PDA

Prikaži potpunu verziju : Predlog za samanjenje ovlascenja


Kaiser Soze
19.5.2007, 21:56
Pozdrav,

Cini mi se da je se stvar malo otela kontroli. Pre svega hocu da skrenem paznju na sledece.
Da su SK moderatori dobili isti nivo vlasti kao i SK urednici. Sto nikako ne sme da bude isto. Iz kog razloga.

Zato sto SK moderatori smatraju da su ( citiram cuvenu sprsku recenicu, molim da mi oprostite na tome ) 'uhvatili %#&$ za m*da', jel te.
Pa onda nicim izazvani ( meni se to desilo u dva slucaja koja cu dokumentovati ) dele opomene i banove.
Da objansim.
Moderator Urke mi udeli kaznene poene, a zatim i ban. Zato sto sam napisao u temi gde se trazi CD/DVD uz casopis:

^
bez slihtanja, molim...

Nece propasti casopis zbog toga sto idu diskovi uz njega ili ne, vec zbog sadrzaja. Ako je sadrzaj dobar, casopis ce opstati.

Moje misljenje je da treba ici u korak sa vremenom i ako velika vecina hoce, a znam da bih i ja voleo, dajte nam jedan dvd i zapustite nam usta. Kraj price.

Ako nisam kupio PC Press i Mikro 10 tak puta samo zbog CDa gde me je mrzelo da skidam sa neta. - jer mi se zaista cini da ovde se mora svako ponasati prema nekoj podobnosti i niko ne sme da kaze svoje misljenje. I onda dolazi do toga da isfrustrirani moderatori pocnu da dele packe unaokolo.

Zatim, moderator Bojan, se takodje nadje prozvan jer sam napisao "20% moderatora se slihtaju", sto meni apsolutno tako deluje. Napominjem, nigde nisam napisao nicije ime, ali se covek nadje prozvan. Sami zakljucite zasto. :D

I zato apelujem da glasamo, da se moderatorima ukine funkcija deljenja banova i kaznenih poena.

Takodje podnosim zahtev SK urednistvu da se sa moderatorske pozicije uklone Bojan i Urke.

Hvala.

Dio37
19.5.2007, 21:58
Hm. Ako nista drugo, treba ti odati priznanje za hrabrost.

rudar
19.5.2007, 22:09
Evo ja cju da odspamujem ovu poruku. Ja sam glasao za da iz zaje*ancije zato shto ova tema necje biti zakljuchana vecj izbrisana sa lica zemlje... Garant!:D

DukeofSerbia
19.5.2007, 22:11
Kako saradnici redakcije SK mogu da budu uklonjeni sa mesta super moderatora? :rofl:

Svašta će ljudi da napišu. :aplauz:

Kaiser Soze
19.5.2007, 22:22
Kako saradnici redakcije SK mogu da budu uklonjeni sa mesta super moderatora? :rofl:

Svašta će ljudi da napišu. :aplauz:

^
Da li ja tebe nisam razumeo sta si ti napisao ili si ti pobrkao loncice?

Lepo mogu da se uklone, sa foruma. Nisam mislio iz casopisa.
Objasni, molim te, zaista nisam razumeo.

I ja ovde govorim o samanjenju vlasti, i o dva moderatora za koje zahtevam da se sklone. Moj zahtev moze a i ne mora da bude prihvacen i ja sam sa tim sasvim ok.

DukeofSerbia
19.5.2007, 22:42
Zašto bi se uklanjali saradnici redakcije sa foruma? Zato što se nekome ne sviđa?

Ova tema je dobra šala. :aplauz:

Dimo
19.5.2007, 22:44
Ne.Koliko vidim,vecina njih su manje vise korektni i razumni ljudi.

Da su SK moderatori dobili isti nivo vlasti kao i SK urednici.
Kako mislis urednici?Ljudi koji pisu za casopis?Ako je to,Urke i Bojan su jedni od njih,tako da je normalno da imaju taj status.

bobi
19.5.2007, 22:53
Oggy piše za časopis pa nije moderator.
Nemojte njega greškom da sklonite. :D

Bojan
19.5.2007, 22:58
Kajzer, u znak podrške ću da ti stikujem temu, ako želiš :D

Ajd, neću ja da brišem ovo. prepusti ću to svojim kolegama. Uživaj, pročitaj PM koji sam ti poslao, pa ideš na mali odmor.

