PDA

Prikaži potpunu verziju : Spisak neophodnih programa


PCmaster
27.5.2007, 13:07
Šta mislite, koji su to neophodni programi da bi komp funkcionisao? Šaljite vaše predloge!!! Pozzzz:a_whistli
Ako vam nije teško ocenite te programe od 1 do 10, jer sam ja dial-up man, pa ako već hoću da downloadujem onda hoću da znam da li downloadujem pravu stvar.:odoK:

optimus_prime
27.5.2007, 13:41
Jedini program koji ti je potreban da bi kompjuter funkcionisao je Operativni Sistem. Sve ostalo je individualno.

Dimo
27.5.2007, 15:05
Takodje, uz OS dobijas programe za slusanje i jednostavniju reprodukciju slike, muzike i videa, tako da ne moras da imas nijedan program spoljne proizvodnje (bez ako neces da se bavis specificnim poslovima koji zahtjevaju poseban softver).
Naravno, u skoro 100% slucajeva imas bolju alternativu programima koji stizu uz Windows.

General Tragg
27.5.2007, 15:15
ne znam sta podrazumevas pod 'neophodni', ali evo okvirnog spiska programa koje ja instaliram da bi mi sve radilo sto zelim i kako zelim:

os:
autopatcher + najnoviji paketi updateova
+svi potrebni drajveri

internet:
download accelerator plus
dc++
googletalk
mozzila firefox
mozzila thunderbird
snarfer
trillian
utorrent

multimedia:
acdsee
bsplayer
divx i xvid kodeci
gomplayer
razorlame
real player
vlc player
winamp

security:
adaware
avira antivir
comodo firewall
peerguardian 2

util:
adobe reader
alcohol 120%
ccleaner
hdtune
metapad
nero
partition magic
perfectdisk
total commander
where is it
winrar

naravno, izbor programa je stvar same upotrebe racunara, ali i licne preferencije...

PCmaster
27.5.2007, 16:09
Jedini program koji ti je potreban da bi kompjuter funkcionisao je Operativni Sistem. Sve ostalo je individualno.

Nekada je pc samo trebao operativni da bi normalono funkcionisao, ali danas sa sve većom pojavom programa i raznoraznih alatki, mora se imati i nešto što ubrzava rad računara i oslobađa mb-e ram memorije. Mene zanima, šta mi vi preporučujete od programa, za muziku, za gledanje filmova, slika, browser-a, i još raznih korisnih programa da bih imao sve neophpdno na jednom mestu tj pc-u.

P. S. Nisam toliko baš glup da ne znam da OS neophpdan da bi komp "normalno funkcionisao".:a_bleh:

PCmaster
27.5.2007, 16:10
ne znam sta podrazumevas pod 'neophodni', ali evo okvirnog spiska programa koje ja instaliram da bi mi sve radilo sto zelim i kako zelim:

os:
autopatcher + najnoviji paketi updateova
+svi potrebni drajveri

internet:
download accelerator plus
dc++
googletalk
mozzila firefox
mozzila thunderbird
snarfer
trillian
utorrent

multimedia:
acdsee
bsplayer
divx i xvid kodeci
gomplayer
razorlame
real player
vlc player
winamp

security:
adaware
avira antivir
comodo firewall
peerguardian 2

util:
adobe reader
alcohol 120%
ccleaner
hdtune
metapad
nero
partition magic
perfectdisk
total commander
where is it
winrar

naravno, izbor programa je stvar same upotrebe racunara, ali i licne preferencije...

Sledite ovaj primer.:dedica:

Predrag Stankovic
27.5.2007, 23:03
ne znam sta podrazumevas pod 'neophodni', ali evo okvirnog spiska programa koje ja instaliram da bi mi sve radilo sto zelim i kako zelim:

os:
autopatcher + najnoviji paketi updateova
+svi potrebni drajveri

internet:
download accelerator plus
dc++
googletalk
mozzila firefox
mozzila thunderbird
snarfer
trillian
utorrent

multimedia:
acdsee
bsplayer
divx i xvid kodeci
gomplayer
razorlame
real player
vlc player
winamp

security:
adaware
avira antivir
comodo firewall
peerguardian 2

util:
adobe reader
alcohol 120%
ccleaner
hdtune
metapad
nero
partition magic
perfectdisk
total commander
where is it
winrar

naravno, izbor programa je stvar same upotrebe racunara, ali i licne preferencije...
A zaboravio si neki Office paket da mu preporucis :D

