000 000 dinara = oko 15 000 dolara.Ja mislim da im 15 hiljada dolara nebi lose proshlo a mi bi dobili mnogo dobru igru .Shta kazete


Tvoj entuzijazam je za svaku pohvalu. Fali ti malo realizma.

Sarmatian
30.8.2006, 1:46
Tvoj entuzijazam je za svaku pohvalu. Fali ti malo realizma.

Slazem se. Prvo gde ces naci 10 000 ljudi da ti daju 100 dindzi. Ja da to umem vec bih se davno preselio u dominikansku republiku i suncao se i boleo bi me k..... za fallout 3. A drugo za 15000 dolara najvise sto mozes dobiti je majica na kojoj pise fallout.

Ali da pomognem projektu, i u slavu fallouta, mogu dati svoj doprinos prici i kvestovima. Jel imas neke ideje vec?

madhatterYU
30.8.2006, 3:25
ja jedino mogu sa 3d modelima, ali s obzirom da me mrzi da konvertujem u onaj bese frm format od niza slicica, to bi morao da ostavim nekom ko ima zivaca da pogadja ugao slike. Imam negde modele ranije sto sam radio (na neiskustvo), umanjeni bi izgledali odlicno za fallout.

Red Dragon
30.8.2006, 18:50
Ljudi, Van Buren projekat je navodno ukinut(to je Black Isleov projekat). Ljudi iz Bethsa su rekli da su poceli da F3 rade od nule(drugi opet kazu da su nastavili Van Buren), tako da se ne vredi prepirati na ovu temu.
Sto se tice modova za F2, meni se ideja svidja, koji editor za F2 koristite(ja sam navodno imao neki editor, ali mi je misteriozno nestao), pa bi mozda i ja probao, mada ruku na srce bolje bi mi islo pisanje questova(nekad sam pisao neke tekstove za dobar rpg, umalo mi Titan Quest nije pomrsio racune, ali sreca pa su promasili temu) i razvijanje same radnje(vidim da svi ovde hoce da pisu, ali izgleda niko nema ideju sta). Prvo razmislite o cemu bi se radilo u Falloutu(i da li se u stvari pravi u neku ruku nova igra, ili ce se samo dodavati gradovi i NPC).:cool:

madhatterYU
30.8.2006, 19:43
imaju neka ogranicenja sa brojem gradova il' tako nesto, mora i onaj lip sinc da se razradi, nisam nikad radio sa njim, verovatno se vezuje slika za glas

Corwin
30.8.2006, 20:11
Chosen One se oženio sa bivšom porno glumicom. Brooderhood of Steel je kidnapuje i on je traži. Tokom cijele potrage nailazi na ljude koji su, navodno, spavali sa njegovom ženom ili makar gledali neki njen film, što je propraćeno komentarima o sposobnostima njegove žene i njenim seksualnim preferencijama. Eto ga uvod.

dodgeme
30.8.2006, 20:40
ne samo 10 000 nego i mnogo vishe.Samo napravish sajt za donacije preko pay pal i postavish na sve fan forume o falloutu i kazes da svi doiraju po dolar.I sakupicese BAREM 10 000

dodgeme
30.8.2006, 20:50
imam ideju i vec sam smislio prica otprilike ide ovako.Kad se zavsio fallout 2 chosen one je imao 2 sine.1 sin je poznat i on je danasnji predsednik voult 13 city-a a 2 sin se izgubio na rodjenju.Vi preuzimate ulogu tog izgubljenog sina [clana brotherhood of steel] i krecete u zadatak da povratite svoju slavu.Bice kontakata sa evropom i hrepe drugih stvari.I dalje su mi najpotrebniji dizajneri novih oruzija i oklopa.MOze pomoci bilo ko ima smisla i ideju.A ja cu odraditi sve gradove i skriptove sam [naucijo sam da radim u FO2 editor prilicno je prosto.

Red Dragon
31.8.2006, 21:25
Mislim da bi ova tema mogla da posluzi i za razgovor o Falloutu i Falloutu 2(dok cekamo fallout 3), znate, taktike, NPCs, smesni dogadjaji, lokacije...

Red Dragon
31.8.2006, 21:33
Posto vidim da je ona druga F3 tema zakljucena, resio sam da pomognem. Napisacu vam zaista dobar tekst, koji se nadovezuje na F2(u stvari 20 godina kasnije). Odlicno se secam dogadjaja, gradova iz F2. Napisacu vam tekst vezan na temu 2 brata(mada po mom misljenju, to nije dobra podloga a ovakav rpg). Vi ne morate da prihvatite moju pomoc, mada ja samo zelim najbolje za F2 projekte, a vi ako se slazete ja cu vam vec sutra dati prvi deo teksta.
POZ

PS - Probacu i ja da se zezam u editoru.

anarchy
31.8.2006, 22:20
Chosen One se oženio sa bivšom porno glumicom. Brooderhood of Steel je kidnapuje i on je traži. Tokom cijele potrage nailazi na ljude koji su, navodno, spavali sa njegovom ženom ili makar gledali neki njen film, što je propraćeno komentarima o sposobnostima njegove žene i njenim seksualnim preferencijama. Eto ga uvod.


Eto dobre postavke:) Jos da nam je neka sloboda dejstvovanja nad ljudima koji su mu spavali sa zenom:D

Nego btw sto je dodgeme banovan?

Mrmot
1.9.2006, 16:17
sta ce BOS-u porno glumica? O_O

Sarmatian
1.9.2006, 16:57
Pa prica nikad nije bila jaca strana fallouta vec okruzenje, tako da je nebitno. Ali mislim da je glupa ideja o ratu izmedju amerike i evrope. To bi onda znacilo da je visoka tehnologija opste prisutna, a ne retkost.

dodgeme
1.9.2006, 19:13
pa malo mi je glupo da je evropaunishtena>Ipak malo glupo zvuci da oni znaju da ce bomba unishtiti i njih ali ipak je bace bez ikakve zashtite.A i da mislim da bi evropska tehnologija bilo naprednija od americke.Sobzirom da su oni planirali apokalipsu a ameri nisu mogli noshta.Tako da su evropljani i azijci[tj samo rusi] bili spremni i imali razradjene verzije "Vaulta"

Red Dragon
1.9.2006, 19:15
Sad sam na papir nabacio 2-3 recenice, bice vezano za 2 brata, ostace neki gradovi iz F2, neki novi ce biti dodati, a zli mastermind ce zahtevati osvetu.Neki odgovori su izostali - zasto su u F1 mutanti napadali ljude, a U F2 to je bila enklava(odgovor je veoma zanimljiv), BoS je postao jos znacajniji, a New Reno ce imati zanimljivu ulogu.
Uglavnom, sutra stize uvod(a i ostali neka se slobodno ubacuju).

player1
2.9.2006, 0:02
Ja se nesto ne secam, ali zar nisu Evropa i Srednji Istok pretrpeli teska ostecenja jos pre nego sto su se Ameri i Kinezi odlucili na njihov konacni nuklearni korak.

101st Airborne
2.9.2006, 1:12
Evropa je, i to jedino sto se kaze, pretvorena u niz oko resursa medjusobno zavadjenih drzava i drzavica. For all we know, Evropa mozda i nije dobila nijednu nuklearku.

@Red Dragon - i jedno i drugo pitanje imaju odgovor dat u igrama, jedino ako mislis da das neku svoju verziju?

player1
2.9.2006, 11:46
Koliko sam ja svatio i u Evropi i u srednjem istoku svi resursi su istroseni sto je i bio razlog finalnog rata Kine i Amerike za preostale resurse u Americi i Kanadi, koliko se secam.

Tako da stanje u Evropi moze da bude i jos teze cak i bez ikakvog nuklearnog udara. Secate se samo MAD-MAX filmova. S druge strane barem nema onog mutogena, pa tamo najverovatnije zive samo cisti "rasni" ljudi.

101st Airborne
2.9.2006, 11:50
Koliko sam ja svatio i u Evropi i u srednjem istoku svi resursi su istroseni sto je i bio razlog finalnog rata Kine i Amerike za preostale resurse u Americi i Kanadi, koliko se secam.

Tako da stanje u Evropi moze da bude i jos teze cak i bez ikakvog nuklearnog udara. Secate se samo MAD-MAX filmova. S druge strane barem nema onog mutogena, pa tamo najverovatnije zive samo cisti "rasni" ljudi.


Rat je izbio oko poslednjih kolicina nafte na Aljasci - tzv. Anchorage Front Line. Stanje u Evropi tesko da moze da bude teze ako nije bilo nuklearnog udara - pa u Core Regionu, gde se desavaju F1 i F2, gradovi su zbrisani, ljudi su mutirali, pustinjom idu mutirani pacovi i skorpioni, a svejedno nemaju ni kapi nafte (pa trade caravane u F1 vuku brahmini), tako da je situacija sa resursima u najgorem slucaju ista.

player1
2.9.2006, 11:59
Ipak, u Evropi se mnogo ratovalo pre apokalipse u Americi, a resursa je nestalo jos ranije, tako da me ne bi cudilo da je Evropa na nivou srednjeg veka, mada verovatno bolje organizovana nego razne enklave u Falloutu.

Sarmatian
2.9.2006, 18:32
U svakom slucaju treba visoko tehnologija da bi se ostvarila ideja o ratu izmedju evrope i amerike. Brodovi, avioni, centralizovana vlast itd... Sve to zahteva resurse i tehnologiju, kojih nema. Tako da je bolje ograniciti se na jedan kontinent. Neka bude to evropa, amerika, azija, afrika, ali samo jedan.

madhatterYU
2.9.2006, 18:41
Hteli valjda neki poljaci da rade na fallout yurop modu, ishod kao i u 99% slucajeva sa modovima..

Red Dragon
2.9.2006, 19:33
(Ne zamerite na greskama u kucanju i nekim recenicama.):cool:


Rat, rat se nikad ne menja. Menja se vreme, menjaju se ljudi, menja se nauka, sve se menja...
... ali rat ostaje isti.

Izabrani se posle borbe sa Enklavom vratio u Arroyo, i uz pomoc GECK-a spasio svoje pleme. Staresina je ubrzo umro, a narod je jednoglasno odlucio da Izabrani postane novi Staresina. Arojo je postao Novi Arroyo
Godine su prolazile, Novi Arroyo je rastao i postajao sve bogatiji. Izabrani je mudro vodio svoj narod. Ozenio se devojkom iz svog plemena, a ubrzo je dobio i dva sina.
Ah, da... Izabrani nije bio sam. Uz njega su bili i njegovi verni prijatelji Vic i Sulik, koji su se ubrzo pozenili devojkama iz plemena i nastanili se u Arroyu. Dobri stari mutant Marcus je postao sheriff i brinuo se za bezbednost gradjanina Arroya. Goris je krenuo da putuje po svetu i da istrazuje nove krajeve, ali je obecao izabranom da, ako njegovom nasledniku zatreba pomoc, on ce mu se naci.
Izgledalo je da nista ne moze da narusi idilu Novog Arroya.
Ali...

Red Dragon
2.9.2006, 19:34
Izabrani je resio da poseti Vault 15 i da pokusa da im pomogne da se iscupaju iz kandze NCR-a.
Krenuo je sa porodicom,diplomatama i grupom vojnika na celu sa vernim Marcusom. Iznenada na pola puta ih je napala mala grupa bandita. Izbrani se nije brinuo. Vojnici su iskusni, a sam Marcus je stitio njegovu porodicu, koju je zavoleo kao svoju.
‘’ Nemoguce’’, uzviknu Izabrani. Izgledalo je kao nocna mora. U borbu sa banditima, iznenada su se umesala 4 vojnika Enklave. Naoruzani do zuba, trcali su prema njegovoj porodici.
‘’Marcuse’’, uzviknu Izabrani, a istog trenutka Marcus se ustremi na njih, i odjednom ih ubi dvojicu, a Izabrani se pun besa ustremi na treceg.
Iznenada se zacu vrisak.’’Ne, ostavite ih, oni su jos bebe!’’. U trenutku kad se okrenuo, video je svoju zenu kako lezi na zemlji, u rukama drzi starijeg sina, i place... A gde je mladji?
U daljini se cuo sve tisi plac malog deteta.
Njegov sin, njegova krv.Otet, mozda i ubijen. Osetio je kako mu zivot nema vise smisla...

Od tad su prosle 3 godine, a Izabrani, a sa njim i njegova porodica i prijatelji nisu prestali da tuguju za detetom.
Marcus, slomljen time sto nije mogao da spasi dete svog prijatelja, napustio je Novi Arroyo. Na rastanku je svom prijatelju rekao samo dve recenice:’’Zbogom, dragi prijatelju i oprosti mi. Ja mogu biti serif jos samo tamo gde vlada tisina.’’ I sa tim recima ga napusti iako su ga svi molili da ostane.

Prosla je jos jedna tuzna godina. Ali Izabrani jos nije bio miran...
‘’Ne, Hakunine, misija je obavljena,ne.NEEE!’’,probudio se Izabrani u znoju. Tiho, da ne probudi nikog, iskrao se do svoja 2 verna prijatelja koji su radili nesto u Vicovoj garazi. I tada im je ispricao svoj plan.
U kutiju je stavio svoje najdraze stvari, zakljucao ih, kljuc slomio, i sam otisao u tamu.
A na kutiji je pisalo:’’ ZA IZABRANOG’’.

Proslo je 18 godina...

(Ako vam se ne svidja neki deo, recite, pa cemo ga lako promeniti. Imajte na umu da prilagodjavam scenario igri, pa ako bi se napravila nova rasa , nove licnosti, ili predmeti, ja cu se potruditi da ih ubacim.)
(Posto je ovo tek pocetak, scenarija, lokacija, questove i dijaloge cu, sto kazu, pisati shturo, pa ko zeli, moze slobodno da ih razradjuje. Ajde narode,PRIKLJUCITE SE. Ovo ne zahteva non-stop aktivnost, svi znamo da nas ocekuju svakakve obaveze, ali ako imate neku dobru ideju, dijalog,scenu, recite.)

ubrzo stize prvi grad!!!

