PDA

Prikaži potpunu verziju : Najbolji horror film ikad napravljen?

Strane : 1 [2] 3

Nicolas
5.11.2006, 3:39
Non taken.
Ma skontao sam to;) , nasmejao me je, ustvari u pocetku zbunio pa nasmejao:opanachke

@Teva Sasav je:kreza: :kreza:

Helingen
7.11.2006, 0:54
Da li je neko gledao film o Dilanu Dogu?
Igra ga Rupert Everet po kojem je Dilan i nacrtan.

leka
7.11.2006, 1:10
DellaMorte DellAmore. Odlican je. A i duhovit u isto vreme.

Simke
9.11.2006, 6:47
Postavio sam listu kao što smo rekli,
raspored na njoj je (donekle) na osnovu vaših glasova:

6 - The Thing (1982)
4 - Alien (1979)
4 - Hellraiser (1987)
4 - Pet Sematary (1989)
4 - Blair Witch Project (1999)
4 - Texas Chainsaw Massacre (1974)
3 - The Shining
3 - The Exorcist (1973)
3 - Psycho (1960)

ostali filmovi su dobili neki dva, neki samo jedan glas ...
bez glasova ovaj put niko nije ostao :)
što ne znači da to nije moguće da se desi na postavljenoj listi.

Možda će vam biti zanimljivo da vam kažem kako je tema u kojoj ste predlagali svoje liste, tj najbolje filmove skoro 300 puta bila vidjena a liste je postavilo 14 članova, kojima se zahvaljujem na saradnji.

FRIghTMaN
9.11.2006, 13:49
Hvala Simketu sto je uslusio molbu i profesionalno odradio posao izabira filmova i samo postavljanje konacne liste.
Sat' cemo vidimo koj' ce pobediti :to_care:

Alokin
9.11.2006, 13:52
Jer neko gledao Hostel i sta misli o filmu?:)

Leeroy Jenkins
9.11.2006, 14:25
Blair Witch Project je super film pogotovo ako prvo pogledas dokumentarac o filmu. Mnogo je strasniji film. Ja sam slucajno odgledao tu emisiju a nisam imao pojma o filmu i bas je bio trip. A i nisam provalio foru sa kucom na kraju filma dok nisam nabavio igru.

FRIghTMaN
9.11.2006, 16:24
Hostel je veoma dobar film... ima scena za pamcenje a i sama ideja je za veliku pohvalu.
Moram reci da me je novi TCM (Texas chainsaw massacre) odusevio... ako ste gledali neki od proslih 4 delova koje je rezisirao Hooper, videcete da u ovom delu u kome je Hooper bio samo pomocnik glavnog rezisera objasnjeno mnogo stvari koje u proslim delovima nisu otkrivene.Da bi shvatili o cemu pricam morate pogledati film.
Texas Chainsaw Massacre The Beginning :nov_guita :n_klanja:

Rocker
10.11.2006, 2:07
Ja bih za Hostel pre rekao da je bolesni psiho-triler nego horor. Gomila paćenika! Smučio mi se film. A kako su Ameri pametni, opet će se naći neki koji će da imitira scene iz njega (kao što je bio slučaj sa gomilom filmova/igara).

Kaiser Soze
10.11.2006, 4:17
Groblje kucnih ljubimaca zbog soundtracka by Ramones. :D

Milan Milicevic
10.11.2006, 7:22
Hils Have Eyes je najbolji :)

markopaun
10.11.2006, 12:09
Isterivanje djavola iz Emili Rouz

Rocker
10.11.2006, 13:02
Hils Have Eyes je najbolji :)
Same shit as Hostel! Horori su filmovi u kojima nešto nadprirodno/vanzemaljsko/nedokučivo čulima pravi ršum a ne gomila manijaka.

Mr.Eco
10.11.2006, 15:36
Najbolji horor Davitelj protiv davitelja :kreza: :Freddy: :rofl:

sasha vukelic
10.11.2006, 15:49
ne spada bas u ciste horore, ali: saw 1/2/3

zone2403
11.11.2006, 3:13
Same shit as Hostel! Horori su filmovi u kojima nešto nadprirodno/vanzemaljsko/nedokučivo čulima pravi ršum a ne gomila manijaka.
Uf, po ovoj definiciji ni Psycho nije horor, a evo ga na listi. Mada u pravu si za film, nabavio sam ga i odgledao, uprkos upozorenju, i ono, :confused:
teska glupost!

FRIghTMaN
15.11.2006, 14:02
slither 2006 moze da se pogleda od novijih ;)

Bifrost
15.11.2006, 22:37
Mermaid Chronicles Part 1: She Creature

Rocker
15.11.2006, 22:59
Mermaid Chronicles Part 1: She Creature
I meni se svideo ovaj. Jel' postoji drugi deo? Naslov filma ja malo konfuzan...:icon_scra

FRIghTMaN
16.11.2006, 15:18
I meni se svideo ovaj. Jel' postoji drugi deo? Naslov filma ja malo konfuzan...:icon_scra

Poznat mi je naslov...i cak mislim da ima vise od 2 dela...pogledacu u kolekciji pa cu javim :D

FRIghTMaN
25.11.2006, 11:10
:n_klanja: Masters Of Horror - 1x04 - Jenifer :n_klanja:
oyfg... znaci film sece... definitivno prelepo delo od Argenta

Helingen
25.11.2006, 21:59
Pre neki dan sam gledao Sillent Hill.
Film je straubalan. :Freddy:

Ko je igrao igru zna o cemu pricam.

Rocker
26.11.2006, 21:06
:n_klanja: Masters Of Horror - 1x04 - Jenifer :n_klanja:
oyfg... znaci film sece... definitivno prelepo delo od Argenta
Extra je Jennifer, ali mi se Homecoming više sviđa (6-ta epizoda)! Ma ceo serijal je Extra!!! Ako neko zna gde ima drugi serijal, nek' se javi na PM!:dzavo:

FRIghTMaN
26.11.2006, 23:33
oyfg Rocker did u just sed that there is a f* second serial of this...
where....who...when...
must have it

[Imzadi]
5.12.2006, 1:19
O čemu se radi u tom filmu Jennifer? Kog je tipa... ? Krvav, morbidan, duhovi, đavoli?:confused: :Freddy:

Master Neo
5.12.2006, 1:22
Ljudi a Vestica iz blera? Nikada ga nisam odgledao celog odjednom... Zamislite da se vama tako nesto desi... Po meni najbolji horor, ikada, pogotovo zato sto nije reziran vec se tako sve i desilo.

Rocker
5.12.2006, 9:14
']O čemu se radi u tom filmu Jennifer? Kog je tipa... ? Krvav, morbidan, duhovi, đavoli?:confused: :Freddy:
To moraš da vidiš!;) Jeste prilično krvav, ali to uopšte nije u prvom planu i ne smeta (koliko go d neko bio alergičan na gore scene. Sam kraj filma objašnjava njegov početak a u tome je i sva lepota istog.:aplauz:

Shang Tsung
5.12.2006, 15:54
Sajlent hil je zaista nesto posebno od horora novijeg datuma.

Rocker
5.12.2006, 16:00
Sajlent hil je zaista nesto posebno od horora novijeg datuma.
Mene nešto i nije baš oduševio. Očekivao sam ipak više.

Skols
5.12.2006, 18:41
uzas amitvila

tosheen
5.12.2006, 19:33
Ljudi a Vestica iz blera? Nikada ga nisam odgledao celog odjednom... Zamislite da se vama tako nesto desi... Po meni najbolji horor, ikada, pogotovo zato sto nije reziran vec se tako sve i desilo.
ako je istinit kako postoji drugi deo filma
:confused:

FRIghTMaN
6.12.2006, 15:54
Definitivno postoji drugi serijal Masters of horror...
imacu prve 3-4 epizodice za par dana pa cu postujem utiske.

Dirty Sanchez :Battered:
- nije horror...nesto kao na semu "DZEKESA" al mnogo brutalnije.

Bojan
7.12.2006, 0:33
Chudi me da the Grudge nije upao na listu. S obzirom da je stvatno jedan od "nasjtrashijih". U svakom sluchaju moj glas ide njemu.

Master Neo
7.12.2006, 1:43
ako je istinit kako postoji drugi deo filma
:confused:
Drugi deo je fora, uopste nije pravi, samo je prvi deo pravi. Sto se tice drugog dela, drugovi ubijenih su hteli da zarade, i napravili, kao nastavak, bez veze.

Belfegor
9.12.2006, 0:24
Hostel, hostel i opet hostel:alealeee:

Lord
9.12.2006, 16:50
Po meni hostel nije horor vec obicno izivljavanje bez smisla. Ali to je samo moje skromno misljenje :ciao:

Rocker
9.12.2006, 17:33
Po meni hostel nije horor vec obicno izivljavanje bez smisla. Ali to je samo moje skromno misljenje :ciao:
Slažem se.;) Dokaz kakvih samo paćenika ima i šta je sve ljudski um u stanju da smisli!:boodala:

FRIghTMaN
10.12.2006, 14:26
Slažem se.;) Dokaz kakvih samo paćenika ima i šta je sve ljudski um u stanju da smisli!:boodala:

Momci upravu ste vi ali ipak... film poseduje odredjenu dozu kvaliteta i nekomercijalnosti,naravno mislim na samu temu a i par scena od kojih smo se svi najezili.Mislim da je veca glupost Tamara nego Hostel.
:paranoia:

Rocker
10.12.2006, 20:06
Momci upravu ste vi ali ipak... film poseduje odredjenu dozu kvaliteta i nekomercijalnosti,naravno mislim na samu temu a i par scena od kojih smo se svi najezili.Mislim da je veca glupost Tamara nego Hostel.
:paranoia:
Šta znam...Meni je Tamara još i bila simpatična kad je poredim sa Hostelom i sličnim slasherima (hills have eyes i sl.). Nego, jel' si uspeo da nađeš drugi serijal Masters-a?;)

FRIghTMaN
10.12.2006, 21:01
Nazalost jos uvek ne... ali trudim se.
Moze se ocekivati ovih dana :opanachke

Mil00rad
12.12.2006, 18:31
Brod Duhova.Kad sam ga gledao ujutru delovao mi je kao komedija,ali nocu...:paranoia:

FRIghTMaN
18.12.2006, 14:03
Kako se priblizuje nova godina... valjalo bi da uz kupljene poklone staviti valjanu cestitku.E tu ja dolazim kao Big Help :kreza: , pa na pr.ako ste zaljubljeni napisete na cestitku sledece: - Evo je i NG a meni i dalje cudan osecaj u stomaku...mislim da sam zaljubljen u tebe jer mi leptirovi u stomaku pojedose jetru.
-Ili naterate neko dete iz vrtica da vam nacrta Dedu mraza i napise iznad Hepi Faking Nju Jir.
-I jos jedna donesete voljenoj osobi poklon i kazete nisam ti to ja kupio neki lik ubio deda mraza i na travi pored sam nasao poklon sa tvojim imenom.poz

Leeroy Jenkins
20.12.2006, 21:52
Film Vestica iz Blera je mnogo strasniji i jasniji ako prvo pogledate dokumentarac o tom snimku i kako je nastala legenda. Mislim da se zove Curse of Blair Witch. Da li je neko probao igru Blair Witch ? Provalio sam foru sa kucom na kraju filma tek kada sam odigrao igru.

FRIghTMaN
20.12.2006, 23:01
Igra Blair Witch je meno licno isekla...zvukovi krvi koja kaplje sa plafona i likovi koji banu posle bljeska groma.Naravno mislim na prvi deo igre...unistalirao sam ga posle 2 dana da se nebi frapiro.:eek:

FRIghTMaN
1.1.2007, 14:18
Srecna Nova... s malim zakasnjenjem :Freddy:

flaster
21.1.2007, 23:40
Alien sa liste! Definitivno, mada je vise rijec o najboljem SF ostvarenju.

Van liste, Jaws (Spielberg), isto kao i u slucaju Aliena, ne bas doslovno horror.
Takodje Halloween. Ne mogu da vjerujem da ste sa liste ispustili majstora Carpentera.

Inace, ljubitelj sam horror zanra od malih nogu, ali jedina dva filma koja sam jedva odgledao do kraja su ustvari oni koji pripadaju pravcu crni realizam: Irreversible i Hard Candy. E to je horror!

FRIghTMaN
22.1.2007, 12:48
Hard Candy po meni nije horror... a zasto smo izostavili Helloween, pa da sam ja sam pravio listu bila bi malo drugacija... ali moderatori su predlozili da svako postuje svoju listu najboljih horrora pa napravimo zajednicku "noobovsku" listu.
Jbg...jer ovde ima jako malo ljudi koji i znaju sta je horror i upravo zbog toga je Alien na listi.

Shang Tsung
22.1.2007, 16:05
Za "Blair Witch" se moze reci da je ostvario jedini uspeh time sto je sa preskromnim budzetom ostvario veliku finansijsku dobit, nista vise.Chist prosek.
2jka je chist krsh...

flaster
24.1.2007, 21:20
Hard Candy po meni nije horror...
Ma znam, drama je. Ali scena kastracije od cirka oko 20 minuta je mucna do bola. Lakse mi je odgledati 3000 horrora, nego neko od ovih realisticnih ostvarenja.

Isto vazi i za Irreversible. Moja reakcija kod onog lupanja glave bila je:"Ljudi, pa oni ubise covjeka namrtvo!"

