PDA

Prikaži potpunu verziju : Snimak se krije


Stefko
26.5.2007, 10:57
Moj prijatelj je kupio digitalnu kameru JVC-MG37U. Kamera snima na HDD u MPEG-2 formatu 8.56 Mbps. Problem je u tome sto kada se snimak prebaci u racunar i parcici treba da se izmontiraju, od programa za montazu vidi ih samo Cyberlink PowerDirector koga je dobio uz kameru. Ostali programi jednostavno prikazuju prazan folder kada treba da se ucita snimak. Snimke reprodukuju svi odgovarajuci plejeri.

Ima li iko resenje za ovakav problem?

Stefko
27.5.2007, 17:45
Postoji li makar neka ideja?

genius
27.5.2007, 18:56
Ne stvarno nista nam ne pada napamet. Osim da ode mozda na sajt proizvodjaca softvera u kom zeli da montira i onda da potrazi da li postoji neki plug-in ili codec ili tako nesto za taj format u kom kamera snima. Ili mozda neki konverter pa da prvo prekonvertuje klipove pa tek onda da ih montira.

Stefko
27.5.2007, 21:47
Svi programi za montazu sem navedenog ne vide snimke. Kada se snimak prerenderuje u PowerDirector-u po istim parametrima po kojima snima kamera (birtrejt, rezolucija, kodek) problema nema i svi programi ga vide, ali se na ovaj nacin radi skoro dupli posao.

Snimci su rezolucije 720x480

Pronasao sam u nekim specifikacijama sledece

"Video Signals NTSC"
i
• Analog video format
NTSC
• Digital video input format
MPEG-2

Kada je instalirao ove programe za montazu birao je PAL a u PowerDirector-u
koji je dosao uz kameru to nema da se izabere.

oluja
28.5.2007, 0:13
Moj prijatelj je kupio digitalnu kameru JVC-MG37U. Kamera snima na HDD u MPEG-2 formatu 8.56 Mbps. Problem je u tome sto kada se snimak prebaci u racunar i parcici treba da se izmontiraju, od programa za montazu vidi ih samo Cyberlink PowerDirector koga je dobio uz kameru. Ostali programi jednostavno prikazuju prazan folder kada treba da se ucita snimak. Snimke reprodukuju svi odgovarajuci plejeri.

Ima li iko resenje za ovakav problem?

Probao sam jednu takvu JVC kameru i nazalost nisam uspeo da je nateram da radi ni sa jednim drugim programom za video montazu. Pokusaj da skines snimak iz kamere u Cyberlink PowerDirector pa ga izvezi kao DV video i onda montiraj u bilo kom programu (za video montazu).
Jedan veliki minus za JVC. :(