Mrmot
2.9.2006, 19:45
a sta ako je chosen one zensko :)

madhatterYU
2.9.2006, 21:12
onda izbrises ozenio se devojkom (mada bebe iz epruvete;) , mozda jos nesto ostalo od tehnologije?), mada na engleskom isto zvuci, markus kolko se secam otiso negde na istok, tako da ne moze da bude serif, nego sta bi sa sulikovom sestrom, nikad je nisam nasao kolko se secam?

Sto se ne prebacimo lepo na balkan, s obzirom da je ovaj deo uvek postapokaliptican, ne bi mnogo pretrpeo usled survavanja svetskih sila..

Red Dragon
2.9.2006, 23:30
Odgovori na prethodna 2 komentara:
-Pa eto, ideja je da muskarac bude glavni lik(lakse i zbog pisanja, jer vec imam ideju za dalji tekst)
-Marcus otisao na istok?Hm, nesto se ne secam. Istocno od cega, kog grada. Marcus ce jos imati svoju ulogu. U odnosu na Arroyo i jeste otisao na istok.
-Sulikovu sestru nisam deo da ubacujem u uvod, da ga ne bi previse otegao.
Imao sam par ideja:
1. Sulikovu sestru su spasili Izabrani(mislim na Izabranog iz F2) i njegova kompanija iz zarobljenistva nedaleko od baze Enklave, a Izabrani se ozenio njegovom sestrom(mada nesto nisam siguran za ovu verziju)
2. Na povratku u Arroyo, Izbarni i druzina su naisli na malu bazu bandita i robova. Skoro svi su pobijeni, sem jednog malog decaka koji se sakrio, i video velike ljude sa lukovima i strelama(sta zna mali sta je plasma rifle) i pobili su sve. Sulik medju mrtvima pronalazi svoju sestru i njeno pismo posveceno njemu u kome je napisala Suliku da zna da ce je jednog dana pronaci. Sulik utucen ali zivot ide dalje.

madhatterYU
3.9.2006, 1:43
Inspired by the example set by the Chosen One, Marcus eventually travels across the great mountains to the east, searching for other refugees from the Master's army.

http://www.falloutvault.com/index.php?title=Main_Page

Sve je u timelineu.
Mogao bi jos jedan deo da obradis, nisam video kiborge u falloutu, ako zanemaris horigana i mastera kao neku vrstu kiborga, mada it's just a thought..

madhatterYU
3.9.2006, 1:46
btw skoro bio na b92 film wilder napalm, crap od filma, ali u toku filma jedan od vatrogasaca (kobajagi) peva pesmu "i don't want to set the world on fire", i verovao ili ne prepoznao sam grupu iz uvoda za fallout 1, tj ink spots, fora jos veca je da je upravo ta pesma trebala da ide u uvod fallouta, sad procitah na wikipediji.

Red Dragon
3.9.2006, 21:43
Covece, da li verujes da su u Falloutu 1(a da ne pricamo o Falloutu 2), napravili parodije na sve i svasta, od Star Wars, Star Trek, Mortal Kombat. Pogledaj na no mutants allowed.

MadHatterYU:
Hvala na podsecanju za Marcusa. Sto se tice novih rasa, pazi u cemu je stvar. Ja sam ogranicen enginom igre, glupo je da pisem o kiborzima ako se ne mogu napraviti. Iskreno da ti kazem, ja sam razmisljao da napisem nesto spektakularniji scenario(mada za to sto imam na umu, bolje da sacekam F3). Inace procitao si mi misli(za napad iz uvoda prvo sam imao na umu kiborge i vanzemaljce, onda bi tek nastala ludnica) za rase. Kad bi se vise ljudi prikljucilo, pogotovo onih kojima ide od ruke modifikovanje same igre, ja bi napisao mnogo bolje tekstove.
Ja mogu da vam napisem kako sam prvobitno sve zamisljao, ali to bi bilo pisanje price od koje nema koristi. No dobro, sta je, tu je.
Evo ga pocetak igre.

Red Dragon
3.9.2006, 21:53
(Lokacija - ime grada)
(Opis - ukratko da steknete ideju o gradu)
(Sastoji se iz dela - broj mapa u okviru grada)
(Opisacu ukratko svaki deo grada, zgrade. NPCs - podeljeni su na one sa kojima mozete razgovarati I one sa kojima mozete razgovarati i koji vam se mogu pridruziti(uz njihovo ime stajace opcija JOIN). Bice dosta NPCa koji vam se mogu pridruziti, a vi cete praviti izbor koji ce vam se pridruziti)
(ne zamerite sto u brzini kombinujem engleski i srpski)

Lokacija: Layton(napomena - iz ovog grada(bolje receno sela) sve pocinje i ovde svi poznaju naseg junaka)

Opis: Layton je mali grad, relativno slabo naseljen. Stanovnistvo se bavi zemljordanjom i lovom na male i zlatne gekoe, koji su im glavni izvozni proizvod.
Sastoji se iz dela: 3 - Severni deo, Juzni deo i Gecko lovishte.

-Juzni deo - veoma mala oblast,2-3 framera, skoro cela oblast prekrivena raznim ratarskim kulturama u staji 3-4 brahmina, mala kuca(gde zivi nash junak i NPCs: Johnatan Kent,njegov otac i Martha Kent, njegova majka), mala kuca(NPCs:Axel).
NPCs biografije, price:
JOHNATAN KENT - otac nasheg junaka, miran i poshten farmer, postovan clan ovog gradica.
MARTHA KENT - majka junaka, Johnatanova zena, domacica.
AXEL - vencani kum Kentovih, iskusan gecko lovac,samac, veoma voli nasheg heroja, koji mu je kao rodjeni sin.

-Severni deo - male velicine, malo ljudi.Ulaz u gradic koji cuvaju 2 coveka.Objekti: 2 male kuce, zgrada ‘’Gecko & Protection’’(NPCs: Ericson, njegov sin Mike(JOIN)), mala kuca-bolnica(NPCs: Doc Borring),mala kuca(NPCs: Tiresis).
NPCs biografije, price:
ERICSON - sherif,prodavac oruzja, lovac na geckoe. Dobrodushan, ali odlucan covek. Veoma mu je drag nash heroj, tim vise sto su Mike(njegov sin) i nash heroj(u daljem tekstu IZABRANI) kao braca i znaju se od malena.
MIKE(JOIN) - Ericsonov sin, veseo momak i veran prijatelj Izabranog, znaju se jos od pelena, zajedno su rasli, cuvali ledja jedan drugom, znaju sve tajne jedan drugom, nerazdvojni su - ukratko, kao blizanci su.
DOC BORING - lekar, hirurg,veterinar,majstor, bastovan, prodavac nuke-cole i klope. Ponasa se nadrndano, dernja se na klince kad mu dodju da traze 3 cole po ceni 2 ili da im da jedan raznjic na crtu, ali je dobrog srca i svi ga vole. I da, uvek, ali bas uvek je smoren(sem kad se dere na klince). Odlicno poznaje Kentove(a saznacete i zasto).
TIRESIS - svestenik i ucitelj u ovom malom mestascu, miran i povucen covek, alergican na meso(!?),mudar, pise knjige, neki ga smatraju i vidovitim.

-Gecko lovishte - oblast srednje velicine, shumovit predeo, pun malih Geckoa i ponekog zlatnog, koji su veoma vredni za ljude i Layton.

Red Dragon
3.9.2006, 21:54
Scene i Questovi:
Igra zapocinje u juznom delu Laytona, u kuci porodice Kent. Johanatan lezi na krevetu(na samrti je), pored njega su Martha i Izabrani. Pocinje dijalog u kome Johnatan i Martha otkrivaju Izabranom istinu o njegovom poreklu.Johnatan mu prica kako je pre
22 godine njihovo selo napala grupa bandita, zahtevajuci da im se preda sva hrana i novac koji imaju, a oni ce postedeti jednu malu bebu koji imaju za taoca.Johnatan je iznenada u toku noci sa Docom,Ericsonom i Axelom napao bandite koji su se sakrivali u obliznjoj shumi, uspeli da ih oteraju, zaplenili njihov plen, koji je sacinjavao oruzje,nesto malo novaca, i jedna mala, slatka beba.Medjutim u borbi je Johnatan bio teshko ranjen, dok je spasavao bebu. Johnatana su odveli kod Doc Boringa, koji je jedva uspeo da mu spasi zivot. Sto se tice bebe, Johnatan i Martha su strasno zeleli da imaju dete, ali nisu mogli, pa su oni resili da usvoje bebu. Johnatan takodje otkriva Izabranom, da je zlatna ogrlica koju nosi od malena nije poklon od njih, vec da su je pronasli zajedno sa njim one veceri kad su ga spasili od bandita. Na ogrlici je ugravirano ‘’I.N.A’’(C.O.N.A u verziji na engleskom). Johnatan i Martha nisu znali sta to znaci. Medjutim, kako je Izabrani rastao, videli su da ne izgleda kao ostali ljudi Laytona. Bio je visok,jak, krupan, nemirnog duha, krotak i aristokratskog izgleda. Oduvek su pretpostavljali da je visokog roda.Johnatan je sve slabiji. Trazi od Izabranog da otkrije istinu o svom poreklu. Izabrani se koleba, ne zeli da napusti njega ovako slabog i majku da ostavi samu. Johnatan ga moli da krene na put, njemu nije ostalo jos mnogo vremena,srce mu je sve slabije. Za majku ne mora da brine, na nju ce paziti njihov dugogodisnji prijatelj i kum Axel. Johnatan trazi da uzme iz njihovog kovcega sve neophodne stvari za put(2-3 stimpaka, shotgun sa 10 metaka, 1 golden gecko pellt, 1 gecko pelt, 2-5 fruit, 250 gold). Izabrani uzima opremu i izlazi iz kuce. QUEST : FIND THE TRUTH ABOUT YOURSELF!
Kuca Axela. Axel zna za odlazak Izabranog. Daje mu mu dosta saveta, a na pitanje Izabranog, zasto mu je otac toliko slab, Axel pokusava da izbegne pitanje, ali na uporno nagovaranje Izabranog, otkriva da je za vreme njegovog spasavanja pre 22 godine, Johnatan je bio ranjen blizu srca i da ga je Doc Borring jedva spasao smrti. Nisu ocekivali da ce ovoliko dugo poziveti. Ali Axel ga savetuje da na svom putu ne misli o tome. Daje mu malo pomoci (1 stimpak, 8 metaka za shotgun, 2 fruita i 1 antidote) i savetuje ga da se pozdravi sa ostalim ljudima iz kraja. Izabrani izlazi iz kuce i napusta lokaciju.

Red Dragon
3.9.2006, 21:55
Severni deo Laytona. Kuca Doc Borringa. Izabrani ga zatice kako se dernja na jednog klinca(‘’Po 20.put ti kazem mali davezu... NE MOZES DA DOBIJES 3 COLE PO CENI 2! I AKO TE PONOVO VIDIM DA SI DOSAO TO DA ME PITAS, JA CU......), u tom trenutku klinac bezi iz kuce. Dijalog Doca i Izabranog. Docu veoma tesko pada odlazak Izabranog, da je mu healer’s kit. Na zavrsetku dijaloga ga moli za malu uslugu, da mu donese 2 scorpion taila. QUEST: FIND 2 SCORPION TALES FOR DOC! Izabrani izlazi.
Kuca svestenika Tiresisa. Soba okruzena policama punih knjiga. Pored jedne od njih stoji i Tiresis.Mrmlja nesto vezano za meso(Onaj Doc mi je ponovo doneo meso za dorucak...Trebalo bi ga nazvati Doc Dumb, a ne Borring...zna da sam alergican... Sreca da sam svestenik, pa mu ne mogu reci od srca da je ....). Srdacno pozdravlja Izabranog.Pita ga za zdravlje oca, majke. Iznenada da pita da li ga zanima nesto vezano za medaljon. Izabrani saznaje da je medaljon od cistog zlata, sto znaci da je Izabrani verovatno plemenitog porekla.Na zavrsteku dijaloga, Izabrani ga pita da li ima jos nesto da mu kaze(Anything else?), na sta mu Tiresis prica san koji je pre 2 dana usnio vezano za Izabranog. Video je da ga ceka dug put, pun opasnosti, neprijatelja, ali i prijatelja. Savetuje ga da poseti obliznji gradic Gotham(da li nekom zvuci poznato?) i da odnese neke spise njegovom bratu Ericu. QUEST: DELIVER PAPERS TO FATHER ERIC!. Tiresis mu nudi da uzme sve knjige koje sum u potrebne(po jedna knjiga vezana za first aid, guns,outdoorsman, science i repair). Izabrani izlazi.
Zgrada ‘’Gecko & Protection’’.Gomila stvari za prodaju. Ispred ulaza 2 cuvara koji pozdravljaju Izabranog. U zgradi zatice 2 cuvara i Ericsona(gde je Mike???). Dijalog Izabranog i Ericsona. Mikea nema vec 3 dana otkad je otisao u lov na geckoe. Izabrani nudi pomoc da nadji Mikea. Ericson nevoljno prihavata njegovu ponudu, plaseci se za zivot Izabranog.QUEST: FIND MIKE!. Izabrani izlazi iz zgrade.Odlazi u oblast Gecko lovishte.
Gecko loviste. Gomila malih geckoa. Na severu 3 geckoa okruzuju mladica naoruzanog samo kopljem(Hej... pa to je Mike!). Majk se dere(Glupi gmizavci, you wanna piece of me? Hm! Come and get me you %@@!%$^^*^%*%#...). Izabrani spasava Mike. Dijalog. Mike se zahvaljuje Izabranom i prica mu kako mu je nestalo municije.Izabrani ga savetuje da se vrate kod njegovog oca. Mike odbija jer nije ulovio dovoljno golden gecko pelts(fale mu jos 2 dva). QUEST:FIND 2 GOLDEN GECKO PELTS. Izabrani ubija 2 golden geckoes i odnosi pelts Mike. Vracaju se kod Ericsona.