Neka hvala! Ja vise volim da se zabavim uz punokrvan horror, nego uz neki od ovih uradaka, inspirisanih irackim nacinom eliminisanja peruti.

mAsterokrata
2.2.2007, 14:37
Hard Candy je extra film...nije horor, ali je ipak ideja na mestu:dzavo: lik je bas izradjen od strane male devojcicicice:D
Mada sam skoro gledao jedan malo bolji horor "The Gravedancers" solidno odradjeno...kad nema bolje:)
Pzz za Fright-a

[Imzadi]
2.2.2007, 20:34
Dead End. (da li sam ga već pomenula? )

Živo me zanima da li je neko odgledao ovaj film, i šta smatra da se ustvari desilo, pošto je priča jako uvrnuta i konfuzna na kraju... Doduše, ja sam shvatila u čemu je fazon :p
Preporuka za sve ljubitelje horora:Freddy:

flaster
2.2.2007, 22:05
Posljednje sto sam gledao su "novi" naslovi (hmm... ko pominje pirate? :o ):
Clive Barker's the Plague, Stay Alive i Pumpkin Karver. Generalni utisak je da su svi dosta slabiji od klasicnih ostvarenja. Vise se ide na to da se gledaocu ogadi film. Nema vise starog dobrog suspensa i "iza djale" atmosfere.

Kad samo uporedim Petak 13 (veceras gledam 2. dio, Jasona sa vrecom na glavi. ;)) i ovo tinejdzersko smaranje danas.

Horror! Sto bi rek'o Brando u Apokalipsi!

Dobra stara vremena... Eh!

Imzadi:

Dead End je jedan od izuzetaka u novijoj produkciji i jedan od filmova koji mi se dopao. Malo jeste 'woo woo', ali to je poenta.

Rocker
2.2.2007, 22:10
Ja sam ga odgledao poodavno. Solidan je. Mrzi me sad da objašnjavam kako sam ga ja razumeo, bitno je da jesam :to_care: ...a i da ne kvarimo utisak ljudima koji nisu gledali a hteli bi.

flaster
2.2.2007, 22:12
Zaboravih. Takodje preporucujem Slither.
Isto je novi film, nije klasicni horror, strasno je blesav. Uzivao sam gledajuci ga.
Topla preporuka.

[Imzadi]
3.2.2007, 2:26
Pacovi - sad je bio na rts-u... Gadan, strašan, zlokoban:icon_evil
http://www.imdb.com/title/tt0282418/ Dobio je nisku ocenu, ali je ipak dobar za moj ukus.

mAsterokrata
3.2.2007, 2:32
Kad vec pominjete Dead End, ima jos jedan film uradjen na slican kalup "Reeker" isti fazon niko nema pojma sta se desava do kraja.
Dalje dodao bih jos i malo manje poznato ali interesantno ostvarenje "Dead Birds" znaci ako volite trip horore odgledajte obavezno, radnja se desava za vreme gradjanskog rata u Americi. Ima jos dosta novih filmova koji zasluzuju da se pogledaju, ali treba ih se setiti...uh umalo da zaboravim japansko-kinesku bolestinu "Black Night" jos jedan film sa kosookima i vodom, kosom i raznim nehigijenskim materijalom koji ostaje posle tusiranja:D

flaster
3.2.2007, 11:05
Ah Japanci!
Meni ih je dosta nakon Three Extremes iliti Saam gaang yi! Neka hvala!

Iris
3.2.2007, 13:02
Saam gaang yi NIJE japanski film! Zar ti ime filma ne zvuči nekako... korejski? Ili... kineski? Kao i imena glavnih glumaca. :D

Milan Maunic
3.2.2007, 13:14
:tapsh: Sto se tice horora starijih generacija:Hellraiser 1-7, The Stand, It,
Langoliers, Pet Cemetary, Firestarter, Cujo, Omen( svi delovi), Poltergeist, Alien 1,2,3...ne mogu reci da su bili fenomenalni sto se tice efekata,ali su jezivi.Prica, likovi, radnja, okruzenje...
Ovi novi horori su nabudzani sa efektima i glumcima, ali mali broj ima tzv. "chill factor".Mada ima i dobrih: Ring I, Exorcism of Emily Rose, Dawn of the dead,Jeepers Kreepers, Saw I, II, III, Event horizon
Nazalost, ima i mnogo "horora" koji su :rofl: od komedije.Scream, I know what U did last summer(+ svi nastavci), Wrong turn, Texas Chainsaw massacre, Hostel, House of wax, Final destination (svi delovi), Grudge...
Ja jos uvek mislim da ko hoce da napravi dobar horor treba da procita dela majstora i nesto izmixuje od toga.King, Simons, Barker, Gejmen, Straub, Volf...
naravno ovo je moje misljenje.Ipak, ukusi se razlikuju.:ciao:

mAsterokrata
3.2.2007, 15:38
Slozio bih se sa gore navedenim sem u vezi "Texas Chainsaw Massacre". Pratim taj hm..kako nazvati fenomen-serijal vec dugo i mogu reci da se trude iz nastavak u nastavak. Prica u sustini nije istinita ali ko zna ima svakakvih bolestina u tim malim Americkim gradicima.... pa kad pomislim na bolestinu da neko nekoga iskasapi motorkom....najezim se. Hail to the King:dzavo: (Ash:alealeee: )

FRIghTMaN
3.2.2007, 17:01
:tapsh: Sto se tice horora starijih generacija:Hellraiser 1-7, The Stand, It,
Langoliers, Pet Cemetary, Firestarter, Cujo, Omen( svi delovi), Poltergeist, Alien 1,2,3...ne mogu reci da su bili fenomenalni sto se tice efekata,ali su jezivi.Prica, likovi, radnja, okruzenje...
Ovi novi horori su nabudzani sa efektima i glumcima, ali mali broj ima tzv. "chill factor".Mada ima i dobrih: Ring I, Exorcism of Emily Rose, Dawn of the dead,Jeepers Kreepers, Saw I, II, III, Event horizon
Nazalost, ima i mnogo "horora" koji su :rofl: od komedije.Scream, I know what U did last summer(+ svi nastavci), Wrong turn, Texas Chainsaw massacre, Hostel, House of wax, Final destination (svi delovi), Grudge...
Ja jos uvek mislim da ko hoce da napravi dobar horor treba da procita dela majstora i nesto izmixuje od toga.King, Simons, Barker, Gejmen, Straub, Volf...
naravno ovo je moje misljenje.Ipak, ukusi se razlikuju.:ciao:

Pod 1 Alien 1,2,3 nisu horrori vec SF...pod 2: Ovo sto si nabrojao u "nabudzene nove horrore" tu nespeda Down of the dead.Zatim poredis Scream i TTCM...Wrong Turn ti je smesan...mislim covece ti imas ozbiljnih problema sa ukusom.Poredis babe i zabe i tvrdis neke stvari koje nemaju veze sa zivotom.
:n-cc2:

Ocelot
3.2.2007, 17:39
Jedan od najboljih horor filmova koji sam gledao je Dark Water http://www.imdb.com/title/tt0308379/

mAsterokrata
3.2.2007, 18:29
"Dark Water" je odlican film svi kojima se dopao treba definitivno da pogledaju i nesto slicno pod imenom "Black Night".
Tako je Fright samo im kazi....ima ovde ljudi koji su bas dosta propustili u proslosti sto se tice horor filmova. Vratite se u proslost i odgledajte stare stvari, vredne su toga necete se pokajati:icon_stud :Freddy:

Iris
3.2.2007, 19:28
Pod 1 Alien 1,2,3 nisu horrori vec SF...pod 2: Ovo sto si nabrojao u "nabudzene nove horrore" tu nespeda Down of the dead.Zatim poredis Scream i TTCM...Wrong Turn ti je smesan...mislim covece ti imas ozbiljnih problema sa ukusom.Poredis babe i zabe i tvrdis neke stvari koje nemaju veze sa zivotom.

Ovo nije način za vođenje uljudne konverzacije. Milan je sam rekao da je post proizvod njegovog mišljenja i da se ukusi razlikuju. Tvoje mišljenje koje se ne slaže sa njegovim si izneo na ovako ružan način, i još se posle toga našao novopečeni pametnjaković da podbada... ne valja ti to, ovaj nikako sinko! :dedica:

I kasnije pitate zašto su vam brisani ili prepravljani postovi... :mad:

flaster
3.2.2007, 22:37
Saam gaang yi NIJE japanski film! Zar ti ime filma ne zvuči nekako... korejski? Ili... kineski? Kao i imena glavnih glumaca. :D
Hell Geez!
U pravu si! :boodala:
Do mene je!

Sto kaze Chris Tucker u 'Rush Hour' svi su oni isti. :)

Frightman:

Alien jeste horror. SF horror podzanr tacnije. Rijetko koji film ima tako dobar suspens. Da te samo podsjetim na scenu u kojoj Tom Skerritt naleti na Aliena. I dan danas iskocim iz stolice, iako znam sta ce da se desi.

mAsterokrata
4.2.2007, 0:35
Da, da o ukusima ne treba raspravljati, ja licno obozavam "Alien" serijal ali to nikad u zivotu nisam dozivljavao kao horor...SF svakako ali horor ne. No nebitno to je isto kao kad neko kaza da bolji horor od "Scream" nije gledao:rofl: npr te tinejdzerske "horore" treba zabraniti zato sto samo blate zanr.

Hm...pitam se na koga se odnosilo ovo novopeceni pametnjakovic? Mir tamo da ne palim testeru:dzavo:

FRIghTMaN
4.2.2007, 3:49
Iris ti ispravljas postove i kad treba i kad netreba .... tako da o tome ne treba raspravljati a sto se tice Milana.. kao sto je on iskazao svoje misljenje tako sam ja iskazao svoje.Ako je iskrenost kaznjiva nekim vasim mederatorskim zakonom onda se izvinjavam od sad cu lagati.Cheers

Rocker
4.2.2007, 4:52
Moram da malo branim koleginicu...:to_care:
Iris ti ispravljas postove i kad treba i kad netreba .... tako da o tome ne treba raspravljati
Post ti opšte nije bio prepravljen, samo ti je skrenuta pažnja na ton i način obraćanja :
...mislim covece ti imas ozbiljnih problema sa ukusom.Poredis babe i zabe i tvrdis neke stvari koje nemaju veze sa zivotom.
Na šta ti je Iris odgovorila
Ovo nije način za vođenje uljudne konverzacije ... Tvoje mišljenje koje se ne slaže sa njegovim si izneo na ovako ružan način

a sto se tice Milana.. kao sto je on iskazao svoje misljenje tako sam ja iskazao svoje.
Da, ali on je to naglasio, dok si ti izneo svoje na prilično podrugljiv način.:a_whistli
Ako je iskrenost kaznjiva nekim vasim mederatorskim zakonom onda se izvinjavam od sad cu lagati.Cheers
Naprotiv, po našem "moderatorskom zakonu", laž je kažnjiva. Postoji mnogo lepši način da nekome kažeš da nije u pravu. Vidiš kako ja to diplomatski radim?:opanachke

Iris
4.2.2007, 12:40
Hvala kolegi na asistenciji, i dodaću samo jednu stvar...

FRIghTMaN, niko od tebe ne traži da lažeš već da na civilizovan način i argumentovano izneseš svoje mišljenje. Ti to nisi uradio, već si uvredio drugu osobu. Ako to ne shvataš ne možemo ti pomoći, moderatori nisu ovde da vas uče kako da govorite i kako da se ophodite jedni prema drugima... jedino što možemo je da prepravljamo postove da se ružnoća ne bi videla.

Ali eto, ne radimo to baš svaki put... :nov_guita

FRIghTMaN
4.2.2007, 13:42
Ha... pre nekoliko meseci dobio sam par licnih poruka od raznih ljudi koje su bile otprilike ovakvog sadrzaja,"Covece zasto ti je obrisan ili prepravljen post bla bla".
Neko vreme se vodila rasprava o tome kako nam menja te postove bez potrebe.
Na pr. meni je ispravljen post da bi se uklonio 1 smajli jer sam stavio 3 zaredom.
Al ok ja to nebih ni spomenuo da me niste napali bez razloga... jednostavno kako na lep nacin napisati nekom da nema pojma sa zivotom :kreza: ...nemoguce je a + to nije samo moje licno misljenje doticni Milan je uvredio sirok krug ljudi koji se malcice razumeju u horrore.
Alien - najbolji horror pa vi cete mene ljudi na dusi nositi... e sam ja slep zadnjih 20 godina pa neznam sta je horror a sta SF. oyfg :paranoia:

Za kraj... da zavrsimo ovu diskusiju. :n_klanja: Iris,:n_klanja: Rocker,:n_klanja: Milan Maunic. Ziveli vi svi meni doogo doogo

Rocker
4.2.2007, 14:56
jednostavno kako na lep nacin napisati nekom da nema pojma sa zivotom :kreza: ...nemoguce je a + to nije samo moje licno misljenje

Npr. ovako : "Alien serijal nije baš tipičan predstavnik horor žanra, pre spada u SF nego u horore". Jel' toliko teško?;)
doticni Milan je uvredio sirok krug ljudi koji se malcice razumeju u horrore.

