PDA

Prikaži potpunu verziju : Novogodišnji poklon (ako se složimo) ;)


ACHTUNG
31.12.2005, 17:16
Posto svi mozemo da vidimo koliko su nam ovi ljudi u SK-u podarili i ucinili za nas mislim da je red da mi ucinimo nesto za njih.Ocigledno je da SK drzi najmanju mogucu cenu da bi se dobio kakav takav profit(pa ne mogu da idu bas u - zbog nas).Ako se slozimo(sto moze da se da na glasanje),mi citaoci mozemo da napravimo jednu akciju.Sastojala bi se iz toga da SK 2 puta godisnje kosta 1/3 vise od svoje normalne cene.Ako je sada 120 da kosta 180.I to samo 2 meseca godisnje.E sad,sta bi se time dobilo?Ako bi smo to mi,citaoci i korisnici ovog foruma sami uradili pare koje bi SK dobio kao extra profit bi koristi za poboljsanje uslova rada.Odnosno,poboljsali bi neke segmente koji su goreci.Evo ja lupam sledece:
1.Zakupljenje brzeg servera tako da mogu da se uvedu avatari ili potpisi...
2.Jednom godisnje da izlazi Svet Igara
3.Kupovina Sasi tako zeljenog kompjutera baziranog na P4 3.2 EE ;)
4.bilo sta sto bi pomoglo nasem SK-u koji bi to nama vratio na najbolji moguci nacin.
Kako bi oni te pare trosili u to mi se sigurno ne bi smo mesali.Mogu da organizuju ovde glasanje sta bi moglo da se uradi,ali oni da daju predloge.Mislim da ovde ima tako mnogo predloga od stranje citalaca koji su neizodljivi upravo zbog para.Zasto da im ne omogucimo,mi,kao citaoci tih tako dobrih kompjuterskih novina da ne ispune bar nesto?Zasto da sav teret bude na njima?Ljudi,ajde da se dogovorimo!Necu da ovo bude moj predlog niti moj nick da se pamti.Ajde svi ovo da uradimo i da organizujemo akciju.Ako zelite nesto da poklonite SK-u onda je to definitivno ovo.Mi jesmo zemlja bez para,ali mozemo bar njima da olaksamo taj teret.

Odoh sad da se napijem.Vreme je.Srecna 2006!!:icon_wink :icon_wink

U medjuvremenu sam dodao glasanje.Jos jednom:koje vrste su donacije mozemo i sami da se dogovorimo.Svaki predlog je dobrodosao.

Pantelija
31.12.2005, 17:44
Sad ide jedno veliko ali:

ta novcana sredstva bi mogla bojim se da dobiju noge i da ih neko potrosi na neke njegove potrebe. A sad bi se postavilo pitanje da li je uopste potrebno da se dotira SK pa stoga mislim da bi najbolje bilo da se neko iz SK oglasi ovim povodom. Mislim da bi bilo pozeljno da se ostvari javni uvid u potrosnju tih sredstava tj. da se tog meseca izracuna koliki je bio tiraz x 1/3 cene pa koliko je to da redakcija SK predlozi gde bi otisao taj novac. Mislim da nema potrebe za ovim.

Onda cu da otvorim i ja neki fondic da se i meni kupi novi komp za Novu.

Ipak je ovaj predlog ne realan, jer mislim da nece naici na odobravanje vecine citaoca SK. Da podsetim, a nek me neko iz SK ispravi ako je netacno, SK je u sastavu medijske kuce Politika Novine i Magazini, a Politika je u vlasnistvu WAZ kompanije iz Nemacke koja ima pravo da raspolaze svim novcanim prihodima Politike tako da bi taj novac verovatno otisao nekim strancima.

ACHTUNG
31.12.2005, 17:50
Brate to je za SK,sta pricas?Mislim zasto bi bilo neslaganja??Zbog 60din??Daj bre.Oko toga gde ce da se potrose imam potpuno poverenje u SK.Jedino sto moze da stoji na putu je tehnicka nemogucnost.Mislim na ono sto si ti rekao za WAZ.Mislim da je tiraz SK-a oko 100000 meseceno.Pomnozi to sa 60.Pa puta 2.Malo li je?Meni je jasno ta mogucnost,ali to da neko trazi CD,poster,Svet Igara,avatare ili sta vec,a NECE da se malo potrudi onda stvarno...Ili sam ja ovde najveci KRETEN i jedini ovde volim SK toliko da mogu da odvojim dodatnih 120dn??Ako ljudi budu hteli,nacina uvek postoji,...

Pantelija
31.12.2005, 17:53
Ne mislim da bi SK "propili" te pare, vec mislim da bi nazalost to otisao u neki stran fond.

MilanSM
31.12.2005, 17:54
Predlog je zanimljiv ali nije izvodljiv. Prvo sto nece menadzment dozvoliti da opadne tiraz casopisa, zbog nekih 60din po komadu. bilo bi realnije da se boljim i raznovrsnijim sadrzajem i prodajom u inostranstvu skupe te pare, zar ne. Nece svako hteti da plati casopis 180din.
Ako je tebi toliko stalo ti se pretplati, to je najbolji nacin da im pomognes. Tako imaju bolji uvid u broj citalaca, i mogu bolje da se organizuju po pitanju tiraza.

ajd uzivajte....

ACHTUNG
31.12.2005, 17:58
U tome i jeste fora!Mi sami da se organizujemo i reklamiramo akciju.Tako ce svi ljudi znati za sta daju pare!Da li sada neko kapira moju ideju??Internet je veliiiiki kao i nase mogucnosti.Pa nismo bas tolike lenstine?

Johny Atos
31.12.2005, 21:33
Ja se evo slazhem da bi bilo dobro, ne bi mi bilo zhao 60 dinara, ali eto ima problema..
Mozhda bi SK-ovci mogli nezavisno od politike da otvore neki fond za donacije, pa bi onda odani chitaoci migli da ubace koji dinar, a oni koji to ne zhele ne bi morali, i politika nema pravo da se mesha u to, tirazh ne opada..
:)

Psychon@ut
1.1.2006, 2:51
U potpunosti se slažem.Udri cijenu kolko god da treba:icon_mrgr .Mislim da povišenje cijene neće uticati na vjernog čitaoca SK da prestane sa čitanjem,a ako veća cijena može da pomogne...samo napred

ACHTUNG
1.1.2006, 16:28
Moj cilj jeste da i mi nesto njima pruzimo a ne samo da kukamo.Kapirate?Mozda vi necete avatare,neko hoce...Moze da se da na glasanje bilo sta...Ja sam samo dao predlog kako bi se to moglo izvesti,ali izgleda da mi samo znamo da trazimo.Mislio sam da smo sposobni za nesto vise osim kukanja i skichanja kako su povecali cenu,ili dizanja Kuzme u nebo.Ko god ima neki predlog u vezi ovoga nek se javi.Ono vezano za fond nije losa ideja.I molim vas bez svadje.Ovde je cilj neka nasa akcija a ne ko hoce ovo ili ono.Zato ako ima ovde nekog sa idejom ili zeljom neka se javi.