Red Dragon
3.9.2006, 21:55
Sever Laytona,zgrada ‘’Gecko & Protection’’, Ericson se zahvaljuje Izabranom. Izabrani se pozdravlja i sprema da krene, ali ga Mike zaustavlja(Dijalog Mike i Ericsona). Posle kratkog vremena, dijalog Mikea i Izabranog(u fazonu, gde si ti krenuo bez mene, znamo se od malena, razgovarao sam sa ocem, slozio se da krenem sa tobom, ali i ti porazgovaraj sa njim). Dijalog Ericsona i Izabranog. Ericson mu samo kaze :’’Sretno momci i cuvajte se’’ i predaje mu koznu jaknu, 20 metaka za shotgun, obican pistol i 48 metaka za njega, 2 stimpak. Mike se pridruzio izabranom.
Napustaju Layton.

(Sta mislite, jel OK za pocetak? Sugestije su dobro dosle.)

mmn2911
3.9.2006, 22:35
Sever Laytona,zgrada ‘’Gecko & Protection’’, Ericson se zahvaljuje Izabranom. Izabrani se pozdravlja i sprema da krene, ali ga Mike zaustavlja(Dijalog Mike i Ericsona). Posle kratkog vremena, dijalog Mikea i Izabranog(u fazonu, gde si ti krenuo bez mene, znamo se od malena, razgovarao sam sa ocem, slozio se da krenem sa tobom, ali i ti porazgovaraj sa njim). Dijalog Ericsona i Izabranog. Ericson mu samo kaze :’’Sretno momci i cuvajte se’’ i predaje mu koznu jaknu, 20 metaka za shotgun, obican pistol i 48 metaka za njega, 2 stimpak. Mike se pridruzio izabranom.
Napustaju Layton.

(Sta mislite, jel OK za pocetak? Sugestije su dobro dosle.)

Ovako, ovo je sjajno, samo treba neko stvarno da bude uporan i da odradi taj mod...
Johnatan i Marta Kent :rofl: Pa on nije Izabrani, nego Supermen :rofl:

madhatterYU
4.9.2006, 2:39
Nisi ogranicen kiborzima, napravis 3dmodel, ubacis skelet i animiras, uradis slikice iz odredjene perspektive, ubacis u frm format i imas novi model u igri, vec su ubacivali iz tacticsa u fo2, tako da nije problem napraviti novi model i izrenderovati za igru, cak i glave mogu da se ubacuju, tako da nema tu ogranicenja nikakvog, ja nisam probao i ne znam kako ali s obzirom da vec to ljudi radili znaci moze. Dobro bi bilo ubaciti i ptice, jel primetio neko da se stalno cuju vrane, ali se ne vide?

madhatterYU
4.9.2006, 2:41
Ovako, ovo je sjajno, samo treba neko stvarno da bude uporan i da odradi taj mod...
Johnatan i Marta Kent :rofl: Pa on nije Izabrani, nego Supermen :rofl:

nije to taj kent, to je onaj "kent ne radi napamet, konju jedan" na tog mislio:kreza: .

Mrmot
4.9.2006, 14:14
cuj ovo za sad i nije uopste lose cak mi se svidja a na foru fallouta je :)
doduse, onaj editor je muka jedna da se radi u njemu :(

Red Dragon
4.9.2006, 19:13
Drago mi je da vam se svidja ovaj skromni scenario. Sto se tice kiborga, imam ideju gde cu ih ubaciti. Samo da znate, ja pisem scenario, a ostali prave modove.
U toku narednih dana(ako me obaveze ne zaustave previse), ce stici nastavak scenarija, gde ova vesela dvojka stize u Gotham.
(vidim da ste provalili da ima dosta parodija na svasta, tek ce ih biti, ali naravno nece pokvariti smisao igre)POZ

Red Dragon
14.9.2006, 22:31
De ste narode, sta se radi?
Svi forumi se slazu u jednom - F3 nece nadmasiti F2.
ISTINA!

Red Dragon
19.10.2006, 22:57
PAZITE STA SAM SLUCAJNO NASAO NA nma(i ovo nije matora imformacija):

Fallout 3 to be announced?

At any rate, we're getting info on a game that'll be announced on November 1. So please look forward to that date, upon which you will be informed of everything.

Da li je moguce da ce najzad izbaciti neke informacije(a ako ste optimisti mozda i samu igru)
:alealeee: :eek:

Mrmot
20.10.2006, 13:06
ako izbace, slavimo prvi novembar kao Dan Najavljenja, or what :)

dodgeme
21.10.2006, 16:04
De ste narode, sta se radi?
Svi forumi se slazu u jednom - F3 nece nadmasiti F2.
ISTINA!
tishina.Otkud znate da nece biti bolji.Dajte sansu ljudima iz B. pa ako zas*ru onda ih popljujte

player1
21.10.2006, 16:17
Valjda zato sto Fallout3 nece biti 2.5, kao sto je Fallout2 bio 1.5 u odnosu da Fallout1.

Mislim, ima rezona jer su 1 i 2 bile mnogo dobre igre, a za novi igru ne znas koliko ce dobra biti, sem da nije isto kao stara igra.

drgonzo
22.10.2006, 12:11
tishina.Otkud znate da nece biti bolji.Dajte sansu ljudima iz B. pa ako zas*ru onda ih popljujte
:tapsh:

Red Dragon
22.10.2006, 19:05
Daj Boze da igra nadmasi F2. U slucaju da naprane neko tesko $&*$#, ova tema menja ime u Operacija OSVETA.
Clanovi ovog foruma postaju clanovi (anti)teroristicke organizacije SF-UB - Spasioci Fallouta - Unistitelji Bethsede(za strane novine SoF - DoB,)
Napadamo zgradu Bethsa(komsija ce nabaviti planove zgrade, a i za oruzje nece biti problema - jedan prodavac za kupljenih 5 pistolja, 2 sacmare, 4 snajpera i 27 granata daje besplatno rucni top, municiju i vrsi isporuku na kucnu adresu), a vi se prijavite koje cete oruzje(meni su dosta 2 pistolja, sacmara i 7 granata, a vama).
:rofl:

dodgeme
22.10.2006, 19:53
ja cu donetis dinamit samo da se javim super hiku da mi caskom pronadje

Plagy
28.10.2006, 19:29
Daj Boze da igra nadmasi F2. U slucaju da naprane neko tesko $&*$#, ova tema menja ime u Operacija OSVETA.
Clanovi ovog foruma postaju clanovi (anti)teroristicke organizacije SF-UB - Spasioci Fallouta - Unistitelji Bethsede(za strane novine SoF - DoB,)
Napadamo zgradu Bethsa(komsija ce nabaviti planove zgrade, a i za oruzje nece biti problema - jedan prodavac za kupljenih 5 pistolja, 2 sacmare, 4 snajpera i 27 granata daje besplatno rucni top, municiju i vrsi isporuku na kucnu adresu), a vi se prijavite koje cete oruzje(meni su dosta 2 pistolja, sacmara i 7 granata, a vama).
:rofl:

Jel ce bitka bude na poteze?:)

player1
28.10.2006, 21:31
Sumljam, s obzirom na developera.

Pa cak i onaj ukinuti Van Burden nije trebao da bude potezan (nego nesto slicnije NWNu).

Red Dragon
1.11.2006, 21:01
Prvi novembar.... i nista....:icon_scra

Dusan Maksimovic
11.11.2006, 23:34
e , radi se, nishta ne brinite, cak mislim (ako sam dobro shvatio) da su i neki iz troika games umesali tu prste. idite na sajt http://www.nma-fallout.com

http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=33256

madhatterYU
23.11.2006, 1:42
Jeej, uposljavaju ljudove da rade na f3, idite na NMA za vesti; vec vidim i buduci naslov "Fallout 3 - The Memory Eater", jedva cekam da isprobam kroz neku deceniju s obzirom kako su krenuli sa ovim trendom mucenja kompjutera efektima..

Red Dragon
24.11.2006, 12:26
NMA: "Interplay intends to start development of Fallout Online"

Auu, pa pre ce izaci Fallout Online neko Fallout 3 :kreza:

player1
24.11.2006, 12:29
e*be mi se za Fallout online.
Bilo sta "online" nema 90% veze sa originalnim naslovom...

Red Dragon
2.12.2006, 22:41
I dalje nista za F3, ali izgleda zato Fallout MMO ide punom parom(bice zavrsen do 2010.:D ). Pazite ovo:

The Fallout MMOG will be developed in the highly recognized Fallout post Nuclear Apocalyptic world giving consumers an ongoing virtual experience of today's life as if the cold war, which lasted for the best part of the second half of last century, had led to a nuclear disaster.

Not even close to the Fallout storyline there, mack, the Great War of Fallout happened in 2077. Herve adds some spurious comments under investment attractions:
o Interplay will effectively be the first MMOG pure play western public company

o Interplay's management was involved in the World of Warcraft project at Vivendi
And here's the juicy bit, assumptions and predictions:
- LAUNCH OF FALLOUT MMO Q3 2010

- REACH 1 MILLION SUBSCRIBERS DURING THE FIRST YEAR

- PROFITABLE YEAR 2

- REVENUE OF 160M$ PER YEAR AFTER FIRST

- NET INCOME OF OVER 50M$ PER YEAR STARTING YEAR 3

Well, notch up one more reason to hope total nuclear war happens within the next 3 years

Plagy
2.12.2006, 23:22
koje *****e!!!

Pa shta ce im bre tri godine za Fallout? J*bo ih multyplayer, daj neshto da igramo na poteze. NWN2 teshka tepachina a ja ocu bre RPG na poteze:n-cc2: Mogu da se kladim da MMRPG Fallout ce bude teshko *****e. AAAAAAAA ocu fallout 3 i tachka.:mad: .

Red Dragon
3.12.2006, 23:56
AAAAAAAA ocu fallout 3 i tachka.:mad: .

I tata bi, sine!:dedica:

Sarmatian
4.12.2006, 2:58
I tata bi, sine!:dedica:

Mozda bi bolje bilo pustiti fallout da pociva u miru. Nesto mi se ne dopada varijanta "morrowinda sa puskama". Bojim se da ne naprave glupost kojoj ce jedina slicnost sa falloutom biti ime...

madhatterYU
4.12.2006, 3:32
Mozda bi bolje bilo pustiti fallout da pociva u miru. Nesto mi se ne dopada varijanta "morrowinda sa puskama". Bojim se da ne naprave glupost kojoj ce jedina slicnost sa falloutom biti ime...

Posteno i mene hvata muka, bolje neki fan made iz nekog endzina nego da dozivim ono sto sam sa longest journey 2..

Plagy
4.12.2006, 3:53
Ja bi bio zabovoljan i da je treci deo na enginu drugog dela. Samo da je pricha dobra i potezna bitka.

player1
4.12.2006, 10:56
Mozda bi bolje bilo pustiti fallout da pociva u miru. Nesto mi se ne dopada varijanta "morrowinda sa puskama". Bojim se da ne naprave glupost kojoj ce jedina slicnost sa falloutom biti ime...

Pa vec imamo morrowind sa puskama: Boiling Point
Samo sto nije "post-nuklear", nego "latino-guerilla".

Red Dragon
5.12.2006, 13:23
E vala, da imam vremena(i ljudstva i novca i iskustva:D ), ja bi sam poceo da pravim F3, tako sto bi modifikovao F2.

Red Dragon
13.12.2006, 22:06
E ne mogu da verujem.Bethseda ko da ne pravi Fallout 3.
A Interplay zapocinje Fallout MMORPG, zakazan za 2010. A pazite budzet - 75 MILIONA DOLARA.:paranoia: :paranoia: Pa za te pare mogu da naprave 3 Fallouta A+ klase. Zaista neverovatno!

Corwin
13.12.2006, 23:48
Vidjeli su šta se desilo sa Wow-om. Džaba im, ja se nikad neću navući na MMORPG. Lakše se skinuti sa Jet-a nego sa toga.

madhatterYU
14.12.2006, 1:27
E ne mogu da verujem.Bethseda ko da ne pravi Fallout 3.
A Interplay zapocinje Fallout MMORPG, zakazan za 2010. A pazite budzet - 75 MILIONA DOLARA.:paranoia: :paranoia: Pa za te pare mogu da naprave 3 Fallouta A+ klase. Zaista neverovatno!

pa i bolje im je da su za to iskoristili single/multiplay, velicine manje/vise 1tera staje na 250dvd-a, vreme prosecnog igranja 25.000 sati, nema bolje:aplauz: .

Plagy
14.12.2006, 2:40
Vidjeli su šta se desilo sa Wow-om. Džaba im, ja se nikad neću navući na MMORPG. Lakše se skinuti sa Jet-a nego sa toga.

:rofl: :rofl: :rofl:

da potpuno se slazem sa kolegom.

a kako zamishljaju da se u MMORPG odvijaju potezne bitke?

Sarmatian
14.12.2006, 4:55
Kad smo vec kod MMORPG-a, jel gledao neku onu epizodu South Parka kada ekipa igra WOW?

Red Dragon
16.12.2006, 20:01
:rofl: :rofl: :rofl:

a kako zamishljaju da se u MMORPG odvijaju potezne bitke?


Pa verovatno ce biti u realnom vremenu. Znas...ono jedan trci sa SMG, drugi baca bombu,a treci sa bazukom ih sve dize u vazduhom:rofl:


pazite ovu novost:
Starting on December 1, 2006 and through December 15, 2006, Interplay Entertainment Corp. will give a slide show presentation during meetings with various European qualified investors.

bas me zanima sta ce se izdesavati.

