PDA

Prikaži potpunu verziju : Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer


Strane : [1] 2

Guardian
30.5.2007, 14:51
Konačno, najavljen je prvi expansion za NWN2, Mask of the Betrayer.:n_klanja:
Najavili su nove klase, rase, iteme, Epick levele.:aplauz:
Priča treba da se nastavi tamo gde je original završen. Tebalo bi da se pojavi na jesen 2007. Can´t wait:dzavo: :dzavo:

More info: http://www.obsidianent.com

Cain
21.8.2007, 23:29
E igrica je stvarno extra usla mi u top 5 jedva cekam expanziju,ali kako je pocelo kad izadje bicu :dedica: (BTW 13 mi je :kreza:)

Marti Misterija
22.8.2007, 0:01
Meni je samo pitanje koliko cu modula da odigram dok se ne pojavi NWN2: MotB - cisto da ne ispadnem iz forme, a on kad bude dosao dobro dosao.

Ekiman
22.8.2007, 1:02
kakvi moduli oficijalni ili...

Marti Misterija
22.8.2007, 1:44
Ma ne, oficijalni jos nisu izasli (bar ne da ja znam za njih), ali moze se naci i dobrih modula koji su izradjeni od strane ljubitelja same igre (podpadaju pod ono "ili":p).
Cini mi se da ima pojedinaca koji su se dobro izucili izradjujuci module za prvi NWN, a i koliko sam uspeo da vidim ovaj toolset pruza stvarno dobre mogucnosti za izradu kvalitetnih neoficijalnih modula.
Sve u svemu lep nacin da se spoji lepo sa korisnim, tj. da se ubije vreme u iscekivanju MotB.

Sarmatian
1.9.2007, 5:25
Jedna odlicna kritika od strane jednog tipa iz Q&A odeljenja Obsidiana:

I’ve been trying to think of a way to describe Mask of the Betrayer that’s useful to you guys but doesn’t give away any information that Obsidz and Atari don’t want you to have. At this point, I think most of you, who have been following the game, know quite a bit about the story, the characters, and the setting. That works in my favor, since it frees me to step back and assess the game from a distance. For example, I don’t need to focus on Rashemen. You guys know that the story is set in Rashemen, at least in part, and most of you can make your own judgment about the setting.

For my part, setting isn’t really important. I prefer some settings to others, but a good story will shine in virtually any setting. Since I’ve already mentioned Rashemen, however, I will point out that I’m not a fan of the region, which only serves to highlight the fact that I’m not a Forgotten Realms fan in the first place. How many times has Thay invaded Rashemen? How many times has Rashemen killed the invaders or driven them back to Thay? If Rashemen has had the strength to overcome so many invasions, it surely has the power to go into Thay and take care of the problem altogether, right? …But nooo, they don’t. Believe me, I don’t praise MotB for the Forgotten Realms setting and I certainly don’t praise it for the particular area of the Forgotten Realms in which the story takes place.

Sarmatian
1.9.2007, 5:26
Likewise, I’m not advocating the game because it’s part of the Neverwinter Nights franchise. Frankly, I was disappointed when I discovered that I’d be working on the expansion. I’ve had mixed feelings about NWN since the very first game hit the shelves. I’ve enjoyed it and hated it in varying degrees since I received my pre-ordered copy of NWN. I had this crazy hope, against all odds, that I would get a chance to see Aliens or one of the other projects under development at Obsidz. As it happened, the folks on different projects at Obsidz showed me the other games, but I only worked on one. Of all the games, MotB is the one I was least enthusiastic to see.

So, how did I go from a decided lack of enthusiasm to singing the holy praises of gamer geekdom? That will follow below. Right now, as is my custom, I will discuss the aspects that I didn’t like. I guess I could say… I dunno…. maybe, “I will discuss the aspect that needed the most improvement.” I won’t insult your intelligence. There were aspects I didn’t like about MotB. Nonetheless, I’ve never preferred to end any discussion on a bad note, so I’ll have my say about the “bad” and then get on to the “good.” Just keep in mind that some of the things I dislike about the game might actually be improved before it ships. I know the team was still working to fine tune the package when I headed up to Northern California.

Probably my biggest beef is engine optimization. Sure, MotB runs better than NWN2. It runs better by a lot, really. Translate: NWN2 was extremely bad where MotB is merely bad. The loading times, on the computer I was running, were less than stellar, but running around within the areas was smoother than NWN2. Overall, on a machine running Vista with one gig of memory and a mediocre video card, the engine feels… clunky? I don’t know how else to describe it, but it’s not as stable as WoW. Of course, WoW hasn’t been as stable as WoW lately, so maybe it’s an industry trend. For those of you who have played them, MotB compares favorably against S.T.A.L.K.E.R. and NWN2. I won’t blame you if you accuse me of damning it with faint praise.

Sarmatian
1.9.2007, 5:28
The camera angles are improved over NWN2, but I would rather have finer control over the camera. It seemed a little erratic to me, and that’s largely unchanged from the first title. The camera issue is always a favorite topic for argument, and everyone seems to have his own take. My point is that I want the camera controls to be more fluid than fast, and that has not been the case for either NWN2 or MotB. Fiddling with the settings doesn’t help much, and so I’ve gotten used to it. Getting used to a feature is simply not the same as liking it.

Graphics impacts both the engine and the camera, to be sure. MotB does not represent the pinnacle of gaming graphics, either. At work, on my one gig Vista system, I was forced to reduce the graphics settings in a variety of ways, from shadows to resolution to anisotropic filtering. I’m sure NWN2 would have entailed some of the same tweaking, or worse, but I’ve only played NWN2 on my home computer, and I have the settings there maxed in every category. What I can say is that the MotB graphics are roughly equivalent to the graphics for NWN2. I prefer some of the scenes in MotB, and I think the artwork is better, which makes the game more aesthetically appealing to me. The spooky areas are spooky, the large outdoor scenes are pretty, and the game, with all the bells ringing and whistles blowing, is much more enticing to the eye than NWN2. I would not describe any area as “breathtaking,” but the graphics are sufficient to do the job, just as they were with NWN2. As an aside, I was more impressed with the Aliens graphics, although that might have been the coolness factor of getting to see the game.

Since I’ve commented often on the story, I’d like to cite the less than stellar aspect of the writing (there I go again, insulting your intelligence). MotB pits itself against any game in the genre, and stacks up very well against the best the genre has to offer. Nevertheless, it is simply not a book. I know many of you will revile me for making this statement, but games are inferior literary devices. Sure, I can understand the hostility against Ebert, but games lack the sort of long term impact of literature or film. When a game, such as PS:T, tries to rise above its third class standing, a number of people in the gaming community pillory the effort as “pseudo-philosophical” or “quasi-intellectual.” PS:T was “pseudo-philosophical,” but only inasmuch as it introduced philosophical notions in order to further the story. …And those elements, no matter how we describe them, served as the basis for understanding the game itself. MotB, on the other hand, gives the same superficial treatment to the larger issues as virtually every other game in the genre. There are important questions, such as faith and trust and morality, that barely get a nod from the design team, and sometimes not even that.

Sarmatian
1.9.2007, 5:29
On that note, I can switch gears, because MotB tells an excellent story. Like I’ve said previously, I prefer PS:T to MotB, but the two games are similar. Both tell a personal story. However, the point of PS:T is to discover something about yourself. You must understand the things you’ve done in the past and decipher the activities of your previous “incarnations.” In MotB, the game is refreshingly centered on something (and someone) other than yourself. Sure, the game revolves around the PC and his actions, but the point of every endeavor is to understand something that happened in the far distant past. If PS:T were a story of self discovery, then MotB is a story of other discovery. The PC learns something of himself along the way, of course, but MotB serves as the final chapter in a very long book. It is an important chapter, to be sure, but most of the book was written well before the PC enters the story.

Not only that, but the issues are not nearly so driven by philosophical underpinnings. In that regard, MotB does much better than other RPGs in that the design team, deciding not to tackle philosophical issues, crafted a much more personal story. This isn’t a game about the PC finding his mortality. It’s a game of survival. There’s not a lot of navel gazing in this game. It’s a gritty battle, and sometimes the enemy is the PC himself.

By now most of the folks following MotB have heard at least something of the spirit eater mechanic. Let me warn you right away that the spirit eater curse will cause the player some heartache and grief. It is not something to take lightly. Because of the curse, the PC will face a variety of dilemmas. The condition, and how the PC deals with it, will shape the game. It is that important.

The spirit eater mechanic has many ramifications for morality, but even these moral questions are more personal than most other games out there. The spirit eater curse is a hard companion, and the PC must bear it under his skin at all times. For that reason, many PCs will commit acts that tear at the heart of their moral compass. Only the most dedicated and determined (and clever) will be able to avoid acts of atrocity. However, the curse grants the PC several opportunities to commit acts of genuine goodness. It is a curse, to be sure, but the manner in which the PC deals with the curse makes MotB an excellent game. Player choices aren’t just immediate and often, but they’re meaningful as well.

Sarmatian
1.9.2007, 5:32
I’ve not seen a game that so thoroughly rewards the player for such an assortment of decisions. I’ve always hated the idea of alignment, but if we simply ignored the swinging pendulum of alignment scores and shifts, the story itself recognizes the impact of the PC’s decisions, and I don’t just mean the end game. I’m not prepared to cite an instance right now, but there are wonderful examples of how the design team made good use of a game mechanic I’ve always hated… alignment. Even better, a player truly dedicated to playing a particular role will be able to ignore the alignment information anyhow. I know whatever choices I make will virtually always keep me in the lawful good alignment.

Speaking of choices, I seem to recall a thread Kaftan started complaining about influence. While he doesn’t like influence, I enjoy it. I thought it generally worked well in NWN2. In MotB it is outstanding. First of all, it’s nice to have other people respond and react to player choices. Taking the influence system out of the equation would be a mistake. Would it be better to have a paladin in the party who never says a word as the PC murders a building full of orphans? Is it better to have companions who stay in the party and act in the exact same way no matter what the PC does or says? I don’t think so. In NWN2, the influence system is sometimes capricious and largely opaque. In MotB, because of changes in the expansion, the influence system is much more transparent. You know how your companions view the PC at any time.

That’s something else I like about the influence system. The player must be concerned about how the NPCs view him. Just like real life, the PC cannot ignore the people around him. Anyone who has a job, or a family, or friends, or enemies, or… well… doesn’t live in a cave under the surface of Mars knows that he must interact with other people. He can be rude, sure. He can be abusive, using, or sneaky. He can even tell his companions or potential companions to leave him alone. …But the NPCs, just like folks in real life, will react to what the PC does.

Sarmatian
1.9.2007, 5:34
As for the “problem” of finding the best way to interact with companions? *shrug* Isn’t that all part of real life as well? I’ve tried to be a straight shooter all my life. I respect folks who only choose the responses that fit the role they’ve assumed. That’s great. If they don’t care what the ramifications are to the PC, even better. If any of you feels compelled to choose responses or actions just to garner favor from the NPCs, that’s great also. I imagine you might be the sort of person, like me, for whom diplomacy is the first choice. It’s not underhanded to make your companions comfortable or happy. On the other hand, maybe you’re the type of guy who lies to women in order to sleep with them. It’s natural that you’d go out of your way to manipulate your companions. Fair enough. …But, if you use the influence system just to get goodies that would otherwise be denied to the PC, then you should not complain that there is an influence system to be used. It is no more prone to abuse than any number of DnD mechanics. …And I like it, damn it.

There are fewer NPCs in the game, but they are splendid company. Sure, I think one of the NPCs could have a sexier voice. haha Altogether, the NPC dialogue is well written, they have wonderful backstories, and having a full party can make for a lot of fun interaction. There are some twists and turns in forming a party in MotB, but it all depends on what the player wants to find in the game. What I found was a great experience.

MotB is not a perfect game. In all my years of gaming, I have not found such a game. However, it is a breath of fresh air. It’s not enough to have a lot of choices to make in the game world. In fact, choice without consequence amounts to no choice at all. MotB crafts a beautiful story for the player, and the player completes that story by decisions. Those decisions are meaningful.

Finally, it’s been a bit hectic lately, as I’ve driven close to three thousand miles over the past week or so. However, I’m willing to answer question where my writing has been unclear. Be warned, however, that I’m bound and determined not to discuss specifics until the game ships. I know most of you would rather have juicy details, but this is the best I can offer at the moment: this is a game worth owning.

Malo je dugacka ali je zaista dobra. Bez hype-a koji ih obicno prati...

player1
1.9.2007, 8:26
Jedva cekam igru.

Cain
2.9.2007, 4:00
AAA rekose izac ce na jul taman na raspustu evo septembar i josh je nema :n-cc2:

Sarmatian
2.9.2007, 5:04
AAA rekose izac ce na jul taman na raspustu evo septembar i josh je nema :n-cc2:

Nije da te palim, ali nece izaci pre oktobra... I to verovatno krajem pomenutog meseca...

player1
2.9.2007, 8:09
Nikad nije receno da ce biti za jul...

The mighty Boo
21.9.2007, 13:40
@Sarmatian: bas je nabio poredjenje kad je spomenuo PS:T. Bas me zanima da vidim sta ce biti sa ovim, jer ako hoce da popravi NWN2 onda ima puno posla.

player1
21.9.2007, 13:46
Inace, zvanicni datum izlaska je 9. oktobar za americno trziste i "kraj septembra" za evropsko.

Sarmatian
21.9.2007, 18:11
@Sarmatian: bas je nabio poredjenje kad je spomenuo PS:T. Bas me zanima da vidim sta ce biti sa ovim, jer ako hoce da popravi NWN2 onda ima puno posla.

Nema tu sta da se popravlja, posto je sve novo. Rashemen kao osvezenje (jupiii), novi kompanjoni koji izgledaju kudikamo interesantniji nego stari. Red Wizard of Thay, undead cleric, neki polubestijalni druid i rana na grudima koja te primorava da jedes duse ili da umres (brrrr). Kazu da svaki od kompanjona ima duplo vise teksta od svakog iz originala... No videcemo za nekoliko dana, da ne prejudiciram... I originalna kampanja nwn2 je obecavala na papiru pa je ispalo... drugacije.

The mighty Boo
21.9.2007, 18:25
Ne znam koliko si upucen u FR campaign setting ali Rashemen je jedna vuko****na :D

Bar prema knjizi. Jedino mozda sretnemo Minsca - to mu je domovina. :D

Ovo me drugo me podseca na Soul Reaver-a.

player1
21.9.2007, 21:53
Bar prema knjizi. Jedino mozda sretnemo Minsca - to mu je domovina. :D

Nece sresti Misca.

Kao jedan od razloga su naveli (na zvanicnim forumima) da su Minsca ipak dizajnirali ljidi iz Bioware-a, pa misle da nije fer da oni (Obsidian) rekreiraju tog lika (nije to isto).

The mighty Boo
21.9.2007, 21:57
Aaaa :(

Boo is very sad now.

Steta, Minsc je lik koji prosto vapi za cameo ulogu ili kompletno rekreiranje...

Sarmatian
22.9.2007, 19:50
Ne znam koliko si upucen u FR campaign setting ali Rashemen je jedna vuko****na :D

Bar prema knjizi. Jedino mozda sretnemo Minsca - to mu je domovina. :D

Ovo me drugo me podseca na Soul Reaver-a.

Neka, neka... I partizani su isli po najgorim vuko****nama pa su nas od okupatora oslobodili :D. A Thay je o`ma` pored... :D

Nesto nisam bas najupuceniji u te kalendare, ali cini mi se da je neko rekao da je Minsc u tom periodu avanturisao po Swordcoastu sa CHARNAME...

The mighty Boo
23.9.2007, 0:16
I ja se gubim po tim kalendarima a pet puta sam ih procitao. Moguce da se poklapaju, ali sta je to za jednog Minsc-a. Butt kicking for goodness!

The mighty Boo
23.9.2007, 0:17
A Thay je o`ma` pored... :D


I smell an Edwin here somewhere... :dzavo:

ThEmperoR
26.9.2007, 20:28
Kako mogu da nabavim FR knjige???

The mighty Boo
26.9.2007, 21:40
Same knjige su preskupe (2000-3000 komad i slicno). Bice ih na sajmu knjiga najverovatnije, na standu knjizare Dragon iz Novog Sada. To ti je najjeftinija prilika. Ali realno ne isplate se u papiru jer ne vrede svoju cenu. Uostalom beskorisne su bez tri osnovne DnD knjige jer je FR samo setting. To ti sve pricam za stoni frp.

Romani iz FR univerzuma se mogu kupiti u Platou i jos nekim knjizarama. Oni su tek nevidjeno njesra i nikako ih ne treba kupovati, a preskupi su!

Iako ne znam sta ce ti, ako neces da igras stoni frp. Nisu narocito interesantne ovako, za citanje...

voodoo_
27.9.2007, 11:42
Izašla ekspanzija!
U izvođenju kulturno-umetničkog društva "Hatred", veličine 3.6 GB.

Jamiroquai
27.9.2007, 17:46
Upravo htedoh da saopstim isto :D

seizmos
27.9.2007, 19:29
Da li je neko probao ovaj naslov , da li treba osnova ili radi samostalno?

Marti Misterija
27.9.2007, 19:49
Obzirom da se radi o ekspanziji, mislim da je neophodno imati instaliran NWN2.

ThEmperoR
27.9.2007, 21:45
MotB watch out, here I come. Ali dok je ja ne nabavim, ajde neka neko opise barem da li je dobra?

Marti Misterija
27.9.2007, 22:00
Evo sta kazu:
Following the climactic battle against the King of Shadows, you
awaken alone and stranded deep beneath the earth. A dark hunger
grows within you, threatening to devour your very soul. Will you
fight against the hunger within or will you embrace it, revelling
in your newfound power?
Set in harsh, spirit-rich Rashemen, near the powerful nation of
Thay, Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer presents players
with an exciting new 20-30+ hour campaign filled with meaningful
choices, rich characters, and surprising outcomes. Continue the
adventure of your Neverwinter Nights 2 character or create a
completely new epic hero - no previous Neverwinter Nights
experience required. Hundreds of new gameplay options include epic
levels; feats, spells, races, and classes; powerful weapons,
armour, and crafting options; and hordes of diverse creatures.
* Major improvements to the Neverwinter Nights franchise: enhanced
graphics, including extensive use of specularity, environment
effects, and normal maps; improved performance; streamlined
party control; and an easier to use and more powerful toolset.
Experience Neverwinter Nights 2 at its best.
* Epic storyline provides the most riveting RPG experience since
Planescape: Torment, with the compelling characters and
plotlines for which Obsidian Entertainment is renowned. Play the
official campaign either alone or online with your friends.
* Stunning new environments include the Astral Plane, sunken
Imaskari ruins, a Thayan wizard academy, and the Shadow Plane.
Immerse yourself in the Forgotten Realms as you've never seen it
before.
* Explore an amazingly reactive world, where your decisions affect
those around you and the passage of time realistically impacts
gameplay.
* Switch seamlessly between exploration and tactical combat with
the immersive, over the shoulder view of Character Mode and the
top down perspective of Strategy Mode with its RTS-like
controls.
* Combat and negotiate with dozens of new creatures including many
D&D favourites such as blue dragons, treants, hags, solars, and
the two-headed fell troll.
* Choose from over 20 classic and exotic D&D races, including the
new genasi: planetouched humanoids hailing from the elemental
planes of air, earth, fire, or water.
* Customize your character with over 60 epic feats including the
monk's Blazing Aura, the rogue's Epic Precision, and the druid's
Dragon Shape.
* Master more than 50 new spells, including epic spells such as
mass fowl, damnation, and vampiric feast.
* Play new D&D classes such as the Red Wizard of Thay, spirit
shaman, and invisible blade.

Mislim da niko ovde u nasoj zemlji Srbiji jos uvek nije poceo da je igra posto se tek pojavila na zapadu tako da cemo malo da sacekamo dok neko ne bude poceo da am tera vodu na usta.

vertigo
28.9.2007, 2:58
Romani iz FR univerzuma se mogu kupiti u Platou i jos nekim knjizarama. Oni su tek nevidjeno njesra i nikako ih ne treba kupovati, a preskupi su!

Iako ne znam sta ce ti, ako neces da igras stoni frp. Nisu narocito interesantne ovako, za citanje...

U ovome se apsolutno ne slazem s tobom. Obozavam FR romane. Inace volim FR generalno. Neki stvarno jesu losi, ali ima ih jaaako dobrih...

The mighty Boo
28.9.2007, 18:54
"Epic storyline provides the most riveting RPG experience since
Planescape: Torment"

Bas imaju **** kad mogu ovako nesto da kazu.

