PDA

Prikaži potpunu verziju : Silent Hunter III

Strane : 1 2 3 [4] 5 6 7 8

pentraksil
22.2.2009, 15:17
Da li je noko tokom careera dobijao zadatke od BdU ili navodjenje?
i da li je neko napadao u coporu?
Hvala za commander vec nashao heheh.....BdU salje zadatke ali ne igracu....salje ih podmornicama koje su stvarno postojale i daje neki osecaj da niste sami u igri. Ja sam dobio podmornicu U 45 i od BdU mi je stigla poruka da je U-45 potopljena, to naravno nisam ja vec http://www.uboat.net/boats/u45.htm. Druge podmornice postoje ali ne mogu da zarone, tako da napada u coporu nema nazalost. Samo se nadam da ce u nekim od sledecih SH ubaciti mogucnost napada u coporu i naravno mogucnost da vidimo svaki deo unutar podmornice makar to bilo samo kozmeticki :to_care:

aleksandar macedonian II
27.2.2009, 21:37
Da prava steta sto nema vcucjeg copora, ali jednom prilikom jos dok sam igrao vanilu SH3 naletim na dva razaraca i posaljem contact report, medjutim oni me namirisu i pocne dugosatni souuuu kad posle nekog vremena dodjose avioni Luftvafea i nastade prava hajka, naravno odmah sami iskoristio priliku da izronim i malo se razracunam sa pratnjom koja me bombardovala sa povrsine.

pentraksil
28.2.2009, 0:50
Da prava steta sto nema vcucjeg copora, ali jednom prilikom jos dok sam igrao vanilu SH3 naletim na dva razaraca i posaljem contact report, medjutim oni me namirisu i pocne dugosatni souuuu kad posle nekog vremena dodjose avioni Luftvafea i nastade prava hajka, naravno odmah sami iskoristio priliku da izronim i malo se razracunam sa pratnjom koja me bombardovala sa povrsine.

Da to je moguce...Ako prijavish Konvoj a on je u dometu avijacije, doci ce da bombarduje, i svaki ratni brod u blizini doci ce u pomoc

Silent Otto
8.3.2009, 10:43
Postavio sam novu, dopunjenu i izmenjenu verziju mog PDF uputstva za ručno torpedovanje.

Primetio sam danas da sam u veoma važnom delu teksta napravio permutaciju koju sam u međuvremenu ispravio i postavio ispravljenu verziju.
Izvinjavam se zbog učinjenog propusta.
http://files.filefront.com/Silent+Otto+kola+ru269nog+tpdf/;13429885;/fileinfo.html

sumarenier
13.3.2009, 1:26
Postavio sam novu, dopunjenu i izmenjenu verziju mog PDF uputstva za ručno torpedovanje.

Primetio sam danas da sam u veoma važnom delu teksta napravio permutaciju koju sam u međuvremenu ispravio i postavio ispravljenu verziju.
Izvinjavam se zbog učinjenog propusta.
http://files.filefront.com/Silent+Otto+kola+ru269nog+tpdf/;13429885;/fileinfo.html

jel ima razlike u postotcima i preciznosti kada ti izracunavas i kada ti to kompjuter radi
neko rece u nekom od predhodnih postova,da kada sam izracunavas,maltene nema promasaja...a kod kompa omaska moze da bude i do 50 metara

Silent Otto
13.3.2009, 18:45
jel ima razlike u postotcima i preciznosti kada ti izracunavas i kada ti to kompjuter radi
neko rece u nekom od predhodnih postova,da kada sam izracunavas,maltene nema promasaja...a kod kompa omaska moze da bude i do 50 metaraZavisi na kom stepenu realnosti igraš.
Recimo dok učiš manuelno gađanje preporuka je da opciju "No Stabilize View" ne čekiraš, kako bi stekao sigurnost u sebe i svoje postupke.
Ali kad jednom naučiš sve postupke manuelnog torpedovanja, moja ti je preporuka da ovu opciju obavezno čekiraš i videćeš kako se lako prave greške u proceni daljine cilja pri i malo uzburkanom moru (jedva da ćeš uspevati da uhvatiš cilj između one dve končanice stadimetra).
A o greškama koje se prave kada igraš sa instaliranim OLC GUI modom, neću ni da govorim.

madsrdjan
17.3.2009, 13:04
Da li je neko probao SH3 Warship mod? http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=148443 Svidja mi se ideja da malo vozim i ratne brodove :)

Silent Otto
18.3.2009, 2:04
Džaba ti to, ovo je čisto padmorničarska strana.

cpt Schultz
13.4.2009, 3:25
Ej ljudi treba mi pomoc.
Naime kupio sam laptop Toshiba Satellite A305-S6905.
Dual core 2 procesor na 2.0 GHZ, 3 GB RAM, a grafika je Intel® Graphics Media Accelerator 4500MHD.
Pitanje glasi da li mogu da igram SH3 na ovom cudu?
Hvala

aleksandar macedonian II
13.4.2009, 12:59
Ej ljudi treba mi pomoc.
Naime kupio sam laptop Toshiba Satellite A305-S6905.
Dual core 2 procesor na 2.0 GHZ, 3 GB RAM, a grafika je Intel® Graphics Media Accelerator 4500MHD.
Pitanje glasi da li mogu da igram SH3 na ovom cudu?
Hvala
Samo napred:)

milann68
17.4.2009, 23:44
Podmornicari, pozdrav. Zamolio bih vas za pomoc. Danas sam kupio original igricu Silent HunterIII i instalirao je. Posle toga sam instalirao Starforse zastitu, igrica nece da radi bez diska, trazila mi je serial number i prilikom svakog pokretanja vrsi validaciju, dakle sve ok. Ali nece da instalira path 14b. Probao sam verziju US i EMEA. Ima li jos neka verzija ovog patha ili imam neki drugi problem.Pomoc i pozdrav

cpt Schultz
18.4.2009, 1:20
Ok znaci konfiguracija podrzava igru.
Ali imam drugi problem prilikom instalacije originalne igre SH 3 javlja se Error 1628!
Da li to ima veze posto imam originalnu Vistu Home?
Kako da resim problem?
Hvala

Silent Otto
19.4.2009, 22:56
Podmornicari, pozdrav. Zamolio bih vas za pomoc. Danas sam kupio original igricu Silent HunterIII i instalirao je. Posle toga sam instalirao Starforse zastitu, igrica nece da radi bez diska, trazila mi je serial number i prilikom svakog pokretanja vrsi validaciju, dakle sve ok. Ali nece da instalira path 14b. Probao sam verziju US i EMEA. Ima li jos neka verzija ovog patha ili imam neki drugi problem.Pomoc i pozdrav

Najkraći odgovr na tvoje pitanje je: Ima.

Za Silent Hunter 3 u opticaju su tri vrste patch-a 1.4b i to:
-Patch 1.4b DVD US (veličine 20,5 MB)
-Patch 1.4b DVD Europe (veličine 20,5MB) i
-Patch 1.4b Europe DL (veličine 18,7 MB)

Tebi treba ovaj srednji, obrati pažnju na veličinu jer i drugi i treči u svom nazivu imaju oznaku emea.

milann68
19.4.2009, 23:16
Kako da dodjem do tog patha. Imas li link za ove EMEA. Ovaj sto sad imam je tezak 18,7mb. Pozdrav i unapred hvala

Silent Otto
19.4.2009, 23:19
Postaviću na mojoj stranici na File-frontu, pa ti tamo skini.

Postavio sam patch na mojoj stranici i evo direktnog linka za download:
http://files.filefront.com/silent+hunter+3+dvd+14b+aexe/;13625394;/fileinfo.html

milann68
20.4.2009, 22:35
Silent Otto, puno hvala. Duzan sam pice. Ovo radi. Pozdrav

Silent Otto
20.4.2009, 23:03
Drago mi je da sam bio od pomoći.
Pozdrav!

milann68
21.4.2009, 23:38
Jos jednom koristim priliku da se zahvalim silent ottu za pomoc. Sada kad sam uspesno instalirao path, planirao sam da nadogradim igricu sa gwx modom. Ja sam prateci diskusiju na forumu skinuo sa neta sve delove i raspakovao ih u posebne foldere. Skinuo sam i comander sa dodatkom za gwx, ali molim vas da mi oprostite za neznanje, tu sam stao. Sta dalje da radim? Kako da te delove instaliram? Mozda ce pitanja nekom biti smesna, ali nemojte se smejati, nego pomozite. Pozdrav i unapred hvala

Silent Otto
22.4.2009, 9:19
Jos jednom koristim priliku da se zahvalim silent ottu za pomoc. Sada kad sam uspesno instalirao path, planirao sam da nadogradim igricu sa gwx modom. Ja sam prateci diskusiju na forumu skinuo sa neta sve delove i raspakovao ih u posebne foldere. Skinuo sam i comander sa dodatkom za gwx, ali molim vas da mi oprostite za neznanje, tu sam stao. Sta dalje da radim? Kako da te delove instaliram? Mozda ce pitanja nekom biti smesna, ali nemojte se smejati, nego pomozite. Pozdrav i unapred hvala

Sve delove ali u jedan te isti folder, nazvan recimo GWX 3.0
I onda samo dvoklik na ikonicu u obliku vučje šape( kao na slici dole) i dalje instalacija teče uobičajenim putem kao kod bilo kog drugog programa.

28515

milann68
24.4.2009, 19:04
Ja nemam nikakvo iskustvo sa instaliranjem ovih modova, pa vas molim za pomoc,jer se ne snalazim. Skinuo sam sve delove sa linka sa 35 strane koji je postavio Otto,ali ne znam sta da radim sa njima i nisam nasao exe falj. Ne znam do kog nivoa da raspakujem one zipovane fajlove, a neki delovi imaju identicne nazive sa drugim delovima, tako da ne mogu da ih raspakujem u jedan folder. Tamo sam nasao i delove 2.1 i 3.0. Dali treba da ih spojim ili ne. Zatim, broj tih delova se ne slaze sa brojem koji je Otto napisao da ih ima, tako da me i to buni. Zeleo bih da instaliram i OLC GUI, pa me zanima odakle da ga skinem i kako i njega da instaliram. Otto, hvala na pomoci, ali moje znanje nije na tom nivou da se snadjem, tako da trazim i molim za dodatnu pomoc. Izvinjavam se sto gnjavim. Pozdrav i unapred hvala

Silent Otto
24.4.2009, 22:04
Izvinjavam se što malo kasnim sa odgovorom-posao je u pitanju-ali evo odgovora:

1-Skoro sigurno si napravio grešku i skinuo binove GWX-a 2.1 a koji ti nisu potrebni i binove GWX-a 3.0 koji ti jedino i trebaju a ima ih 7 + exe.file.
Kako bi ti situacija bila jasnija i preglednija evo ti link: http://hosted.filefront.com/JimbunaGWX2/2334393 gde možeš naći samo binove GWX 3.0 Gold i još par dodatih modova za njega.
Znači, skidaj samo binove sledećih naziva: GWX3-1.bin; GWX3-2.bin; GWX3-3.bin; GWX3-4.bin; GWX3-5.bin; GWX3-6.bin; GWX3-7.bin i GWX3.exe (ovaj zadnji će se čim ga skineš preobraziti u ikonicu sa vučijom šapom) i sve ih smesti u jedan folder bez ikakvog raspakivanja.

2-Kad si sve ovo gore skinuo i smestio u folder određen za to dvoklikni na exe.file-vučiju šapu(kao na slici gore) a koja sada nosi naziv GWX3 i pokrenuće se instalacija koja dalje teče kao i kod svakog drugog programa za nadogradnju.

milann68
25.4.2009, 23:14
Otto,puno ti hvala na strpljenju. Uspeo sam da skinem i instaliram gwx3. Sve radi i sve je u redu. Jos jednom hvala. Mozes li mi reci kako da skinem i instaliram OLC GUI i prestajem da te gnjavim. Pozdrav

Silent Otto
26.4.2009, 19:25
Evo ti link za skidanje OLC GUI 127:http://files.filefront.com/OLC+GUI+1277z/;13662404;/fileinfo.html
Ekstrahuj ga u MODS folder GWX-a i onda uz pomoć JSGME ubaci u igru (dvoklik na ikonicu JSGME koju si dobio sa instalacijom GWX, pa u levom delu JSGME ekrana pronađi OLC GUI 127, u šumi modova koje si dobio uz GWX i koje na isti način možeš da aktiviraš,selektuj ga, pa pomoću strelica na sredini prebaci u levi deo JSGME ekrana čime si ga i aktivirao).

=FI=Ghost
26.4.2009, 21:04
A šta je taj OLC GUI? Video sam već kako ljudi pričaju o tome ali nisam skontao o čemu je reč..

milann68
26.4.2009, 23:13
Otto,hvala na strpljenju. Pozdrav

sumarenier
27.4.2009, 1:47
Evo ti link za skidanje OLC GUI 127:http://files.filefront.com/OLC+GUI+1277z/;13662404;/fileinfo.html
Ekstrahuj ga u MODS folder GWX-a i onda uz pomoć JSGME ubaci u igru (dvoklik na ikonicu JSGME koju si dobio sa instalacijom GWX, pa u levom delu JGSME ekrana pronađi OLC GUI 127, u šumi modova koje si dobio uz GWX i koje na isti način možeš da aktiviraš,selektuj ga, pa pomoću strelica na sredini prebaci u levi deo JGSME ekrana čime si ga i aktivirao).

jel to nece da pravi problem ako vec imamo instaliran gwc3.0?
jel su te stvari dodatak za gold edition,ili nemaju veze sa time:confused:

Silent Otto
27.4.2009, 13:41
A šta je taj OLC GUI? Video sam već kako ljudi pričaju o tome ali nisam skontao o čemu je reč..

Daj ne zezaj

jel to nece da pravi problem ako vec imamo instaliran gwc3.0?
jel su te stvari dodatak za gold edition,ili nemaju veze sa time:confused:

Neće, imaš i Gold izdanje OLC GUI-a specijalno rađeno za GWX 3.0 Gold ali je ta verzija "teška" nekih 200Mb za razliku od ove koju sam vam ja priložio i koja teži nepunih 9,5Mb a radi sve što i Gold verzija.

milann68
1.5.2009, 13:29
Otto, pozdrav. Uspeo sam da instaliram i pokrenem sve ove delove sto sam te smarao. Interesuje me u OLC GUI na panelu koji dibijam pod f6 ili f5 prilikom dejstva na brod, ne vidim njegov, a ni moj polozaj, nego samo kvadratic ili krug. Kako ti vrsis gadjanje? Dali preko tih panela ili mora na periskop. Pitam te zato sto sam prilikom citanja foruma nasao da su neki dejstvovali na brodove, a da nisu imali vizuelan kontakt, nego po sonaru , pa me interesuje tvoje misljenje i iskustvo. Mislim pre svega na kurs tvog broda i na kurs broda koji gadjas, odnosno na rakurs cilja u odnosu na nasu podmornicu. To ima veze sa onim beringom. Pozdrav

Silent Otto
1.5.2009, 17:43
He, he a lepo lepo sam govorio da se ne žuri sa instaliranjem OLC GUI-a.
Sve je moguće, samo je potrebno iskustvo mereno hiljadama nautičkih milja...:)

milann68
2.5.2009, 0:23
Otto, sve si ti lepo rekao, ali ja hocu da probam da igram da je sto teze. Reci, kako izvodis gadjanje? Samo koristis periskop ili moze stvarno ovo sto sam pitao i kako onda cenis rakurs broda u odnosu na podmornicu.

Silent Otto
2.5.2009, 12:03
samo kvadratic ili krug.Krug si ti a kvadratić cilj.

Mislim pre svega na kurs tvog broda i na kurs broda koji gadjas, odnosno na rakurs cilja u odnosu na nasu podmornicu.Jel ti to misliš na AOB i kako se on utvrđuje?
A evo vam i malo preglednije-praktičnije šta je AoB18117A odredite ga pomoću Protractora.

milann68
2.5.2009, 19:01
Otto, pozdrav. Danas sam pregledao citav forum i video da je objasnjeno oko racunanja AOB-a. Ja nisam mislio na to kada sam postavio pitanje, mada mi se informacija cini korisnom. Mene je interesovalo dali se polozaj podmornice ili broda na ekranu pod tasterom f6 moze videti nakon instaliranja OLC GUI-a kao silueta kako se videlo na osnovnoj verziji posto sam ja uvezbao da torpediram na osnovu vizuelne orijentacije i pozicije broda, pa mi to sada fali, mada pogadjam i bez toga. Ponavljam da me na to navelo jedan komentar iz foruma, ako sam dobro shvatio da se moze gadjati zaronjen uzimajuci podatke od sonara, pa me interesuje ako je to neko radio, da nam obrazlozi da i mi probamo. U tom slucaju me interesuje kako odredjuje putanju broda, kako ugao broda u odnosu na nas prilikom opaljenja, koje torpedo, koja dubina, kako detektovati i identifikovati brod... Pozdrav

Silent Otto
2.5.2009, 21:05
1-Ne, ne može se videti.

Da, može se gađati iz zaronjenog stanja bez upotrebe periskopa.Iz sonara uzimaš samo tačnu daljinu ali i to tek onda kad ti sonar postane dostupan.

2-Putanja broda se u ovom sličaju određuje isključivo dužim praćenjem što je samo za nijansu komplikovanije no ranije.
3-E sad, ovaj ugao koji ti pominješ-ne znam našta tačno misliš, molio bih te da pod hitno usvojiš termine koji su odomaćeni u igri i među podmorničarskom zajednicom kako bi se razumeli.
Meni kao u ostalom i drugima je isključivo bitno određivanje AOB-a u ovoj situaciji a to se rešava projektovanjem i utvrđivanjem tačke AOB-a negde ispred broda-mete na prethodno utvrđenoj putanji pa kad cilj stigne u tu tačku ti vršiš lansiranje torpeda u koji je ubačen AOB za tu tačku.
5-Brod lako detektuješ i pratiš, kao i do sad preko hidrofona ali od tačne identifikacije nema ništa, jedino što možeš na ovaj način da utvrdiš jeste to dali se radi o ratnom brodu ili o teretnom brodu (putem brzine okretanja brodske elise).
Pošto neznaš tačno o kom se brodu radi, te tako neznaš ni koliki mu je gaz, dubinu torpeda setuješ na recimo 2m što je dovoljno za najveći broj brodova.
Ono što se ti nisi setio da pitaš a što je jako bitno jeste pitanje:
Kako u ovoj situaciji odrediti tačnu brzinu cilja?
To ostavljam tebi da rešiš, kao domaći zadatak.

U-SERB
3.5.2009, 2:34
Pozdrav braco podmornicarska (sto bi rekla moja devojka - zaludjenicka)!!!
Evo posle duzeg vremena i mene... Neki od ljudi sa pocetka kreiranja ovog foruma ce me se mozda i setiti...
Nemate pojma koliko mi je srce puno kad vidim da nas i dalje ima i to ne u malo broju...

Ovih dana cu se ukljuciti malo vise u rasprave, a do tada par stvari...
Igram gwx 3 gold i moram reci da me nostalgija STRASNO vuce ka NYGM modu... SVe je super u ovom mogu, ali nostalgija je cudo...
Ovako, ne znam da li ste imali iskustva da igrate u mp sh3... Ja sam se sa drugarom umrezio i odigrao sam iz scenarija cuvenu akciju protiv SC-7...
Verujte da sam proveo nezaboravnih 8 SATI REALNOG VREMENA...

Da ne smaram... Jos jednom veliki pozdrav svim ljubiteljima ove simulacije i uopste nemackih podmornica!!!

P.S. Oto moracu sa tobom da popricam o par tema sto se tice realnosti igranja!!!

=FI=Ghost
3.5.2009, 9:50
Pozdrav i tebi! Ima nas puno, i dalje plovimo:)

Silent Otto
3.5.2009, 10:47
Pozdrav braco podmornicarska (sto bi rekla moja devojka - zaludjenicka)!!!
Evo posle duzeg vremena i mene... Neki od ljudi sa pocetka kreiranja ovog foruma ce me se mozda i setiti...
Nemate pojma koliko mi je srce puno kad vidim da nas i dalje ima i to ne u malo broju...

Ovih dana cu se ukljuciti malo vise u rasprave, a do tada par stvari...
Igram gwx 3 gold i moram reci da me nostalgija STRASNO vuce ka NYGM modu... SVe je super u ovom mogu, ali nostalgija je cudo...
Ovako, ne znam da li ste imali iskustva da igrate u mp sh3... Ja sam se sa drugarom umrezio i odigrao sam iz scenarija cuvenu akciju protiv SC-7...
Verujte da sam proveo nezaboravnih 8 SATI REALNOG VREMENA...

Da ne smaram... Jos jednom veliki pozdrav svim ljubiteljima ove simulacije i uopste nemackih podmornica!!!

P.S. Oto moracu sa tobom da popricam o par tema sto se tice realnosti igranja!!!

Pozdrav i tebi! Ima nas puno, i dalje plovimo:)

Pozdrav i tebi U-SERB, zadovoljstvo te je videti ovde posle toliko vremena.
Nisi jedini kome fali NYGM, ja sam nedavno probao i poslednje izdanje dotičnog moda ali to odavno više nema onaj sjaj koji je sećaš se bio u v.2.5
Što se tiče priče o realnosti igranja ja sam svakako raspoložen, pa ti kreni sa temom.
Drago mi je što FI=Ghost tvrdi da nas ima još uvek veliki broj, ja sam u poslednje vreme počeo da se pribojavam za sudbinu ove strane foruma.
Još jednom pozdrav svima, koliko vas ima.

Silent Otto
3.5.2009, 10:59
Što se tiče realnosti igranja, ja sam nedavno pokrenuo temu na Subsim-ovom forumu http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=151297 o modu koji bi ubacio i mogućnost požara unutar podmornice a o kome sam još o davno pisao na ovim stranama ali koja nije na išla na odziv kod ondašnjih članova pa evo ponovo koristim priliku da ovu temu obnovim i po mogućstvu da čujem vaše mišljenje o tome.

milann68
3.5.2009, 16:00
Otto, pozdrav. Ti si jedina svetla tacka ovog foruma. Ovo ostalo smo mi pilici sa malim pitanjima i niko vise. Interesuje me jesi li instalirao Enigmu, i ako jesi, kako si to uradio? Sto se tice proracuna brzine broda, video sam u tvom objasnjenju, pa se snalazim, a kad me mrzi da racunam, onda procena od oka.

U-SERB
3.5.2009, 16:14
Oto...E ovako... Pogledah onaj tvoj manuel... Skoro sve mi je ok, ali jedna velika zamerka! Tice se bar nas sto gledamo da fanaticno realno igramo ulogu Her Caleuna, pa makar to bilo i virtuelno... :) Tice se koriscenja Navigation map! Gledaj realno, ona u igrici ima ulogu GLOBALNOG POZICIONIRANJA ili ti GSM!!! Ok je da je koristis da utvrdis svoju lokaciju,da napravis novi kurs, krenes u potragu za konvojem itd. Ipak su podmornice znale, priblizno tacno svoju lokaciju, ali da je koristis u cilju nisanjenja... Sa tim se nikako ne slazem... Nisu kapetani imali gsm ili bilo koji uredjaj za globalno pozicioniranje, da bi znali POD kojim uglom se nalazi neprijatelj... Mislim da ces se sloziti samnom?!