Red Dragon
17.12.2006, 19:37
Nego narode, nesto da vas zamolim. Zbog mnogobrojnih obaveza, nece me biti jedno mesec-dva, mozda cu se poveremno pojaviti, ali nije sigurno. Nego molba - odrzavajte temu Fallout 3 u zivotu, ubacite povremeno, ako otkrijete, neku novost vezanu za F3 ili Fallout MMO. Sigurno ovde ima velikih fanova kao ja koji nestrpljivo iscekuju novi Fallout.
:ciao:

Red Dragon
13.1.2007, 22:12
Cudna vest sa NMA

After a tip from Cooper, we followed a short trail of sendaround that all indicated they got it from another source; Cooper from his distributor, his distributor from EB Games, and EB Games claims: "We were unable to find Fallout 3 on our website, so we don't offer that particular game at this time. We get all release dates from the manufacturer, EB Games/Gamestop does not dictate the release dates."

We'll put it down as an administrative error, but just for completion purposes; EB Games lists their Fallout release date as Nov 27th 2007 (apparently, they didn't confirm it either), which they claim to get from the manufacturer.


27 novembar 2007 - Da li je moguce da ce izaci ove godine?:aplauz:

zone2403
14.1.2007, 2:48
Sad još samo da se nadamo da nije neka greška ili patka u pitanju!:n_klanja:

Plagy
14.1.2007, 15:34
Bolje ikad nego nikad.

Red Dragon
1.2.2007, 22:03
Another day, a oni iz Bethsede nista!Misilim stvarno!:mad:

Eni
10.2.2007, 1:15
Pa ljudi, pod jedan, samo korišćenje 3D engine-a omogućava više različitih kamera, kao npr. Morrowind i NWN... Čim ima 3. lice, praktično se zoom-out-om dobija neka vrsta preglednosti koju nudi izometrija...

A sudeći šta se sve pravi u tom engine-u...

Games that use Gamebryo:

* Axis & Allies - 2004, Windows, Atari, Inc.
* Dark Age of Camelot - 2001, Windows, Abandon Entertainment/Vivendi Universal Games
* Dark Age of Camelot: Catacombs - 2005, Windows, Mythic Entertainment, Inc./Wanadoo Edition
* Dark Age of Camelot: Shrouded Isles - 2002, Windows, Vivendi Universal Games, Inc./Wanadoo Edition
* Dark Age of Camelot: Trials of Atlantis - 2004, Windows, Wanadoo Edition
* The Elder Scrolls III: Morrowind - 2002, Windows/Xbox, Bethesda Softworks LLC/Ubisoft Entertainment
* The Elder Scrolls III: Tribunal Expansion - 2002 Windows/Xbox, Bethesda Softworks LLC/Ubi Soft Entertainment Software
* The Elder Scrolls III: Bloodmoon Expansion - 2002 Windows/Xbox, Bethesda Softworks LLC/Ubi Soft Entertainment Software
* The Elder Scrolls IV: Oblivion - 2006, Windows/Xbox 360, Bethesda Softworks LLC/2K Games
* Empire Earth II - 2005, Windows, Sierra Entertainment, Inc.
* Freedom Force - 2002, Windows, Crave Entertainment, Inc./Electronic Arts Inc.
* Freedom Force vs The 3rd Reich - 2005, Windows, Vivendi Universal Games, Inc.
* Gothic 3 - 2006, Windows, Piranha Bytes/JoWood.
* Knight's Apprentice, Memorick's Adventures - 2004, Xbox, XS Games LLC
* Kohan II: Kings of War - 2004, Windows, Gathering/Global Star Software Inc./Take 2 Interactive
* Playboy: The Mansion - 2005, PlayStation 2/Windows/Xbox, ARUSH Entertainment
* Project Entropia - 2003, Windows, MindArk PE AB
* Sid Meier's Civilization IV - 2005, Windows/Mac, Firaxis/2K Games
* Sid Meier's Pirates! - 2004, Windows/Xbox, Firaxis/2K Games/Atari, Inc.
* Sid Meier's Railroads! - 2006, Windows, Firaxis/2K Games
* STACKED with Daniel Negreanu - 2006, PS2, PSP, Xbox, PC
* Traitors Gate 2: Cypher - 2003, Windows, The Adventure Company
* Zoo Tycoon 2 - 2004, Windows, Microsoft Game Studios
* Wildlife Park 2 - 2006, Windows, Deep Silver
* Highländer - 2007, Windows, FSK Entertainment


... moglo bi i da ispadne dobro, sve zavisi od same Bethesde...

A ako Bog da, biće još neka informacija uskoro, ali za sad ne mogu ništa da kažem, jer ni sam ne znam :rolleyes:

Red Dragon
23.2.2007, 15:19
Hahahaahahahaha, ovi Bethsa nisu normalni. Vec su obecali da ce izbaciti F3
za Xbox360, a jos ni jednu informaciju o samoj igri. Pa bre, Duke Nukem ce izaci pre njih.:icon_evil

Eni
28.2.2007, 19:13
Informacije koje sam prethodni put spomenuo, ali nisam mogao da obećam...

Dobio sam danas e-mail od Bethesde, i citiraću ga ovde u celosti -


Fallout 3 is in development but it will be a while before we start
talking specifically about our plans and what we're up to. We'll let
folks know when we have some information to share on the game and its
development. Thanks for your interest in Fallout 3. Please continue
checking our website for updates.


Znači, nisu odustali, napustili projekat, okrenuli se i pobegli ili nešto slično... Naravno, drugi deo pitanja, tj. hoće li ikako biti dostupan za PC su sasvim lepo izbegli... Nisam ni očekivao da će reći bilo šta :rolleyes:

Paladin
28.2.2007, 19:59
Pa za šta će biti dostupna ako neće za PC?

player1
28.2.2007, 20:24
Pa, ako ne bi bio dostupan na PCu, to bi samo znacilo da je igra tako radikalno promenjena da se ne bi ni svidela onima koji su gotivili prvi i drugi deo...

Densetsu
28.2.2007, 21:29
Procitao sam na nekom sajtu da ce humor biti u "Terminator" stilu(sta god to znacilo).

Red Dragon
3.3.2007, 21:26
Ma da, dok oni naprave F3, ja cu dobiti sedmicu na lotou, pa cu onda osnovati svoju programersku kucu, i napraviti F3 za svoju dusu,u Srbiji cu ga prodavati za 150 din(od toga 50 din u dobrotvorne svrhe).Clanovi foruma ce dobiti besplatno igru. A jedan komad cu poslati onima iz Bethsa(a u njemu virus koji sa pokretanjem igre doveti do momentalnog spaljivanja kompjutera).

SinBin
4.3.2007, 12:10
Jedna od boljih igara koje sam igrao, jedva cekam.........presho sam oba i 1 i 2 i stvarno igra je zanimljiva , nemozh dosadit.....:tapsh:

Red Dragon
5.4.2007, 12:24
Bethesda still hiring Fallout 3 Level Designers
Posted by Tannhauser - at 20:47
Comments (9)/Comment me
Several months ago Joel Burgess, lead level designer for Fallout 3, announced that Bethesda is looking for additional level designers for Fallout 3; with a particular interest in recruiting from the modding community. We missed it a couple of weeks ago, when Joel had something to add to the initial thread in the Elder Scrolls forums.

Hey folks, I haven't been as active in the forums just lately - busy, busy! - but I just wanted to let you all know that hiring is still in progress. We take our time with it, as you can tell. Anybody interested can still follow the directions posted at bethsoft.com to apply, and if there's anybody you think we should know about that maybe we don't - still feel free to post a reccomendation.
If you want to work on Fallout 3, and believe you have the qualifications, the opportunity is still open.

Posted by Mentok - at 16:12
Comments (20)/Comment me
In a recent interview of CGSociety with the people of concept art studio Massive Black, the following highly interesting statement pops up:

The company’s experience developing and holding training workshops helped bring Massive Black’s China-based team up to speed quickly. Now, under the direction of Dan Staton and producer Jenny Kim, the Shanghai staff plays a particularly important role in the studio’s 3D work as does a second team in Bangkok. “They did a great job on ‘Battlefield 2142’, ‘Hellgate’ and ‘Auto Assault’ and are now working on ‘Killzone 2’, ‘Fallout 3’ and others,” says Manley.

Eni
10.4.2007, 10:07
Ja rekoh da rade... Sad bar znamo da su počeli level design, ili da će uskoro početi... Znači da će igra uskoro doći u "rapid development" fazu...

Red Dragon
13.4.2007, 20:53
As of April 9th, 2007, the Fallout IP is no longer in the hands of Interplay, but has been sold to Bethesda Softworks for the sum of $5,750,000 as can be read in this 8-K report filed today. The meat of the statement is as follows:

As of April 4, 2007, the Company entered into, an Asset Purchase Agreement (the "APA") and a Trademark License Agreement (the "License Back") with Bethesda Softworks LLC, a video game developer and publisher ("Bethesda"), regarding "FALLOUT", an intellectual property which was owned by the Company (the "IP"). Although such agreements were signed on April 4, 2007 they were agreed not to be binding until closing which occurred on April 9, 2007.

Under the APA, the Company sold all of its rights to the IP to Bethesda for a total amount of $5,750,000.00 payable to the Company, subject to various conditions, in three cash installments. The first installment of $2,000,000.00 was paid following closing when $200,000.00 was paid to the Company and $1,800,000.00 was deposited into an escrow account to satisfy various liabilities. The Company expects to have fulfilled its obligations under the APA and to receive full payment during the third quarter of 2007. The Company had previously, on June 29, 2004, entered into, an exclusive licensing agreement with Bethesda, regarding the IP which was superseded by the APA.

Under the License Back the Company obtained an exclusive license, under certain conditions, to use the IP for the purpose of developing an Interplay branded Fallout Massively Multiplayer Online Game ("MMOG").

player1
13.4.2007, 20:58
Ne jos jedan MMOG...

Eni
13.4.2007, 21:49
Znači Interplay je prodao bethesdi i poslednji konac za koji se držao... izgleda da su baš, baš u problemima...

Damirius
17.4.2007, 17:25
Zaboravite na Fallout3, ja sam se nervirao 2 godine i dosta je. Imate afterfall (http://afterfall.pl/)
Samo provalite priču na sajtu, kakvi su to kraljevi

The mighty Boo
17.4.2007, 19:18
Pala je i poslednja nada za Fallout 3.
Na gamespotu procitao sam da ce F3 biti za sledecu generaciju konzola sto ocigledno znaci da nece preterano liciti na F2 i F1.
Paralelno sa njim ide i Fallout MMO ali to se vec zna.

Zadavio bih ove u Bethesdi :n-hang:

The mighty Boo
17.4.2007, 19:22
Imate afterfall (http://afterfall.pl/)
Samo provalite priču na sajtu, kakvi su to kraljevi

Hej,pa ovo obecava! :aplauz:

zorz
17.4.2007, 19:36
Imate afterfall (http://afterfall.pl/)

Bacite pogled na stripic u pod-meniju Comics. Prilicno je morbidan... :n-hang:
Ocigledno je da su inspiraciju za ovu igru nasli u Fallout-u. Medjutim, tesko da ce uspeti da postignu nesto spektakularno. Cini mi se da ce ovo biti samo jos jedan (neuspesan) clone pokusaj hrabrih entuzijasta... Nadajmo se da me utisak vara.

Damirius
18.4.2007, 14:09
Naravno da im je uzor fo ali ljudi su se dosetili dosta stvari koliko sam video kroz pricu, videcemo sta ce biti

zorz
18.4.2007, 18:40
Nemoj pogresno da me shvatis. To sto im je inspiracija Fallout nisam naveo kao kritiku. Cak naprotiv, kvalitetan Fallout like naslov bi bilo nesto najlepse sto bi moglo da se desi na igrackoj sceni. Ali za takav poduhvat je pored zelje i kreativnosti potrebno jos nesto... A to su sredstva i iskustvo u pravljenju igara. A cini mi se da, nazalost, tvorcima ovog proizvoda upravo to fali...
Napominjem da je vec bilo pokusaja da se stvori svet slican Fallout-u, ali su rezultati bili razocaravajuci... Bilo je nekih opisa i SK-u (ne mogu se setiti naslova) gde su doticne (dobre) ideje lose ocenjene zbog realizacije. Sve sto zelim da kazem je da ne ocekujete previse da se kasnije ne bi razocarali. Uh, udavih i samog sebe... Sorry... Sta cu kada mi nedostaje krsatenje radioaktivnim prerijama u Fallout stilu.

Red Dragon
18.4.2007, 22:24
Poslednja informacija:

Bethesda je izjavila da će nedavno objavljen dodatak za Elder Scrolls: Oblivion verovatno biti i poslednji, jer će se ubuduće uveliko raditi na nastavku Fallout-a za koji je Bethesda otkupila licencu. Inače, Bethesda je ugovorom obavezana da Fallout 3 počne razvijati u roku od dve godine, i da igru izda 4 godine posle početka razvijanja.
- Pazite ovo: 'ladno mi jedan pirat kaze, izlazi F3 za 2-3 meseca, proverena informacija(a koliko je proverena, pa..... saznacemo za 2-3 meseca:a_whistli )

A sto se tice Afterfalla, jedino mi je privuklo paznju sto je borba u poteznom maniru, a dok izadje....


Znate sta narode, ja cim izdvojim vremena, pocinjem da pravim dodatak za F2, ali stvarno, ovo sa Bethsedom stvarno nema smisla.

Sarmatian
19.4.2007, 2:24
Poslednja informacija:

Bethesda je izjavila da će nedavno objavljen dodatak za Elder Scrolls: Oblivion verovatno biti i poslednji, jer će se ubuduće uveliko raditi na nastavku Fallout-a za koji je Bethesda otkupila licencu. Inače, Bethesda je ugovorom obavezana da Fallout 3 počne razvijati u roku od dve godine, i da igru izda 4 godine posle početka razvijanja.
- Pazite ovo: 'ladno mi jedan pirat kaze, izlazi F3 za 2-3 meseca, proverena informacija(a koliko je proverena, pa..... saznacemo za 2-3 meseca:a_whistli )

A sto se tice Afterfalla, jedino mi je privuklo paznju sto je borba u poteznom maniru, a dok izadje....


Znate sta narode, ja cim izdvojim vremena, pocinjem da pravim dodatak za F2, ali stvarno, ovo sa Bethsedom stvarno nema smisla.