Pantelija
1.1.2006, 16:40
Jedan predlog: mozda bi SK mogao da se izvuce iz Politike po principu da 49%akcija ostane Politici, 41% bivsim i sadasnjim clanovima SK, a da se ostalih 10% pusti u promet vernim citaocima SK po principu da se uz svaki broj SK ponudi citaocu da kupi 1 akciju. Sa tim akcijama citaoci bi stekli zakonsko pravo da ulazu u SK koliko mogu i da imaju uvid u potrosnju tih sredstava. Pomoglo bi mi kada bi mi neko iz redakcije SK rekao koliki je tiraza SK u proseku zadnjih pet meseci pa bih mogao da okvirno izracunam koliko bi kostala ta jedna akcije. Cini mi se da je kada je WAZ kupio Politiku jednu akciju placao oko 100e po tadasnjem kursu, a posto je SK deo Politike, po nekoj mojoj proceni na SK vredi oko 6% Politike, tako da bi cena jedne akcije bila oko 15e. Za tu jednu akciju kada bi se proracunali, ako je npr. tiraz SK 100.000 primeraka, jedana akcija ovim putem bi kostala nekih 1.5e. Napominjem da nije ova racunica 100% precizna, vec je neki moj proracun koji sam uradio sa oskudnim podacima.

ACHTUNG
1.1.2006, 16:44
Ala radi ekonomija...Svaka cast.Krasan primer konstruktivnog razgovora ;) .
Mislim da SK-ovci sigurno nece da se mesaju u ovo jer je ovo vise do nas koliko ja razumem.Mada bi mogli da nam daju neke osnovne podatke o tome ko ih "drzi",koliki je trenutni mesecni tiraz,u kom mesecu je najveci tiraz,...Vazno da smo krenuli negde.

Pantelija
1.1.2006, 16:46
Pa da rekao sam da spremam trzisnu ekonomije u nekoj poruci.

Moderatori brisite ove off poruke da ne kvare temu:icon_cool

ACHTUNG
1.1.2006, 16:51
off-topic:bivsi cimer mi je bio ekonomista ;)
O tvojoj ideji ne znam sta da kazem,jer previse toga lezi u podacima koje znaju samo SK-ovci.Samo znam jedno:velika vecina citalaca je previse mlada da bi uopste znala sta je akcija.U svakom slucaju,za sada imamo dva predloga.Cekacemo jos da se masa oglasi,posle sto se otrezni,a da nam SK-ovci daju neke podatke bilo PM bilo ovde.

Pantelija
1.1.2006, 16:57
Potrazicu mali vodic kroz ekonomiju, koji bi mogli da svi "svare". Najprostije receno: Akcija je hartija od vrednosti kojom vlasnik iste ima prava nad sredstvima kompanije koja je izdala tu akciju i mora da ucestvuje u raspodeli dobiti ili gubitka te kompanije. Akciju moze da kupi svako koji ima odgovarajuca finansijaka sredstva za istu, vlasnik je moze prodati preko odgovarajuceg agenta. Ima veoma kosistan dodatak uz Politiku sredom Ekonometar u kome je azbuka ekonomije. Odoh ja off.

ACHTUNG
1.1.2006, 20:30
Ma bre sve se moze samo ako se hoce(i ako je fizicki izvodljivo).Uzecemo 4-5 najboljih predloga i glasati.Naravno moramo da se posavetujemo sa administratorima,a i da vidimo ima li uopste interesovanja.Mislim da ima,ali da su ljudi nekako previse stidljivi...Ili se ja varam??

Pantelija
1.1.2006, 20:44
I meni se cini da su previse stidljivi nas dvojca samo vodimo ovu raspravu, drugi se ne ukljucuju. Ja se trudim da pogledam stvari iz svakog ugla makar i neki ugao bio vise negativan.

Sasa
1.1.2006, 21:19
Ja vas samo gledam.. :)

Pantelija
1.1.2006, 21:23
Ja vas samo gledam.. :)

Ok, skriveni moderatoru - tako te ja zovem, znas verovatno zbog cega. Jel mozes da mi nekako dostavis warez putem podatak o tirazu. Pa dobices dok se mi usaglasimo, jer je to citava procedura, Pentium VI 9993Mhz. Necu ja da cimam nikog od moderatora za tiraz putem pm-a.

ACHTUNG
1.1.2006, 21:25
Neka,dacemo im jos koji dan.Tada cemo da vidimo da li znamo i da dajemo a ne samo da uzimamo.U svakom slucaju ne moramo nigde da zurimo.Ovde ima toliko ljudi koji se kunu u SK,...Sacekacemo ih da i oni daju koji konstruktivni predlog.

Nemojte da cimate moderatore oko gluposti(vezanih za ovu temu).Mozemo valjda i sami nesto da uradimo.A ovo vezano za tiraz je stvarno vazno.Ima podatak u jednom SK-u ali on bas nije svez koliko se ja secam.Mislim da je tiraz tada bio oko 100000 ako ne i vise.Ne znam koliki bi sad bio sa ovim povecanjem cene,gledano koliko ljudi ovde kuka na to...Samo da se javi jos ljudi.

B@NE
1.1.2006, 22:41
Ljudi nije valjda da samo achtung i pantelija podrzavaju ovu akciju,ajmo brzo u reakciju:icon_cool :icon_cool :icon_cool

Avenger
2.1.2006, 1:40
Ja se apsolutno slazem...

A kad smo kod Sveta igara, zar ne bi bilo bolje da se jednom godisnje nudi kao dodatak SK-u (kao sto su sad ove igre)? znaci, sto se bossova tice, bilo bi isto kao i ove igre- kupe od nekog dobavljaca ili kako se vec zove, pa prodaju uz SK.
sa svetom igara bi to oni kupili od grupe autora.
tako nekako, valjda. ispravite nelogicnosti, jos uvek sam mamuran...

Sasa
2.1.2006, 4:00
Koliko ste dobro isplanirali akciju niste ni pogledali www.sk.co.yu gde pise mnogo korisnih info, izmedju ostalog i prilicno tacan podatak o tirazu ;)

Wolverine
2.1.2006, 12:36
Posto svi mozemo da vidimo koliko su nam ovi ljudi u SK-u podarili i ucinili za nas mislim da je red da mi ucinimo nesto za njih.Ocigledno je da SK drzi najmanju mogucu cenu da bi se dobio kakav takav profit(pa ne mogu da idu bas u - zbog nas).Ako se slozimo(sto moze da se da na glasanje),mi citaoci mozemo da napravimo jednu akciju.Sastojala bi se iz toga da SK 2 puta godisnje kosta 1/3 vise od svoje normalne cene.Ako je sada 120 da kosta 180.I to samo 2 meseca godisnje.E sad,sta bi se time dobilo?Ako bi smo to mi,citaoci i korisnici ovog foruma sami uradili pare koje bi SK dobio kao extra profit bi koristi za poboljsanje uslova rada.Odnosno,poboljsali bi neke segmente koji su goreci.Evo ja lupam sledece:
1.Zakupljenje brzeg servera tako da mogu da se uvedu avatari ili potpisi...
2.Jednom godisnje da izlazi Svet Igara
3.Kupovina Sasi tako zeljenog kompjutera baziranog na P4 3.2 EE ;)
4.bilo sta sto bi pomoglo nasem SK-u koji bi to nama vratio na najbolji moguci nacin.
Kako bi oni te pare trosili u to mi se sigurno ne bi smo mesali.Mogu da organizuju ovde glasanje sta bi moglo da se uradi,ali oni da daju predloge.Mislim da ovde ima tako mnogo predloga od stranje citalaca koji su neizodljivi upravo zbog para.Zasto da im ne omogucimo,mi,kao citaoci tih tako dobrih kompjuterskih novina da ne ispune bar nesto?Zasto da sav teret bude na njima?Ljudi,ajde da se dogovorimo!Necu da ovo bude moj predlog niti moj nick da se pamti.Ajde svi ovo da uradimo i da organizujemo akciju.Ako zelite nesto da poklonite SK-u onda je to definitivno ovo.Mi jesmo zemlja bez para,ali mozemo bar njima da olaksamo taj teret.