Takodje jos jedna zamerka je koriscenje F12! Seti se operacije u Norveskoj kad su asovi poput Priena masili usidrene brodove, a da nisu imali pojma sta se desava sa njihovim torpedima... Koliko god da to moze da pokida zivce, (slucaj Kapitänleutnant Wilhelm Zahn, U-56) , to ipak ima neku svoju draz... Zamisli kako je njima bilo, ispale torpeda sa 3-4 km, pod vodu i iscekujes... Neverovatna radost je kad cujes exploziju torpeda!!! A mi pomocu F12 mozemo tacno da znamo sta se desilo sa nasim torpedima... Takodje ne zaboravi da podmornice nisu koristile T1 na brzini fast, vec samo torpedni camci!

Toliko za sada. Ne zameri, nista negativno, vec samo ti iznosim svoj stav po pitanju realnosti u igrici... I slazem se da je NYGM izgubio draz, ali ISKLJUCIVO zbog kozmetike GWX... U to sam siguran... Nedostaje mi malo ono da se gicam kao blesav u pokusaju da odrzim podmornicu na zeljenoj dubini da ne tone... :)

Pozdrav

U-SERB
3.5.2009, 16:19
Otto, pozdrav. Ti si jedina svetla tacka ovog foruma. Ovo ostalo smo mi pilici sa malim pitanjima i niko vise. Interesuje me jesi li instalirao Enigmu, i ako jesi, kako si to uradio? Sto se tice proracuna brzine broda, video sam u tvom objasnjenju, pa se snalazim, a kad me mrzi da racunam, onda procena od oka.

Nemoj da te mrzi da se namestis u dobru poziciji i vise puta racunas daljinu broda... Kad posle nekoliko racunanja utvrdis priblizno iste vrednosti i naravno ugao-AOB, sto mislim da je najmanji problem, onda kreces u racunanje brzine... Strpljenje, strpljene i samo strpljenje... Neke podmornice su bile pod dubinskim bombama 5, 10, cak i 34 SATI pa se izvukLe... A zamisli da nisu imali strpljenja?!

Silent Otto
3.5.2009, 22:12
Oto...E ovako... Pogledah onaj tvoj manuel... Skoro sve mi je ok, ali jedna velika zamerka! Tice se bar nas sto gledamo da fanaticno realno igramo ulogu Her Caleuna, pa makar to bilo i virtuelno... :) Tice se koriscenja Navigation map! Gledaj realno, ona u igrici ima ulogu GLOBALNOG POZICIONIRANJA ili ti GSM!!! Ok je da je koristis da utvrdis svoju lokaciju,da napravis novi kurs, krenes u potragu za konvojem itd. Ipak su podmornice znale, priblizno tacno svoju lokaciju, ali da je koristis u cilju nisanjenja... Sa tim se nikako ne slazem... Nisu kapetani imali gsm ili bilo koji uredjaj za globalno pozicioniranje, da bi znali POD kojim uglom se nalazi neprijatelj... Mislim da ces se sloziti samnom?!

Takodje jos jedna zamerka je koriscenje F12! Seti se operacije u Norveskoj kad su asovi poput Priena masili usidrene brodove, a da nisu imali pojma sta se desava sa njihovim torpedima... Koliko god da to moze da pokida zivce, (slucaj Kapitänleutnant Wilhelm Zahn, U-56) , to ipak ima neku svoju draz... Zamisli kako je njima bilo, ispale torpeda sa 3-4 km, pod vodu i iscekujes... Neverovatna radost je kad cujes exploziju torpeda!!! A mi pomocu F12 mozemo tacno da znamo sta se desilo sa nasim torpedima... Takodje ne zaboravi da podmornice nisu koristile T1 na brzini fast, vec samo torpedni camci!

Toliko za sada. Ne zameri, nista negativno, vec samo ti iznosim svoj stav po pitanju realnosti u igrici... I slazem se da je NYGM izgubio draz, ali ISKLJUCIVO zbog kozmetike GWX... U to sam siguran... Nedostaje mi malo ono da se gicam kao blesav u pokusaju da odrzim podmornicu na zeljenoj dubini da ne tone... :)

Pozdrav

Ništa ti ne zameram, daleko bilo U=SERB.
Samo da pojasnim koga sam imao za ciljnu grupu mog manuela a to su početnici koji imaju volje i želje da naprave još koji korak ka realnijem igranju.
A što se tiče NYGM-a i tonjenja podmornice usled nedovoljnog potiska na elisama toga više nema kao u ostalom ni zaranjanja torpeda na veću dubinu od setovane a što je postojalo u verzijama do 2.6 i što je bio realan i ne rešiv problem za Kriegsmarine sve do 1943 godine.

Silent Otto
3.5.2009, 22:23

Enigmu instaliraš na svoj računar kao i svaki drugi program jer se radi o zasebnom simulatoru Enigma mašine a ne o modu za SH3 ili GWX.

U-SERB
3.5.2009, 23:19
Ništa ti ne zameram, daleko bilo U=SERB.
Samo da pojasnim koga sam imao za ciljnu grupu mog manuela a to su početnici koji imaju volje i želje da naprave još koji korak ka realnijem igranju.
A što se tiče NYGM-a i tonjenja podmornice usled nedovoljnog potiska na elisama toga više nema kao u ostalom ni zaranjanja torpeda na veću dubinu od setovane a što je postojalo u verzijama do 2.6 i što je bio realan i ne rešiv problem za Kriegsmarine sve do 1943 godine.

A to da. Za pocetnike ok... Cekaj, mislim da podmornica tone i u NYGM 3.1! Znam da je istorijski bilo problema sa odrzavanjem podmornice... Koliko god da to dodatno komplikuje igru, ja sam ipak za surovu realnost!

A sto se tice problema sa torpedima,navodno su oni popravili taj problem posle Norveske operacije, ali se i dalje javljao... Mada nista ni priblizno katastrofi za vreme bitke za Norvesku...

Jel znas mozda kako se posada u podmornicama grejala kada su npr. na velikoj dubini ili u zimskim mesecima? To me je oduvek kopkalo, kao i podatak kolika je bila cena npr. 1 podmornice tip VIIC?!

milann68
4.5.2009, 17:45
Otto, hvala. Pozdrav

U-SERB
4.5.2009, 21:39
Što se tiče realnosti igranja, ja sam nedavno pokrenuo temu na Subsim-ovom forumu http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=151297 o modu koji bi ubacio i mogućnost požara unutar podmornice a o kome sam još o davno pisao na ovim stranama ali koja nije na išla na odziv kod ondašnjih članova pa evo ponovo koristim priliku da ovu temu obnovim i po mogućstvu da čujem vaše mišljenje o tome.

Bilo bi extra ubaciti sve moguce situacije! Npr. kad udje vodja u delove sa baterijama da se naglo poveca CO2, jer svi znamo da je slana voda koja dodje u kontakt sa baterijama smrtno opasna!!!! Vise su imali tih problema nego sa pozarima... Koliko znam pozari su iskljucivo deo ostecenih instalacija, a to su kao u filmi Das Boot brzo resavali vadjenjem osiguraca... Sve u svemu mislim da bi bilo extra ubaciti vatru ali i obavezno trovanje usled curenja baterija i kontakta sa slanom vodom!!!

Silent Otto
9.5.2009, 22:12
A to da. Za pocetnike ok... Cekaj, mislim da podmornica tone i u NYGM 3.1! Znam da je istorijski bilo problema sa odrzavanjem podmornice... Koliko god da to dodatno komplikuje igru, ja sam ipak za surovu realnost!

A sto se tice problema sa torpedima,navodno su oni popravili taj problem posle Norveske operacije, ali se i dalje javljao... Mada nista ni priblizno katastrofi za vreme bitke za Norvesku...

Jel znas mozda kako se posada u podmornicama grejala kada su npr. na velikoj dubini ili u zimskim mesecima? To me je oduvek kopkalo, kao i podatak kolika je bila cena npr. 1 podmornice tip VIIC?!

-I ja sam kao i ti, ne za sirovu već brutalnu realnost.
-Što se tiče problema s torpedima radi potpune istorijske istine evo ti citat iz jedne knjige:
"U nastojanju da ostanu što skrivenije od britanske flote, podmornice su ostajale pod vodom i do 20 sati dnevno. Time bi se pritisak vazduha u njima nešto povećao, i to je imalo uticaja na rad hidrostatskog uređaja torpeda. Kako taj uređaj održava dubinu kretanja torpeda, krivi početni parametri uzrokovali su da se torpedo kreće u većoj dubini i podroni podvodni trup broda, umesto da eksplodira. Uticaj povećanog pritiska na hidrostatski uređaj otkriven je tek 1942. godine, a do tada su nemački podmorničari smatrali da je otkazivanje magnetskih torpeda uzrokovano zemljinim magnetskim poljem na visokim geografskim širinama. Kako se takva pojava uočavala i na drugim područjima, situacija je postala alarmantna, jer je slabila efikasnost napada podmornica na trgovačke brodove. Nemci se služe udarnim upaljačima, čime se vraćaju, praktički, na torpedo s kraja prvog svetskog rata."

Citat je iz knjige: "Podmornica ratni brod 20 stoljeća" strana-86.

-Što se tiče grejanja, pretpostavljam da je to bilo na istom principu na kome funkcioniše i grejanje recimo u železničkim vagonima mada su prava ilustacija efikasnosti istog slike koje se mogu videti na u-boat.net-u gde jedan te isti podmorničar na jednoj slici za kormilima dubine samo u majici na britele a na drugoj u vojničkoj bluzi zakopčan do grla.
U vezi ovog ilustrativna je i emisija nedavno prikazivana na Historiju o sovjetskim podmornicama tokom 13 dana kubanske krize gde se pominje sledeće-da je tih dana temperatura mora oko Kube bila 30 stepeni celzijusa a da je temperatura tela članova posade sovjetskih podmornica bila naravno 36.5 što je na kraju generisalo temperaturu atmosfere unutar sovjetskih podmornica od skoro 60 stepeni celzijusa zbog čega je recimo kapetan jedne od tri sovjetske podmornice za tih 13 dana u kubanskim vodama, prepolovio svoju telesnu težinu.

-Što se tiče cene tipa-7c, ja ga nigde nisam pronašao mada bi ona verovatno bila ekvivalentna ceni današnje podmornice tog tipa npr. U-212.

Bilo bi extra ubaciti sve moguce situacije! Npr. kad udje vodja u delove sa baterijama da se naglo poveca CO2, jer svi znamo da je slana voda koja dodje u kontakt sa baterijama smrtno opasna!!!! Vise su imali tih problema nego sa pozarima... Koliko znam pozari su iskljucivo deo ostecenih instalacija, a to su kao u filmi Das Boot brzo resavali vadjenjem osiguraca... Sve u svemu mislim da bi bilo extra ubaciti vatru ali i obavezno trovanje usled curenja baterija i kontakta sa slanom vodom!!!

-Požar unutar podmornice je jedna od najopasnijih pojava na tom tipu plovila, jer se javlja u hermetički zatvorenom prostoru, brzo gutajući i onako ograničenu količinu kiseonika i ostavljajući posadi samo 1-2 minuta za adekvatno reagovanje o čemu svedoče i tragedije na savremenim podmornicama npr: požar na Komsomolecu; katastofalni požar na prerađenom K-19 1972. godine ili nedavni tragični incident sa protiv-požarnim uređajima na ruskoj Akuli u Pacifiku.
To što nema velikog broja svedočanstava o njima sa nemačkih podmornica možda govori više od reči, a situacija iz Das Boot-a je naravno predviđena scenarijom inače bi se film završio na samom početku.
U ostalom ne vidim kako bi se rešio požar uljnog rezervoara u mašinskom odeljenju ili požar na hidrauličnim instalacijama duž podmornice samo vađenjem osigurača.
Ovo naravno ne umanjuje opasnost od prodora vode u prostor sa akumulatorima koju si ti naveo, gde ako se brzo ne isključi glavni prekidač i tako prekine varničenje sledi eksplozija akumulatora i kraj podmornice ( primer za ovu situaciju je nesreća sa američkim Skvolusom 1939. godine).
Curenje iz oštećenih akumulatora je tek priča za sebe, jer ono generiše otrovni hlor koji je i glavni krivac za smrt brojnih posada koje bi inače preživele uništenje svojih podmornica.

=FI=Ghost
11.5.2009, 0:07
Imam jedan, čini se poveći, problem. Instalirao sam OLC GUI Gold preko clean GWX-a 3.0. Kada pokrene kampanju i krenem da igram prvu misiju, naravno moram da snimim poziciju u nekom trenutku. Nakon toga mogu da loadujem i nastavim dalje. Međutim, kada ponovo snimim poziciju i kasnije želim da nastavim misiju prilikom učitavanja misije izbaci mi error poruku i izbaci me iz igre. Pokušao sam da reinstaliram sve od igre do Commandera i pokrenuo sam novu kampanju i opet mi se isto desilo. Kada sam napravio drugi sejv i pokušao kasnije da nastavim da igram dobio sam error poruku i CTD. Otto pomagaj!!!

Silent Otto
11.5.2009, 22:09
Jesili instalirao patch za OLC Gold; Flat Sun Fix; SH3 Commander Files for OLC Gold ???
Probaj OLC GUI 1.2.7 i vidi dali će ti i on praviti probleme.

=FI=Ghost
11.5.2009, 23:14
Jesili instalirao patch za OLC Gold; Flat Sun Fix; SH3 Commander Files for OLC Gold ???
Probaj OLC GUI 1.2.7 i vidi dali će ti i on praviti probleme.

Jesam, instalirao sam sve to. Nije mi jasno, zašto onda odmah nakon prvog sejva ne zariba nego tek nakon drugog. Probaću da instaliram tu raniju verziju...

=FI=Ghost
13.5.2009, 22:52
Shvatio sam u čemu je bio problem i ispravio grešku. Sada nastavljam da plovim hladnim Severnim morem..

sumarenier
16.5.2009, 0:45
drugari,videh dole u porukama da je neko pomenuo skidanje programa za enigmu
postoji li ta mogucnost i sta se dobija time u igrici
ako neko moze da postavi link,bio bih mu zahvalan

milann68
24.5.2009, 9:59
Shvatio sam u čemu je bio problem i ispravio grešku. Sada nastavljam da plovim hladnim Severnim morem..

Reci nam kako si uspeo da resis problem ,posto mi se cini da i ja imam slican, s tim sto se meni pojavio u petoj misiji i nikako nemogu da nastavim.Ja krenem u petu misiju, i jednostavno prilikom ucitavanja pozicije kada nastavim da igram, dobijem poruku da je neki problem i da prekinem

=FI=Ghost
24.5.2009, 10:18
Reci nam kako si uspeo da resis problem ,posto mi se cini da i ja imam slican, s tim sto se meni pojavio u petoj misiji i nikako nemogu da nastavim.Ja krenem u petu misiju, i jednostavno prilikom ucitavanja pozicije kada nastavim da igram, dobijem poruku da je neki problem i da prekinem

Evo ovako. Moj problem je bio u više različitih sejv fajlova u jednoj patroli. Recimo, u toku prve patrole izađem i napravim sav1. Kasnije učitam i nastavim dalje da igram ali kada bih napravio drugi sejv za istu patrolu "sav2" i njega kasnije pokušao da učitam dobio bih CTD prilikom učitavanja. Pošto mi se to dešavalo samo nakon tog drugog sejva skontao sam da nešto mora biti sa samim snimanjem, pa sam zatim probao da snimam uvek na isti sejv fajl u toku jedne patrole i tako rešio problem. Znači, igram patrolu i izađem, i napravim "sav1"; kasnije nastavim i ako sam još uvek u istoj patroli kada izlazim, ne pravim "sav2" nego snimim ponovo "sav1" i tako radi bez problema. Kasnije, kada odeš u iduću misiju snimaš novi sav fajl (opet samo uvek jedan) i radi bez problema.

pentraksil
24.5.2009, 12:51
Evo ovako. Moj problem je bio u više različitih sejv fajlova u jednoj patroli. Recimo, u toku prve patrole izađem i napravim sav1. Kasnije učitam i nastavim dalje da igram ali kada bih napravio drugi sejv za istu patrolu "sav2" i njega kasnije pokušao da učitam dobio bih CTD prilikom učitavanja. Pošto mi se to dešavalo samo nakon tog drugog sejva skontao sam da nešto mora biti sa samim snimanjem, pa sam zatim probao da snimam uvek na isti sejv fajl u toku jedne patrole i tako rešio problem. Znači, igram patrolu i izađem, i napravim "sav1"; kasnije nastavim i ako sam još uvek u istoj patroli kada izlazim, ne pravim "sav2" nego snimim ponovo "sav1" i tako radi bez problema. Kasnije, kada odeš u iduću misiju snimaš novi sav fajl (opet samo uvek jedan) i radi bez problema.

Ja sam imao ovaj problem, i bash zbog njega nikada nisam preshao celi kampanju.....stignem do 43 i desi mi se ovo, a misije sam uvek sejvovao na jedan save....to me je strashno nerviralo. Zato ja preporucujem da odigrate misiju u celosti koliko god mozete (naravno sejvujete za svaki slucaj). Znam da je teshko ja sam zbog toga igrao 1-2 patrole dnevno.

Silent Otto
24.5.2009, 18:56
Eto a ja nikad nisam imao probleme te vrste koju vi navodite, no dobro važno je da ste došli do uspešnog rešenja.
Sad bih da pohvalim jednog člana naše flote koji je uzeo aktivno učešće na Subsim-ovom forumu (radi se o =FI=Ghost ) i podržavam njihovu inicijativu da se pokuša stvaranje moda ili opcije u SH3 Commanderu koji bi omogućio Skiperima izdavanje naredbe za napuštanje podmornice. Sličan ako ne i isti predlog sam i ja jednom prilikom izneo ovde ali je sve ostalo na tome.
Nadam se da će te vi imati više sreće i da će vaš predlog videti-čuti i zaintrigirati nekog talentovanijeg modera koji će pokušati sa realizacijom jer je sam predlog realno osnovan i ja bih ga mogao potkrepiti sa gomilom istorijskih podataka iz ww2 a koji se isključivo odnose baš na gore pomenutu situaciju-bekstvo iz podmornice koja tone, bilo iz razloga oštećenja od strane neprijateljske vatre, bilo zbog sudara sa drugim brodom-podmornicom, podvodnog incidenta...

director
24.5.2009, 19:18
A šta bi to napuštanje dalo igri ? Mislim svakako je kraj igre. Da li su poginuli ili zarobljeni je samo šminka.

milann68
25.5.2009, 14:47

Pozdrav. Na moju veliku zalost nemam isti problem, posto ja prilikom jedne misije sav fajlu dajem uvek isti broj. Ako je prva misija, svaki sav u njoj mi je 1, ako je druga, onda je uvek 2 itd. Nisam imao problema tokom prve cetiri misije, iako moram cesto da prekidam igranje, pa cesto puta moram da usnimim poziciju. Sada u petoj misiji, kada usnimim poziciju, iza onog dela da sam u misiji, postoje jos dva dela, ista misija da sam u bazi i naredna misija da sam u bazi. Priliko ucitavanja pozicije kada mi se desi greska, ova dva dela iza onog da sam u misije se izgube. Ima li neko ideju sta bi moglo da izaziva ove probleme? Imam instaliran GWX gold i nekoliko modova koje sam instalirao preko GME

pentraksil
25.5.2009, 15:27
A šta bi to napuštanje dalo igri ? Mislim svakako je kraj igre. Da li su poginuli ili zarobljeni je samo šminka.

Ne mora da znaci......ako je podmornica udarila u minu neki ce poginuti (zavisi gde udari podmornica) a neki stignu da napuste podmornicu.....u tom trenutku (ako ima vremena) posaljesh koordinate BDU i razarac dodje po tebe ako moze......ako ne......nishta onda....

Silent Otto
25.5.2009, 22:01

Grešiš sinak, grdno grešiš-mala šala nadam se da nećeš zameriti.:)

Ako su preživeli potapanje podmornice zašto misliš da su obavezno bili zarobljeni a ne i spašeni od strane svojih.

Kao primer evo ti slučaj U-49 podmornice tipa 7b koja je 15.4.1940 god. potopljena u Narviku dubinskim bombama sa Britanskih razarača HMS Fearless i HMS Brazen i gde je 1 podmorničar poginuo a 41 preživeo i nastavio da služi u Kriegsmarine.
U-580 tipa 7c koja je posle sudara sa svojom žrtvom brodom Angelburg 11.11.1941 god. potonula pri čemu su 12 podmorničara stradala a 32 preživela i nastavili sa službom na U-166 tipa 9c do 30.7.1942 god. kada su stradali negde u Meksičkom zalivu.
Pa onda U-185 tipa 9c/40 koja je 24.8.1943 god. potopljena u srednjem Atlantiku dubinskim bombama sa 3 Avendžera i Wildketa pri čemu je 29 podmorničara poginulo a 22 u prvom trenutku preživelo ali je samo njih 14 doživelo da ih U-604 spasi.
U-284 tipa 7c koja je 21.12.1943 god. usled teških oštećenja potonula južno od Grenlanda i čijih je svih 49 članova posade spasila podmornica U-629.
U-476 tipa 7c koja je 25.5.1944 god. severozapadno od Trondhajma teško oštećena dubinskim bombama sa Kataline pri čemu je 34 podmorničara stradalo a 21 preživelog je pokupila podmornica U-990.
U-1013 tip 7c/41 koji je 17.3.1944 doživeo sudar sa U-286 u Baltiku pri čemu je 25 podmorničara poginulo i 25 preživelo.

I primer koliko je čovek jak kad je život u pitanju-U-512 tipa 9c koja je 2.10.1942 god potopljena dubinskim bombama sa B-18a i čijih je 51 član posade poginuo a samo 1 jedini preživeo i koji je proveo 10 dana u vodi boreći se za sopstveni život dok najzad nije spašen do duše od strane američkog razarača.

=FI=Ghost
25.5.2009, 22:09
Pozdrav. Na moju veliku zalost nemam isti problem, posto ja prilikom jedne misije sav fajlu dajem uvek isti broj. Ako je prva misija, svaki sav u njoj mi je 1, ako je druga, onda je uvek 2 itd. Nisam imao problema tokom prve cetiri misije, iako moram cesto da prekidam igranje, pa cesto puta moram da usnimim poziciju. Sada u petoj misiji, kada usnimim poziciju, iza onog dela da sam u misiji, postoje jos dva dela, ista misija da sam u bazi i naredna misija da sam u bazi. Priliko ucitavanja pozicije kada mi se desi greska, ova dva dela iza onog da sam u misije se izgube. Ima li neko ideju sta bi moglo da izaziva ove probleme? Imam instaliran GWX gold i nekoliko modova koje sam instalirao preko GME

Ako sam dobro razumeo, nakon što si napravio save game i izašao, kada si ponovo hteo da pokreneš misiju imao si, pored sav fajla još dva (u bazi posle misije, i u bazi pre sledeće misije). Da li si možda, greškom, prilikom izlaska iz igre, išao na "Dock at: tvoja baza"? U tom slučaju ti se napravio sav kao da si stigao u bazu, i zato nastaje greška ako pokušaš da učitaš sav fajl u patroli. Ako sam pogrešno razumeo, izvinjavam se..

Otto!

Da, taj mod bi zaista bio super. Mada, budući da nemam baš nikakvog znanja o modovanju, ne znam koliko je, i da li uopšte, izvodljiv.

director
25.5.2009, 22:59
@Silent Otto

Bojim se da nisi razumeo. Pitam šta ta ideja daje igri ? Naslućujem na osnovu pentraksilovog odgovora da je cilj da se može igrati dalje i kad izgubiš podmornicu. Jel to ? Da li bi to spašavanje bilo random ili .... ?