Pirati su vazda bili poznati kao relevantni izvori informacija...

Red Dragon
20.4.2007, 17:20
Pirati su vazda bili poznati kao relevantni izvori informacija...

Mada, ako je tacna poslednja informacija iz mog prethodnog posta, igra bi trebalo da se pojavi krajem ove, ili pocetkom sledece godine(a mozda je pirat i u pravu, ko zna:D )

Red Dragon
20.4.2007, 21:52
Otvoren je Bethsedin forum u okviru koga je otvorena tema vezana za Fallout (3), pa ko hoce da se pridruzi u chatu, zapitkivanju, pljuvanju i ostalom:

http://www.bethsoft.com/bgsforums/

Ja cu da se registrujem, pa paljba moze da pocne!:dzavo:

Red Dragon
22.4.2007, 22:06
The history of Fallout as a franchise has all the trappings of a spiritual epic, replete with false messiahs and long persecution. Those who still hew to this strange religion are quick to call out Bethesda's many crimes, but they have no idea what Bethesda intends to do with Fallout. No-one does. The forums must have gone up for a reason, let us hope we will soon have genuine facts to discuss.
From the forum itself, there have been numerous polls about what elements are preferred for Fallout 3, the results have been interesting.

How do you think the plot should be ?
Mature, Morally Ambiguous, Where Right and Wrong are just a matter of POV and morals with decisions that are personal and have consequences. [120] - 96%
Epic, Save the Wasteland ! The Big Struggle of good against evil, raiders against towns, mutants against humans... [5] - 4%

Black humour in F3?
No! [6] - 4%
Yes! [147] - 96%

Should Fallout 3 use enemy and item auto scaling?
No, absolutely no auto-scaling! I want my character to actually feel like he/she is improving! [384] -95%
Yes, bring back Oblivion's auto-scaling so that my character never truly improves! [21] - 5%

What perspective do you want Fallout 3 to be?
Old Perspective (Classic) [65] - 75%
First Person [9] - 10%
Close Third Person [13]- 15%

Turn Based, What do you want?
Turn based! Keep it classic, keep it Fallout. [250] - 70%
Real time! [36] - 10%
Real time with option to pause, ala KotOR. [45] - 12.5%
Don't care. [27] - 7.5%

Minigames in Fallout 3?
Yes/it'll be great!/not like Oblivion at all/you stooge! [27] - 16%
No. Absolutely not. [141] - 84%
Considering that the polls represent the largely silent majority, who don't become involved in the raging discussions on the forum, there is a clear preference towards the elements of the origial Fallout games.

Mrmot
23.4.2007, 19:56
bas zanimljivi rezultati :) :D

Damirius
27.4.2007, 19:59
Blah, a ko je postavio te topike za glasanje, ako su uopšte topici. Mislim da ove iz Bethsede ne zanima ništa od toga što je došlo iz usta fanova fallouta.
E da samo za vas imaginarni intervju sa Betsheda FO3 game developer egzjekutiv menadžerom skraćeno f00l.
Damirius: Pozdrav. Tema nam je naravno Fallout3 odnosno njegov razvoj.
f00l: Evo baš sam pokušavao da instaliram i pokrenem fallout 1 i 2 ali neće, rekli su mi da moram da vidim o čemu se radi u njemu, blah kao da je bitno.
Damirius: Errr da... Ajde da počnemo. Da li je počeo rad na FO3?
f00l: Naravno, naravno. Počeli smo, videćemo da li ćemo koristiti Oblivion engine ili da napravimo nešto na foru painkillera, naravno uz naš napredni sistem za sticanje veština i nivoa.
Damirius: Dooobro. Znači ništa od turn based varijante?
f00l: Turn based ne, ali biće Burn based. Hahaha hehehe hihihi, shvataš? Burn based znaš ono kao paljevina hahaha jaooo.
Damirius: OMG
f00l: Auh
Damirius: [Moram da obavim intervju, izdrži... izdrži] Da li će biti Fallout3 povezan pričom sa prethodna dva dela?
f00l: Ah, da, da. Biće, sve će da bude, ali to je tajna. Bićete iznenađeni kada se igra pojavi.
Damirius: Siguran sam da ćemo biti. [kahm] Doduše koliko gore može da ispadne nego što očekujem [kahm]
f00l: Šta?
Damirius: Ništa, ništa. [kahm] Biiip ti kevu [kahm] Da nastavimo. SPECIAL sistem je bio unikatan i odlično prihvaćen. Da li ćete ga koristiti?
f00l: Šta? Pa sistem koji smo mi koristili je ubedljivo najbolji, skakućete i nabijate lvl. Gde to ima?
Damirius: Pa da, svaka čast. Fallout je imao kvalitetne dijaloge i menjanje stava NPCa u zavisnosti od vaših dela, čak i 10 godina posle ima malo takvih igara. Kako ćete vi da rešite ovo?
f00l: Pa imamo mi neke metode znate... U svakom slučaju zakoljete NPCa i gotova priča, 'beš dijalog.
Damirius: Odlično. Da li će se pojaviti neki Vaulti u igri?
f00l: Eee čuo sam za te vaulte. Ima da napravimo kao u Oblivionu generisane dungene.
Damirius: ...[hvata se za glavu]
f00l: Malo se izmešaju sobe i extra. Ima da natrpamo nekim skeletonima i tako tim stvorenjima i ima da bude super. Čak i možete da nađete neke enchantovane mačeve i tako... Rekao sam mačeve? Mislio sam mašinke.
Damirius: Čime će se isticati FO3?
f00l: Još pitaš ccc. Videćete kako se grana mrda i crva kako jede jabuku dok vi prašite iz vaše, kako se ono zvaše, ma nije ni bitno. O da, krv ima da pršti.
Damirius: Okrećete leđa celoj fallout fan zajednici, pošto vidim da njihov glas ne dopire do vas?
f00l: Zabole me. Vidite kako je dobro prošao Oblivion ima da opravimo taj fallout3 kao pravu pucačinu... Nama je ciljna grupa američki klinja koji igra ceo dan GTA San Andreas i naravno naš Oblivion.
Damirius: I što misli da je GTA3 zapravo prvi deo?
f00l: Baš taj. Ima da utopimo taj fo3 i bole nas uvo.
Damirius: Hvala za intervju, e sad crkni kretenu #"!#$!"%$#!#$!$%!#%!#!"#

Densetsu
27.4.2007, 22:22
Da je neki drugi developer kao na primer EA mozda bi se i nasmejao na tom tvom "ekskluzivnom intervju" ali posto je Betsheda u pitanju,onda mogu samo da cutim i da se pravim da nikad nisam to procitao.

grdja
27.4.2007, 23:25
Densetsu, da li si igrao i Morrowind ili samo 3DMark 2007, pardon, hteo sam da kazem Oblivion? Sta je jos Betseda uradila, da ovaj novi Star Trek. Bilo mi je zao da je NV toliko prolupao, igra je krsina nad svim krsevima.

Znas koji topik sam video na Beth FO3 forumu, "koju ulogu bi ste zeleli da Patrik Stjuart ima u FO3". Sklopili ljudi ugovor i ne puscaju. Najbolje bi bilo da pogine jos pre introa ako mene pitaju. Fini i kulturni Zan Luk stvarno se na uklapa u FO3.

Damirius
28.4.2007, 3:53
Cuti, radi sta hoces. Morrowind je morrowind, oblivion je oblivnion, a daggerfall je daggerfall. Ajde reci mi sta ti mislis da ce oni da urade i cime sam te ja uvredio ovim postom. Neka fallout ostane fallout. Majke mi svaka ti cast, car si. Ako naprimer ID koji je napravio najbolju fps igru moze da radi strategiju, tako i Betsheda moze da radi fallout. Pazi malo sam drunken ali ako zamisljas fallout na nivou morrowinda ili aaaaaaa obliviona onda si promasio temu. Zaobidji te tvoje precutacu fore i predji na konkretne stvari. Ako imas neke cinjenice slobodno ih pokazi prostom svetu, ja sam se iscimao cisto radi reda, ali nece to biti daleko od istine. Sta ces ti uraditi?
P.S. grdja ima pravo za star trek btw

The mighty Boo
28.4.2007, 15:10
i. Ako naprimer ID koji je napravio najbolju fps igru moze da radi strategiju, tako i Betsheda moze da radi fallout.


Ne moze Bethesda da radi Fallout - nema ni znanje, ni strucnost ni kreativnost Interplaya i Black Isle-a. Da ga ima videli bi ga do sada.

Fanovi sasvim osnovano strahuju da ce Bethesda upropastiti Fallout. Najverovatnije i hoce. Ali sta je tu je.

Sarmatian
28.4.2007, 15:35
Sve cega se dohvati bethesda polako propada. Imamo opadanje kvaliteta TES serijala iz igre u igru (od daggerfalla preko morrowinda do obliviona) i sada treba da ocekujemo da ce napraviti fallout 3 kako valja???

Daj boze da gresim ali to ce biti kreativni fijasko...

voodoo_
28.4.2007, 15:52
Nije tačno da propada. Morrowind je bio igriviji od Daggerfalla, Oblivion je igriviji od Morrowinda. Realno, TES serijal u najmanju ruku stagnira, a ja bih čak rekao i da napreduje. Meni ne pada napamet da u 2007. pomičem bitmape 8x16 piksela po ekranu i raspoređujem action poene u borbi, pa makar priču pisao i Kris Avelone. Isto ko što nekom u '97 nije padalo napamet da igra avanture gde će da kuca "open door" i "pick potion" nego će fino da klikće po Super VGA slici. A mogu da se kladim da su tada matori Spektrumovci i Amigisti mantrali nad zlom sudbinom i "propašću" igara.
Ovo nije '97, na tržištu vladaju drugačija pravila i profil prosečnog igrača danas je bitno drugačiji. Kome se ne sviđa, Visual Studio u šake pa pišite šta hoćete.

player1
28.4.2007, 16:36
Licno mislim da je obican turn-based system nepotreban za novi naslov kao Fallout.

Pa i BOS je imao kvazi-realtime borbu i SPECIAL (mada to nije RPG, ali ipak...)

Steta sto neka kuca kao Bioware ili Obsidian nema prava za Fallout, jer ono sto oni rade mnogo vise pasuje Falloutu.

voodoo_
28.4.2007, 16:50
Bioware bi tek upropastio. Ispao bi neki novi Jade Empire. The Elder Scrolls bar daje osećaj širine i otvorenosti.

The mighty Boo
28.4.2007, 18:14
Nije tačno da propada. Morrowind je bio igriviji od Daggerfalla, Oblivion je igriviji od Morrowinda. Realno, TES serijal u najmanju ruku stagnira, a ja bih čak rekao i da napreduje.

Meni ne pada napamet da u 2007. pomičem bitmape 8x16 piksela po ekranu i raspoređujem action poene u borbi, pa makar priču pisao i Kris Avelone.

Ako nastavak Obliviona bude "igriviji" od prethodnika igrace ga ljudi sa IQom sobne temperature.
TES serijal ne napreduje niukom sem u tehnickom planu jos od Arene. Uvek je isti (debilan) princip: kliseizirani questovi, u neinventivnom fantazijskom svetu koji je pretrpan nasumice generisanim tamnicama sa pricom naspram koje avanture Konana deluju kao visoka umetnost...
Tacno, ima sirinu, mada se ta sirina sastoji od jedne osnove iskopirane x puta. TES je GTA role play igara samo bez smeka istog. Takoreci bez ikakvog smeka. A i sirina bez dubine i nije nekakva sirina.

Bioware ima bar neki donji prag kvaliteta ispod kojeg se za sada ne spustaju. Posto TES nije ni postavio nikakav prag sem u tehnickom planu Bethesdi se ne moze previse prigovoriti. Jer od babe svakao nece biti devojka.

Damirius
28.4.2007, 18:15
Ne moze Bethesda da radi Fallout - nema ni znanje, ni strucnost ni kreativnost Interplaya i Black Isle-a. Da ga ima videli bi ga do sada.

Fanovi sasvim osnovano strahuju da ce Bethesda upropastiti Fallout. Najverovatnije i hoce. Ali sta je tu je.

@mighty boo To je bilo sarkasticno, izvadio si recenicu iz konteksta...
@voodoo&player1 TES propada iz igre u igru, daggerfall je bio najbolji. Ne znam sta trazis u jednom RPGu. FO3 ne mora da bude turn based i ne mora da ima grafiku kao FO2, ali tako ne zelim da vidim oblivion sa puskama. Ja hocu izometrijski pogleda, ne mora ni to, eto neko trece lice sa mogucnosti pomeranja kamere odnosno ugla gledanja. Ako nece da odrade turn based, neka smisle nesto pametnije od njihove realtime borbe. Nije stanje isto kao kad se prelazilo sa type and go i point and click, prica je u svakom slucaju morala da se razradi da bi igra bila zanimljiva i da bi vas zadrzala. Sad to ne mora da se radi, imate oruzje imate protivnika, udri. Ti tvoji razlozi se javljaju kod mnogih ljudi, mislite da neki ljudi kao sto sam ja ne shvataju da tehnologija napreduje. Shvatam ja to sve, ali to ne znaci da grafika moze da zameni sve... Evo procitaj ovo http://www.nma-fallout.com/article.php?id=34542 nadam se da ces shvatiti da mi nismo gomila hejtera koji pljuju 'bez razloga'. Ovo za Visual Studio hehe, ako se tebi ne svidja neki film ili neka knjiga da li ces ti snimiti svoj film ili napisati knjigu? Jos je gore to sto Betsheda radi na nastavku serijala, da oni rade na novoj postapokalipticnom rpgu bolelo bi me uvo.

voodoo_
28.4.2007, 18:27
Ja na nma-fallout više ne idem, svaki put se iznerviram kad pročitam neki tekst tamo.
Problem sa Fallout fanovima je što ne znaju šta hoće. Kao, igra treba da bude nova, a da bude identična ko prethodnici. Da ima neviđenu priču, a da priča bude ko u kecu i dvojci. Da ne pričam što je dobar deo FO igrača dobrano prerastao fazu oduševljenja novim igrama (plus što kad se sećaju kako su igrali Fallout pre 10 godina, ne sećaju se kvaliteta Fallouta nego potpuno bajkovitog utiska kako im je sve bilo lepo i bezbrižno). Tako da sada šta god da Bethesda napravi, izazvaće im mlak utisak (u najbolju ruku).
Mislim, čak i kad bi developeri imali najbolju želju da prihvataju sugestije Fallout zajednice, poludeli bi posle tri dana "saradnje". Zato lepo ako su pametni, potpuno će ih ignorisati i praviti šta oni hoće, jer su oni istresli šest miliona licencu a ne nma-fallout.com, i savršeno treba da ih zabole šta misli neki skoro-pa-tridesetogodišnjak kako treba da izlgeda nastavak. Ja bih bar tako radio, bez ikakve griže savesti.

