PDA

Prikaži potpunu verziju : Hard to be a God


caine
4.6.2007, 23:23
U pitanju je RPG igra po delima brace Strugacki, najavljena je za 3. kvartal ove godine, radi je ruska Akella.

Deluje mi dosta zanimljivo, kao i uostalom i knige, koje doduse nikad nisam citao. Trebalo da bude pravi RPG, u duhu starijih igara, znaci ne hack & slash.
Na sajtu Akelle obecavaju sve i svasta, sto je uobicajeno. Ipak mi se cini da tu ima necega...

Grafika, po screenovima ne izgleda nista posebno, onako prosecno. Mada to nije narocito bitno... Zbog te prosecnosti, igra ne bi trebalo da bude zahtevna, mada jos nema zvanicnih informacija.

Inace, iako ce da se pojavi u skorije vreme, na netu nema skoro nikakvih informacija, samo ta obecanja na sajtu Akelle. Hype je ravan nuli...

Takodje, na sajtu kazu da ce igra imati neke "spijunske elemente". Sta im to znaci, nemam pojma...

Imam neki osecaj u vezi ovoga...

ColdKeyboard
5.6.2007, 0:55
A da nam ostavis neke screenshotove ili mozda link do stranice ?

Znam za google ali cisto da nam olakasa surfanje ;)

Nash Knight
5.6.2007, 1:47
http://www.akella.com/en/games/htbg

Zvuci jako zanimljivo. Na sajtu postoji i link ka nekakvom videu ali izgleda da ne radi.

caine
5.6.2007, 2:04
Ni meni taj video ne radi, a na Akellinom sajtu izgleda nema ni screenova iz igre (il' sam ja corav :) ), ali zato ima na Gamespotu.

http://www.gamespot.com/pc/rpg/hardtobeagod/images.html?sid=6169162&om_act=convert&om_clk=gsupdates&tag=updates;title;1

Eni
5.6.2007, 4:18
Akella je radila prvi Sea Dogs, rpg avanturu na moru zasnovanu na Pirates, koja se kasnije razvila u totalnu arkadu "Pirates of Caribbean" kad je bethesda nastavak dodelila drugom timu...

Možda ti osećaj i radi dobro, imam poverenja u njih za jedno... SK.79 (što bi mogao biti OK RPG za višenedeljno igranje)

Irondacha
5.6.2007, 11:14
sad sam bio na sajtu,ja se nadao WASD rpg-u a ono......

Nash Knight
5.6.2007, 13:05
sad sam bio na sajtu,ja se nadao WASD rpg-u a ono......

mda, po mogucstvu da i se skace i da jedine opcije u dijalozima budu 'ok' i 'skip'

caine
5.6.2007, 13:15
Interesantno je da ce se igra odigravati u dva doba - srednjem veku i alternativnoj buducnosti. Prica deluje stvarno zanimljivo.

Jel' citao neke knjigu(e)? Jer izgleda da pomenuta braca Strugatsky rade aktivno na igri...

Belfegor
5.6.2007, 15:33
igra izleda solidno, sasvim obecavajuce i izgleda da cemo konacno dobiti dobar RPG sa dobrom pricom. ako je neko procitao knjigu moze bar neki delic price?

DeCoy
5.6.2007, 16:01
ako je neko procitao knjigu moze bar neki delic price?

http://en.wikipedia.org/wiki/Hard_to_Be_a_God

mmn2911
5.6.2007, 16:22
Ma ko sisa grafiku, ona pravom RPG igracu nije ni potrebna, iako je ovde solidna (po meni je bas lepa, kao i svet). To znaci da nece biti tolike zahtevnosti. Videcemo sta ispadne...