Zoran Dojkic
28.5.2007, 16:33
Norton Ghost 2003
Opera
Speedfan
Open Office
NOD32
TuneUp Utilities 2007

Belgrado
28.5.2007, 20:55
Norton Ghost 2003
Opera
Speedfan
Open Office
NOD32
TuneUp Utilities 2007

Odlican izbor

dodao bih

AdAware Personal i
Spybot - Search and destroy

polarnimeda
29.5.2007, 2:32
Nisam pisao ocene jer po meni svaki program koji cu navesti zasluzuje najmanje 9/10. Pa, inace bih koristio neke druge! :D Dakle, moje 10-o godisnje iskustvo zahteva samo:

1- ms office + adobe reader
2- total commander + winrar (manipulacija fajlovima)
3- nero + alcohol (rezanje + v drive)
4- winamp (audio)
5- gom player + power dvd (video)
6- everest (monitoring)
7- ccleaner (odrzavanje)
8- utorrent + peer guardian (p2p)
9- firefox (browsing)
10- fresh download (dl manager)
+ spyware doctor & ad aware (AKO zatrebaju)

Patton
29.5.2007, 7:55
Miranda ili Trillian (Instant Messenger)
Teleport Pro (Download sajtova)
UltraEdit (text/hex + sve i svasta editor)

Proxima
29.5.2007, 21:31
Moj set, prilično asketski:

Multimedija:
KMPlayer (plejer koji reprodukuje SVE bez ijednog dodatnog drajvera, audio, video, DVD)

Security:
NOD32
SuperAntispyware

Internet:
FireFox 2.0
Opera
MSN 8.1
FlashGet 1.82

Graphic:
CorelDraw
PhotoImpact
FastStone Image Viewer

Ostalo:
Office 2003
FoxIt 2.0
Alcohol 120%
doPDF Writter 5.0
Total Commander 6.53
WinRar 3.51
Where Is It 3.65
CCleaner 1.39
StartUp Mechanic 2.8

Sound:
Cubase SX
Fruity Loops
Sound Forge
Guitar Pro

Web:
Dreamweaver

I to je baš sve!

Dimo
29.5.2007, 22:17
Inace, mozda je doslo vrijeme za ponovnu recenziju Fast Stonea, od zadnje je izbaceno desetak podverzija, a i uvedena je podrska za memorijske kartice sa digitalnih fotoaparata, ciji je nedostatak bio glavna zamjerka proslog puta.

donator99
29.5.2007, 22:20
E evo i moje liste:

Multimedia
BS Player Pro
CyberLink Power DVD 7

Internet
Mozilla FF 2.03

Sound
Winamp

Ostalo
Alchohol 120%
Nero Burning Rome 6
CCleaner
Avria Antivirus
uTorrent
DVD Shrink
Autopatcher

PDarko
29.5.2007, 22:39
FastStone Image Viewer (http://www.faststone.org/)
FlashGet (http://www.flashget.com/index_en.htm)
Foxit Reader (http://www.foxitsoftware.com/pdf/rd_intro.php)
ImgBurn (http://www.imgburn.com/)
MPlayer (http://www.mplayerhq.hu/) (otvara sve bez kodeka - oko 5 MiB)
Notepad++ (http://notepad-plus.sourceforge.net/uk/site.htm)
Process Explorer (http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/default.mspx) microsoft ga otkupio kad video upotrebnu moć
UltraISO (http://www.ezbsystems.com)
Universal Extractor (http://www.legroom.net/software/uniextract) ako ga niste probali sad je vreme. Nemojte da vas zavara loš interfejs. Nema mu ravnog.

Proxima
30.5.2007, 11:49
Thanx to PDarko za Universal extractor!

Da, vreme je da FastStone izbaci verziju 4.0. Upravo je izašla verzija 3.3 ... sve češće update-uju novijim verzijama.

PCmaster
31.5.2007, 21:01
Dajte ljudi, stavite i nešto malo starije jer nemaju baš svi 2gb rama.