Odoh sad da se napijem.Vreme je.Srecna 2006!!:icon_wink :icon_wink
Ne PADAJU NAMA PARE SA NEBA A SK JE NAJBOLJI Zbog CENE (120 dinara je sasvim dovoljno)!!

ACHTUNG
2.1.2006, 12:54
"Prosečan tiraž “Sveta kompjutera” (na primer u periodu od maja do septembra 2005. godine) je 42.000 primeraka" (Sasa je morao u 3 ujutru da se budi da bi retardima dao podatak ;) )
E sad vi sami izracunajte koliko bi znacile te 2 "donacije" godisnje.Pa bile i 30din.E sad,posto neki ljudi nisu ni procitali ni razumeli ono sta sam hteo da kazem ponovicu:cena nece biti 180din konstantna nego 2 puta godisnje.I to je bio samo PREDLOG kako da se pomogne SK-u.Ali,ipak pocinje sve polako da mi bude jasno...I moze li neko nesto konsturuktivno da kaze ili mora da ukljuci CAPS LOCK da bi nam svima bilo jasno da nije ni razumeo i cemu se radi...

Ipak cu ja da stavim glasanje,pa da vidimo ko je za a ko ne.Ako ima ljudi ce da razgovaramo...

Wolverine
2.1.2006, 18:37
..moze i bez caps locka ali ima nekih koji ne citaju a vidim niko ozbiljan da ti se ukljuci na temu.....a o konstruktivnosti:Svet Kompjutera je najbolji zbog svog shmeka(i tachnosti) ali i zbog atraktivne cene!!!

A o ozbiljnosti teme---mogu samo da se smejem;verovatno pokusavas da se ustekas ovima da budes moderator(ono ti im dizes cenu na trzistu a oni te slave ko krsnu slavu), ali SK sam po sebi spada u PRESTIGE(?) magazine tako da im ne treba POTRCHKO poput tebe da im dize cenu............
a 180 dinara je bre za prosechnog choveka mnogo, ako SK ishte neke humanitarne donacije moze sam da trazi

ne blesavi se nego idi prepravi svoja zlodela

ACHTUNG
2.1.2006, 19:00
E,a tacno sam znao.Nista ova tema ce da stoji dok se neko pametan ne javi,a ja odustajem.Pazi,e stvarno bre ne zasluzujemo ovo malo.Zasto bih ja bio moderator da ispravljam nebuloze i bikove kao sto je Wolverine po ceo prokleti dan??Ajde da mi neko to objasni!!E,sad razumem Sasu.

Pravi smo bre SRBI.Samo znamo da pljujemo tudje,po fazonu da komsiji crkne krava.I lepo sam napisao da bi ovo bila zajednicka akcija ali neeeee...JA hocu da budem moderator...JA sam potrcko...Stvarno ne razumem ovo.E a niko ali bas niko(cast izuzecima) da se seti da nesto pametno kaze.A kada je o posterima,Svetu Igara,avatarima,da se bre polome..POGIBOSE!!Bre ovde trebe jedan luger,disciplinen bre!Budi stecan sa onime sto ti je dato i cuti!Jok bre,Srbi.HOCE VISE A NECE NI **** DLAKAVO DA POMERI!!!Zato nam je ceo svet kriv,a???Sve bre same patriote i legende.Treba da da 120 din ukupno GODISNJE i to mi je MNOGGGOOOOO.I to sam rekao da je samo PREDLOG!!!Ne,pa ovo je uzasno...Zlocin.E,pazi ti tu logiku:HOCU DA BUDEM MODERATOR!!!E,BRE!CUJE LI ME NEKO!MODERATOR!!

Odoh ja na kupanje bez peskira...dok jos ima gasa...Moja poslednja zelja je da ne brisete ovaj post.Da stoji.Da se vidi.Ipak smo mi za neciscen Luger.

AstraLogos
2.1.2006, 20:49
E,a tacno sam znao.Nista ova tema ce da stoji dok se neko pametan ne javi,a ja odustajem.Pazi,e stvarno bre ne zasluzujemo ovo malo.Zasto bih ja bio moderator da ispravljam nebuloze i bikove kao sto je Wolverine po ceo prokleti dan??Ajde da mi neko to objasni!!E,sad razumem Sasu.

Pravi smo bre SRBI.Samo znamo da pljujemo tudje,po fazonu da komsiji crkne krava.I lepo sam napisao da bi ovo bila zajednicka akcija ali neeeee...JA hocu da budem moderator...JA sam potrcko...Stvarno ne razumem ovo.E a niko ali bas niko(cast izuzecima) da se seti da nesto pametno kaze.A kada je o posterima,Svetu Igara,avatarima,da se bre polome..POGIBOSE!!Bre ovde trebe jedan luger,disciplinen bre!Budi stecan sa onime sto ti je dato i cuti!Jok bre,Srbi.HOCE VISE A NECE NI **** DLAKAVO DA POMERI!!!Zato nam je ceo svet kriv,a???Sve bre same patriote i legende.Treba da da 120 din ukupno GODISNJE i to mi je MNOGGGOOOOO.I to sam rekao da je samo PREDLOG!!!Ne,pa ovo je uzasno...Zlocin.E,pazi ti tu logiku:HOCU DA BUDEM MODERATOR!!!E,BRE!CUJE LI ME NEKO!MODERATOR!!

Odoh ja na kupanje bez peskira...dok jos ima gasa...Moja poslednja zelja je da ne brisete ovaj post.Da stoji.Da se vidi.Ipak smo mi za neciscen Luger.
Eto vidis ACHTUNG sta sejes to i zanjes. Pa ti si meni rekao da podilazim Sasi a sad i sam pocinjes da shvatas neke stvari na svojoj kozi. Nisu ONI trebali da nas bombarduju sa osiromasenim uranijumom i tako zagadjuju predivnu prirodu. Trebali su da nam bacaju dzakove para a u svaki dzak po 100 nozeva. Garantujem ti da bi za deset dana polovina Srba bilo medjusobno poubijeno zbog para naravno. Zvuci surovo ali je istinito.
Lepo od tebe sto zelis idejama da pomognes SK ali mi se cini ( nisam citao novogodisnji broj a imam ga ) dok je u sastavu Politike slaba je to vajda. Kada bi se SK odvojio kao posebno pravno lice a ima sve uslove za to, onda tek treba pricati o finansijskoj pomoci listu. Bacati novac u vrecu bez dna - Politika, zaista nema smisla.
I molim te ne mesaj III rajh sa srbima jel malo znas o njemu.

Avenger
3.1.2006, 1:54
A cekaj, sto se uopste raspravljate? otvori racun, reci da postoji, ako dovoljno ljudi da novac, kupi sta mislis da treba (pre toga napisi: do toliko novca kupuje se to, preko-to,to i to, da se osiguras od kasnijih optuzbi), pa ustupi sk-u na neograniceno koriscenje (tako stranci ne mogu da uzmu). ko nece da uplati, pa ne mozes da ih nateras...