caine
7.6.2007, 19:22
Jos malo slikica:

http://www.crpg.ru/modules.php?op=modload&name=My_eGallery&file=index&do=showgall&gid=276

crossover
7.2.2008, 2:05
Izašlo ;)

bojanh
7.2.2008, 15:59
za one koje mrzi da guglaju:opanachke

Minimal system requirements:
1.6 GHz Pentium III processor
512 MB System RAM
DirectX 9.0c-compatible 128 MB video card
2 GB free space
Keyboard, mouse, speakers (no shit sherlock)

:)

polarnimeda
8.2.2008, 0:39
za one koje mrzi da guglaju:opanachke

Minimal system requirements:
1.6 GHz Pentium III processor
512 MB System RAM
DirectX 9.0c-compatible 128 MB video card
2 GB free space
Keyboard, mouse, speakers (no shit sherlock)

:)


heheee... mislim da moze i bez speakersa :D
nego... da li je neko probao ovo? nemam pojma sta da ocekujem :)

caine
8.2.2008, 1:13
nego... da li je neko probao ovo? nemam pojma sta da ocekujem :)
Ima najava u novom SKu... Kažu, u suštini: ''nelinearni akcioni RPG, sa zanimljivom pričom.'' Kuzma se prilično napalio.:D I podseća na Gothic.;)

Btw, ja ću da verovatno da probam ovih dana... pa javljam kakva je.

Red Dragon
8.2.2008, 10:26
Ili se meni cini, ili ce ovo biti sasvim dobar naslov, sto kazu sleeper hit?

voodoo_
8.2.2008, 11:11
Zbavio sam igru noćas al nemam vremena za temeljnije isprobavanje. Po prvim utiscima iz SK-a deluje sasvim dobro.

korisnik
8.2.2008, 16:02
Krsine brate, resolucija neide preko 1280x1024

zokocx
8.2.2008, 19:31
Kako sam ja sazno ovo je kao H&S RPG, ali nije nalik standardnim (Diablo 2, Titan Quest) jer ima znatno vise dialoga i neprijatelja je moguce diplomatski ili prerusavanjem preci... izgleda i zvuci zanimljivo.

Mada, ako prica bude fuzzy onda ovaj RPG pada u zaborav vrlo brzo...

Krsine brate, resolucija neide preko 1280x1024

Sta nema vece rezolucije ili nema widescreen rezolucije (ako nema 16:10 onda nista od igre)... da li to kazes za full igru ???

Red Dragon
8.2.2008, 22:55
Ma ako ima 1024x768, sasvim je Ok, nego da li neko zna kakva je igra?:)

polarnimeda
8.2.2008, 23:26
igra mi deluje nekako neispeglano... kada se boris sa konja imas prednost u armoru i snazi, ali je zato biti precizan prava muka... dijalozi koje vodis traze dodatna kliktanja za potvrdu izbora... desavaju se problemcici sa oznacavanjem bas onog lika ili predmeta koji zelis, kada ih ima malo vise, a uopste oznacavanje sa belom linijom preko ivica predmeta ili coveka mi se nekako ne svidja.... eto- to su mane koje sam primetio... da hvalim igru jos ne mogu jer 30-ak minuta nije dosta za neki utisak... ali svakako je odnos grafike i zahtevnosti izuzetan... :)
a u .ini fajlu mozes da podesis rezoluciju koju zelis...

Shobe
9.2.2008, 15:12
Igrao sam malo, dosao do treceg "nivoa".Nije lose, mesavina Fable-a (gameplay) i Gothica (okruzenje). Samo su mi za sada jako male mape, igrac nema veliku slobodu kretanja (nevidljive prepreke kao u Fable-u), a i okolina nije nesto mastovita, sve se odigrava na malom prostoru i to mi smeta. Grafika mi se svidja + fino tera igru i moja vremesna masina. Borba je solidna (ovde Gothic 2 i dalje rula :D) i svidja mi se sto odelo igra ulogu, tj mozes se "maskirati" (kao u Gothicu).