PDarko
31.5.2007, 21:47
Dajte ljudi, stavite i nešto malo starije jer nemaju baš svi 2gb rama.

FastStone Image Viewer (http://www.faststone.org/)
FlashGet (http://www.flashget.com/index_en.htm)
Foxit Reader (http://www.foxitsoftware.com/pdf/rd_intro.php)
ImgBurn (http://www.imgburn.com/)
MPlayer (http://www.mplayerhq.hu/) (otvara sve bez kodeka - oko 5 MiB)
Notepad++ (http://notepad-plus.sourceforge.net/uk/site.htm)
Process Explorer (http://www.microsoft.com/technet/sysinternals/default.mspx) microsoft ga otkupio kad video upotrebnu moć
UltraISO (http://www.ezbsystems.com)
Universal Extractor (http://www.legroom.net/software/uniextract) ako ga niste probali sad je vreme. Nemojte da vas zavara loš interfejs. Nema mu ravnog.

Ovo što sam ja naveo radi savršeno na 500MHz i 256MB.

AkulM
31.5.2007, 22:43
Windows XP :D
FlashGet
WinRar
WinZip
Firefox 2
Opera 9
Adobe Reader 8
TuneUp Utilities 2007
NOD32 2.7
Winamp
Adobe Photoshop CS2

nisam bas zahtevan, ali odradi posao ;)

Proxima
1.6.2007, 19:13
Dajte ljudi, stavite i nešto malo starije jer nemaju baš svi 2gb rama.

Ja imam 1 GB! :D

Ako želiš starije verzije, evo odličnog sajta:


http://www.oldversion.com/

<Rio_da>
1.6.2007, 20:16
Ja sam danas dodao jedan novootkriveni program za povratak izbrisanih fajlova, brz, efikasan, besplatan:
Undelete Plus

Od ostalih programa manje vise svi su spomenuti ali niko nije stavio:
Tag&Rename - program za rename i tag-ovanje mp3 fajlova na sve moguce nacine... ovaj program je cisto zlato!

PCmaster
1.6.2007, 20:30
Pa dobro nisam sada mislio bukvalno 2gb rama. Nego tako se kaže. Primetio sam da se na ovom forumu ne vodi baš mnogo o hardwerskim zahtevima programa a trbalo bi.

Predrag Stankovic
1.6.2007, 21:43
Ja sam danas dodao jedan novootkriveni program za povratak izbrisanih fajlova, brz, efikasan, besplatan:
Undelete Plus

Od ostalih programa manje vise svi su spomenuti ali niko nije stavio:
Tag&Rename - program za rename i tag-ovanje mp3 fajlova na sve moguce nacine... ovaj program je cisto zlato!
Kako radi Undelete Plus sa velikim fajlovima? i koliki je bio najveci falj koji si uspeo uspesno da povratis?

Predrag Stankovic
1.6.2007, 22:25
Dajte ljudi, stavite i nešto malo starije jer nemaju baš svi 2gb rama.
Neki programi u novijim verzijama su manje zahtevniji i brze rade nego starije verzije, npr. ACDSee 9

PCmaster
1.6.2007, 23:17
Noviji prgram u većini slučajeva podrazumeva, poboljšan, lepši, interfejs sa vrlo čestim vizuelnim efektima... Pa ti vidi, uporedimo većinu programa za koje znamo, novijih, i reci jesu li manje zahtevni od starijih, šta VI i ti mislite?

Proxima
2.6.2007, 10:40
Pa nekako je normalno da sa razvojem hardware i software postaje većih apetita ... tačnije, možda je i obrnuto :)

Za očekivati je da će nova verzija uvek biti hardverski zahtevnija, ako ne zbog funkcionalnosti, onda zbog šminke ... no, to je i u redu, kako bi onda mi uopšte koristili svoj hardver?

Ja sam npr skontao da svojih 1 GB koristim više od 50% veoma retko, osim u slučaju kada radim audio produkciju, grafički dizajn i kad se igram

U najvećem delu slučajeva, tj u svakodnevnoj upotrebi, moj RAM ne preskače 300 MB ...

PCmaster
2.6.2007, 20:22
U pravu si. šminka jede resurse. Tako i mora biti, jer prvo što većina ljudi uoči kod programa je izgled interfejsa, pa ga tek posle isprobaju. Mnogo je onih koji ni 512mb rama nemaju.