Za primere znam ali mene uvek potope u plićaku pored engleske a britanski dd ili ff je na nekih 200m od mene :) . Mene ne bi ni random spasao.

Silent Otto
25.5.2009, 23:18
@Silent Otto

Bojim se da nisi razumeo. Pitam šta ta ideja daje igri ? Naslućujem na osnovu pentraksilovog odgovora da je cilj da se može igrati dalje i kad izgubiš podmornicu. Jel to ? Da li bi to spašavanje bilo random ili .... ?

Za primere znam ali mene uvek potope u plićaku pored engleske a britanski dd ili ff je na nekih 200m od mene :) . Mene ne bi ni random spasao.

Baš to što naslućuješ jer je stupidno recimo izgubiti kompletnu posadu na 30m dubine kod Vilhelmshafena ili St.Nazaira, Trondhajma samo zato što ne možeš dovoljno brzo da popraviš oštećenu podmornicu niti da narediš njeno napuštanje i ako si u svojim vodama i na domak matične luke.
Ne, spašavanje bi trebalo da bude moguće samo ako pre potpunog uništenja podmornice (recimo usled pritiska) izađeš iz igre, snimiš poziciju a onda u SH3 Commanderu izabereš tu opciju i to naravno u zonama koje u toj godini manje više kontroliše Kriegsmarine-u suprotnom bi dobio poruku da ste ti i posada postali POW, i nastavljaš karijeru recimo mesec dana kasnije sa određenim brojem preživelih članova posade dok ostatak do punog broja regrutuješ među novim ko i do sad kad bi izgubio nekog člana podmornice.
Broj preživelih bi se slobodno kretao u okviru statističkih podataka i naravno veći broj njih bi preživljavao tokom letnjih meseci a manji broj tokom zimskih dana.
Preživeli članovi posade bili bi nasumično birani-bez nekog posebnog pravila.

sumarenier
26.5.2009, 1:12
Baš to što naslućuješ jer je stupidno recimo izgubiti kompletnu posadu na 30m dubine kod Vilhemshafena samo zato što ne možeš dovoljno brzo da popraviš oštećenu podmornicu niti da narediš njeno napuštanje i ako si u svojim vodama i na domak matične luke.
Ne, spašavanje bi trebalo da bude moguće samo ako pre potpunog uništenja podmornice (recimo usled pritiska) izađeš iz igre i u SH3 Commanderu izabereš tu opciju i to naravno u zonama koje u toj godini manje više kontroliše Kriegsmarine.
Broj preživelih bi se naravno slobodno kretao u okviru statističkih podataka i članovi posade bili bi nasumično birani-bez nekog posebnog pravila.

a zasto se ne ode na onaj zvanicni forum i sajt sivih vukova i iznese takav predlog...mozda bi se nesto i uradilo?

BigBadVuk
26.5.2009, 2:21
Mislim da je to hard-coded..dakle kada ti hull ode do 0% to je automatski kraj igre i tachka.
Sve ovo sto mi igramo su modvi fajlova koje poziva engin igre ali niko nije (niti ce ,ako sam dobro shvatio rasprave sa drugih foruma) petljao po samom kodu SH3.exe fajla koji radi to sto radi.
Dakle slike nove-moze ;nova muzika - moze..novi modeli - moze ..dosta toga moze ,ali ima stvari koje ne mogu da se urade..Nazalost.
A voleo bih da neki talenat sedne i dokaze da sam pogresio.. :)

Silent Otto
26.5.2009, 7:59
a zasto se ne ode na onaj zvanicni forum i sajt sivih vukova i iznese takav predlog...mozda bi se nesto i uradilo?

Već je pokrenuta inicijativa za tako nešto, =FI=Ghost je među inicijatorima, evo vam link ka toj strani: http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=152045 , pa ako ste voljni vi se pridružite i dajte podršku za ubacivanje ove opcije u SH3 Commander.:D

Da, taj mod bi zaista bio super. Mada, budući da nemam baš nikakvog znanja o modovanju, ne znam koliko je, i da li uopšte, izvodljiv.Ja pretpostavljam da je izvodljiv, posebno pošto je i Jimbuna na Subsimu predložio da se u vezi toga kontaktira tvorac SH3 Commandera-JScones.
Ostaje nam samo to da što veći broj nas argumentovano podrži ovu ideju, te u tom duhu slobodno koristite podatke koje sam ovde izneo i koje ću još iznositi.

Silent Otto
26.5.2009, 10:52
Evo primera gde su kapetan i 5 članova posade iz Comand room-a preživeli i postali POW jer su potopljeni u vodama koje su već kontrolisali Rusi a za koje sam pronašao i slike.
U-250 tipa 7c je 30.7.1944god. pogođena u predelu Diesel room-a dubinskim bombama sa ruskog razarača MO-103 na 27m dubine u Finskom zalivu.
U poslednjem trenutku kapetan i još 5 članova posade iz "Zentrale" uspevaju da napuste umirući brod i postanu ruski POW.
Rusi su ubrzo potom izvukli na površinu U-250 što možete i videti na slikama dole.Obratite pažnju na sliku u sredini-kako je dubinska bomba "otvorila" trup kod "Diesel room." Na poslednjoj slici su 5 od 6 preživelih članova posade.
292102921129212

Silent Otto
26.5.2009, 11:29
29213

pentraksil
31.5.2009, 2:07
Mozda je offtopic ali postovacu i ovde, citanija je ova tema nego SH4...

http://www.thegreywolves.com/gwx4/

milann68
31.5.2009, 13:23
Ako sam dobro razumeo, nakon što si napravio save game i izašao, kada si ponovo hteo da pokreneš misiju imao si, pored sav fajla još dva (u bazi posle misije, i u bazi pre sledeće misije). Da li si možda, greškom, prilikom izlaska iz igre, išao na "Dock at: tvoja baza"? U tom slučaju ti se napravio sav kao da si stigao u bazu, i zato nastaje greška ako pokušaš da učitaš sav fajl u patroli. Ako sam pogrešno razumeo, izvinjavam se..

Otto!

Da, taj mod bi zaista bio super. Mada, budući da nemam baš nikakvog znanja o modovanju, ne znam koliko je, i da li uopšte, izvodljiv.

Pozdrav. Izgleda da je bio problem sto ja iz igre nisam izlazio na save and exit, nego samo na exit pa na maticnu luku, mada nisam testirao ovo resenje u potrebnom broju pokusaja. Hvala u svakom slucaju i pozdrav

Silent Otto
31.5.2009, 20:04
Mozda je offtopic ali postovacu i ovde, citanija je ova tema nego SH4...

http://www.thegreywolves.com/gwx4/

Samo ti postuj i u buduće-Veliko ti hvala na ovoj informaciji! :n_klanja:

=FI=Ghost
31.5.2009, 21:05
Samo ti postuj i u buduće-Veliko ti hvala na ovoj informaciji! :n_klanja:

Sad ja tebi moram reći - daj ne zezaj da nisi ovo znao?:)

Silent Otto
1.6.2009, 0:29
Sad ja tebi moram reći - daj ne zezaj da nisi ovo znao?:)

:a_whistli

U-SERB
2.6.2009, 0:02
Vauuuuuuuuuuuuuu...

:n_klanja:

Interesuje me Otto i drugi iskusni podmornicari, jeste li imali iskustva sa SH4 Uboat Missions? Kako vam se cini? Ja sam malo igrao SH4... Ukupno, par sati igranja... Prvenstveno nerviranje oko problema sa manuelnim nisanjenjem, tj. odredjivanjem brzine cilja...

Jel ima vec neki mod koji je na SH4 ubacio Nemacku kampanju ili se ceka GWX4?

Silent Otto
2.6.2009, 0:42
Jel ima vec neki mod koji je na SH4 ubacio Nemacku kampanju ili se ceka GWX4?

Ima odavno, ali će GWX4 biti ono pravo.

milann68
6.6.2009, 17:12
Drugari, pozdrav. Imam jedan problem. Prilikom kretanja u novu kampanju video sam da za top nemam municije na izlasku iz luke, dok za protivavionac imam. Nisam na to reagovao, misleci da je neka trenutna greska i da ce se sama ispraviti. Medjutim ni nakon te misije, a ni nakon nove reinstalacije citave igre i GWX gold meni se ovo ponavlja. Ima li neko resenje

U-SERB
6.6.2009, 18:44
Ako se ne varam, treba da kliknes na ikonicu sa granatom, pa da se napuni top...

=FI=Ghost
6.6.2009, 19:12
Ako se ne varam, treba da kliknes na ikonicu sa granatom, pa da se napuni top...

Da, česta greška novih kapetana:)

milann68
6.6.2009, 19:35
Necu da tvrdim da sam i to probao, ali cini mi se da jesam. Probacu ponovo. Vama u svakom slucaju hvala, a ishod cu javiti. Pozdrav

U-SERB
6.6.2009, 22:15

Hehe... Ja kad vidim da nesto nije u redu, prvo kliknem na svaki detalj koji vidim, stisnem sve dugmice tastature i tek na kraju odustanem... Al najcesce proradi... A neki put i napravim konfuziju, neslucenih razmera... :)

milann68
7.6.2009, 9:17
Kliknuo sam ranije na granatu, ali niko od posade nije bio za komandama topa. Sad sam uspeo da ga napunim tako sto sam prethodno stavio posadu da sedi za topom pa tek tada kliknuo na granatu. Bili ste u pravu. Hvala i pozdrav

Silent Otto
7.6.2009, 14:58
U iščekivanju novog GWX4, a kako bih se što bolje pripremio za isti, odoh u prekomandu na Daleki Istok.
294262942729428
Sledeće javljanje-kad se javim.

=FI=Ghost
7.6.2009, 21:03
U iščekivanju novog GWX4, a kako bih se što bolje pripremio za isti, odoh u prekomandu na Daleki Istok.
294262942729428

Ovo su slike iz SH IV???

U-SERB
7.6.2009, 21:36
294262942729428

Nemoj mi reci da ce se GWX 4 igrati samo na Idijskom okeanu, tj. tkz. Monsun Boats?! Odakle su ove slike?

=FI=Ghost
7.6.2009, 23:28
Nemoj mi reci da ce se GWX 4 igrati samo na Idijskom okeanu, tj. tkz. Monsun Boats?! Odakle su ove slike?

Neće: http://www.thegreywolves.com/gwx4/

Silent Otto
7.6.2009, 23:55
[quote==FI=Ghost;796464]Ovo su slike iz SH IV???

Iz SH4 U-boat misions

milann68
11.6.2009, 21:44
Drugari, pozdrav. Imam instaliran GWX gold i nekoliko modova. U ranijim postovima video sam da se pominje atack disk. Interesuje me dali on ide uz GWX, odnosno uz koji njegov deo i kako se aktivira

U-SERB
14.6.2009, 20:37
Atack disk???

Silent Otto
14.6.2009, 22:08
Atack disk???

Drugari, pozdrav. Imam instaliran GWX gold i nekoliko modova. U ranijim postovima video sam da se pominje atack disk. Interesuje me dali on ide uz GWX, odnosno uz koji njegov deo i kako se aktivira

Da, da "Atack disk" stvarna alatka sa U-boata dostupna vam je kao sastavni deo OLC GUI-a a njegovu upotrebu je još odavno na ovim stranama objasnio Bokiar.
2955429553

=FI=Ghost
14.6.2009, 23:29
Ja nikada ne koristim attack disk, savršeno dobro mi ide i bez njega..

Silent Otto
14.6.2009, 23:54
Ja nikada ne koristim attack disk, savršeno dobro mi ide i bez njega..

Ali ko voli, nek izvoli.

milann68
15.6.2009, 19:24
Otto, pozdrav. Ja imam instaliran OLC GUI 127 Core files, koji je zbog nekog od modova GWX malo zatamljen kad se gleda prozor u GME, i imam OLC GUI 127 Dark files koji je jasne crne boje. Dali trebam jos nesto da instaliram i kako da nadjem atack disk, odnosno kako se aktivira. Pozdrav

Silent Otto
15.6.2009, 23:02
Atack disk aktiviraš tako što prvo klikneš na TDC pa onda na kružić na koji pokazuje žuta strelica na slici dole:
29567 a isto je i u modifikovanom OLC GUI-u, samo je pozicija kružnog dugmeta promenjena-mouse pointer pokazuje na njega na sl. slici: 29568
Iz istog modifikovanog OLC GUi-a pogledajte kako izgleda novi TDC 29569

Silent Otto
15.6.2009, 23:04
I izgled stvarnog TDC-a sa U-boata iz ww2, čisto radi poređenja
2957029571

milann68
16.6.2009, 0:36
Ja to dugmence ili stvarno nemam ili ne mogu da ga nadjem. Kod mene nije isti izgled u TDC-u. Moguce da nesto nisam instalirao od modova, ili sam instalirao nesto sto ne ide sa ovim delom gde je atack disk, tako da ne radi, ako je tako nesto moguce. Pozdrav

Silent Otto
16.6.2009, 7:04
TDC prvo prebaci u manuelni-ručni režim klikom na dugme gde na slici dole pokazuje mouse pointer pa tek onda klik na kružno dugme ovde označeno crvenom strelicom.
29573

milann68
16.6.2009, 10:54
Ja te dugmice sigurno nemam. Gde se nalaze slike kada snimim sa screen shotom, da postavim izgled TDC da vidis kako to kod mene izgleda, mozda ti nesto uocis. Pozdrav

Silent Otto
17.6.2009, 0:55
Pritisneš taster Print Screen kako bi slikao to što hoćeš pa onda pokreni neki program za obradu slika recimo Paint.Net, pritisni tastere Ctrl V i posle toga snimi željenu sličicu gde hoćeš.

Jedna napomena, ako nisi u podešavanjima SH3 čekirao opciju Manual Targeting sva naša prethodna priča je samo mlaćenje prazne slame.
29585

milann68
17.6.2009, 11:02
Manual targeting mi je cekiran, samo nije no mape updates. Ovo sa screen shotom mi za sad ne ide, ali cu srediti pa se javljam. Ti ako se jos neceg setis da podesim, javi. Pozdrav

Silent Otto
17.6.2009, 11:48
Moja ti je preporuka da uzmeš ovaj modifikovani, em je za nijansu realističniji(manji vidokrug u attack periskopu, realniji izgled TDC-a) em ćeš se lakše snaći oko aktiviranja attack disc-a.

=FI=Ghost
17.6.2009, 13:01
Slike iz sovjetske podmornice klase Dekabrist: D-2 "Народоволец":

http://community.livejournal.com/ru_submarine/14292.html#cutid2

http://community.livejournal.com/ru_submarine/13927.html#cutid2

Slike iz najveće podmornice ikada sagrađene, sovjetsko/ruske balističke podmornice klase Akula (NATO oznaka Tajfun):

http://community.livejournal.com/ru_submarine/17486.html

Silent Otto
17.6.2009, 14:02
=FI=Ghost-svaka ti čast majstore na priloženim slikama.:)

=FI=Ghost
17.6.2009, 14:40
=FI=Ghost-svaka ti čast majstore na priloženim slikama.:)

Hvala, hvala:)

milann68
17.6.2009, 15:22
Slike su super. Svaka cast. Samo mo je malo cudno da je tako lose stanje u ovoj novoj podmornici

=FI=Ghost
17.6.2009, 15:41
Slike su super. Svaka cast. Samo mo je malo cudno da je tako lose stanje u ovoj novoj podmornici

Pa nije baš nova. Tajfuni su uvedeni u službu u prvoj polovini 80-ih godina. Trenutno ih je 3 ostalo u službi (od 6 napravljenih). Nisam uspeo ustanoviti koja je ova ali, kada se uzme obzir stanje u kakvom je Ruska mornarica, onda i nije čudno da podmornica ovako izgleda.

milann68
17.6.2009, 15:46
Otto, ja cu sada ispisati sta imam instalirano, pa mi ti reci sta da menjam kako bih imao tu modifikovanu verziju. Imam GWX 3 Gold i sledece modove: DoubleMastValues, GWX 16km Atmosphere, GWX Alternate Loadscreen Full Circle, GWX Enhanced Damage Effects, OLC GUI 127 Dark Files, TW PeriTDC for GWX, GWX Open Hatch Mod, GWX Late Wor Sensors Snorkel Antennas, GWX Lite Harbor Traffic i GWX Main movie Das Boot, koji su mi jarko crne boje i GWX 3.0 Additional Ammo, QShip mod GWX 3.0, GWX Intergated Orders, OLC GUI 127 Core Files, GWX St Naz and Schluese and other units, GWX Merged Campaign, koji su mi bledo sive boje kad otvorim prozor GME. Svi ovi modovi nalaze se na desnoj strani ekrana. Dali cu morati kampanju da pokrecem iz pocetka ako nesto budem oduzimao ili dodavao od modova? Pozdrav i hvala na strpljenju

=FI=Ghost
17.6.2009, 18:43
Otto, ja cu sada ispisati sta imam instalirano, pa mi ti reci sta da menjam kako bih imao tu modifikovanu verziju. Imam GWX 3 Gold i sledece modove: DoubleMastValues, GWX 16km Atmosphere, GWX Alternate Loadscreen Full Circle, GWX Enhanced Damage Effects, OLC GUI 127 Dark Files, TW PeriTDC for GWX, GWX Open Hatch Mod, GWX Late Wor Sensors Snorkel Antennas, GWX Lite Harbor Traffic i GWX Main movie Das Boot, koji su mi jarko crne boje i GWX 3.0 Additional Ammo, QShip mod GWX 3.0, GWX Intergated Orders, OLC GUI 127 Core Files, GWX St Naz and Schluese and other units, GWX Merged Campaign, koji su mi bledo sive boje kad otvorim prozor GME. Svi ovi modovi nalaze se na desnoj strani ekrana. Dali cu morati kampanju da pokrecem iz pocetka ako nesto budem oduzimao ili dodavao od modova? Pozdrav i hvala na strpljenju

Hajde ovako, da ne komplikujemo. Kada uđeš u igru i započneš misiju, imaš pod F1 spisak kontrola. Tamo ti tačno piše kako da napraviš print screen (ako se ne varam, mislim da je ctrl+F11), jer mislim da klikom na "print screen" na tastaturi nećeš uspeti da napraviš screen shot. Zatim napravi print screen kada otvoriš TDC kontrole pri korištenju napadačkog periskopa i onda da vidimo kako to izgleda kod tebe pa da ti možemo pomoći.

Usput, moje skromno mišljenje je da ti ni ne treba attack disk, sve što ti treba za bilo kakve napadačke manevre možeš da radiš opservacijama i ucrtavanjem na mapu.

Silent Otto
18.6.2009, 13:17

Hajde ovako, da ne komplikujemo. Kada uđeš u igru i započneš misiju, imaš pod F1 spisak kontrola. Tamo ti tačno piše kako da napraviš print screen (ako se ne varam, mislim da je ctrl+F11), jer mislim da klikom na "print screen" na tastaturi nećeš uspeti da napraviš screen shot. Zatim napravi print screen kada otvoriš TDC kontrole pri korištenju napadačkog periskopa i onda da vidimo kako to izgleda kod tebe pa da ti možemo pomoći.

Usput, moje skromno mišljenje je da ti ni ne treba attack disk, sve što ti treba za bilo kakve napadačke manevre možeš da radiš opservacijama i ucrtavanjem na mapu.

Kao prvo-pobogu kolega šta će ti toliki aktivirani modovi?
Ja nikada nemam više od 4-5 aktivnih modova i čim mi u toku aktiviranja izbaci poruku da će doći do izmena na nekom od postojećih modova ja odbijam nastavak aktiviranja tog moda jer ko zna šta ću izgubiti.
Nije ni čudo što ti nešto neradi jer je ispis modova sivom bojom siguran znak da je došlo do međusobnog sukoba datih modova.

Samo pritiskom na taster Print Scren ne možeš napraviti screen shot već prethodno na računaru moraš imati instaliran neki od programa za rad sa grafikom(Paint.Net; GIMP 2....) pa pošto si pritisnuo Print Screen odmah dvoklik na ikonicu grafičkog programa i onda pritisneš kombinaciju tastera Ctrl v i dobićeš sledeći izbor 29602 ti izaberi prvu opciju kao na slici i posle smo sličicu snimi sa Save as gde hoćeš i to ti je to.
Mada bi tebi naj jednostavnije bilo da instaliraš programčić Fraps i dodeliš mu na numeričkoj tastaturi neki od tastera npr. Enter za snimanje Screen shotova i slikaj šta ti je volja, sve slike će te čekati u folderu samog Frapsa.

Sa poslednjom konstatacijom =FI=Ghost-a se u potpunosti slažem, i ja koji već godinama igram sa modom OLC GUI ne koristim Atack Disc već sve radim pomoću periskopa; nav. mape i digitrona.

Silent Otto
18.6.2009, 13:37
Jedna po meni od jedinih velikih mana je to što se posle eksplozije u vodi ne kreira "gluva zona " u kojoj ni hidrofoni ni ASDIC ne vide ništa živo sledećih 45-60 sekundi,(balončići od eksplozije ometaju -sistem koji se i dan danas koristi i na atomskim podmornicama) nego te Ai ubode ladno, skoro uvek...:n-cc2:

E pojavio se mod koji simulira "Gluve zone" do duše još je u alfa verziji (već godinu dana) ali tvrde da i takav radi posao.

Pazi sad šta kažu:

This is an alpha version of the depth charge noise disruption mod.

When depth charges exploded, they left a zone of sound/noise disruption that lasted upwards between ten and fifteen minutes in length. This was a result of the turbulence the explosion caused, a seething, churning mass of bubbles. This turbulence made it very difficult for warships to hear, and often a U-boat could slip away during that time period, while the escorts were forced to wait for the disruption to fade enough for them to re-acquire the U-boat with their hydrophones.

In fact, that was one reason behind the development of the hedgehog spigot mortar: an unsuccessful hedgehog attack does not hide a U-boat from sonar. (When a depth charge explodes it can take 15 minutes before the disturbance can settle down enough that sonar becomes effective. Many submarines escaped during the time after an unsuccessful depth charge attack. Since Hedgehog charges only explode on contact, if they miss, the submarine can still be tracked by sonar.)*

SHIII did not model that; instead, seconds after the last depth charge exploded escorts can reacquire a U-boat. This is not at all historical or realistic, and for many spoils the immersion effect of playing SHIII. This mod is an attempt to fix that.

When depth charges now explode they leave behind a spherical bubble of disturbance. Actually, game-wise, they create and leave behind a modified Bold decoy. At the moment, for the alpha tests, those 'Bolds' are set to last only two minutes, and have a slightly larger 'size' than a standard Bold. One of the difficulties this mod might face (and one of the reasons for having this alpha test! ::grins::) is that, unlike a real warship, the warships in SHIII are AI-'crewed'. A real warship would discern this noise as just that: noise from the exploded depth charges. My concern is that the AI crews will react to the noise disruption as a positive U-boat contact and treat that as such, repetitively depth charging the same area over and over again.

So one of the things to determine during the alpha testing is to examine escort behavior to the depth charge noise disruptions. Do they, in fact, get locked into a viscious cycle of repetitively depth charging the same area over and over? Or do they just start over hunting for the U-boat they know (or suspect) is still out there? Depending on their behavior the life-time of the noise disruption might be extended (which would be nice) or decreased (not quite as good).