Nego, hteo sam da pitam, ako je neko igrao i otplovio brodom iz prvog grada, da li je kasnije mogao da snima pozicije :confused: Ja nikako nisam mogao, cak ni quicksave, a presao sam dosta :mad: Citao sam na njihovom forumu da su jos neki ljudi imali taj problem, ali niko ne rece resenje.:(

Alek
10.2.2008, 15:15
Kao sto vec rekose ljudi pre mene, stvarno deluje nekako "suplje" i nedoreceno ali ostaje utisak da kada se malo vise vremena provede uz igru situacija moze da se poboljsa.
Ono sto se meni dopalo za nekih pola sata igre je koliko-toliko "zivo" okruzenje, "w,a,s,d" kontrole (znaci nije kliktanje misem kao diablo...), uticaj garderobe na okolinu itd...
U lose stvari bih svrstao pre svega OCAJNU kameru (ne znam da li je neko nasao nacin da se kamera rotira i vertikalno) posto je preglednost ravna nuli, malo zatupasti dijalozi u kojima jos morate i da odradite i ekstra klik kako bi presli na sledeci, prilicno slaba grafika.
Sve u svemu vredi da se proba, pogotovo vise od pola sata, onda cemo da prodiskutujemo malo objektivnije o igri.
poz

player1
14.2.2008, 15:41
Prvi utisci:
-zahtevnost je minorna. 1280x1024 radi bez problema na mom kompu
-grafika simpaticna. Dovoljno lepa za moje oci
-"tutorijal" nesavrsen. Trebalo mi pola sata da provalim da vadim oruzije sa Tab (sto sam mogao da procitam jedino u PDF manualu)

Prva pitanja (posle 1h igranja):
-kako se puni health, sem jedenjem hrane i pijanja napitaka?
-dal moze nekako da se ubrza vreme?
-koji stil borbe je najbolji za pocetnika?

player1
16.2.2008, 21:04
Da li zna neko koji oklop treba da dam "mladom aristokrati". Ima nekoliko prodavnica sa gomilom oklopa, ali koji god da kupim nije zadovoljan.


P.S.
To je opcioni quest u onom prvom velikom gradu.

Red Dragon
16.2.2008, 22:52
A kakva je sama igra? Vredi li nabavke ili ne? Jedni je nahvalise, drugi......sad da ne kazem sta su rekli.:)

player1
17.2.2008, 13:49
Prvi utisak:
Pristojna, ali ne ubitacna.



P.S.
Radi super na slabijim konfiguracijama.

caine
17.2.2008, 18:19
-"tutorijal" nesavrsen. Trebalo mi pola sata da provalim da vadim oruzije sa Tab (sto sam mogao da procitam jedino u PDF manualu)

A mogao si da vidiš i u meniju.:p

Nego, hteo sam da pitam, ako je neko igrao i otplovio brodom iz prvog grada, da li je kasnije mogao da snima pozicije :confused: Ja nikako nisam mogao, cak ni quicksave, a presao sam dosta :mad: Citao sam na njihovom forumu da su jos neki ljudi imali taj problem, ali niko ne rece resenje.:(
Problem ti pravi loš crack... guglaj za drugi - postoji.;)

Kamera je stvarno :n-cc2: Blagi užas... treba dosta navikavanja.
Kod dijaloga mi ne smeta toliko to što mora da se klikne još jednom, nego što se to radi samo kad ja pričam, a onda lako može da se slučajno odgovori (kad se refleksno klikne, kad npc ispriča svoje).

player1
18.2.2008, 9:47
Sto se tice dialoga, mozes uvek da odgovaras sa desnim klikom tako da ne moras da kliknes dvaput.

Jedino u tom slucaju ne mozes da procitas ceo svoj odgovor ako je duzi od jednog reda. Tako da je ogdovore koji se zavrsavaju sa "..." na kraju reda bolje kliknuti sa levim dugmetom.