To je njegovo subjektivno mišljenje i on je to naglasio. Zašto time vređa bilo koga? Meni lično je Alien 100x strašniji od npr. Evil Dead-a koji spada u klasiku među hororima a ja ga doživljavam kao parodiju na horor.:a_whistli

ACHTUNG
4.2.2007, 16:19
Evil Dead 2 je toliko genijalan film da nemam reci.Ima nekoliko delova koji su istinski strasni,ali zato nacin na koji glavni glumac prsava kako odmice film je fenomenalan...Vrhunac je kad pocne da mu smeje soba...A tek ruka koja mu pokazuje THE finger...:aplauz: :rofl:

mAsterokrata
4.2.2007, 17:04
Evil Dead je klasik. Gledao sam sve delove i Brus Kembel je bas posteno odglumio... ne mozemo ocekivati ko zna sta ro su ipak stari cak prastari efekti, ipak film je tamo iz 1985 pa nanize ostali delovi. Film ima cudan smek, a jos cudniji uvrnuti humor, pa kad pogledamo realno i "Nightmare on Elm Street" serijal ima neki neobican i uvrnut pristup. Uf onaj 7. deo je cisto smece i zbilja nije vredan gledanja vise od 1 put.
A niko ne spominje "Children Of The Corn"? Tek je to bolest svoje vrste...mislim decica:D

ACHTUNG
4.2.2007, 21:03
E to jeste.Iskrena bolestina.Jos kad gledas kao klinac.:eek:

lucifer
4.2.2007, 21:56
Uf "Children Of the Corne" kako sam se isprepadao dok sam odgledao taj film ustvari bar polovinu!E navukao sam neke ozbiljne fobije od te gadosti!!!:eek:

Gale84
11.2.2007, 21:36
Да, заборавио сам да вас нешто питам... Колико вас уствари не меша филмове ``Лептирица`` и ``Свето Место``???????? :dzavo:

FRIghTMaN
11.2.2007, 23:17
Ja ne mesam ta dva ... jer Sveto Mesto nisam nikad uspeo da nabavim tako da sam samo Leptiricu gledao.:to_care:

mAsterokrata
15.2.2007, 21:28
Leptirica je sa vampirom, mlinom...i slicnim stvarima, a Sveto mesto bi radnja bila...gde?

[Imzadi]
15.2.2007, 22:07
Danika
http://www.imdb.com/title/tt0469062/
Film koji vas ostavlja bez daha.
Toliko je istripovan, da apsolutno nema šanse provaliti šta se ustvari desilo... (ustvari ima, ali je potrebno više od jedne teorije ;))Navodno je psihološki triler, ali zapravo više je horor, jer ima jakih elemenata horora.
Pretpostavljam da je na imdb-u dobio nisku ocenu, jer povezivanje stvari je toliko teško, da maltene vređa inteligenciju gledaoca... Izuzetno dobar film, preporučujem ga svim ljubiteljima misterioznih, teški, psiholoških trilera i dobrih horora...:Freddy:

FRIghTMaN
17.2.2007, 16:10
Danika 2006 hm... meni se nesto cini da sam gledao film na tu semu kao sto si ti opisao ali 1990- neke.
Da li zena umire na kraju? :icon_scra

[Imzadi]
17.2.2007, 17:36
Danika 2006 hm... meni se nesto cini da sam gledao film na tu semu kao sto si ti opisao ali 1990- neke.
Da li zena umire na kraju? :icon_scra

Iako je kraj mnogo konfuzan, ne umire na kraju, tako da sam 100% sigurna da to nije taj film...

Mrka Kapa
17.2.2007, 17:58
http://www.worstpreviews.com/trailer.php?id=606&item=0

Dead Silence- najavljen za ovu godinu. Podseća me ne jednu staru epizodu "Zone sumraka" sa trbuhozborcem i jezivom lutkom, s tim što u ovom slučaju ima stotinak takvih lutaka. Na sajtu kaže: From the team responsible for the international sleeper hit "Saw"--writer/actor Leigh Whannell, writer/director James Wan and producers Gregg Hoffman, Mark Burg and Oren Koules--comes the supernatural thriller "Silence." Bah, opet nešto između.

Primećujem da je dosta puta pomenut film "Others", iliti "Duhovi u nama", ali mislim da bi ga pre trebalo svrstati u trilere; najjezivije su mi u filmu bile fotografije preminulih, ali da leko od nekog "užasa". Film mi se inače dopao, najviše kraj, bio mi je neočekivan.

Dollar
19.2.2007, 1:57
Omen 1,2,3 zakon horor.
prosle godine je izasao remake 666 ne mogu da kazem da je skroz los ali orginal je neprevazidjen.

Kaiser Soze
19.2.2007, 2:10
"Kad jaganjci utihnu", prema mom misljenju. Ili mozda Hickokove "Ptice". Hm...

[Imzadi]
19.2.2007, 3:01
Omen 1,2,3 zakon horor.
prosle godine je izasao remake 666 ne mogu da kazem da je skroz los ali orginal je neprevazidjen.

Rimejk je toliko bez veze, ne može da priđe originalu... Prvenstveno zbog toga što su izostavljene neke bitnije scene, a ove koje nisu izostavljene nemaju tu jačinu kao u originalu... Druga stvar, ovaj mali što glumi Demijana, uopšte nema ono nešto zlokobno u faci što je imao glumac u originalu... baš je imao slatku, dečiju facu, a zlokoban pogled demona... Treća stvar - njegov otac, ambasador, koga je glumio neprevaziđeni Gregori Pek, sada glumi neki tip kome ne znam ime, znam samo da sam ga viđala u manje interesantnim komedijama... Itd,itd...
p.s. toliko je loš, da im je nestajalo po nekoliko metara filma na snimanju, a dešavale su se i druge uvrnute stvari ;) Ko je gledao emisiju na Cinemaniji, znaće o čemu govorim...:dzavo:

[Imzadi]
19.2.2007, 3:14
"Kad jaganjci utihnu", prema mom misljenju. Ili mozda Hickokove "Ptice". Hm...
Dobro sad... :) "Kad jaganjci utihnu" je više triler, dok je recimo II deo, "Hanibal" pravi horor... Ne razumem zašto ljudi takav film svrstavaju u triler... mislim, pravljenje skalpa na nečijoj glavi je prilično freaky :Freddy:
Nego...
Film koji vas šeta od teškog horora, do neizvesnog kraja (tipično za triler), preko pucanja od smeha,pa do dobre akcije:
Severance (http://www.imdb.com/title/tt0464196/)

Kaiser Soze
19.2.2007, 10:48
Ako se ja uplašim više od 75% filma, znači da je horor. :D

giga
19.2.2007, 11:18
Za mene je najbolji horor RING.Ima njabolju radnju i dobru pricu.

next
19.2.2007, 12:08
Ja recimo ne volim horore gde se radnja svodi na klanje,meni su takvi horori glupi i smesni,obozavam da tako kazem psiholoske horore,koji pricom ubijaju...Recimo,svojevremeno,kad je izasao-voleo sam ring,mnogo jak horor mi je i Kljuc tajni itd....
Ima li nesto slicno od novijih ostvarenja?Neka preporuka???

Jeste
19.2.2007, 12:34
']
Pretpostavljam da je na imdb-u dobio nisku ocenu, jer povezivanje stvari je toliko teško, da maltene vređa inteligenciju gledaoca...

Ček' ček', film je toliko dobar i niko ne može da ga skonta pa zato vređa inteligenciju?? Ili si uvređena pošto zapravo ti nisi skontala? Ili šta? :rofl:

Sale013
19.2.2007, 14:44
Meni je Twister najstrasniji film :D.. ovi ostali...heh.. nisu toliko strasni al ajde mozda The Ring i Silent Hill...

[Imzadi]
19.2.2007, 17:36
Ček' ček', film je toliko dobar i niko ne može da ga skonta pa zato vređa inteligenciju?? Ili si uvređena pošto zapravo ti nisi skontala? Ili šta? :rofl:
Baš imaš smisla za humor:rofl: Nego... kako bi bilo da ti odgledaš taj film, da povežeš ono što 99% ljudi koji su ga gledali nisu uspeli, pa da nas prosvetliš svojom inteligencijom? Šta misliš o tome?;)

polarnimeda
19.2.2007, 18:28
ne znam koji je najbolji ikada, ali prvo sto mi padne na pamet je:
EXORCISM OF EMILY ROSE
Jos kada znas da je zasnovan na istinitim dogadjajima.... Brrrr :paranoia:

Milan Maunic
19.2.2007, 20:44
Zamolio bih svakoga ko se smatra uvredjenim zbog moje poruke da mi oproste.Nije mi bila namera uvredim bilo koga.Ja sam samo naveo da po meni svi ti novi horori nemaju pricu koja je jeziva.Filmovi jesu, kako za koga, strasni ali se gledaoci uplase iznenadnih scena, a ne same price.Po meni horor treba prvo da ima razradjenu pricu , likove, dogadjaje i tek onda treba obratiti paznju na FX.Kada sam rekao Dawn of the dead nisam naglasio da je rimejk u pitanju, moja greska:boodala: .Sto se tice Aliena secam se da je u najavi filma bilo naznaceno da je film po zanru SF/horor ali, ja ga stavljam u kategoriju horor jer je stvarno odlican.TTCM sam pogledao, priznajem da je uradjen dobro, ali po meni stvarno nije strasan.Ponavljam, zao mi je.

Iris
19.2.2007, 22:14
Nemaš zašto da se izvinjavaš, na ovom forumu svako ima pravo na sopstveno mišljenje i kada ga podeli sa nama na pravi način, svi smo bogatiji.

:ciao:

Dollar
20.2.2007, 1:16
Ja recimo ne volim horore gde se radnja svodi na klanje,meni su takvi horori glupi i smesni,obozavam da tako kazem psiholoske horore,koji pricom ubijaju...Recimo,svojevremeno,kad je izasao-voleo sam ring,mnogo jak horor mi je i Kljuc tajni itd....
Ima li nesto slicno od novijih ostvarenja?Neka preporuka???
"Pogledaj "When stranger call" (2006) nije cak ni horor u pravom smislu reci ali opet neka jeza prolazi kroz film.Meni je odlican.
Kljuc tajni je li to mozda Skeleton key?Fenomenalan film.

next
20.2.2007, 1:22
"Pogledaj "When stranger call" (2006) nije cak ni horor u pravom smislu reci ali opet neka jeza prolazi kroz film.Meni je odlican.
Kljuc tajni je li to mozda Skeleton key?Fenomenalan film.
Da Skeleton key,i da-fenomenalan film...
Jedino sto posle njega,nisam pogledao niti jedan film tog tipa.:mad:
Edit: Pogledacu da nadjem taj film-When stranger call.

[Imzadi]
20.2.2007, 1:43

Dobar film, baš dobar... samo, pitam se, da li je moguće da neko bude toliko radoznao kao ona devojka koja je svaki čas odlazila na tavan...:rolleyes: Kraj me oduševio...:aplauz:

next
20.2.2007, 11:28
']Dobar film, baš dobar... samo, pitam se, da li je moguće da neko bude toliko radoznao kao ona devojka koja je svaki čas odlazila na tavan...:rolleyes: Kraj me oduševio...:aplauz:
Sta ces,istrazivacki duh...:a_whistli
Da,kraj je vrh!:n_klanja:

Jamiroquai
20.2.2007, 11:39
Jedino sto posle njega,nisam pogledao niti jedan film tog tipa.:mad:
Edit: Pogledacu da nadjem taj film-When stranger call.

Филм није ни вредан гледања а камоли помена. Ипак... "de gustibus non est disputandum"

[Imzadi]
20.2.2007, 13:23
Филм није ни вредан гледања а камоли помена. Ипак... "de gustibus non est disputandum"
A zašto? Milsim,bez veze je reći tako nešto bez objašnjenja... ;) A latinski takođe ne znaju svi, tako da...:a_whistli

FRIghTMaN
20.2.2007, 13:44
Novi hannibal jos malo pa eto ga :alealeee:

polarnimeda
20.2.2007, 17:54
;213016']A zašto? Milsim,bez veze je reći tako nešto bez objašnjenja... ;) A latinski takođe ne znaju svi, tako da...:a_whistli

evo ja ne znam latinski.. isao sam u srednju (elektrotehnicar racunara) da imam zanimanje, pa sada ko covek na faksu sam iako ne moram :P

Leeroy Jenkins
20.2.2007, 18:04
Jel neko gledao Purpurne Reke 1 i 2 ? Meni su se veoma svideli.

Iris
20.2.2007, 18:21
Purpurne Reke 1 je fantastičan, ali teško da bi mogao da se nazove horor filmom. Misterija, triler, to da.

Corwin
25.2.2007, 3:04
Purpurne Reke 1 je fantastičan, ali teško da bi mogao da se nazove horor filmom. Misterija, triler, to da.
Pet puta sam počinjao da gledam taj film i pet puta sam bio prekinut! A svi o njemu pričaju samo najbolje.

Da napomenem, ko nije gledao novi Omen (Predskazanje, kako je bio preveden prvi put), obavezno neka ga nađe. Mene je bilo strah da će ga upropastiti kao što su i milion drugih rimejka, ali ono ispade odličan film.
Inače, Predskazanje (prva dva dijela, treći je loš) uz Egzorcistu pamtim kao najstrašnije filmove koje sam ikad vidio.

Je li neko već pomenuo Sedmi znak sa Demi Mur? Izvrstan, preporučujem ga svima koji vole biblijsko-apokaliptične horore.