Tihi
2.6.2007, 21:40
recimo za prvu ruku:

Kerio
Irfan View
KMplayer
Foobar 2000
FoxitReader
CCleaner
FireFox
CodeStuff Starter
TotalCommander
µTorrent
i Nero

Dimo
2.6.2007, 23:43
recimo za prvu ruku:
Foobar 2000
FoxitReader
CodeStuff Starter

Ovo je prije za grupu egzoticnih programa,nego za neophodne ones.

PCmaster
2.6.2007, 23:57
Ovo je prije za grupu egzoticnih programa,nego za neophodne ones.

Nema veze, može malo i toga a malo i ovoga, pa se dobije savršena kombinacija. Bi ste li vi voleli programe sa jednoličnim sivim interfejsom sa menijem od kojeg se umire? Malo i egz programa nije na odmet. Samo nastavite, već sam nešto preuzeo sa neta. :aplauz:

Tihi
3.6.2007, 0:28
Ovo je prije za grupu egzoticnih programa,nego za neophodne ones.
Sta je tu egzoticno!

Predrag Stankovic
3.6.2007, 0:47
Posteno ne znam sta da preporucim , jer neophodni programi su ipak sirok pojam nekome je jedan program neophodan a drugome drugi,ali evo sta posle instalacije Win-a instaliram manje zahtevnijim korisnicima.

XP SP2
Autopatcher
Net.Framework
Latest Drivers
Latest DX
K-lite codec pack

Total Commander
ACDSee
Nero
PowerDVD
Winamp
BSplayer

Firefox
IncrediMail
Office
Adobe Reader
WinZip
Sun Java
MSN Messenger

nod32
Ad-Aware
Spybot
ZoneAlarm

3dMark
Everest
CCleaner
Registry Mechanic


i na kraju po zelji

PDarko
3.6.2007, 1:17
... evo sta posle instalacije Win-a instaliram manje zahtevnijim korisnicima.

ACDSee - Postoje besplatna i manja rešenja
Nero - Takođe
PowerDVD - Suvišan. Pored BS da divx, za DVD je dovoljan WMP

WinZip - Postoje bolje i besplatne alternative

3dMark - Šta će ovo "manje zahtevnijim korisnicima"

Predrag Stankovic
3.6.2007, 1:28
ACDSee - Postoje besplatna i manja rešenja
Nero - Takođe
Postoje ali nisu mu dorasle po funkcionalnosti, a ja bez ACDSee ne mogu da zamislim rad na kompjuteru, a sta bi bilo bolje za rezanje od nera
PowerDVD - Suvišan. Pored BS da divx, za DVD je dovoljan WMP
Takodje Funkcionalnost WMP po pitanju reprodukcije DVD-a na moze se nikako porediti sa Power DVD
WinZip - Postoje bolje i besplatne alternative
E ali Winzip ima mogucnost enkriptovanja arhiva tj. zakljucavanje sa password-om sto moze da bude jako korisno
3dMark - Šta će ovo "manje zahtevnijim korisnicima"
Ma neka ga ima Ne trazi ni vodu ni hleb:to_care:

<*archangel*>
3.6.2007, 3:30
Zavisi kome je shta neophodno za rad na racunaru

Ja bez Total Comandera + Firefox + BsPlayer + Winamp + XnView nemogu da zamislim kompjuter

A svoj kucni komp ne bih mogao zamisliti bez nekih programa kao shto su Photoshop ili GIMP
Live Messanger
Nero
TurboC++
Visual Studio Expres
FirstPage 2006
Open Office

znaci sve zavisi od potrebe korisnika
nekome je "neophodno" da ima 50 igrica na kompjuteru i neko koristi kompjuter asketski postavi 3 programa i zadovoljan je

Sada jedino preferiram da koristim besplatne i legalne softwere :)

donator99
3.6.2007, 10:44
Najbolji arhiver je po mom misljenju WinRAR.
Mnogo je brzi od WinZIP-a i postize bolje rezultate u kompresiji.

Dimo
3.6.2007, 12:49
Sta je tu egzoticno!
To sto ne spadaju u osnovne programe. Mogu tebi da budu neizostavni, ali vecina korisnika i ne zna za njih. Ja npr. ne znam sta bih bez BlueSoleila, ali kapiram da mnogima nije neophodan.