Another thing to determine is whether there is a frame rate hit due to the creation of many noise disruption bubbles. With a single warship attacking there probably won't be. But if there are three or four circling and attacking all at the same time I'm not so sure. (Frame rate problems might be even worse in an MP game, but I'll worry about that later on).

Future improvements are planned. One is adding a sound bite associated with the bubbles. I have a sound file taken from a WWII sonobuoy. Part of that recording is that of an underwater torpedo explosion. You can clearly hear the seething churning of the resulting bubbles. Another is adjusting the bubble cloud to look more spherical and 'churning'; right now it is the oval-shape of a Bold. Another is figuring out how the heck to get the visible 'explosion' of the depth charge to appear. For whatever reason I can't get that to appear, no matter what I've tried, without it breaking the 'link' to the bubble cloud. If I have the visible explosion appear the bubble cloud only lasts ten seconds; without the visible explosion it lasts as long as I program it to last.

Have fun!

*http://en.wikipedia.org/wiki/Hedgehog_%28weapon%29

milann68
18.6.2009, 15:27
Otto, pozdrav. Poslusao sam savet i deinstalirao modove koji su konfliktni i sada imam atack disc. Puno hvala. Pozdrav

Silent Otto
18.6.2009, 16:16
Drago mi je da smo i to rešili.

metallica2
19.6.2009, 18:52
Off topic: Podmornicari treba mi pomoc,nabavio sam film das boot,ustvari pise da je to mini serija iz 1985 na 3 cd-a e sad:
1)Da li neko ima prevode na srpskom ili hrvatskom jeziku?
2)Da li je ovo slicno(isto) kao istoimeni film iz 1981?

Izvinjavam se svima na OT ali smatram da ce mi prije biti odgovoreno ovde nego na temi sa filmovima

Silent Otto
19.6.2009, 19:21
Dobio si premiju to je uncut verzija datog filma, znači sa svim delovima koji su inače izbačeni iz bioskopske verzije filma zbog ukupne dužine trajanja.
Ja imam i srpski i hrvatski prevod date verzije filma.

Zoran_KS
20.6.2009, 13:19
Ja imam Das Boot Uncut verziju(DVD) u trajanju od 3 sata i 19 minuta,i naravno imam i prevod za njega(ako nekome treba).

Silent Otto
21.6.2009, 9:18
Ja imam Das Boot Uncut verziju(DVD) u trajanju od 3 sata i 19 minuta,i naravno imam i prevod za njega(ako nekome treba).

Zoki malo je to minuta za Uncut izdanje Das Boot-a koji traje 293 minuta (skoro 5 sati).
Ti imaš standardnu Directors cut- bioskopsku verziju filma a ako te interesuje da pogledaš Uncut, što ti ja naravno preporučujem, znaš gde treba da je potražiš.:rolleyes:

Zoran_KS
21.6.2009, 17:38
Da,moja greska. :(
Mislio sam na Directors cut verziju,a Uncut verzija se upravo nabavlja :D

pentraksil
21.6.2009, 20:00
Da,moja greska. :(
Mislio sam na Directors cut verziju,a Uncut verzija se upravo nabavlja :D

Preporucio bih ti da film odgledash Uncut verziju a da seriju (koja je Directors cut plus) odgledash kasnije. Ja sam gledao Directors Cut odma i iako me je odushevio, ujedno me je i smorio duzinom. Trebao sam gledati iz vishe puta.

Nego da ne bude off ima li naznaka kada ce GWX 4.0

Zoran_KS
21.6.2009, 21:28
Pa ja taj Directors Cut imam vec skoro deset godina,a tacno je da smara duzinom,mogu da zamislim sta tek radi Uncut verzija. :)

U-SERB
22.6.2009, 1:42
Zoki malo je to minuta za Uncut izdanje Das Boot-a koji traje 293 minuta (skoro 5 sati).
Ti imaš standardnu Directors cut- bioskopsku verziju filma a ako te interesuje da pogledaš Uncut, što ti ja naravno preporučujem, znaš gde treba da je potražiš.:rolleyes:

Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeej ali ja ne znam gde treba da je potrazim?!:confused:

Silent Otto
22.6.2009, 10:01
Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeej ali ja ne znam gde treba da je potrazim?!:confused:

Već ćeš se setiti.

BigBadVuk
22.6.2009, 11:10
Ko god moze treba da vidi Uncut verziju...staje na 2 DVDa ali vredi svakog momenta gledanja..I NESMARA>>!
ja sam nabavio Nordic izdanje..koje ,srecom ima izbor izmedju 2 audio track-a : nemackog i Engleskog,gde su glasove opet ,pozajmili originalni glumci..
Ali jos lepsi je detalj da se moze pustiti nemacki originalni audio zapis i onda preko pustiti eng. subtitle.:n_klanja:
U sedmoj umetnosti ..Jos se nije pojavilo nista bolje.

metallica2
23.6.2009, 15:37
Silent Otto molio bih te,ako je moguce,da postavis opet onaj svoj tutorijal za gadjanje torpedima,posto oni linkovi koje si ranije ostavio vise nisu u upotrebi.

Silent Otto
25.6.2009, 20:55
Silent Otto molio bih te,ako je moguce,da postavis opet onaj svoj tutorijal za gadjanje torpedima,posto oni linkovi koje si ranije ostavio vise nisu u upotrebi.

Postavljeno!
Link-http://files.filefront.com/Silent+Otto+skola+torpedovanja/;13930300;/fileinfo.html

simets
26.6.2009, 3:37
Postavljeno!
Link-http://files.filefront.com/Silent+Otto+skola+torpedovanja/;13930300;/fileinfo.html

Brate, objasnio si neke stvari... :tapsh:
Nego vidim da se na ovoj strani izbegava eksplicitno pominjanje pirate bay-a i sl. Konkretno mislim na tvoje "znas vec gde" i "setices se". Zasto? Jel zabranjeno? Po mom misljenju ne bi smelo da bude. Alo bre, pa pirati su usli u evropski parlament. Bas bih voleo da vidim da me banuju zbog pominjanja baya... Uostalom sto i sam Kuzma rece, copyright zakoni su neodrzivi takvi kakvi jesu a korporacije nece pobediti dok je medija kao sto je SK. A ovo je forum SK-a tako da bi zabrana pominjanja piratskog zaliva bila VEEEEELIKA kontradiktornost,
Izvinjavam se za ovu malu digresiju i off topic :)

metallica2
26.6.2009, 16:51
Hvala,tutorijal je odlican,bas za pocetnike:aplauz:,ali kada hocu da odredim o kom brodu se radi uz pomoc Weapon oficira ona opcija identify ship ne radi tj sivkaste je boje i ne moze da se klikne na nju,a ukljucio sam manualni postupak torpedovanja.Inace sinoc sam igrao malo(jednu patrolu) trebao sam da patroliram u blizini engledke obale kod Njukastla i posle dugog puta i borbe sa losim vremenom u zadatom kvadrantu primjetio sam jedan trgovacki brod,priblizio sam se i krenuo u postupak za ispaljivanje.Medjutim dok sam ja pokusavao da izracunam sve podatke(narocito mi je bilo zeznuto u uzburkanom moru odrediti "visinu" broda") brod se je kretao i prosao mi sa druge strane,tako da sam odlucio da ispalim torpedo iz zadnje cijevi,cijevi br 3,mada nisam ni znao da li ova podmornica(tip 2) ima cijev na zadnjoj strani(pretpostavljao sam da ima posto je ona u trening misiji imala:to_care:).Bilo kako bilo ispalim ja i cekam eksploziju ali nista,okrenem podmornicu pramcem ka brodu i poravnjam se sa njegovim pravcem i odlucim da ispalim torpedo tako odokativnom metodom.Torpedo je putovao nekoliko minuta do njega i promasio ga je za 2 metra(zamislite moje "odusevljenje":kreza:) tako iznerviran ispalim i treci poslednji hitac ali uposto je u medjuvremenu eksplodirao drugi torpedo tu u blizini broda ovaj je poceo da se krece cik-cak i ubrzao je tako da sam mogao samo da ga pratim pogledom.patrola je bila zavrsena i morao sam pokunjen da se vratim nazad,a da crnjak bude jos veci goriva mi je isteklo taman do neke luke blizu onog kanala koji presjeca dansko poluostrvo,tako da nisam mogao ni u Kiel da se vratim:kreza:.nema veze sad sam se navukao pa ocekujem u danasnjoj patroli da cu uspjeti uloviti nesta.

Thunderman
26.6.2009, 17:38
Kako je ova tema u simulaciji voznja?
Zar ova igra nije horor :confused:

pentraksil
26.6.2009, 17:56
Kako je ova tema u simulaciji voznja?
Zar ova igra nije horor :confused:

Pa na neki nacin jeste horor zato shto je dosta teshka, ali Ti mislish na Silent Hill.....Ovo je simulacija podmornica

=FI=Ghost
26.6.2009, 19:27
Hvala,tutorijal je odlican,bas za pocetnike:aplauz:,ali kada hocu da odredim o kom brodu se radi uz pomoc Weapon oficira ona opcija identify ship ne radi tj sivkaste je boje i ne moze da se klikne na nju,a ukljucio sam manualni postupak torpedovanja.Inace sinoc sam igrao malo(jednu patrolu) trebao sam da patroliram u blizini engledke obale kod Njukastla i posle dugog puta i borbe sa losim vremenom u zadatom kvadrantu primjetio sam jedan trgovacki brod,priblizio sam se i krenuo u postupak za ispaljivanje.Medjutim dok sam ja pokusavao da izracunam sve podatke(narocito mi je bilo zeznuto u uzburkanom moru odrediti "visinu" broda") brod se je kretao i prosao mi sa druge strane,tako da sam odlucio da ispalim torpedo iz zadnje cijevi,cijevi br 3,mada nisam ni znao da li ova podmornica(tip 2) ima cijev na zadnjoj strani(pretpostavljao sam da ima posto je ona u trening misiji imala:to_care:).Bilo kako bilo ispalim ja i cekam eksploziju ali nista,okrenem podmornicu pramcem ka brodu i poravnjam se sa njegovim pravcem i odlucim da ispalim torpedo tako odokativnom metodom.Torpedo je putovao nekoliko minuta do njega i promasio ga je za 2 metra(zamislite moje "odusevljenje":kreza:) tako iznerviran ispalim i treci poslednji hitac ali uposto je u medjuvremenu eksplodirao drugi torpedo tu u blizini broda ovaj je poceo da se krece cik-cak i ubrzao je tako da sam mogao samo da ga pratim pogledom.patrola je bila zavrsena i morao sam pokunjen da se vratim nazad,a da crnjak bude jos veci goriva mi je isteklo taman do neke luke blizu onog kanala koji presjeca dansko poluostrvo,tako da nisam mogao ni u Kiel da se vratim:kreza:.nema veze sad sam se navukao pa ocekujem u danasnjoj patroli da cu uspjeti uloviti nesta.

Priprema za napad na brod počinje čim ga tvoji mornari na mostu opaze. To znači, već tada početi sa opservacijama i ucrtavanjem položaja mete na mapi, zatim i određivanje kursa mete, kako bi se ti mogao postaviti u pravilan položaj za napad. Naravno, nećeš uvek biti u mogućnosti da napadneš svaki brod koji spaziš. U svakom slučaju, ako se odmah ne počneš postavljati u položaj za napad onda je vrlo verovatno da će ti se tako nešto desiti. Ako je dan, onda već na oko 6 000 m daljine (ako je lep dan i mirno more) treba da zaroniš na periskopsku dubinu, jer će te u protivnom brod spaziti i krenuti u cik-cak putanju. Kada pak dođeš na periskopsku dubinu, onda su ti mogućnosti manevara dosta umanjene jer si mnogo sporiji nego na površini. To znači da ako se nisi dobro postavio vrlo su male šanse da ćeš nešto pogoditi. Čitao sam kako neki gađaju i na više od 5 000 m daljine, ali da bi bio siguran, nikad nemoj da gađaš na dalje od 1 500 (kako su pravi kapetani uglavnom i radili).

Silent Otto
28.6.2009, 1:10
Ja vam ne preporučujem da prilazite meti (ovo se odnosi na borbene brodove) na rastojanja manja od 2000m jer tako rizikujete da budete i vizuelno otkriveni a onda vam predstoji duga mentalna borba za puko preživljavanje.

bojan811
29.6.2009, 15:52
Jel ovo samo meni ili i drugi clanovi ne mogu da predju sa 44 strane na 45-46 stranu?Pravim ovaj post kao pokusaj da "odglavim" ovaj bag koji mi ne
dospusta da pregledam sledece 2 strane.

Ako je ovako svima predlazem da ovu temu locujemo a otvorimu novu sa istim nazivom.

P.S. Pozdrav za sve prisutne.

director
30.6.2009, 15:22
To je bag. Te strane ne postoje. Meni na svakoj drugoj temi pokazuje to. Primera radi meni ovde pokazuje 45,46 i 47 a kad na njih kliknem otovori mi ovu stranu.

Silent Otto
30.6.2009, 21:07
Kupih ovu knjigu 29835u Mamutu i mogu vam reći da vredi svaki dinar dat za nju.
Ko ima mogućnosti obavezno neka je makar pogleda i bukvalno zavirićete u istoriju pomorskih ratova unazad 3 000 godina.

bojan811
2.7.2009, 22:40
Skontao sam sada i sam. :D
E ovih dana sam instalirao GWX 3 Gold mod za SH3 i mogu vam reci da je ekstra (i tezak i izgleda).
Sta reci kada sam jednu patrolu igrao puna dva dana po 8 sati.Otkinuo sam se...nacisto.
Krenem ja I patrolu i kontam kao u osnovnoj verziji da rokas od `39 sta god `de god.
I tako ja cepnem i svoje i neutralne i saveznicke(`39 isto tako jos uvek neutralne) , nakupio covek 50T gvodza kad ono na kraju patrole renovn poeni -1500 .Ne bi to bilo toliko strasno da ja nisam istih 1500 sa pocetka carrer moda ostavio u "stek" ne kupujuci cak ni iskusnije clanove posade (citaj stavio sam sve one koji nista ne kostaju) da bih na kraju jos zavrsio u minusu.
:D
Strasno!!! E onda sam nasao za shodno da kosultujem manual po pitanju tih renovn poena da bih kasnije shvatio u cemu je greska, moja greska.
Sve mi je ok , samo me ubi dugo vreme ucitavanja.

I pitanje za sve zna li neko ima li opcija da se dopuni naoruzanje bez izlaska iz patrole, tj. otpocinjanja nove.
Nesto tipa kao kad punite torpeda.Da odem negde i da se napunim.

Hvala u napred.

E zaboravih evo linkova ka nekim dokumentarcima o Ub!

http://video.google.com/videoplay?docid=4013538971497858514
http://dsc.discovery.com/videos/archaeo-divers-plumb-depths-for-u-boats.html

=FI=Ghost
3.7.2009, 1:15
Skontao sam sada i sam. :D
E ovih dana sam instalirao GWX 3 Gold mod za SH3 i mogu vam reci da je ekstra (i tezak i izgleda).
Sta reci kada sam jednu patrolu igrao puna dva dana po 8 sati.Otkinuo sam se...nacisto.
Krenem ja I patrolu i kontam kao u osnovnoj verziji da rokas od `39 sta god `de god.
I tako ja cepnem i svoje i neutralne i saveznicke(`39 isto tako jos uvek neutralne) , nakupio covek 50T gvodza kad ono na kraju patrole renovn poeni -1500 .Ne bi to bilo toliko strasno da ja nisam istih 1500 sa pocetka carrer moda ostavio u "stek" ne kupujuci cak ni iskusnije clanove posade (citaj stavio sam sve one koji nista ne kostaju) da bih na kraju jos zavrsio u minusu.
Strasno!!! E onda sam nasao za shodno da kosultujem manual po pitanju tih renovn poena da bih kasnije shvatio u cemu je greska, moja greska.
Sve mi je ok , samo me ubi dugo vreme ucitavanja.

I pitanje za sve zna li neko ima li opcija da se dopuni naoruzanje bez izlaska iz patrole, tj. otpocinjanja nove.
Nesto tipa kao kad punite torpeda.Da odem negde i da se napunim.

Hvala u napred.

E zaboravih evo linkova ka nekim dokumentarcima o Ub!

http://video.google.com/videoplay?docid=4013538971497858514
http://dsc.discovery.com/videos/archaeo-divers-plumb-depths-for-u-boats.html

Kada započneš patrolu pritisni F1 i tamo imaš "resuply info" gde ti piše u koje vreme i na kojem mestu možeš da pronađeš brodove/podmornice za opskrbu, tzv. "milk cows". Ako se dobro sećam, mislim da ih još nemaš početkom rata..

bojan811
4.7.2009, 1:35
E nasao sam jedan brod al ne spada u "milk cows", vec u prvu grupu tih resuply brodova.Kada sam citao u onom manualu koji ide uz gwx, vidim da tamo stoji da mogu da se ''dokujem'' kod tog broda al tada to ujedno i kraj patrole, a nakon toga ne postoji mogucnost ulaska u one opcije poboljsavanja posade niti poboljsavanja vezana za podmornicu.
Otprilike tamo se samo dokujes i odatle vozis novu patrolu, e sad ja nisam htao tako pa sam ucitao prethodan save game, tako da ni ne znam kako se krece odatle (da li sam napunjen ili ne). E sad sto se tice ovih "krava muzara" to ostaje da se vidi sta i kako radi.

Silent Otto
5.7.2009, 0:38
Naravno da si dopunjen u suprotnom koja bi im bila svrha postojanja.

bojan811
5.7.2009, 13:50
Naravno da si dopunjen u suprotnom koja bi im bila svrha postojanja.
Ma ok je to, al tupavo je sto ne mozes da biras koja torpeda nosis.Al ok nema veze.

Nego Interesuje me koje novine unosi SH3 Comander ili tako nekako mod i da li je on kompatibilan sa gwx 3 gold modom?

Silent Otto
6.7.2009, 0:21
Nego Interesuje me koje novine unosi SH3 Comander ili tako nekako mod i da li je on kompatibilan sa gwx 3 gold modom?Unosi mnogo toga:-nove modele zamora posade, oštećenja i sabotaža podmornice, termalne lejere, realistične prekomande članova podmornice, imena potopljenih brodova, random kritične dubine trupa podmornice...itd itd.

bojan811
6.7.2009, 3:04
Neka , za sada mi je onda dovoljan i ovaj mod.
E evo sad sam izasao iz igre ( buraz me tera hoce i on na PC).
Uleteo sam u konvoj od cirka 24 broda izronio na povrsinu i cepam po njima deck and flack gunom. Prethodno sam sredio pratnju od 3 razaraca i nekog mercanta koji je bio naoruzan topom na zadnjem delu palube.
Sada samo krstarim i osvetljavam noc vatrom sa zapaljenih brodova.
Uzivancija...:kreza:

bojan811
10.7.2009, 17:45
Zna li neko gde bi se mogla naci uncut verzija Das boot-a.Naravno da je nemacki jezik a nasi titlovi.

Zoran_KS
10.7.2009, 21:41
Zna li neko gde bi se mogla naci uncut verzija Das boot-a.Naravno da je nemacki jezik a nasi titlovi.PA tamo gde i sve drugo. :)
Ako ti treba dacu ti link na PM.

bojan811
11.7.2009, 22:43
Daj mi Zoki ne bilo ti zapovedjeno. :D

Nikola16789
12.7.2009, 19:31
Ok, voleo bih ovo da probam, ali mi se, s obzirom da ima gomila digresija, a i tema je otvorena 2005. god, pa mi to nekako malo zastarelo, ne cita prethodnih 45 strana da vidim shta je trenutno aktuelno od servise packova i modova...zamolio bih, da mi neko da linkove na Private?

bojan811
13.7.2009, 23:31
Link za mod
http://games.on.net/file/23203/GWX_3.0_Silent_Hunter_III_Mod

Ali prethodno SH# pecuj na 1.4b verziju.

I to je sve.

Nikola16789
14.7.2009, 0:08
Link za mod

I to je sve.

ma nemam ni SH3 josh

Imam vistu 64bit, a negde sam procitao da ne moze igra na ovaj sistem..isto tako sam procitao, da ne moze crackovana verzija...gledao sam za original u tempu u bgdu, ali nisu imali...

Zoran_KS
14.7.2009, 9:10
Uopste nije tacno to da ne moze da se igra na Visti x64.Ja sam se slatko naigrao na toj visti a sad i na Win 7 x64.I sasvim lepo radi narodna verzija na oba windowsa.

Nikola16789
14.7.2009, 17:29
Link za mod

I to je sve.

Jel moram da nabavim GWX prethodne verzije ili je dovoljna samo 3.0 da se instalira? Vidim da je mod bash velik, tako da se nadam da ne moraju prethodne verzije

Video sam i da ima SH4, pa me zanimaju mishljenja, vidim da vecina koristi SH3...

Nikola16789
14.7.2009, 18:42
"kupio" sam SH3, pishe da je 1.4 verzija, sad ja ne vidim gde to u igri pishe, pa se nadam da je to to... startovao sam training, da prvo naucim sve shto treba, pa strpljivo, prvo da naucim da kontrolishem podmornicu, posle toga neshto naprednije... naravno, realnost na full, necu da dobijem pogresne navike na nerealnim setovanjima, te navike se posle tesko ispravljaju :)
Na zalost, ubacen je engleski umesto nemackog, i bzvz mi zvuci to, ako je nemacka podmornica, hocu nemacke glasovne komande da cujem :), ne znam, moze li to da se sredi???

Skidam mod, lagano, pa cemo videti kako to izgleda...

video sam na nekoj od prethodnih strana neke modove sa enigmom, morzeovom azbukom i slicnim stvarima..el to u ovom modu, ili postoje posebni? ako postoje, koji su i da li su kompatibilni sa ovim GWX 3.0?

hvala

Silent Otto
14.7.2009, 19:36
Jel moram da nabavim GWX prethodne verzije ili je dovoljna samo 3.0 da se instalira? Vidim da je mod bash velik, tako da se nadam da ne moraju prethodne verzije

Video sam i da ima SH4, pa me zanimaju mishljenja, vidim da vecina koristi SH3...

"kupio" sam SH3, pishe da je 1.4 verzija, sad ja ne vidim gde to u igri pishe, pa se nadam da je to to... startovao sam training, da prvo naucim sve shto treba, pa strpljivo, prvo da naucim da kontrolishem podmornicu, posle toga neshto naprednije... naravno, realnost na full, necu da dobijem pogresne navike na nerealnim setovanjima, te navike se posle tesko ispravljaju :)
Na zalost, ubacen je engleski umesto nemackog, i bzvz mi zvuci to, ako je nemacka podmornica, hocu nemacke glasovne komande da cujem :), ne znam, moze li to da se sredi???

Skidam mod, lagano, pa cemo videti kako to izgleda...

video sam na nekoj od prethodnih strana neke modove sa enigmom, morzeovom azbukom i slicnim stvarima..el to u ovom modu, ili postoje posebni? ako postoje, koji su i da li su kompatibilni sa ovim GWX 3.0?

hvala

Dobro došao u U-bootwaffe pre svega.
Sve što ti je potrebno je GWX 3.0 Gold (sa njime ćeš dobiti i nemački jezik članova posade podmornice).
A što se tiče Enigme to je eksterni program i namenjen je svima koje interesuje kriptologija i naravno tvrdokornim zaljubljenicima u GWX i U-bootwaffe.