Milan Maunic
26.2.2007, 0:34
Jedan moj prijatelj je gledao jedan horror kad je bio mali ( otprilike period 1980-1990) i nikako ne moze da se seti naziva, ali se seca nekih delova filma.Naime, kaze da je to jedan od najboljh horora za to vreme.Evo, u kratkim crtama radnja filma:Film pocinje tako sto vidimo neku devojku koja stoji naslonjena na drvo i njen prijatelj je plasi sa trik kosturskom rukom.Ti isti likovi dolaze kasnije u napustenu kucu i tamo naravno probude nekoliko mrzovoljnih duhova.Pojavljuju se: lutka pajaca ili klovna ispod kreveta koja uvlaci nekog klinca, pojavljuje se duh dobermana na stepenistu u kuci na kog jedan od likova baca svecnjak nakon cega taj isti ker nestaje.Znam puno trazim, ali da li iko zna iz prilozenih podataka o kojem je filmu rec?Prijatelj kaze da je nas prevod bio, nesto nalik: Kuca duhova, Ukleta kuca ili Kuca straha.Ja sam vec pregledao imdb ali, nisam nasao nista priblizno.Pomagajte.Hvala!

polarnimeda
26.2.2007, 4:58
Jedan moj prijatelj je gledao jedan horror kad je bio mali ( otprilike period 1980-1990) i nikako ne moze da se seti naziva, ali se seca nekih delova filma.Naime, kaze da je to jedan od najboljh horora za to vreme.Evo, u kratkim crtama radnja filma:Film pocinje tako sto vidimo neku devojku koja stoji naslonjena na drvo i njen prijatelj je plasi sa trik kosturskom rukom.Ti isti likovi dolaze kasnije u napustenu kucu i tamo naravno probude nekoliko mrzovoljnih duhova.Pojavljuju se: lutka pajaca ili klovna ispod kreveta koja uvlaci nekog klinca, pojavljuje se duh dobermana na stepenistu u kuci na kog jedan od likova baca svecnjak nakon cega taj isti ker nestaje.Znam puno trazim, ali da li iko zna iz prilozenih podataka o kojem je filmu rec?Prijatelj kaze da je nas prevod bio, nesto nalik: Kuca duhova, Ukleta kuca ili Kuca straha.Ja sam vec pregledao imdb ali, nisam nasao nista priblizno.Pomagajte.Hvala!
ovo i mene zanima! ja se secam samo klovna ispod kreveta! znam da je bio strasan film (mada tada sam bio mali, pa mi je i mrak bio strasan). setio sam ga se i dok sam gledao simpsone; kada je homer napravio bartu onaj klovnovski krevet pa bart nije mogao da spava nocu od straha (mozda su cak aludirali na taj film)...

Iris
26.2.2007, 12:00
I rešenje je - POLTERGEIST (1982). :)

Očigledno niste jedini kome se u sećanje urezala slika klovna-lutke koja uvlači dečaka ispod kreveta...

polarnimeda
26.2.2007, 16:17

Očigledno niste jedini kome se u sećanje urezala slika klovna-lutke koja uvlači dečaka ispod kreveta...
HVALA! :D

[Imzadi]
26.2.2007, 16:41

Hm...koliko se ja sećam, Poltergeist je ovaj (http://www.imdb.com/title/tt0084516/) film, kada se porodica doseljava u ukletu kuću, proganjaju ih duhovi, i odvlače malu devojčicu iz te porodice u "onaj svet"...
Što se tiče klovna koji ubija decu, to je film "IT".

Pomozimo deci!!♥♥♥ (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

Iris
26.2.2007, 17:05
Nisi obratila pažnju, LUTKA klovna... Scena iz prvog u serijalu Poltergeist filmova...

http://www.retrocrush.com/scary/05.html

glitch
26.2.2007, 17:12
Da da, lutka ozivljava (ruznog li klovna) a IT je ona odvratna, velika buba...

FRIghTMaN
2.3.2007, 11:54
Horror Creep me je dosta iznenadio... nit' ga neko pominjao nit' se meni cinio kao dobar.Ali srecom :D odgledah ga i mogu slobodno reci jedno solidno ostvarenje.Good job from Cristopher Smith.

Rocker
2.3.2007, 12:06
Horror Creep me je dosta iznenadio... nit' ga neko pominjao nit' se meni cinio kao dobar.Ali srecom :D odgledah ga i mogu slobodno reci jedno solidno ostvarenje.Good job from Cristopher Smith.
Jel' to onaj film sa onom nakazom u tunelima metroa? Jeste dobar, baš klaustrofobičan!:paranoia:

FRIghTMaN
3.3.2007, 13:34
Jeste that is the 1 Rocker.:D
p.s. Gledao neko Jekyll Hyde remake iz '05?

Wiva la Tomas Hewitt :nov_guita

polarnimeda
3.3.2007, 17:47
Jel' to onaj film sa onom nakazom u tunelima metroa? Jeste dobar, baš klaustrofobičan!:paranoia:
Cini li se meni ili je bio na rts-u pre oko pola godine? jel ta nakaza slucajno "peca" nekim stapom sa kukom neke polumrtve ljude u nekoj barustini-bazenu u nekim zabacenim delovima metroa. Glavni lik neka riba? pojavljuju se i neki beskucnici.... A nakaza je istripovana da je ginekolog :paranoia:
Ako nije to taj- jel zna neko kako se zove ovaj o kojem ja pricam?!

FRIghTMaN
3.3.2007, 21:34
to je to

polarnimeda
4.3.2007, 16:32
Koji su najbolji horori sa cudovistima, tj. sa:
1) zombijima
2) vampirima
3) vukodlacima
4) mutantima
5) duhovima (koji su u nekim filmovima nesto poput cudovista)

culer
4.3.2007, 18:15
po meni najaci horor film je exorcist 2. deo . Ima jezivu pricu i osecam kao da nikad nema kraja iako se zavrsi srecno zlo kao da je tu jos uvek i ceka pogodan trenutak da se vrati i obuzme drugu zrtvu ....sta ostali misle o ovom filmu ????????:eek:

culer
4.3.2007, 18:18
Koji su najbolji horori sa cudovistima, tj. sa:
1) zombijima
2) vampirima
3) vukodlacima
4) mutantima
5) duhovima (koji su u nekim filmovima nesto poput cudovista)

e ovako najaci filmovi (horori) su :
1)resident evil 1.deo
2)od sumraka do svitanja 1 deo (od 3) ubedljivo naj
3)Americki vukodlak u londonu
4)pogresno skretanje
5)13 duhova (i komican i strasan)

polarnimeda
4.3.2007, 20:18
tnx... od svega po naj je prava stvar :) mada sam gledao 2 (re i wrong turn) :)

Gale84
7.3.2007, 16:20
`Свето место` девојка је умрла, али неко мора да јој три ноћи заредом чита молитве (не сећам се тачног повода, али није баш ни претерано битно), углавном, сваке ноћи док јој лик чита молитве она устаје из сандука и тако... последње вечери је читаоц направио грешку- померио се са Светог Места, са места где је био безбедан и онда је на`ебао... :) :) :)

Next поменуо си психо-хорор... Hellraiser V i VI.

Кад смо већ код неповезаних ствари.. Неко гледао Мементо???
Ако је неко разумео да ми појасни... :confused: :confused: :confused:

mAsterokrata
15.3.2007, 1:37
@FRIghTMaN
A ko ti je doneo Creep? A? A?:alealeee:
Nego jel gledao neko "Room 6"? Sve u svemu gomila cudnih lekara, policije, devojcica i ostale horor menazerije.

http://imdb.com/title/tt0451187/

E da imam jednu anti-preporuku za horor...film se zove "Haunted Boat" i treba ga izbeci u sirokom luku, ja sam protracio 1.5 sat zivota i necu da to jos neko uradi:dedica: najveca amaterska glupost na svetu.

polarnimeda
15.3.2007, 3:09
heh... dnas mi niotkuda ulete creep dvd :) super film koji sam iovako hteo da nabavim, kako bih ga mogao jos jednom pogledati. kakav je grudge? i on mi ulete :)
Podsecam jos jednom da ko nije gledao exorcism of emily rose, uradi to sto pre. posle mi se moze zahvaliti ;)
E da... imam i nekog hanibala 2007, samo je slika malo slaba :)

Corwin
31.3.2007, 18:49
Evo upravo "nabavljam" Romerov serijal o živim mrtvacima (Night, Dawn, Day, Land). Nadam se samo da je onoliko dobar kako sam ga zapamtio.

Dimo
31.3.2007, 20:49
Za mene je Creep zivi shit,nisam se na dva mjesta ljudski prepao,a ni onaj nazovi covjek,nije nesto mnogo upecatljiv.
Nisam skapirao sta znaci ona scena kad gleda sliku na kojoj stoje izvjesni doktor sa djetetom pored?

FRIghTMaN
6.4.2007, 16:35
Za mene je Creep zivi shit,nisam se na dva mjesta ljudski prepao,a ni onaj nazovi covjek,nije nesto mnogo upecatljiv.
Nisam skapirao sta znaci ona scena kad gleda sliku na kojoj stoje izvjesni doktor sa djetetom pored?

Pa taj doktor ga je napravio "takim", najverovatnije mu je to cale...

Dimo
6.4.2007, 16:47
Pa taj doktor ga je napravio "takim", najverovatnije mu je to cale...
Tako sam i predpostavio,nego eto da pitam.I objasni mi zadnju scenu kada ona podigne glavu i prestravljeno pogleda ispred?Samo mi nemoj reci da je opet vidjela lika iz metroa? :)

Dio37
6.4.2007, 16:49
Tako sam i predpostavio,nego eto da pitam.I objasni mi zadnju scenu kada ona podigne glavu i prestravljeno pogleda ispred?Samo mi nemoj reci da je opet vidjela lika iz metroa? :)

Nije. Videla je !ACHTUNG!-a. Zaista uzasavajuce...http://img.photobucket.com/albums/v251/Valdis/sml/cwm31.gif

On topic: Candyman je najbolji horor film ikada napravljen.

[Imzadi]
6.4.2007, 16:52
Poltergaist II... Neuporedivo jeziviji od I dela... Odličan film...:Freddy: Ostaje mi da odgledam još III deo, ali mislim da su ga totalno zeznuli baš kao što to obično biva sa nastavcima... Dobio je na imdb-u ocenu samo 3.2.. Šteta.

Helingen
16.4.2007, 10:31
:icon_scra Imam dva pitanja za dobre poznavaoce horora.

1) Kada sam bio klinac ('80), kod drugara sam gledao jedan film ali ne mogu da se setim njegovog imena. Radnja je vezana za jednu porodicu koja na rasprodaji kupuje lampu čudnog oblika (ima kao ruke, noge...) i donosi je u kuću. Onda se iz te lampe oslobađa neki demon koji posle teroriše sve redom. Sećam se još da u jednom delu filma dolazi majstor da popravi mikser/mlin u sudoperi i ostaje bez ruke.

2) Radnja drugog filma se događa u jednom američkom gradiću gde pada neka kometa iz koje izlaze crvolika stvorenja koja ljudima ulaze kroz usta, jedu mozak i pretvaraju ih u zombije. Film je isto iz '80.
Ako neko zna neka javi. :Freddy:

Ocelot
16.4.2007, 14:02
Da nije taj prvi Amityville: The Evil Escapes? http://www.imdb.com/title/tt0096808/

Iris
16.4.2007, 14:13
2) Radnja drugog filma se događa u jednom američkom gradiću gde pada neka komet iz koje izlaze crvolika stvorenja koja ljudima ulaze kroz usta, jedu mozak i pretvaraju ih u zombije. Film je isto iz '80.
Ako neko zna neka javi. :Freddy:

Liči na Night of the Creeps (http://www.imdb.com/title/tt0091630/) iz 1986.

Ovo je kao kviz :)

Inuyasha
16.4.2007, 18:17
TT sindrom...jednostavno bolesno...

FRIghTMaN
16.4.2007, 22:29
hmm...kviz kazes pa mogli bi to organizovati... ja isto imam jedan horror koji sam gledo' ko klinja i nem' pojma kako se zove... uglavnom cale od neke devojcice koja ima paralizu ruku, sece drugim klincima ruke i njoj zasiva da bi mogla da svira klavir... poznato?

leka
16.4.2007, 22:39
U boze, to zaista zvuci bolesno...

Helingen
23.4.2007, 13:07
@ Iris & Ocelot
Bingo. Hvala puno.:aplauz:

duxon
19.5.2007, 0:10
Corwine, ako nije tajna, gde se mogu nabaviti ti legendarni horori iz opusa neprevazidjenog majstora horora Dzordza A. Romera?

duxon
19.5.2007, 0:26
Sebe smatram za pasioniranog ljubitelja horor filmova. Nisam zaludjenik, nisam ih odgledao na stotine, uglavnom gledam horor klasike, a ne novokomponovane "horore" koji samo idu na kartu bizarnosti i odvratnosti. Ljudi, horor film treba da uplasi, a ne da mi smuci zivot! Ovako bi otprilike izgledala moja lista najboljih horora:
1. Halloween (najstrasniji film svih vremena po meni)
2. Exorcist
3. Evil dead
4. Shinning
5. Hellraiser
6. Dawn of the dead (i stari i novi)
7. Thing
8. Ring (japanski)
9. Omen
10. Friday the 13.
Jedino mi nije jasno kako neko moze da film "The Blair witch project" uopste nazove filmom, a kamoli horor filmom?! Jednostavno, to je najvece smece koje je neko ikad snimio u istoriji filmske industrije!!! Jedino sto je strasno u tome je to da je radjen po istinitoj prici, ali to nije po meni dovoljno da bi se snimio horor film.