Ako bude previse malo novca, odvedi redakciju na dobru klopu :D

Marko_L
3.1.2006, 9:13
Ja uopšte ne razumem koja je poenta ove teme i uopšte tog prikupljanja novca za SK. Ako je neki časopis kvalitetan, onda se obično dobro prodaje, a ako se dobro prodaje onda može i da zaradi, što od prodaje, što od reklama koje su obično skuplje što je časopis popularniji. Ako neki časopis ne može da se izdržava, odnosno zaradi od toga, onda lepo ključ u bravu i završeno. Zašto bi se nešto veštački održavalo ako to nešto ne pravi profit, pa nije to "Zastava". Jel vi to pokušavate da kažete da SK nema dovoljno čitaoca i reklama, pa im zato treba milostinja ? Ja bih rekao da SK sasvim lepo funkcioniše. Uostalom, kada im niko nije davao donacije u "ono" vreme, kada se radi uštede stavljala jedna spajalica, a papir je bio sličan toaletnom, ne vidim zašto bi im neko sada nudio.

ACHTUNG
3.1.2006, 16:25
"Jel vi to pokušavate da kažete da SK nema dovoljno čitaoca i reklama, pa im zato treba milostinja?"

Da li sam ja lud ili sta?Pazi ko je to ikada rekao??Da nema dovoljno citaoca ovo se ne bi ni pokretalo jer je bas potrebno da bude sto vise ljudi.Ako ti kazes da SK ima pare za sve sto onda ne poveca broj strana,kvalitetniji papir,ubaci poster,i sve za sta se ovde kuka a da cena ostane ista??Kapiras,mislio da ako napravimo neki 'visak' SK bi mogao to znalacki da iskoristi tako sto bi da neke predloge,a citaoci birali.Mislim dobila bi se samo veca bliskost citaoca i SK-a.E sad ovde vec ima previse ljudi koji seku vene vec zbog ovog povecanja od 20din.Ne razumem kada odgovore NE na pitanje u glasanju.Znam da donacija zvuci bedno,ali pogledaj koliko ima topica gde se samo kuka za nesto.Ideja je bila da se nekako olaksa SK-u rad.Bilo koji predlozi su dobrodosli,bilo novcani ili ne.Ali sada je vec kasno.I tako...Zivot ide dalje...A ovo je zrelo za zakljucavanje.Nije ovo shvaceno onako kako je trebalo da bude.Ipak nema raja novca pa cim joj pomenes ona ustaje na "kuku i motiku".

Marko_L
3.1.2006, 16:52
@!ACHTUNG!
Ja razumem tvoju dobru nameru, samo kažem da se tako nešto, jednostavno ne radi.
Ako ti kazes da SK ima pare za sve sto onda ne poveca broj strana,kvalitetniji papir,ubaci poster,i sve za sta se ovde kuka a da cena ostane ista??
Pa, ako bi se prikupljale pare, kako onda cena ostaje ista ? Ili u prevodu, nećeš platiti na ćupriji, već odmah na Drini :) Uostlom, ne mora da znači da je nedostatak novca uzrok nepovećanju broja strana. Jesi li razmišljao možda o tome da li ima dovoljno tekstova, da li ima o čemu da se piše uopšte. Ja ne bih voleo da SK postane kao neki drugi časopisi koji višak strana popunjavaju nekim baljezgarijama. Što se tiče kvalitetnijeg papira, ja ne vidim kako papir može da bude kvaliteteniji od ovog ? Da se stavi neki dijamantski ? :) Mislim da je isti na sasvim zadovoljavajućem nivou. A što se tiče postera, možda jednostavno ideja nije prihvaćena. To što ljudi kukaju, to je njihov problem, je šta god da se uradi, naći će se neko da mu fali "samo još ovo".
E sad ovde vec ima previse ljudi koji seku vene vec zbog ovog povecanja od 20din.Ne razumem kada odgovore NE na pitanje u glasanju.
Ja to povećanje nisam ni primetio kada sam kupovao časopis, ozbiljno, tek kad mi je Saša pomenuo, shvatio sam da je cena povećana :) A inače, i ja sam odgovorio NE, ali ne zato što ne bih imao da dam, već iz prostog razloga što se to ne radi tako. Ako neko hoće da prikuplja pare, lepo otvori račun i kaže, ko hoće neka da koliko može za to i to i zdravo. Tu i tu možete videti kako se troši novac od donacija (ovo je obavezno, niko normalan neće dati pare, ako nema gde da vidi kuda je njegov novac otišao i za šta se troši). Znači za tako nešto bi u celu akciju trebalo da se uključi redakcija SK, a pošto ih ne vidim na ovoj temi, predpostavljam da nisu zainteresovani za takvu ideju, kao što ni ja ne bih bio da sam na njihovom mestu.
Znam da donacija zvuci bedno,ali pogledaj koliko ima topica gde se samo kuka za nesto.
Već rekoh, uvek će da se kuka na nešto. Evo recimo sad prikupimo te pare i ubace se, na primer, posteri, opet će se naći neko da kaže "Buuuu, ubacili su Sirioz Sema, a ja sam hteo Laru Kroft, i još sam im dao pare za to".

Sasa
3.1.2006, 17:01
Ja bih vam najradnije zakljucao/obrisao topic ali cete se odmah bunite i da placete "represija, bogovi, gde je ovde demokratija".
Zato vas samo gledam i pazim da bas bas ne preterate (mada ste blizu ;)).

Sta mislim ? Jos jedna u nizu glupih threadova/ideja proizasla iz pogresnog misljenja:

- dosadno mi je u zivotu pa smisljam fix ideje
- citam i kupujem SK, nisam 100% zadovoljan (a i da jesam, necu to da kazem) i ajde malo da pametujem jer tacka 1.
- smatram da sam prepametan i da su moje ideje ludacki dobre a da zbog tacke 2. one moraju da budu prihvacene
- pri tome zaboravljam da SK ima tiraz od 40-50k primeraka, tj da ja jedan cinim udeo od 0.002 promila u kolicini ljudi koji kupe SK tj. 0.001 promila od onih koji ga citaju (svaki SK u proseku procita dvoje ljudi).
- takodje zaboravljam da postoji tamo neka redakcija, sa nekim tamo urednicima kojoj je dato za poseo da uredjuje SK. Ma sta koji djavo redakcija, ja hocu dase pitam. Sta bre selektor, ja znam najbolje o fudbalu, predsednik/premijer/guverner.. ma sve je to stoka ja znam najbolje.

Marko_L
3.1.2006, 17:01
Nije ovo shvaceno onako kako je trebalo da bude.Ipak nema raja novca pa cim joj pomenes ona ustaje na "kuku i motiku".
Nije fora samo u tome da se nema para ili da neko ne ne želi da daje pare, jer kada bi se prikupljale donacije, svako bi dao koliko može. Evo ja bih prvi dao neke pare kada bih znao da je tako nešto potrebno i kada bi postojao jasan PLAN za sve to. Znači, prvo treba da se zna za šta trebaju pare i koliko treba da se skupi, pa tek onda da se namenski skuplja. Recimo, istupi neko iz redakcije i kaže "Treba nam za novi server koji će da gura SK forum", i onda mi kažemo ok, znamo za šta treba, otvorićemo račun, skupljaćemo pare i zakupićemo server, i lepo objaviti koliko je para skupljeno, koliko je potrošeno na server, na šta će se potrošiti ostatak, znači transparentno, ali ovako indijanski to jednostavno ne ide.

master037
3.1.2006, 17:05
Slucajno sam primetio ovu temu pa....

Ako se uvede nesto tipa (poklon cd) koji nije obavezan da se kupi onda ok... Ko hoce da pomogne SK i da kupi taj promotivni ili shareware -freeware cd ako.. cena cd-a sa sk moze da bude 180 ili koliko vec dinara, ali ostaviti prostora onima koji ne zele tako nesto da kupe SK po ceni od 120 din.. ali primoravati ljude i izvlaciti im pare iz dzepa na konto donacija, pomoci sk itd to je totalno glupo i nije bitan iznos da li je u pitanju 5 dinara ili 555 dinara vec sam nacin..

