PDA

Prikaži potpunu verziju : Lime Wire ubija procesor


duschan
29.5.2007, 9:14
Intersuje me zasto on tako prozdire proc, i na ma kom procesoru da sam ukljuchio lime wire on ga totalno onesposobi za bilo kakvo igranje igrica. Jedino sam mu prioritet u task menadzeru stavio na low, pa onda nishta ne zapinje, ali opet zasto je toliko zahtevan program.

Patton
29.5.2007, 9:51
Koliko se secam LimeWire (isto kao Azureus) radi pod Javom, pa je zato tako spor. Neka me neko ispravi ako gresim (dusu).

Predrag Stankovic
29.5.2007, 16:21
Uzasno je zahtevan zbog Jave, cak i jace konfiguracije moze dobro da zamori,

dzambo
29.5.2007, 16:56
To sam i ja primetio. Jednostavno posle nekog vremena mu bude zauzece CPU-a preko 90%. Ugasim ga i upalim i onda opet radi ok neko vreme (par sati).

A M G
29.5.2007, 17:54
Isto se desava i kod mene, imam solidnu konfiguraciju koju mozete procitati u mom profilu. Zanimljivo je to sto LimeWire moze par sati lepo da radi, ali onda se desi da zakuca i drzi procesor na 99-100% zauzeca konstantno tako da je jedino resenje za gasenje kompa restart pa shut down. :Freddy:

next
29.5.2007, 18:01
Ma jednostavno receno krivac za to je Java,pitam se samo kako radi onaj Solaris OS s obzirom da je radjen u Javi!???

duschan
29.5.2007, 22:08
Isto se desava i kod mene, imam solidnu konfiguraciju koju mozete procitati u mom profilu. Zanimljivo je to sto LimeWire moze par sati lepo da radi, ali onda se desi da zakuca i drzi procesor na 99-100% zauzeca konstantno tako da je jedino resenje za gasenje kompa restart pa shut down. :Freddy:
Sto da ga resetujesh, samo idi u task manager i podesi proces limewire na low prioritet i shuri ko da i nije upaljen

A M G
29.5.2007, 22:19
Sto da ga resetujesh, samo idi u task manager i podesi proces limewire na low prioritet i shuri ko da i nije upaljen

Da znas da se ovoga nisam setio! Keep is simple, keep it cool! :cool:

GoranSTX
29.5.2007, 22:47
Ma jednostavno receno krivac za to je Java,pitam se samo kako radi onaj Solaris OS s obzirom da je radjen u Javi!???

Solaris (http://en.wikipedia.org/wiki/Solaris_OS) je OS baziran na unix-u. Java je, kao i Solaris, proizvod kompanije SUN Microsystems i ne treba ih mesati. Solaris je operativni sistem, java je programski jezik. Java ima prednost lakog portovanja na razlicite sisteme, s' obzirom da koristi virtuelnu masinu za pokretanje koda, sto sa sobom vuce odredjen pad performansi. Taj pad moze da bude neosetan, u slucaju dobro optimizovanog koda.

next
30.5.2007, 1:15
Solaris (http://en.wikipedia.org/wiki/Solaris_OS) je OS baziran na unix-u. Java je, kao i Solaris, proizvod kompanije SUN Microsystems i ne treba ih mesati. Solaris je operativni sistem, java je programski jezik. Java ima prednost lakog portovanja na razlicite sisteme, s' obzirom da koristi virtuelnu masinu za pokretanje koda, sto sa sobom vuce odredjen pad performansi. Taj pad moze da bude neosetan, u slucaju dobro optimizovanog koda.

Da,i ne mesam ih...Ali je Solaris pravljen u JAVI,pa sam pomislio da je dosta zahtevan OS...MAda ako je dobro optimizovan kod kao sto ti kazesh...

Predrag Stankovic
30.5.2007, 1:23
Sto da ga resetujesh, samo idi u task manager i podesi proces limewire na low prioritet i shuri ko da i nije upaljen
Svaka cast, ja se nisam toga setio, ali evo i ovako na low priority ga bas sad isprobavam i mogu da primetim jedva neko poboljsanje performansi

GoranSTX
30.5.2007, 8:24
@next

Pa, Solaris ima Java Desktop System kao default graficko okruzenje, ako si na to mislio (http://en.wikipedia.org/wiki/Java_Desktop_System). Ono jeste radjeno u Javi i do 2006 postojala je verzija i za linux, nisam siguran koliko je brzo (ali neverujem da su se tvorci Jave obrukali da im Java desktop bude spor).

duschan
30.5.2007, 10:31
Svaka cast, ja se nisam toga setio, ali evo i ovako na low priority ga bas sad isprobavam i mogu da primetim jedva neko poboljsanje performansi
Kad sam ja namestio na low, shuri ko da ga i nema, ali pazi taj proces ti zauzima 90 i vishe posto procesora i tek kad pokrenesh neki drugi proces npr. neku igru onda se zauzece limewire procesa smanji kako bi ta igrica ili sta drugo koje ima veci prioritet radilo normalno. Meni barem sve radi normalno

PS: Kad mu spustish prioritet na low limewire ce ti ici usporeno, naprimer trebace mu duze vremena da se minimizira, i li maksimizira, ali on nece skidati usporeno