PeTkO
19.5.2007, 23:07
Brate necu da kazem da mislim da si u pravu sto posto ali neki deo jesi.Necu da kazem koji:D

Takodje nesto sam primetio, naravno mislim da necete da mi uzmete za zlo.Cim neko spomene da moderatori lose vrse svoj posao, taj clan se odmah banuje (ili u roku od par dana).

AkulM
19.5.2007, 23:08
zavisi kojim moderatorima :dzavo:, nekima bi a nekima ne bi (necu da navodim imena)

VojaM
19.5.2007, 23:24
@Kaiser Soze

Tvoj zahtev je evidentiran i toliko o tome ima da se kaže.

Imaj samo u vidu da ovo nije skupština. Kao što je to neko jednom lepo objasnio (još za vreme BBS-ova, kad su se neki slično bunili), ovaj forum predstavlja PRIVATAN MEDIJ SA JAVNIM PRISTUPOM. Pravila određuje vlasnik medija, a zna se ko je to. Prava korisnika svode se na to da ili učestvuju i da poštuju pravila koja je postavio vlasnik medija ili da ne učestvuju.

Ovo nije ni sud, pa da advokat traži "izuzeće sudije".

Što se tiče onoga da su toliko i toliko moderatora ulizice, mogu da ti navedem kontraprimer. Ti lično strašno si se uvredio kad sam te jednom u šali nazvao rečju koja ti se učinila uvredljivom. A bilo je to u privatnom dijalogu. S druge strane, ti smatraš da imaš puno pravo da ljude koje ni ne poznaješ nazivaš ulizicama, smatraš da je to sasvim u redu i čudiš se što moderator reaguje (a time, zamisli, i potvrđuje tvoju optužbu).

@All
Zamislite da u školi organizujete glasanje da li treba otpustiti pola nastavnika/profesora! Profesora, naravno, ima svakojakih, nađe se poneki koji nikako nije za taj posao, ali tako nešto naprosto ne ide.

Ubuduće će ovakve teme biti brisane na prvu loptu.

urke
20.5.2007, 9:08
@Kaiser Soze: Sine, da sam ja na tvom mestu, pokrio bih se ušima po glavi i zavukao u najcrnju rupu, da me više niko ne vidi, a ne bih inicirao svoju dekadenciju.

Dakle, na PM sam ti rekao da ne možeš meni da kažeš „bez slihtanja molim“ jer se nisam obraćao TEBI, niti imam kome da se slihtam. Šta ti dođeš ovde, neki Leh Valensa? Takođe, TI ne možeš MENI da na PM napišeš sledeće (citiram):

Ti, treba da se lecis.


Prosto i jednostavno:
Tvoj odgovor je ispod mog, tacno?
- Tacno.
Jesi li rekao "nije cilj da čitaoci kupuju časopis zbog DVD-a već zbog sadržaja samog časopisa."?
- Jesi.
Da li to ima veze sa mojom porukom?
- Ima.
Da li si se ogradio od moje poruke dok si to pisao?
- Ne.

Znaci sve sto sam rekao, citirao, napisao stoji.

Moj ICQ je 260468000, pa da se objasnimo.

Dalje:
Tvoj nick nisam naveo kao referencu kome odgovaram, tako da nema potrebe ograđivati se jer bi u tom slučaju trebao da ispišem još 20 nickova na čije se komentare moja poruka nije odnosila.

As I give a shit, sta ti jesi ili nisi... :D

I kao vrhunac bezobrazluka:
OK, sada, ako nastaviš, i sa ovim nickom ćeš biti banovan trajno kao što si banovan sa nickom sirNemanjapro. Tvoj izbor. Clear?!
:aplauz: A, to mi ti kazes? Ok, ajd da vidim ko ce to da me banuje zato sto ti ne umes da citas. :aplauz:

Voja ti je objasnio na fin i staložen način, a ja ću na „isfrustrirani“ način: ako nastaviš da vređaš IKOGA na ovom forumu, lično ću se angažovati da ti i nick koji sada koristiš, i sve e-mail adrese koje koristiš, biti banovane na ovom forumu, kao što ti je na ovom i na više drugih domaćih foruma banovan nick sirNemanjapro. I to samo iz razloga što sa klincima iz kraja možeš da izigravaš „baju“, a ovde ćeš da poštuješ kućni red i pravila.

P.S. Piše se „smanjenje“ a ne „samanjenje“!