ThEmperoR
28.9.2007, 21:03
Kada vidim sve ove nove klase prosto se odusevim. Sve mi nesto toplo oko srca, majke mi. :D Jedva cekam da je nabavim. I tek sad primetih da sam sa Novi clan presao na Clan, tako da momci i devojke(ako ima koja) popijte koje/u u moje ime... Ja castim

The mighty Boo
28.9.2007, 21:15
Kada vidim sve ove nove klase prosto se odusevim. Sve mi nesto toplo oko srca, majke mi. :D Jedva cekam da je nabavim. I tek sad primetih da sam sa Novi clan presao na Clan, tako da momci i devojke(ako ima koja) popijte koje/u u moje ime... Ja castim

Eh... sreca tvoja. Ja te klase znam ovako napamet iz knjiga (FR Campaign setting uglavnom, i pomalo Complete Warrior/Mage itd..). Necu da te razocaravam... Prestiz klase u DnDu su mahom vise smek. Jer prakticki uvek oslabe lika vise nego sto ga cine jacim.

Spellsword je extra prestiz klasa doduse (smanjuje arcane spell penalty sa teskih oklopa tako da mage moze na kraju da nosi - full plate - bez penaltyja!), nju bi voleo da vidim u nekom od DnD RPGova.

Ekiman
29.9.2007, 3:17
danas mi stize :)

Marti Misterija
29.9.2007, 10:39
danas mi stize :)

Ih sretnice!!!:)

player1
29.9.2007, 21:07
Ja gotivim Favored Soul klasu.

Prosto, kao sto mnogo vise volim da igram sa Sorcererom nego Wizardom, sad imam i tu opciju umesto Cleric-a.


P.S.
Inace moram da sam lud, al ja umesto da pocenm da igram kampanju sam potrosio 5-6 sati da portujem jedan mod sa obicne na Betrayer verziju.

ThEmperoR
29.9.2007, 22:35
malo mi je glupo sto u nwn2 nisu dali koje ce sve klase biti dostupne, kao npr. u nwn1. Sada moram da se cukam u glavu kako da lika nateram na neku drugu prestiz klasu, ili da pravim novog.AAAH:mad:

Sarmatian
29.9.2007, 22:37
Obrati paznju. FS koristi wisdom kao glavni atribut ali mu DC spelova zavisi od harizme...

polarnimeda
30.9.2007, 3:15
ja jos nisam odigrao nwn2.... ali kada budem, to cu moci da uradim zajedno sa expanzijom, zar ne? mislim, necu nista izgubiti; samo dobiti nabudzeni nwn2 sa dodatnim questovima... ? nikada nisam 100% sa expanzijama... :)

player1
30.9.2007, 8:15
U stvari to su dve odvojene kampanje koje se nadovezuju, tako da nema "nabuzenih" kvestova.

Ali zato imas mogucnost da koristis nove rase, klase, spelove i slicno iz ekspanzije u osnovnoj kampanji.

voodoo_
30.9.2007, 11:33
Koji horor na zvaničnom NWN2 forumu...

Ljudi instaliraju MoTB na osnovni NWN2, glavna kampanja brlja, greške u iscrtavanju dijaloga, gomila featova ne radi... ovi idioti iz Obsidiana uporno neće da izbace critical rebuild .EXE kao što je BioWare radio za NWN1, nego ljude zamajavaju autoapdejtom... evo sad su izbacili NWN2_DialogUpdate_en.exe za ekspanziju, ali svejedno se preporučuje patchovanje originala pre instalacije ekspanzije uprkos zdravorazumskoj pretpostavci da će ekspanzija doneti ispravan zadnji patch za original.

NWN2 je naozbiljniji kandidat za skidanje Daggerfalla sa trona najbagovitije igre ikad.

The mighty Boo
30.9.2007, 16:54
Kako da instaliram peceve bez koriscenja kretenskog updejtera? I jel moraju pecevi po redu verzija da se instaliraju ili moze samo poslednji u nizu?

Ne kapiram te vodoo, jel riknjava MoTB ili NWN2 osnovna kampanja?

E bas sam se iznervirao. Ocekivao sam da ce MoTB imati poslednji pec, pa da necu morati da se bavim tim glupostima... :mad:

Marti Misterija
30.9.2007, 17:49
Koliko ja znam trebalo bi ih instalirati po redu, naravno uz pomoc patchera ukoliko ne updatujes putem autoupdatea, a crack mozes samo sa zadnje verzije updatea. Ja sam bar tako radio i radi.

Ekiman
30.9.2007, 18:29
Koji horor na zvaničnom NWN2 forumu...

Ljudi instaliraju MoTB na osnovni NWN2, glavna kampanja brlja, greške u iscrtavanju dijaloga, gomila featova ne radi... ovi idioti iz Obsidiana uporno neće da izbace critical rebuild .EXE kao što je BioWare radio za NWN1, nego ljude zamajavaju autoapdejtom... evo sad su izbacili NWN2_DialogUpdate_en.exe za ekspanziju, ali svejedno se preporučuje patchovanje originala pre instalacije ekspanzije uprkos zdravorazumskoj pretpostavci da će ekspanzija doneti ispravan zadnji patch za original.

NWN2 je naozbiljniji kandidat za skidanje Daggerfalla sa trona najbagovitije igre ikad.


ne verjem da se ovo desava :eek::n-cc2: sad idem u novi sad i kad dojem necu imati neta za skidanje tih silnih paceva:n-cc2:

voodoo_
30.9.2007, 18:41
Probajte direktno NWN2 (čista instalacija) -> MoTB -> Dialog Fix (http://nwn2patch.obsidianent.com/NWN2_DialogUpdate_en.exe), a ako bude problema, onda poskidajte sve patcheve ovde (http://nwvault.ign.com/View.php?view=NWN2Articles.Detail&id=230), pa ih primenite pomoću patchera (http://nwvault.ign.com/View.php?view=nwn2tools.Detail&id=12) na osnovnu verziju (i posle toga ekspanziju i dialog fix).
MoTB zaista sadrži poslednji peč (deklarativno, tj. EXE je verzije 1.10), ali znajući da je i ranije bilo loših pečeva za NWN2 koji jednostavno nisu sadržali sve potrebne apdejtovane fajlove, svašta tu može ispasti.


I da, kamera je promenjena na način kakav je bio u Balduru i IWD. Ako hoćete da vratite na originalnu, idite u opcije pa Strategy Mode -> Camera Focus -> Directly controlled character.

zokocx
30.9.2007, 19:12
Cek nebi trebalo da dodatak sadrzi sve updejte za original tj da nagura korektno verziju orginala na 1 06 980 (znaci sve sto treba redom).

Vec neko vreme (par meseci) se pripremam za igranje ove igre ali kako slusam da i dalje ima bagova onda me odbija jednostavno nemogu da se upustim u nesto za sta ce mitrebati 50h+ ili vise a da me na kraju ili na sredini neki bag z****e.
Znaci drzim na kompu 300mb (bez ovog poslednjeg) skinute sa gore pomenutog linka sve spremno.
Kec sam sa uzivancijom igrao i cak mi se nekao vise svidja kec nego ova dvojka.
Uzgred GLAVNO pitanje dali ja sam pogresio sto nisam poceo da igram igru sa tim silnim zakrpama tj. nisam svestam kolko je bagovita da li je jako ili skoro neprimetno?

The mighty Boo
30.9.2007, 19:38
Pazi, ja sam presao 2 puta NWN2 i prelazim ga i treci da bi imao spremne likove za ekspanziju. Ima malih bagova poput dupliranja predmeta u inventaru, grafickih *****rija koje se pojave i nestanu ali nisam naleteo ni na jedan show stopper bug. Tako da mozes da igras bez brige da ces sve izgubiti zbog bagova.

Marti Misterija
30.9.2007, 20:19
Uzgred GLAVNO pitanje dali ja sam pogresio sto nisam poceo da igram igru sa tim silnim zakrpama tj. nisam svestam kolko je bagovita da li je jako ili skoro neprimetno?

Slobodno pocni da igras, uopste nije problematicna da bi mogao da strahujes da ces da naletis na neki kriticni bug. Ja sam je igrao i zavrsio, a da nisam cak ni instalirao sve update tako da ukoliko ih imas spremne, nemas brige.
Na kraju krajeva nije ti to Gothic 3 pa da se mucis sa silnim bugovima, i da te igranje totalno ubije u pojam.:D

voodoo_
30.9.2007, 20:50
Ja sam imao gadne kritične bagove sa NWN2 u prvim verzijama (recimo 1.01), npr. gde jedan world travel marker u kasnijoj fazi igre uopšte nije radio i nisam mogao da mrdnem nigde iz Neverwintera... i proradio je posle nekoliko učitavanja igre. Ali je srećom tu već izašao 1.03 tako da nije bilo daljih problema.

botta
30.9.2007, 21:22
Ne znam da li je neko ovo postavio , ali patchevi se mogu naci na adresi
http://nwvault.ign.com/View.php?view=NWN2Other.Detail&id=19

Malo je problem snaci se jer su predvidjeni za sve verzije igre.

zokocx
30.9.2007, 22:44
Ima gore to vec pomenuto OVDE (http://nwvault.ign.com/View.php?view=NWN2Articles.Detail&id=230)
je mnogo vise preglednije.
A redosled za patchovanje (tj. i sta je potrebno skinuti).
nwn2_pc_english_from100788_to104860.zip
nwn2_pc_english_from104860_to104870.zip
nwn2_pc_english_from104870_to105910.zip
nwn2_pc_english_from105910_to105912.zip
nwn2_pc_english_from105912_to106972.zip
nwn2_pc_english_from106972_to106973.zip
nwn2_pc_english_from106973_to106980.zip
A i sam Game patcher je potrebno da se patchuje ovo je moguce samo startanjem AutoPatchera i cekanje da se samo on patchuje (vrlo kratko) a posle disconect sa neta i offline patchovanje sa gore pomenutim fajlovima, stavljaju se u root direktoriju igre (NETREBA ih UN-ZIPIVATI)
2. Skidanjem NWN2 Patcher (http://nwvault.ign.com/View.php?view=nwn2tools.Detail&id=12) koji je vrlo lak za upotrebu.
A posle idu neki patchevi za dodatak, gore pise ...

voodoo_
30.9.2007, 22:48
Preporučujem korišćenje ovog nezvaničnog patchera, ako ništa ono zbog toga što su u najnovijoj verziji ubacili queue patcheva, što znači da ne morate sedam puta da pokrećete program ko ranije. Dakle, "Use Queue", ubacite .RTP-ove na listu pravim redosledom, i vozi.

Sarmatian
1.10.2007, 3:52
Preleteo sam strane forume, sto zvanicne, sto nezvanicne i iznenadio sam se koliko pozitivnih kritika ima. Nahvalili su i pricu i nacin na koji je ispricana, i pratioce i njihove dijaloge i manje-vise sve sto ide uz to. Vecina se cak izjaznila da je ovo najbolje ispricana prica jos od Tormenta, i to je cak doslo od nekih ljudi koji su izjavili da je Torment najbolji rpg koji su ikad igrali.

Vecina zamerki koliko sam mogao da vidim se odnosi na tehnicku stranu i sminku. Recimo fali intro i slicno.

Zaista osvezavajuce za rpg zanr koga dugo nije pogodila dobra igra.

The mighty Boo
1.10.2007, 11:09
Vecina se cak izjaznila da je ovo najbolje ispricana prica jos od Tormenta, i to je cak doslo od nekih ljudi koji su izjavili da je Torment najbolji rpg koji su ikad igrali.


Pa pazi, Obsidian je formiran od Black Isle-ovih zaposlenih. Uz to Chris Avellone je na creditsima za pricu za NWN2. Pre ce biti da dosta lici na Torment posto Chris koristi iste motive i ideje konstantno (slicnost Tormenta i KOTORA II npr...)...

Corwin
1.10.2007, 11:50
Preleteo sam strane forume, sto zvanicne, sto nezvanicne i iznenadio sam se koliko pozitivnih kritika ima. Nahvalili su i pricu i nacin na koji je ispricana, i pratioce i njihove dijaloge i manje-vise sve sto ide uz to. Vecina se cak izjaznila da je ovo najbolje ispricana prica jos od Tormenta, i to je cak doslo od nekih ljudi koji su izjavili da je Torment najbolji rpg koji su ikad igrali.

Vecina zamerki koliko sam mogao da vidim se odnosi na tehnicku stranu i sminku. Recimo fali intro i slicno.

Zaista osvezavajuce za rpg zanr koga dugo nije pogodila dobra igra.

Je l se ovo odnosi na Mask of the Betrayer? Ja sam osnovnu verziju batalio posle nekih 10 sati igranja.

Sarmatian
1.10.2007, 12:38
Pa pazi, Obsidian je formiran od Black Isle-ovih zaposlenih. Uz to Chris Avellone je na creditsima za pricu za NWN2. Pre ce biti da dosta lici na Torment posto Chris koristi iste motive i ideje konstantno (slicnost Tormenta i KOTORA II npr...)...

Ne radi se o slicnosti izmedju te dve igre vec se poredi kvalitet pisanja. Avellone nije imao veze sa pricom, bio je zaduzen za pisanje dva pratioca, Okku-a i jos jednog...

@Corwin

Da.

Marti Misterija
1.10.2007, 22:25
Ja sam osnovnu verziju batalio posle nekih 10 sati igranja.

Gresis, ovaj, silno gresis sinak!:p

Corwin
2.10.2007, 10:07
Gresis, ovaj, silno gresis sinak!:p

Sačuvao sam save-ove :a_bleh:

The mighty Boo
2.10.2007, 15:27
Ja bih ti savetovao da se orijentises prema ekspanziji. Ako je stvarno dobra, a to cemo uskoro utvrditi onda svakako "progutaj" NWN2 pa makar samo za nju.

Ako nije onda bar nemas dileme. :)

Marti Misterija
2.10.2007, 16:38
Sačuvao sam save-ove :a_bleh:

Onda cepaj bato!!!:alealeee:

Sarmatian
3.10.2007, 2:02
Probao sam malo u poslednjih par dana, ali kako nemam puno vremena, stigao sam tek do drugog chaptera. Sad pocinje da se zakuvava.

Sama igra je znatno teza od originalne kampanje, prica je zasad prilicno dobra, pratioci su izuzetno interesantni a sve to u epskim razmerama :D. Sta coveku vise u zivotu treba?

voodoo_
3.10.2007, 8:18
Počeo sam da igram sinoć, isto mogu reći :) sjajna igra u najavi.

The mighty Boo
3.10.2007, 8:29
Sad ste me navukli. Mrzim vas. :D

Sarmatian, hocu tvoje profesionalno misljenje kad zavrsis MoTB. I dok ga budes igrao. :cool:

voodoo_
3.10.2007, 9:31
Nekoliko slika sa samog početka igre:
http://img403.imageshack.us/img403/4962/nwn2ss100207231555dn1.jpg
http://img214.imageshack.us/img214/5003/nwn2ss100207231658fn0.jpg
http://img386.imageshack.us/img386/3282/nwn2ss100307085505lr0.jpg
http://img444.imageshack.us/img444/4796/nwn2ss100307090420xf9.jpg
http://img444.imageshack.us/img444/7066/nwn2ss100307090742wq3.jpg
http://img527.imageshack.us/img527/5122/nwn2ss100307090841gx1.jpg
http://img528.imageshack.us/img528/944/nwn2ss100307091348qb7.jpg

player1
3.10.2007, 12:34
Par saveta za one koji oce da igraju Warlocka u ekspanziji:

Obavecno imajte neki area blast, bilo Eldritch Cone ili Doom.
Zasto? Zato sto u ranoj igri ima dosta protivnika sa 50% concealmentom, pa obicni blastovi cesto mase.

Obavezno nabacite Spellcraft skill. Mnogo epic featova traze to (ovo vazi i za sve druge castere).



P.S.
Takodje, igra je sasvim igriva i sa novim likom, tako da nije potrebno imati sejv sa kraja originalne kampanje. Jedino ce bili malo teze (ali i interesantnije), jer se startuje na 18 nivou i lik nema "nabildovanu" opremu iz prethodne kampanje (ali na startu dobijete neki gear, sasvim odgovarajuci za pocetak).

Za one koji nastavljaju sa starim likom, sacuvani vam ostaju sva oprema koji trenutno nosite na sebi, minus oruzije (cak i stit ostaje ako je bio u desnoj ruci). Ostalu opremu, plus pare gubite.

The mighty Boo
3.10.2007, 16:23
Nekoliko slika sa samog početka igre:


Ono je neka Thayan wizardka, a ono letece govance njen familijar?

Lvl design na drugoj slici jako podeca na "hell" iz BG2...

Jeli se to meni cini il su vratili protrete za NPCjeve? I one crteze oblasti (na koje moze da se putuje) na mapi kao za BG1 i 2?

:alealeee:

Odusevljen sam.

Deluje kao da je stigao prvi stvarno dobar DnD RPG u 6 godina!

Eni
3.10.2007, 17:14
Deluje kao da je stigao prvi stvarno dobar DnD RPG u 6 godina!

Mislio sam da ovo neću nikada čuti. I to od Booa :rofl:
Znači da se nabavlja...

Guardian
3.10.2007, 18:32
Deluje kao da je stigao prvi stvarno dobar DnD RPG u 6 godina!

Slažem se!

Znači konačno dostojanstven naslednik BG-a!!!!!!!!:aplauz::aplauz:

Još samo da mi neko objasni kao da ga patchujem jer sam čuo da je jako bagnut! Jer može prvo da se igra prva kampanja (slično kao sa NWN 1 i ekspanzije), jer sam pročitao da je expanzija jako upropasti sa bagovima?

Čekanje se isplatilo!:nov_guita:nov_guita:nov_guita

:ciao:

Cain
3.10.2007, 18:47
AAAAAAAAAA stiglo e idem sutra da je kupim

voodoo_
3.10.2007, 20:46
Slažem se!

Znači konačno dostojanstven naslednik BG-a!!!!!!!!:aplauz::aplauz:

Još samo da mi neko objasni kao da ga patchujem jer sam čuo da je jako bagnut! Jer može prvo da se igra prva kampanja (slično kao sa NWN 1 i ekspanzije), jer sam pročitao da je expanzija jako upropasti sa bagovima?

Čekanje se isplatilo!:nov_guita:nov_guita:nov_guita

:ciao:
Pratite malo temu :)
NWN2 -> Mask of the Betrayer -> PATCH (http://nwn2patch.obsidianent.com/NWN2_DialogUpdate_en.exe)

The mighty Boo
3.10.2007, 21:05
Mislio sam da ovo neću nikada čuti. I to od Booa :rofl:
Znači da se nabavlja...

I resent that. :D

Jos nije prosla sito i reseto moje procene tako do daljnjega :a_whistli

Nabavicu je i ja uskoro.

Sarmatian
4.10.2007, 5:11
Sad ste me navukli. Mrzim vas. :D

Sarmatian, hocu tvoje profesionalno misljenje kad zavrsis MoTB. I dok ga budes igrao. :cool:

Strucno? E kad bi se od ovog mogla napraviti profesija i zaradjivati novci...

Predjoh. Nije previse dugacka mada sam ja igrao prilicno na brzinu posto sam u obavezama, tako da je vrlo moguce da sam neke kvestove propustio. Mada to "nije previse dugacka" treba uzeti sa rezervom posto je rec o ekspanziji koja ima veliki replay value i koja je duza nego recimo Jade Empire ili Kotor 1/2.

Pred kraj igre postaje suvise laka (vise sam se napatio na pocetku nego pri kraju), verovatno zbog toga sto je Obsidian ubacio svoja epic pravila. BAB recimo raste normalno i posle 20 nivoa, dobija se novi napad u rundi na svakih 5 BAB-a i posle 20 nivoa, sto je ucinilo da moj Epic Ranger ima 10 napada u rundi sa perfect two weapon fightingom. Iako dosta neprijatelja ima damage reduction i ogroman broj HP, kada se nanese izmedju 50 i 100 damage u rundi to ne vredi mnogo. Ako ovome dodamo cinjenicu da mozes da biras 6 racial enemy-a s cime mozes da pokrijes manje-vise sve varijante neprijatelja u igri i da se svako oruzje koje nosis tretira kao Bane za njih kada ranger dodje do 21. nivoa (+2D6 damage i +2 to hit), onda je sve jasno. Od momenta kada likovi postanu epic, sve postaje mnogo lakse. Preporucujem povecanje tezine od Act 2/3 pa nadalje.

Prica je jako dobra, lako se navuci, a sve vreme navodi da je "manja" nego sto jeste i dobija epski karakter kako se priblizavas kraju. Ima vise varijanti kraja, i to ne samo klasican porobi/oslobodi svet, vec zaista drugacijih, i svaka ima smisla na svoj nacin, sudeci po odlukama koje sam morao da donesem.

Clanovi party-a su jako dobri, sa dobrim pozadinskim pricama. Nisu nimalo dosadni i nemaju glupave komentare ni dijaloge.