Damirius
28.4.2007, 18:38
Ja sam ti lepo rekao da procitas. Tamo pise lepo i detaljno sta oni hoce. Ne znam ko je rekao da hoce pricu kao u fo1/2. Kao igrali su fallout pre 10 godina i ne secaju se u stvari kakav je. Pa ja sam ga igrao pre nekih mesec dana, a verujem da likovi sa duck and cover i nma ga igraju cesto, tako da ne verujem da ce zaboraviti. Fallout2 je napravljen uz pomoc uske saradnje sa Fallout fan zajednicom. Nisu poludeli i napravili su extra igru. Znaci sad su kupili i mogu da se za****vaju, lepo.

player1
28.4.2007, 18:38
Ake cemo nesto lose cega mogu da se setim, to je da su i Fallout1 i 2 imali deblan AI, a uz to kompanjone koje kontrolise obavecno AI. Koliko je tu bilo frendly fire-a. Jos se secam neke mutanta sa minigunima koji vise ubiju svojih nego protivnika.

Mada ako cemo tako, nisu ni novije igre previse odmakle od toga,npr. NWN2, ali bar imaju nacina da kompenzuju to (puppet mod, protivnici imuni na svoje area magije, itd...)

Damirius
28.4.2007, 18:47
Istina je da je AI bio poprilicno debilan sto se tice borbe, ali realno iako je i meni to zamerka ne mogu da kazem da je to ostetilo mnogo igru.

The mighty Boo
28.4.2007, 18:52
Ja na nma-fallout više ne idem, svaki put se iznerviram kad pročitam neki tekst tamo.
Problem sa Fallout fanovima je što ne znaju šta hoće. Kao, igra treba da bude nova, a da bude identična ko prethodnici. Da ima neviđenu priču, a da priča bude ko u kecu i dvojci. Da ne pričam što je dobar deo FO igrača dobrano prerastao fazu oduševljenja novim igrama (plus što kad se sećaju kako su igrali Fallout pre 10 godina, ne sećaju se kvaliteta Fallouta nego potpuno bajkovitog utiska kako im je sve bilo lepo i bezbrižno). Tako da sada šta god da Bethesda napravi, izazvaće im mlak utisak (u najbolju ruku).
Mislim, čak i kad bi developeri imali najbolju želju da prihvataju sugestije Fallout zajednice, poludeli bi posle tri dana "saradnje". Zato lepo ako su pametni, potpuno će ih ignorisati i praviti šta oni hoće, jer su oni istresli šest miliona licencu a ne nma-fallout.com, i savršeno treba da ih zabole šta misli neki skoro-pa-tridesetogodišnjak kako treba da izlgeda nastavak. Ja bih bar tako radio, bez ikakve griže savesti.

Fanovi nikada ne znaju sta hoce jer svaki fan zeli ono sto se njemu najvise dopalo, ali kao sto Damirius rece niko ne zeli Oblivion sa puskama. Uostalom to sto svi misle da ce Bethesda za*rati je krivica same Behtesde koja apsolutno ne uliva poverenje - ali ako naprave bas dobro (a to je u sustini rimejk Fallout igara sa vecim svetom i vise questove, dakle jos istog) nikom im vise nece prigovoriti - ja prvi.

Naravno oni mogu da prave sta hoce ali o trzisnom uspehu Fallouta 3 ce odlucivati renome Fallouta 1 i 2. Ako igra bude drasticno losija/drugacija od istih F3 ce urnisati i kriticari i fanovi. A onda se igra nece narocito prodati. Sto svakako nije Bethesdi u interesu. Prema tome sa ovom licencom su uzeli izuzetno vruc krompir u ruke, ali to je njihov problem.

grdja
28.4.2007, 19:51
Jedino što čoveka zadržava da igra Oblivion je grafika. Od onoga što sam ja video svaki kvest se na kraju svodi na ubij zgazi i ponekad pokupi neki paketić od žrtava.

Sve se to opet svodi na priču o tome da pojednostavljivanje igre svakako povećava broj customera, ali i iritira ljude koji su igrali prethodne nastavke. Manje više sve igre zadnjih 5 godina, iz nastavka u nastavak grafika napreduje, priča, gameplay samo bivaju uprošćavani i nazaduju sve više i više.

A ta priča o tome da su "hard kore" igre smrt za firmu su stvarno tužne. Battlezone se slabo prodao ali je Pandemic preživeo. Looking Glass su ubili Core i Eidos koji su mislili da će da zgrnu silne pare na inventivnim i originalnim Tomb Radier 4 i 5. Black Isle je potonuo sa Interplayem koji je slavno krenuo u osvajanje tržišta action RPGova za konzole i popio metak u glavu.


Samo bih želeo da igra ne bude iz prvog lica, da ostanu RPG elementi, da se nekako SPECIAL prilagodi real time okruženju. Priču i kvestove i sve drugo nek zaseru i nek bude bezlično kao u Oblivionu, to će im ljudi još i oprostiti, to plus preslikanu gameplay mehaniku Obliviona im niko neće oprostiti. A nemojmo da se zavaravamo, nema teoretske šanse da Bethseda odradi dobru priču, dobre dijaloge i da se ne svodi svaki kvest na "čiko čiko izgubio sam kucu, zli orkovi je drže".

Sarmatian
28.4.2007, 20:24
Bioware bi tek upropastio. Ispao bi neki novi Jade Empire. The Elder Scrolls bar daje osećaj širine i otvorenosti.

Jade Empire je nesto sasvim drugo. Uopste nije predvidjeno da bude nesto vise od onog sto je ispalo. To je kao da uporedjujes neki trkacki i gradski auto. Ne mogu se uporedjivati jer je svaki pravljen za posebnu namenu. JE je trebala da bude simpaticna igrica koja ce te zabaviti na desetak sati i to savrseno radi. Mada i ja ne bih voleo da Bio pravi F3. Njihov fah su druge igre. Pre Obsidian po kreativnosti, s tim da jos treba da se desi da izbace jednu zavrsenu igru...

Ja na nma-fallout više ne idem, svaki put se iznerviram kad pročitam neki tekst tamo.
Problem sa Fallout fanovima je što ne znaju šta hoće. Kao, igra treba da bude nova, a da bude identična ko prethodnici. Da ima neviđenu priču, a da priča bude ko u kecu i dvojci. Da ne pričam što je dobar deo FO igrača dobrano prerastao fazu oduševljenja novim igrama (plus što kad se sećaju kako su igrali Fallout pre 10 godina, ne sećaju se kvaliteta Fallouta nego potpuno bajkovitog utiska kako im je sve bilo lepo i bezbrižno). Tako da sada šta god da Bethesda napravi, izazvaće im mlak utisak (u najbolju ruku).
Mislim, čak i kad bi developeri imali najbolju želju da prihvataju sugestije Fallout zajednice, poludeli bi posle tri dana "saradnje". Zato lepo ako su pametni, potpuno će ih ignorisati i praviti šta oni hoće, jer su oni istresli šest miliona licencu a ne nma-fallout.com, i savršeno treba da ih zabole šta misli neki skoro-pa-tridesetogodišnjak kako treba da izlgeda nastavak. Ja bih bar tako radio, bez ikakve griže savesti.

Istina je da ce fanovi kukati sta god da se napravi ali poenta je da li ce ostati dusa fallouta ili ne. Kada se kaze prihvatanje predloga fallout zajednice ili saradnja sa zajednicom ne misli se na konkretno razgovaranje o svakom kvestu vec na neke odredjene smernice. Nemoj mi davati vino ako sam trazio pivo i jos me ubedjivati da je to pivo, i to mnogo bolje od onog sto sam ja trazio.

Bethesda jeste pljunula 6 miliona za fallout. Nisu dali tolike pare da zato sto ne racunaju na staru slavu fallout-a. Da je ta stara slava tako nebitna, napravili bi sami neki postapokalipticni rpg. Oni sada ubedjuju fanove da ce im smuckati neki novi, bolji Fallout koji ce im se vise svideti. Neka im je sa srecom, samo se bojim da taj novi, bolji fallout ne bude toliko bolji da vise ne lici na fallout.

Eni
29.4.2007, 0:00
Nisu dali tolike pare da zato sto ne racunaju na staru slavu fallout-a. Da je ta stara slava tako nebitna, napravili bi sami neki postapokalipticni rpg. Oni sada ubedjuju fanove da ce im smuckati neki novi, bolji Fallout koji ce im se vise svideti. Neka im je sa srecom, samo se bojim da taj novi, bolji fallout ne bude toliko bolji da vise ne lici na fallout.

Amin. Ako naprave glupost, neka je igraju sami...
Ako naprave igru čiji original će kupovati i Srbi čak i deset godina nakon izlaska (kao F. i F.2), znaćemo da su napravili nešto da valja...

Damirius
29.4.2007, 2:31
E lepo bas sto smo se slozili... :D Nece svaki fan da isto misli, ali svi se slazu za vecinu OSNOVNIH stvari koje cine taj duh fallout serijala. Naravno taj turn based/real time je veliki problem ali ima i drugih stvari koje cini fallout i koje se ne smeju prosto zaobici.

Red Dragon
29.4.2007, 21:31
Ja na nma-fallout više ne idem, svaki put se iznerviram kad pročitam neki tekst tamo.
Problem sa Fallout fanovima je što ne znaju šta hoće.


Heeeeeeeejjjjjjj, nemoj tako, ja znam sta hocu:D (zato sam i otvorio temu)..............................jedino, iako sam veeeeeeeeeliki fan, ne bih voleo da protracim mladost cekajuci Fallout 3. Mislim 10 godina, i nista.
I iskreno se nadam da ce ostati u turn-based stilu, sa perkovima, Specialom, otkacenim dijalozima itd........

Ja sam na Bethsedinom forumu,ali samo cekam neku informaciju(a pogotovo njihovu gresku:dzavo: ), pa da osujem drvlje i kamenje po njima.

Ono sto je mene oduvek zanimalo jeste, ako je Bethseda zapocela rad na F3 od nule, sta se desilo sa Van Burenom(Black Isle je navodono imao oko 80% gotovog projekta)?:icon_scra

Densetsu
29.4.2007, 21:46
Ja sam na Bethsedinom forumu,ali samo cekam neku informaciju(a pogotovo njihovu gresku:dzavo: ), pa da osujem drvlje i kamenje po njima.
I to je ono sto ce unistiti Fallout 3 bez obzira koliko dobra igra bila.

Damirius
30.4.2007, 2:33
Bwahaha jeste, ako ja kazem da je ceo svet glup jel ce on postati sutra takav, ili ti to gledas da vecina misli da ce fo3 biti jadan pa makar kad izadje bude extra. Verujem da fallout fanovi nisu toliko pros' narod da ne shvate da je igra dobra iako su je tako kudili pre nego sto je izasla.

Corwin
30.4.2007, 9:48
Bwahaha jeste, ako ja kazem da je ceo svet glup jel ce on postati sutra takav, ili ti to gledas da vecina misli da ce fo3 biti jadan pa makar kad izadje bude extra. Verujem da fallout fanovi nisu toliko pros' narod da ne shvate da je igra dobra iako su je tako kudili pre nego sto je izasla.

Stvar je u tome što će se, ako naprave dovoljno jaku grafiku, uvijek naći ljudi koji će igru hvaliti na sav glas. Zar si vidio malo komentara tipa: Oblivion je najbolji RPG ikada! Radi se o mlađoj generaciji, uglavnom, ali među njima će F3ako bude igra sa jakom grafikom imati prođu. A to što to više neće biti Fallout nikoga od njih neće zanimati. A mi, starija generacija, iz čiste nostalgije ima da kupimo igru. Ukratko, Bethesda ne može da promaši, tako da ne vjerujem da će se pretjerano truditi.

player1
30.4.2007, 10:27
Eto meni nije uopste jasno kako ispade Oblivion igra godine (poll na ovom forumu).

S jedne strane igre je definitivno imala najbolji prvi utisak, narocito kada izadjes iz tamnice, pa nabavis konja pa gledas prirodu i to.

Ali posle jedno 100h igranja i kako sve izgleda isto (iste kapije, isti tuneli, para i super opreme na sve strane, itd...), uopste ne vidim veliki igracki potencijal u tom RPGu (tj. istrazivackom akcionom RPGu).

Damirius
30.4.2007, 11:45
Stvar je u tome što će se, ako naprave dovoljno jaku grafiku, uvijek naći ljudi koji će igru hvaliti na sav glas. Zar si vidio malo komentara tipa: Oblivion je najbolji RPG ikada! Radi se o mlađoj generaciji, uglavnom, ali među njima će F3ako bude igra sa jakom grafikom imati prođu. A to što to više neće biti Fallout nikoga od njih neće zanimati. A mi, starija generacija, iz čiste nostalgije ima da kupimo igru. Ukratko, Bethesda ne može da promaši, tako da ne vjerujem da će se pretjerano truditi.