Nikola16789
14.7.2009, 21:06
Kako mogu da odredim dubinu vode... desavalo bi se u treningu da zakacim dno

Inace, odusevljen sam ovim manualnim ispaljivanjem torpeda...jako jednostavna stvar, malo racunanja, cak sam uspeo da izracunam i pogodim bez onog notepada, papir, olovka i digitron i za cas se izracuna :) jedino imam mali problem da pronadjem brod u onoj knjizici...malo me zeza ako se brod krece, dok ja izracunam sve, promeni se daljina i ugao, i onda ostala racunica pada u vodu :)

Nikola16789
14.7.2009, 22:46
instalirao sam GWX 3.0 mod, startovao kampanju, prva misija da idem u neki kvadrant i patroliram 24h...
sad pitanja:
1.kojom snagom da idem, da li do kraja ili standard? Gde pishe koliko goriva imam?
2. Dobio sam poruku da se vratim u neki Konigberg da se preraspodeli posada valjda, ali ne mogu da ga nadjem na mapi? Da li je neophodno da odem do tamo?
3.Kako znam koliko imam torpeda?
4.Nocu je jako tesko raspoznati koji je brod u pitanju, da ih napadam nocu ili ne?
5.Ja sad idem na periskopskoj dubini, otvoreno more je dosta nemirno, a procitah negde da posadi to smeta...koja je optimalna dubina za krstarenje?
6. Smem li da dejstvujem po brodovima van kvadranta patrole? Da tucem po svemu neprijateljskom?
7.Ubrzao sam vreme dok nisam izashao iz Skageraka, poshto cenim da tamo nema neprijateljskih brodova, trebalo bi mi cela 2 dana da se dovucem do tamo na 1x brzini...

EDIT: ah, sad videh 650 strana manuala koji dolazi uz ovo...taman da se zanimam dok krstarim :) Da li se igra pauzira kad izadjem na desktop?

pentraksil
14.7.2009, 23:05
instalirao sam GWX 3.0 mod, startovao kampanju, prva misija da idem u neki kvadrant i patroliram 24h...
sad pitanja:
1.kojom snagom da idem, da li do kraja ili standard? Gde pishe koliko goriva imam?
2. Dobio sam poruku da se vratim u neki Konigberg da se preraspodeli posada valjda, ali ne mogu da ga nadjem na mapi? Da li je neophodno da odem do tamo?
3.Kako znam koliko imam torpeda?
4.Nocu je jako tesko raspoznati koji je brod u pitanju, da ih napadam nocu ili ne?
5.Ja sad idem na periskopskoj dubini, otvoreno more je dosta nemirno, a procitah negde da posadi to smeta...koja je optimalna dubina za krstarenje?
6. Smem li da dejstvujem po brodovima van kvadranta patrole? Da tucem po svemu neprijateljskom?
7.Ubrzao sam vreme dok nisam izashao iz Skageraka, poshto cenim da tamo nema neprijateljskih brodova, trebalo bi mi cela 2 dana da se dovucem do tamo na 1x brzini...

EDIT: ah, sad videh 650 strana manuala koji dolazi uz ovo...taman da se zanimam dok krstarim :) Da li se igra pauzira kad izadjem na desktop?

1. Pa zavisi, shto sporije idesh manje goriva trosis tako da ga po tome ceni
2. Na poruke ne obracaj paznju jer su to istorijske poruke koje je komanda slala pravim podmornicama. To je cisto da imash osecaj da nisi sam. Jedino zvanicne poruke tipa zaratili smo sa tim i tim mozesh da gadjash brodove, e to je bitno.
3. Pretisni taster I i eto.
4. Vece konvoje obavezno nocu i na povrshini. Za drugo zavisi od vremena pratnje itd.
5. Smeta im zaranjanje, kada je more nemirno putuj normalno tj. na povrshini ali zapamti da kada je more nemirno potroshnja goriva je veca.
6. Smesh cak je i pozeljno jer tvoja patrola ne ukljucuje samo odredjeni kvadrant vec i put tamo i nazad do baze. Izbegavaj da napadash ratne brodove.
7. Ubrzaj vreme slobodno dok patrolirash, ako posada uoci neprijateljski brod javice ti i vreme ce automatski da padne na 1x. Neki put ce se desiti da neprijatelj tebe prvi primeti ali to su retki slucajevi.

=FI=Ghost
15.7.2009, 0:38

hvala

Sve što ti je potrebno je GWX 3.0 Gold (sa njime ćeš dobiti i nemački jezik članova posade podmornice).
.

Pa nemački jezik ima i u običnoj igri bez moda, samo treba da u opcijama pod "sounds" promeniš jezik i to je to.

Silent Otto
15.7.2009, 1:06
Pa nemački jezik ima i u običnoj igri bez moda, samo treba da u opcijama pod "sounds" promeniš jezik i to je to.

U pravu si FI=Ghost, samo što sam ja davno napustio igranje originalnog SH3 te se više i ne sećam šta je sve on imao u gomili svega novog što su doneli modovi poput GWX-a i NYGM-a.

bojan811
15.7.2009, 11:02
Juce sam nasao na subs forumu tutorijal za gadjanje torpedom upotrebu samo hidrofona.Impresivno odradjeno , al me muci jedna stvar...
Naime ubacim sve one zvukove i neka dva fajla pride.Ubacim i sve nove misije medjutim nece sve da mi ucita.
Cekam, cekam, cekam i na kraju mi izbaci error has acoured (ono cuveno send don`t send) a nemalo puta me za`ebava i kada treba da ucitam save.Nece pa nece da ucita.Onda ne ostaje nista drugo nego load "in base before mission".

Koristim SH3+gwx 3.0 gold + neke enejblovane modove koji uz njega dolaze zasebno.Ima li ko ovakvih problema?Mozda je to najnormalnija stvar, a ja ne znam.

Sinioc sam se uvalio sa Large convoy u pricu blizu engleske obale, pojurio me Distroyer Hunt II clas.Najasio covek na mene , ja se upetljo u bezanje, pa jos skontam da su pod vodom i podvodne mine...jao , jao...ispalim dva torpeda na 1m dubine pod angle on bow uglom od nekih 80-90 stepeni oni nekim "cudom" prodju ispod razaraca (WTF!!!).
I tako ja lepo oko pola 3 sinoc ugasim Sh iznerviran i odem na spavanje usput sujuci sebe samog sto sam odblejao toliko, a danas imam neke majstore koji mi dolaze da mi nesto odrade u kuci.:n-cc2::n-cc2::n-cc2:

Veselo , veselo ....:alealeee::alealeee:

Nikola16789
15.7.2009, 14:58
Evo odradih prvu patrolu i nikog zivog ne nadjoh, malo se provozao i vratio u Kiel... U onim tutorialima shto dodju uz SH3 na mapi se ispisuju kontakti, ali ja sam to iskljucio jer igram 100% realizam, pa mi je bez toga jak tesko da nadjem ikoga...patrolirao sam u kvadrantu, dobijem informaciju da je na odredjenom kursu neki brod, ukljucim da mi onaj hidrofonista daje stalno informacije o njemu, ali ne mogo nikako da ga stignem...

Tokom patrole sam u nekim trenucima mogao da idem maximalno 4 cvora, shto je uzasno mali, s obzirom da sam ishao "gas do daske", nije mi jasno u cemu je tu problem...

pentraksil
15.7.2009, 15:19
Evo odradih prvu patrolu i nikog zivog ne nadjoh, malo se provozao i vratio u Kiel... U onim tutorialima shto dodju uz SH3 na mapi se ispisuju kontakti, ali ja sam to iskljucio jer igram 100% realizam, pa mi je bez toga jak tesko da nadjem ikoga...patrolirao sam u kvadrantu, dobijem informaciju da je na odredjenom kursu neki brod, ukljucim da mi onaj hidrofonista daje stalno informacije o njemu, ali ne mogo nikako da ga stignem...

Tokom patrole sam u nekim trenucima mogao da idem maximalno 4 cvora, shto je uzasno mali, s obzirom da sam ishao "gas do daske", nije mi jasno u cemu je tu problem...

MOguce da nemash dovoljno ljudi na motorima, a shto se tice Map Update-a slobodno ga ukljuci on ne smanjuje realizam, a i mnogo je lakshe sa tim. Opet u pravoj podmornici nije kapetan sve sam radio.

bojan811
15.7.2009, 16:16
MOguce da nemash dovoljno ljudi na motorima, a shto se tice Map Update-a slobodno ga ukljuci on ne smanjuje realizam, a i mnogo je lakshe sa tim. Opet u pravoj podmornici nije kapetan sve sam radio.

100% nemas dovoljno osoblja u engine compartmentu(al se frljam engleskim :D) , a jos jedna stvar vezana za to...ako imas dovoljno posade u odeljuku za motore a opet ti slabo "vuce" porveri da nisu premoreni tj . pokusaj da ih zamenis sa nekim drugim clanovima posade (po mogucstvu odmornim).

Primetio sam i jedan "bag" na kretanju iz mesta podmornice.Naime desava se da naredis "ahead flank" ( tj pritisnes taster 5) i podmornica stoji na 0 Knots, ako ti se ovo desi samo ga "ubaci u ridzu'' i cim cujes da su se motori upalili ti prebaci rucicu u napred.

Sto se tice kontakata ni ja ih ne palim, uvek nesto naleti kod juga i zapada a i istoka britanske obale.Naprosto mora da naleti.

I za kraj ako igras GWX 3.0 gold mod ne moras da zavrsavas ni zapocinjes zadatu patrolu, to moras samo u osnovnoj verziji SH3.U manualu stoji da nece da nagradjuju renown poenima za uspesno patroliranje zato sto su ubacili jos nove delove mape, pa poneki put moze da se desi da dobijes patrolu van grida( citaj ovo van izsrafiranog dela mape) i stoga za takvu uspesno obavljenu patrolu ne bi dobio poene.Pa da bi bilo fer i posteno prema svima tvorci gore navedenog moda su se olucili za takav pristup.

Sto se tice samog moda ja sam odusevljen izgledom.Ako jednom probas tako nesto nikad se vise nces vracati na staru , osnovnu verziju SH3 jer to jednostavno nema smisla.Jeste da je malo cimanje skidati 1.3 gb al vredi.
Nadam se da nisam puno udavio...POzz

Nikola16789
15.7.2009, 17:21
Ma nisam ni pocinjao kampanju dok nisam ubacio GWX3, tako da nemam pojma koja je rzalika izmedju SH3 i GWX3 moda...

U patrolnoj oblasti nisam naleteo evo vec 3. put ni na jedan brod...

Kako podesiti da li hocu udarni okidac ili magnetni na torpedu?

Ukljucio sam map update, jer drugacije ne mogu da nadjem ni jedan brod...

Primetio sam da kad zaronim idem dosta sporije, pa mi brod bezi, ne mogu da se postavim u poziciju da gadjam, a kad izronim, primete me...pokusavam da skratim ugao, al nema shanse da ga stignem, padne brzina na 4 cvora, naspram 10 kad idem na povrsini...

Nikola16789
15.7.2009, 17:34
Silent otto, moze li ponovo da se podigne onaj manual, poshto ga vishe nema uploadovanog?

bojan811
15.7.2009, 18:44
Ma nisam ni pocinjao kampanju dok nisam ubacio GWX3, tako da nemam pojma koja je rzalika izmedju SH3 i GWX3 moda...

U patrolnoj oblasti nisam naleteo evo vec 3. put ni na jedan brod...

Kako podesiti da li hocu udarni okidac ili magnetni na torpedu?

Ukljucio sam map update, jer drugacije ne mogu da nadjem ni jedan brod...

Primetio sam da kad zaronim idem dosta sporije, pa mi brod bezi, ne mogu da se postavim u poziciju da gadjam, a kad izronim, primete me...pokusavam da skratim ugao, al nema shanse da ga stignem, padne brzina na 4 cvora, naspram 10 kad idem na povrsini...

Imas u onom pregledu gde skiciras rutu u gornjem levom uglu vise karata od kojih jedna pokazuje i rute usamljenih trgovackih brodova i rutu convoja , kao i oblasti u kojima saveznicki avioni imaju domet.
Pazi jos jednu stvar ako si u 39 nemacka tek krece na poljsku , pa dok fran i eng objave rat, pa dok ti hitler ne dopusti da ih napadas procice dosta vremena. Al kasnije neces moci da prodjes kroz engleski kanal a da ne nasedne neko od brodova.

Sto se tice podesavanja torpeda, odes u TDC i tamo na desnoj strani gornji deo ekrana postoji prekidac I (inpact) - M (magnetic) tu podesavas vrstu pistolja.
Inpact je dobar kad je u pitanju 90 stepeni i nesto -+5 stepeni, a magnetni ide ispod gaza broda oko 1 metar je dovoljno i naravno on moze iz svih pravaca.

Sto se tice brzine kretanja...
Svaki tip podmornice je za sebe u onom Uboot meniju u bazi imas karakteristike svake od ponudjenih podmornica, izmedju ostalog i brzinu kretanja u i na vodi.
Raniji tipovi podmornica su isli brze na povrsini , a sporije pod vodom , a jedina u igri koja je brza pod vodom nego na vodi je XXI al na tu ces se nacekati.
Osnovna stvat je da kada dobijes nagovestaj broda ne ides na tu tacku , nego racunas od njegove brzine i pravca kretanja tacku u kojoj ce se linije vasih pravaca preseci.

O tome imas sjajan tutorijal na subs forumu.U pdf je formatu pa ga lako mozes skinuti i razmatrati.Kada to savladas nece ti vise ni jedan uteci tako lako.

Jos da ti napomenem ovo.Ako je lose vreme, u prenesenom losa ,nikakva ili barem smanjena vidljivost mozes da mu pridjes sa ledja i na neverovatnih 400 metara jer niti ces videti ti njega niti on tebe.A kada na to sve dodas i okrilje tame (al sam pesnik :rofl:) mozes da prodjes kao ja na 200 m od razaraca da se prakticno oceses a da se ne vidite.
Tako da putuj i presreci na povrsini, a napadaj zaronjen.

http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=96026

Link je za tutorijale pisane za pocetnike, sa korisnim savetima.

Silent Otto
15.7.2009, 22:23
Ako kome od vas treba original "Das Boot Uncut" na 3 CD-a i sa engleskim titlom, evo linkova:

http://rapidshare.com/files/174709413/Das_Boot-_Uncut_3cd.part01.rar
http://rapidshare.com/files/174709414/Das_Boot-_Uncut_3cd.part02.rar
http://rapidshare.com/files/174715857/Das_Boot-_Uncut_3cd.part03.rar
http://rapidshare.com/files/174715859/Das_Boot-_Uncut_3cd.part04.rar
http://rapidshare.com/files/174721519/Das_Boot-_Uncut_3cd.part05.rar
http://rapidshare.com/files/174721522/Das_Boot-_Uncut_3cd.part06.rar
http://rapidshare.com/files/174727670/Das_Boot-_Uncut_3cd.part07.rar
http://rapidshare.com/files/174727673/Das_Boot-_Uncut_3cd.part08.rar
http://rapidshare.com/files/174731456/Das_Boot-_Uncut_3cd.part09.rar
http://rapidshare.com/files/174731460/Das_Boot-_Uncut_3cd.part10.rar
http://rapidshare.com/files/174735178/Das_Boot-_Uncut_3cd.part11.rar
http://rapidshare.com/files/174735179/Das_Boot-_Uncut_3cd.part12.rar
http://rapidshare.com/files/174735283/Das_Boot-_Uncut_3cd.part13.rar
http://rapidshare.com/files/174735287/Das_Boot-_Uncut_3cd.part14.rar
http://rapidshare.com/files/174819038/Das_Boot-_Uncut_3cd.part15.rar
http://rapidshare.com/files/174819040/Das_Boot-_Uncut_3cd.part16.rar
http://rapidshare.com/files/174824752/Das_Boot-_Uncut_3cd.part17.rar
http://rapidshare.com/files/174825343/Das_Boot-_Uncut_3cd.part18.rar
http://rapidshare.com/files/174834742/Das_Boot-_Uncut_3cd.part19.rar
http://rapidshare.com/files/174834746/Das_Boot-_Uncut_3cd.part20.rar
http://rapidshare.com/files/174839764/Das_Boot-_Uncut_3cd.part21.rar
http://rapidshare.com/files/174844659/Das_Boot-_Uncut_3cd.part22.rar

bojan811
15.7.2009, 22:31
Ja sam moj primerak skinuo pre par dana, al hvala za trud.;) Ubise me majstori nemam vremena da gledam ovo, al moram naci u skorije vreme.
Ako neko bude trebao prevod za ovo neka se javi na PM.

Nikola16789
16.7.2009, 16:58
Posle 2 dana igranja, kao HC simmer moram da kazem da je igra zaista zanimljiva, iako sam citao na mnogim mestima da je uzasna, ali shta ti ljudi pa znaju o simulacijama, nek uzivaju oni u "kanteru"...

Ja se jako slabo razumem u podmornice, pogotovo u istorijske podatke iz WW2...

Procitao sam gomilu tutoriala za presretanje i gadjanje i mogu da kazem da sam solidan, nekad presretnem, nekad ne, ali radim na tome da razvijem sopstveni model proracuna preko trigonometrije jer je to nekako napreciznije (uh, sad se ispostavlja da matematika u gimnaziji moze biti korisna u necemu..ko bi rekao...)
Citao sam neki tutorial za presretanje, al mi se ne cini kao efikasan, a ni matematicki tacan, s obzirom da se u prilicnoj meri meshaju kilometri, cvorovi, i ostale merne jedinice, i uvodi se dosta rule of thumb-ova koje ne volim, jer to nikako ne moze biti precizno...svidja mi se shto ima dosta vremena za proracun, s obzirom da su brodovi, a i moja podmornica dosta spori, ako se uporedi sa avionima :) Naravno, sve postaje mnogo dinamicnije i napetije kad dodje do kontakta i namestanja za gadjanje, zaista nema mnogo vremena.. za sad igram sa map trackerom, ali cu ga iskljuciti prvom prilikom kad procenim da sam dovoljno dobar bez toga...ne svidja mi se shto mi je posada skroz retardirana, al valjda ce postati malo iskusniji s vremenom...poceo sam da citam neki tutorial o hidrophoneu i odredjivanju tipa broda i brzine, poshto negde procitah da je to moguce, mada mi deluje skroz neverovatno :)

Silent Otto
18.7.2009, 22:27
Već neko vreme hoću da vam detaljno predstavim sledeći mod koji je igranje GWX-a podigao na viši nivo što se tiče realističnosti.
Radi se o ACM GUI (modifikaciji OLC GUI-a) koji trenutno, a verovatno i u buduće neće imati dostojnog konkurenta.
Svi znamo kako je izgledao periskop na U-boatima:
30070 a kako pogled kroz njih:3007230071

Silent Otto
18.7.2009, 22:43
A sad pogledajte kako to izgleda u ACM GUI-ju:
Atack periskop-30076
Opservacioni periskop-30074
TDC-30075 u kome više nema Atack mape putem koje se vizuelno mogao odrediti Grad torpeda a sada se to mora raditi isključivo na osnovu iskustva.
Plus što ovo ukidanje Atack mape-svojevrsnog spoljašnjeg pogleda, još više doprinosi klaustofobičnom utisku koji vlada na svakoj podmornici.

Realnije od ovoga može biti samo boravak na stvarnom U-boatu.
Ako vam se sviđa evo link za download:http://www.bts-mods.com/?page=sh3user=mikhayl

bojan811
19.7.2009, 1:16
Ovaj mod donosi dosta toga sto dodatno otezava gadjanje. Cak je i minimalna dubina torpeda podesena na 3 metra sa prethodnih 1 kako bi se lakse masilo pri lansiranju istog u losem vremenu.

Imam jedno pitanje.
Naime moj gwx 3.0 gold mod je kompatibilan sa ovim? Da ga samo ubacim preko onog programceta (jsgme) za enejbovanje modova?

Vidim da ima vise fajlova pa ako moze odgovor za postupak.
Gracie

Silent Otto
19.7.2009, 8:20
Naravno da jeste kompatibilan sa GWX, kao i sa NYGM, samo ga ubaci pomoću JSGME i uživaj u realnosti koju on pruža.
Još ako mu pridodaš "Twisty Periscope Thingy mod" kao što ja radim a koji ubacuje dodatne vibracije periskopa svaki put kad ga zapljusne talas i što još više otežava nišanjenje po i malo lošijem vremenu-ihhh.:biglaugh:

Ostaje još samo da neki talentovani moder osmisli mod koji bi simulirao stvaranje kondenzacije od daha kapetana na okularu periskopa pri svakom dužem, neprekidnom držanju podignutog periskopa i to je to.

bojan811
19.7.2009, 16:09
Svaka cast za mod.
Jesi cuo za ovaj mod Torpedo Damage Final v2.0?

I sta on radi? Imam enejblovan enchanced damage mod al kontam da to nije isto.

Evo me jurim sad neki konvoj i zakacim podvodnu minu, jao , jao...zvonjave u usima..:D

I ako moze predlog jos nekih modova koji idu uz gwx gold, a da ste ih prethodno probali.

Ima na subs forumu dosta pominjanja raznih modova, al nema linkova za sve ni objasnjenja sta menjaju.
Dodao sam danas i SH3 commander 3.2 mod.Pa sad isprobavam da vidim izmene.
Za sada nisam uocio nista novo sem pocetnog ekrana.

bojan811
19.7.2009, 17:56
Nesto sto bi vam se mozda svidelo :D

http://img293.imageshack.us/img293/7774/damege5lj9.jpghttp://img145.imageshack.us/img145/9484/damege6rw3.jpg

http://hosted.filefront.com/OceanBlue

Skidam i da probam :alealeee::alealeee:

Silent Otto
19.7.2009, 18:22
-Torpedo Damage Final 2.0 koristim i on ti služi da poboljša prikaz štete na brodovima od eksplozije torpeda.

Predlog provereno dobrih modova:

-Waterstream+Exhaust Combi v.2.3 for GWX- dodaje slivanje vode sa bokova podmornice i vidljive izduvne gasove dizel motora
-Twistiy Periscope thingy mod-trešenje periskopa prilikom udara talasa
-ACM GUI v.1.1-već objašnjeno gore
-GWX Open Hatch mod-otvorena vrata unutar podmornice
-Fullvulnmod-Dodatak u Recognition manualu sa najboljim mestima za gađanje brodova
-Depth Charge Shake-potresi od dubinskih bombi unutar podmornice

pentraksil
19.7.2009, 18:59
Nego kada ce taj GWX 4??

bojan811
19.7.2009, 19:23
-Torpedo Damage Final 2.0 koristim i on ti služi da poboljša prikaz štete na brodovima od eksplozije torpeda.

Predlog provereno dobrih modova:

-Waterstream+Exhaust Combi v.2.3 for GWX- dodaje slivanje vode sa bokova podmornice i vidljive izduvne gasove dizel motora
-Twistiy Periscope thingy mod-trešenje periskopa prilikom udara talasa
-ACM GUI v.1.1-već objašnjeno gore
-GWX Open Hatch mod-otvorena vrata unutar podmornice
-Fullvulnmod-Dodatak u Recognition manualu sa najboljim mestima za gađanje brodova
-Depth Charge Shake-potresi od dubinskih bombi unutar podmornice

Ajd ako nije velik ovaj fullvulnmod postavi ga ili daj mi link i ovo treseje sa depth chragom i izduvni gasovi.

