PDA

Prikaži potpunu verziju : Zvucnici i pojacalo?


dansing
4.6.2007, 11:33
Razmisljao sam da kupim neke zvucnike do 40-ak vati zajedno sa nekim pojacalom, ali sada tu nastaje problem ne mogu da se odlucim sta da kupim.Treba mi vasa pomoc pri izboru, a ne zelim nesto jako ni skupo ali ni lose, pa plz pomagajte :confused:

Mario Pavićević
4.6.2007, 12:03
Zvucnike sa pojacalom?Da li mislis na kompijutreske aktivne zvucnike ili na kupovinu pojacala kao komponente+par zvucnika?

Sasa90
4.6.2007, 20:20
Ja imam Logitechove S500 zvucnike (5.1) platio sam ih 5.000 dinara i sasvim rade svoj posao ukupna snaga ima je 35 W sta je veoma jako u ondnosu na velicinu a o kvalitetu ni da nepricama (naravno nije kao na Z5500 ali je odgovarajuci)
http://www.connextion.hu/baljobb/logitech%20s500.jpg

oluja
5.6.2007, 11:27
Razmisljao sam da kupim neke zvucnike do 40-ak vati zajedno sa nekim pojacalom, ali sada tu nastaje problem ne mogu da se odlucim sta da kupim.Treba mi vasa pomoc pri izboru, a ne zelim nesto jako ni skupo ali ni lose, pa plz pomagajte :confused:
IMHO
Pojacalo Yamaha AX-397
Zvucnici Yamaha NS-M325

:ciao:

Nicolas
9.7.2007, 18:31
A jel ima da se uzme neko pojacalo na koje bi se povezali zvucnici koji nisu kompjuterski a da je to pojacalo oko 50 evra i da ce lepo lesti na neke kvalitetnije trosistemce?

oluja
9.7.2007, 20:40
A jel ima da se uzme neko pojacalo na koje bi se povezali zvucnici koji nisu kompjuterski a da je to pojacalo oko 50 evra i da ce lepo lesti na neke kvalitetnije trosistemce?

50e? Mozda neko polovno... Znam da je klise ali "koliko para toliko muzike". :dedica:

Nicolas
10.7.2007, 5:16
50e? Mozda neko polovno... Znam da je klise ali "koliko para toliko muzike". :dedica:

Ma znam da je malo 50 ali ne daje mi se vise.... Za koliko ima neko pristojno a da je povoljno?
A ukoliko mi se ne isplati kupovina slabijeg pojacala na kvalitetnije zvucnike jel onda bolje da uzmem u startu neku bolju mini liniju i resim stvar?:icon_scra

Evo malo glupog pitanja cini mi se ali sta cu kad nisam siguran. Jel ovo (http://www.sony.co.yu/product/CompareProducts.action?site=odw_sr_YU&pcReturnUrl=%2Fproduct%2FProductComparisonWizard.a ction%3Fsite%3Dodw_sr_YU%26sectiontype%3DProduct%2 6deepestLevelCategoryId%3D%252FHome%2BCinema%2BSys tems%252FHiFi%2BComponents%252FHFC%2BCD%2BPlayer&models=CDP-XE370&models=CDP-XE270) sluzi kao pojacalo ili ne...?
btw Ortak ima neko Ei Nis pojacalo iz osamdesetih (nekorisceno, stoji mu u kutiji), i za divno cudo ne izgleda lose pa dal vredi dati 30-40 evra za to i dal moze to pristojno izgurati neke novije jace trosistemce, tipa 120W RMS-a?

Shang Tsung
10.7.2007, 14:12
Kolko vidim, to ti je obican CD plejer. Trebace ti i pojacalo pored toga (osim ako na njega ne nakacis neke aktivne zvucnike).

Mean_Machine
10.7.2007, 22:44
MICROLAB SOLO-2. Kasnije neki JAMMO SUBWOFER.

SOLO-2 kostaju oko 50 evra +-. 2x30W Aktivni zvucnici pa neznam koliko se to uklapa ovu temu (jer meni se cini da je tema par zvucnika(pasivaca) i pojacalo).

http://itc.ua/img/dpk/2005/6/000843.jpg

P.S. veliki su pa nece moci da stoje na stolu. Takodje prve verzije nisu bile magnetno oklopljene.

Nicolas
11.7.2007, 0:10
E taj microlab je zaista dobar, mislim nije savrsen ili neki zavidni nivo ali ima dobar odnos cena/kvalitet. Nego koje zvucnike i pojacalo do nekih 14 000 dinara?
Ili jos bolje za koliko mogu uzeti neko pristojno pojacalo? Novo. Gledao sam neka ali me zabole glava, sve oko 22ooo din pa navise. Jel ima nest narodski a da radi ok. Ne bih ja neki luksuz kvaliteta vec samo da bude osetno bolji zvuk nego na kompjuterskim od nekih 150 evra, tipa mx5021 ili da batalimtu pricu i uzmem kompjuterske.

AstraLogos
11.7.2007, 9:51
E taj microlab je zaista dobar, mislim nije savrsen ili neki zavidni nivo ali ima dobar odnos cena/kvalitet. Nego koje zvucnike i pojacalo do nekih 14 000 dinara?
Ili jos bolje za koliko mogu uzeti neko pristojno pojacalo? Novo. Gledao sam neka ali me zabole glava, sve oko 22ooo din pa navise. Jel ima nest narodski a da radi ok. Ne bih ja neki luksuz kvaliteta vec samo da bude osetno bolji zvuk nego na kompjuterskim od nekih 150 evra, tipa mx5021 ili da batalimtu pricu i uzmem kompjuterske.
Ma batali pricu i kupi neke komp aktivne zvucnike. Ima ces pristojan ton i snagu za novac koji si naveo.
Ono sto si video u kutiji kod ortaka verovatno je EI HSR 160 pojacalo + tjuner ( radio ) i ima izlaznu snagu od 56W sinus na 4 oma. Znaci i zvucnici - pasivni trebali bi biti na 4 oma mada moze i od 8 oma samo ce nesto tishe raditi. No kvalitet ostaje isti. ;)
E ako mozes uzeti ili naci neke trosistemce jeftine a du su pristojni u reprodukciji zvuka ni to nije losa kombinacija. Uostalom pitaj Oluju ja nisam u toku sa cenama pasivnih zvucnika.
Poz.

oluja
11.7.2007, 11:39
E taj microlab je zaista dobar, mislim nije savrsen ili neki zavidni nivo ali ima dobar odnos cena/kvalitet. Nego koje zvucnike i pojacalo do nekih 14 000 dinara?
Ili jos bolje za koliko mogu uzeti neko pristojno pojacalo? Novo. Gledao sam neka ali me zabole glava, sve oko 22ooo din pa navise. Jel ima nest narodski a da radi ok. Ne bih ja neki luksuz kvaliteta vec samo da bude osetno bolji zvuk nego na kompjuterskim od nekih 150 evra, tipa mx5021 ili da batalimtu pricu i uzmem kompjuterske.

Imas PM :)