Chester
20.5.2007, 0:39
Da li je neko pomenuo Saw (2004, imdb.com (http://www.imdb.com/title/tt0387564/))? Sjajno ostvarenje, dobilo i nagradu na Kanskom festivalu...
Mislim da je kod nas preveden kao "Slagalica strave", or something like that...
Toplo preporucujem svima...
BTW, snimljeni su i nastavci:
Saw 2 (2005, imdb.com (http://www.imdb.com/title/tt0432348/)) i Saw 3 (2006, imdb.com (http://www.imdb.com/title/tt0489270/)).
Sve u svemu, imba...

Corwin
20.5.2007, 23:58
Imam i ja pitanje. Ne mogu da se sjetim imena jednog filma koji sam gledao jako davno. Radi se o klincu kojem demon živi u ormaru i kojem, naravno, niko ne vjeruje. Zna li neko?

Lord Elendil
21.5.2007, 0:21
Saw(slagalica strave, bar su tako ovi nashi preveli) Loodacki horor! :dzavo: :dzavo: :dzavo:

Stojadin
21.5.2007, 0:27
Pogresno skretanje,:dzavo:

ivan79
21.5.2007, 0:36
proveo bih dosta vremena pisuci sve naslove zato evo nekoliko mojih favorita:saw(svi delovi),fog,silver bullet,dead end,ring(japanske verzije) grudge(svi delovi)noc vestica, strah u ulici brestova(prvia 3),hellraiser's........:kreza:

rudar
21.5.2007, 20:10
Ring, mozda i 5-ak 13-i...:Freddy:

Inuyasha
21.5.2007, 23:17
Ring, naravno japanske verzije su...brrrr :Freddy: :dzavo: :eek: ...mmm, ova "zapadna" verzija je preblaga...

next
21.5.2007, 23:46
petak 13-ti je shit,pre 2 meseca pustali sve delove na pinku,tj. svakog petka od 2,i ja bvratim se iz grada,nema sta da se radi,i gledam to..I stvarno je shit,glupe,izlizane fore,isuvise predvidiv film...A i me volim taj tip horora,vise volim kao npr. Ring ili jos bolje Sceleton key,znaci posle njega nisam pogledao nijedan dobar horor....
@rudar no hard fealings....

[Imzadi]
22.5.2007, 0:12
Darkness Falls (http://www.imdb.com/title/tt0282209/)- odličan film, jeziv... Napeta atmosfera počinje kada detetu ispadne poslednji mlečni zub i kada padne mrak...:Freddy:

vaskotv
22.5.2007, 2:02
Brda imaju oci - definitivno najjaci koji sam gledao,cak sam ga jedva smio danju gledat,a kamoli navece...:)

Leeroy Jenkins
27.5.2007, 19:25
@duxon
Pa glavna fora kod filma "Blair Witch Project" je da pogledas dokumentarac o legendi koji je reklamirao film pa tek onda da odgledas film, bice ti mnogo jasniji i strasniji. Sam dokumentarac je strasniji od 90 % horor filmova sto se danas snimaju.

Covenant
28.5.2007, 1:39
Vidim nije spominjano remek delo od horor filma koje je radjeno po delu Stevana Kinga:D

Storm Of The Century

BTW Slazem se za Blair Witch-inace drugi deo "Knjiga Senki" je po meni bolestina,iako se vecini ljudi ne svidja
Opet preporuku zasluzuje i odlican psiholoski horor Session 9 sa Dejvidom Karuzom u jednoj od uloga

Rocker
28.5.2007, 1:58
Vidim nije spominjano remek delo od horor filma koje je radjeno po delu Stevana Kinga:D

Storm Of The Century

Pomenuo sam ga ja pre nekog vremena i sećam se da si se složio da je extra....ne sećam se samo da li je to bilo na ovaj temi. Session 9 me je nešto smorio, mada sam ga davno gledao i ne sećam ga se nešto.

polarnimeda
28.5.2007, 4:12
ne znam koji je najbolji, ali ko nije gledao exorcism of emily rose, neka ga pogleda....
inace obozavam horore, iako ih nisam bas mnogo pogledao... a nisam se mnogo ni plasio...
emily je ipak... brrrrr.. :paranoia:
vec sam hvalio emily, ali je vreme tu hvalu pregazilo :D

Bryan Fury
28.5.2007, 11:30
I nije mi nešto Emily. Nije fer što Hostel nije na spisku. :P

Helingen
9.6.2007, 0:37
Imam i ja pitanje. Ne mogu da se sjetim imena jednog filma koji sam gledao jako davno. Radi se o klincu kojem demon živi u ormaru i kojem, naravno, niko ne vjeruje. Zna li neko?

Mislim da se film zove The Boogeyman.:icon_scra

Nije fer što Hostel nije na spisku. :P

Kakvo je to bolesno smeće od filma.

duxon
10.6.2007, 2:17
@duxon
Pa glavna fora kod filma "Blair Witch Project" je da pogledas dokumentarac o legendi koji je reklamirao film pa tek onda da odgledas film, bice ti mnogo jasniji i strasniji. Sam dokumentarac je strasniji od 90 % horor filmova sto se danas snimaju.

Znas kako, ja sam i pre gledanja filma citao nesto o legendi o vestici iz Blera u nekom casopisu, u tom casopisu sam nasao i listu od 25 najstrasnijih filmova svih vremena, i tu je The Blair witch project kao van te konkurencije najstrasniji, zato me je i zainteresovao, ali sam film mi se nikako nije svideo. Kako da nabavim taj dokumentarac, mozda i promenim misljenje, jer me je sad pokolebalo to da mnogo vrsnih poznavalaca horora sa ovog foruma kaze da je to jedan od najboljih horora, tako da mi treba taj dokumentarac, za sam film cu se snaci.
BTW, sa gore pumenute liste 25 najstrasnijih horora jos nisam odgledao "Haunting", stari, ne rimejk sa Ketrin Zitom Dzons, nista ne znam o tom filmu, niko ga na forumu nije pomenuo, samo znam da je na toj listi, i prvi deo "The Texas chainsaw massacre". Mozes li mi pomoci kako da ih pronadjem, ili bilo ko sa foruma?:( Unapred hvala svima na korisnim informacijama!!!:n_klanja::n_klanja::n_klanja:

dr.antrax
10.6.2007, 17:44
Ne znam zašto Crni Petak serijal i nije na listi, po meni on je najbolji!

madhatterYU
10.6.2007, 18:12
Neznam zašto Crni Petak serijal i nije na listi, po meni on je najbolji!

pa na neki nacin je vise cool nego strasan, mozda zbog toga sto sam ga tek u skorije vreme gledao ali ni elm street ni friday13th nisu bas nesto spooky.

polarnimeda
4.7.2007, 2:07
a) isterivanje djavola:
sad mi je zao sto sam glasao pre nego sto sam pogledao "the exorcist" (1973)! verovatno najbolji horor ikada! moze UVEK da se pogleda i da bude strasan- efekti koje ima NIKAD nece zastareti, jer i ne lice na efekte :paranoia:
u ovoj podvrsti- i "exorcism of emily rose" je izvrstan (ovo sam vec pominjao)!

b) zombiji
a ko voli filmove sa zombijima... moram preporuciti "dawn of the dead" (2004)! ubedljivo najbolji film sa zombijima!!!!!
gledao sam skoro i "resident evil" (i on je super), a osim "resident evil: apocalypse" (drugog dela) sprema se (ako nije i vec izasao): "resident evil: extinction" koji zaokruzuje trilogiju i stavlja tacku na serijal!

SV 84
6.7.2007, 0:25
Пре неки дан сам гледао хорор The Grudge, и филм је заиста одличан (бар по мени). Морам под хитно да набавим и други део. Топла препорука за оне који га нису гледали...

Srlandand
6.7.2007, 13:54

Mislim da je Babaroga (tako je preveden na nas jezik).

Belfegor
27.7.2007, 1:56
ko voli horore obavezno mora da pogleda serijal domacih horora koji je poceo na tv-u, pocelo sa leptiricom, sad rola dalje! obavezno stivo!!!

ForceWare
27.7.2007, 2:05
Na samo ime Lep....... odma se najezim, jel sam film gledao mozda sa nekih 5-6 god. i to sam.... Aaaaaaaaaaa :paranoia::paranoia::paranoia:

[Imzadi]
27.7.2007, 2:12
Na samo ime Lep....... odma se najezim, jel sam film gledao mozda sa nekih 5-6 god. i to sam.... Aaaaaaaaaaa :paranoia::paranoia::paranoia:

Smejaćeš se kada ga odgledaš sa ove vremenske distance ;) Bolje od bilo koje komedije, trust me :)

ForceWare
27.7.2007, 2:29
Neka hvala. Ne zalazim u te vode ponovo.

Ocelot
27.7.2007, 2:32
;303397']Smejaćeš se kada ga odgledaš sa ove vremenske distance ;) Bolje od bilo koje komedije, trust me :)

Ja sam ga gledao pre neki dan i zaista sam se smejao. Naravno, nisam ni znao da je to taj film, i sada mi još uvek nije jasno zašto svi kažu da je strašan. Posebno mi je smešan bio onaj pop. :)

Belfegor
27.7.2007, 13:33
da ali fora je da ta vodenica stvarno postoje (ne mogu da se sada setim tacno gde) i da mestani placaju onome ko tamo prespava, a krivac su sablasni zvukovi koje proizvodi vetar, plus senke...!!!

ivke76
27.7.2007, 15:54
;303397']Smejaćeš se kada ga odgledaš sa ove vremenske distance ;) Bolje od bilo koje komedije, trust me :)

hehe apsolutno tacno!kao uostalom i svi "teenage" horori (fredi,petak 13,itd...) iz osamdesetih na koje smo ko' klinci "trzali" od straha a sada su upish zivi kada ih gledam.meni se inace jako svidja "japanski talas" sa pulse (http://www.imdb.com/title/tt0286751/)-om,ringu (http://www.imdb.com/title/tt0178868/)-om,ju-on (http://www.imdb.com/title/tt0364385/)-om,shutter (http://www.imdb.com/title/tt0440803/)-om (nije japan ali isti :dzavo:),one missed call (http://www.imdb.com/title/tt0366292/)-om (ah,Takashi Miike (http://www.imdb.com/name/nm0586281/) :n_klanja: ).taj "spiritual scary essence" koji ovi filmovi prikazuju je (bar meni) odlican.smoris se malo od brzih kadrova i hektolitara krvi ("holivudski novi talas" saw,hills have eyes,hostel,itd...)
sto se teme tice od ponudjenih: Hellraiser (bio mi je stvarno vrh kad'sam bio klinac) i Shining (Jack je majstor :n_klanja: )

reanimator
31.7.2007, 20:19
Gledao neko Silent Hill? Ja odgledao početak i blago se razocarao, obzirom na atmosferu igrice, koju sam i ovde ocekivao.
Uglavnom..ako je neko gledao..vredi traziti?
Plus..Wolf Creek..sasvim regularan hororcic, na foru Texas Chainsaw, ali je radnja u Australiji.

ForceWare
31.7.2007, 20:28
Sillent Hill?
Moze da prodje.

Nikopol
1.8.2007, 17:37
Sillent Hill?
Moze da prodje.

Ja sam za.....dopao mi se.I to puno.

1. E sad,jedan od meni omiljenih je "Eraserhead".E sad,u modernom dobu ima ljudi koji ga ne smatraju za horor,ali secam se kad sam ga prvi put gledao sa nekih 14 godina usr* sam se ko grlica,a danas kad ga pogledam smatram da je ako ne bas horor onda bar do imbecilnosti jeziv.Uostalom David Linch je David Linch.(http://www.imdb.com/title/tt0074486/)

2. E sad ima jos jedan film koji bas volim,ali retko kome je ikada bio strasan bez obzira na vukodlake,a to je ostvarenje iz zlatnog doba VHS-a. U pitanju je "The Howling".(http://www.imdb.com/title/tt0082533/).Ne znam iz kojih razloga,ali uvek sam bolesno gotivio taj film.

3. Malo Japana........lol...... "Flower of flash and blood".(http://www.imdb.com/title/tt0161635/)......Obzirom gde je pravljen,i ako se uzme u obzir da Japanci nisu bas cisti u glavi,maska,krv,delovi tela,organi i sve ostalo je prefektno,jedino sto i pored toga ostaje je to da je film "snuff" kategorije i da je extremno bolestan.I jos kratko traje,ali kad nekoga treba naterati da dobije infarkt,ili jos bolje da povrati za vreme jela,ovaj film je najbolja opcija.

4.Prva tri dela "Nightmare on Elm street".Obozavam ih.Ovi kasniji delovi +-,neki je dobar,neki smrdi,ali prva tri.....u njih se zaklinjem.Svako dete treba da ih vidi.:Freddy: (http://www.imdb.com/title/tt0087800/) (inace i knjge su fenomenalne).

5. "IT" (http://www.imdb.com/title/tt0099864/).Ovo sam OBOZAVAO kad sam bio mali.

I moglo bi ovako jos puno da se nabraja,ali me mrzi da vise kuckam.A i gomila horora je vec previse puta pomenuta.

Tihi
1.8.2007, 18:24
Jel se seca neko ovoga The First Power (1990) (Pentagram) (http://www.imdb.com/title/tt0099578/) sa Lou Diamond Phillipsom ja sam ga gledo sa nekih 10,11 godina i bio je jeziv...

leka
1.8.2007, 20:32
Jel se seca neko ovoga The First Power (1990) (Pentagram) (http://www.imdb.com/title/tt0099578/) sa Lou Diamond Phillipsom ja sam ga gledo sa nekih 10,11 godina i bio je jeziv...

E to je film kog sam se cimao kao klinja, nisam mogao da nadjem kako se zove.