Drugo: SK je prepun reklama, kao sto je moj javni inbox pun spam-a i to smatram pogrosanjem, a ne poboljsanjem u odnosu na proslu godinu. Od najavljenog povecanja strana nema ni K... tj. povecali su broj strana fizicki ali se nista nije promenilo... dodate su reklame, povecana sekcija za mobilne a i pocinje se sa nekim high-tech komponentama koje prosecni citalac ne moze ni da vidi, a ne da kupi...
Trece: Predlog je da se tekstovima i sadrzajem poveca broj citalaca, poveca tiraz pa ce samim tim biti i vise para za njih. Svakog meseca bi trebali da izbacuju best buy konfiguraciju, jednom za game, jednom za office, jednom za pocetnike itd... da izlistavaju freeware programe koji u ovo LEGALNO vreme mogu umnogome da zamene preskupe programe koje vecina nas koristi i dalje.. itd..

Znaci zakljucak je da sam SK popravi svoj kvalitet i da ostavi prostora da ko hoce kupi sk po visoj ceni (znaci SK sa cd-om), a ko ne ne mora.. Jer SK je popularan upravo zbog CENE i mixom tema koje obradjuje u odnosu na druge casopise predstavlja best buy.. ali se i to menja...

ACHTUNG
3.1.2006, 17:16
Zato sto je moja ideja bila da ovo bude akcija samo citaoca.Da mi njima pokazemo koliko cenimo njihove tekstove i rad.Vidis,ti si dao predlog za racun.Ja sam to i trazio.Predlog po predlog i nasli bismo nesto dobro.Ja sam predlozio najlaksu varijantu ali ocigledno neizvodljivu.U svakom slucaju sam ispao kreten i to se vise nece ponoviti.I jos me napali da sam potrcko.To moze samo ovde...Samo pogledajte koliko se nedeljno otvori tema gde se stenje za nesto...Ne znam da li se ikada otvorila negde tema koja bi ukljucivala rad citaoca osim onoga za IRC kanal.

"Već rekoh, uvek će da se kuka na nešto. Evo recimo sad prikupimo te pare i ubace se, na primer, posteri, opet će se naći neko da kaže "Buuuu, ubacili su Sirioz Sema, a ja sam hteo Laru Kroft, i još sam im dao pare za to"."

you said it all

bobi
3.1.2006, 17:20
@!ACHTUNG!
Ja razumem tvoju dobru nameru, samo kažem da se tako nešto, jednostavno ne radi.

Upravo...

SK jednostavno nije privatno vlasnistvo.
Ne znam da li ti je, ili nije, jednostavno palo na pamet da ovi nasi iz SK-a ne raspolazu novcem pokupljenim od tiraza.
Ja sam siguran da kada bi predlozili glavesinama takav predlog, da bi se zdusno slozili. Ali gde bi te pare otisle, ko zna?
Znaj, u biznisu ne postoji ja i ti, vec samo interes, a konce drze uvek neki koji ne bi trebali da ih drze.
Ali sta ces, takav je zivot.
Nadajmo se samo da ce SK i dalje imati onaj zdrav duh kojim je odisao svih ovih godina. Mozda i nece.

A ti ako si bas postojan u nameri da nesto promenis, skupi pare, otkupi Politiku (ili samo njem deo, SK) pa radi sta hoces.
Ili postani politicar, budi ministar, pa onda svojim vezama primoraj ove iz SK-a da urade nesto po tvojoj volji.
Pozdrav.

Marko_L
3.1.2006, 17:38
Ako se uvede nesto tipa (poklon cd) koji nije obavezan da se kupi onda ok... Ko hoce da pomogne SK i da kupi taj promotivni ili shareware -freeware cd ako.. cena cd-a sa sk moze da bude 180 ili koliko vec dinara, ali ostaviti prostora onima koji ne zele tako nesto da kupe SK po ceni od 120 din..
Ovo je najgori predlog od svih pomenutih u ovoj temi. Pa zaboga, SK ima tiraž od 50.000 primeraka, što znači da bi morao da plati izradu 50.000 CD-ova, i sad na primer od te količine proda se 2000-3000 istih. Pa to ne bi bilo dovoljno ni da se pokriju troškovi izdavanja tih CD-ova, a ne da se nešto odvoji sa strane, čak bi otišli i u minus.

ACHTUNG
3.1.2006, 17:39
@Sasa:

Pa dobro,nisi mogao bas tako da mi "prebijes prste" ali ajde...Nisam rekao nista za urednike ili bilo koga u SK-u.Ideja mi je posla kada je neko od administratora rekao da nece da se ubacuju avatari jer bi usporilo server.Ne razumem kako si ti ukapirao da ja zelim da menjam SK?Bilo je po fazoniu:TI si taj koji je kriv za sva zlodela na ovom svetu...
:) .Ako mislis da mi je dosadno dodji da zajedno spremamo Otpornost Materijala 1 i 2 ,Dinamiku Tacke,Elektrotehniku,...Ozbiljno,nije mi bila namera da nekog uvredim a kamoli da sad to ispadne moje 'sirenje' .Mozda ljudi na osnovu mojih drugih postova na druge teme ukapirase sve pogresno...

@MarkoL:fazon je bio da se napravi plan ali je od svega opet ispala pljuvaonica.

Simke
3.1.2006, 17:53
Ja stvari vidim ovako.
Svet Kompjutera je čedo kuće Politika, njen proizvod, robna marka...
znači deo jednog giganta. Kakav je odnos kuće Politika prema svom čedu to možemo samo da pretpostavimo, oni koji vuku konce i odlučuju o svemu svesni su da SK pokriva jedan deo tržišta i da kao takav donosi neke prihode po kojima ima mesto na njihovim godišnjim rang listama o isplativosti.

Iako ne raspolažem validnim podacima već samo zdravorazumski rezonujem u odnosu na situaciju u kojoj funkcionišemo svi mi mislim da je SK u donjem domu po isplativosti i tretmanu u Politici. Ovo proizilazi iz toga što sam uveren da širi krug čitalaca čita trač i džigi bu časopise sa veselim domaćicama, narodnijem pjevačicama-umjetnicama i da mnogo više čitalaca ima koje zanimaju silikoni nego silicijum. Mi smo manjina, shvatite.
Uzmimo čak i da SK veoma profitabilno funkcioniše u takvom sistemu ništa ne garantuje da će taj novac otići u razvoj istoga.
Da je Svet Kompjutera samostalan uvek bih podržao jačanje njegovih pozicija, što zbog sebe tako i zbog svojih potomaka. Mislim takođe da mu onda i ne bi bila potrebna bilo kakva pomoć, njihove pare bi završavale u njihovom džepu i samo bi od njih zavisilo da li će propasti ili prosperirati.


Da ne davim više to je otprilike deo objašnjenja razloga što mi se ova akcija čini besmislena i nedovoljno dobro idejno odrađena.

Idejno bi bila dobro obrađena da ste vi cilj našli u skupljanu novaca recimo za razvoj foruma, na primer dobrovoljna članarina na određeni račun koji će poslužiti tačnoj i određenoj svrsi, cilju. Takvu neku akciju bih podržao i podržaću je ako zaživi. Evo i predlog 6 evrića za godinu dana pa sad množite. Pola evra mesečno je beznačajno, ni ne znate gde odu.

ps
mnogo kraću verziju ovoga mišljenja sam već poslao, možda je neko i pročitao ali je završila greškom negde u katakombama foruma
izvinjavajte ako je ovo predugačko ali mi došlo...

