PDA

Prikaži potpunu verziju : vector linux; soho i standard!


jagodanbg
29.5.2007, 14:47
koja je razlika!?

debelizmaj
29.5.2007, 16:04
ovde mozes pogledati sta je sta
http://www.vectorlinux.com/mod.php?mod=userpage&menu=10&page_id=13
a evo i ja da ti prepricam u par reci

Standard edicija je edicija koja je namenjena starijim racunarima, ima u sebi sve potrbne (dobro, vecinu potrbnih) programe za normalan rad. graficko okruzenje je xfce

SOHO (Small Office/Home Office) zadrzava filozofiju Vector Linuxa, brzina i stabilnost, ali je namenjena novijim generacijama kompjutera.Graficko okruzenje je KDE.

Skoro je izasao SOHO 5.8, pre oko mesec dana. Koristim ga od rc2 verzije i mogu reci da sam zadovoljan. Brz je i stabilan, dolazi sa svim potrbnim programima za normalan rad, multimedija i surf. Ako vam nesto zafali postoji alatka koja se zove gslapt i za vas ce svuci i instalirati potreban program, sa sve proverama medjuzavisnosti. U kratkim crtama, to je Slackware koji je nesto vise user-frendly
Pozdrav, nadam se da sam pomogao

debelizmaj
29.5.2007, 16:06
evo jos par podataka, govore o potrebnim konfiguracijama

Standard Edition: Pentium 200 or better, 96MB RAM, 2.1GB hard drive space for system only, more for your data.

SOHO Edition: Pentium 750 or better, 256MB RAM minimum, 3.1GB hard drive space for system only, more for your data, video and monitor capable of 1024x768 resolution at 24 bits colour.

jagodanbg
29.5.2007, 16:25
znam da je izasao 5.8 ali bas zato pitam koja je razlika jer je izasla standard verzija dok je soho alpha!

Covenant
29.5.2007, 19:39
Bolje uzmi SOHO verziju,ima vise softvera u sebi;)

genius
29.5.2007, 20:17
Da li ima veliki repozitorijum kao i Ubuntu? Ono, beryl, drajveri i ostalo...

debelizmaj
29.5.2007, 20:36
nema...sve je to jos uvek u razvoju...to je ipak slackware....
imas graficke drajvere u njemu, npr imas tri drajvera za ATI (imam ati karticu pa eto znam) dva slobodna i fglrx (zvanicni). jedino sam morao da kompajliram drajver za wireless karticu, ali dobro to i u fedori mora da se uradi.

Covenant
29.5.2007, 23:13
Vector je u sustini utegnuti/nasminkani Slack:)
Ja sam koristio v5.0.1 SOHO i bio prezadovoljan-odlican distro bez pogovora;)
Medjutim,mislim da bi neko,ko ima neku normalnu konfiguraciju i dobar link,trebao da izabere neki drugi distro,pre svega zbog ogranicenja koje namecu tgz paketi(provera depova pre svega)
Uvek se nadje nesto za svakoga u linux svetu:)

debelizmaj
29.5.2007, 23:57
slazem se, ja bih izabrao ubuntu ili fedoru, ali mi je komp spor i kako vreme prolazi os je sve sporiji i sporiji pa sam resio da instaliram vector, svi ga hvale :)