<Rio_da>
3.6.2007, 13:20
Kako radi Undelete Plus sa velikim fajlovima? i koliki je bio najveci falj koji si uspeo uspesno da povratis?

Vratio sam jedan .mpg od 430MB i vratio se kako treba... koliko veliki?

PCmaster
3.6.2007, 14:51
Najbolji arhiver je po mom misljenju WinRAR.
Mnogo je brzi od WinZIP-a i postize bolje rezultate u kompresiji.

Bolje rezultate od Win-a, to mi nije baš poznato???:a_whistli

Eni
3.6.2007, 15:01
Win

7zip (otpakuje i zapakuje sve živo)
GOM player (pušta sve živo)
Nero 6xxx (reže sve živo)
Pidgin (komunicira sa svim živim)
Firefox (pregleda sve živo)
OO.org writer (mada u poslednje vreme sve više koristim writely na http://docs.google.com)
PS7 - bez ovoga nema života

Da imam neku potrebu za pregledanjem slika, verovatno bih uzeo Picassa, jer je besplatna i lepše izgleda od bilo kod xSeeja, ali šta će mi nešto za to uopšte, kad imam kralja...

Total Commander :aplauz: :n_klanja: :tapsh:

Predrag Stankovic
3.6.2007, 17:32
Vratio sam jedan .mpg od 430MB i vratio se kako treba... koliko veliki?
Otprilike tako neshto, ili neki .avi file od 700MB, sve do sad sto sam koristio za vracanje fajlova nije mi pomoglo da vratim neke velike

Dru1D
3.6.2007, 20:18
OS,

Audio: Winamp 5.32

Video: WMP 11

DVD: DVD X player

Office: Microsoft office XP

3D: Alias Maya 4.5

Programiranje: Just BASIC, DevC++

Obrada slika: Photoshop 7.0

Obrada zvuka: Virtual DJ 4

Antivirus: Kaspersky 6.0. Spybot - Search&destroy

Maintaince: PCMedik 6

Benchmark: SiSoftwate Sandra Lite, 3Dmark 05, PCmark 04

Internet: Mozilla Firefox, MS Outlook Express 6 (koji uopshte ne koristim)

Ostalo: Total Commander

Igre: WoW, THAW

Kakva lista, a? :to_care:

Proxima
4.6.2007, 23:11
Sreća je što počinje da se pojavljuje sve više alternativnih rešenja za dinosaurus-mainstream-aplikacije koje su sa godinama postale sve osim pametnih ... meni lično je postalo muka od aplikacija kao ACDSee i WinAmp koje se na kartu navike korsnika vuku već decenijum a realno ne pružaju ništa više od novijih rešenja.

Ovo što sam rekoa je verovatno diskutabilno i dao sam povoda da me mnogi napadni, ali pre toga, zamolio bi ih da pokušaju makar (za njihovo dobro) da iskoriste sledeće:

Adobe Reader = FoxIt Reader
ACDSee = FastStone Image Viewer
Winamp+PowerDVD+BS+ ... = KMPlayer

Probajte pa ćete videti da ima nešto u ovome što sam napisao

<*archangel*>
5.6.2007, 22:22
I ja se slazem stobom po tom pitanju jedino shto bih izmenio je

ACDSee = XnView
a za zamenu bsplaer 2.0 = bsplayer 1.4

Predrag Stankovic
7.6.2007, 0:16
Za mene je ACDSee daleko najbolji i neprevazidjen photo manager, i na mojoj mashini ce se uvek nalaziti, jer ostali free image vieweri ne mogu da ponude ni pola od onoga sto ACDSee pruza, recimo za stvari kao sto su : Crop, Resize, Convert File Format, RGB, HLS, Rotate, Brightnes, Red eye ne moram da pokrecem Photoshop , Takodje mu je dosta napredna organizacija slika (Rating, Categories, Calendar) i mogucnost odabira velicine thumbnail-a prevlacem misa kao i mogucnost pravljenja screensaver-a i flash animacija od slika, Quick Search, Find Duplicates, Multi Rename i da ne nabrajam dalje koliko korisnih stvari jos ima, A najbolja stvar u v9 je Quick view koji otvara sliku brze od bilo kog drugog image viewer-a, cak brze i od onog iz Windows-a,