P.S.
Sto se tice kamere, ona je nefleksibilna, ali u vecini slucajeva dovoljno pregledna. Mada bi vise voleo veci stepen kontrole.

zidan grobar
18.2.2008, 10:27
Video klipovi:

http://video.google.com/videoplay?docid=8471817783872248060&q=Hard+to+be+a+God&total=7382&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=0

http://video.google.com/videoplay?docid=4169780295156358790&q=Hard+to+be+a+God&total=7382&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=1

http://video.google.com/videoplay?docid=8787236462194721140&q=Hard+to+be+a+God&total=7382&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=6

Trebalo bi da je ovo demo:
http://www.gamershell.com/download_22666.shtml
http://games.softpedia.com/get/Games-Demo/Hard-to-be-a-God-Demo.shtml
http://www.fileshack.com/file.x/11599/Hard+To+Be+A+God+Demo
http://files.filefront.com/Hard+to+be+a+God+English+Demo/;9396607;/fileinfo.html

Sonic
27.2.2008, 19:00
Ljudi, ovo je takav treš da nemam reči. Ovog iz SK što je napisao da je u pitanju potencijalni hit treba osuditi na 10 uzastopnih prelaženja ovog "#$%&* uz obavezno ispunjavanje svih side-questova (baš sam surov :dzavo:)!

player1
2.3.2008, 11:33
I naizad predjoh igru.

Ko neko ko je citao knjigu (mada davno) ima stvari za iznenaditi.
Za onog ko nije jos bolje.

Sto se tice ukupnog utiska, Akella je mogla bolje.
Igra je takva da ne moze da se mnogo svidi ni hack/slash, ni roleplay publici. Nezgrapna borba, monotoni i dugi dialozi, itd... Bilo je i nekih veoma nezgodnih bagova, kao na primer korupcija invertara, zaglavljivanje igraca ili konja, itd... A plastovi se cas vide, a cas ne vide.

Ipak sama cinjenica da sam je odigrao do kraja, i da me je igra prosto terala na to, popravlja moj licni utisak.

Moj ocena: 75/100
(kao neko ko nije citao martovski SK)

player1
2.3.2008, 11:36
Side quest koji jos uvek nisam presao:
-Oklop za mladog aristokratu

hitmanneverdead
4.3.2008, 10:46
JA igru imam vec mesec dana i mogu da vam kazem da sam zadovoljan. Znaci ovo je stvar zbog koje sam hteo da :boxing: komp dakle u drugom chapteru coast odma na pocetku te preteknu neki likovi i ODUZMU TI SVE ITEME


a ja ih skupljao ceo dan.

Druga stvar jeste to da kad crknes odmah moras na load ne spawnujes na nekoj fontani ili drugim :kreza: .

Treca stvar jeste da se chapteri mogu zavrsiti na vise nacina kao u coastu kad si zarobljen mozes da se bijes sa svima ili da pobegnes sa izdajicom.Prvo je bolje jer u drugom ti ne daju oruzije nego te vukovi izedu :)

Chetvrta stvar - zamerka je ne mogucnost multi playera

E moram da palim u skolu vise o igri u sledecem postu :ciao:

Aljosa
4.3.2008, 13:07
JA igru imam vec mesec dana i mogu da vam kazem da sam zadovoljan. Znaci ovo je stvar zbog koje sam hteo da :boxing: komp dakle u drugom chapteru coast odma na pocetku te preteknu neki likovi i ODUZMU TI SVE ITEME


a ja ih skupljao ceo dan.

Druga stvar jeste to da kad crknes odmah moras na load ne spawnujes na nekoj fontani ili drugim :kreza: .

Treca stvar jeste da se chapteri mogu zavrsiti na vise nacina kao u coastu kad si zarobljen mozes da se bijes sa svima ili da pobegnes sa izdajicom.Prvo je bolje jer u drugom ti ne daju oruzije nego te vukovi izedu :)

Chetvrta stvar - zamerka je ne mogucnost multi playera

E moram da palim u skolu vise o igri u sledecem postu :ciao:

Jeste da ti oduzmu sve iteme al ti kad pobegnes iz kampa se mozes vratiti i uzeti ih nazad. Samo se vratis nazad u njihovo naselje i pobijes ih sve i u jednom od kovcega ces naci svu robu koju su ti uzeli.