Sve u svemu, mnogo bolje nego sto sam ocekivao. Mislim da developeri nisu lagali kada su rekli da je prica nesto najbolje jos od Tormenta... Najveca mana price je to sto je smestena u ekspanziju jer je zasluzila celu igru. Mislim da ne bi bilo fer porediti je sa igrama poput Tormenta ili BG-a jer je ipak u pitanju samo ekspanzija, ali se moze reci da je najbolja ekspanzija ikad napravljena za crpg.

Mislio sam da ovo neću nikada čuti. I to od Booa :rofl:
Znači da se nabavlja...

Pa red je bio i da se nas rezidencijalni Doomsayer malo odobrovolji :D

The mighty Boo
4.10.2007, 6:48
najbolja ekspanzija ikad napravljena za crpg.

Pa red je bio i da se nas rezidencijalni Doomsayer malo odobrovolji :D

Posle ToB naravno. :kreza:

"We're all doomed", Xan - BG :D

Istina doduse. Kako je najskuplja, najtrazenija licenca u svetu cRPG-a (DnD) uspela da se sroza na max igru godisnje (da ne spominjemo FR Demon Stone i slicno), to je prosto neverovatno...
MoTB cu uzeti kao znak, that there is light at the end of the tunnel..
Svejedno doduse:

"Our quest is vain..." (Xan)

:D

vertigo
4.10.2007, 13:09
Boo, dobro je da imamo bar necemu da se radujemo tokom godine. Evo ja sam sa drugarom igrao u LAN-u NWN2 i mnoge noci nisam prespavao, ali je vredelo. Jedva cekamo da nabavimo exp., a ako je jos bolja prica od originala eto necega za pamcenje...
CRPG nece izumreti sigurno... Pogotovo volim DnD i FR kombinaciju, a posto sledece godine izlazi 4. edicija DND-a, bice i igara sigurno...

Sarmatian
4.10.2007, 13:37
Posle ToB naravno. :kreza:

"We're all doomed", Xan - BG :D

Istina doduse. Kako je najskuplja, najtrazenija licenca u svetu cRPG-a (DnD) uspela da se sroza na max igru godisnje (da ne spominjemo FR Demon Stone i slicno), to je prosto neverovatno...
MoTB cu uzeti kao znak, that there is light at the end of the tunnel..
Svejedno doduse:

"Our quest is vain..." (Xan)

:D

Vidis, trebao si da se nazoves Xan a ne Boo. Vidim da me na nekog podsecas a ne mogu da se setim na koga :D

ToB ne racunam zato sto je deo trilogije.

Aegon the Conqueror
4.10.2007, 14:06
Nekoliko slika sa samog početka igre:
http://img403.imageshack.us/img403/4...7231555dn1.jpg (http://img403.imageshack.us/img403/4962/nwn2ss100207231555dn1.jpg)
http://img214.imageshack.us/img214/5...7231658fn0.jpg (http://img214.imageshack.us/img214/5003/nwn2ss100207231658fn0.jpg)
http://img386.imageshack.us/img386/3...7085505lr0.jpg (http://img386.imageshack.us/img386/3282/nwn2ss100307085505lr0.jpg)
http://img444.imageshack.us/img444/4...7090420xf9.jpg (http://img444.imageshack.us/img444/4796/nwn2ss100307090420xf9.jpg)
http://img444.imageshack.us/img444/7...7090742wq3.jpg (http://img444.imageshack.us/img444/7066/nwn2ss100307090742wq3.jpg)
http://img527.imageshack.us/img527/5...7090841gx1.jpg (http://img527.imageshack.us/img527/5122/nwn2ss100307090841gx1.jpg)
http://img528.imageshack.us/img528/9...7091348qb7.jpg (http://img528.imageshack.us/img528/944/nwn2ss100307091348qb7.jpg)


Što mi je taj glavni font za dijaloge i gui antipatičan...

Predjoh. Nije previse dugacka mada sam ja igrao prilicno na brzinu posto sam u obavezama, tako da je vrlo moguce da sam neke kvestove propustio. Mada to "nije previse dugacka" treba uzeti sa rezervom posto je rec o ekspanziji koja ima veliki replay value i koja je duza nego recimo Jade Empire ili Kotor 1/2.

Ozbiljno? KotOR 1 i 2 su prilično velike igre. : )
Vidim da ću se pošteno naigrati sa ovim.

Mislim da ne bi bilo fer porediti je sa igrama poput Tormenta ili BG-a jer je ipak u pitanju samo ekspanzija, ali se moze reci da je najbolja ekspanzija ikad napravljena za crpg.

Da li se neko seća Hordes of the Underdark ekspanzije za keca? Meni je ta ekspanzija najbolja, baš se pitam kako će se porediti sa ovom po pitanju priče.

The mighty Boo
4.10.2007, 15:38
Što mi je taj glavni font za dijaloge i gui antipatičan...

Ozbiljno? KotOR 1 i 2 su prilično velike igre. : )
Vidim da ću se pošteno naigrati sa ovim.

Da li se neko seća Hordes of the Underdark ekspanzije za keca? Meni je ta ekspanzija najbolja, baš se pitam kako će se porediti sa ovom po pitanju priče.

Jest. I meni ide na pankreas samo tako. Kad su sve uradili mogli su i to.

Ako ti je tri/cetiri dana posvecenog igranja mnogo...

To je najbolji od svih NW naslova (koje sam ja igrao tj. sve izuzev MoTB). Bas sam uzivao u HoTU.

voodoo_
4.10.2007, 15:54
Da li se neko seća Hordes of the Underdark ekspanzije za keca? Meni je ta ekspanzija najbolja, baš se pitam kako će se porediti sa ovom po pitanju priče.
Odmakao sam dosta u chapteru 2, mislim da sam na pragu trećeg, i mogu reći da je ovo posle Baldura 2 najbolji DND naslov. Potrudili su se maksimalno, vidi se na svakom koraku. Apsolutni a must play za svakog ko voli ovakve igre. Neću da pravim spoilere oko priče, videćete sami. Reći ću samo da mi je NWN2 bio neverovatno dosadan tokom dobrog dela igranja i nekako sam se dokotrljao do kraja čisto da ispoštujem igru kad sam je već toliko čekao. Ovo igram bukvalno "u jednom dahu", i igrao bih još samo kad bih imao više slobodnog vremena :)

The mighty Boo
4.10.2007, 18:37
Al me lozite... Tesko vama ako ovo nije toliko dobro koliko pricate :D

voodoo_
4.10.2007, 21:22
Haha, kao jedan tip na Loading ekranu pojavilo se "Rashemen je dom mnogih heroja kao što je Minsc i njegov ljubimac Boo" :D

zokocx
4.10.2007, 23:00
Stigo i meni ali ovo moram stvarno sporo da igram ... a ovih dana sam u frci stalno.

The mighty Boo
5.10.2007, 7:32
Haha, kao jedan tip na Loading ekranu pojavilo se "Rashemen je dom mnogih heroja kao što je Minsc i njegov ljubimac Boo" :D

E sad su me kupili. Vise nije ni bitno kakva je igra. :D

Red Dragon
5.10.2007, 12:40
Narode, par pitanja za expanziju:
-ako se igra iz pocetka, da li se odma' vide promene u igri ili to se vidi tek po zavrsetku originalne kampanje
-da li je u okviru nje noviji patch(prekinuo sam igru kad su moji pratioci poceli da zaostaju ili da bleje u jednu tacku, a ja odmakao 5km)
:ciao:

voodoo_
5.10.2007, 16:11
1. Ovo nije ekspanzija kao u npr. Oblivionu/Morrowindu, znači ovo je mission pack, biraš ga kad ideš na New Game. Potpuno nova priča i svet, nema veze sa NWN2 (to jest ima ali neću da spoilujem :) )
2. Mene više zaista mrzi da na svakoj strani ponavljam proceduru, pogledaj prošlu stranu :)

Nikopol
6.10.2007, 2:08
Juce sam je nabavio tako da se jos uvek malo privikavam na popravljene bug-ove i ostale dodate stvari.
A danas u 6h ujutru sam pogledao na sat i skapirao da trebam da krenem za dva sata na posao.

Respect za ceo tim koji je radio na ovoj ekspanziji sa srdacnom zeljom da se nenormalno obogate i zavladaju svetom....:to_care: :D .

zokocx
6.10.2007, 2:34
Ako si ovo igra do 6 ujutru onda stvarno (s obzirom da ides na posao) onda vredi, a ni je Jelen (pivce) :kreza: .
secam se u gimnaziji porfa iz engleskog (mladji covek) jednom je pretio sto mu je dao neko Temple of Elemental Evil , profa je dve nedelje dolazi sa crvenim ocima na cas, sesije do 02:00 + su bile...

nikos
6.10.2007, 3:02
Kakva je hardverska zahtevnost u odnosu na orginalni NWn2 posto orginal i nije bio bas najoptimizovaniji.

Imam venice na 3500+ , 1gb rama 7600 gt
da li vredi da nabalvljam ekspanziju
cuo sam da su grafiku dodatno budzili, pa zato pitam za vase misljenje .

Ekiman
6.10.2007, 3:59
ja sam odustao od igre...

izgubio sam konce iz originala i nije bas neki fazon da krecem od exp...a nemam vremena da ponovo igram ovo...ove ce ostati za zimski raspust ili letnji... :)

voodoo_
6.10.2007, 9:05
Igra je optimizovanija nego original, mada i dalje zna da seče ako su senke na više od "low" i ako se drži njihovo umekšavanje.

Krećite slobodno od ekspanzije, ja sam ionako pola stvari pozaboravljao, a ovde ima svega nekoliko referenci na original...

Marti Misterija
6.10.2007, 12:48
I meni se od silnog cekanja cini kao da sam je zavrsio pre sto godina, cak sam se na pocetku malo i zamislio koji taster treba da pritisnem da bih video inventory.:p
Inace sto se tice inventoria malo je bez veze sto su ostavili sve od opreme osim oruzija, a za njega sam se najvise trudio da ga nabudzim i craftujem nesto po svom ukusu, a sad to moram izpocetka.:(
Prvi utisak je inace jaaaaakooooo pozitivan, samo steta sto nemam bas vremena da ga dnevno odigram malo vise, sto ce reci u cugu, vec moram da izdvajam svakodnevno po malo vremena tako da ce i ova ekspanzija da mi se oduzi, ali nema veze - sto duze to bolje.

Guardian
6.10.2007, 14:15
Trebala bi u ponedeljak da mi stigne, can`t wait.....:aplauz::aplauz:


Ako si ovo igra do 6 ujutru onda stvarno (s obzirom da ides na posao) onda vredi, a ni je Jelen (pivce) :kreza: .
secam se u gimnaziji porfa iz engleskog (mladji covek) jednom je pretio sto mu je dao neko Temple of Elemental Evil , profa je dve nedelje dolazi sa crvenim ocima na cas, sesije do 02:00 + su bile...

U koju školu ideš, jer sam imao isti takav slučaj, sa istom igrom i profesorom iz istog predmeta?:)

player1
6.10.2007, 15:25
Oko one zbrke ovo patchovanja.

Sta provereno radi:
1) Ako imas patch 1.06 i instaliras MotB.
2) Ako imas patch 1.10, instaliras MotB, a zatim hotfix sa zvanicnog foruma (nwn2.bioware.com). Hotfix ispravlja problem kad se ni jedan novi tekst u igri ne vidi (znaci sve sto nije bio u starom NWN2).

Sta ne radi:
1) Nepatchovan NWN2, pa MotB. Ovako radi nova MotB kampanja bez problema (ne treba hotfix), ali ocekuj ozbiljne bagove u staroj kampanji (tj. instalacije za MotB ne patchuje staru kampanju kako treba)


P.S.
Patch 1.10 moze da se nabavi preko auto-updatera, a offline varijantu potrazite na NWN Vaults sajtu (nwvault.ign.com).

zokocx
6.10.2007, 15:52
Ja som uradio ovako original max update (1 06 980) i posle EXP istalacija i Dialog Fix ... i sta jos treba, da se igra bez diska.
Nadam se da nisam pogresio, jos nisam poceo da igram jer imam veliki problem koju klasu izabrati tj. ocu da igram sa Arcane Archer a neznam dali je Wizard dobar za pocetak jer u NWN1 trebalo mi je stiti do 12lvl da bi uzeo ti prestige klasu , Wizard dobija malo base att. Ima neko savet ?


U koju školu ideš, jer sam imao isti takav slučaj, sa istom igrom i profesorom iz istog predmeta?:)

Well, vec ne idem u tu skolu , to je bilo pre dve ili tri godine godine znaci tada sam bio treci razred... da tri godine... posle je profa organizovao DnD (stoni) u skoli pa smo igrali ,ali ja sam slabo ucestvovao jer sam ranije putovao kuci. A sada je profa otkrio (zlo koje je njemu ekvivalentno ka ostalima WoW) D&D Online ... kaze da cim se konektuje odmah ga zovu u parti je vec je skupio raputaciju...

player1
6.10.2007, 17:18
Ja som uradio ovako original max update (1 06 980) i posle EXP istalacija i Dialog Fix ... i sta jos treba, da se igra bez diska.

Nista. U tvom slucaju i dijalog fix je bio nepotreban.

Nikopol
7.10.2007, 12:47
I meni se od silnog cekanja cini kao da sam je zavrsio pre sto godina, cak sam se na pocetku malo i zamislio koji taster treba da pritisnem da bih video inventory.:p
Inace sto se tice inventoria malo je bez veze sto su ostavili sve od opreme osim oruzija, a za njega sam se najvise trudio da ga nabudzim i craftujem nesto po svom ukusu, a sad to moram izpocetka.:(



Da to je definitivno steta.I kod mene je ista stvar.Sa druge strane ovde je toliko olaksano budzenje oruzija da stvarno nema velikog cimanja.Resursa ima na izvoz,tako da za omiljeno oruzije se kupe mold i sirovine,napravi se,i kad se poubija dovoljno dusmana za essence lepo sednes i craftujes do mile volje,ako to dozvoli nepozeljni "novitet" u igri.

Marti Misterija
7.10.2007, 13:20
Da to je definitivno steta.I kod mene je ista stvar.Sa druge strane ovde je toliko olaksano budzenje oruzija da stvarno nema velikog cimanja.Resursa ima na izvoz,tako da za omiljeno oruzije se kupe mold i sirovine,napravi se,i kad se poubija dovoljno dusmana za essence lepo sednes i craftujes do mile volje,ako to dozvoli nepozeljni "novitet" u igri.

Nepozeljni novitet?

no729
7.10.2007, 13:36
Imam jedan cudan problem sa rotacijom kamere. Lepo mi je u settings-u postavljeno da je i u jednom i u drugom modu kamere rotacija na kursorskim strelicama levo i desno - ali mi to ne radi :icon_scra!? Jednostavno se ponasa kao kamera scroll levo i desno. Jel imao jos neko problema sa ovim? Napominjem da imam Logitech S510 Wireless Desktop posto kontam da je mozda nesto zbog modela tastature .

Marti Misterija
7.10.2007, 19:09
Zna li neko gde mogu da nadjem manual za MotB, ali na Engleskom posto sam prilikom instalacije zatekao samo manual na Holandskom, a priznajem da mi Holandski bas nesto i ne ide od ruke.:)

no729
7.10.2007, 20:18
Zna li neko gde mogu da nadjem manual za MotB, ali na Engleskom posto sam prilikom instalacije zatekao samo manual na Holandskom, a priznajem da mi Holandski bas nesto i ne ide od ruke.:)

ja sam sa instalacijom dobio engleski manual i mogu da ti ga posaljem ako hoces. PDF - ima 86 strana i oko 7MB

player1
7.10.2007, 21:30
Zna li neko gde mogu da nadjem manual za MotB, ali na Engleskom posto sam prilikom instalacije zatekao samo manual na Holandskom, a priznajem da mi Holandski bas nesto i ne ide od ruke.:)

Proveri Documents folder tamo gde je instalirana igra.

Marti Misterija
7.10.2007, 21:40
Proveri Documents folder tamo gde je instalirana igra.

Gledao sam svuda ali ima samo MotB manual NL i nista vise.

ja sam sa instalacijom dobio engleski manual i mogu da ti ga posaljem ako hoces. PDF - ima 86 strana i oko 7MB

Vazi poslacu ti e-mail adresu na PM pa ti kad budes mogao slobodno posalji.

Sarmatian
7.10.2007, 23:32
Imam jedan cudan problem sa rotacijom kamere. Lepo mi je u settings-u postavljeno da je i u jednom i u drugom modu kamere rotacija na kursorskim strelicama levo i desno - ali mi to ne radi :icon_scra!? Jednostavno se ponasa kao kamera scroll levo i desno. Jel imao jos neko problema sa ovim? Napominjem da imam Logitech S510 Wireless Desktop posto kontam da je mozda nesto zbog modela tastature .

Drzi pritisnut tockic ili srednje dugme misa i moci ces da rotiras kameru.

no729
8.10.2007, 1:54
Drzi pritisnut tockic ili srednje dugme misa i moci ces da rotiras kameru.

Znam za to, a moze i da se rotira tako sto se drzi taster x i pomera mis (mouse look) ali mislio sam da koristim kursorske tastere jer sam navikao na taj raspored... nema veze snaci cu se vec :)

ThEmperoR
8.10.2007, 22:33
Tek malopre sam nabavio igru, i prosto sam odusevljen. A do sada mi je najjaci lik Kaji, kako samo uci i ponavlja reci. Cho-co-lot. HAHAHA. Ja sam zapanjen i odusevljen. Pure genius. I igra i kaji, za sada. :alealeee::to_care::n_klanja::aplauz::tapsh:

ThEmperoR
9.10.2007, 23:46
Eh, problem. Dosao sam u Death's God vault ali prosto kada popricam sa onim likom koji cuva vurunu(nije to vuruna, to je najsavremeniji krematorijum:to_care:), on pocne da me kulira. Sta dalje?

voodoo_
9.10.2007, 23:51
Radi druge kvestove pa se posle vrati kad dođe pravi momenat (znaćeš to po žurnalu).

The mighty Boo
11.10.2007, 13:35
Mislim da sam spreman za MoTB :dzavo:

12680


Recite sta je riba... :D

10lvl Barbarian...

10lvl Frenzied berserker...

31 snaga kad se naljuti....

:D

I na drugoj strani ringa...

12688

Edwwwwwwin, lvl 15 Wizard, lvl 5 Pale Master ECL Wizard 18 lvl...

22 Constitution...

20 Dexterity... iiiiiiii

30 Intelligence

Elminister.... run in fear!

botta
12.10.2007, 21:28
Ok, instalirao sam MoB na NWN2 1.10 verziju, ali igra stalno puca - prilikom snimanja pozicije, startovanja igre, itd. Da li je iko imao slicnih problema? Da li novi patch 1.101116 povecava stabilnost igre?

ThEmperoR
12.10.2007, 22:00
Samo jedno pitanje. Da li je tamo u ashwoodu moguce, kada udjem u onu pecinu, da se ubije onaj paragon snow leopard? Retko kada uspem da ga udarim, a i on se redovno hiluje. Jel uspeo neko?

player1
13.10.2007, 0:25
Ja.
Ne secam se sta sam mu uradio.
Tabao sam ga i magijama i u melee-u.

Sarmatian
13.10.2007, 18:27
I ja, ne secam se da je bio neki problem. Cim pise snow tuci ga vatrom...

Ekiman
13.10.2007, 20:06
e ljudi molim vas pomagajte totalno sam zaoravio sta znaci one 3 stvari ispod str,dex,inte,cons...mislim da je u pitaju fortifude*,will i rexlex...zaboravio sam sta to znaci...:( a i on concetrion* sam zaboravio isto sta predstavlja...inace imam lika dwarfa-fightera-new-nine clasu...

takodje me zanima na itemima npr. prstenju sta znaci ono +3universal
i zanima me jos jedna stvar kod stakovanja npr:ako imam bootse i rukavice koje mi daju +2 armora to se ne stakuje zar ne imacu samo +2armora ne 4?ali ako immam naprimer oklop armor +9 i botse+2 onda se stakuje i imacu +11armora?


poz

zorx
13.10.2007, 21:21
e ljudi molim vas pomagajte totalno sam zaoravio sta znaci one 3 stvari ispod str,dex,inte,cons...mislim da je u pitaju fortifude*,will i rexlex...zaboravio sam sta to znaci...:( a i on concetrion* sam zaboravio isto sta predstavlja...inace imam lika dwarfa-fightera-new-nine clasu...

takodje me zanima na itemima npr. prstenju sta znaci ono +3universal
i zanima me jos jedna stvar kod stakovanja npr:ako imam bootse i rukavice koje mi daju +2 armora to se ne stakuje zar ne imacu samo +2armora ne 4?ali ako immam naprimer armor +9 i botse+2 onda se stakuje i imacu +11armora?


poz

Malo sam sve pozaboravljao, ali islo bi ovako....