<*archangel*>
7.6.2007, 1:02
Ja sam samo predlozio mogucu zamenu na vama shta ce te uraditi

eee predraze bash sam zbog tih pretrpanih mogucnosti ostavio ACDSee nevolim kad mi sve nabudzeno u jedan program zato koristim i Firefox a ne Operu

Tihi
7.6.2007, 9:47
To je obicno problem sa vecinom "popularnih" programa kad god izadje nova verzija oni ubace neku novu glupost, na primer nero toliko je natrpan sa gomilom nekih nepotrebnih stvari da mu jos samo firewall fali. Sva sreca da postoji nero mikro:D

Dimo
7.6.2007, 16:42
Za mene je ACDSee daleko najbolji i neprevazidjen photo manager, i na mojoj mashini ce se uvek nalaziti, jer ostali free image vieweri ne mogu da ponude ni pola od onoga sto ACDSee pruza, recimo za stvari kao sto su : Crop, Resize, Convert File Format, RGB, HLS, Rotate, Brightnes, Red eye ne moram da pokrecem Photoshop
Vecinu ovoga naprimjer ima i FastStone, i to na vrlo vidljivom mjestu uz ekstremno laku upotrebu doticnih alata (inace ovaj program ima fantasticno osmisljen interfejs, iskakanje prozora sa opcijama na krajevima ekrana). Takodje,Red Eye removal je prilicno dobar i postize zadovoljavajuce rezultate (ne naravno kao Photoshop, ali je ovaj i daleko tezi za rad). Nesto je sporiji od ACD-Seeja, ali nista znacajno, radi se od max 1-2 sekunde. Nisam probao najnoviju verziju, moguce da se i na ovome poradilo.

Proxima
9.6.2007, 9:16
Brzina ... upravo sam zato prešao na FastStone ... mnogo me je smarao ACDSee (u svim verzijama) i sporina kojom je radio (možda je to sad i subjektivni doživljaj, ne znam)

Uglavnom argumenti za FS su mi: brzina, lakoća, ne oduzimanje resursa, ne zauzima previše mesta, ne instalira gomilu meni nepotrebnih pluginova ...

Što se tiče obrae slike, i u FS ima svašta nešto ... mada ga ne koristim za to

Tihi
9.6.2007, 10:14
Brzina ... upravo sam zato prešao na FastStone ... mnogo me je smarao ACDSee (u svim verzijama) i sporina kojom je radio (možda je to sad i subjektivni doživljaj, ne znam)

Uglavnom argumenti za FS su mi: brzina, lakoća, ne oduzimanje resursa, ne zauzima previše mesta, ne instalira gomilu meni nepotrebnih pluginova ...

Što se tiče obrae slike, i u FS ima svašta nešto ... mada ga ne koristim za to
Probaj IrfanView pa ces videti sta je brzina

Proxima
9.6.2007, 12:58
Probao sam ga, ali mi je izrazito ružan (samo moje mišljenje)

<*archangel*>
9.6.2007, 14:06
Ja ipak ostajem kod XnView-a
Ima i on sve opcije kao i FastStone i kao ACDSee

Ja uglavnom koristim pregledace slika samo za pregledanje znaci opcije kao shto su RedEye , HLS , RGB i slicne gluposti mi netrebaju

Ako neshto hocu da odradim kako treba onda otvorim photoshop koji stvarno moze da uradi to savrsheno

Inace nisam nashao nijedan Image Viewer koji stvarno ima samo tih nekoliko opcija da ja mogu da povecam i smanjim sliku i mozda da je okrenem
Tu je naravno ugradjeni windowsov ali on je $hit pa sad pokushavam da napravim sebi u c++ neshto savrsheno

BTW ako neko ima tutorial za prikazivanje specijalnih vrsta slika ( ne JPEG , PNG , GIF , BMP , ICO te sam vec ugradio) moze slobodno da ih postuje bio bih jako zahvalan :aplauz:

PDarko
9.6.2007, 21:14
Ova tema je postala X vs. Y.

nikola87
9.6.2007, 22:46
evo i mog spiska,malo je nabacano.....