Skinuo sam sada neki mod RCB's SH4 effects GWX 3.0(and 2.1) V7.1
i u njemi jos gomila opcionih modova.
Dobro izgleda skroz...

E daj mi reci ako znas ono kada jsgme kaze da odredjeni mod vec koristi neki fajl sa istim nazivom kao i novi mod koji pokusavas da ubacis.Pa te obavesti da ce doci do "konflikta" kako to resiti?
Ima li to nekog uticaja na prethodno aktivirane modove, tako da sad ovaj obrise njegov neki fajl pa postavi svoj?Ovaj lik sto sam skinuo njegov mod ( gore pomenut) kaze da ako se to desi napraviti neki folder sa istim imenom ili tako nesto...

Isecak iz readme-a:
"
When you install this mod, many mods have some sort of tex folders, JSGME will say it's

allready been done by some other mod(if there is such a mod enabled with tex subfolder you

enabled), don't worry, from my experience these files enabled with jsgme won't kill anything

unless you miraclelously(right spelling?) have those files with same names in another way and they are used

by some other mod.
PLEASE: DO AS I DID, DISABLE ALL MODS AND MAKE A NEW FOLDER NAMED TEX IN TNORMAL FOLDER SO THAT JSGME DOESN’T CONFLICT MODS ANYMORE ON THIS ISSUE. "

Ovo mi nije jasno.Pogledaj kako ga covek napisa ovaj deo "tex in tnormal folder"...to me najvise i buni.

Silent Otto
19.7.2009, 22:14
Fullvulnmod
30087
Link za download-http://www.mediafire.com/?vomsnmdntyu

Sve ostalo što te interesuje naći ćeš na Subsimovom forumu ili putem Googla.

bojan811
20.7.2009, 14:15
CLAssemblage2(GraphicPack) for Silent Hunter III

This is compilation mod.
It should be installed using JSGME and includes following modifications:

1. More authentic water made by Brasilian modder Philipp_Thompsen. This mod is based on OLCE2 (16 km) Mod by Onelifecrisis. We have made water look darker than on previous versions.

2. Water stream ver.4 by Rubini (water is streaming down by a submarine hull) with e82 XXI WATER STREAM v.2 mod water streams for XXI series, and Waterstream+Exhaust KombiMod V1.0 (improved water stream ver.4 by Rubini) including XXI series.

3. Long wakefield.

4. More authentic water splashes on a conning tower.

5. New submarine diesel engines exhaust fumes and new damage textures for U-boats and ships from "ANZACMICKS DAMAGE IMMERSION" mod (holes, inlets, burnt metal).

6.Camera mod by Croatian modder asanovic7. Free-walk/move camera in the Bridge View (using directional buttons). Free-walk interior camera inside the U-boat (to move press shft+f2). The U-boat shakes heavily during close depthcharges explosions, as it was in real life. Special thanks to Comrade Paul for adaptation of this mod.

7. LifeBoats&Debris_v4 by Rubini. Adds lifeboats with crew members and debris of the ships sunk.

8. Racerboy's SH4 effects (and more) for SH3 ver.7.1. (new explosions, smoke, flames, debris, etc.)

9. New textures for trees, terrain and mountains.

10. Crew members faces look nicer. Also we have added new textures of the uniform.

11. Optional folder containing 3 mods:
1) Flags by Racerboy. Adds flag on U-boats (VIIB, VIIC IXC). Flags appear only on standard
conning tower without second flack deck (winter garden). To enable this mod you should copy Flag folder to Mod folder and activate it through JSGME.

2) Dark night mod. Sky looks darker at night, but orange sun path at dusk and dawn disappears. To enable this mod you should copy Dark night folder to Mod folder and activate it through JSGME.
Attention: this mod should not be used with OtherWaterAndSky8km mod!!!

3) OtherWaterAndSky8km mod mod for weaker PCs. Adds different textures of sky and water animation. To enable this mod you should copy otherWaterAndSky8km folder to Mod folder and activate it through JSGME.

http://sukhoi.ru/forum/attachment.php?attachmentid=92451&d=1238348262http://sukhoi.ru/forum/attachment.php?attachmentid=92452&d=1238348262http://sukhoi.ru/forum/attachment.php?attachmentid=92453&d=1238348262http://sukhoi.ru/forum/attachment.php?attachmentid=92454&d=1238348262http://sukhoi.ru/forum/attachment.php?attachmentid=92463&d=1238356349
http://sukhoi.ru/forum/attachment.php?attachmentid=92447&d=1238347630
Download
http://depositfiles.com/ru/files/9f1jtv28g
http://files.filefront.com/CLAssembl.../fileinfo.html

Kombinovani mod.Gore je navedeno sta sve menja i dodaje.

bojan811
20.7.2009, 16:49
Ovaj mod razbija...
Radi i sa acm gui modom , samo sto moram ja jos "jesti pasulja" dok ne naucim to manualno sa ovim acm gui.

Preporucujem da stavite ovaj mod pa da probate u naval academiji da odigrate test za flak gun.

J`bote koji vatromet, bombe lete na sve strane, a lovci pucaju jos sa long range-a.
Jedva sam uzvukao zivu glavu i to iz 2 puta (ovoga puta je poginuo samo operater flak gun-a)

Silent Otto
21.7.2009, 0:15
E sad da bi upotpunijo doživljaj dodaj i LCAssemblage (SoundPack) i to će tek onda biti ono pravo.
Pozdrav.
Link za download: http://depositfiles.com/en/files/o4sq8wn3z

bojan811
21.7.2009, 14:07
Glupi deposit files ...We are sorry, but all downloading slots for your country are busy.:nov_mad2::nov_mad2:
Ako imas neki link jos za ovo samo da nije na depositu?

Ne mogu da docekam da ga skinem.:aplauz: Reci mi jel menja zvukove od "das boot-a" ono alarrrrrmm kod crash dive ili ono radovanje kod pogotka torpeda ili to ostaje + neke nove stvari?

Mogu ti reci da su u ovom modu i noci i voda mracni ,mracni, mracni...Haos koji mrak.
Jedino smor morao sam da obrisem celu karijeru i krenem novu iznova.Nije hteo da mi ucita irgu sa svi 5/5 oficira. Pisalo 5/5 a samo cetvorica prisutna.
Jbg...al sta sad.`39 i prasi ponovo.
I pitanje jos 1 ne radi mi additional ammo ili tako nesto za gwx.Mod bi trebalo da doda na 250 HE i 3000 AP shels.Jsgme ga je ubacio al ne vidim da se broj municije popeo.Ako neko ima resenje za ovo, sta reci nego Hvala mu!

bojan811
21.7.2009, 19:50
OMG!!!
:nov_explo:nov_explo:nov_explo
10.oktobar `39.
Negde na atlantiku...not so long ago
Uocen nepirjateljski konvoj koji ima pratnju razaraca od toga jedan je ab class a 2 black swamp class +1 podmornica s classe.

Posto je mrak, odlucim se da pridjem prvom razaracu na oko 4000 i da probam da ga napadnem najpre topom sa palube.Prvi par hitaca ga masi , dok konacno 1 ne pogadja spremiste municije i pali celokupan prednji deo broda koji nakon drugog pogotka tone.
To sve ne ostaje neprimeceno od strane njegovog saborca ab-a koji pokusava da ispali svetlecu raketu u pravcu signalne rakete sa potopljenog razaraca...za nekoliko sekundi celo nocno nebo sija kao bozicna jelka od svetlecih raketa i konacno otkrivaju moju poziciju.To me ne da zabrinuti i krecem da se obracunam i sa drugim razaracem.Opet par pucnjeva u prazno dok nismo podesili visinu (ugao pucanja) i par pogodaka po prednjoj strani palube bili je vise nego dovoljno da se otarasim njegovog prednjeg topa .Ne imavsi drugog izlaza on pokusava da napravi "T" polozaj i da raspali bocim topovima u mome pravcu.Krece se toliko brzo da brod sava poskakuje rasipajuci projektile u pravcu neba.
Umirujem podmornicu i otvaram paljbu po kontrolnom tornju ...jos jedna eksplozija , pracena zvukom rasplamsale vatre sa prednje a sada i zadnje palube nakon cega ova zver zavrsava na dnu atlantika.Za to vreme dolazi jos jedan od ''crnih labudova'' pokusavajuci da promeni rezultat u korist svoga tima.Ne zeleci da iskusavam srecu ovoga puta se odlucujem za torpeda.Kako je "labud" krenuo u svoj atack run pod zirouglom od 000 stepeni ispaljujem jedan torpedo na dubini tek nesto manje od 4.5 m...i :nov_explo...labud je ostao bez krila...Ponovo izranjam , naredjujem posadi da se namesti na top i gle cuda pre nego sam i uspeo da izdam naredjenje za paljbu i odredim metu , top je opalio i nakon uzvika zadovoljstva moje posade primecujem bord sa moje desne strane koji je vec u plamenu, she`s going down ser! oznacilo je kraj pre nego sam uopste uspeo da vidim o cemu je bilo ovde reci.Ne znam ni koji je tip borda bio u pitanju (pretpostavka je smal mercatnt ili tako nesto)
Najveci problem ostaje podmornica ...koja mi kvari zabavu ...to jos ostaje da se vidi.

Epilog:

3 potopljena razaraca i 7 trgovackih brodova za ukupnu tonazu od nekih 40000t. Nije lose , obzirom na 3 KIA clana posade i 30% hull integruty.Podmornica me je toliko urnisala da sam na kraju odustao od (mada sam potrosio svu municiju za top i sve unutrasnja torpeda.

bojan811
22.7.2009, 22:32
Skinuo sam danas thompsen`s sound mod i mogu reci da nije los.
Jedino mi nije jasno zasto mi se ne aktivira onaj zvuk radovanja posade nakon pogotka torpeda. Odigrao sam convoj iz academije i nakon svih torpeda koja su pogodila ni jedan put da se posada oglasi.I mozda da se ja pitam bi jos malo pojacao zvuk flak i deck-a.Cini mi se kao da je on vratio originalne Sh3 fajlove za zvuk.
Toliko od mene

U-SERB
23.7.2009, 0:51
To je neki bag ili slicno i vezan je iskljucivo za academy!
Tokom single mission i kampanje radice bez problema... Ja ga koristim vec duze vremena i odlican mi je...

bojan811
23.7.2009, 12:47
Tokom single mission i kampanje radice bez problema... Ja ga koristim vec duze vremena i odlican mi je...

E tebra hvala ti za ovo.
Bas si me obradovao.
:n_klanja:

bojan811
24.7.2009, 12:33
@U serb

Radi sve. U pavu si nesto kampanje zezaju al u patroli radi.
POzz i hvala jos jednom

bojan811
25.7.2009, 1:17
Skinuo sam danas wac mod 4.0.

Prvi utisci su ok. Medjutim ima dosta gresaka koje bas znaju da iznerviraju coveka.Grafika je vrhunska, baze su detaljno odradjene (kao model je posluzio prikaz iz google earth-a).
Mada nisam imao ovoliko cimanja sa gwx modom.Ovaj bas komplikuje neke stvari.

Ikonice oficira ne postoje nego mesto njih stoje tasteri, komande koje se zadaju putem oficira jako su sitne (dok ih nabodes prodje vremena) , task bar je namesten kao auto hide pa stalno nestaje sto dodatno otezava igru ako je igrate(kao i ja) na nemackom zvuku i engleskom pismu.Nema stoperice na koju sam barem ja navikao.Sada su ubacili i izmenu za preiskop pa prema manualu atack periskop bi trebao biti u obliku kvadrata , a opservacioni ostaje kakav jeste. Sa tim da ops X10 a za atack optika X6 bar se meni tako cini (jer ne pise na njemu ovo je usporedba od oka).
Precice na tastaturi ne rade sve. Za pustanje T mora se pritisnuti dugme, O za Opservacioni per ne radi pa se mora kliknuti iz 3d-a na njega.Ubacen je neki mod za LRT tako da zbog njega ne mozete da vidite sa koliko funkcionalnosti vam radi odeljak (samo mozete nagadjati), cak sam pokusao da aktiviram njihov mod koji to povlaci i vraca vreme opravke na stock SH3 verziju , al bez nekog uspeha.
Tako da ok je grafiski i sve to, al sve to sa osvrtom na ovo gore pomenuto ostavlja gorak ukus u ustima.

Ostaje mi da jos isprobam novi NYGM pa da vidim sta mi je najbolje i na cemu da se zadrzim.

Toliko od mene

bojan811
25.7.2009, 20:54
Konacno danas sam instalirao i NYGM 3.3 ako se ne varam.
Al ne mogu da ga pokrenem kroz sh3 comander mod.
Tj pokrene se sh3 al stock verzija ne modovana.
Istina nisam isao u pratrolu al i uvodni screen od nygm je izostao , uciatao se intro i pocetni ekran od orginalnog sh3-a.
Postavio sam pitanje i na subsima i vama, pa ko pre devojci...:kreza:

Ajd ako neko zna neka pomogne.

SH3 comander je instaliran zasebno u folder zajedno sa sh3nygm , tako da to otpada kao problem, a i ubacio sam mu dodatne fajlove koje je nygm dodao uz mod za slucaj da se koristi comander.

Silent Otto
25.7.2009, 22:08
Skinuo sam danas thompsen`s sound mod i mogu reci da nije los.
Jedino mi nije jasno zasto mi se ne aktivira onaj zvuk radovanja posade nakon pogotka torpeda. Odigrao sam convoj iz academije i nakon svih torpeda koja su pogodila ni jedan put da se posada oglasi.I mozda da se ja pitam bi jos malo pojacao zvuk flak i deck-a.Cini mi se kao da je on vratio originalne Sh3 fajlove za zvuk.
Toliko od mene

Jel ima u njemu kao što ima u LCAssemlage da se čuju povici mornara sa nesrećnog broda koji potapate ili odgovor preko interfona vaše posade iz torpedo rooma na svaku naredbu koju im izdate?

Silent Otto
25.7.2009, 23:02
Konacno danas sam instalirao i NYGM 3.3 ako se ne varam.
Al ne mogu da ga pokrenem kroz sh3 comander mod.
Tj pokrene se sh3 al stock verzija ne modovana.
Istina nisam isao u pratrolu al i uvodni screen od nygm je izostao , uciatao se intro i pocetni ekran od orginalnog sh3-a.
Postavio sam pitanje i na subsima i vama, pa ko pre devojci...:kreza:

Ajd ako neko zna neka pomogne.

SH3 comander je instaliran zasebno u folder zajedno sa sh3nygm , tako da to otpada kao problem, a i ubacio sam mu dodatne fajlove koje je nygm dodao uz mod za slucaj da se koristi comander.

Sigurno nisi instalirao NYGM jer on ima drugačiji i uvodni i load screen kao i drugačiji Main menu.

bojan811
26.7.2009, 16:06
Sigurno nisi instalirao NYGM jer on ima drugačiji i uvodni i load screen kao i drugačiji Main menu.

E otto ok priznajem da ona recenica sa "Konacno danas sam instalirao i NYGM 3.3 ako se ne varam." zna da zbuni coveka.To se odnosilo na to da nisam siguran bio za verziju NYGM-a a ne da li sam ga instalirao ili ne.

Mod je instaliran , proban, radi...al sh3comm je instaliran i kada ga pokrenem on umesto nygm-a pokrene osnovnu verziju tj, pokrece se ekran osnovne verzije , al kada udjem u igru ono mi pise pokrenut sh3comm via nygm tonage war 2.5.

Slika pri ucitavanju
http://ultraphoto.org/images/1c6rb61v0aotc6gqb96r.jpg
Slika kad ucita...
http://ultraphoto.org/images/13uodcdhypv32k2rf2ee.jpg

A u igri kad udjes u carrer mod sve ostalo isto kao kod sh3 osnovne verzije.

Jel sada jasnije?Vidis sad u cemu je problem?

Silent Otto
26.7.2009, 23:43
Meni je sve kristalno jasno a izgleda da je i tebi.

bojan811
26.7.2009, 23:52
Pa kako onda da resim muku?

simets
27.7.2009, 21:35
Nisam dugo igrao SH3, sigurno godinu - dve. Sada bih ponovo poceo. Citam ove strane i totalno sam confused jer se pominje mali milion modova. Da li bi neko napravio summary i napisao sta sve od modova treba instalirati (po mogucstvu sa linkovima) da bi SH3 bio najbolji moguci?
Klanjam se unapred :n_klanja:
Takodje me interesuje sta od modova treba imati da bi se napad izveo onako kako je Silent Otto napisao u svom torpedo manualu nekoliko strana pre poslednje na ovom threadu.

Peace

bojan811
27.7.2009, 22:17
http://www.thegreywolves.com/downloads/

GWX GOLD mod za SH3.
Najaca grafika i 2 po velicini mod.Dosta realan gameplay al za razliku od NYGM-a (drugi mod) nesto laksi za igaranje a graficki puno lepsi.

Postoji i War ace campaign al sam skinuo to pre neki dan i probao.Nakon mojih i kritika jos nekih ljudi vracen je na doradu.

Tako da sve u svemu moja prepourka je GWX Gold (gwx 3.0).

Skini to za pocetak.Posle cemo procati za ostatak finog tjuninga sa jos kojim manjim modom.
Pozz

simets
27.7.2009, 22:33
Hmm, ja imam GW 2 skinut, jel on mnogo losiji od tog gold?
Takodje sam skinuo fullvulnmod, classemblage (ili tako nesto) i torpedo damage final. Ako ima neki link za depth charge shake i waterstream + exhaust ne bi bilo lose posto ja nisam uspeo da izguglam :boodala:

bojan811
27.7.2009, 22:52
Hmm, ja imam GW 2 skinut, jel on mnogo losiji od tog gold?
Takodje sam skinuo fullvulnmod, classemblage (ili tako nesto) i torpedo damage final. Ako ima neki link za depth charge shake i waterstream + exhaust ne bi bilo lose posto ja nisam uspeo da izguglam :boodala:

CLAssamblage graphic pack ima vec u sebi to sto hoces za detpth charge

readme cla"
6.Camera mod by Croatian modder asanovic7. Free-walk/move camera in the Bridge View
(using directional buttons). Free-walk interior camera inside the U-boat (to move press
shft+f2). The U-boat shakes heavily during close depthcharges explosions, as it was in
real life. Special thanks to Comrade Paul for adaptation of this mod.

5. New submarine diesel engines exhaust fumes and new damage textures for U-boats and
ships from "ANZACMICKS DAMAGE IMMERSION" mod (holes, inlets, burnt metal)

4. More authentic water splashes on a conning tower.

Ne znam koliko znas engleski al ovde ti pise da to sto si trazio imas sve u ovom compakt modu.

GWX gold je kontam dosta bolji od prethodnika al 1.3 gb za download je ipak 1.3 gb.Choise is yours;)

simets
27.7.2009, 23:11
Ah, ok, nisam citao to :kreza: (guilty as charged :) Skidam sada gwx3, nadam se da se necu pogubiti u install sh3->patch->crack->mod zavrzlami ;)

Znaci uz gwx3 i ovo sto sam naveo da sam skinuo treba li jos nesto?

E da, jel bese sh3 moze da podrzi 1680x1050 rez.?

bojan811
28.7.2009, 0:50
Nemam pojma iskreno.
Ja sam na 17` monitoru u rez 1024X768 (klasika).
Kontam da da , al ajd sad.

Cuj kod instalacije GWX 3.o dobijes 7 bin fajlova i mali exe fajl koji u stvari pokrece setup.Tako da nema brige oko isnstala i jsgm-a.On sve radi sam.

Kada sve to obavis , javi pa da ga jos malo nasminkamo, normalno spram tvoga ukusa.:ciao:

simets
28.7.2009, 1:11
Uradjeno

bojan811
28.7.2009, 3:12
Patience my pet...:Freddy:

simets
28.7.2009, 3:56
Auh brate, nema teorije da prodjem misiju u Naval akademiji gde me napadaju avioni. Sta god od ovih instaliranih modova da je to napravilo mogu samo da izjavim "ala ga je popravio svaka mu cast" a od mene i moje podmornice protiv 10 aviona "ostali samo dugmici" :)

bojan811
28.7.2009, 19:28
CLA grapihc pack....sta reci vise.Ni jedan mod od ovih prethodnih nema tako zivahne avione.Ubise covece...ako se izvuces sa pola hull integ. i sa 3-4 crew men-a KIA super si prosao.

http://www.bts-mods.com/downloads/Philip_Thomsen/downloads/Thomsens_Ships_V3.1.rar
Sprecava ono nerealno naglo ubrzavanje brodova (posebno DD) kao i naglo zaustavljanje.
Kako se tvorac moda duhovito izrazio "sprecava da brod zakoci na crveno da bi propustio dolazeci torpedo.
Ubaci ga preko JSGM-a.Probaj u akademiji sonvoj trening sa i bez ovoga na DD.
Videces o cemu govorim.

http://www.bts-mods.com/downloads/Philip_Thomsen/downloads/Thomsens_Sound_Pack_V3.rar

Paket zvukova od istog modera.
Ako gadjas sa manuelnim nisanjenjem obavezno skini gui sa linkova koje je otto ostavio.
To je to od glavnog. Videcu ako sta jos bude interesantno za predloziti.

simets
28.7.2009, 21:02
Hvala bratac, veoma si mi pomogao.
Nego cini mi se da se u ovom GWX mnogo teze potapaju brodovi. Ja inace igram na 100% realizmu i cini mi se da je teze nego u vanilla izdanju. Nije problem u gadjanju, posto mi se desava da medium cargo skinem i cetiri puta a da ga ne potopim.
Ima li nekih smernica u tom pravcu? Kako gadjati? Pod trup, uvek u istu tacku, stalno na razlicita mesta?
Svaka pomoc oko ovoga bi mi dobrodosla posto sam dosta neefikasan, ne zbog targetinga vec verovatno zbog loseg izbora mesta na brodu za pogoditi... :icon_scra

EDIT: Jel moze link za taj Gui sto je Otto postavio (Olc mislim da je?) posto nisam uspeo da nadjem...

bojan811
29.7.2009, 14:04
The end result is more or less this:

-OLC's main interface + features, less the central TDC panel
-Hitman's optics
-Nicolas' TDC
-joegrundman & Hitman's circular sliderule

+some rework from me to make it all work together and suit my taste

Download ACM GUI 1.1.0:

http://files.filefront.com/ACM+GUI+v1107z/;12503080;/fileinfo.html

Some things worth noting:

-I removed the coloured marks on the AOB finder, IMO they give much more accuracy than what real life Kaleuns had and I felt I was kind of cheating. With the coloured marks it was possible to find a pretty good firing solution with only one observation, now since the scope marks are more spaced and thus less accurate, you will want to plot your target for a bit and make several observations to get a decent firing solution.

-The Attack Disc/Angriffscheibe toggle button becomes visible when you press the "TDC Autoupdate" button, it works exactly the same as in OLC GUI, which means it resets torpedo solutions when you use it.

-You can't set the torpedoes less than 3m deep. I think it's a NYGM feature ? It will increase the risk of a torpedo passing under a ship in very bad weather. Without that, you could set your torpedoes to 1m depth in very bad weather to make sure it would hit. With that depth the torpedo would breach the surface which in real life would most likely make it lose its course, while in game the torpedoes are pretty much laser guided.

-Enabling the "auto identification" option will cost some realism points, if you play at 100% realism with this mod you will have to ID ships yourself.

-There's 2 "quick reference" charts available in the UZO & attack scope view, with some of the most common merchants, in case you don't want or don't have the time to sift through the ID book to find a match.