Pozdrav, iskreno od
simketa

Marko_L
3.1.2006, 18:16
Bravo Simke, to je poenta svega. Slažem se apsolutno sa ovim što si napisao.

Simke
3.1.2006, 18:18
Bravo Simke, to je poenta svega. Slažem se apsolutno sa ovim što si napisao.
Hvala ti!
Malo mi je indirektno pomogao Saša, moram priznati.

Pozdrav

ACHTUNG
3.1.2006, 18:39
"Idejno bi bila dobro obrađena da ste vi cilj našli u skupljanu novaca recimo za razvoj foruma, na primer dobrovoljna članarina na određeni račun koji će poslužiti tačnoj i određenoj svrsi, cilju. Takvu neku akciju bih podržao i podržaću je ako zaživi. Evo i predlog 6 evrića za godinu dana pa sad množite. Pola evra mesečno je beznačajno, ni ne znate gde odu."

Upravo ono o cemu sam i pricao:konstruktivni razgovor.Ako je moj predlog los dace neko bolji...Ali,ovde se sada radi o tome da jednostavno se nema podrske za bilo kakvu akciju tog ili bilo kakvog tipa.Mislim,da se razumemo,pogledajte anketu.Jedno je kad covek kaze,e vazi hocu,ali mislim da nije najbolji nacin da se poveca cena SK-a nego da se dobrovoljno placa clanarina.Sasvim drugo je kada kaze NE jer je SK u Politici i zavrsi sve na tome.Ljudi su ovo ukapirali kao povecanje cene SK-u bez prethodnog razmisljenja:"E.mogu li ja nekako da pomognem SK-u?"
E to je ono o cemu bi ovde trebalo da se raspravlja,bar ja tako mislim.
I to opet da se ne shavati kao omalozavanje SK-a i njene redakcije nego kao pomoc zato sto se SK voli.Mislim da je na ovom forumu previse iskazano negativnih reakcija nego podrske.

Stevvan
3.1.2006, 19:32
Uredu je ono za 60 din 2 puta mesečno, ali zar ni oni nama mogli onda da poklone neku igru za novu godinu:) Mislim da bi to bilo lepo, pa mi onda ne bi bilo žao i da dam 80din(da zaokružimo na 200) 3 puta mesečno. Naravno igra ne bi morala da bude neka koja je izašla u poslednjih 6 meseci već dosta ranije

REDisLAW
3.1.2006, 19:38
U potpunosti se slažem sa Stevanom. Znači ako bi mi njima dali pare da budu bolji, trebali bi barem neku igricu da ubace u časopis. Eto gledam u ,,Bravo,, ubace disk neki (muzika), a cena ostala 50 dindži. Ma nema veze cena, što se pa ja tripujem, samo nek ubace nešto. Ili npr neki poster igrice neke...:icon_roll

ACHTUNG
3.1.2006, 20:10
Momci,citajte malo starije postove.To prvo.Kao drugo,ovde se na radi o tome,ja tebi dam pare a ti meni da poster.I tako svako trazi sta zeli.?Svinjac,zar ne?Trece,ljudi iz SK-a ocigledno nisu raspolozeni za to.Mislim da bi najbolje bilo da mi sakupimo kintu,a oni da nam predloze pa da glasamo.Naravno,zavisi kako redakcija uopste reaguje na ovako nesto jer mozda oni imaju kintu,ali zele da osluskuju puls citaoca i sami resavaju probleme.Mozda sve ovo nije ni potrebno.Osim Sase niko se ne javlja.A zasto bi se javili?Pa da ovde svi udare dreku?Shvatio sam neke stvari...Kada bi smo mi stvarno sakupili neku ljudsku kintu,sta onda?Kolika svadja izbija oko stvari kad se nema,a kamoli kada se ima!

Wolverine
3.1.2006, 20:14
120dinara X 126.000(odprilike god.tir.)=15.120.000 din
VALJDA JE DOVOLJNO

master037
4.1.2006, 0:09
Ovo je najgori predlog od svih pomenutih u ovoj temi. Pa zaboga, SK ima tiraž od 50.000 primeraka, što znači da bi morao da plati izradu 50.000 CD-ova, i sad na primer od te količine proda se 2000-3000 istih. Pa to ne bi bilo dovoljno ni da se pokriju troškovi izdavanja tih CD-ova, a ne da se nešto odvoji sa strane, čak bi otišli i u minus.

Hoces da kazes da su novosti za SVAKI primerak novina koje su odstampale, odstampale uz to i knjigu koju su uzgred prodavali po 200 din?? Tiraz bi bio ogranicen, mozda 1000 cd-a. Svaki cd kosta oko 20 din sto je oko 20000 dinara. Sto i nije neki gubitak za firmu. imaj u vidu da preduzeca rade sa milionima dinara, a ne sa hiljadama dinara.. bez obzira o kom preduzecu se radi... Drugo, digital, micro uz svaki svoj primerak daju cd.. ma koliko da su unutra programi shareware, opet je bolje kupiti cd nabudzen sa shareware programima nego iste skidati sa neta.. Ovde je autor pomenuo akciju pomoci SK, pa bi samim tim kupovina cd-a bila pomoc. a podizanje cene casopisa je MORANJE.. ako hoes kupi, ako ne propusti ovaj mesec SK. ali posto svi ionako nece da pomognu ili da kupe cd, treba ispitati trziste.. ovde imas na forumu glasanje pa vidi odnos.. i u tom odnosu ili mozda i duplo manjem odradite kompilaciju programa na cd-u i sigurno ce da se prodaje.. i to kompletan tiraz cd-a..

ZoNi
5.1.2006, 13:12
meni je ovakav predlog skroz smesan :) pa, SK je komercijalno izdanje - ako moze da opstane na trzistu, moze... ako ne moze - ne moze... sta da se radi...

Simke
5.1.2006, 18:41
meni je ovakav predlog skroz smesan :) pa, SK je komercijalno izdanje - ako moze da opstane na trzistu, moze... ako ne moze - ne moze... sta da se radi...

Da se bori!!!

Ne prihvataš valjda tako stvari u životu?

Više mi se dopada:
Ako može - može,
ako ne može - mora, poguraćemo.

Ovo je mlad časopis u svakom pogledu, nadam se da će ga čitati i moji unuci.

ZoNi
5.1.2006, 18:50
Više mi se dopada:
Ako može - može,
ako ne može - mora, poguraćemo.

hm... da, slozio bih se sa ovim, kad bih ja radio u SKu... ovako, nadam se da ce SK uspeti sam da izgura i dalje... pa, uostalom, SK je "clan porodice" Politike - zar je ovoj srpsko-nemackoj kompaniji potrebna takva pomoc???