Nikopol
2.8.2007, 14:32
Eto.....skroz zaboravih na taj film.Kad sam bio mali redovno se emitovao po TV-u,i to cini mi se na starom 3. kanalu kad je isti bio na pocetku i ujedno na vrhuncu (90 i neka).I imao sam ga na kaseti,ali sam nesto snimio na tu kasetu tako ostao bez tog filma.Tihi,Leka hvala sto ste me podsetili. :n_klanja:

miskoxp
2.8.2007, 20:21
Na mene je najjaci utisak ostavio Ring 1. Gledao sam ga na crno-belom tv-u i utisak je :paranoia::eek::paranoia::paranoia::eek:. Kad sam bio mali gledao sam Tenisko igraliste (mislim da se tako zove) i
nisam mogao da spavam te noci:D. Svidja mi se i Amityville Horror.

MladenIsakovic
2.8.2007, 22:08
Najjači horor koji sam gledao je domaći film "Sveto mesto", gledao sam ga pre 15-ak godina, i nikad više nigde nisam mogao da ga nađem. Odsek'o sam se bio od straha :Freddy:

aerochivija
23.8.2007, 15:43
Pretpostavljam da ste gledali domaći horor "Leptirica". Prilažem pripovetku Milovana Đ. Glišiča "Posle devedeset godina", na kojoj je film zasnovan, ako neko hoće da pročita...

ForceWare
23.8.2007, 15:54
Aaaaa evo je opet leptirica...
Beži od mene aaaaaaaaaa....http://fc04.deviantart.com/fs15/f/2007/071/6/0/Bliss_by_NaturallyPerfect.gif

Alien (http://www.imdb.com/title/tt0078748/) je jedan od boljih. A i nastavci nisu toliko loši.
http://z.about.com/d/movies/1/8/M/W/3/alientrailer.jpg

FRIghTMaN
3.9.2007, 0:07
Rob Zombie once again a fakin great remake... HALLOWEEN odgledajte, predivno :tapsh:

duxon
8.10.2007, 3:36
Rob Zombie once again a fakin great remake... HALLOWEEN odgledajte, predivno :tapsh:

Potpuno se slazem sa konstatacijom. Iskreno, nisam mnogo ocekivao od ovog filma, jer je retko koji rimejk snimljen da valja, a i takodje nisam ocekivao da iko moze da se priblizi majstoru zanra Dzonu Karpenteru, ali posle gledanja ovog filma sam shvatio da je i to moguce!
Uzgred, i ja imam jedan predlog, "Dead silence", radila ga je ista ekipa koja nam je i podarila i masterpiece "Saw". Obavezno pogledajte, necete se pokajati!:n_klanja:

[Imzadi]
8.10.2007, 3:51
Najjači horor koji sam gledao je domaći film "Sveto mesto", gledao sam ga pre 15-ak godina, i nikad više nigde nisam mogao da ga nađem. Odsek'o sam se bio od straha :Freddy:

Veruj mi, od "Svetog mesta" sam se plašila... užasno. Isto sam ga tako gledala pre 15-tak godina. I konačno, pre par meseci sam ga našla. Sada - film je najviše tužna ljubavna drama, sa veoma malom dozom strašnih scena (pre bih rekla morbidno tužnim) i ono što bi bilo najpribližnije u opisu jeste da ostavlja neki otužan osećaj... Daleko je to sada, iz ove perspektive, od horora...
"Leptirica" - ista stvar. Ustvari, još gora stvar u smislu da je film smešan :)

FRIghTMaN
18.10.2007, 14:15
Planet Terror... jedan od novijih filmova iz Rodrigez studija tj. RIP studija (Rodrigez Internacional Production). Odgledajte, dobar film. Malo me potseca na Toxic Avenger-a :D

Covenant
18.10.2007, 15:15

Plasio sam se dosta doticnog i Leptirice dok sam bio mali,a posto sam se relativno skoro docepao ovog drugog,a ovaj prvi sam skoro odgledao na nekoj lokalnoj televiziji(a u medjuvremenu sam i porastao :opanachke)reci cu samo jedno-smesno :rofl:
TT Sindrom npr ih jede za dorucak-film je cista bolestina,ali je i odlican :cool:

vlatko666
18.10.2007, 15:29
saw 1 , alien 2 , hellraiser 1,2,4,6 nisu najbolji ali ok obozavam pinhead-a, texas c. massacre remake , ringu 1 japanski , razocarao me je blairwitch projekt 1 jer nije istina , resident evil 1,2 su mi ok, house of 1000 corpse (rob zombi-jev) , final destination 1,3 , jeepers creepers 1 , house of wax remake mi je ok (osobeno kad paris hilton dobije cev u/kroz glavu) auu covece veliki sam filmofan ne samo horrora ali stao mi je mozak... :icon_scra a da butterfly effect 1 (na youtube ima 3 il 4 alt. krajeva)

Covenant
18.10.2007, 15:47
Po meni je Blair Witch odlican horor-jedan od najboljih koji se pojavi ou proteklih nekoliko godina
Jes da je verovatno sve izmisljeno(snimci izgleda nisu bili autenticni),ali je i pored toga i cinjenice da traje jedva nesto preko sat vremena-odlican psiholoski horor
A tu je naravno i odlicna osnova bazirana na legendi o vestici iz Blera
Drugi deo koji je prosao nezapazeno(nezalsuzeno)je takodje odlican-mada se tu odustalo od minimalistickog/dokumentarnog pristupa i napravljen je pravi film koji je opet ispao dobar :opanachke

kish
18.10.2007, 15:55
Blair Witch - Two Thumbs Up :D

iMa_NeKo_PljUgU
18.10.2007, 18:31
Da li je neko mozda gledao horor The Woman In Black (http://www.imdb.com/title/tt0098672/):Freddy:

Da se izjasnim odmah da ga ja nisam gledao, ali po klipovima na youtube-u bih rekao da valja... Inache film je stariji (1989)...

P.S. Upravo ću da gledam Planet Terror pa uskoro javljam kakav je;)

vlatko666
19.10.2007, 2:45
ovih dana gledam masters of horror , prve dve epizode su mi bas super - kao sta sam ocekivao , ostale nisam jos...

wraith
19.10.2007, 10:59
Neko voli filmove o grofu Drakuli? Nekako mi se oni najviše sviđaju....jedino je šteta što iako imaju za polazište Bram Stoker-ovo delo Dracula (knjiga je strava, moja preporuka da je pročitate) nijedan od njih neprati u potpunosti dešavanja u knjizi.... :mad:
http://en.wikipedia.org/wiki/Count_Dracula

Dodao bih još i Twin Peaks....

Domaći film Sveto mesto sam nedavno pogledao i uopšte mi se nije svideo...

FRIghTMaN
19.10.2007, 13:45
Ja sam bas juce odgledao Drakulinu nevestu film iz 60-neke. Crno beli naravno i odusevio sam se

vlatko666
19.10.2007, 16:03
'rosemary's baby' je klasika i onaj film sa roman polansky i jedan deda kao albert ajnstajn kao love vampire mislim da je 'vampire killers' (kod nas je bio preveden kao 'bal vampira') . inace skidam kapu d.linch-u; a da i 'hostel' 1 i 2 su mi o.k.

DaySleeper
19.10.2007, 18:12
Hellraiser mi je zakon jer se razlikuje od vecine s**nja i mislim da je stvarno dobro uradjen. Mada nisam gledao sve djelove, moracu da ih nabavim negdje.

Nosferatua imam na hardu, ali nekako ne mogu da sjednem da ga odgledam.

Moram da pomenem i jos jedan film koji nije horor, ali je ostavio najveci utisak na mene, prilicno je jeziv i potpuna paranoja:
"Wicker Man" ("Covjek od pruca", "Zli Covjek", kako li su ga vec preveli) sa Nicolas Cage-om. Preporucujem svakome. :dzavo:

Corwin
19.10.2007, 18:30
2. E sad ima jos jedan film koji bas volim, ali retko kome je ikada bio strasan bez obzira na vukodlake, a to je ostvarenje iz zlatnog doba VHS-a. U pitanju je "The Howling". (http://www.imdb.com/title/tt0082533/ (http://www.imdb.com/title/tt0082533/%29.Ne)). Ne znam iz kojih razloga,ali uvek sam bolesno gotivio taj film.

Prijatelju, ima još pet djelova tog filma, i skoro svaki je dobar.

zoran845
19.10.2007, 19:22
onaj film sa roman polansky i jedan deda kao albert ajnstajn kao love vampire mislim da je 'vampire killers' (kod nas je bio preveden kao 'bal vampira') .

Hm, to biti ovo (http://www.imdb.com/title/tt0061655/).:D

Šalu na stranu, reč je o filmu "Dance of the Vampires", koji je lepo bio preveden kao "Bal vampira". Sigurno jedan od najsmešnijih i "najgledljivijih" horor filmova. Delo su mirne duše mogli da potpišu Magnus & Bunker. Inače, kao klinac sam bio zaljubljen u Šeron Tejt, prelepu heroinu ovog filma i tragično nastradalu ženu Romana Polanskog :(.

Kad smo već kod ovog genija, najstrašniji film Polanskog, i jedan od najjezivijih filmova koje sam u životu gledao (pazite, nema tu ni vampira ni drugih čudovišta i nakaza, ali atmosfera je... brrrrrrr:paranoia:) je "Stanar" (u originalu "Le Locataire"/"The Tenant") iz 1976.
Ko hoće da se dobro uznemiri, obavezno treba da pogleda ovaj film. Takav osećaj neke (egzistencijalne - teška reč) teskobe (:paranoia:) ne pamtim da sam doživeo gledajući bilo koji drugi film.

Preporučujem od sveg srca oba filma. A i skoro sve od Polanskog (:cool:) - čovek je legenda.

vlatko666
19.10.2007, 19:25
Hellraiser mi je zakon jer se razlikuje od vecine s**nja i mislim da je stvarno dobro uradjen. Mada nisam gledao sve djelove, moracu da ih nabavim negdje.

Nosferatua imam na hardu, ali nekako ne mogu da sjednem da ga odgledam.

Moram da pomenem i jos jedan film koji nije horor, ali je ostavio najveci utisak na mene, prilicno je jeziv i potpuna paranoja:
"Wicker Man" ("Covjek od pruca", "Zli Covjek", kako li su ga vec preveli) sa Nicolas Cage-om. Preporucujem svakome. :dzavo: taj sa n.cage je remake , original 'wicker man' je od '73 ili '74 , a 'hellraiser' pogledaj 1,2,4 i 6 deo. 3, 5, 7 i 8 su sr***e. (obozavam pinhead-a :D )

vojav
19.10.2007, 20:33
Jesam, gledao sam Event Horizon (odlican je). U to vreme negde gledao sam i Sferu, i Abyss ranije naravno.. ima onaj noviji film sa inteligentnim ajkulama na slicnu foru.. itd.

Kada pomenuste vukodlake, postoji li neki strashan horor sa njima?

Najboji filmovi sa vukodlacima su oni iz '80-tih.kao sto su npr.Americki vukodlak u Londonu,Americki vukodlak u Parizu
i ceo serijal Howling 1,2,3,4,5,6 i 7,Silver Bulet,Bad Moon
a vredi pogledati i The Company Of Wolfes.

PCmaster
19.10.2007, 21:55
po meni definitivno SAW III

Eni
19.10.2007, 22:20
Omen serijal...

vlatko666
20.10.2007, 2:49
jel neko gledao 'jacob's ladder' (jacob-ova skala) sa tim robins.malo nepoznat film ali obara s nogu :n_klanja: . 'the dead zone' je isto klasika sa c.walken...

leka
24.10.2007, 18:49
...a 'hellraiser' pogledaj 1,2,4 i 6 deo. 3, 5, 7 i 8 su sr***e. (obozavam pinhead-a :D )

Hellraiser 6 je takva glupost, odgledao sam ga samo zbog Pinnhead-a koji se pojavljuje na kraju filma nekih 2-3 minuta, neopisivo lose...

branko999999999
30.10.2007, 21:22
Hellraiser 6 je takva glupost, odgledao sam ga samo zbog Pinnhead-a koji se pojavljuje na kraju filma nekih 2-3 minuta, neopisivo lose...
6-ica ti je najbolja od 5,6,7 i 8. ako ti se ne dopada, ove druge nemoj uopste da gledas posto Hellraiser je 1-4. U ove druge 5-8 Hellraiser elementi su samo naknadno ubaceni. Ne znam zasto rade remake na 1 deo, nista mu ne fali :confused::mad:

Ne mogu da verujem da na listi gore stoji 'pet sematary' . Film je mozda ok ali nista posebno , ni 1 ni 2. 'blair witch' nije istina , sve je izlazirano. A 'T.C. Massacre' - nisam pogledao original ali rimejk mi je bio super... Jel neko gledao 'The devil's rejects' ? Ja jos nisam ali sam negde procitao da je nastavak na 'The house of 1000 corpses' (Rob Zombijev remake)...

ForceWare
30.10.2007, 21:24
Ukusi su različiti i o njima ne vredi raspravljati.