Pa da, nazalost to je to. Betsheda zna da ce se prodati i boli ih uvo. Sto je najgore ja sam iz te mladje generacije, ali eto opet sam bio te srece da na vreme udjem u taj svet dobrih rpgova. Kupio sam Fallout2 kad je izasao tj. malo kasnije, pocetak 1998. ne znajuci sta je RPG. Jos nisam ni napunio 11 godina :). Ja kao pravi klinac uzeo da igram i nije mi se svidelo u pocetku. Posle jedno godinu dana ja ga instaliram opet i shvatim da je to najbolja igra ikada :)

zorz
30.4.2007, 11:45
Eto meni nije uopste jasno kako ispade Oblivion igra godine (poll na ovom forumu).

S jedne strane igre je definitivno imala najbolji prvi utisak, narocito kada izadjes iz tamnice, pa nabavis konja pa gledas prirodu i to.

Ali posle jedno 100h igranja i kako sve izgleda isto (iste kapije, isti tuneli, para i super opreme na sve strane, itd...), uopste ne vidim veliki igracki potencijal u tom RPGu (tj. istrazivackom akcionom RPGu).

Pa koja igra ne dosadi posle 100 sati igranja :boodala: !!! Jesi li igrao jos neku proslogodisnju igru toliko? Eto ti odgovora zasto je proglasena najboljom...
Inace, meni se licno svidela, ali ne kao stariji cistokrvni rpg-ovi, niti sam je tako posmatrao. Tesko da ce se takve igre ponoviti i zbog toga ih i ne treba porediti sa danasnjim. A sto se tice FallOut-a 3 mislim da ce duh prethodnika potpuno nestati... Pa zamislite samo da Bethesda izda igru koja je prepuna eksplicitnih scena i dijaloga i time sebe uskrati za dobar deo trzista (zbog cenzura i zabrana)... Ma da, kako da ne :opanachke ...

player1
30.4.2007, 14:09
Pa koja igra ne dosadi posle 100 sati igranja :boodala: !!!

Pa ona mora da se igra 100h ako oces da predjes vecinu questova. I prilicno me je smorila blizu kraja (zbog silnog ponavljanja), ali ipak kad ocu da zavrsim igru to i uradim. Poceo sam drugu partiju u prestao posle par sati, igra je potupuno izgubila smek koji je imala u pocetku.

Ja smatram igre na koje mozes da se vratis posle par meseci dobrim igrama. A ne hitove tipa igraj mesec dana i zaboravi (nazalost takve igre daju i najvise profita).

Eto sta sam prosle godine igrao...
Eto NWN2 igram i dalje (presao kampanju 3 puta), Civilizaciji4 (sa ekspanzijom) se vracam uvek posle par meseci. HOMM4 sa ekspanzijum jednom kampanju i u drustvu dosta puta.

Itekako ima igara koje sam igrao dugo.

A ima i onih kratkih ali zabavnih (Call of Juarez, Dark Messiah, itd...)

Oblivion mu dodje kratko zabavan, a na dugo smor varijanta.

gently
30.4.2007, 23:22
:n_klanja::n_klanja::n_klanja::n_klanja::n_klanja:

http://www.youtube.com/watch?v=1uuDKrY7eW0

Ovo je video koji je danas postavljen na net,iz alpha verzije je Van Baurena-to jest fallouta 3 koji nikad nije izdat jer je firma koja ga je pravila zvana Black Isle bankrotirala 2003 god...

Sve u svemu,40% su mi ispunjena ocekivanja i nisam toliko zadovoljan...samo znam ako je ovako trebao da izgleda F3 koji je pravio isti tim kao i prva 2 kako li ce izgledati ovaj bethesdin nastavak koji prave deo ekipe koji je pravio oblivion i glavni developeri koji se dice time da nisu previse voleli stare falloute???Sve u svemu po mom skromnom misljenju bice oblvion sa puskama i mutantima:-)

Kako vam se cini video?

Damirius
1.5.2007, 0:37
Odista zanimljivo, nesto mi se ne svidja nacin borbe koliko sam video, doduse ipak je to snimak alpha verzije od 1.5 minuta... Engine dovoljno dobro izgleda i eto. Nema bas nesto specijalno, posto ipak to treba da se proba. Kad bi frknuli neki demo online:alealeee:bilo bi extra. Uglavnom tim koji je radio na van burenu nije isti. Trojica likova koji su osnovali troiku su radili fallout2, mislim bili su najzasluzniji za njegov razvoj, a i jos po neki lik je otisao u medjuvremenu...

Eni
1.5.2007, 0:48
Vidim da se linija popunjava u borbi, pa deluje potezno, vidim da je SPECIAL bio tu, perspektiva i interfejs kao original, fina 3D grafika...

NEPREŽALJENO... :n_klanja: :n_klanja: :n_klanja:

Shadowfax
1.5.2007, 1:39
Ne drzite me za rec, ali ja sam ubedjen da je na benchu jedan lik delio upravo tu alphu.
Bila je oko 500mb..

Red Dragon
1.5.2007, 18:01
First off I would like to quickly say that I am an artist at Bethesda. I worked on environmental art for Oblivion and I have now moved on more to effects and such for Fallout. For this reason, I will not be able to answer any questions about the gameplay mechanics or story of Fallout 3. This is simply because my view/opinion of the current state of these things would be incomplete, inaccurate and/or irrelevant.

Now that that is out of the way, I would like to say something about working here. We are not in the business of making games solely for other people. We do not make our decisions based of market research, trends, polls or other such nonsense; and our business folks, while very good at their jobs, stay almost completely out of the development process. (Hey, they sign the checks, so we have to at least tell them what we’re doing.)

We simply try to make games that we think will be fun to play. We want to play these games and enjoy them, and we want other people to like playing these games as well. If we were only in the business of making money we would be selling WWII football games for the DS. (And I wouldn’t really want to work here anymore.)

There are a lot of people here who are very passionate about Fallout and want to stay true to what made the first games great. Personally, I have only played a few hours of the first Fallout and very recently at that, so it would be wrong for me to claim any great fandom. (Before your head explodes please refer to the disclaimer about me not being in charge of story or gameplay design!) However, I have enjoyed what I have played for the most part. I like the setting and dialogue and I like how your skills affect you ability to communicate with people a lot. I don’t, however, agree with you on the combat system. To me, it feels like an excruciatingly slow Diablo. I don’t see it as being particularly more involving, just much, much slower. To each there own I suppose.

I’m sorry if you hated Oblivion. I will not preach that every facet of the game was perfect. I could, along with the 60 or so others immediately around me, offer a laundry list of things I wish were different about the game, but I know we are proud of it as a whole. And I also know that by any impartial measure (i.e., not my Mom and not the people on these forums) the game is enjoyed by the vast majority of people who play it. It is ok to have on opinion on the game and no one here is going to attack anyone who does not like it, but don’t assume that because you know five, ten, or even a hundred people who hate everything about Oblivion, you should get an apology from us.

Fallout will be very different from Oblivion and it will be a game that I guarantee we will not release until we are happy with it. Will you like everything about it? No, of course not. Will you like anything about it? I have no way to guarantee that for you, but that’s ok.

dodgeme
1.5.2007, 18:07
Fps/ Rts

Red Dragon
1.5.2007, 18:16
Stvar je u tome što će se, ako naprave dovoljno jaku grafiku, uvijek naći ljudi koji će igru hvaliti na sav glas. Zar si vidio malo komentara tipa: Oblivion je najbolji RPG ikada! Radi se o mlađoj generaciji, uglavnom, ali među njima će F3ako bude igra sa jakom grafikom imati prođu. A to što to više neće biti Fallout nikoga od njih neće zanimati. A mi, starija generacija, iz čiste nostalgije ima da kupimo igru. Ukratko, Bethesda ne može da promaši, tako da ne vjerujem da će se pretjerano truditi.

I hear you, bro'.
Ali kod mene sljasteca grafika ne pali, i nikad nije palila. Prvo ideja i atmosfera igre, pa na daaaaaalekom 3.mestu je grafika.
Izgleda da samo starija generacija razume sta je u stvari "(video) igra".
Ja se iskreno nadam da ce u neko skorije vreme izaci F3, pa cu zamoliti SK da mi dozvole da objave MOJ opis F3, jer mogu ocekivati objektivnu recenziju(a budem li video "Oblivion sa pushkama", verujte, ocekuje vas pravi show na papiru), jer, i pored (kvaliteta) Obliviona, ja bas i ne mirisem Bethsedu, pogotovo zbog tolikog odlaganja.
Video sam trailer Van Burena(jedino nisam primetio turn-based borbu, ali verovatno mi se ucinilo)....... ako F3 ne bude ovakav........pa ni TES 5 ih nece spasiti propasti.
Meni i dalje nije jasno sta se desilo sa Van Burenom....... ono je bila alpha?:icon_scra
Secanja na to kakav je F3 mogao da bude:

http://www.nma-fallout.com/forum/album_cat.php?cat_id=39


:ciao:

The mighty Boo
1.5.2007, 20:25
Pa koja igra ne dosadi posle 100 sati igranja :boodala: !!! Jesi li igrao jos neku proslogodisnju igru toliko? Eto ti odgovora zasto je proglasena najboljom...


Ja sa ne slazem. Mene je smorila posle nesto manje od 20 sati i odma je letela sa harda. A biti najbolji medju djubretom i nije neki uspeh. Sve i da je najbolja.

@Red Dragon: jel ti to hoces nas da bacis u ocajanje sa ovim izvestajem? :D Kad vidim da neko tako zelen pravi F3 odma mi pozli.

The mighty Boo
1.5.2007, 20:35
Ali kod mene sljasteca grafika ne pali, i nikad nije palila. Prvo ideja i atmosfera igre, pa na daaaaaalekom 3.mestu je grafika.


A mene pali prica i razvijeni likovi - profesionalna deformacija od BG i Tormenta. :D Mada volim i lepu grafiku - tj kreativan dizajn (kao u npr FFX), a ne eye candy Obliviona.

zorz
1.5.2007, 23:37
Izvinjavam se zbog offtopica, ali da li mozda neko moze da mi kaze ime pesme (ili izvodjaca) iz trejlera koji je postavio gently5210 iznad? Uvek me je odusevaljavala ona stvar u introu Fallouta 2 (Louis Amstrong - A kiss to build a dream on)[/url], a ova je veoma slicna! Obe su bas kulerske :cool: !

Ja sa ne slazem. Mene je smorila posle nesto manje od 20 sati i odma je letela sa harda. A biti najbolji medju djubretom i nije neki uspeh. Sve i da je najbolja.

Ma, ne kazem ja da je Oblivion zasluzio da bude najbolja igra prosle god. i da je to neki zavidan uspeh. Samo petpostavljam da je razlog za ovu "nagradu" to sto se dosta igrala (vremenski) i da je zbog toga ljudima ostala urezana u secanju kada su glasali...

Nego da se vratim na temu. Ne znam za vas, ali meni ce zaplet u FO 3 biti veoma vazan. Mislim da bi bilo dobro da se pojave neki stari likovi (mozda cak i chosen one) i da imaju neku ulogu u prici. Zamislite, na primer, da Chosen one odlepi i bude glavni negativac, a da vas zadatak bude da pokusate da ga vratite na pravi put (ili cete mu se pridruziti u zlim palnovima? :dzavo: )! Smatram da je bitno da prica bude otkacena (i morbidna) da bi se sacuvala atmosfera keca i dvojke!

gently
2.5.2007, 11:10
Izvinjavam se zbog offtopica, ali da li mozda neko moze da mi kaze ime pesme (ili izvodjaca) iz trejlera koji je postavio gently5210 iznad? Uvek me je odusevaljavala ona stvar u introu Fallouta 2 (Louis Amstrong - A kiss to build a dream on - http://www.emp3world.com/to_download.php?id=40764) (http://www.emp3world.com/to_download.php?id=40764%29), a ova je veoma slicna! Obe su bas kulerske :cool: !



Ma, ne kazem ja da je Oblivion zasluzio da bude najbolja igra prosle god. i da je to neki zavidan uspeh. Samo petpostavljam da je razlog za ovu "nagradu" to sto se dosta igrala (vremenski) i da je zbog toga ljudima ostala urezana u secanju kada su glasali...

Nego da se vratim na temu. Ne znam za vas, ali meni ce zaplet u FO 3 biti veoma vazan. Mislim da bi bilo dobro da se pojave neki stari likovi (mozda cak i chosen one) i da imaju neku ulogu u prici. Zamislite, na primer, da Chosen one odlepi i bude glavni negativac, a da vas zadatak bude da pokusate da ga vratite na pravi put (ili cete mu se pridruziti u zlim palnovima? :dzavo: )! Smatram da je bitno da prica bude otkacena (i morbidna) da bi se sacuvala atmosfera keca i dvojke!


Pesma je Dream a Little Dream of Me,a izvodi je Connie Francis.

Ovo sto si pomenuo bi po meni previse licilo na diablo II,ali ko ce mu ga znati,ko zna koji buckuris bethesda napravi:ciao:

gently
2.5.2007, 18:00
Updateovan je sajt i na njemu pise da ce teaser biti postavljen za 34 dana...ko ce to da doceka:)

http://fallout.bethsoft.com/

Damirius
2.5.2007, 19:00
Hihihi jedva cekam, najzad cemo videti sta je u pitanju... fps ili tps hehe, salim se, necu sad da natrpam jos pesimizma na forum :)

testera
2.5.2007, 22:00
Kakva je ono muzika na sajtu Fallout 3. Bre nije Fallout, Day of Defeat i Wermacht. Ceo tim je zreo za jedno posmatranje. Sto nestavise muziku iz F1,2. Koja *****rija. Brate mora ovde cistiliste, pa sve ispocetka.

Evo sa foruma glasanje i sta ljudi misle o muzici:

Way too Epic. [ 95 ] [54.29%]
Its Fallout-y. [ 11 ] [6.29%]
I like it, even if it is Epic. [ 69 ] [39.43%]
I hate it, even though it sounds Fallout-y. [ 0 ] [0.00%]

Ali sta vredi kuknjava, kada treba neko da Betprotezi zakuca na vrata i dvodimenzionise ih.