:ciao:

player1
4.3.2008, 15:50
Ozbiljno?
Cak i onak Iruknian Brestplate (kako vec) od 18 poena?

caine
4.3.2008, 20:23
Druga stvar jeste to da kad crknes odmah moras na load ne spawnujes na nekoj fontani ili drugim :kreza: .

Pa jbg, nije ti ovo Diablo :D

Moja zamerka je da je igra postaje mnogo laka kad se nabavi konj - može svako da se pobedi, nema potrebe za prerušavanjem, još ako je onaj jači konj... samo strelci mogu da me ogrebu, konj sve prima, a plus se regeneriše.

A i ne sviđa mi se bloom noću... preterano svetli.

player1
4.3.2008, 22:06
Ne svidja mi se kod konja neophodna preciznog za secenje u pokretu. Mada nije problem ako ima gomiletina protivnika. Nesto ces valjda da zaseces. Mada jeden jedini strelac moze da pravi mnogo problema ako nisi precizan jer se stalno mrda.

Ostali potezi na konju su manje vise beskorisni, i u 90% ni ne mozes da pogodis metu dok stojis.

Ipak, dok si na konji ti si prakticno neranjiv, tj bar 10 puta manje ranjiv nego peske.

S druge strane peske mozes da radis razane power attack-ove, koji imaju ogroman damage. Narocito ako vezes nekoliko menjanjem ozurija. Ali zato veoma brzo gines protiv mnogo protivnika ako ne vezes brzo te power attack-ve i ne pijes napitke na svakih nekoliko sekundi.

player1
31.3.2008, 15:15
Da li neko zna da li postoji zvanici forum za ovu igru.
Trazio sam i trazio i jedino sto sam nasao je neki francuski forum i Gamespot-ov forum.

Ako stvarno ne postoji, onda je to tako neprofesionalo da nemam reci...

Pelagijska Argosija
31.3.2008, 15:47
Da li neko zna da li postoji zvanici forum za ovu igru.
Trazio sam i trazio i jedino sto sam nasao je neki francuski forum i Gamespot-ov forum.

Ako stvarno ne postoji, onda je to tako neprofesionalo da nemam reci...

Jbg, ruska igra je u pitanju, a rusi ne vode mnogo računa o korisničkoj podršci...

player1
31.3.2008, 15:50
A sareni i beskorisni zvanicni sajtovi su mi se popeli na glavu (ovo vazi i za zapadne igre).

Iilija64
31.3.2008, 17:22
Ja ću je ubrzo zaigrati. Ne izgleda mi loše. Čim prijeđem RA1. Kakav je AI.

nikola s
31.3.2008, 18:21
Kada se odigraju Oblivion i Gothic 3 i dok se ceka neki novi mocni RPG, Hard to be a God je taman tu da prekrati vreme:D

Igra je prosecna, ali je zanimljiva.

player1
20.4.2008, 13:36
Jel nekog zanima kako sam uspeo da nabuzim 15 skill u hladnom oruziju (inace max je 10)?

Iilija64
20.4.2008, 13:54
Jel nekog zanima kako sam uspeo da nabuzim 15 skill u hladnom oruziju (inace max je 10)?
:boodala:Ne.

player1
22.4.2008, 17:05
nista onda...

nikola s
22.4.2008, 17:12
Mene zanima.:)

player1
22.4.2008, 17:26
Prvo treba naci odecu (kosulja, kaput, sta vec?) "zemaljskog" porekla koja unapredjuje sve skilove za oruzija za 2. Nalazi se na teritoriji na kojoj se jedan don brani od napada Gray armije (Nox?). Ako vec znas kako da udjes u zamak (juzni prilaz iz sume), kada stignes do ulaza idi sto je moguce vise na istok, blizu obale, i naci ces jedno mrtvo telo zemljanina sa pomenutim odelom.