Saving throws, ukratko:

Fortitude (CON) - mogucnost tvog lika da se odupre efektima magija/napada koji ugrozavaju health, npr. poison.
Will (WIS) - mentalna izdrzljivost, prvenstveno mogucnost da se odupres pojedinim magijama koje uticu na um, npr. fear, charm i sl.
Reflex (DEX) - izbegavanje AoE (area of effect) dmg-a, npr. fireball ili zamka.

+3 Universal Saving Throws znaci da je svaki od ova 3 uvecan za po 3.

Racunanje je standardno kao kod napada (D20) tj. 1 je uvek neuspeh, 20 uvek uspeh, bez obzira koliko je visok saving throw.

Concentration - mogucnost da magija bude uspesno bacena bez obzira na interrupt (ako se dobro secam...).
__________________________________________________ __

Jedno pitanjce za one koji su odigrali expanziju.... Da li je MotB bolji/kvalitetniji/zanimljiviji/whatever od NWN2?

voodoo_
13.10.2007, 21:53
Višestruko bolji, zanimljiviji i kvalitetniji.

Ekiman
13.10.2007, 23:00
da li neko zna da mi objasni ovo za stakovanje u vezi armora?

Gadoguz
14.10.2007, 1:44
Na kojim podesavanjima i rezoluciji igrate, ja stavim sve na high 1024x768
I ide mi 4-5Fps:kreza::kreza::kreza:

Nije mi jasno zasto je ovoliko igra zahtevna????
Konfa:
AMD Athlon 3800+ 2.60GHz
Msi K9nNEO@ULTRA
2x512 DDR2
8600GT 256MB DDR3 650/1400/900

Izvinjavam se za :offtopic:

Sarmatian
14.10.2007, 3:48
da li neko zna da mi objasni ovo za stakovanje u vezi armora?

Vrlo je jednostavno. Imas vise tipova armora koji daju odredjene defense bonuse. SVI se oni stakuju jedan sa drugim. NIJEDAN od njih se ne stakuje sa samim sobom osim dodge bonusa. Znaci ako imas recimo jedan armour bonus 5 i jedan armor bonus 4, dobices samo +5 odnosno najveci. Ako imas armour bonus 5 i shield bonus 4, imaces +9.

Ekiman
14.10.2007, 9:36
Imam jedan cudan problem sa rotacijom kamere. Lepo mi je u settings-u postavljeno da je i u jednom i u drugom modu kamere rotacija na kursorskim strelicama levo i desno - ali mi to ne radi :icon_scra!? Jednostavno se ponasa kao kamera scroll levo i desno. Jel imao jos neko problema sa ovim? Napominjem da imam Logitech S510 Wireless Desktop posto kontam da je mozda nesto zbog modela tastature .


ukljuci prvu opciju tj stavi da kamera prati sam tebe i onda pomocu strelica na tastaturi pravis rotacije...ja tako igram :to_care:

Marti Misterija
16.10.2007, 20:58
Kad vec spomenuste Safiu kako (gde) mogu da vidim koji je ona caster level posto mi je neophodno da znam sta mogu da napravim sa oruzijem? Gledao sam kod nje u caracter sheetu ali nisam uspeo da nadjem.

player1
16.10.2007, 22:21
Saberi wizard i red wizard nivoe.
To bi trebalo da je njen caster level.

Mada... Spell Power sposobnost koji imaju red wizardi izgleda povecava taj caster nivo. Pa mozda i to treba da saberes.
Ili ne, i to samo ima efekta kada bacas cini (a ne pravis iteme)?

Guardian
17.10.2007, 14:00
Kad vec spomenuste Safiu kako (gde) mogu da vidim koji je ona caster level posto mi je neophodno da znam sta mogu da napravim sa oruzijem? Gledao sam kod nje u caracter sheetu ali nisam uspeo da nadjem.

Klasama koji su casteri (wizard, sorcerer, clerick....) caster level je jednak njihovom levelu!

:ciao:

The mighty Boo
19.10.2007, 10:13
Uuuuuuu sad igram MoTB zahvaljujuci Voodoo-u, i stvarno je mnoooogo dobra igra. Najbolji dnd RPG od BG2. Likovi su odlicni, prica vuce, ima onu devu da kresnem makar mi to bilo poslednje.... :D

Zaglavio sam se u onom Vaultu u Shadow planeu. Razgovarao sam sa nekim popom, ali on nece dalje da razgovara... Zna li neko sta dalje?

voodoo_
19.10.2007, 10:29
Radi ostale kvestove, tu ćeš se vratiti kad dođe vreme.

Guardian
19.10.2007, 12:51
Najbolji dnd RPG od BG2. Likovi su odlicni, prica vuce, ima onu devu da kresnem makar mi to bilo poslednje.... :D
:rofl:
Apsolutno se slažem, i jedini problem je kratkoća, još uvek je sam nisam prošao ali sam čuo da je kratka!

Na koju devu misliš Safiu ili onu Celestial(ne mogu da se setim imena)....:)

:ciao:

player1
19.10.2007, 14:05
Upravo sam presao. Igra je sjajna.

zokocx
19.10.2007, 16:22
Upravo sam presao. Igra je sjajna.

U je ljudi ti naprosto neumes da se sladis igrama ili te neko placa da igras :kreza: ... ja sam poceo original a posle cu MotB, samo jedno pitanje dali je MotB dosta kraci od originala tj. oprili kolko je kraci?

player1
19.10.2007, 17:18
Pa ne bi mogao da ti kazem, jel sam je degustirao po par sati dnevno poslednje tri nedelje.

Rekao bih duzina izmedju 1/2 i 2/3 originala.

The mighty Boo
19.10.2007, 18:37
:rofl:

Na koju devu misliš Safiu ili onu Celestial(ne mogu da se setim imena)....:)

:ciao:

Ono pilence sa krilcima (half-celestial). He he...
Ima mnogo lep portret :love:

Sarmatian
20.10.2007, 11:48
Ono pilence sa krilcima (half-celestial). He he...
Ima mnogo lep portret :love:

A sa onim krilima izgleda kao da je izasla iz neke Victoria Secret modne revije :D

Ekiman
20.10.2007, 12:01
meni se vise svidja onaj plavi shaman:kreza:

ps.nisam gay:p

Eni
20.10.2007, 13:28
A sa onim krilima izgleda kao da je izasla iz neke Victoria Secret modne revije :D

Molim Vas kolega, red bi bio neki screenshot za nas "hardverski onesposobljene", da ne kažem onu drugu reč što počinje na R... Čisto da vidimo o čemu se priča...

Sarmatian
21.10.2007, 3:59
Molim Vas kolega, red bi bio neki screenshot za nas "hardverski onesposobljene", da ne kažem onu drugu reč što počinje na R... Čisto da vidimo o čemu se priča...

Kolega, iako iznimno cenim i postujem vas rad, nazalost necu moci da vam izadjem u susret.

Mesta na hdd nikad dosta a kako NWN zauzima nekoliko gigabajta morao je da padne uninstall.

Evo zamolicemo Boo-a posto je on u toku...

zokocx
21.10.2007, 19:11
Da evo jedne interesantne slike koja podseca na legendu RPG-a (ko je mislio BG, tacno) ali je ustvari NWN2..
http://nwn2patch.obsidian.net/files/BGUI.jpg

player1
21.10.2007, 19:59
Neki UI mod?
Pa bas me ne podseca na BG.

Al dobro, davno sam igrao...

The mighty Boo
21.10.2007, 20:41
Evo zamolicemo Boo-a posto je on u toku...

Boo shall deliver, mada screenshotovi iz NWN2 izgledaju lose, jer se senke ne prenose dobro na staticnu sliku

12977

The mighty Boo
21.10.2007, 23:06
Evo nekih utisaka:

1. Igra je stvarno dobro napisana, dijalozi se zapravo lako citaju i zanimljivi su - prica je konfuzna ali nisam daleko odmakao (chapter II) tako da pretpostavljam da ce se vremenom razjasniti
2. Spirit eater mehanika me izludjuje, a ako mene izludjuje onda nije dobro izbalansirana :D
3. Grafika i stabilnost frame rate-a su povecani u odnosu na NWN2 ali je i dalje sys req neopravdano visok
4. Likovi su i dalje dosta dobri, tj ovi koje sam video: Safiya (+njen familijar), Gann, Okku, Kaeylin....... i mislim da ima u igri jos jedan NPC koji mi je jos skriven
5. Svet i neke ideje su vidno pozajmljene iz starog animea Princeza Mononoke, a japanski dizajn je najocigledniji na Okku-u (koji je btw jako lepo dizajniran), dalje Kaeylin dosta podseca na Fall From Grace iz Tormenta ali ni po cemu konkretnom vec samo po ideji lika koji "ide protiv svoje prirode" - nekeko imam osecaj deja-vu sa njom (i jos neke osecaje ali to nije za javnu diskusiju :love:)
6. Neispravljiva ogranicenja samog endzina poput malih okruzenja, i krsevitost primene dnd pravila su i dalje tu sto je bilo i za ocekivati, i sve skupa stvarno upucuje da je vreme da se ovaj endzin penzionise

Opet sam se zaglavio u Dead Gods vaultu, na drugom nivou - pobio mali milion undeadova, ali ne mogu da prodjem druga vrata...takodje postoji dvoje vrata koje ne mogu da otvorim zbog niskog lockpick skilla Kaji-ka

Marti Misterija
24.10.2007, 12:15
Evo nekih utisaka:

Opet sam se zaglavio u Dead Gods vaultu, na drugom nivou ...

Jos da si se zaglavio sam sa onom half-celestial... Dream comes true.:D

The mighty Boo
26.10.2007, 16:33
Ok presao sam MoTB


***********MEGA SPOILER************


1. Prica je dobra i zanimljiva do kraja
2. Opcije na kraju su *****e medjutim - ono na sta sam ja ciljao, da srusim Wall of the Faithless jer me je iritirao jos dok sam citao FR campaigm setting, nisu stavili. Zapravo kraj je neposten jer je na kraju odlucivanje o bilo cemu van PC-a - ili ces biti sluga Kelemvora, il ces pustiti "Curse" da nastavi po svome. Bljak.
3. Romansa sa Safiyom je izvestacena i naturena
4. Kraj Kaelyin je krajnje bezveze - ona na*ebe bez obzira sta ti uradio

Znaci rezime: igra je dobra, najboji DnD RPG od Bladur's Gate-a ali mene je licno ispi*deo po mom misljenju los kraj. Ne toliko los - koliko neposten za sav trud koji sam ulozio u igru - nisam mogao da odlucim na koncu kako sam ja hteo vec da biram izmedju loseg i goreg.

Sve u svemu prema mojom proracunima ocena 88, i mozemo biti zadovoljni da se DnD RPG ressurectovao

A sada - Witcher. :D

The mighty Boo
26.10.2007, 16:35
Evo jedna lepa slika Kaelyin za one koji ne mogu da igraju MoTB, iscupana sa kraja:

13210

Eni
26.10.2007, 16:42
mali OFF, Kaelyn u starom Engleskom znači "livada", (kao plodno zemljište pod travom) :D

Marti Misterija
26.10.2007, 17:22
Ok presao sam MoTB

Kraj Kaelyin je krajnje bezveze - ona na*ebe bez obzira sta ti uradio
Znaci rezime: igra je dobra, najboji DnD RPG od Bladur's Gate-a ali mene je licno ispi*deo po mom misljenju los kraj. Ne toliko los - koliko neposten za sav trud koji sam ulozio u igru - nisam mogao da odlucim na koncu kako sam ja hteo vec da biram izmedju loseg i goreg.



Ma priznaj Boo, nije tebi los kraj zato sto nisi imao mogucnost izbora vec zato sto "gospodjica Livada" kako si i sam rekao na***e kako god odigras.
Nemoj da se stidis svojih emocija.:p

player1
26.10.2007, 17:47
Odgovori na MEGA SPOILER:

.

.

.

2. Opcije na kraju su *****e medjutim - ono na sta sam ja ciljao, da srusim Wall of the Faithless jer me je iritirao jos dok sam citao FR campaigm setting, nisu stavili. Zapravo kraj je neposten jer je na kraju odlucivanje o bilo cemu van PC-a - ili ces biti sluga Kelemvora, il ces pustiti "Curse" da nastavi po svome. Bljak.

Da si skupio sva tri fragmenta maske imao bi mogucnost za treci kraj, bolji od ova dva.

Postoji i cetvrti, ali on je za zle momke.

4. Kraj Kaelyin je krajnje bezveze - ona na*ebe bez obzira sta ti uradio

Pa ne bas. Da si iznervirao onog "gigantskog" demilicha da te napadne onda bi kraj za Kaelyin bilo bolji.

.

.

.

Eni
26.10.2007, 17:56
Back to the drawing board...
Ili u prevodu, Boo, vraćaj se i završi započeto... :dedica:

Marti Misterija
26.10.2007, 20:45
Pa ne bas. Da si iznervirao onog "gigantskog" demilicha da te napadne onda bi kraj za Kaelyin bilo bolji.


Boo, pravac kod Demilicha, i nerviraj ga dok gad ne crkne!
Gad jedan matori!:mad:

The mighty Boo
26.10.2007, 21:27
Odgovori na MEGA SPOILER:


Da si skupio sva tri fragmenta maske imao bi mogucnost za treci kraj, bolji od ova dva.

Postoji i cetvrti, ali on je za zle momke.


Pa ne bas. Da si iznervirao onog "gigantskog" demilicha da te napadne onda bi kraj za Kaelyin bilo bolji.



Jesam iznervirao sam ga - jel to onaj kraj gde "nadahnuta" pokusa revoluciju i gde ipak bude porazena. Kao iznenade je demoni dza bu nesto... Video sam taj kao i onaj jos gori od njega. Oba kraja zavrsavaju njenim porazom... :confused:

Gde je treci fragment? Ili jos bolje napisi mi treci kraj pa da vidimo i to cudo.

The mighty Boo
26.10.2007, 21:30
Boo, pravac kod Demilicha, i nerviraj ga dok gad ne crkne!
Gad jedan matori!:mad:

I jesam! Kako sam samo nespretno gurnuo onu knjizicu koju je toliko hteo... Slucajno majke mi...

Ma mrzim te demi-licheve jos od kagnaxx-a iz BGa ili kako se vec zove. To je g*vno samo bacalo imprisonment, svake runde po jednom. Uf kako sam ga zatuko sa zadovoljstvom.

The mighty Boo
26.10.2007, 21:36
Ma priznaj Boo, nije tebi los kraj zato sto nisi imao mogucnost izbora vec zato sto "gospodjica Livada" kako si i sam rekao na***e kako god odigras.
Nemoj da se stidis svojih emocija.:p

Hej nisam ja jedini. Na svim zivim forumima se zale sto su zaglavili sa Safiyom a ne sa pilencetom. :love:
Izbor: celava Thayanka vs polu andjeoski cleric sa glasom od koga se coveku topi utroba
Hmm, pa i nije neki izbor :D

Marti Misterija
26.10.2007, 21:41
Hej nisam ja jedini. Na svim zivim forumima se zale sto su zaglavili sa Safiyom a ne sa pilencetom. :love:


Ma to su ovi iz Obsidiana namerno, da nam "udare ceznju"!:dzavo:

Sarmatian
27.10.2007, 1:37
Nije valda da ima i treci fragment??? I sad ja moram da instaliram igru opet i da je prelazim jos jednom? Pa dajte ljudi, nije fer...

Odgovor na MEGA SPOILER:

Meni je to sto ne mozes srusiti zid sasvim ok. Mislim, jesam se osecao prevareno, posto je i meni taj zid jedna velika nepravda, ali ipak, kao 30 nivo smrtnika, ne mozes bas da ides protiv volje bogova. Nista, treba jos jedna ekspanzija, od 30-50 nivoa gde lik postaje polu-bog i ide da menja ustrojstvo univerzuma...:D

The mighty Boo
27.10.2007, 8:15
Nije valda da ima i treci fragment??? I sad ja moram da instaliram igru opet i da je prelazim jos jednom? Pa dajte ljudi, nije fer...

Odgovor na MEGA SPOILER:

Meni je to sto ne mozes srusiti zid sasvim ok. Mislim, jesam se osecao prevareno, posto je i meni taj zid jedna velika nepravda, ali ipak, kao 30 nivo smrtnika, ne mozes bas da ides protiv volje bogova. Nista, treba jos jedna ekspanzija, od 30-50 nivoa gde lik postaje polu-bog i ide da menja ustrojstvo univerzuma...:D

Pa znas kako, u DnD knjigama bogovi su obicno likovi oko 40og nivoa, sa jos nekim samo njima posebnim mocima. Bas mi je bilo cimanje, razlupao sam ceo prokleti Kelemvorov grad ni za sta. Zapravo ceo III deo - sta god da uradis - nemas uticaja na to kako ce se stvari odvijati. Ispadne da su onaj solar i zmaj poginuli ni za sta...

Jedino taj treci kraj sa celom maskom....To ne znam sta je.

player1
27.10.2007, 8:20
Nije valda da ima i treci fragment??? I sad ja moram da instaliram igru opet i da je prelazim jos jednom? Pa dajte ljudi, nije fer...

RPG-ovi se po pravilu igraju vise puta. Nije to shooter, obrnes jednom i gotovo.

Eto ja ta dva druga kraja nisam video (samo sam cuo o njima). Nisamo vodio Kaylen kroz celu partiju. Nisam bio zao i prozdrao Okkua. Nisam bio bas zao i imao One of Many za kompanjona. Nisamo branio zid, nego samo napadao. I jos sto sta drugo.

Nikopol
27.10.2007, 14:04
Ja sam video samo dva kraja.I definitivno cu da igram jos jednom, samo da zavrsim jos jednom NWN2 sa drugim likom.Glupo mi je da ga exportujem iz sredine igre.

Nego jel ima najava za jos jednu expanziju?Sto Sarmatian rece, stvarno bi bilo lepo da se pojavi takva expanzija.

Guardian
27.10.2007, 14:43
Nego jel ima najava za jos jednu expanziju?Sto Sarmatian rece, stvarno bi bilo lepo da se pojavi takva expanzija.

Vremenski razmak između NWN2 i expanzije je bio oko jedne godine, tako da ima da se načekamo. Ali za to vreme engine će već biti dosta stari i možda će otpočeti sa novim enginom(NWN3).
Ali svi znamo da za PRG igru grafika igra najmanju ulogu..... još samo da izdavači to shvate...:)

:ciao:

Marti Misterija
27.10.2007, 15:06
Vremenski razmak između NWN2 i expanzije je bio oko jedne godine, tako da ima da se načekamo. Ali za to vreme engine će već biti dosta stari i možda će otpočeti sa novim enginom(NWN3).
Ali svi znamo da za PRG igru grafika igra najmanju ulogu..... još samo da izdavači to shvate...:)
:ciao:

Ja se samo nadam da, bilo da izdaju expanziju sto bi bilo sasvim OK (podrzavam Sarmatianov predlog), bilo da se radi o NWN3, necemo da se nacekamo kao sto smo se nacekali za NWN2.
Inace ovom expanzijom su cini mi se i sami shvatili neke stvari, sto se vidi i u konacnom rezultatu. Ima jos malo manjkavosti, ali polako, vremenom ce nadam se i to otkloniti.
Samo napred!!!:alealeee:

The mighty Boo
27.10.2007, 16:39
1. Mala je verovatnoca da ce biti ekspanzija a i NWN3 je u pitanju jer je Bioware izjavio da im je podosta vec DnD licence (Wizardsi su opste poznati kao teski seratori kad je licenca u pitanju)
2. Bez obzira na ovu ekspanziju i njene kvalitete ja sam za to da se ceo serijal obustavi, i da se na odredjen nacin krene is pocetka, sa novim endzinom, novim premisljanjem celog nacina prezentacije DnD sistema - ukratko novom generacijom DnD igara. Radje bih video neki novi serijal nego novi Neverwinter.

Marti Misterija
27.10.2007, 17:09
Bez obzira na ovu ekspanziju i njene kvalitete ja sam za to da se ceo serijal obustavi, i da se na odredjen nacin krene is pocetka, sa novim endzinom, novim premisljanjem celog nacina prezentacije DnD sistema - ukratko novom generacijom DnD igara. Radje bih video neki novi serijal nego novi Neverwinter.

Ne bih se bas u potpunosti slozio sa tobom, iako postujem ovo misljenje.
Lepo je krenuti izpocetka sa novim i kvalitetnijim engineom, ali kao sto si i sam vec napominjao novi engine ne garantuje da ce i igra biti jednako kvalitetna.
Na kraju krajeva zar ne bi vise voleo da vidis da neko izda BG3, pa i sa starim engineom, ali sa kvalitetom prethodna dva dela, nego da se pojavi neka nova igra, za koju niko ne moze da garantuje da ce imati ni priblizni kvalitet? Ja isto tako mislim i po pitanju NWN3.