Ms office
Firefox
Avg antivirus
Zonealarm
Ad-aware
Spy bot
k-lite codec
Winamp
BS player
KM player
mv2 player
Adobe reader
Win rar
Power dvd
Total comander
Nero
Fraps
3d mark
Everest
xnView
Audio catalyst

Predrag Stankovic
9.6.2007, 23:59
evo i mog spiska,malo je nabacano.....

Ms office
Firefox
Avg antivirus
Zonealarm
Ad-aware
Spy bot
k-lite codec
Winamp
BS player
KM player
mv2 player
Adobe reader
Win rar
Power dvd
Total comander
Nero
Fraps
3d mark
Everest
xnView
Audio catalyst
Veoma Dobra lista samo cini mi se da tu nedostaje, neki Mail client, Image viewer i Virtual CD emulator, samo ne znam sta ce ti 3 playera za filmove (BS, MV2 i KM) dovoljan je jedan.
Ah da zaboravio sam u neophodne programe da svrstam i Alcohol120% za virtual CD management kao i neki FLV player za klipove sa YouTube-a

banep
10.6.2007, 0:49
;)Sasvim je normalno da svako ima odredjene programe koje preferira, i sto je nekom neophodno drugom je nezamislivo...
Ovo je lista programa koje ja koristim,necu pisati verzije jer su uglavnom poslednja izdanja.
Autopatcher
MS office
Total comander
Win rar
Fast stone image viewer
Adobe acrobat reader
Winamp
Mp3 producer
K-lite codec pack
BS player
Power dvd
Nero
Dvd shrink
Subtitle workshop
Video inspector
Video fixer
Opera
Nod 32
Zone alarm
Adaware
Spybot
Hdd life inspector
Acronis disc director suite
File scavenger
Unknown device identifier
Corel draw
:dzavo:

Covenant
10.6.2007, 15:30
Muzika/filmovi/kodeci/obrada zvuka

Winamp ili XMplay
VLC ili BS Player(neka malo starija verzija BS-a koja je besplatna,a ne ovaj novi bloatware i spyware s(h)it koji se placa)
K-lite Mega Pack
Audacity

Rezanje/image-i/CD Ripping/Encoding

Nero
Deamon Tools
ImgBurn ili Alcohol 120%
CDex
DVD Shrink

Office/PDF Reader

MS Office ili Open Office
Foxit Reader

Antivirus/Spyware/Firewall

NOD 32 ili Avast
Spybot
Comodo Firewall ili Kerio

E-mail/Web Browser/Chat/Download Manager

Firefox
Thunderbird
Trillian
Gtalk
Free Download Manager

Pregled/edit slika

Irfan View ili Farstone Image Viewer
Gimp

Ostalo

Your Uninstaller
Acronis Disk Director Suite
Power Strip
Total Commander

urke
10.6.2007, 19:41
Multimedija
Amarok (http://amarok.kde.org/), MPlayer (http://www.mplayerhq.hu), Xine (http://xinehq.de/), RealPlayer (http://www.real.com/linux/), Audacity (http://audacity.sourceforge.net/), Jubler (http://www.jubler.org/)

Rad sa optikom
K3B (http://k3b.plainblack.com/), dvd::rip (http://www.exit1.org/dvdrip/), KAudioCreator (http://www.icefox.net/programs/?program=KAudioCreator)

Office
OpenOffice.org (http://www.openoffice.org/), KPDF (http://kpdf.kde.org/), Kate (http://kate-editor.org/)

Firewall
iptables (http://www.netfilter.org/)

Mrežni klijenti
Firefox (http://www.spreadfirefox.com/?q=affiliates&id=119656&t=85) (+Opera (http://www.opera.com/), IE6 (http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Main_Page), Konqueror (http://www.konqueror.org/)), Claws Mail (http://www.claws-mail.org/), PAN (http://pan.rebelbase.com/), Pidgin (http://pidgin.im), X-Chat (http://pidgin.im), KGet (http://en.wikipedia.org/wiki/KGet), Valknut (http://wxdcgui.sourceforge.net/), LinuxDC++ (http://linuxdcpp.berlios.de/articles.php?um=index), LimeWire, (http://www.limewire.com/) Azureus (http://azureus.sourceforge.net/), Sancho (http://sancho-gui.sourceforge.net/)/mldonkey (http://mldonkey.sourceforge.net/Main_Page), aKgregator (http://akregator.kde.org/)