Zatim, kasnije u igri kada budes vodio ono takmicenje izmedju donova, na istoj mapi, ima jedana lokacija jugoistocno (na mapi prikazana kosturskom glavom). Treba se malo pomuciti i naci prilaz ka toj lokaciji, al kad dodjes, tamo ce biti grupa placenika, koja ima da ti daju zadatak. Ako ga ispunis, vodja ce te nauciti da poboljsas jedan skill u oruziju za +3 (stackuje se sa onim sto imas).

I eto, uz item i ovaj sporedni zadatak, mozes da nabudzis oruzije na 15. Ili alternativno ranged na 20.


P.S.
Inace, odlican "zemaljski" oklop moze da se nadje na lokaciji koji ti pokaze Pampin lovac, kada te zamoli da istrazis pojavljivanje Pah zveri. +3 regeneracija na 5 sekundi.

LunaticRS
25.6.2008, 7:36
Uzeo sam skoro da igram ovu igru.Igra je manje-vishe zanimljiva, sa finom grafikom, bla, bla, bla...Uradjena je prema knjizi kao "The Witcher"!

Ja imam problem.Poslije prvog dijela ne mogu da snimim, a autosave radio samo na pochetku 2. dijela.Doshao sam u treci dio i izashao sam iz igre i sad kad hocu da nastavim moram sve ponovo od pochetka drugog dijela.

Imam josh 1 problem ako neko igra, a preshao je vishe od mene.Od tri izlaza iz treceg dijela igre na jednom ti igra jednostavno ne da da prodjes, na drugom neki kapetan trazi da pronadjes krijumchare medju vojnicima koji se nalaze u dijelu u koji ne mogu da udjem jer neka dva idiota mi kazu da donesem vino za Don Taneo-a, nikakvog vina nigdje nema.To je 3. izlaz kod ta dva klipana...
Vidio sam na netu da josh ljudi ima problema sa snimanjem, ali su preshli ovo gdje sa ja zapeo.

voodoo_
25.6.2008, 9:46
Treba ti ispravljeni "fix", proveri PM.

Ekiman
22.7.2008, 23:56
jel vredi ovo igrati na koju igru podseca ili da se batali kakvi s vam utisci?

Aljosa
23.7.2008, 8:08
jel vredi ovo igrati na koju igru podseca ili da se batali kakvi s vam utisci?

Presao sam je i igra nije nista posebno. Osrednja sa nekom cudnom pricom koju nisam hteo ni da pratim. Bas mi je nezanimljiva bila. :(

player1
23.7.2008, 8:12
Igra je pristojna, ali ne sjajna.

Ekiman
23.7.2008, 18:17
znaci vredi? :)

ok hvala i ovako nema ni jedan drugi rpg koji nisam presao a avanture su mi vec dosadile

polarnimeda
24.7.2008, 4:06
znaci vredi? :)

ok hvala i ovako nema ni jedan drugi rpg koji nisam presao a avanture su mi vec dosadile
nema rpg-a koji nisi presao, a AVANTURE ti dosadile? :to_care:

probaj igru... na pocetku deluje totalno skrpljeno, a kada se naviknes polako te pozitivno iznenadjuje... mada, nisam je nikada zavrsio... ne secam se zasto. :)

Ekiman
24.7.2008, 12:42
veruj mi tako je :) sve rpg-eove osim ova 2 nova koje zbog konfigracije ne mogu igrati tipa:wicher i mass efect sve ostalo je predjeno nesto i po 2-3 puta :)

Ekiman
25.7.2008, 14:38
ne mogu da verujem da u ovakvoj igiri nema skoka...skok se moze izvesti samo sa konjem takodje vec sam nasao na prvi bug skocio sam sa konjem u katapulte i sad ne mogu da izadjem iz njih :)