Eni
27.10.2007, 21:01
Bilo bi kul da se pojavi BG3 u Aurora engine-u doteranom, a bilo bi loše da ne valja ništa i uništi legendu...

Takvih "mišljenja" možemo navući koliko hoćete za skoro svaki RPG...

The mighty Boo
27.10.2007, 21:23
Lepo je krenuti izpocetka sa novim i kvalitetnijim engineom, ali kao sto si i sam vec napominjao novi engine ne garantuje da ce i igra biti jednako kvalitetna.
Na kraju krajeva zar ne bi vise voleo da vidis da neko izda BG3, pa i sa starim engineom, ali sa kvalitetom prethodna dva dela, nego da se pojavi neka nova igra, za koju niko ne moze da garantuje da ce imati ni priblizni kvalitet? Ja isto tako mislim i po pitanju NWN3.

Ne znam BG3 ne bih voleo da vidim jel je ta prica zavrsena na najbolji moguci nacin. Za NWN sam uvek mislio da nije "ispecen" do kraja, i nakako sto je vreme vise prolazilo iste greske su se konstantno ponavljale u tom serijalu... tipa mala okruzenja... osecaj da igram igru u "kutiji" zbog cudnog pozicioniranja kamere... hocu da kazem da udubljivanje mi nikako nije bilo potpuno.

Recimo, mislim da je sada kad su 2D igre van bilo kakvih ozbiljnijih projekata - buducnost u 3D ali kompletno streamovanje (kao sto imaju Oblivion, i Gothic). NWN2 je izgledao beznadezno sitan u odnosu na ove igre, pogotovo Oblivion.... Sad da ne idemo dalje u neka poredjenja dve stvari bi voleo da vidim a NWN endzin to ne moze da ponudi ili bar nije ponudio:
1. Velike lokacije, bolje reci ogromne, sa kreativnim dizajnom - impresivne kao sto je recimo hram Lathander-a u Athkatli u BG2. Najobicnija gomila sprajtova, ali tesko da je iko zaboravio ono sunce koje se okrece...
2. Treba ubaciti fiksnu kameru 3lice/isometrija. MoTB je to pokusao ali je i dalje kamera krsevita.

A u krajnju ruku upravo nas nov endzin i ocekuje u Dragon Age-u, pa mozda bude i nesto od ovoga...

The mighty Boo
27.10.2007, 21:25
Bilo bi kul da se pojavi BG3 u Aurora engine-u doteranom, a bilo bi loše da ne valja ništa i uništi legendu...

Takvih "mišljenja" možemo navući koliko hoćete za skoro svaki RPG...

Ja sam razmisljao o BG remejku u Oblivionovom endzinu, obe igre + ekspanzija integrisane u jednu 300+ satnu festu... Al niko se normalan ne bi latio toga. :D

I ovako bih se kladio da je BG(II) od svih najpoznatijih RPGova najmanje ljudi preslo na ovom forumu.

player1
27.10.2007, 22:02
1. Mala je verovatnoca da ce biti ekspanzija a i NWN3 je u pitanju jer je Bioware izjavio da im je podosta vec DnD licence (Wizardsi su opste poznati kao teski seratori kad je licenca u pitanju)

Bioware nema nista sa NWN2 (sem sto im je dao Aurora engine). Obsidian je pravio NWN2 i njenu ekspanziju.

Inace, vec je najavljeno na NWN Vaultu da su u pripremi takozvani advanture packovi, sto bi se reklo NWN2-ov odgovor na NWN1 Premium module. Pravi neki treci razvojni tim za koji nisam cuo.

Marti Misterija
27.10.2007, 22:09
Bilo bi kul da se pojavi BG3 u Aurora engine-u doteranom, a bilo bi loše da ne valja ništa i uništi legendu...


Ma nisam mislio da mora BG3 izadje u Aurora engineu, vec sam rekao da bi bilo lepo da uopste izadje - e sad ukoliko bi to bio neki savremeniji engine to bi bilo jos bolje. Isto mislim i za NWN3 - nebitno je koji bi bio engine, bilo bi lepo da se nastavi sa serijalom.

Marti Misterija
27.10.2007, 22:22
Da ne idemo dalje u neka poredjenja dve stvari bi voleo da vidim a NWN endzin to ne moze da ponudi ili bar nije ponudio:
1. Velike lokacije, bolje reci ogromne, sa kreativnim dizajnom - impresivne kao sto je recimo hram Lathander-a u Athkatli u BG2. Najobicnija gomila sprajtova, ali tesko da je iko zaboravio ono sunce koje se okrece...
2. Treba ubaciti fiksnu kameru 3lice/isometrija. MoTB je to pokusao ali je i dalje kamera krsevita.


Slazem se sa tobom, i eto nama jos jednog dobrog razloga da Obsidian, Bioware ili neko treci izda NWN3 i slusajuci dobro komentare na prethodna dva serijala izda treci koji bi ispravio sve navedene + ostale nedostatke i samim tim bio jos bolji i kvalitetniji (zaokruzena celina).

Sarmatian
28.10.2007, 2:12
Ono sto sam rekao o jos jednoj ekspanziji je samo zelja nego realnost. Sve nesto sumnjam da bi WOTC dozvolili da se u igri sa njihovom licencom unisti Wall of the Faithless, koji je tu od pamtiveka.

U sustini, prica o liku iz NWN + MotB je zavrsena. Kraj jasno daje do znanja da nema planova da se nastavi prica.

Marti Misterija
28.10.2007, 11:54
U sustini, prica o liku iz NWN + MotB je zavrsena. Kraj jasno daje do znanja da nema planova da se nastavi prica.

Na moju veliku zalost, kao i na veliku zalost svih ostalih fanova.:(
Ipak ljudski je nadati se.

Braveheart
28.10.2007, 22:34
Jao ,poludeo sam!!!Znaci zaglavio sam u Death Vaultu (Lower level) i nikako ne mogu da nadjem kljuc sto otvara Betrayer Gate?Jel zna neko gde se nalazi taj kljuc?

voodoo_
28.10.2007, 23:03
Idi radi druge kvestove, ključ ćeš dobiti kad dođe vreme.

Guardian
28.10.2007, 23:28
Na moju veliku zalost, kao i na veliku zalost svih ostalih fanova.:(
Ipak ljudski je nadati se.

Možda se igra nastavi kroz dalje expanzije(o tome smo već raspravljali), ali sa novom pričom, što možda i nije loše ako Chris Avelon nastavi da piše priče za expanzije(pored MotB napisao je priču za Torment i KotOR 2)!
Stvarno svaka čast čoveku za kreativnost....:tapsh:

Marti Misterija
29.10.2007, 0:26
Možda se igra nastavi kroz dalje expanzije(o tome smo već raspravljali), ali sa novom pričom, što možda i nije loše ako Chris Avelon nastavi da piše priče za expanzije(pored MotB napisao je priču za Torment i KotOR 2)!
Stvarno svaka čast čoveku za kreativnost....:tapsh:

U sustini stvarno mi je nebitno dali ce to da bude NWN3, ili ce se raditi o expanzijama, samo bih voleo da se prica nastavi, pa makar nikad vise i ne prisli zidu.

Bolzy
31.10.2007, 0:27
Zelim da pocnem da igram NWN2. Moj komsija je krenuo da igra sa rogue (ili http://www.sk.co.yu/forum/./Images/MsgPlus_Img0670.png neki strelcem), a bih hteo da izaberem klasu koja ce biti jaca od njegove...
Dakle pitanje je sledece: Koja je klasa moze lako da pobedi strelce?

voodoo_
31.10.2007, 0:36
S fajterom je najlakše igrati, eventualno s varvarinom. Otpornost na strele budžiš tokom igranja pravilnom opremom.

Bolzy
31.10.2007, 0:45
Ma ja sam iskusan RPG igrach (diablo III presao 3 puta, sva tri lika preko 82 levela, Dandzn Sidz sam igrao, malo WoW, i josh neke hack `n slash igre koje su manje vazne)...
Znaci sa fajterom mogu da bijem strelca... fino...
Mislim da se u ovom delu NWN pojavljuju neki Epich likovi... Na kog lika od njih polako da krenem?

no729
31.10.2007, 1:08
Ma ja sam iskusan RPG igrach (diablo III presao 3 puta, sva tri lika preko 82 levela, Dandzn Sidz sam igrao, malo WoW, i josh neke hack `n slash igre koje su manje vazne)...
Znaci sa fajterom mogu da bijem strelca... fino...
Mislim da se u ovom delu NWN pojavljuju neki Epich likovi... Na kog lika od njih polako da krenem?

Uff... pa ono možeš i sa magom da biješ "strelca"... ustvari svaka klasa ima svoje prednosti i mane tako da ovakva generalizacija/banalizacija tipa "fajter" može da bije strelca mi definitivno nije na mestu kada je u pitanju NWN2. Stvar je u tome da treba dovoljno da poznaješ pravila i moći ćeš maksimalno da iskoristš sve prednosti svoje klase i izbegneš sve mane - a sve naravno zavisi od situacije.

Ove igre što si naveo nemaju baš mnogo veze sa D&D svetom tako da iskustvo u njima ne može da se prenese 1 na 1 u NWN2. Diablo i "Dandzn Sidz" :) su najobicnije hack&slash igre dok WoW donekle vadi stvar ali one nemaju ni izbliza toliku dubinu i kompleksnost kao D&D.

Evo jednog primera... igram ja Baldurs Gate II i dodjem u dungen kod onog gadnog Red Dragon-a... krenem da se koljem sa njim ali me baja prosto rastura od batina i posle par dana ja i dalje ne mogu da ga utepam... pozovem onda jednog mog poznanika koji je inace zaludjenik za D&D (i uopste za role play) i objasnim čoveku sta je problem, sedne on kod mene za masinu, ucita poziciju i za 5 minuta rasturi tom gadnom zmaju njegovu srvenu bulju :D sa istim likovima sa kojma sam se ja patio danima. :eek: Jednostavno covek zna sve sta, kako, kada, zasto, sa cim, itd... u tome i jeste draž ovakvih igara - barem za mene

Marti Misterija
31.10.2007, 1:32
Zelim da pocnem da igram NWN2. Moj komsija je krenuo da igra sa rogue (ili http://www.sk.co.yu/forum/./Images/MsgPlus_Img0670.png neki strelcem), a bih hteo da izaberem klasu koja ce biti jaca od njegove...
Dakle pitanje je sledece: Koja je klasa moze lako da pobedi strelce?

"Boj ne bije svijetlo oruzije vec boj bije srce u junaka!":D
Drugim recima, kao sto su ti rekli i prethodnici, nije bitno koji ces lik da izaberes vec kako ces da odigras sa njim - koje ces featove da mu nadogradjujes, koju ces opremu da koristis etc.
Drugim recima svako moze da bije svakog, samo treba da zna kako, jer svako ima svoje dobre i lose strane, treba ih samo naci.

Bolzy
1.11.2007, 0:24
Aj sada jedno ozbiljno pitanje... Odlucio sam da igram sa nekim spelcasterom.
Tu su:
1) Warlock
2) Wizard
3) Sorcerer

E sada, znam da Warlock moze samo da pljune pod prozor Rageru sto komsiji daje prednost...
Sorcerer ispada jer nema neke prednosti:

Can cast more spells per day than a wizard can.
No need to find rare scrolls to learn rare spells.Wizard je solidan...

Sta kazete? Jel je warlock dobitna kombinacija kao i WoW-u :icon_scra

Braveheart
1.11.2007, 3:05
Mudri ljudi pomagajte!Imam problem sa ogledalima tj. totalno sam zaglavljen u Academy istructors quarters.Jednostavno ne mogu da provalim kako da ih postavim a da konacno dobijem soul koji je u glavnoj hali?

Sarmatian
1.11.2007, 3:33
Aj sada jedno ozbiljno pitanje... Odlucio sam da igram sa nekim spelcasterom.
Tu su:
1) Warlock
2) Wizard
3) Sorcerer

E sada, znam da Warlock moze samo da pljune pod prozor Rageru sto komsiji daje prednost...
Sorcerer ispada jer nema neke prednosti:

Can cast more spells per day than a wizard can.
No need to find rare scrolls to learn rare spells.Wizard je solidan...

Sta kazete? Jel je warlock dobitna kombinacija kao i WoW-u :icon_scra

Da bi igrao kao warlock moras biti evil ili chaotic. Obrati paznju, u MotB je jako lako promeniti alignement pogotovo sa chaotica na neutral ili lawful.

Posto si nov u ovome, bolje uzmi sorcerera, jednostavniji je od wizarda.

Mudri ljudi pomagajte!Imam problem sa ogledalima tj. totalno sam zaglavljen u Academy istructors quarters.Jednostavno ne mogu da provalim kako da ih postavim a da konacno dobijem soul koji je u glavnoj hali?

Sta je "glavna hala"?

SPOILER: Ogledala postavis tako da bacaju zrake dok ne dodju do prepreke, naime regala za knjige. Razbi to i iza ces videti vrata. Namesti jos nekoliko ogledala tako da se zrak nastavlja do sobe koja lici na onu odakle zrak polazi. U drugoj sobi ostavi jednog lika da ceka na "stand your ground" a sa glavnim likom idi u prvu sobu i stani u onaj krug i aktiviraj zrak. Zrak ce se odbijati od ogledala sve do one druge sobe, gde ce se pojaviti "anti-tvoj lik". Pricaj sa njim s likom koga si ostavio tamo i dobices jednu dusu.

Braveheart
1.11.2007, 4:45
Jbt. ladno nista mi ne uspeva dva sata vec se mucim:n-cc2:.Kao prvo sta podrazumevas pod prvom sobom a sta pod drugom jel ima barim pet soba gde se nalaze ogledala?I pod krugom mislis na onu sobu gde ima dva kruga crveni i plavi kao vatra i led.Ne znam vise ni sam sta pricam ,idem da spavam valjda ce biti bolje sutra tj. danas.

player1
1.11.2007, 10:17
Mudri ljudi pomagajte!Imam problem sa ogledalima tj. totalno sam zaglavljen u Academy istructors quarters.Jednostavno ne mogu da provalim kako da ih postavim a da konacno dobijem soul koji je u glavnoj hali?

Da li si primetio neke police sa knjigama na "zgodnom" mestu.

Unisti ih. Ostalo ce ti se kasti samo.

Bolzy
1.11.2007, 14:43
Sarmatian (http://www.sk.co.yu/forum/member.php?u=878), igrao sam i ja NWN 1 sa josh nekim expanzijama (mislim da sam na kraju zavrsio kao neki Dragon Disciple (neki mag, ko ce ga znati - davno je bilo:dedica:) Nije problem odrzavati chaotic.
Josh jedno pitanje: Jel NWN2 ima multyplayer gde zajedno prelazite igru, ili se MP svodi na ono da GM napravi mapu i rasporedjuje cudovista a mi ih koljemo

Sarmatian
1.11.2007, 15:50
NWN i MotB nije isto. U motb-u se prilicno lako menja alignment ako ne pazis. Mislim igraj s cim god hoces, ja te samo savetujem...

Moze u mp da se igra glavna kampanja

Bolzy
1.11.2007, 18:47
Jedno pitanje za MP igranje: Kako se Exp rasporedjuje po umrezenim clanovima? Da li se exp deli na ravnopravne delove ili na osnovu killova (fragova)?

Guardian
1.11.2007, 23:45
Expirience se deli ravnopravno, i ne zavisi od "fragova"!

:ciao:

Guardian
3.11.2007, 22:21
Konačno sakupih vreme da pređem i MotB!:alealeee:
Moje mišljenje:
1) Ovako, igra je stvarno odlična, i to u svakom aspektu, priča je stvarno odlična u moru drugih generičnih RPG-ova sa totalno isklišeiranom pričom! spoiler( Boo kaže da da mu se nije svideo kraj- ali tako mora biti, Wall Of Faitless je tu a tu će i ostati još dugo- ne uništavaju WotC njihove ideje tek tako:))spoiler

2)Zvučna komponenta je maestralna( od muzike, pozadinskih zvukova, i glasova u dijalozima)!

3) Grafika je mogla biti bolja, ali je ona ipak najmanji faktor u kvalitetu RPG igre! in your face

4)Balans težine su mogli i bolje odraditi, a i pravila iz 3.5 edicije su dosta verno preneta, uz par izuzetka...

I na kraju ja bih joj dao malu višu ocenu npr 93, jer je ovo posle dugog vremena prvi KVALITETNI RPG (D&D)!

Toliko od mene, over and out:)

:ciao:

Marti Misterija
4.11.2007, 1:05
I na kraju ja bih joj dao malu višu ocenu npr 93, jer je ovo posle dugog vremena prvi KVALITETNI RPG (D&D)!


Apsolutno se slazem sa misljenjem Guardiana, da je igra definitivno zasluzila vecu ocenu od 91, kao i definitivno vise prostora od pola stranice.
Iskreno ja sam se nadao da ce biti bar stranica, a mozda i dve i veoma sam se razocarao kada sam video koliko je prostora izdvojeno za tako kvalitetnu igru!

voodoo_
4.11.2007, 1:07
Naročito je dobro što su dosta pažnje sada posvetili zvuku i muzici. Ako se sećate, makar dve trećine (a sigurno i više) zvučnih efekata i pozadinskih tema u originalnoj kampanji NWN2 bilo je copy-paste iz Neverwintera 1. U ekspanziji je potpuno drugačije.

Marti Misterija
4.11.2007, 1:25
Naročito je dobro što su dosta pažnje sada posvetili zvuku i muzici. Ako se sećate, makar dve trećine (a sigurno i više) zvučnih efekata i pozadinskih tema u originalnoj kampanji NWN2 bilo je copy-paste iz Neverwintera 1. U ekspanziji je potpuno drugačije.

Sto se mene tice ni ta muzika sama po sebi nije bila losa ali je bila "vec vidjena" i kao takva sama po sebi je pocela i da smara. Zato je promena bas dobro dosla i zbog takvog poteza :aplauz:.

Guardian
4.11.2007, 14:04
Apsolutno se slazem sa misljenjem Guardiana, da je igra definitivno zasluzila vecu ocenu od 91, kao i definitivno vise prostora od pola stranice.
Iskreno ja sam se nadao da ce biti bar stranica, a mozda i dve i veoma sam se razocarao kada sam video koliko je prostora izdvojeno za tako kvalitetnu igru!

U SK-u skoro sve expanzije stave na pola strane, ali MotB je više od expanzije i stvarno je zaslužila više pažnje! Da se ja pitam bila bi i Igra Meseca! Mislim ako je HL2-Episode 2 zaslužila celu stranu onda je i MotB sigurno....:n-cc2:
Mislim sama muzika i priča su zaslužile barem pola stranice!

:ciao:

Marti Misterija
4.11.2007, 15:20
U SK-u skoro sve expanzije stave na pola strane, ali MotB je više od expanzije i stvarno je zaslužila više pažnje! Da se ja pitam bila bi i Igra Meseca! Mislim ako je HL2-Episode 2 zaslužila celu stranu onda je i MotB sigurno....:n-cc2:
Mislim sama muzika i priča su zaslužile barem pola stranice!

:ciao:

Apsolutno se slazem sa tobom!
MotB je komotno mogla da izadje i kao zasebna igra a ne kao expanzija. Igra je toliko dobra da nemam reci.
Takodje prema kvalitetu je 'ladno mogla biti igra meseca ali je cinimi se napravljen ustupak kao svojevrsni omage HL serijalu.
To sto je cela strana posvecena HL2 - episode 2, nije strasno ali sto je cela strana posvecena CoD4 (i to prvi utisak), kojoj ce za neko vreme ponovo posvetiti bar dve strane - e to vec nije lepo;).

Hamas
9.11.2007, 13:17
Ma ljudi igrao sam DnD i Sve NWN i te stvari i postoji samo jedan zakon WIZARD JE NAJJACHI. (a nije ni cudo jer igru i sve prave Wizards of Coast) tako da ako uzmete wizarda i poznajete DnD veoma dobro znajte da imate najjacheg chara.

Inache imam problem sa expansijom posto sam isnstalirao prvi i exp igra mi samo puca tj posle minut od prilike pocne da se baguje slika i zacrni se monitor i jedino sto mogu je da restartujem komp. ne znam sta je ovo . cak i Dialog fix sam stavio ali i dalje samo puca a komp mi sigurno moze da podrzi igru .nwn2 sam ceo presao i sada samo ****.

pomoc pls !!!!!!

voodoo_
9.11.2007, 13:25
Da staviš najnovije drajvere za grafičku?

Guardian
9.11.2007, 14:43
WIZARD JE NAJJACHI.
Slažem se sa tobom, iako će ti većina reći da je od castera bolji Sorcerer, zbog toga što nemora da "priprema spellove"!:)

:ciao:

player1
9.11.2007, 15:48
WIZARD JE NAJJACHI.