Se7en_
30.10.2007, 22:04
Ne bih se bas slozio da je Hickokov Psycho horor, pre bih rekao da je triler, kao i svi njegovi filmovi (zbog toga ga i zovu majstor Trilera). Nisam primetio da je bilo ko pomenuo Halloween 1 deo(a verovatno nisam lepo citao ceo thread), koji je za razliku od ostalih zaista dobar i veoma kvalitetan, dok je Alien sto se tice tih sf varijanti davno na prvom mestu. Jedan od boljih horora koji sam gledao u poslednje vreme (za divno cudo cak je i nov) jeste novi Halloween, u reziji Rob Zombija. Najbolji horor u nastavcima, prema mom misljenju je Saw, sva 3 (sada vec 4) su zaista odlicno i vrhunski uradjeni, dok su stvaraoci Hostela izgleda hteli malo da iskopiraju pojedine delove, ali neuspesno. Ipak ma koliko se Amerikanci trudili najveci majstori horora su Japanci. Roman Polanski i Stanley Cubric su vecim delom unesli novine u americki horor, predstavljajuci u svojim filmovima razne sekte i diabolizme, tako da bi njih dvojica trebali dobiti maksimalne pohvale za to...

branko999999999
30.10.2007, 23:11
Kad smo vec kod Japancima : Ringu 1, One Missed Call (Chakushin Ari)... Jel neko gledao 'Kairo' (amer. verzija 'The Pulse') ili Ringu:0 ili One missed call 2, 3 (final)?

Iris
30.10.2007, 23:19
Pisano je na prethodnim stranama o tim filmovima, a i u drugim temama u podforumu... :icon_stud

Ocelot
31.10.2007, 19:30
Ljudi, potrudite se da napišete nešto o filmu koji preporučujete. Nemojte samo da ih nabrajate.

Shang Tsung
1.11.2007, 1:08
Hostel 2. Daleko od toga da je najbolji, cak stavise jedan je od najgorih, ali i najbrutalnijih filmova koje sam odgledao. Cini mi se da je Tarantino konacno puko.

anqe1ki11er
1.11.2007, 14:34
Serijal filmova Tremors (1,2,3,4), pogotovo prva dva dela.
Meni se ekstra svidja, nije neka japanska bolestina, niti neka koljacina kao Hostel. Doduse nije puno strasan ali ce vas sigurno bar malo uplasiti, a sto je najvaznije, puno zabaviti.

AkulM
1.11.2007, 14:46
Meni je najbolji horror film ikad napravljen definitivno Saw 1/2/3, posebno 3.:D

FRIghTMaN
1.11.2007, 15:14
Slabo ljudi ovde komentarisu "prave horrore"... po meni Saw, Hostel i Hills have eyes prestavljaju dobre filmove ali nikako ne bih mogao da kazem da su medju najboljim horrorima. Horrori se prave jako dugo vreme i ima preko 6000 naslova sto b, sto c ali a produkcije. Ljudima je najbolji horror resident evil dok je meni igra i to prvi nastavak bolji milion puta. Ne znam zasto se prica vrti oko naslova iz 2006 i '07...al ok. Malo da osvezimo temu evo novog pod pitanja... Da li su vam bolji horrori sa cudovistima ili kad je horror realan tj. real man doing job?
poz :to_care:

Iris
1.11.2007, 16:03
Ne znam zasto se prica vrti oko naslova iz 2006 i '07...al ok.

Zato što je film umetnost, a veliki broj ljudi ga zbog današnje produkcije Holivuda posmatra kao jeftinu zabavu... Osim toga, na našoj televiziji retko možeš pogledati neko remek-delo - Halloween je dobra prilika za dvodnevni maraton horor filmova, ali eto, niko od nadležnih se nije setio.

Ako smatraš da neki filmovi ovog žanra zaslužuju posebnu pažnju, bez obzira da li su pravljeni početkom prošlog veka ili pre nekoliko godina, daj neke predloge, listu... :ciao:

[Imzadi]
3.11.2007, 16:18
Odavno nisam pogledala stvarno dobar horor film (za dizanje kose na glavi), do sinoć...
U pitanju je 1408 (http://www.imdb.com/title/tt0450385/)...Film uopšte nije krvav, ni gadan, ali je užasno jeziv... Ukratko:

On (John Cusack), je poznati pisac horora... Stalno traži spooky mesta koja će ga inspirisati za pisanje, međutim - on sam ne veruje u duhove i paranormalne aktivnosti... Jednog dana dobija pismo u kome piše: "Ne idi u sobu 1408 Dolphin Hotel"... Međutim, on odlazi u tu sobu u kojoj je bilo 50+ nerešenih i čudnih ubistava i umiranja... I tu horor tek počinje... ;)

Najjezivija scena je kada mu zvoni telefon u sobi, i devojka iz servisa mu kaže nešto tipa: "Gospodine, možete proživljavati ovih jezivih sat vremena iznova i iznova, čitavu večnost... A možete se i odjaviti iz sobe našom express uslugom", on se okreće i iza sebe vidi vešala...:n-hang:

Izvinjavam se na malo dužem opisu, ali film me stvarno oduševio, odličan je, pa sam htela da podelim i da preporučim... Film za prave ljubitelje horora...:ciao:

http://www1.picturepush.com/photo/a/226554/img/forum/akcija-plavi.png (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

zoran845
3.11.2007, 16:39
Zaintrigira me [Imzadi] ovim opisom, pa se setih nečega što mi je odavno palo na pamet: bilo bi lepo da ako vidite najavu za neki dobar horor, a i filmove drugih žanrova, podelite tu informaciju sa ljubiteljima filma na forumu i napišete kada i gde će se prikazivati.

Ne usuđujem se da ovo predložim kao novu temu.

Iris
3.11.2007, 16:46
Ne usuđujem se da ovo predložim kao novu temu.

Zašto da ne? Mislim da bi takva tema u Brbljaonici baš lepo legla, ali možeš je otvoriti i ovde, ukoliko želiš da se nadovežeš na npr. Dnevnik gledanja filmova (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=1915)... (osim što tvoja tema ne bi pratila recenzije, već preporuke).

Znam da je rečeno da se u obzir za otvaranje novih tema u ovom podforumu uzima bliska povezanost filmova i kompjutera ali svako pravilo ima i svoje izuzetke, posebno ako su predlozi zanimljivi i kvalitetni :)

Ziginho
5.11.2007, 12:28
Generalno,nisam ljubitelj horor filmova ali jesam dobrih filmova!Sa liste biram Aliena jer je stvarno,po meni,jedan od najboljih filmova ikad!
Nisam čitao sve postove i ne znam jel pomenuo neko Konačni Horizont tehno horor s Lorensom Fišbrnem u glavnoj ulozi!Poprilično jeziva i uvrnuta priča i čuvena rečenica:"Hell is just a word...reality is much worst!"Moja preporuka:tapsh:
Drugi film koji bih pomenuo je Phantoms sa Benom Aflekom i Piterom O Tulom u glavnim ulogama!Prava stvar koja govori o tome da ne treba puno para da bi se napravio odličan(horor)film!Takodje poprilično jeziv i intrigantna priča pre svega!:alealeee:
I na kraju,najjezivija scena u nekom horor filmu mi je ona iz američke verzije Prstena kad na kraju ona devojčica izlazi iz TV-a!Evo i sad se ježim uh...:paranoia:

Eh da se nadovežem...jel gledao neko kineske(hongkoške) Ukleta policijska stanica 2 i Istrebljivači vampira?!Poprilično su stari ali su vrh horor komedija filmova!Znači ne znaš dal ćeš se smejati do suza ili poskočiti od straha!Stvarno preporuka

Carl Jonson CJ
5.11.2007, 12:59
Sa liste biram Aliena jer je stvarno,po meni,jedan od najboljih filmova ikad!

Други део Туђина је један од најбољих СФ хорора икада снимљених. Једноставно, скоро свака сцена је близу савршенства.

branko999999999
10.12.2007, 11:38
Ne znam dali znate za ovo :
http://en.wikipedia.org/wiki/8_Films_to_Die_For

FRIghTMaN
10.12.2007, 12:51
Ja nisam znao za taj horror fest... al zahvaljujuci tebi Branko sad znam :D
Odoh da nabavim. P.s. Odgledao sam juche "Sveto Mesto", i mogu reci da mi je strasnije od Leptirice 2 puta + bruka glumacka ekipa a muzika koja ide kad su "buu" scene stvarno je za svaku pohvalu.:a_bleh:

dijana87
19.12.2007, 18:51
http://static.youtube.com/yt/img/pixel-vfl73.gif (http://www.youtube.com/results?search_query=jeepers&search=Search&sa=X&oi=spell&resnum=0&spell=1#)
"Jeepers Creepers" (http://www.youtube.com/watch?v=8NpiAvGU9hc) 1 i 2 dio odlican horor ne zna se sta je a jos nikoga ne moze ubiti napetost drama i sada ovaj novi sto je izasao 30 days of night nisam gledala bolji horor film...

Borowatz
26.12.2007, 16:28
the thing me oduševljava svaki put kada ga gledam. alien takođe fenomenalan, mada njega nikad nisam smatrao za horor :opanachke.
Hellraiser 1 nisam gledao, moram što pre, gledao sam treći, četvrti i peti. I čitao Igru prokletstva.
Od novijih horora:
sve preporiuke za 30 days ov night (malo sam ovde napisao nešto o njemu http://www.sk.co.yu/forum/showpost.php?p=425707&postcount=1136)
a hostel, hills have eyes, wrong turn i mnogo sličnih 'horora' za Amerikance (iz US) mi zgade život u početku, a kasnije se smejem, jer je to toliko preterano da šta drugo čovek da radi. Nije to preterano namerno (da bi se pravila neka art/akciona parodija kao sa Shoot 'em up-još jedna veeeelika preporuka, mada nije horor).
Trenutno gledam seriju masters of horror. zanimljivo je to što svaku epizodu režira drugi reditelj, horora naravno. Prva serzona je bila svarno zeznuta, par epizoda su neka od najboljih horor dela koja sam gledao. Npr 'Imprint' by Takashi Miike (za koju na netu kažu da je memoirs of a geisha directed by satan) i 'Cigarette burns' by John Carpenter. naravno ima još dobrih, ali i par slabih epizoda.
druga sezona već nije nešto, bar po mom ukusu, nije previše strašna, a dosta krvava, mada nisam celu gledao. U trećoj sezoni jednu epizodu treba da režira Barker.
poz za ljubitelje kvalitetnih filmova. :alealeee:
naravno i za sve ostale ;)

player1
26.12.2007, 16:45
Film kao film,bio horor ili komedija,akcija itd... Ne MOZE da prodje bez kompjuterskih efekata...plus sto u sve i jednoj sceni nekog ubistva koriste se pomenuti.

Pa moze: The Thing

Naravno, da film nije radjen pre 20tak godina, nego danas verovatno bi imao kompjuterske efekte (jeftinije je). Ovako je imao samo "old-school" specijalne efekte.

Iilija64
26.12.2007, 16:47
Pa moze: The Thing

Naravno, da film nije radjen pre 20tak godina, nego danas verovatno bi imao kompjuterske efekte (jeftinije je). Ovako je imao samo "old-school" specijalne efekte.
ma efekti su bili nevažni. atmosfera je bila strašna. alien uopće nije neki horor već punokrva sf priča. bar meni.

player1
26.12.2007, 16:52
Jeste, atmosfera je bila strasna.

Ali ti efekti su me "preganjali" kad sam bio mali. Jedva sam mogao da spavam posle filma.

.

Za nauk novim roditeljima: Klinci ipak ne treba da gledaju sve i svasta, i oznake tipa 18+ nisu bez veze, ma sta god Kuzma ili neko drugi bude mislio. :to_care:

branko999999999
26.12.2007, 21:40
Pretpostavljam da govorite o rimejku 'The Thing' jel neko od vas pogledao original iz '51?
Za Borowatz : jel to 100% da ce biti i 3 sezona M.o.horror? Mene je serija razocarala; od 1 sez. ok mi je samo 1 ep. mada ostala mi je jos 'Imprint' da je pogledam; od 2 sez. pogledao sam prve 3 ep. i OK su; i poslednju (Dream Cruise) koja je bila dosadna zato sto su japanski horori svi isti : tu je neka kletva, bla-bla... 'Hellraiser' pogledaj 1 (klasika) a i 2, u 2008 izlazi rimejk. (Neko je izjavio da ce 'svi horori iz 80-tih imati rimejk do 2010').

player1
27.12.2007, 1:58
Remake valjda.
Posto nikad nisam cuo za taj original.

Borowatz
27.12.2007, 4:15
Pretpostavljam da govorite o rimejku 'The Thing' jel neko od vas pogledao original iz '51?
Za Borowatz : jel to 100% da ce biti i 3 sezona M.o.horror? Mene je serija razocarala; od 1 sez. ok mi je samo 1 ep. mada ostala mi je jos 'Imprint' da je pogledam; od 2 sez. pogledao sam prve 3 ep. i OK su; i poslednju (Dream Cruise) koja je bila dosadna zato sto su japanski horori svi isti : tu je neka kletva, bla-bla... 'Hellraiser' pogledaj 1 (klasika) a i 2, u 2008 izlazi rimejk. (Neko je izjavio da ce 'svi horori iz 80-tih imati rimejk do 2010').

za 3ću sezonu nisam siguran. Pročitao sam negde na netu, ako su oni lagali, lažem i ja. Mada ne verujem da će skorije zbog ovog štrajka. Hellraiser gledam sigurno.
Imprint 'moraš' da gledaš... :D
Sad sam zaintrigiran za thing iz '51. Nisam ni znao da postoji. Ja sam uvek mislio da je to Karpenterova verzija Lovcraftove priče At the mountain of madness (btw koja se radi 2010. i režiraće je Giljermo del Toro :n_klanja:, a Larsona verovatno glumi Ron Perlman).
To za rimejke starih filmova je sasvim očekivano i lično bojkotujem većinu takvih filmova.
Čuo sam od jednog Francuza, da bi Karpenter trebalo da snima nov film, ali ima 3 odlična scenarija, pa kao još se veća koji će to biti. :eek:

branko999999999
31.12.2007, 5:18
Sada sam pogledao 'Saw 4' i mogu reci da posle 3-ku koja mi je bila 'letdown', 4-ka je na istom nivou kako 1. Ima triler element koji nije bio u 2-ku, recimo. Kad sam pomislio da vise nemaju kuda, bas su me prijatno iznenadili. Jedva cekam 5-cu !!!... i da teraju do 10-ku. Kad onako glupi horor kao 'Petak 13' moze da ima 10 produzetaka...
BTW ko je shvatio kraj nek se javi...:)
Happy new year!!!