ZoNi
5.1.2006, 18:55
Ja uopšte ne razumem koja je poenta ove teme i uopšte tog prikupljanja novca za SK. Ako je neki časopis kvalitetan, onda se obično dobro prodaje, a ako se dobro prodaje onda može i da zaradi, što od prodaje, što od reklama koje su obično skuplje što je časopis popularniji. Ako neki časopis ne može da se izdržava, odnosno zaradi od toga, onda lepo ključ u bravu i završeno. Zašto bi se nešto veštački održavalo ako to nešto ne pravi profit, pa nije to "Zastava". Jel vi to pokušavate da kažete da SK nema dovoljno čitaoca i reklama, pa im zato treba milostinja ? Ja bih rekao da SK sasvim lepo funkcioniše. Uostalom, kada im niko nije davao donacije u "ono" vreme, kada se radi uštede stavljala jedna spajalica, a papir je bio sličan toaletnom, ne vidim zašto bi im neko sada nudio.
evo, samo bih ovo citirao, jer se slazem 100% (narocito sa recenicom koju sam boldovao)

Pantelija
5.1.2006, 20:01
Jedna informacija u vezi zgrede Politike u Makedonskoj da je Komercijalna Banke postala vlasnik te zgrade, a Politika( koja je u vecinskom vlasnistvu drzave) zakupac na 99 godina da bi se skinula hipoteka sa Politikinih prostorija u Makedonskoj 35 i Bulevaru Despota Stefana 24.
izvor informacije: http://www.elitesecurity.org/tema/153717/

Nemogu da verujem da sam uspeo da vas overclockujem da stvarno zelim da finansiram nesto cega nisam vlasnik. Ako budu pustene akcije SK u prodaju zainteresovan sam da ih kupujem i tako da pomognem SK, ali ovako putem fonda ne, jer velike ribe jednu male i tesko se pliva u ovom svetu. Svet je surov ili jedes ili ces da budes pojeden.

AxeZ
5.1.2006, 20:04
Heh, sad sam video ovu temu.

Jesus F. Christ, da li stvarno neko misli da trzisna ekonomija funkcionise na ovaj nacin? Sad sam 100% uveren da su 99% citalaca ovoga lista balavci kojima je babo kupiJo novi kompjuktor pa sad ne znaju sta ce, izgustirali poslednje igrice a nove nisu izasle.
Ako je SK u finansijskim problemima oni ce jednostavno povecati cenu casopisa da bi opstali na trazistu. Ako budu dobri to ce im proci pa ce opstati, ako ne, nista, propasce....toliko boljih casopisa je propalo pre njih i nikom nista.
Kad vidim koliko su isforsirali ovog antipaticnog i netalentovanog Kuzmanovica mozda je bolje i da propadnu jer nemaju nista bolje....

Marko_L
5.1.2006, 20:16
Svaki cd kosta oko 20 din sto je oko 20000 dinara. Sto i nije neki gubitak za firmu.
Da, 20 dinara bi ih koštao CD ako bi uz časopis davali prazan "no name" disk :)
Da li si u to uračunao da taj za taj disk treba da se pripremi materijal, da se isti nareže za njega, da se odradi štampa na disku, da se on upakuje...sve to košta. Ako znaš nekoga ko za 20 dinara može da spremi takav disk, molim te poveži me s njim, hoću da ga angažujem kao izdavača za moj sledeći projekat.
Ovde je autor pomenuo akciju pomoci SK, pa bi samim tim kupovina cd-a bila pomoc. a podizanje cene casopisa je MORANJE..
E pa lepo. Ako neko hoće da pomogne SK, neka umesto jednog kupi 2 ili 3 primerka i eto, to nije moranje.
ovde imas na forumu glasanje pa vidi odnos.. i u tom odnosu ili mozda i duplo manjem odradite kompilaciju programa na cd-u i sigurno ce da se prodaje.. i to kompletan tiraz cd-a..
Čuj glasanje...koliko ljudi je učestvovalo u tom glasanju ? I sad na tiraž od nekoliko desetina hiljada, nekih 50-100 ljudi treba da bude reprezentativan uzorak ? Kao kad bi pitao publiku granda da li Karleuša treba da bude ministar kulture i sad 100 ljudi kaže da treba, a ti zaključiš da je cela Srbija za to. Ma idi begaj :)

R@mbo
5.1.2006, 20:39
Sto se mene tice to bi u neku ruku bilo dobro, ali opet ko zna gde ce te pare zavrsiti na kraju. Ja ipak podrzavam taj predlog posto bi se pomocu tog dodatnog novca mogli casopisu dodati posteri, CD-ovi i drugi dodatci. Pa i da nas SK lici na Evropske casopise!!!!!!!!!!!!!

wraith
5.1.2006, 20:53
Mene samo interesuje koliko su !ACHTUNG!-u platili da postavi ovako nesto??

ZoNi
6.1.2006, 0:18
pomocu tog dodatnog novca mogli casopisu dodati posteri, CD-ovi i drugi dodatci
ahahahaha... kakvi, BRE, posteri??? Pa, nije SK "Bravo" ili "Cao" :eek:

i kakvi ostali dodaTci?? Vegeta?

ACHTUNG
6.1.2006, 2:27
Mene samo interesuje koliko su !ACHTUNG!-u platili da postavi ovako nesto??

To je poslovna tajna.HAHAHA vi ste stvarno mislili da SK nema pare za CD-e??HAHAH ima ,ali hoce od vas da izvuce i poslednju paru...OOO DA i zato sam JA,!ACHTUNG! licno,potplacen da vas navucem na to!!YES,MY POWER IS GROWING!!

Ne mogu da verujem koliko ovde ima bolida i diabola.Kazem nasa akcija oni kazu ja placen,kazem citaoci oni SK da poveca cenu.Pa to je neobnjasnjivo kako ovde ljudi razmisljaju.Navescu bisere:

"Ako je SK u finansijskim problemima oni ce jednostavno povecati cenu casopisa da bi opstali na trazistu. Ako budu dobri to ce im proci pa ce opstati, ako ne, nista, propasce....toliko boljih casopisa je propalo pre njih i nikom nista.Kad vidim koliko su isforsirali ovog antipaticnog i netalentovanog Kuzmanovica mozda je bolje i da propadnu jer nemaju nista bolje..." - Koji kompeksi brate!!

"...nadam se da ce SK uspeti sam da izgura i dalje... pa, uostalom, SK je "clan porodice" Politike - zar je ovoj srpsko-nemackoj kompaniji potrebna takva pomoc???" -Ovaj je totalno nepismen i donaciju je razumeo kao da je u SK udario zemljotres.Sad lepo idi stenji za neki poster ili ko zna sta..

"Sto se mene tice to bi u neku ruku bilo dobro, ali opet ko zna gde ce te pare zavrsiti na kraju. Ja ipak podrzavam taj predlog posto bi se pomocu tog dodatnog novca mogli casopisu dodati posteri, CD-ovi i drugi dodatci." -Covek koji je jedini razumeo o cemu se radi ovde.

Posle svega ovoga mi kazemo da smo vrlo inteligentan narod??Koliko samopozdanje...NAJVECE na svetu.I za kraj:

"Sad sam 100% uveren da su 99% citalaca ovoga lista balavci kojima je babo kupiJo novi kompjuktor pa sad ne znaju sta ce, izgustirali poslednje igrice a nove nisu izasle." -Legenda ovog foruma definitivno.E a sto volim kada odgovore a ne citaju ranije postove nego se samo ukljuce i hoce da ispadnu pametni,onaj 1% populacije.Kakav trupac...Sva sreca pa ih ima samo 1% inace bi ovo bio forum Sveta Trupaca - ST

master037
6.1.2006, 10:29
Da, 20 dinara bi ih koštao CD ako bi uz časopis davali prazan "no name" disk :)
Da li si u to uračunao da taj za taj disk treba da se pripremi materijal, da se isti nareže za njega, da se odradi štampa na disku, da se on upakuje...sve to košta. Ako znaš nekoga ko za 20 dinara može da spremi takav disk, molim te poveži me s njim, hoću da ga angažujem kao izdavača za moj sledeći projekat.