Pa ne bas u MotB kampanji.

Prvo poglavlje ces se zestoko namuciti, bar dok ne dobijes prvog NPC tenka.

Mada, s druge strane nije ni to lose.
Barem da imas malo challenge-a u pocetku igre (prvi Act).
Kasnije je boza ma kog lika igrao.

Guardian
9.11.2007, 15:54
Pa ACT1 ti je "težak" bilo kog castera da igraš jer su ti prva 3 companiona isto casteri (2 divine, i jedna arcane) tako da u prvom delu imaš samo castere bez nekog "meat shielda" da te pokriva, ali meni ni tako nije bilo pretežko, a igrao sam na Hardcore (pravila po pravom D&D, uz nekoliko izuzetka)!

Ali mislio sam na ovako generalizovano koji caster vam je bolji Wizard ili Sorcerer, može i u NWN-u i stonom D&D-u, kao što rekoh meni je Wizard bolji....

:ciao:

Marti Misterija
9.11.2007, 20:29
Zato Act I kao da je pravljen za mene.;)
Ja sa likom fighter/weapon master napred i udri redom, a sto meni pretekne moji saborci dokrajce magijama.
Sto ce reci - kratko ali *ebitacno.:D

Hamas
10.11.2007, 0:54
Ali i sa novim driverima koji sam instalirao mi je ponovo isto posle 1 min sve pocnu kockice po ekranu i sve i je vise i vise i posle 2 min se samo zacrni ekran i kraj mora restart ......
Ne verujem a tako mi se igra MoTB da nastavim tamo gde je nwn2 stao :( pls ako neko moze da pomogne .....

Sarmatian
10.11.2007, 14:05
Probaj da stavis najnovije peceve, reinstaliraj i i nwn i motb, odnesi na neki drugi komjuter pa vidi da li je stvar u tvom kompu ili mozda u dvd-u...

Ekiman
10.11.2007, 21:58
ja igaro motb stigao do chaptera 2 i onda shvatio da nema smisla igrati izbriso lika (dwarf-figter-lvl17,new.nine lvl5) i krenuo da igram sve ispocetka:qliranje:


poceo sam igrati sa rendzerom i mog reci da sam razocaran...nekak mi se cini da je moj renger mnogo slabiji u odnosu na moga figtera koji je bio mnogo jaci kad je bio level 9 ko moj renger...hocu reci da mislim da su clase u nw2 neizbalansirane...mislim da renger nema nikakve sanse protiv figtera...takodje mislim da figter opusteno dobija(i ako za ovo nisam siguran):sosera,wizarda,barda,rogua,druida...misli m da bi imao samo problema sa barbarinom ili mozda nekom elitnom clasom,mada ovo pricam donekle sa iskustvom posto moj npc-kelgar(shild dwarf-figter)pere sve redom sa prosecnom opremom...

jednostavno ovi likovi sto sam spomenuo jednostavno nisu u stanju da zaustave napade fightera tj nemaju dovojno hit pointsa(takodje fighter svojim male napadima moze da prekine bacanje magija+rezist na odredjene magije , etc...)

sta vi mislite o ovom?

i ko sto je rekao jedan forumas gore ako nemas nekog tenka,namucices se...

player1
10.11.2007, 22:49
Mislim da se balans klasa ne ogleda u tome sta klasa moze da uradi u 1 na 1 okrsaju protiv druge.

Ekiman
11.11.2007, 0:15
Mislim da se balans klasa ne ogleda u tome sta klasa moze da uradi u 1 na 1 okrsaju protiv druge.



mozda se nisam dobro izjasnio.

poenta moje price je:ja i kelgar smo cistili sve pred sobom dok su drugi likovi bili podrska a ne glavni akteri borbe:dzavo:...


npr.da imam u grupi cetiri fightrera igra bi bila prelaka a npr. da imam 4rangera bilo bi zaista tesko...takodje mi se cini da za male clasu postoji mnogo vise itema nego za druge clase sto daje dodatnu car igranju sa tom clasom...

nije sad da ja potcenjujem ostale klase ali stvari tako stoje bar kad se ja pitam:icon_scra

Marti Misterija
11.11.2007, 0:23
Ne bih se bas u potpunosti slozio sa tobom.
Ja uvek igram sa fighterom, ali u pojedinim situacijama kada su me dobro stisli, da nisam imao wizarda ili sorcerera kraj sebe da mi pomogne svojim magijama ne bi mi se bas dobro pisalo.
Kao sto je vec receno - svaka klasa ima svojih prednosti i mana, tako da iako je fighter moja omiljena klasa nikako ne bih potcenjivao ostale klase.

no729
11.11.2007, 1:47
Ne bih se bas u potpunosti slozio sa tobom.
Ja uvek igram sa fighterom, ali u pojedinim situacijama kada su me dobro stisli, da nisam imao wizarda ili sorcerera kraj sebe da mi pomogne svojim magijama ne bi mi se bas dobro pisalo.
Kao sto je vec receno - svaka klasa ima svojih prednosti i mana, tako da iako je fighter moja omiljena klasa nikako ne bih potcenjivao ostale klase.

Ja isto tako. Gotovo uvek igram sa fighter-om ali ma koliko ja nabudžio moga baju, mag istog nivoa (a bogami i nižeg) moze uvek da dodje i da mi nalupa šamare samo tako. Eh ali ako i ja na svojoj strani imam dobrog castera da me nafiluje sa protective spelovima onda odem lepo i isecem maga na froncle.

Što se tiče rengera, jeste oni su slabiji u 1 na 1 sa fighterima ali poenta rangera i nije jurišanje i primanje batina nego range podrška/stealth koja u osudnom trenutku i te kako moze da preokrene tok borbe.

Ekiman
11.11.2007, 4:01
pa ne znam ja nisam ima takih problema...ja i kelgar smo rusili sve pred sobom...jeste da sam imao u ekipi uvek drudida(elenu) nije nista narocito i rouga*-nesku(koja je po meni beskorisna u borbi)nisam imao nikakvih problema u igri osim sa onim crvenim zmajem kojeg sam ubio iz 6 puta...ali on je najtezi protivnik u igri ubedljivo...

Guardian
11.11.2007, 4:56
@ Ekiman
Poenta D&D-a nije u borbi već, kao što i ime kaže u uživljavanju u samog lika i družinu sa kojom igraš! Možda bi ti bilo lakše, što se tiče borbe, ako bi vodio 5 fightera, ali bi time izgubio niz drugih važnijih iskustva! Drugim rečima, vođenjem 5 fightera ti nebi igrao FRP već običan hack&slash... Po men, u RPG igrama borba je sporedna stvar:)


A takođe se ne slažem da je fighter najači već su sve klase specializovane i dobre u svojim oblastima... Zamisli naprimer situaciju gde se biju lvl 20 fighter protiv lvl 17 Wizard\Sorcerer. Fighter jedino što moše da uradi je da juriša u napad, dok wizard prvo stvori nekog da ga pokriva (summon creature level x), i dok se fighter bije sa tim creaturom, wizard mu prvo nekim spellom oslabi fortitude save (koji je potreban za odbranu od death magija) pa mu posle baci neku Death magiju i fighter sad sa smanjenim fortitudom padne save i umre! To je pobeda wizarda u samo 3 koraka...
Naravno sve to može i drukčije da se reši, ako se naprimer fighter odbrani od spella otvara se niz novih mogućnosti za napad i odbranu.... Zato su po meni klase u D&D-u dosta balansirane...


:ciao:

Marti Misterija
11.11.2007, 12:27
@ Ekiman
Poenta D&D-a nije u borbi već, kao što i ime kaže u uživljavanju u samog lika i družinu sa kojom igraš! Možda bi ti bilo lakše, što se tiče borbe, ako bi vodio 5 fightera, ali bi time izgubio niz drugih važnijih iskustva! Drugim rečima, vođenjem 5 fightera ti nebi igrao FRP već običan hack&slash... Po men, u RPG igrama borba je sporedna stvar:)


Pravo zboris guardianu!;)
Poenta D&D igara jeste u ostvarivanju interakcije izmedju kako clanova druzine, tako i sa ostalim NPC-jevima. Treba zadobiti poverenje clanova druzine i treba ostvariti pravilan odnos sa NPC-jevima, a ne samo preklati svakog ko naidje. Za tako nesto postoje shooteri.
Takodje puno je zanimljivije voditi u grupi likove koji su razlicitih klasa. Tako npr. ja iako vodim fightera, volim kada bacim neku magiju i onesposobim protivnika kako bi fighter mogao da ga dokrajci ili ga cak i dokrajcim magijom.
Zbog svega recenog (interakcija izmedju likova, razliciti likovi i klase koje se vode i sl.) BG serijal je bio i ostao neprevazidjen i nesto na sta se trebalo ugledati prilikom pravljenja igre, a za sta smatram da su svakim novim delom tvorci NWN i NWN2 serijala apsolutno na pravom putu.

Ekiman
11.11.2007, 13:15
slazem sa ja sa svima vama,ali vi izgleda da pogresno tumacite moje stavove!

upravo sam i presao sa fightera na rengera da istrazim nove mogucnosti ali se ipak ne mogu porediti sa cistom ''snagom''.npr kod rengera sad punim opciju diplomacy i efekat je vise manje isti kao intimidate*!nisam siguran samo da li inteligencija lika daje neke nove opcije razgovoru...

ali da se NE LAZEMO ljudi nw2 kao i 99% rpgova svodi se na ubijanje protivnika trazenja itema,unapredjivanje skilova koji sluze da budete jaci! gde?naravno u borbi!naravno da tu ima i drugih opcija osim borbe ali one su ipak u drugom planu...tj.ne postoji rpg koji se moze zavrsiti bez kapi krvi prolivene tj.da se koristi samo razgovor,sunjanjem etc.
a kada je u pitanju nw2 i kada dodje do borbe fighter dobija!(ako me razumete sta hocu da kazem!) :)

The mighty Boo
11.11.2007, 13:29
a kada je u pitanju nw2 i kada dodje do borbe fighter dobija!(ako me razumete sta hocu da kazem!) :)

Bas naprotiv, dovoljna je jedna magija od vizarda i da pogines za sekund (npr phantasmal killer na tvoj ocajni will save), ili dva tri backstab-a od thief-a dok si stunovan. Fighter je jedna od najbitnijih klasa ali druzina je u srzi DnDa. Tandem Fighter, Rogue, Cleric, Wizard + jos neka klasa je klasicna DnD "jedinica".

Problem je sto ti ocigledno nisi igrao protiv ljudskog oponenta koji zna sta treba da se uradi za razliku od debilnog kompjutera, koji stoji i ceka da ga koknu ili baca pogresne magije. NWN2 je toliko laka igra da sam je prelazio bez imalo truda sa Warlockom koji je klasa za smek a ne za igranje, tako da je svaka diskusija sta radi a sta ne radi u NWN2 bespredmetna.

Igraj malo BG pa ce da vidis koliko ces sa fighter druzinom dogurati.

The mighty Boo
11.11.2007, 13:33
ali da se NE LAZEMO ljudi nw2 kao i 99% rpgova svodi se na ubijanje protivnika trazenja itema,unapredjivanje skilova koji sluze da budete jaci! gde?naravno u borbi!naravno da tu ima i drugih opcija osim borbe ali one su ipak u drugom planu...tj.ne postoji rpg koji se moze zavrsiti bez kapi krvi prolivene tj.da se koristi samo razgovor,sunjanjem etc.


Zapravo postoji. Torment. U njemu ima toliko malo borbe i toliko je nebitna da se ne moze govoriti o tome da je to okosnica doticne igre.

Ekiman
11.11.2007, 13:40
@ Ekiman
Poenta D&D-a nije u borbi već, kao što i ime kaže u uživljavanju u samog lika i družinu sa kojom igraš! Možda bi ti bilo lakše, što se tiče borbe, ako bi vodio 5 fightera, ali bi time izgubio niz drugih važnijih iskustva! Drugim rečima, vođenjem 5 fightera ti nebi igrao FRP već običan hack&slash... Po men, u RPG igrama borba je sporedna stvar:)


A takođe se ne slažem da je fighter najači već su sve klase specializovane i dobre u svojim oblastima... Zamisli naprimer situaciju gde se biju lvl 20 fighter protiv lvl 17 Wizard\Sorcerer. Fighter jedino što moše da uradi je da juriša u napad, dok wizard prvo stvori nekog da ga pokriva (summon creature level x), i dok se fighter bije sa tim creaturom, wizard mu prvo nekim spellom oslabi fortitude save (koji je potreban za odbranu od death magija) pa mu posle baci neku Death magiju i fighter sad sa smanjenim fortitudom padne save i umre! To je pobeda wizarda u samo 3 koraka...
Naravno sve to može i drukčije da se reši, ako se naprimer fighter odbrani od spella otvara se niz novih mogućnosti za napad i odbranu.... Zato su po meni klase u D&D-u dosta balansirane...


:ciao:


hmm pa ne bi se bas slozio sa ovim iz vise razloga!:)

1.ako wizardi samonuju creature ja naravno necu napadati creature nego wizarda tj. onog koje je samonovo zivotinju! ona pada kad je on mrtav:kreza:+creatri su uglavnom slabi dok se na njih ne pobacaju razni enchentovi a i onda nisu neka pretnja za jakog fihtera

2.u pravu si da duzina puta koju fighter mora da predje dosta utice na ishod bitke posto su tu wizardi u prednosti ali i njihov range za bacanje magija je ogranicen+treba im vremena da bace magiju a kad mu se fighter skroz prilizi i upotrebi npr.knockdown za koje wizardi i nemaju bas neku odbranu to je kraj price.

3.zavisi i od clase fightera...npr. neki imaju odredjene spel rezistove na odredjene magije +zavisi i od itema ako imaju neki imunity!

mislim da fighteri dobijaju 1v1 i 5v5:icon_scra

ja bi najvise voleo da druidi budu najjaci:to_care: ali u nw2 to nije slucaj:)

Ekiman
11.11.2007, 13:42
Zapravo postoji. Torment. U njemu ima toliko malo borbe i toliko je nebitna da se ne moze govoriti o tome da je to okosnica doticne igre.

znao sam da ces to reci zato sam stavio 99% :to_care:

borba nije okosnica ali ipak postoji i ne moze se izbeci ...:boxing:


i rest may case! :)

Ekiman
11.11.2007, 13:55
Bas naprotiv, dovoljna je jedna magija od vizarda i da pogines za sekund (npr phantasmal killer na tvoj ocajni will save), ili dva tri backstab-a od thief-a dok si stunovan. Fighter je jedna od najbitnijih klasa ali druzina je u srzi DnDa. Tandem Fighter, Rogue, Cleric, Wizard + jos neka klasa je klasicna DnD "jedinica".

Problem je sto ti ocigledno nisi igrao protiv ljudskog oponenta koji zna sta treba da se uradi za razliku od debilnog kompjutera, koji stoji i ceka da ga koknu ili baca pogresne magije. NWN2 je toliko laka igra da sam je prelazio bez imalo truda sa Warlockom koji je klasa za smek a ne za igranje, tako da je svaka diskusija sta radi a sta ne radi u NWN2 bespredmetna.

Igraj malo BG pa ce da vidis koliko ces sa fighter druzinom dogurati.


1.nemoj da zaboravis da wizard treba da baci tu magiju i to vise od 3puta da bi me ubio pod uslovom da ga ja ne dokacim:)

2.kako ceme thief stunovat:confused:

3.kao znas da je moj will safe ocajan,mozda imam 2ringa koji mi daju +3universal safe?i sta onda? :)

4.mozete da igrate sa warlocima,thiefom,wizardom etc. ali kada bi se sreli u nw2-dnd svetu dobili bi ste po lobanji:kreza: osim ako nemate nekog red dragona u igri kao peta:aplauz:

''savrsena 'dnd' '' igra ne nazalost ne postoji(znam da ces reci da postoji >bg2< i ako ta igra za mene ima dosta tehickih mana-ne racunajuci pricu likove etc) i to je realnost!mozda u savrsenom dnd svetu thief dobija fightera ali u nw2(koja je po meni i mnogima najbolja dnd igra) to je jednostavno ne izvodivo

btw.stvarno se preterali sa tim bg2:mad: ja ne pricam o bg2 nego o nw2!

:ciao:

The mighty Boo
11.11.2007, 14:42
1.nemoj da zaboravis da wizard treba da baci tu magiju i to vise od 3puta da bi me ubio pod uslovom da ga ja ne dokacim:)

2.kako ceme thief stunovat:confused:

3.kao znas da je moj will safe ocajan,mozda imam 2ringa koji mi daju +3universal safe?i sta onda? :)

4.mozete da igrate sa warlocima,thiefom,wizardom etc. ali kada bi se sreli u nw2-dnd svetu dobili bi ste po lobanji:kreza: osim ako nemate nekog red dragona u igri kao peta:aplauz:

''savrsena 'dnd' '' igra ne nazalost ne postoji(znam da ces reci da postoji >bg2< i ako ta igra za mene ima dosta tehickih mana-ne racunajuci pricu likove etc) i to je realnost!mozda u savrsenom dnd svetu thief dobija fightera ali u nw2(koja je po meni i mnogima najbolja dnd igra) to je jednostavno ne izvodivo

btw.stvarno se preterali sa tim bg2:mad: ja ne pricam o bg2 nego o nw2!

:ciao:

1. mozda uspe iz prve a mozda ne uspe iz 5og pokusaja, ali zato imam stoneskin, mage armour, haste, mirror image i jos koliko hoces zastitnih magija i dok ti prodjes kroz njih bices prah i pepeo

2. Moze na nekoliko nacina, thief moze da koristi magicne stapice, neke presitz klase thief-a imaju otrov, stun

3. A mozda i nemas uostalom to ne sme da se stackuje tako da imas +3 najvise. Ako se stackuje ond je bag.

1.Prvo dnd ima stotine knjiga i mnogo pravila, igraj jos vise pa ces mozda nesto i nauciti umesto sto se blamiras pred ostalima koji ne crpe svoje znanje samo iz NWN2 nego iz prehodnih dnd igara, rulebookova... NWN2 nije nikakav primer dobrog koriscenja dnd pravila niti uopste primer kako dnd treba da izgleda
2.Takodje bih ti savetovao da se ne blamiras kritikujuci BG2 koji je svojevremeno dobio 98 i nikako i nikad, u najvecem pijanstvu, nigde u univerzumu ne moze da se poredi sa NWN2 jer je to prosto uvreda za sam BG2

Mrzi me da se prepucavam a secam se da si do skora hvalio Diablo II kao bog zna kako dobar RPG tako da necu da upadam u n-tu po redu diskusiju sa nekim ko je odigrao 5 RPGova i odjednom drzi sva pravila u malom prstu :)

player1
11.11.2007, 15:08
Ajd ovako.
Ako bi mogao da biram da mi se grupa sastoji od 3 fightera ili 2 fightera i jednog wizarda, izabrao bi drugu opciu, jel onda mogu dobro da nabafujem te fajtere koristeci spelove, plus gomila area spelova koje moze wizard da iskoristi da borba bude jos laksa (kao mass kill sa Wail of Bansee).

Slicno tako, ako mogu da biram izmedju te druge grupe i grupe sa jednim fajterom, clerikom i wizardom, birao bi ovu trecu, jer onda it mogu dobro da nabafujem i clerika i fightera, imam podrsku wizarda, plus lecenje od strane clerika.

Sve u svemu najbolja klasa, u cisto meta-gamingu (znaci: ako zanemarima role-play), zavisi od toga koga oces da imas ko kompanjone, da bi dobio izbalansiranu grupu.

.

Eto na primer dobar deo prvog Act-a u ekspanziji si u drustvu samo jednog NPC wizarda. Ne treba govoriti koliko je takva grupa slabija u odnosu na grupu koja ima umesto toga jednog fightera ili clerica. Ali cim dobdju drugi NPC-evi stvari se menjaju.

.

E sad... NWN2 pravila se u nekim stvarima razlikuju od stonih, sto moze da ide na ruku fajteru.

.

Prvo, kampanja (i osnovna i MotB) je prepuna "uber" oruzija (ili mogu da se ukraftuju), sto ocigledno vise godi borcima, nego casterima.

Druo, u odnosu da stona pravila likovi imaju vise HPa (uvek maximum za klasu, umesto u proseku pola od toga), sto cini spellove koji daju damage manje efektivnim.

Trece, save bonus itemi se stackuju, tako da su save-ovi veci i manje je brige od save-or-fail magija. S dobre strane, protivnici nisu nakukljani takvim predmetima, pa i nije toliki problem u kampanji.


P.S.
DnD pravila, ama nikad nisu pravljena da budu izbalansirana za 1vs1 okrsaje.
Pa cak ni za 5vs5 (tada clerici prave cuda, a gube se neke prednosti rogue-a).

Nego za ono sto WoW-ovi zovu PvE. Iliti grupa protiv monstera (u pecini tamnici, sta god).