Katmay
6.1.2008, 3:26

Ako neko ima ovaj film, zamolio bih ga da mi se javi. Ths!

Bryan Fury
6.1.2008, 14:22
Gledao sam skoro 1408, odličan film i dokaz da ne moraju da teku potoci krvi i da lete unutrašnji organi na sve strane da bi se dobio dobar horor. :)
Takođe sam odgledao i jedan malo stariji, 28 Days Later. Ako ga niste gledali, niste puno propustili.
Šta još... Resident Evil Extinction, više akcija nego horor, mnogo bolji nego što sam očekivao moram priznati. :)

branko999999999
8.1.2008, 4:00
Sada sam pogledao Rob Zombijev rimejk 'Halloween'-a i moram reci da je dobro ispao. Preporucujem ga, kao i dr. 2 Zombi-jeva filma 'House of 1000 corpses' i 'House of 1000 corpses 2 / The Devil's rejects'.

Eni
8.1.2008, 5:36
Setio sam se jednog filma koji nije klasičan horor, ali kad sam ga prvi put gledao, noću i sam, držao me na ivici nerava celo vreme...

Screamers, 1995, glumi onaj Veler što je glumio Robokapa svojevremeno... :tapsh:

Već sam ranije napisao da je Omen prvoklasan, i dodao bih Thing... led, haskiji... :dzavo:

steve89
2.3.2008, 2:19
Nije me bilo davno, ali evo novih filmova. :D
1. Tale of 2 sisters (http://www.imdb.com/title/tt0365376/)
Film je fenomenalan. Film je psycho-horror, ali u njema nema scena koje će vas na brzinu preplašiti, već je to čitava atmosfera filma, zbog koje vam prolaze žmarci niz kičmu. Scenario ima neke vrlo zanimljive obrte i definitivno predstavlja nešto novo. (Vidim da se u Hollywood-u pravi rip-off)

Prvi put sam čuo za film kad sam pročitao ovo :o, skinuo, pogledao i... oduševio se. Stvarno fenomenalno... :) Nabavljam upravo i ovaj drugi film na tvojoj listi. :)
Kako sam skočio sa stolice kad se ona žena savila da pokupi ono ispod sudopere pa ona ruka.... :paranoia: ...iako sam znao da nešto mora sad da se desi...

Može neko da preporuči neke psiho/horor/triler filmove? Ne mora azijska kinematografija... :) ...ali je poželjno. :)

branko999999999
2.3.2008, 4:54
horor/triler :
Jacob's Ladder
In The Mouth of Madness
Angel Heart

caine
2.3.2008, 11:11
horor/triler :
Jacob's Ladder
Angel Heart
Odlični filmovi.:n_klanja:
Samo nisu toliko bolesni kao japanski :D

steve89
2.3.2008, 11:28
Odlični filmovi.:n_klanja:
Samo nisu toliko bolesni kao japanski :D

Ne moraju da budu bolesni... Mislim ono, psihološki i tako to... To je najjače. :)

'de su ''japanci'' kad mi trebaju... :D

Sun Tzu
2.3.2008, 12:42
He...
Ja ih skinuo još juče. A tale of 2 sisters već neko vreme tražim, a za Audition sam tek sad čuo. I skinuo ih,ali... Audition je sinhronizovan na nemački... a dve sestre imaju ugrađen engleski titl. :mad::n-cc2:
Probaj Shutter (http://imdb.com/title/tt0440803/). Nije japanski, ali je tajlandski... :D

madhatterYU
2.3.2008, 12:44
He...
Ja ih skinuo još juče. A tale of 2 sisters već neko vreme tražim, a za Audition sam tek sad čuo. I skinuo ga, i sinhronizovan je na nemački... A dve sestre imaju ugrađen engleski titl. :mad::n-cc2:
Probaj Shutter (http://imdb.com/title/tt0440803/). Nije japanski, ali je tajlandski... :D

Meni je bio prosecan, mislim bolovi u vratu jesu nezgodni :) , al nije toliko strasan.

Covenant
2.3.2008, 14:03
Audition nije horror vec bizar/drama film ;)
Ali da je bolestan-jeste :opanachke
Ako vam se svidja doticni pogledajte i Visitor Q-ima da uzivate :D

jelenamm
3.3.2008, 14:38
Visitor Q!!!!
Nisam pogledala filam ali iz onoga sto sam cula o njemu zaista je :eek::n-hang:

tiho86
3.3.2008, 15:16
Od ponudjenih Isijavanje,zanimljvo je da taj film nije toliko strasan koliko u sebi nosi neku teskobu.Prvi put sam ga gledao kao mali(naravno da mnoge stvar nisam razumeo)i tad mi je stvarao neki cudan osecaj koji je prisutan i danas kad ga gledam.Mislim da je to jedan od retkih filmova u kom vam se cini da zajedno sa likovima ucestvujete u njihovoj (u ovom slucaju)tragediji,ja tokom celog film imam osecaj da sam u tom hotelu udaljenom od civilizacije 100-ma kilometara.

Borowatz
7.3.2008, 9:21
na ovoj temi nisam bio bar 6 meseci. Uvek zaboravim.:to_care:
Ako tražite 'boleštine' od filmova tu je Takashi Miike: Visitor Q, Ichi the killer, Audition, Gozu, Zebraman (da da, naslov je nikad bolji, ali ovo je porodična parodija na super heroje, ali i dalje bolesna), Sukiyaki western django (veoma komercijalan film, ali i dalje ima onu Miikeovu notu).

A sad horori; kao što već neko napisa shutter (http://www.imdb.com/title/tt0440803/) (tajland), el orphanato (http://www.imdb.com/title/tt0464141/) (španski), one missed call (http://www.imdb.com/title/tt0366292/) (Miike, ja sam ovaj film gledao sa slušalicama, onim velikim, i prestajao sam ceo film, zbog atmosfere, koja je nenormalna. Nema tu nekih monstruma za plašenje, u stvari ima 1 ali nije toliko strašan...), ab-normal beauty (http://www.imdb.com/title/tt0434762/) (hong kong), The eye serijal (čini mi se hong konški), Re-cycle (horor-drama-epska fantazija) i naravno originalni ring.
Ovaj ab-normal beauty nisam gledao, ali drug ga hvali....

I naravno preporuka za Tetsuo, Tetsuo 2, Jacob's ladder, Ravenous (njega isto još nisam gledao, drugkaže dobar).
Žurim na fax nemam vremena da vam stavljam imdb linkove na sve naslove.

Borislav Vuckovic
7.3.2008, 12:38
Ne volim horore koji su bazirani na efektima. Vise me zanimaju price od kojih se dize kosa na glavi :) Na primer, Polanski i njegovi "Stanar" i "Rozmarina beba"

Borowatz
7.3.2008, 17:52
Ljudi, ako volite horore, onda morate da odgledate i masters of horror (http://www.imdb.com/title/tt0448190/) seriju. Ima 2 serijala (ja sam gledao ceo prvi i pola drugog). Dosta je dobra.
Svaku epizodu je režirao drugi režiser horor filmova, u prvoj su sve sami majstori, ali su se za drugu ispucali, pa se ponavljaju ljudi iz prve, ili dovode 'režisere' poput Rob Schmidt-a (wrong turn):rofl:.
Ako ne možete da nabavite sve, potrudite se bar za epizode Cigarette burns (Carpenter) i Imprint (Miike). Obe su iz prvog serijala, i obe su veoma dobre. Sjajni glumci i dobra priča.
U Imprint-u postoji jedna scena mučenja koja predstavlja nešto najgnusnije što sam ikada video (naravno nema klanja i kasapljenja). Čini mi se da je Rob Zombie za nju rekao da nije mogao da je odgleda do kraja, ili tako nešto...
Imprint čak nije ni emitovan u US kad i ostale, samo DVD release.
Ima još dobrih epizoda, asda se ne sećam imena, znam da ih je radio Argento.
Sada se snima 3ća sezona i ne sponzoriše ih tv kuća, već Lionsgate:n_klanja:, i zvaće se Fear itself.
http://www.mastersofhorror.net/

Obavezno proverite ovaj sajt
http://www.bloody-disgusting.com/

A od preporuka za nove horore koji obećavaju: meksički km31, španski [REC], korejski Someone Behind You, holivudski Funny games, Inside, Teeth, holandski Worst case scenario, turski semmum i d@bbe (mada su oni već izašli, d@abbe poodavno).
Preporučujem da pogledate trejlere za sve, pa onda bar ćete znati šta da čekate....;) Ja ih čekam sve :aplauz:
Od starijih pogledajte Argentovu suspiriu i inferno, descent, i obavezno pogledajte korejski the host (na osnovu njega je snimljen cloverfield).
Dosta od mene, odoh da gledam nešto.
:ciao:

Corwin
9.3.2008, 22:34
Svaka čast, skoro sam i ja odgledao Masters of Horror i samo mogu da se složim da su serijali vrhunski. Od 26 priča možda 2-3 ne valjaju, ostale izbacuju iz stolice! Upozorenje: ne gledati pred spavanje!

Mrka Kapa
3.4.2008, 15:01
Jedna vest (http://popboks.com/vest.php?ID=7097):

Ovog vikenda, 5. i 6. aprila, u Domu omladine Beograda biće održane projekcije dva horor filma inspirisana zombijima.

"Dva retka dragulja, koja će biti prikazana u okviru Zombie Weekenda, proizašla iz spoja avanturustičkog i gotskog horora, na najbolji mogući način prezentuju svu raznovrsnost i bogatstvo ovog pomalo zaboravljenog žanra", navodi se u press najavi.

Zombiji, ili živi mrtvaci, fenomen nastao u okviru vudu praznoverja Srednje Amerike, do danas je ostao jedna od omiljenih tema autora horor žanra. Svoj vrhunac ovaj podžanr svakako je imao u filmovima Georga A. Romera, ali se manje zna da je još 30-ih godina postojala stalna produkcija filmova o zombijima.

U subotu će biti održana projekcija filma Revolt of the Zombies (http://www.imdb.com/title/tt0028174/), a u nedelju King of the Zombies (http://www.imdb.com/title/tt0033787/).

Filmovi su na engleskom jeziku, bez prevoda.

Projekcije počinju u 20 h u sali Doma omladine na prvom spratu; ulaz je slobodan.

luka borovic
6.4.2008, 14:52
Ako mene pitate, najstrašniji film je Vrisak 1. Jeziva atmosfera, sablasni ubica, okrutnost, krv na sve strane.... Još kad puste onu napetu muziku doživljaj je potpun. Ostali dijelovi nisu tako strašni uopšte. Ali kada se prvi dio geda noću....:Freddy:

Gordon Freeman
6.4.2008, 15:10
Pa recimo da je to...nosferatu iz 1922:D ,ipak je film legendaran,sa sve onom scenom senke koja se penje uz stepenice!;)
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/9/92/Nosferatuposter.jpg/200px-Nosferatuposter.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/0/08/Schreck.jpg/250px-Schreck.jpg
uh jedva je nadjoh

http://www.roumazeilles.net/news/fr/wordpress/wp-content/uploads/nosferatu0004.jpg

penelope
25.4.2008, 1:01
Ja bih svoj glas dala filmu Isijavanje,koji sam danas odgledala prvi put,iako obozavam horore i odavno ih gledam.Volim one horore bez krvi,a od njih na mene jak utisak ostavio je Dead end.Jedino mi se kraj nesto ne svidja.

Dimo
25.4.2008, 10:51
Ja bih svoj glas dala filmu Isijavanje,koji sam danas odgledala prvi put,iako obozavam horore i odavno ih gledam.Volim one horore bez krvi,a od njih na mene jak utisak ostavio je Dead end.Jedino mi se kraj nesto ne svidja.
Slazem se sa tobom. The Shining dan danas, posle toliko vremena, nije izgubio nista od svoje svjezine, i u potpunoj mjeri docarava taj strah i tjeskobu u praznom hotelu tokom zime. Jos kada se na to nadoveze sjajna gluma Dzeka Nikolsona (i ostatka glavnih likova), uzitak je kompletan.

Sto se Dead End-a tice, odlicno je ispao za jedno ostvarenje koje ne spada u klasu visokobudzetnih. Glavni adut je prica, koja odstupa od ustaljenih horor klisea, i donosi stalni nemir i iscekivanje sta ce sledece da se desi na napustenom putu strave kojim oni voze. Kraj ni meni nije bio kompletno jasan, i djeluje mi prilicno zbrzan, kao da nisu znali kako bi izveli smislen zavrsetak onako zaguljene radnje tokom filma (iskreno, ni ja nemam ideju kako bi na kraju filma dali logicno objasnjenje svega onog sto se desavalo). To je prilicno cesto kod nekih jeftinijih ostvarenja, makar koliko sam ja primjetio.