Na vecu kolicinu, bez kutije jeste ta cena... Stampa na disku ... hm.. to mi je promaklo, ali ok.. ja sam dao "odokativnu" cenu, a za konkretno neko treba da se podrobnije raspita i vidi da li se to isplati ili ne. Ako se isplati da Micro uz svaki svoj casopis izdaje cd, Digital, Gameplay itd... A za SK to ne bi bila dobra investicija.. slazem se sa onim postom da onda treba da stave katanac na vrata.

Čuj glasanje...koliko ljudi je učestvovalo u tom glasanju ? I sad na tiraž od nekoliko desetina hiljada, nekih 50-100 ljudi treba da bude reprezentativan uzorak ? Kao kad bi pitao publiku granda da li Karleuša treba da bude ministar kulture i sad 100 ljudi kaže da treba, a ti zaključiš da je cela Srbija za to. Ma idi begaj :)
Tiraz ne bi bio desetine hiljada, vec mozda 10% od tiraza casopisa. I nije uporedivo Grand Seljaksn i ministar kulture, ali posetioci foruma i citaoci SK to vec jeste... Osim toga.. video si da je glasanje vise za odbacivanje predloga donacija nego sto je za.. prema tome....

@Tema
Tema je totalno debilna, pa ne radi se o humanitarnoj ili neprofitnoj organizaciji pa da je potrebna pomoc. Ako mislis da treba da se pomogne pomogni kvalitetom, napisi neki clanak, posalji im interesantan link, daj predloge i sugestije kako da bude bolji/kvalitetniji, a finansije ostavi "politici" na brigu. Ne ide vestacki da se odrzava neki projekat ako je sam projekat uzaludan. A AKO NIJE, onda ce sam sebe da finansira i odrzava i da extra profitira.

hacker_aca
7.1.2006, 0:17
Ako je već tolika frka oko pomoći, evo mog predloga (ja mislim da sam već davao jedan, neznam...):

Neka SK poveća cenu časopisa, i tako da bude par mjeseci, i onda posle tih par mjeseci, kad skupe dovoljno, nek počnu davati CD/DVD-eve i postere i šta već hoće (ili neće). Može?

Sasa
7.1.2006, 0:52
Ne .

hacker_aca
7.1.2006, 1:00
Ne .

Stanite malo! Ja se izvinjavam, pobrkao sam sa temom o ubacivanju CD/DVD-eva i postera.

Mislio sam da samo povećaju cijenu (ne baš mnogo) i nek tako drže par mjeseci. Posle nek vrate na staro. Njihova volja

ACHTUNG
7.1.2006, 2:28
Sasa ti bi trebalo da promenis Darth Moderator u Sadist Moderator.

Povecanje cene ne bi njima dovelo zaradu nego Politici sto nisam ni ja razmisljao,nego tek su ovde neki ljudi to lepo objasnili.E,da,rasprava o avatarima je opet u toku samo da podsetim.

ZoNi
7.1.2006, 12:51
Ne mogu da verujem koliko ovde ima bolida i diabola.
...
"...nadam se da ce SK uspeti sam da izgura i dalje... pa, uostalom, SK je "clan porodice" Politike - zar je ovoj srpsko-nemackoj kompaniji potrebna takva pomoc???" -Ovaj je totalno nepismen i donaciju je razumeo kao da je u SK udario zemljotres.Sad lepo idi stenji za neki poster ili ko zna sta..

alo, bre! Kako si ti zakljucio da sam ja nepismen? Zar Politika nije sada nemacka firma? Zasto bih ja (ili bilo koji drugi citalac nekog od izdanja PNM) pomagao WAZu da dodatno zaradi??? Eto, moja pomoc se ogleda u tome sto sam nastavio da kupujem SK i pored povecanja cene i to cu (verovatno) i dalje raditi [iako nece da ubace cene hardvera!!!]... uzgred, kao sto vidis, ja sam izrazito protiv gluposti tipa postera :icon_lol:

nego, zasto se ti toliko ljutis, sto se ljudima nije svidela tvoja ideja? Mislim, ideja je nebulozna, ali svako ima pravo da predlozi tako nesto... i vecina nas ima pravo da pukne od smeha kad je procita :mrgreensa

ajd...

ACHTUNG
7.1.2006, 13:18
"to se ti toliko ljutis, sto se ljudima nije svidela tvoja ideja?"

Ne ljutim se ja za to.Ljutim se sto velika vecina odgovara bez prethodnog citanja.A moj predlog jeste da svi predlozimo po nesto.Sto bi se ja nervirao sto vi pucate od smeha.Diabole koje ne razumeju temu i treba da puknu.Ali da ih vise nema,tako da ne smaraju ovde narod i pokusavaju da budu pamteni

ZoNi
7.1.2006, 18:44
Ljutim se sto velika vecina odgovara bez prethodnog citanja.
hm... ne znam zasto, ali mislim da se to odnosi i na tebe, zar ne? :rolleyes:

sve u svemu, zasto pomagati komercijalni casopis? Nije to neka NVO, kojoj mozda i treba dati pare... ovo je PREDUZECE, tako da zakoni ekonomije i te kako vaze...

ACHTUNG
7.1.2006, 20:53
Eto vidis kako se pravis pametan.Ideja nije bila da se pomogne SK-u tako da to ispadne neka vrste humanitarne pomoci.Ideja je bila da mi omogucimo njima da oni ubace CD,zakupe brzi server,...Za to sve trebaju pare...Mislis da ih SK ima na pretek?

master037
7.1.2006, 22:12
hahahahah... pa naravno da ima, inace ne bi radili to sto rade, nego bi otisli u druge casopise i tamo zaradjivali. Ali u ovoj temi vise nema predloga, vec se svodi na medjusobne obracune i dokazivanje necega sto ne moze da se dokaze (finansijsko stanje SK).. predlazem da tema ide pod Lock.

ZoNi
8.1.2006, 0:27
a) Eto vidis kako se pravis pametan.

b) Ideja je bila da mi omogucimo njima da oni ubace CD,zakupe brzi server,...Za to sve trebaju pare...Mislis da ih SK ima na pretek?

a) ja se ne pravim pametan - ja jesam pametan :D

b) koji ce nam CD uz SK? A i za brzi server me zabole - ako ne mogu da ga sami kupe, mozda rade pogresan posao :) da li ces NIS-u ti dati neki dinar vise, kako bi im omogucio da imaju pumpe lepe kao OMV? ;)

inace, ovde bi definitivno trebao da padne kljuc! tema je iscrpljena 101%

ACHTUNG
8.1.2006, 0:30
Ti razlikujes pare za platu,casopis i pare za dodatke.Ono prvo i drugo najverovatnije finansira Politika i reklame.Trece dolazi od sponzora.Tako imamo igrice koje se prodaju.Mucni malo glavom.A tema jeste za zakljucavanje jer je odavno izgubila smisla kao sto je svaka saradnja u koju su umesani Srbi propala(vecinom).

Kako lepo zbori Zoni tacno se vidi da je Srbenda,ona najgora.Sta me bre boli *****,vazno je da ima.Kad nema cu nadjem drugu sisu da sisam.

Pantelija
8.1.2006, 0:31
velike ribe jednu male i tesko se pliva u ovom svetu. Svet je surov ili jedes ili ces da budes pojeden.
:rolleyes: :rolleyes:
ZoNi u pravu si za: "Kljuc, katanac...", a sada mislim da ne treba da ulazimo u diskusiju o necijoj pameti niti tvojoj ZoNi niti mojoj niti osobi X.