Rad sa grafikom
digiKam (http://www.digikam.org/), gwenview (http://gwenview.sourceforge.net/), GIMP (http://www.gimp.org/), Inkscape (http://www.inkscape.org/), Hugin (http://hugin.sourceforge.net/)

Drugo
Krusader (http://krusader.sourceforge.net/), GKrellM (http://members.dslextreme.com/users/billw/gkrellm/gkrellm.html), Comix (http://comix.sourceforge.net/), KBabel (http://kbabel.kde.org/)

<Rio_da>
10.6.2007, 19:45
Ovo ce biti korisno kad odlucim da se vratim na linux...

Proxima
11.6.2007, 18:17
Veoma Dobra lista samo cini mi se da tu nedostaje, neki Mail client, Image viewer i Virtual CD emulator, samo ne znam sta ce ti 3 playera za filmove (BS, MV2 i KM) dovoljan je jedan.
Ah da zaboravio sam u neophodne programe da svrstam i Alcohol120% za virtual CD management kao i neki FLV player za klipove sa YouTube-a

Čovek je naveo, čini mi se da ima KMPlayer ... pa onda mu ne treba poseban program da bi čitao sve egzotične multimedijalne formate (mp4,flv,mpa ...) ... sve to čita KMP

PCmaster
14.6.2007, 17:33
Je li teško modelovati 3d Smax-u za SA?

zoran845
26.8.2007, 0:24
Navešću jedan izuzetno koristan program o čijoj nameni se malo priča (bar koliko ja znam). Reč je o programu WhereIsIt koji se koristi za pravljenje kataloga sadržaja raznoraznih medijuma (CDova, DVDja, floppyja, hard diskova, itd.).

Ovaj program je izuzetno koristan za one koji su (kao ja) preplavljeni raznoraznim diskovima na kojima imaju sve i svašta, a žele da u svakom trenutku lako i brzo nađu tačno ono što im treba. Program ima jednostavan interface u stilu Windows Explorera (dakle, sa leve strane manji prozor sa diskovima u katalogu, a sa desne veći prozor sa sadržajem diska koji se obeleži) i lako se koristi.

Najteži i najdosadniji deo u radu sa ovim programom je samo unošenje podataka i njihova klasifikacija, ali kad jednom to završite možete (uz malo vežbe) da pretražujete svoju arhivu po mnogo raznih kriterijuma.

Autor programa je Slovenac Robert Galle.
Ja koristim WhereIsIt 3.26 iz 2002.

Program nije besplatan, ali vredi svaki dinar koji se u njega uloži.;)

P.S. Nemam baš neko iskustvo u pisanju recenzija programa, pa izvinite ako nisam bio najjasniji.:)

Evo i screenshota:

http://img406.imageshack.us/img406/2523/screenshot2nk9.th.jpg (http://img406.imageshack.us/my.php?image=screenshot2nk9.jpg)

WhenDarknessFalls
26.8.2007, 1:48
Ovako, neke stvari koje instaliram odmah po svezem XPu:

plejeri: Winamp, BSplayer, AsusTek DVD, Quick time i Real player (zajedno sa kodecima)
AV i zastita: Nod32 + Ad-Aware SE professional + Spybot s&d
emulacija: Deamon, Virtual drive, Alchohol 120% (zatrebaju sva 3 sa vremena na vreme)
Zvuk: Sound Forge , CDeX
Diskovi: Diagnostic, IsoBuster, Perfect Disk 7, O&O DiskRecovery
Net: Mozzila FF, SoulSeek, uTorrent, Proxy Switcher Pro, mIRC i MSN
Tweak alati: PowerPack 2005, TweakNow RegCleaner, Ace Utilities, TweakUI

Ostalo mogu valjda da svrstam zajedno: WinAce Archiver, Adobe Reader, Riva Tuner, Motherboard Monitor, SpeedFan, CPUz, ACDsee, FlashGet, Style XP.. To je to manje vishe to..

I sve radi k`o podmazano :ciao:

Spawn BG
26.8.2007, 18:12
@zoran845

Jedan screenshot iz tvoje kolekcije i bice jasno, jeste to veoma koristan program.