Damirius
3.5.2007, 16:34
Tech demo (http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php?action=file&file_id=892) - prealpha demo installation guide (http://www.nma-fallout.com/article.php?id=35862) - sve sto treba da znate oko ovog demoa
Pun je bagova i dosta toga ne radi, normalno... Nisam ga jos skinuo zeza me net...

Red Dragon
4.5.2007, 11:47
Tech demo (http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php?action=file&file_id=892) - prealpha demo installation guide (http://www.nma-fallout.com/article.php?id=35862) - sve sto treba da znate oko ovog demoa
Pun je bagova i dosta toga ne radi, normalno... Nisam ga jos skinuo zeza me net...

Jao, moram da nateram druga da skine demo...dajte ljudi utiske.

@The Mighty Boo:
ne bih da vas bacam u ocajanje....ali ovo je igra koju cekam jaaaaaaakooooo dugo, a ne bih voleo da vidim "Oblivion sa puskama", jer cu onda one mamine sinove ja posetiti i pokazati im "real time Oblivion with shotgun":dzavo:

gently
4.5.2007, 13:12
Skidam preko torrenta,imacu danas ili eventualno nocas...pa javljam utiske...

dzambo
4.5.2007, 13:17
Ja nisam nikada igrao fallout. Ne znam kolko propustam ovom igrom...? Keca ne bi igrao, eventualno dvojku. Mada nisam neki ljubitelj RPG-eova ali mislim da bi mi se ova igra svidela. Vise zbog radnje desavanja.

Red Dragon
4.5.2007, 13:47
Ja nisam nikada igrao fallout. Ne znam kolko propustam ovom igrom...?.

:eek: (scena: Covek se hvata za srce, bolan grch na licu, pada...... ne mice se)

Salu na stranu..........ali stvarno dosta propustas!
F2 je obavezno stivo, a F1 se prelazi za par sati.:ciao:

voodoo_
4.5.2007, 14:25
F1 komotno preskoči ali dvojku nemoj.

Jim Bravura
4.5.2007, 15:20
F1 komotno preskoči ali dvojku nemoj.Шта знам, мени се кец више свидео, није тако расплинут као двојка, а и борба са мутантима је феноменална - rocket launcher rules :)

@Red Dragon, за пар сати кажеш :rolleyes:

zokocx
4.5.2007, 15:44
dzambo... dobar je Fallout bar sto se radnje tice ali obavezno ako budes imao volje da zaigras F1 ili F2 negledaj grafiku (pa ni rezoluciju) jer ce te to odbiti. Ja bas zato nisam igrao F jer sam zakasnio par godina s tim .... jbg kasno sam saznao sta je to u stvari.

Dusan Maksimovic
4.5.2007, 17:31
pa da. ja sam imao srecu i zaigrao to davne 99 i 2000. malo sam kasnio i ja ali grafika nije nista bila bolja nego '97 kad je F1 izasao. ili '98 kad je dvojka izasla. ja sam gledao neke slicice po netu na NMA (no mutants allowed) sajtu i veoma mi se dopadaju. polupticja perspektiva, krs i nishtavilo na sve strane, Eeeej, vec sam tamo... nostalgija hvata... krkakraklk...(piiiiiiiiiiiii)

dodgeme
6.5.2007, 10:41
dobro je sto je neko izbacio ovaj demo, mozda sad neko uzme i zavrsi na svoju ruku

gently
6.5.2007, 11:49
Ljudi se muce godinama sa pravljem dobrih modova sa gotovim engineom fallouta 2 i sa svim editorima dok ce tesko uspeti sa dopola zavrsenim 3d engineom sa puno bagova i bez editora za njega...U svakom slucaju ja se nadam,ali to je malo verovatno:dedica:Inace zakljucak donosim na osnovu toga sto sam gledao forum No Mutants Allowed i oni su dosli do tog zakljucka tamo:kreza:

Red Dragon
7.5.2007, 13:30
@Red Dragon, за пар сати кажеш :rolleyes:

Ja ti ozbiljno kazem, i ja sam se iznenadio:confused: ! I jos sam presisao celu mapu uzduz i popreko...... ili sam upao u neku vremensku rupu i zavrsio igru mnoooogo ranije(mada je u Srbiji sve moguce:D .... cak su u Srbiji otkrili i kriptonit.... mozda ce uskoro i Supermena).

Uzeo sam od druga demo......ne mogu da dam ocenu, jer svaka 2 minuta iskace u win, a toliko opcija nije uredjeno......ali ako su igru planirali da razviju u duhu F2, onda bi to bio extra naslov.

http://www.nma-fallout.com/content.php?page=fo3-faq

progovorise i oni iz Bethsa najzad.:ciao:

dzambo
7.5.2007, 15:47
Sorry za :offtopic: hteo bi samo da mi kazete kolka je full velicina Fallout 2 , da li je bilo nekih ekspanzija i koji je zadnji patch. Toliko :)

Jim Bravura
7.5.2007, 19:37
Sorry za :offtopic: hteo bi samo da mi kazete kolka je full velicina Fallout 2 , da li je bilo nekih ekspanzija i koji je zadnji patch. Toliko :)Игра заузима 1 диск (цирка 650 MB), нема експанзију и последњи (и једини ако се не варам) печ носи ознаку 1.2

П.С. Ако ниси још играо, ја ти препоручујем да почнеш од кеца. Идентична графика и gameplay, краћи је додуше, али има фокусиранију причу и пуно борби са мутантима (my favourite :) ), што у двојци није случај.

Red Dragon
7.5.2007, 19:52
пуно борби са мутантима (my favourite :) ), што у двојци није случај.

Pa ako ti u Falloutu 2 nije bilo dosta mutanata u onom napustenom vojnom objektu.... onda mislim stvarno.... treba te tuziti udruzenju za zastitu mutanta, pa da te oni lincuju.:D :ciao:

D.J.Quimby
7.5.2007, 20:06
Will the game be using the faux-2D viewpoint that Black Isle had planned, or do you think you'll be doing something closer to Morrowind?

Pete Hines: Too early to say for sure, but my guess is we'll want to use technologies that are already being developed [referring to Oblivion], rather than start all over with something new/different, or a style of game that isn't really what we do well. (ref)

Znao sam, eto nama Obliviona sa puskama a zahtevnost ce verovatno biti najveca ikada u igrama:mad: . Prokleta Bethesda, upropastice najbolji serijal ikada, radije bih dao 50e za Van Buren verziju da je samo malo doteraniji nego za buduci eye-candy trash.

Voleo bih kada bi postojala neka vrsta inicijative da svako ko zeli da se Black Isle ponovo oformi uplati samo po 1 euro, da pocnu da rade na novom projektu i da makar samo sa jos jednom igrom vrate secanja na stara vremena.

Red Dragon
8.5.2007, 22:51
najnovija vest(vredna pomena:D ):


Bethesda Softworks Announces Award-Winning Actor
Liam Neeson to Play Lead Role in Fallout 3
Famed Actor to Provide Voice Work in Game Developed by
Bethesda Softworks, Creators of the 2006 Game of the Year


May 8, 2007 (Rockville, MD) – Bethesda Softworks® is pleased to announce that highly acclaimed international actor Liam Neeson will lead the cast providing voice work in Fallout 3. Neeson will play the role of the player’s father and will appear prominently throughout the game. Fallout 3 is currently under development at Bethesda Game Studios, creators of The Elder Scrolls IV: Oblivion®, which won numerous Game of the Year and RPG of the Year awards in 2006.

“This role was written with Liam in mind, and provides the dramatic tone for the entire game,” said Todd Howard, Executive Producer of Fallout 3. “Liam is absolutely amazing to work with.”

Neeson is known for starring roles in blockbuster films such as Schindler’s List, Star Wars: Episode I, The Chronicles of Narnia, and Batman Begins. Throughout his illustrious career, Neeson has been the recipient of numerous honors for his work in film and theater, including Academy Award, Golden Globe and Tony Award nominations.

“It’s been a pleasure bringing the father to life and working with the wonderfully talented people at Bethesda on Fallout 3,” said Neeson. “I hope the fans of the franchise and the game will be excited by the results.”

No other details on Fallout 3 have yet been revealed by Bethesda. More information will be coming in the next few months.

Sarmatian
8.5.2007, 23:12
E to ti je bethesda. Najvaznija vest ko ce raditi voice acting...
ajd neka im je sa srecom...

gently
9.5.2007, 0:34
Jos samo da Ron Perlman bude narator i bicu zadovoljan,nista vise mi ne treba sto se tice voice actinga...Morate priznati da ste cim ste gledali intro za tactics i culi onog lika znali da to nije to...pa se nadam da ce ostati ta tradicija da ron perlman je narator samo u dobrim delovima:kreza:

JCDenton
9.5.2007, 12:06
Poludecu, keve mi!:mad: Download mi, iz neobjasnjivih razloga, puca na 98,6% vec dva puta!!!!:n-cc2: :n-cc2: :n-cc2: :n-cc2: :n-cc2:
Ortak je skinuo demo i kaze da je pogled isti kao u F2, samo je grafika bolja i detaljnija...

JCDenton
9.5.2007, 12:08
Will the game be using the faux-2D viewpoint that Black Isle had planned, or do you think you'll be doing something closer to Morrowind?

Pete Hines: Too early to say for sure, but my guess is we'll want to use technologies that are already being developed [referring to Oblivion], rather than start all over with something new/different, or a style of game that isn't really what we do well. (ref)

Znao sam, eto nama Obliviona sa puskama a zahtevnost ce verovatno biti najveca ikada u igrama:mad: . Prokleta Bethesda, upropastice najbolji serijal ikada, radije bih dao 50e za Van Buren verziju da je samo malo doteraniji nego za buduci eye-candy trash.

Voleo bih kada bi postojala neka vrsta inicijative da svako ko zeli da se Black Isle ponovo oformi uplati samo po 1 euro, da pocnu da rade na novom projektu i da makar samo sa jos jednom igrom vrate secanja na stara vremena.


Samo da ne bude k'o S.T.A.L.K.E.R. jer, sta god ljudi pricali, mene je isti tesko smorio posle nekoliko sati igranja...

Damirius
9.5.2007, 13:36
Nije STALKER los ali nije to fallout. Ljudi su resili da ga takvog naprave ali fallout mora ostati fallout. Evo za sve fanove TESa, koji je ipak dosta promenjen od prvog dela, pitanje jedno. Kako bi bilo da izadje sledeci deo TESa i da izgleda kao malo promenjen WoW? Ja sam eto da kazem ravnodusan prema WoWu ali ne mozete menjati serijal tek tako...

The mighty Boo
9.5.2007, 21:52
Postoji bar nada da ce biti iz treceg lica (jer Oblivion i to podrzava), mada izometrija najverovatnije otpada...

gently
10.5.2007, 0:06
Postoji bar nada da ce biti iz treceg lica (jer Oblivion i to podrzava), mada izometrija najverovatnije otpada...
Fallout bez izometrije je kao leskovacka pljeskavica bez luka-znas da nesto fali,ali ipak je to leskovacka pljeska pa ces da je ipak da je pojedes(ne zbog imena,vec zato sto si gladan):p

The mighty Boo
10.5.2007, 8:39
Fallout bez izometrije je kao leskovacka pljeskavica bez luka-znas da nesto fali,ali ipak je to leskovacka pljeska pa ces da je ipak da je pojedes(ne zbog imena,vec zato sto si gladan):p

Znam i ja to, ali sta da se radi kad ga prave diletanti. :paranoia:

voodoo_
10.5.2007, 8:58
Firma koja ima iza sebe četiri ogromna rol-pleja ne može zapošljavati diletante.

The mighty Boo
10.5.2007, 11:23
Ispravka - diletanti za takav projekat kakav je F3

Ne znam samo po cemu su ogromni. U raspravu o TES serijalu necu da ulazim jer sam vec vise puta rekao i obrazlozio sta mislim o tim igrama.

Raven
10.5.2007, 13:41
Pozdrav svima. Tek sada se ukljucujem na temu ali evo i ja da malo ocajavam.
Upravo skidam demo(Van Buren) i nadam se da nece previse biti dobar, ne bi zelio zaliti za stvarima kojih vise nema. Sto se tice Bethsede, Oblivion je dokaz kako se igra upropastava, tako da nema nade. Pare su im draze. Igra ce biti lepa(zahtevna), imace nabrijan intro, puno nabrijanih oruzja, bogat voice casting i samo to. Nece biti nista socno, prica, dijalozi, kompleksnost, Da bi je mogli igrati klinci koji samo zele nabrijanog lika, da rokaju, imaju najbolje oruzje i armor. Idi od tacke A do tacke B, pobi sve sto se mrda i tako do kraja igre, svi se likovi dele na dobre i lose nema sivog(realnog).
Tuga jad i cemer me ceka ovo leto.

Plagy
10.5.2007, 17:29
Ja se ipak nadam da ce na dobro da izadje ovaj F3.

Tu nadu mi daje to shto ga dugo najavljuju i josh se nezna kad ce da izadje. Drugo, shto bi oni troshili pare za licencu Fallouta i godine rada da bi klincima napravili rokachinu od igrice. Njiima je prvo cilj da zadovolje stare fanove Fallouta. Ako to urade igra ima da dosegne vrhunac i ja cu da dam zadnje pare da nadogradim komp ako je potrebno. Ako se drze starih standarda Fallouta nemoze da bude promashaj, ali ako neshto eksperimentishu onda moze ili da bude totalno blato ili ce da bude neshto nevidjeno.

Sve u svemu videcemo 5. juna takozvani tease video ili neki trailer pa cemo moci bolje da procenimo shta nas ochekuje.

The mighty Boo
10.5.2007, 20:08
[QUOTE=Plagy;257803]Drugo, shto bi oni troshili pare za licencu Fallouta i godine rada da bi klincima napravili rokachinu od igrice. /QUOTE]

Zato sto to donosi pare. I vise nego svi zagrizeni fanovi fallouta zajedno.

Duplo vise novca bi zaradili sa "Oblivionom sa puskama" nego sa necim nalik starim fallout igrama.