-No more range marks in the UZO view, you will have to either ask your WO or guesstimate. As far as I know the real UZO only had one vertical line with to marks, so it could be used only to estimate speed using the fixed wire method, and aim torpedoes at your targets. The rest of the solution had to be gathered by plotting.

-The "Attack Map" (F6 screen) is replaced by a full TDC representation, intended to use along with the Observation Periscope.

-The Observation Periscope has a circular sliderule attached, different than the AOB finder on the Attack Periscope. This sliderule is mostly for target plotting purpose (see klh's excellent manual), although it can also act as AOB finder but in a less intuitive way.

-The intend behind all this is to balance the use of the 2 different periscopes for the player:

Observation scope + sliderule + separate TDC: allows for long range observation, careful and precise target plotting. With this kind of attack you would have your firing solution ready long before the actual attack, so all you need during the attack is to lock your targets and fire your torpedoes using the commands available on the side panel.

Attack Periscope + AOB Finder: unlike the sliderule, the AOB Finder allows to keep a target in sight all the time. Although the smaller view and different scope marks make it less precise, it's perfect for "snap shots" when you need to find a firing solution quickly.

I hope this will make sense to you as it does for me !

Installation:

It's exactly the same as with OLC GUI 1.2.7

-"ACM Core Files" and "ACM Dark Files" go to your SH3/MODS folder.

-Enable "ACM Core Files" (required) and then enable "ACM Dark Files" (optionnal) if you want the low contrast interface.

-The "U-boat" folder goes in your SH3 Commander folder, even if you previously had OLC's GUI files (I added a new file).

The mod is GWX 2.1 compatible and should work with any supermod or stock, although it might break some of the changes in the text descriptions (nothing that WinMerge can't solve in a few minutes!)

If you are not familiar with OLC GUI/U-Jagd tools, I recommend watching OLC's excellent video tutorial:
http://files.filefront.com/OLC+GUI+Video+Tutorial/;8984953;/fileinfo.html

To je sto se tice manuelnog gadanja.Da olaksamo stvar.

Sto se tice gde gadjati.

Imas mod koji si skunuo sa Ottovog linka koji pokazuje odredjene odeljke brodova + renown poene koji se dobijaju potapanjem istih.

Procesljaj rekognition manual i shvatices o cemu pricam.
U gwx je za razliku od vanila v. otezano potapanje iz prostog razloga jer je broj Hp broda povecan tako da jedan torpedo ne moze vise da raznese brod za sekund (bar ne vece) osim ako nekim cudom ne pogodis u neki od ponudjenih odeljaka (motor, keel, ammo , fuel) i izazoves critical damage.
Svi manji brodovi ce posle nekog vremena potonuti samo treba biti strpljiv.
Ja licno vece cepnem sa dva komada odmah , malo ih pustim da lelujaju, pratim ih pa ako vreme dozvoljava good old deck gun i prasi.
To bi bilo to.

simets
30.7.2009, 10:58
Hmm, jedno pitanje, pratio sam OLCove video tutoriale za odredjivanje udaljenosti, brzine, headinga i AoB mete. On brzinu meri metodom merenja vremena za koje meta prodje celom svojom duzinom jednu tacku.
Posle malo razmisljanja sam skontao da preciznost te metode poprilicno zavisi od AOB. Najpreciznije merenje je ako je AOB~90 stepeni.
Da li neko ima iskustva, koje su granice AOB vrednosti unutar kojih mozemo da kazemo da ce merenje brzine ovom metodom biti precizno?

=FI=Ghost
30.7.2009, 11:13
Hmm, jedno pitanje, pratio sam OLCove video tutoriale za odredjivanje udaljenosti, brzine, headinga i AoB mete. On brzinu meri metodom merenja vremena za koje meta prodje celom svojom duzinom jednu tacku.
Posle malo razmisljanja sam skontao da preciznost te metode poprilicno zavisi od AOB. Najpreciznije merenje je ako je AOB~90 stepeni.
Da li neko ima iskustva, koje su granice AOB vrednosti unutar kojih mozemo da kazemo da ce merenje brzine ovom metodom biti precizno?

Bolji način određivanja brzine mete jeste korištenje metode 3min i 15 sekundi koju možeš da koristiš i kada brod jedva vidiš.

Dekip
30.7.2009, 11:43
Kakva je ovo igra?Da li je vredna downlo...ovaj,kupovine?

simets
30.7.2009, 11:48
Kakva je ovo igra?Da li je vredna downlo...ovaj,kupovine?

O da, ako volis hard core realne simulacije, podmornice, brodove koji eksplodiraju i imas vremena da NAUCIS kako se igra, DEFINITIVNO.

Bolji način određivanja brzine mete jeste korištenje metode 3min i 15 sekundi koju možeš da koristiš i kada brod jedva vidiš.

Ehhhh, ja jos ne cuh za to 3 min 15 sec :eek: Mozes da pojasnis ili das neki link?

bojan811
30.7.2009, 14:44
Ehhhh, ja jos ne cuh za to 3 min 15 sec :eek: Mozes da pojasnis ili das neki link?

Jako jednostavno funkcionise.

Ovako....

Zamisli da si na povrsini i WO ti javlja da je na beringu 300 opazen brod.

Ukoliko se kreces (ne stojis u mestu) radis sledece (redosled je bitan radi preciznijeg merenja.

Pitas WO koji je najblizi kontak (pretpostavimo da ti je ovde tek rekao oni 300 beringa i 5000m) ,odmah palis stopericu i ulazis u mapu gde zumiras u centar svoje podmornice, oznacavas ga sa X, uzimas alat za odredjivanje ugla(onaj sestar zaboravih mu ime) prvu krak izvlacis sa nule tvoga pravca kretanja u X koji si iscratao , zatim drugi krak izvlacis na 300 beringa koje ti je prethodno javljeno posto ti kontakt prilazi sa leve strane racunas 360-javljeni bering da bi odredio ugao (360-300=60 stepeni).Izvlacis ugao na 60 stepeni i na toj duzini kraka koji ide 60 stepeni od tvoga kursa izmeris 5000 m.To je prva tacka oznaci je sa X ili lupi onaj "kruzic" sa map toolsom.
To je prva opservacija...

Sledece sto radis cekas da istekne vreme tj. da se navrsi 3:15 sekundi (secas se da si upalio prvo stopericu i nadas se da si sve ovo gore navedeno obavio za manje od 3 minuta jel ako je si imas jos 15 sekundi da poitas WO za sledeci polozaj mete), kad se navrsi 3:15 (ja ostavim da tece vreme dalje do 6:30 ---3:15 + 3:15 neko resetuje stopericu i krene nanovo do 3:15 , stvar ukusa), pitas ponovo WO on ti javlja recimo 310 beringa i 3000 metara do mete (iz ovoga mozes zakljuciti donekle i aob jer je ugao pod kojim ti dolazi jako ostar ,a to znas jer se razdaljina brzo smanjuje, al da nastavimo sa nasom pricom) odmah ucrtavas X u centar svoje podmornice ( to radis jer su samo u tome trenutku, u toj tacci koridnate bile te...i to smo sad apslovirali) opet izvlacis ugao prvo sa nule svoga beringa jedan krak, pa onda (360-310=50 stepeni) drugi krak na 50 stepeni levo od svoga pravca kretanja i na toj duzini odredis gde je 3000 metara i udaris oznaku. Ovo je vec 2 opservacija...napredujes.

Opet cekamo da se navrsi vreme od 3min:15 sek od nase zadnje ( 2 opser) opservacije kontakta(ako si radio po mome onda cekas da bude 3:15 + 3:15 =6:30 na stoperici), kada se to vreme navrsi ponovis ono sve kako ide (WO, ucrtas tacku u centar podmornice, vuces ugao spram javljenog beringa i na levom kraku ucrtas javljenu daljinu,po navrsetku vremena ucrtas zadnji put kurs) i konaco dolazimo u zavrsnicu...Ako si sve radio kako sam ti gore objasnio kada budes uzeo "lenjir" iz map toolsa i izmerio razmak od 1-2 ili 2-3 ili 1-3 pokazace ti se kojom je kontak isao brzinom.
Ne razumes zar ne?:opanachke Evo primera...daljina izmedju 1 i 2 tacke je recimo 0.600 metara (brizna 6 cvorova) , daljina izmedju tacke 1 - 3 je recimo 1200 metara (brz. 6 cvorova , delis duzinu jer racunas na tri tacke preskocio si 2).
1-2 daljina 1km znaci kontak ide 10 kts...and so on.

Nadam se da je makar malo jasnije.

A videcemo za neki tutorijal u slikama da nadjemo da vidis kako to rade pro likovi.

Sto se tice merenja brzine ima onaj video tutorijal za OLC GUI i covek ne racuna brzinu samo sa stopericom , nego i nekim alatima koji su tu naknadno modom dodati + objasnjava upotrebu atack diska.

Pozz...i valjda sam bar malo pomogao...I hope so.:cool:

bojan811
30.7.2009, 14:54
Kako sam i obecao...

http://people.freenet.de/latemail/The_Hunt.PDF

Manual za manuelno odredjivanje kursa , brzine mete.

simets
30.7.2009, 15:41
Kako sam i obecao...

http://people.freenet.de/latemail/The_Hunt.PDF

Manual za manuelno odredjivanje kursa , brzine mete.

OMG! :tapsh: E ovo je ono zbog cega je igra apsolutno genijalna!
Respect!

Nego vidim da je za ovu metodu dosta korisno da show contacts on nav map bude ukljucen. Deluje da je dosta teze bez toga. Kako je kod tebe?
Eh da, do kog odstojanja sam otprilike bezbedan da ne budem vidjen dok sam surfaced pod razlicitim vremenskim uslovima?

bojan811
30.7.2009, 16:57
OMG! :tapsh: E ovo je ono zbog cega je igra apsolutno genijalna!
Respect!

Nego vidim da je za ovu metodu dosta korisno da show contacts on nav map bude ukljucen. Deluje da je dosta teze bez toga. Kako je kod tebe?
Eh da, do kog odstojanja sam otprilike bezbedan da ne budem vidjen dok sam surfaced pod razlicitim vremenskim uslovima?

Show contacts nije lose imati al je ovo dosta precizno , omaska u par 10-ina metara (potvrdjeno).
Sto se tice daljine kada je 100% vidljivost bezbedan si od konvoja na oko 12 i vise metara (moje iskustvo) ,a kada je smanjena vidljivost onda tek koliko da ga vidis je safe.Sinoc igram jurim neku dojavu konvoja kod irske, namestam kurs za presretanje, dodjem na lice mesta, zaronim posto je shiti weather vidljivost poor i to.
Oslusnem na hidrofonu , kada ono jak cist zvuk DD-a na 180 stepeni. Podignem periskop kad on od mene na 800 metara i priblizava se. Ispalim torpedo iz zadnje cevi na njega , koji ga promasi.
Namestim kurs koji sece njegov pod nekim ostrim uglom , sacekam da dodje u domet na 10 beringa i ispalim torpedo na njega na daljini od nekih 300 metara i normalno pogodim ga.
U tom opet opet oslusnem na hidrofonu kada opet na 00 beringa zvuk iste jacine (JOS JEDAN DD!!!) koji u onom ludilu od vremena se zakuca u ostatke ovog prethodnog DD-a i potone istoga momenta.

Eto primera iz zivota da cak ni DD sa sonarima and shits ne moze neki puta da te vidi cak i kada si mu ispred nosa.

A jedan put mi se desilo da se skoro ocesem za revenge clas brodom na 150-200 m isto poor vidljivost, al ovoga puta sam bio na P. dubini.

simets
30.7.2009, 17:53
Hmmm, kad kazes 12 metara pretpostavljam da mislis na 12000 metara, jel tako?
Brate, al se tebi desavaju zanimljive stvari :)

bojan811
30.7.2009, 18:31
Ne bih verovao...:D

12m--->12000m moja greska kad brzam.
:kreza:

simets
30.7.2009, 20:21
Nego kad smo kod brzanja, jesi provalio sto onaj lik koji je pravio OLC gui u onom njegovom video tutorialu pravi greske? :) Onu prvu za 180-50=150 je provalio, ali drugu, kad je gadjao tanker pa za range koji je odredio da je 2600 on u TDC ubacuje 1600, nije. I jos kad je omasio (verovatno zbog toga) kaze da je torpedo corak :aplauz:

bojan811
30.7.2009, 20:30
Mislim da gresis...za prvi pogodak tankera.
Torpedo ga je pogodio al ko zna gde i pod kojim uglom.Upamti da svaki ugao veci od 110 i manji od 70 gledajuci na to da je 90stepeni idealo nosi bar po meni 90% sanse da ce biti corak.
To se coveku desilo, bering 300, bow 35 ako se dobro secam, nije bas neka kombinacija.
Da je isao na M upaljac, kontam da se ne bi obrukao.
Al bilo kako bilo jako dobro uradjen tutorijal moras priznati.
Meni preksinoc na 500 metara od mene pod uglom izmedju 85-95 stepeni naidje lagre merchant (mislim nije naisao slucajno nego sam ga docekao :boxing:) i kada sam ispalio salvu od 3 topeda tipa II na dubini od oko 5 metara 2/3 su se upuvala:eek:.E a ugao ko bombona!:n-cc2:
Zamisli sada moje razocarenje kada sam morao da ispalim jos jedan i da ga cekam da potone:nov_mad2:.Cisto rasipanje municije , al jbg desava se sa ukljucenom opcijom za torpedo duds.

simets
30.7.2009, 21:17
Pa dobro, ajde neka bude :p Salim se malo, stvarno je dobar tutorial. Doduse gresku u unosu jeste napravio.
A primecujem da ljudi dosta koriste taj impact upaljac. Zasto? Neka specijalna prednost u odnosu na magnet? Ja nekako uvek vise volim magnetne pa im dubinu postavim na 1.5 ili 2 m ispod keel-a broda. To je palilo u vanilla SH3. Da nije GWX tu nesto promenio?
A sto se tice te teorije o uglu udara, sve je meni to poznato, igram ja SH sa prekidima jos od keca. Jedini razlog sto ovoliko smaram je sto nikada ranije nije bilo ovako realno sa ovoliko modova pa bukvalno svasta novo moram da naucim :to_care:
A tebi svaka cast, ti si mi pomogao da gradivo od dve nedelje savladam u 2 dana :aplauz:

Odoh malo da gledam Das Boot :D

bojan811
31.7.2009, 13:00
Hvala.
Smatram da je izliseno da dozvolim(o) da se sada mucis, kopas sam kad vec ima neko ko je nesto prosao i moze ti pomoci.Kamo srece da je meni neko tako pomogao.

Sto se tice upaljaca, prica je sledeca.
Magnetni upaljaci su bili nepouzdani (ostecenja su nastajala zbog pritiska koji se javljao u podmornici kod porinuca u velike dubine, zbog razmagnetisavanja kobilice broda itd.) pa je cak vrhovna komanda zabranila njihovu upotrebu zbog velike nepouzdanosti.
Tako da je bar kako ja znam u velikom broju slucajeva koriscen I upaljac.
E sada i igra to pokusava da smulira, GWX mod ne toliko koliko NYGM mod u kome I/M switch ni ne radi (kako bi se povecala neizvesnost i simulirala nepouzdanost upaljaca).

Moj recept za dobar izgled :p je sledeci.

Ako mozes da ga presretnes i namestis se na 90step od njega na nekih +-500 metara koristi I upaljac i vodi racuna o dubini gaza.Razlog za to je zato sto I upalajcu treba sto ravnija povrsina da bi se aktivirao.Sto znaci ako budes gadjao u onaj najnizi deo kobilice broda (deo koji je zakrivljen zbog smanjenja otpora broda u vodi) moze da ti se desi kao i meni da se upuvaju i pored 90 stepeni ugla.Po meni 3-5 metara je ok ako je srednji brod, a velike mozes i dublje.
M upaljac mozes koristiti u sivm drugim prilikama kada aob nije tako povoljan.I onaj lik u tutorijalu da nije mudrovao sa I upaljacem potopio bi onaj tanker.

Edit
Otkrio sam razlog promasaja kod lika koji je radio tutorijal.
Ipak je magnetni torpedo i proracuni su mu u redu, medjutim greska je bila u tome sto je koristio M upaljac na 4 metra a dubina gaza je nesto malo preko 5 m .
Tako da se torpedo najverovatnije samo ocesao o najtuplji deo kobilice i nije se aktivirao. Inace i magnetni nekada moze da pukne kao I pistolj.

bojan811
31.7.2009, 13:22
Imam i ja jedno pitanje.
Gledao sam skoro onaj tutorijal gde lik uhvati kontak preko hidrofona i prati ga 4x po 9 minuta iscrta 4 bering linije odredi ugao pomocu nekog pomocnog crteza.Odredi kurs kretanja kontakta, ispali 2 torpeda po nemoguce losem vremenu (vidljivost do 500 metara) i to na daljinu od mozda i vise od 1000m i pogodi.

E sada ja ne trazim da me neko nauci tome, al juce igram i ne mogu nikoga da nadjem a igram bez one opcije za kontakt update...konacno cujem nekog kako mi tek udje u domet , pokusam po tutorijalu ovoga lika da odredim kurs i pravac.Taman kada sam sve odradio i pomislio to je to jbt...ja ga cekam na " bg gazeli" a on na "novosadskoj dugi".Toliko o uglu i racunu.
Ako je ko gledao i ovo zna da ponovi kako valja, neka se javi.

simets
31.7.2009, 14:44
Hmm, gde ima taj tutorial da se pogleda / skine?

Edit: Nema veze, nasao :)

bojan811
31.7.2009, 15:13
Ajd vidi , probaj nesto da navatas u recimo academiji ili misiji nebitno.
Pa da vidimo da nadjemo nacin.
To je jako korisno po losem vremenu i smanjenoj vidljivosti, osim ukoliko nemas opsciju kontakt updates stiklirano.

simets
1.8.2009, 15:53
Hmm imao sam problem po zavrsetku prve patrole karijere :( Ubelezio mi je renown, u captain's logu stoje svi brodovi koje sam potopio, ali mi u karijeri ne upisuje tonnage. I dalje sam posle prve patrole ostao na 0 tonnage sunk, a potopio sam u toj patroli 25000 tona :nov_mad2:
Da li neko ima ideju sta se desilo? Ja pretpostavljam da je u pitanju SH3 Commander posto sam primetio i da datum pocetka patrole nesto nije kako valja (stoji 0/0/0 upisano umesto 02/10/39) :n-cc2:

bojan811
1.8.2009, 18:00
Hoce Comander tako nekada da zeza.
Meni je recimo od skoro promenuo pola naziva na nemacki pola na engleski.
Al ovo sa tonazom je malo ozbiljnije.
Zaista ne znam sta da ti predlozim po tom pitanju.
Osim mozda karijeru od pocetka.:confused:

simets
1.8.2009, 20:03
Hmm, SH3 commander troubleshoot kaze da je to jedan od ozbiljnijih bagova igre (nisu naglasili da li SH ili njihovog moda ;)). Kazu da se to desava ako izvrsis neki upgrade broda pre prve misije i kazu da jednostavno ne treba dirati brod dok ne zavrsis prvu misiju i nema problema.
Eto... i to smo resili (valjda) :alealeee:

bojan811
2.8.2009, 2:06
Bice dobro ako je tako jednostavno.

Evo sad sam zavrsio patrolu.
Jurio neki konvoj.Lose vreme pa ne mogu malo da ih gadjam sa palube.:mad:
Ispucam 2 torpeda u medium tanker za 320 cini mi se renown poena i oba promase.
Posle ga pogodim sa jos 2 i ostade da plovi, a ja morao uteci od pratnje.
Uspeo sam potopiti medium cargo i whale ship.

Sve u svemu zavrsio sam sa oko 26000t , kako sam se nadao i nije nesto al jbg, to je zivot.:dedica:

simets
2.8.2009, 2:40
E, zivota mi, ja nesto i ne volim da naletim na konvoj :) Ludo zvuci, ali kad vidim toliko socnih meta a ja mogu da skembam 1 - 2, eventualno 3 broda ja se skroz smorim, jos posle moram da spasavam zivu glavu (tu mi je posebno interesantna ona fora da se zavucem medju brodove u konvoju i tu da se krijem :)).

Sto se baga tice, sada sam u prvoj patroli nove karijere pa jos ne znam da li to resava. Ako snimis u sred mislije pa posle kad loadujes i kad izaberes snimljenu poziciju, da li ti u onim podacima u savegameu pise sta si do tada u toj patroli potopio? Meni trenutno tamo stoje nule, pa se nadam da je to tako i da ce mi upisati na kraju patrole. A na kraju, ako i ne, upisacu tonazu manuelno u patrol.log (ili bese patrol.cfg). Nece mene glupa masina da nervira :)

Evo i jednog finog linka, pa mi recite impresije (korisnici CLAssemblage ce prepoznati melodiju ;))

http://www.youtube.com/watch?v=0Y9ZQsAgveI

A evo i lirike, tj. reci za datu pesmu:

To their own shore,
Came the world war.
Gleaves and Ingham,
Leading the bury west.

Took the short way in,
The long route back convoy 92.
Bury Gleaves and Ingham leading,
Tankers to the west.
And upon the north atlantic,
Lies the silence of the seas.
On the quietest night in the darkest hour,
The kriegsmarine appear.

Above the surface it seems quiet and calm.
Deep down below the wolfpack lurks.*

To their own shore,
Came the world war.
Gleaves and Ingham,
Leading the bury west.
In their own track,
Came the wolfpack.
Gleaves led the convoy,
Into the hornets nest.

At the crack of dawn the second day,
Bury stands in flames.
Half the convoy sunk or disabled,
Heading back to the shore.
But below the north atlantic,
On the bottom of the sea.
On the second night in the darkest hour,
The kriegsmarine return.

The wolfpack surface for a second time.
To make the convoy face it's fate.

To their own shore,
Came the world war.
Gleaves and the Ingham,
Leading the bury west.
In their own track,
Came the wolfpack.
Gleaves led the convoy,
Into the hornets nest.

Under fire,
Under water.
May 42 when,
Bury did fail the test.
To their own shore,
Came the world war.
Gleaves and the Ingham,
Leading them into death.

569 makes the contact and lead them,
U-94 scores a kill in the dark.
124 sinking 4 in 2 approaches,
406 suffers failure on launch.

406 suffers failure on launch again.

In their own track,
Came the wolfpack.
Gleaves led the convoy,
Into the hornets nest.

To their own shore,
Came the world war.
Gleaves and the Ingham,
Leading the bury west.
In their own track,
Came the wolfpack.
Gleaves led the convoy,
Into the hornets nest.

Under fire,
Under water.
May 42 when,
Bury did fail the test.
To their own shore,
Came the world war.
Gleaves and the Ingham,
Leading them into death.

*Ne znam zasto ali mi je ovo taaaaako dobro!!! Prosto zamisljam vukove kako se sunjaju i krecu na plen! :Battered:

Silent Otto
2.8.2009, 9:47
Konačno upravljiv typ-23 i za GWX3.
Do sada je on bio privilegija isključivo NYGM-a.
30138
Naravno dostupan vam je u kampanji tek krajem rata (1944 god.).
Link za download-http://www.filefront.com/14171521/XXIII_GWX3.7z/

bojan811
2.8.2009, 14:10
E, zivota mi, ja nesto i ne volim da naletim na konvoj :) Ludo zvuci, ali kad vidim toliko socnih meta a ja mogu da skembam 1 - 2, eventualno 3 broda ja se skroz smorim, jos posle moram da spasavam zivu glavu (tu mi je posebno interesantna ona fora da se zavucem medju brodove u konvoju i tu da se krijem :)).