Grupa od 4 fightera ce mnogo losije proci od balansirane grupe.

The mighty Boo
11.11.2007, 15:17
Niko ne spori da je NWN2 okrenut vise sibanju nego role play-u i da su dnd pravila u njemu iskrivljena. Ali to je vise mana nego prednost u svakom smislu.

Ekiman
11.11.2007, 15:54
1.pitanje je da li ces doci do 5pokusaja,a i za ove druge magije treba vremena da se bace pod uslovom da ih ne prekinem, znaci nemas vremena, tako da mislim da nisi u pravu i veruj mi nebi me ubio posto nosim universal ringove jel se najvise isplate
2.ti u opste ne citate sta sam ja napisao nego odmah pobijas moje stavove!ja sam rekao da figheter dobija thifa ko je spomino neke prestizne clase:confused:o kakvim magicnim stapicima pricas?trapovima?:confused:to ne postoji kod obicnog rouga..
3.sto se ovog tice totalno nisi u pravu u nw2 armor i stacovi(str,dex,int) se ne stakuju a universali savovi se stakuju!slobodni proveri!2universal ringa od 3universal save ringa ti daju6 save na sve!ne verujem da je to bag jel bi to bilo vec odavno ispravljeno...a u najgorem slucaju i da jeste to ja nisam kriv nego ko je pravio igru a posto se moje izlaganje iznosi na NW2 i ako ti ulazis u rasprave o drugim igrama potpuno nepotrebno posto ja pricam o nw2

1.izvini ali ti si se opet izblamiro posto mi prosipas pamet o dnd i generalno o rpg-u!ja ne kazem da ti nisi bolji poznavalac dnd o mene ali ti konstantno zaboravljas jednu stvar!ja pricam o NW2 ne o diablu,ne o bg2 ne o stonom dnd ect.
ja takodje nisam rekao da je nw2 najbolji primer dnd ali trenutno kako stvari stoje jeste!daleko je od savrsenstva ali boljeg dnd(kada je u pitanju kreiranje lika)nema...:rolleyes:
2.ja se blamiram sto kritikujem bg2?ko je kritikovo bg2?ko je poredio bg2 sa nw2*ti stalno spominjes bg2,ne ja?:confused: opet pogresno tumacenje mojih reci!ja sam rekao da mi se igra ne svidja zbog nekih tehnickih resenja osim toga to je moje licno misljenje...stvarno mi je zao sto ne misli svi isto kao ti!ali ja ne govorim ostalim ljudima da se ''blamiraju'' zato sto ne misli kao ja!takodje ne pokusavam da im nametnem moje misljenje kao jedino ispravno,za razliku od nekih;) i kao sto svi znamo o okusima se ne vredi raspravljati,ja samo dajem moje argumente

i ako te bas zanima diablo I za mene jeste najbolji rpg svih vremena dok je diabloII odmah tu ali ipak ne najbolji.samo razlika izmedju mene i tebe sto ja ne pokusavam da ubedim druge ljude da je diablo najbolji,najlepsi,najpametniji (i ne potpisujem se kao Tyrael;) ) rpg svih vremena(i ako on to za mene jeste)nego to cuvam za sebe.takodje ja ne spamujem diabla po svim drugim rpg topicima nego se drzim teme...;)

takodje ne zanima me da li je dobio 98 ili 150 posto mi to nije merilo da li ce mi se igra svideti ili ne,to je samo jos jedan utisak u moru drugih...

i jos jedna informacija za tebe odigrao sam bukvalno sve rpg(osim tormenta-kojeg sam probao ali sam odustao zbog razloga koje necu da ponavljam i fallouta kojeg nisam imao priliku da nabavim...bg2 sam odigro i nije mi najbolji rpg...ali ne idem okolo i nabiljam to drugima u lice)tako da ne pametujem(drzim pamet u malom prsu) i ne drzim predavanja nego iznosim cinjenice utiske koje sam dozive igranjem NW2(ne bg2,ili nekog drugog dnd-a)

Ekiman
11.11.2007, 16:00
Niko ne spori da je NWN2 okrenut vise sibanju nego role play-u i da su dnd pravila u njemu iskrivljena. Ali to je vise mana nego prednost u svakom smislu.


sada se u potpunosti slazem sa tobom do zadje recenice.sto dokazuje da sam bio u pravu i da si me bez razloga,bahato napadao!

u svakom slucaju:ciao:

Ekiman
11.11.2007, 16:04
E sad... NWN2 pravila se u nekim stvarima razlikuju od stonih, sto moze da ide na ruku fajteru.
.

Prvo, kampanja (i osnovna i MotB) je prepuna "uber" oruzija (ili mogu da se ukraftuju), sto ocigledno vise godi borcima, nego casterima.

Druo, u odnosu da stona pravila likovi imaju vise HPa (uvek maximum za klasu, umesto u proseku pola od toga), sto cini spellove koji daju damage manje efektivnim.
Trece, save bonus itemi se stackuju, tako da su save-ovi veci i manje je brige od save-or-fail magija. S dobre strane, protivnici nisu nakukljani takvim predmetima, pa i nije toliki problem u kampanji.

Grupa od 4 fightera ce mnogo losije proci od balansirane grupe.

u potpunosti se slazem sa ovim milsljenem i to sam hteo da kazem samo sto nisu svi shvatili moju poruku mesajuci nw2 sa drugim igrama i stonim dnd!:dedica:
takodje i ja bi se uvek odlucio za raznoliku grupu umesto 4fightera(najvise volim igrati sa druidom) ali mi se cini da je sa njima najlakse zavrsit igru i da su najaci u igri i u medjusobnim duelima(NE racunajuci barbarina i neke druge prestizne clase posto sa njima nemam iskustva ali uprao zato pitam vas za misljenje)takodje govorim 1v1 posto bi svako od nas da igramo preko neta ili u lanu izaso u dvoboj :)

:ciao:

Sarmatian
11.11.2007, 17:24
U AD&D klase i ne treba da budu balansirane. Nije to MMO. Poenta je da se one koriste u kombinaciji a ne uporedjuje jedna naspram druge.

Sve kompjuterske rpg igre su osakacene, tj. nemas dovoljno slobode, gde one dodatne sposobnosti drugih likova dolaze do izrazaja, a sa druge strane nabudzena oruzja i oprema i gomila neprijatelja dozvoljavaju fajterima da iskoriste sve vestine. Plus su takve igre i krcate suvise mocnim napicima, pa kad zagusti moze da se popije nesto. Secam se kad sam igrao NWN u mrezi sa drugarima, jedan od njih je vodio fajtera i iznevirao se do besvesti kad nije mogao da pridje mummy lordu zbog fear aure. Pre toga je igrao diablo i slicne igre i navikao je samo da klikce na sve sto vidi. Naravno zakljucak je bio da je igra "glupa". Kako to da on ne moze da pridje???

Druga cinjenica je da bi ubacivanje elemenata koji bi omogucili drugim klasama da dodju do izrazaja odnelo toliko vremena i truda da se jednostavno pravljenje igre ne bi isplatilo. Cak i takticka borba, kakva je u BGu, favorizuje fajtera bez obzira sto je igra kudikamo teza i vernija AD&D svetu od NWN-a

Ekiman
11.11.2007, 18:15
U AD&D klase i ne treba da budu balansirane. Nije to MMO. Poenta je da se one koriste u kombinaciji a ne uporedjuje jedna naspram druge.

Sve kompjuterske rpg igre su osakacene, tj. nemas dovoljno slobode, gde one dodatne sposobnosti drugih likova dolaze do izrazaja, a sa druge strane nabudzena oruzja i oprema i gomila neprijatelja dozvoljavaju fajterima da iskoriste sve vestine. Plus su takve igre i krcate suvise mocnim napicima, pa kad zagusti moze da se popije nesto. Secam se kad sam igrao NWN u mrezi sa drugarima, jedan od njih je vodio fajtera i iznevirao se do besvesti kad nije mogao da pridje mummy lordu zbog fear aure. Pre toga je igrao diablo i slicne igre i navikao je samo da klikce na sve sto vidi. Naravno zakljucak je bio da je igra "glupa". Kako to da on ne moze da pridje???

Druga cinjenica je da bi ubacivanje elemenata koji bi omogucili drugim klasama da dodju do izrazaja odnelo toliko vremena i truda da se jednostavno pravljenje igre ne bi isplatilo. Cak i takticka borba, kakva je u BGu, favorizuje fajtera bez obzira sto je igra kudikamo teza i vernija AD&D svetu od NWN-a


mozda je za njega glupa li za mene je super takodlje nw2 predstavlja univerzalno iskustvo posto hteo ne hteo moras vodit vise od 2 lika koje moras kontrolirat a clasa ima na pretek...npr meni se bard isto cini jako zanimljiva clasa ali ona totalno suport clasa...sama ne moze da uradi puno osim kada je u grupi dok sa fighterom to nije slucaj,mada ovo isto zavisi od igraca neko voli da je suport heroj dok drugi se oslanjaju na svoje moci.a po mojem iskustvu veliki broj rpg favorizuje male-fighter clase i to je moja poenta price.male fighteri ''lakse'' pobedju u borbama koja je neizbezna u svakom rpg-u:dedica:

Marti Misterija
11.11.2007, 22:15
Ljudi moji ja uopste ne znam zbog cega se sporite koja je igra bolja NWN2 ili BG2?
Svako ima pravo da favorizuje jednu od ove dve igre, sto uopste ne znaci da je jedna od njih losa igra!
Po meni i jedna i druga imaju svojih prednosti i nedostataka tako da ne treba biti tako tvrdokoran.
Slazem sa sa mighty Boo-om da je BG2 jedna super igra, najbliza stonim D&D ali takodje se slazem i sa Ekimanom da to sto je dobila 98 ne mora nista da znaci. Pa i Bioshock je dobila 99, pa sta - po meni i dalje ima boljih igara od nje.
Treba da smo srecni i zadovoljni sto imamo dve kvalitetne igre, a ne da se svadjamo koja od njih je bolja ili losija.
Apsolutno se slazem da viseclana druzina u kojoj je svaki lik razlicita klasa, kvalitetnija i bolja nego druzina sa samo jednom klasom, pa makar to bili i fighteri. Sta bi 10 fightera uradili u NWN2 protiv shadow reavera da nije bilo warlocka Ammon Jerroa da procita njegovo true name? Nista jednostavno bi obletali oko njega i dzaba ga udarali! Mislite o tome!
Zato svako misljenje kako su ovi ili oni dovoljni sami sebi i ne treba im pratilac druge klase nema ama bas nikakvo realno uporiste.

The mighty Boo
11.11.2007, 23:13
i ako te bas zanima diablo I za mene jeste najbolji rpg svih vremena


Ok ovo za mene ubija bilo kakvu dalju diskusiju, jer imas drugaciji pristup. Mene zanimaju prica, likovi, questovi a ne besumucni grind, nabijanje levela i opreme. To sam ajd da kazemo prerastao. :)

The mighty Boo
11.11.2007, 23:30
Ljudi moji ja uopste ne znam zbog cega se sporite koja je igra bolja NWN2 ili BG2?
Svako ima pravo da favorizuje jednu od ove dve igre, sto uopste ne znaci da je jedna od njih losa igra!
Po meni i jedna i druga imaju svojih prednosti i nedostataka tako da ne treba biti tako tvrdokoran.
Slazem sa sa mighty Boo-om da je BG2 jedna super igra, najbliza stonim D&D ali takodje se slazem i sa Ekimanom da to sto je dobila 98 ne mora nista da znaci. Pa i Bioshock je dobila 99, pa sta - po meni i dalje ima boljih igara od nje.
Apsolutno se slazem da viseclana druzina u kojoj je svaki lik razlicita klasa, kvalitetnija i bolja nego druzina sa samo jednom klasom, pa makar to bili i fighteri. Sta bi 10 fightera uradili u NWN2 protiv shadow reavera da nije bilo warlocka Ammon Jerroa da procita njegovo true name? Nista jednostavno bi obletali oko njega i dzaba ga udarali! Mislite o tome!
Zato svako misljenje kako su ovi ili oni dovoljni sami sebi i ne treba im pratilac druge klase nema ama bas nikakvo realno uporiste.

Nijedan ozbiljan igrac RPGova na kompjuteru nece reci da je NWN2 bolja igra od BG2. On moze da kaze "za mene" ali izneseno kao tvrdnja takav stav je samo blamaza.

Kad su ocene u pitanju rekao bih da je S.Macedonic neuporedivo ozbiljniji (tj. nepristrasniji) recenzent of Kuzmanovica.

Promasio si sustinu spora Ekiman je tvrdio da je Fighter u NWN2 najbolja klasa ili bar najefikasnija. Ovo naravno nije tacno (sem za prvih recimo 5 nivoa kad ima prednost u odnosu na spellcasting klase) ali ja necu dalje o tome da diskutujem (pa da navodim kao sa jednim magom moze da se ubije crveni zmaj za manje od 5 min koji bilo kakvu fighter kombinaciju pece na rostilju, ili kako u MoTB moze grupa od 5 vampira koji bi ugazili fightera da se pretvori u pilice sa svega jednom magijom...). Jednostavno nema svrhe. Svi imaju svoju ulogu jer je NWN party based. E sad to sto je NWN2 toliko ****n da ostali clanovi druzine (Neeshka, Elanee, Grobnar, Bishop pa cak i Kasavir) sluze za dekor i kao meat shield a ne kao nezamenljivi deo druzine to je druga stvar.

ThEmperoR
11.11.2007, 23:41
Zanima me da li se isplati pocinjati sa likom 18 lvl, posto sam sa ovim mojim iz originala previse jeo duhove, pa sada decku stalno krce creva, a duhova ni za lek, a da dajem xp mi ne pada na pamet. I ako se isplati sa kojim likom bi mi vi znalci preporucili? Da bude zanimljiv za igru, ali da ne bude slab

The mighty Boo
11.11.2007, 23:58
Zanima me da li se isplati pocinjati sa likom 18 lvl, posto sam sa ovim mojim iz originala previse jeo duhove, pa sada decku stalno krce creva, a duhova ni za lek, a da dajem xp mi ne pada na pamet. I ako se isplati sa kojim likom bi mi vi znalci preporucili? Da bude zanimljiv za igru, ali da ne bude slab

Bolje pukni za xp. Ionako je igra laka, zasto bi pocinjao ispocetka? Ja sam jednom puko za 6000 pa to nista za mog wizarda nije znacilo ionako sam pred kraj bio 30 nivo (a mogao sam komotno biti i 25ti). Trik je da uvek koristis supress i da svedes zudnju na 0. Tako se najbolje i najlakse zaobilazi iritantna spirit eater mehanika.

Mozes npr Barbariana (8)lvl i Frenzied Berserker-a (10)lvl uz nabudzeni intimidate. To je pravi koljac ali par poena na wisdom ili bar ogrlica za wisdom mora da se zrtvuje da bi video sve dijaloge....
Mozes cistog Wizarda (18 nivo), dobijes sve dijaloge tamanis neprijatelje magijama...
Zavisi kako hoces da igras.

Svejedno ti je u sustini MoTB se igra zbog price a borba je mahom gnjavaza tako da ti je jedino bitno da ne igras nekog lika s kojim ne mozes nista (npr multiclassovan monk... bard... rogue...).

Guardian
12.11.2007, 0:27
Što se tiče one diskusije o snazi classa u NWN2 i AD&D-u...
Sve se svodi na Dungeon Mastera(u stonom D&D-u) ili priču u igri...
Naprimer, nedavno smo igrli D&D sa nekim "kreativnim" game masterom koji nas je sve zatvorio u tamnicu i upropastio! Meni(wizardu) je izvadio jezik:rofl: a ja tad još nisam imao feat Still Spell, znači mogao sam da se pozdravim sa magijama, fighteru je odsekao prste, znači ništa od korišćenja oružia a Rouga je osepio( kakva je korist od slepog lopova)! Sa ostalim igračima nije bio toliko kreativan, ali bili smo interesanta družina... "Šašava družina ponovo u akciji"

:rofl::rofl::rofl::rofl:

:ciao:

Marti Misterija
12.11.2007, 0:30
Nijedan ozbiljan igrac RPGova na kompjuteru nece reci da je NWN2 bolja igra od BG2. On moze da kaze "za mene" ali izneseno kao tvrdnja takav stav je samo blamaza.

Kad su ocene u pitanju rekao bih da je S.Macedonic neuporedivo ozbiljniji (tj. nepristrasniji) recenzent of Kuzmanovica.

Promasio si sustinu spora Ekiman je tvrdio da je Fighter u NWN2 najbolja klasa ili bar najefikasnija. Ovo naravno nije tacno (sem za prvih recimo 5 nivoa kad ima prednost u odnosu na spellcasting klase) ali ja necu dalje o tome da diskutujem (pa da navodim kao sa jednim magom moze da se ubije crveni zmaj za manje od 5 min koji bilo kakvu fighter kombinaciju pece na rostilju, ili kako u MoTB moze grupa od 5 vampira koji bi ugazili fightera da se pretvori u pilice sa svega jednom magijom...). Jednostavno nema svrhe. Svi imaju svoju ulogu jer je NWN party based. E sad to sto je NWN2 toliko ****n da ostali clanovi druzine (Neeshka, Elanee, Grobnar, Bishop pa cak i Kasavir) sluze za dekor i kao meat shield a ne kao nezamenljivi deo druzine to je druga stvar.

1. Ja uopste nisam rekao da je NWN2 bolja igra od BG2, samo sam rekao da "Svako ima pravo da favorizuje jednu od ove dve igre, sto uopste ne znaci da je jedna od njih losa igra!
Po meni i jedna i druga imaju svojih prednosti i nedostataka tako da ne treba biti tako tvrdokoran." Ovo se odnosilo na to da svako ima pravo na svoj stav! Ja shvatam, a vidi se i po tvom nicku da si ti okoreli ljubitelj BG2, ali ja o toj igri nisam niti rekao niti pomislio ista lose - stavise delim misljenje da je to sjajna igra, samo sto sam rekao da je NWN2 takodje odlicna igra, sto uistinu i mislim.
2. Upravo tako - ocena je apsolutno subjektivna stvar, jer ce razliciti ljudi naravno i razlicito ocenjivati. To sto je neko odredjenoj igri dao npr. 95, dok je neko drugi drugoj igri dao npr. ocenu 88 ne mora automatski i da znaci da je igra koja je dobila 95 bolja.
3. Ne vidim sta sam promasio - ja sam i rekao, samo malo drugacije da je druzina u kojoj su clanovi razlicite klase efikasnija i bolja nego sto bi bila druzina u kojoj su svi iste klase (u ovom slucaju fighteri). Ja uvek igram sa fighterom pa ne samo da nisam podrzavao stav da je to apsolutno najbolja i najefikasnija klasa vec sam pokusao i da objasnim da fighter ne moze bas sve sam (bez pomoci drugih klasa).
Suvisno je raspravljati koja je klasa bolja kada svaka klasa ima svojih prednosti i nedostataka.

The mighty Boo
12.11.2007, 0:48
1. Ja uopste nisam rekao da je NWN2 bolja igra od BG2, samo sam rekao da "Svako ima pravo da favorizuje jednu od ove dve igre, sto uopste ne znaci da je jedna od njih losa igra!
Po meni i jedna i druga imaju svojih prednosti i nedostataka tako da ne treba biti tako tvrdokoran." Ovo se odnosilo na to da svako ima pravo na svoj stav! Ja shvatam, a vidi se i po tvom nicku da si ti okoreli ljubitelj BG2, ali ja o toj igri nisam niti rekao niti pomislio ista lose - stavise delim misljenje da je to sjajna igra, samo sto sam rekao da je NWN2 takodje odlicna igra, sto uistinu i mislim.


Nije se odnosilo na tebe. :) .

Eto ja mislim da je BG odlicna igra a NWN2 tik iznad proseka. Rekao bih da ce se svi od poznatijih faca na ovom podforumu, cije misljenje uvazavam (Sarmatian, Corwin, Voodoo...) sloziti sa tim, pa i oni od njih kojima BG nije favorit, jer prema nekim opstim merilima kvalitet price, likova, questova, nacin izvodjenja itd. itd. BG je bio i ostao benchmark a NWN2 je po opstem misljenju neuspela igra.

Iskreno receno meni se BG nije svideo jer sam pre njega igrao samo Dijabla i nista mi nije bilo jasno. Kasnije kad sam odigrao dosta toga shvatio sam zasto je toliko bolji od konkurencije.

Eni
12.11.2007, 2:00
Pre nego što izbije sukob iz ove rasprave, opomenuću sve učesnike da se sete koja je ovo tema, i šta kažu pravila foruma. Do sad niste prešli granicu, i smatram ovaj podforum jednim od najkulturnijih na celom SK forumu, nemojte učiniti nešto zbog čega bih menjao mišljenje...

