PDA

Prikaži potpunu verziju : problem...bag (graficka)


rockdudbg
1.1.2006, 17:32
nakon nekih pola sata, sat igranja,bilo kojih igrica pojavljuje mi se neki bag,neke linije,sive,sarene...problem na kratko resim tako sto se vratim u win,ali posle min,ili dva ponovo isti problem...sumnjam u graficku kartu,i pregrevanje...inace imam radeon9800pro IceQ.

holodoc
1.1.2006, 19:14
Sa velikom verovatnoćom grafička je u pitanju. Ako je kartica pod garancijom, reklamiraj je.

rockdudbg
1.1.2006, 19:16
nazalost nije vise pod garancijom...ima li neko resenje,i kako mogu da proverim ispravnost moje graficke karte?

Marjan J.
1.1.2006, 19:55
a jel si snimio nove drajvere:)

rockdudbg
1.1.2006, 20:22
a jel si snimio nove drajvere:)
da,jesam

Pantelija
1.1.2006, 20:22
Proveri kod nekog druga ako je i kod njega isti problem onda se pozdravi sa karticom, mada ti savetujem kod vide drugova da proveris. ili su u pitanju drajveri, najnovije mozes da downloadujes sa www.ati.com

Mozda je u pitanju napajanje jer trenutno nemoze da ti izdrzi vece opterecenje. Moda ja iz licnog iskustva mislim da je monitor u pitanju pomogao bi nam kada bi rekao koji je monitor u pitanju i koje napajanje.

holodoc
1.1.2006, 20:37
Nemoj da razmišljaš o monitoru jer je on ispravan 100% (priča oko prelaska u Win i tako to odbacuje neispravnost monitora).

Jedino rešenje je da odneseš karticu kod drugara i "utneš" je!

Ako se tamo problem ne pojavi proveri napajanje, što je ovde već napomenuto, jer ono može da napravi ogromnu zabavu sa kompjuterom:(

rockdudbg
1.1.2006, 22:00
pogledao sam imam premier napajanje 250w...
znaci postoji mogucnost da se s*****o napajanje,ili graficka...a pomaze li to ako kazem da je pre ista konfiguracija radila normalno...

Suicide samurai
1.1.2006, 22:36
meni zvuci kao da se graficka pregreva....

cini mi se kao da nemas drugi izbor nego da ti neko (iskusniji) skine hladnjak sa graficke, stavi novu pastu i ponovo je sastavi, sto ce sa HIS-ovim IceQ modelom ici malko teze, ali ne vidim drugo resenje

puno srece u opravci (ako se odlucis na taj korak)

holodoc
1.1.2006, 22:47
250W na jeftinom kućištu da tera tvoj komp sa takvom grafičkom?????

Mislim da ti je sve jasno.

rockdudbg
2.1.2006, 20:29
ok..ako je problem u napajanju,koliko jako da uzmem???

Atila
2.1.2006, 20:34
ok..ako je problem u napajanju,koliko jako da uzmem???
Ако ћеш већ да га узимаш узми неко фирмирано од 300W или више.

holodoc
2.1.2006, 22:45
Upravo tako. Mada bih ti ja ipak preporučio 350W minimum jer tih 50W plusa mogu mnogo da znače u kritičnim situacijama tipa "štucanje" napona u gradskoj mreži itd.

dexy-sexy
11.1.2006, 3:11
Meni zvuci kao pregrevanje to bih prvo pokusao da resim...