Inače, nejasni ste mi. Svi pričate o nekom jedinstvenom doživljaju na ovaj ili onaj način, a ovamo svi želite neke klase sa kojima je lakše seći maslac...

Zar nije bolje uzeti nefavorizovanu klasu, i onda se snalaziti...?

Gil-Galad
12.11.2007, 13:49
Imam problem pa ako neko moze da mi pomogne. Instalirao sam sve onako kako "treba". Prvo original nwn2, pa ekspanziju, pa dialog patch. zatim sam igrao dugo,dugo, i kada sam stigao do Amon Jerra (deo kada ubija Shandru), igrica mi se ugasi i izbaci me na desktop. Poludeo sam!!!!! a tako sam igrao detaljno! j**** ti i nwn2 i bagove. Jel se josd nekom desilo da mu je igrica pukla na ovom mestu (na prelazku iz drugog u treci chepter).?
kada sam igrao samo nwn2 bez ekspnzije to se nije desavalo.

ThEmperoR
12.11.2007, 18:07
Poceo sam da igram ispocetka, i to sa rogue/assassinom i mogu da kazem da mi se svidja. Iako sam isprva mislio da je ovo slaba kombinacija, ipak nije tako a i zanimljivo je za igranje, a i dopada mi se ideja ubijanja iz senke :Freddy:

player1
16.11.2007, 17:04
NWN2, kao jos neki naslovi su bazirani na stonim DnD pravilima (3.5e konkretno).

Kljucna rec je "bazirani", tj. ne vaze sve iste stvari.
Zasto je tako postoje razni razlozi. Ili je pitanje o ceni implemetacije necega, ili je pitanje engine, ili je pitanje balansa.

Ekiman
16.11.2007, 17:19
NWN2, kao jos neki naslovi su bazirani na stonim DnD pravilima (3.5e konkretno).

Kljucna rec je "bazirani", tj. ne vaze sve iste stvari.
Zasto je tako postoje razni razlozi. Ili je pitanje o ceni implemetacije necega, ili je pitanje engine, ili je pitanje balansa.

slazem se!rekao sam da je jednino zajednicno nw2 i stonom dnd sto se pravila ispreplicu tj. nw2 je kao sto si ti rekao "baziran" na dnd ali to je skoro nemoguce verno preneti iz vise razloga!zato sam rekao da savsena dnd igra za mene nije pronadjena:( dok mi je nw2 najbolja igra u tom dnd serijalu...

:ciao:

player1
16.11.2007, 17:29
U MotB ima epic feat koji ti daje mogucnost da i na rollovan 1, ako imas dobar save bonus da ti uspe save. Ne mogu da se setim imena.

polarnimeda
28.12.2007, 5:31
hmmm... zavrsio sam nwn2 i bez problema instalirao expanziju... ali kada krenem da je igram- nudi mi mog charactera koji je na lv.11 )i jos jednog istoimenog sa lv5).. a kada sam zavrsio igru, character je bio lv.20!!! zasto? cak i oprema koju imam je ona koju sam imao dok sam bio lv11...

Braveheart
28.12.2007, 5:48
hmmm... zavrsio sam nwn2 i bez problema instalirao expanziju... ali kada krenem da je igram- nudi mi mog charactera koji je na lv.11 )i jos jednog istoimenog sa lv5).. a kada sam zavrsio igru, character je bio lv.20!!! zasto? cak i oprema koju imam je ona koju sam imao dok sam bio lv11...

Pa si eksportovao svog heroja lvl. 20 iz originala?Nista drugo mi trenutno ne pada na pamet...

polarnimeda
28.12.2007, 8:38
Pa si eksportovao svog heroja lvl. 20 iz originala?Nista drugo mi trenutno ne pada na pamet...
ja sam debil! :) tnx!

player1
20.3.2008, 5:42
Izasao novi patch:
Neverwinter Nights 2 Game Update 1.12
Patch Notes - February 17, 2008

Special thanks to NWN2 Community member RPGPlayer1 for many of the spell, invocation and effects fixes.

Fixes

General
• Experience gains of zero will no longer show up in the chat log.
• Natural AC is now being properly applied to creatures.
• Use Magic Device checks, when casting from scrolls, will no longer override caster classes.
• Players will no longer see the fountain of question marks effect in the case of a missing visual effect.
• Fixed an issue where companions were replaced by familiars/animal companions during transitions.
• Fixed an issue where losing points in Use Magic Device can cause items to be unequipped and replace other items in inventory, causing the replaced items to be destroyed.

Custom Content
• Armorrulestats.2DA is now able to be recognized in-game when read from a hak pack.
• Deities.2da is now able to be recognized in-game when read from a hak pack.
Scripting
• Strings that contain a pure number will no longer be converted to an empty string when passed into a script expecting a string parameter. This bug would manifest itself such that if a call to UIObject_Misc_ExecuteScript passed along a string that looked like "9", and the script on the server side was expecting a string, the script would get an empty string instead of the "9" as expected.
Toolset
• The cost to identify items in-game will now match what is set in the toolset.
Multiplayer
• Attempting to split an item stack that is no longer in the character's inventory will no longer crash the game.
• On servers with Enforce Legal Characters turned on, characters that have swapped spells will no longer be considered invalid.
• The Player List on the Neverwinter Eye menu is now accessible via the P key and can be remapped to other keys.
• Bigby's Grasping Hand and Bigby's Crushing Hand spells will no longer crash the dedicated server.
• Transition Crashes: A new 'Shortcut Transitions=1' optional INI setting has been added. The INI entry should go in nwn2player.ini under [Server Options]. If added and set to true, a portion of the transition code will be bypassed. This will help with some of the timeouts people have run into, but will not resolve all issues. Further refinement of feedback will be gathered via the following Multiplayer fix (below).
• Transition Crashes: Log files are being expanded to include additional information to help in narrowing down the issues related to multiplayer transition crashes. The log file, located in the root of the game install directory (with the name nwn2main - no extension) will regenerate each time the game crashes.
• Players will no longer see the low-light/darkvision aura effect around the DM.

Classes & Prestige Classes

Arcane Archer
• Enchant Arrow ability will no longer add magical damage bonus to the arrows when using other Arcane Archer special abilities (should be physical). Also, in those cases, that bonus will properly be multiplied for critical hits.
• Fixed an issue where the bonus from Greater or Epic Weapon Specialization wouldn't be added to Arcane Archer arrow damage when using his special abilities. A Character's Strength bonus will no longer be added to such attacks if the character does is not using a bow with Mighty properties. Critical hits from such attacks will no longer do additional damage against creatures immune to critical hits.
• Added shooting animation for Arcane Archer's use of Death Arrow
• Attack animation will now play when Arcane Archer misses the target, when using the Imbue Arrow ability.
Arcane Scholar of Candlekeep
• The Arcane Scholar of Candlekeep will be able to choose Epic Spells from the following list: Entropic Husk, Vampiric Feast, Epic Gate, Hellball and Mass Fowl.

Arcane Trickster
• The Arcane Trickster will be able to choose Epic Spells from the following list: Entropic Husk, Vampiric Feast, Epic Gate, Hellball and Mass Fowl.

Barbarian
• Resting during barbarian rage will no longer generate fatigue penalties afterwards.

Bard
• Songs and inspirations used by Bards will no longer affect deafened creatures. Also, deaf Bards will not be prohibited from using their own songs and inspirations.
• Fixed Song and Hymn of Requiem, so they will be properly extended by the Lingering Song feat.
• Hymn healing will no longer be applied to invalid song targets
• The Bard will be able to choose Epic Spells from the following list: Epic Gate and Mass Fowl.

Blackguard
• Fixed Inflict Serious and Inflict Critical Wounds abilities for Blackguard, so they add Blackguard level as bonus damage (to replace caster level they do not have)

Eldritch Knight
• The Eldritch Knight will be able to choose Epic Spells from the following list: Entropic Husk, Vampiric Feast, Epic Gate, Hellball and Mass Fowl.

Harper Agent
• The Harper Agent will be able to choose Epic Spells from the following list: Damnation, Vampiric Feast, Epic Gate and Mass Fowl.

Pale Master
• The Pale Master will be able to choose Epic Spells from the following list: Entropic Husk, Vampiric Feast, Epic Gate, Hellball and Mass Fowl.

Red Wizard of Thay
• The Red Wizard of Thay will be able to choose Epic Spells from the following list: Entropic Husk, Vampiric Feast, Epic Gate, Hellball and Mass Fowl.

Sacred Fist
• The Sacred Fist will be able to choose Epic Spells from the following list: Damnation, Vampiric Feast and Epic Gate.

Stormlord
• The Stormlord will be able to choose Epic Spells from the following list: Entropic Husk, Vampiric Feast, Epic Gate, Hellball and Mass Fowl.
• The Storm Avatar Spell will now work on weapons with electrical damage bonus.

player1
20.3.2008, 5:42
nastavak:
Warlock
• Warlocks are now able to take Create Wondrous Item and Create Magical Arms and Armor feats at the appropriate levels.
• Fiendish Resilience will now regenerate the appropriate amount of health per round, instead per second.

Warpriest
• The Warpriest will be able to choose Epic Spells from the following list: Damnation, Vampiric Feast and Epic Gate.

Spells
• Burning Hands will no longer check the caster for spell resistance in some situations.
• Color Spray will no longer check the caster for spell resistance in some situations.
• Cone of Cold will no longer check the caster for spell resistance in some situations.
• Mestil's Acid Breath will no longer check the caster for spell resistance in some situations.
• Prismatic Spray will no longer check the caster for spell resistance in some situations.
• Creeping Cold: damage will no longer depend on other spells cast in following rounds.
• Greater Creeping Cold: damage will no longer depend on other spells cast in following rounds.
• Enervation will no longer roll two touch attacks and, if maximized, it will no longer double the number of levels lost, except on critical hits. Corrected the missing visual effect.
• Ghoul Touch spell: the fumes emitted by a paralyzed target will reduce the attack bonus properly (not just damage, saves and skills) and will no longer affect the caster on hardcore difficulty.
• Ghoul Touch fog effect will no longer affect targets immune to poison.
• Ghoul Touch fog effect will now dissipate if target is freed from paralysis.
• Glass Doppelganger spell: damage reduction of the copy is 15/bludgeoning and the copy will no longer copy the gold and items from the original/target character.
• Shadow Simulacrum will not make a copy of target's gold and items.
• Grease spell: movement reduction effect always gets applied (no save).
• Greater Heroism will no longer stack with Heroism when cast on other characters.
• Heal and Harm spells will now require touch attack on hostile targets.
• Heal Animal Companion spell will no longer be able to heal creatures and characters that are not considered animal companions.
• Fixed a bug with Ice Storm in which some targets would not take damage if another creature was killed during the spell's duration.
• Infestation of Maggots will no longer affect creatures immune to diseas. Also, if using Hardcore rules, it will only kill creatures that have their Constitution reduced to zero, not three (3).
• Inflict Wounds spells will now roll proper attacks when targeting friendly undead.
• Invisibility Sphere will now end properly if invisibility is canceled on the caster.
• Isaac's Missile Storm spells will no longer lose missiles if cast on an area with both friends and enemies.
• Mass Aid spell will no longer check for the Spell Resistance of the target.
• Depleting temporary hit points granted by Mass Aid will no longer remove other effects, nor will it stack with itself or the Aid spell.
• Mass Charm Monster will no longer affect the caster or friendly targets on hardcore difficulty. Mass Charm Monster will now charm the proper number of monsters. Other creatures will no longer be dazed if the player character is affected.
• Mass Curse of Impending Blades spell now has the proper 20ft radius (will not affect creatures outside target marker).
• Mass Death Ward will no longer check the spell resistance of targets.
• Mass Lesser Vigor will now have the proper area of effect to match its targeting marker.
• Melf's Acid Arrow
o Continuous damage will have correct duration (not 1 round less).
o If it misses the target, it will not cancel Acid Arrow currently in the effect.
o If it hits the target, it will not prolong Acid Arrow currently in the effect to last as long as new effect (fixed to not stack).
• Mind Fog will no longer affect targets immune to mind affecting spells.
• Mirror Image can now be properly dispelled and will now work properly when maximized.
• Moon Bolt can now be properly Extended, Empowered or Maximized.
• Nature's Avatarcan no longer be used on polymorphed/wildshaped creatures.
• Phantasmal Killer will no longer affect creatures immune to Fear.
• Polar Ray will now double damage on a critical hit.
• Vampiric Touch will now double damage on a critical hit.
• Recitation will no longer stack with itself.
• Scare will now affect multiple targets correctly, and that fear on them can be properly dispelled.
• Scorching Ray will now affect the proper number of hostile creatures in an area. The visual effect on Scorching Ray will now display properly.
• Fixed the Shadow Conjuration version of Web spell, so that movement decrease gets properly removed after exiting the affected area.
• Shadow Simulacrum will now copy creatures up to twice the caster level, not half the caster level.
• Fixed Shout, Greater Shout and Mass Drown, so they will no longer ignore some creatures in the targeting area.
• Shroud of Flame spell:
o Will no longer stack with itself.
o damage will no longer depend on other spells cast in following rounds.
• Silence spell will now only check for spell resistance when targeted directly on hostile creature. Also, targets immune to silence effects will get sonic immunity properly removed when exiting the area of effect.
• Storm Avatar will now work on weapons with electrical damage bonus.
• Fixed the Sunbeam and Sunburst spells so that a single Reflex save protects against both damage and blindness (and Vampire death, in case of Sunburst), instead of rolling several separate saves.

player1
20.3.2008, 5:43
nastavak:
• Tasha's Hideous Laughter will no longer affect targets protected by Protection from Good/Evil, if it should apply.
• Weird will no longer affect targets protected by Protection from Good/Evil, if it should apply.
• Undeath to Death will now have the proper 30ft radius (won't affect undead outside target marker).
• Vampiric Touch will now have the proper effects when Maximized (drains 6HP per die, instead of 8 ).
• Vitriolic Sphere will no longer depend on other spells cast in later rounds for damage calculation, and will no longer ignore some creatures in the area of effect.
• Wail of the Banshee will now require the proper number of saving throws and the death effect will be applied more quickly.
• Wall of Fire damage will now be capped properly at 2d6+20 (and not at just 20).
• Wall of Greater Dispel Magic is now properly capped at caster level 15, not 10.
• Bless can now target the ground, and not just creatures directly.
• Dismissal can now target the ground not just creatures directly.
• Scare can now target the ground not just creatures directly.
• Song of Discord can now target the ground not just creatures directly.
• Undeath to Death can now target the ground not just creatures directly.
• Lesser Planar Binding can now target hostile outsiders.
• Planar Binding can now target hostile outsiders.
• Mass Aid can now be Extended with metamagic.
• Mass Death Ward can now be Extended with metamagic.
• Fixed the visual effects for Blade Barrier, so that swords don't disappear right after spell is cast.
• Fixed the visual effects for Evard's Black Tentacles, so that tentacles stay for full spell duration.

Warlock Invocations
• Eldritch Blast will no longer deal double damage to creatures immune to critical hits.
• Eldritch Chain:
o It will not arc to secondary targets when primary one was missed.
o Will now perform the proper number of attack rolls on secondary targets.
o Secondary targets will get doubled damage on critical when appropriate.
• Eldritch Cone will no longer injure the caster on Hardcore difficulty
• Curse of Despair stat penalty will now mimic that of Bestow Curse spell (-3, not -2 to all attributes). Also, attack penalty on successful save will last properly for 10 rounds and will no longer be permanent.
• Otherworldly Whispers, will no longer behave like a hostile invocation (rolling initiative, putting character into combat stance, etc...).
• Tenacious Plague:
o Fixed a bug where the swarm would sometimes ignore valid targets.
o Dispelling will remove continuous damage as well as effects.
o Will no longer register a miss if you match your target's Armor Class.
• Eldritch Doom targeting marker now matches the area affected (old marker was smaller then area affected).

Creature Abilities
• Death Knights can still be affected by divine damage if they evade fire damage.
• Fixed Cones of Acid, Fire and Frost used by some creatures, so that saving successfully from their damage won't make other targets in area get even less damage. Nor would failing the save make targets get identical damage.
• Fixed Fear auras used by some creatures (dragons included), to prevent characters immune to fear or mind effects from getting penalties.
• Ghast and Hezrou auras will no longer affect creatures immune to poison.

New Features

Multiplayer
• When a player gains 0 XP, the server no longer sends a message to the player to inform them they gained 0 XP.
• Dedicated Server Max Players limit has been increased to 96.

Scripting
• A lerptime attribute was added to the UIProgressBar GUI object. This allows you to adjust the time it takes to interpolate.
the UIProgressBar GUI object now takes a:
'lerptime' parameter which lets one adjust the time it takes to interpolate.
In order to interpolate, either the:
lerpincrease=true
or
lerpdecrease=true
or both attributes need to be present for the UIProgressBar.
• Two new functions added - GetNum2DAColumns and GetNum2DARows - that will return the number of columns or rows in a 2DA.
• void SetScale(object oTarget, float x, float y, float z) function added
• float GetScale( object oTarget, int axis) function added

User Interface
• Players are now able to double-click on their portrait in the character sheet and bring up the portrait selection menu. Through this menu, the player is able to select a new portrait for themselves. All players on a server must have a copy of the portrait in order for the custom portrait to be seen.

Toolset
• A new ERF Editor plugin has been added to the toolset. This plugin allows you to edit ERF files and create/edit Hak files from within the toolset.

player1
20.3.2008, 18:09
A RPGPlayer1 koga pominju sam ja, cisto da znate...

Asmodeus
28.7.2008, 23:08
Konacno sam zavrsio MotB.
Nisam imao poteskoca u fajtu. Previse lak uzevsi u obzir epic featove i spellove od 21lvl+. Epic vampiric feast, hellbal, i epic gate na 3 lika u grupi, i nema problema ni sa jednim protivnikom...
Enchant je mocan i previse dostupan, tj. mogu jedno 15 itema da enchantujem bez prevelikog istrazivana van main questa:D, dok sam nwn za jedan bolji enchant trazio sastojke pola igre.
Prica je dobra, mada mislim da je mogla biti jos dramaticnija tj. da se promeni kompletan poredak planes-a i zakoni bogova, tako sto bi glavni protagonista unistio wall of the faithless. A to se nije desilo zato sto je God of the dead zapretio da ce ga proterati iz njegovog domain-a "with a single thought". A nije ga proterao u startu kad je napao city of the dead. Prilicno naivno. Nisu se developeri usudili da menjaju nista drasticno, ostavili su za NWN3,4,5... BTW, odusevio me razgovor sa Myrkulom, very cool talking to a dead god:kreza:

Guardian
29.7.2008, 16:28
Mislim da Obsidian nemože da uništi Wallof the Faithless, to je već maltene brand za D&D, a wizard of the coast ga ne bi dozvolili srušiti, pa ni u igri po D&D pravilima!

:ciao:

Asmodeus
29.7.2008, 21:14
U kom smislu je brand? :icon_scra
Ko odlucuje kakav ce storyline biti? Wizards of the Coast ili Obsidian?

voodoo_
29.7.2008, 21:23
WotC daje poslednju reč oko svega vezanog za D&D.

Asmodeus
29.7.2008, 21:40
Nisam znao za taj podatak. THX
Mislio sam da je EA jedini u svetu igara koji tezi da naustrb price jedan naslov izda u sto vise nastavaka:opanachke

Guardian
30.7.2008, 0:18
Možda ne možeš da ih uporediš sa EA, ali Wall of the Faithless je nešto jako staro u D&D svetu i ne verujem da je jedna igra vredna rušenja nečeg dosta značajnog u celom tom sistemu!

:ciao:

Asmodeus
30.7.2008, 0:43
Point taken:)
Razumem da AD&D fransizu (kako stonu tako i elektronsku) mnogi fan-ovi smatraju za "alternativnu religiju", kao sto, primera radi, Korejanci gledaju na Starcraft, pa zbog toga bi bilo kakva drasticnija promena dovela do burnih reakcija.
Pitanje:
Pominje li se Wall of the Faithless kao bitan deo price u jos nekom AD&D naslovu poput BG-a, Icewind Dale-a itd., ili se pominje samo u table verzijama kao deo lore-a? Pitam jer do sada igrao samo NWN naslove i njihove ekspanzije (nisam mogao da se naviknem na arhaicnu grafiku Baldur's Gate-a 1 kao i cinjenice da je igra ogromna...)

vertigo
30.7.2008, 1:03
Koliko ja znam ne spominje se. I da dodam... Wall of Faithless je opisan u Forgotten Realms Campaign Settingu (koji je pravljen za DnD). Postoje jos dosta svetova pravljenih za DnD, ali Wall of Faithless je konkretno vezan samo za Forgotten Realms (svet se inace zove Abeir-Toril, a kontinent na kojem se odvijaju radnje vecine cRPG igara se zove Faerun).