Sto se baga tice, sada sam u prvoj patroli nove karijere pa jos ne znam da li to resava. Ako snimis u sred mislije pa posle kad loadujes i kad izaberes snimljenu poziciju, da li ti u onim podacima u savegameu pise sta si do tada u toj patroli potopio? Meni trenutno tamo stoje nule, pa se nadam da je to tako i da ce mi upisati na kraju patrole. A na kraju, ako i ne, upisacu tonazu manuelno u patrol.log (ili bese patrol.cfg). Nece mene glupa masina da nervira :)

Evo i jednog finog linka, pa mi recite impresije (korisnici CLAssemblage ce prepoznati melodiju ;))

http://www.youtube.com/watch?v=0Y9ZQsAgveI

A evo i lirike, tj. reci za datu pesmu:

To their own shore,
Came the world war.
Gleaves and Ingham,
Leading the bury west.

Took the short way in,
The long route back convoy 92.
Bury Gleaves and Ingham leading,
Tankers to the west.
And upon the north atlantic,
Lies the silence of the seas.
On the quietest night in the darkest hour,
The kriegsmarine appear.

Above the surface it seems quiet and calm.
Deep down below the wolfpack lurks.*

To their own shore,
Came the world war.
Gleaves and Ingham,
Leading the bury west.
In their own track,
Came the wolfpack.
Gleaves led the convoy,
Into the hornets nest.

At the crack of dawn the second day,
Bury stands in flames.
Half the convoy sunk or disabled,
Heading back to the shore.
But below the north atlantic,
On the bottom of the sea.
On the second night in the darkest hour,
The kriegsmarine return.

The wolfpack surface for a second time.
To make the convoy face it's fate.

To their own shore,
Came the world war.
Gleaves and the Ingham,
Leading the bury west.
In their own track,
Came the wolfpack.
Gleaves led the convoy,
Into the hornets nest.

Under fire,
Under water.
May 42 when,
Bury did fail the test.
To their own shore,
Came the world war.
Gleaves and the Ingham,
Leading them into death.

406 suffers failure on launch.

406 suffers failure on launch again.

In their own track,
Came the wolfpack.
Gleaves led the convoy,
Into the hornets nest.

To their own shore,
Came the world war.
Gleaves and the Ingham,
Leading the bury west.
In their own track,
Came the wolfpack.
Gleaves led the convoy,
Into the hornets nest.

Under fire,
Under water.
May 42 when,
Bury did fail the test.
To their own shore,
Came the world war.
Gleaves and the Ingham,
Leading them into death.

*Ne znam zasto ali mi je ovo taaaaako dobro!!! Prosto zamisljam vukove kako se sunjaju i krecu na plen! :Battered:

A de ga nadje....Odlicna stvar.

:nov_guita:nov_guita:nov_guita:nov_guita

Sto se tice konvoja skroz delim tvoje misljenje.Puno cimanja da nesto upucas , a na kraju jos i nemas neku tonazu.
Ja ih jurim samo u nadi da ce medju svim tim sitnim ribama biti i neki kapitalac.

Sto se tice onih nula kod save game-a mislim da i meni tako stoji.Nista ne znas za sigurno dok god ne zavrsis patrolu.Ovo sve je nagadjanje.

bojan811
2.8.2009, 14:21
E sada za ljubitelje (ne)realnog...mozete je imati odmah na pocetku carijere...
S ponosom vam predstavljamo Cudo nemacke Tehnologije...Tajno oruzije III Rajha....
The VIIC/42 BattleSub

http://img7.imageshack.us/img7/5699/50546773.jpg
http://img7.imageshack.us/img7/9796/sw1n.jpg
A naoruzanje...
http://img22.imageshack.us/img22/8613/torpsscreen.jpg
..sa njom i je i Large Convoy mali...:rofl:

Download
http://www.silenthuntermods.com/mods/SH3/SeaWolfU57/SeaWolf-%20Battle%20Sub+Extra%27s%20v2.1.rar

JSGME Ready!

simets
2.8.2009, 14:45
A de ga nadje....Odlicna stvar.

:nov_guita:nov_guita:nov_guita:nov_guita

Sto se tice konvoja skroz delim tvoje misljenje.Puno cimanja da nesto upucas , a na kraju jos i nemas neku tonazu.
Ja ih jurim samo u nadi da ce medju svim tim sitnim ribama biti i neki kapitalac.

Sto se tice onih nula kod save game-a mislim da i meni tako stoji.Nista ne znas za sigurno dok god ne zavrsis patrolu.Ovo sve je nagadjanje.

Pa izuzetno mi se svidela pesma u meniju SH3 sa CLAssemblage modom (tj. ova gorenavedena) pa sam ukucao reci u guglu i nasao izvodjaca. Posle je bilo lako na youtubeu ;)

Evo jos jedne dobre koju svi znamo :alealeee:

http://www.youtube.com/watch?v=pddW-HeHAwo

Necu vise da idem u offtopic, mada je ovo relativno blagi

bojan811
3.8.2009, 13:03
A sad pogledajte kako to izgleda u ACM GUI-ju:
Atack periskop-30076
Opservacioni periskop-30074
TDC-30075 u kome više nema Atack mape putem koje se vizuelno mogao odrediti Grad torpeda a sada se to mora raditi isključivo na osnovu iskustva.
Plus što ovo ukidanje Atack mape-svojevrsnog spoljašnjeg pogleda, još više doprinosi klaustofobičnom utisku koji vlada na svakoj podmornici.

Realnije od ovoga može biti samo boravak na stvarnom U-boatu.
Ako vam se sviđa evo link za download:http://www.bts-mods.com/?page=sh3user=mikhayl
E resio sam da nauci ovo kako treba.
Pokusao sam sam da provalim ovo koristeci OLC-oc tutorijal za onaj dodatak na optici.E sada donekle sam provalio al sada imam par pitanja.

Ako ne zumiram ili zumiram u metu koji granicnik koristim tj. spram cega ravnam dobijene podatke.
I one I I I I I >>>>jel se racunaju po 2 ili ?
Podatke uzimas sa opservacionim ili atack periskopom?
Kako da odredis brzinu kontakta na osnovu tih alata? Da li je to uopste moguce u ovom modu kao u OLC-u?
Pokusao sam onu varijantu sa stopericom i prolaskom kontakta kroz nulu al mu je trebalo 2min i 40 sek >>>180 sek? Jel to sada vrednost koju bi trebao da namestim sa duzinom broda pa da spram necega odredim brzinu.
Pimetio sam nekakvu crvenu crticu na onom disku jel ona ima neku ulogu?
Ajd ako ti nije frka objasni mi , ako jeste uputi me na nesto sto bi mi pomoglo.
:ciao:

simets
3.8.2009, 14:51
Ja vec 5-6 dana koristim ovo i slazem se da realnije ne moze. Pokusacu da odgovorim na ono sto znam a za ostalo ce vec Otto odgovoriti :D

Ako ne zumiram ili zumiram u metu koji granicnik koristim tj. spram cega ravnam dobijene podatke.

Za ovo znam da je sve kao u OLC kada zumiras (i nema potrebe da dupliras mast height posebno ako koristis i ACM reloaded (to mislim da treba obavezno instalirati)), za odzumirano i mene interesuje da li je kao u olc (mada nigde nisam primetio onaj donji scratch mark).

Kako da odredis brzinu kontakta na osnovu tih alata? Da li je to uopste moguce u ovom modu kao u OLC-u?
Pokusao sam onu varijantu sa stopericom i prolaskom kontakta kroz nulu al mu je trebalo 2min i 40 sek >>>180 sek? Jel to sada vrednost koju bi trebao da namestim sa duzinom broda pa da spram necega odredim brzinu.

Uhh, ne znam na sta mislis sa I I I I... ako mislis na one oznake koje brojis za range i aob onda da, jesu po 2.
Podaci se uzimaju naravno sa attack periskopom.
Odredjuje se brzina sasvim normalno metodom po OLCu i tome ti i sluzi ta crvena oznaka koju si primetio, odatle citas brzinu (zamenjuje gornji scratchmark), dakle tu vrednost nadjes na gornjoj skali rotirajuceg brojcanika, prevuces je na duzinu broda i crvena linija ti pokazuje brzinu na donjoj skali. (a ako je tom brodu trebalo 3 minuta da predje svoju duzinu onda mozes i da zamislis kojom se brzinom kretao, ako mu je duzina npr bila 100m, onda mu je brzina nesto vise od pola metra u sekundi sto mu dodje oko 1 cvor)

Ako negde gresim ispravite me i naravno, i mene zanima sta sa odzumiranim periskopom...

Silent Otto
3.8.2009, 17:31
E resio sam da nauci ovo kako treba.
Pokusao sam sam da provalim ovo koristeci OLC-oc tutorijal za onaj dodatak na optici.E sada donekle sam provalio al sada imam par pitanja.

Ajd ako ti nije frka objasni mi , ako jeste uputi me na nesto sto bi mi pomoglo.
:ciao:

Ja vec 5-6 dana koristim ovo i slazem se da realnije ne moze. Pokusacu da odgovorim na ono sto znam a za ostalo ce vec Otto odgovoriti :D

Za ovo znam da je sve kao u OLC kada zumiras (i nema potrebe da dupliras mast height posebno ako koristis i ACM reloaded (to mislim da treba obavezno instalirati)), za odzumirano i mene interesuje da li je kao u olc (mada nigde nisam primetio onaj donji scratch mark).

Uhh, ne znam na sta mislis sa I I I I... ako mislis na one oznake koje brojis za range i aob onda da, jesu po 2.
Podaci se uzimaju naravno sa attack periskopom.
Odredjuje se brzina sasvim normalno metodom po OLCu i tome ti i sluzi ta crvena oznaka koju si primetio, odatle citas brzinu (zamenjuje gornji scratchmark), dakle tu vrednost nadjes na gornjoj skali rotirajuceg brojcanika, prevuces je na duzinu broda i crvena linija ti pokazuje brzinu na donjoj skali. (a ako je tom brodu trebalo 3 minuta da predje svoju duzinu onda mozes i da zamislis kojom se brzinom kretao, ako mu je duzina npr bila 100m, onda mu je brzina nesto vise od pola metra u sekundi sto mu dodje oko 1 cvor)

Ako negde gresim ispravite me i naravno, i mene zanima sta sa odzumiranim periskopom...

Kao prvo nije obavezno korištenje dodatka ACM Reloaded ali može, ja lično koristim ACM Reloaded NPMV (No Precise Markings Version) jer je istorijsko-tehnički korektniji.
Kao drugo 2 min. i 40 sek. nije 180 sek. tj. 3 min. već 160 sekundi (60+60+40).
Dakle ako je brod dužine 100m / 160sek.=0,625 * 2 =1,25 knots
Očigledna je greška u prethodnom računu od četvrt nautičke milje(1NM=1852m/4=463m)
Moja vam je preporuka da računanje brzine radite peške i da se ne uzdate previše u dato grafičko rešenje jer se lako potkrade greška.
Sve ostalo je Simets već objasnio.
30148

bojan811
3.8.2009, 19:24
E hvala vam drugari za ovo.

E sada ako moze link za taj reloaded sa svim tim oznakama iako nisu istorijski korektne (pa cu vec sam da odlucim).
:aplauz::ciao:

Sorry za ono 180 my bad.Zurba , zurba , zurba....

E ako moze Otto da pojasni jos samo sta se gleda kod odzumiranog periskopa?
Sta ako ne mogu da vidim kako treba sa zumom pa moram da ozumiram?
Ajd ako znas reci nam jos to i dajte taj link za reloaded pa da vezbam.
:icon_stud

Silent Otto
3.8.2009, 19:37
Link za ACM Reloaded-http://www.filefront.com/14123649/ACM%20Reloaded.zip
Za sve proračune u njemu koristi isključivo 6X zoom.
Ne možeš da vidiš jedino AOB zbog blizine a ti ga onda postavi na 90 stepeni i nećeš mnogo pogrešiti.

bojan811
3.8.2009, 19:56
Gracie...
Downloading...:qliranje:

simets
3.8.2009, 21:12
Link za ACM Reloaded-http://www.filefront.com/14123649/ACM%20Reloaded.zip
Za sve proračune u njemu koristi isključivo 6X zoom.
Ne možeš da vidiš jedino AOB zbog blizine a ti ga onda postavi na 90 stepeni i nećeš mnogo pogrešiti.

Meni je ovaj acm (+reloaded) GUI genijalan, ne mogu da poverujem da sam nekad igrao vanilla SH3 :n_klanja:

A sto se tice aob kada je toliko blizu da ne mozes tockicem da ga odredis, uvek postoji i odokativna metoda naravno ;) Tako smo u vanilla i radili tako da imamo i iskustva :dedica:

bojan811
3.8.2009, 21:14
Da li je i vama pogled kroz presikope drugaciji u smislu da je boja drugacija.
Ob periskop kao da je zuci a ovaj atack kao da ima malo crvene pozadine.
Mozda je do mene i mojih modova.
Mada i simets koristi CLA mod zar ne?
Radim sad disejblovanje svih modova pa cu ponovo da aktiviram da vidim sta ce da se desi.
Da idem prvo Cla pa onda ACM?
Posto mi Cla brise od ACM-a neki camera file i jos neki(nisam mu upamtio ime).

Sta uopste znaci taj kamera fajl? Vidim da ga na subsima dosta pominju u prliogu sa ACM-om.

simets
3.8.2009, 21:23
Da li je i vama pogled kroz presikope drugaciji u smislu da je boja drugacija.
Ob periskop kao da je zuci a ovaj atack kao da ima malo crvene pozadine.
Mozda je do mene i mojih modova.
Mada i simets koristi CLA mod zar ne?
Radim sad disejblovanje svih modova pa cu ponovo da aktiviram da vidim sta ce da se desi.
Da idem prvo Cla pa onda ACM?
Posto mi Cla brise od ACM-a neki camera file i jos neki(nisam mu upamtio ime).

Sta uopste znaci taj kamera fajl? Vidim da ga na subsima dosta pominju u prliogu sa ACM-om.

Ja generalno prvo instaliram CLA, ACM, ACM dark, ACM reloaded, Thomsen's sound and ship. Skontao sam da mi je to najbolji raspored za ono sto hocu :)
A periskopi su preko dana normalni cini mi se dok nocu postaju takvi, to je ja mislim namerno uradjeno, valjda su tako i izgledali a i lik je pokusavao da stvori utisak da gledas kroz njega, a ne da gledas njega (na periskop mislim)

bojan811
3.8.2009, 21:26
Nisam pokusavao ici u patrolu sa ovim modom.
Igram academiju torpedo trening da se malo familijarizujem sa ovim svim.
Videcu sta se desava sada nakon reinstala.Pa cu da postujem slike. Cisto da vidite pa da mi kazete sta vi mislite.

simets
3.8.2009, 21:30
Pa kazem ti, i kod mene jesu takvi nocu, sa tom npr crvenom pozadinom na attack periskopu...

bojan811
3.8.2009, 22:29
http://img15.imageshack.us/img15/8780/per1x.jpgBez obzira...:kreza: evo mojih pa samo da potvrdimo.http://img182.imageshack.us/img182/8716/per3.jpg

http://img15.imageshack.us/img15/6486/screenshot128mpy.jpghttp://img12.imageshack.us/img12/5944/per2g.jpgTo je znaci taj utisak gledanja kroz periskop.
Not bad not bad at all!
:to_care:
http://img15.imageshack.us/img15/8780/per1x.jpg%20http://img15.imageshack.us/img15/6486/screenshot128mpy.jpg%20http://img12.imageshack.us/img12/5944/per2g.jpg%20http://img182.imageshack.us/img182/8716/per3.jpg

Silent Otto
3.8.2009, 22:47
To je kod svih tako jer je takav filter korišten.
U međuvremenu sam postavio novu verziju "ACM Reloaded NPMV"-radi se o veoma maloj korekciji, naime vratio sam da osnovne končanice atack periskopa budu fosforno zelene i tako jasno vidljive u mračnim noćima.
Link za download-http://www.filefront.com/14186551/ACM-Reloaded-NPMV.7z/

bojan811
4.8.2009, 0:56
To je kod svih tako jer je takav filter korišten.
U međuvremenu sam postavio novu verziju "ACM Reloaded NPMV"-radi se o veoma maloj korekciji, naime vratio sam da osnovne končanice atack periskopa budu fosforno zelene i tako jasno vidljive u mračnim noćima.
Link za download-http://www.filefront.com/14186551/ACM-Reloaded-NPMV.7z/
Lisce jedan pa ne falis se da znas da modiras ili makar da edituje modirano.
:dedica:
Mogao bi to podeliti sa drugarima.:icon_stud:aplauz:Ne bi mi bilo s gorega da i sam nesto naucim.

Imam jednu nedoumicu...http://img195.imageshack.us/img195/2365/problemffo.th.jpg (http://img195.imageshack.us/i/problemffo.jpg/) na prilozenoj slici sam pratio neki brod i sada kada sam hteo da ocitam aob.Vrednost horizontalne linije je bila trideset a na slici se vidi da 30 prelazi ovu saklu od 90 stepeni.
Pitanje je kako sada da se odredi Aob?Da li sam ja nesto pogresio?
I drugo pitanje u vezi sa odredjivanjem brzine.Kada ga ispratim stopericom da li mogu da koristim kao "formulu" sledeci obrazac duzina borda : protekom vremena na stoperici , pa dobijeni rezultat X 2 da se dobije priblizna vrednost brzine u cvorovima.

Ovo manuelno gadjanje i nije tako lako kao sto se cini.
Treba zaista puno i vezbe i znanja.Sada sam se ispucao na brod ko blesav, bas zbog toga faking AOB-a kada nisam znao kao da odredim vrednost.
Hvala vam unapred

=FI=Ghost
4.8.2009, 10:17
Imam jednu nedoumicu...http://img195.imageshack.us/img195/2365/problemffo.th.jpg (http://http://img195.imageshack.us/img195/2365/problemffo.th.jpg) na prilozenoj slici sam pratio neki brod i sada kada sam hteo da ocitam aob.Vrednost horizontalne linije je bila trideset a na slici se vidi da 30 prelazi ovu saklu od 90 stepeni.
Pitanje je kako sada da se odredi Aob?Da li sam ja nesto pogresio?
I drugo pitanje u vezi sa odredjivanjem brzine.Kada ga ispratim stopericom da li mogu da koristim kao "formulu" sledeci obrazac duzina borda : protekom vremena na stoperici , pa dobijeni rezultat X 2 da se dobije priblizna vrednost brzine u cvorovima.

Ovo manuelno gadjanje i nije tako lako kao sto se cini.
Treba zaista puno i vezbe i znanja.Sada sam se ispucao na brod ko blesav, bas zbog toga faking AOB-a kada nisam znao kao da odredim vrednost.
Hvala vam unapred

Ako si, prilikom računanja, sve ispravno odradio onda nije problem u tvom računanju nego u tome da određeni broj brodova u "Manualu" ima pogrešno napisane mere (dužina, visina jarbola, gaz). Zbog toga dolazi do ovakvih stvari. Izašao je, naravno, mod koji ispravlja te mere (za GWX 3.0 zajedno sa buoyancy modom) a možeš ga skinuti ovde: http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=153937

simets
4.8.2009, 12:18
Hmmm, sto se teorije potapanja brodova tice ja bih imao jedno pitanje / opservaciju. Isprobavao sam razne tacke na brodovima gde bi trebalo gadjati i primetio sam da je cesto izuzetno dobra stvar pogoditi brod skroz napred, dakle na pramcu. Vremenom mu pramac tone sve dublje i dublje i do sada mi se nije desilo da ne potone.
Pretpostavljam da to ima neke veze sa tim da brod kako ide unapred prosto zgrce vodu u sebe, zahvata kao loncetom :D
Dakle po mojoj nekoj logici, ako brod ide odredjenom brzinom, mnogo ce vise vode ulaziti u njega ako je rupa napred, a manje ako je nazad. (na kraju krajeva, da li je neko pokusao da zahvati vodu iz reke provlaceci kofu kroz vodu naopacke :rolleyes:)

Ne znam, meni sve ovo nekako ima logike. E sad, da li je tako i u real lifeu ili je to samo ovde u SH3, ne znam, ali ne vidim sto ne bi bilo.

Sta vi ljudi mislite o ovome?

bojan811
4.8.2009, 13:30
Ako si, prilikom računanja, sve ispravno odradio onda nije problem u tvom računanju nego u tome da određeni broj brodova u "Manualu" ima pogrešno napisane mere (dužina, visina jarbola, gaz). Zbog toga dolazi do ovakvih stvari. Izašao je, naravno, mod koji ispravlja te mere (za GWX 3.0 zajedno sa buoyancy modom) a možeš ga skinuti ovde: http://www.subsim.com/radioroom/showthread.php?t=153937

E hvala za ovo imam ga vec skinutog, al nisam koristio jer nisam imao potrebu.

Hoces mi reci da vrednost AoB-a kada se racuna uvek mora doci do 90 stepeni na onom prstenu ,a cim je vise ne valja?To mi ima logike donekle, al posto sam do juce igrao na auto t., znam da AoB moze biti i veci od 90 stepeni (ide do 180).
Pitanje je kako dobiti tu vrednost?

I Jos jedno Buoyancy mod mu radi sta?

Hvala i pozz

bojan811
4.8.2009, 13:34
Hmmm, sto se teorije potapanja brodova tice ja bih imao jedno pitanje / opservaciju. Isprobavao sam razne tacke na brodovima gde bi trebalo gadjati i primetio sam da je cesto izuzetno dobra stvar pogoditi brod skroz napred, dakle na pramcu. Vremenom mu pramac tone sve dublje i dublje i do sada mi se nije desilo da ne potone.
Pretpostavljam da to ima neke veze sa tim da brod kako ide unapred prosto zgrce vodu u sebe, zahvata kao loncetom :D
Dakle po mojoj nekoj logici, ako brod ide odredjenom brzinom, mnogo ce vise vode ulaziti u njega ako je rupa napred, a manje ako je nazad. (na kraju krajeva, da li je neko pokusao da zahvati vodu iz reke provlaceci kofu kroz vodu naopacke :rolleyes:)

Ne znam, meni sve ovo nekako ima logike. E sad, da li je tako i u real lifeu ili je to samo ovde u SH3, ne znam, ali ne vidim sto ne bi bilo.

Sta vi ljudi mislite o ovome?
Ok je logika.One zone broda o kojima je bilo reci su za Critical hits (brze potapanje broda ili momentalno unistenje), a ovako on samo tone.E sada on se puni vodom gde god da ga probusis mada nekada i ne potone.Moj predlog je da ako ti tako ide dobro , cepaj tako pa javi ako uspes da potopis i nesto vece od brodova sa mozda jednim torpedom u pramac.Prati vreme na stopeicu pa javi.

E da i kada samo kod stoperice od kada sam instalirao ovaj ACM nemam onu pomocnu stopericu, a to me smara do j`ja.Moze li se to vratiti editovanjm nekog fajla?
Gracie

=FI=Ghost
4.8.2009, 14:51
E hvala za ovo imam ga vec skinutog, al nisam koristio jer nisam imao potrebu.

Hoces mi reci da vrednost AoB-a kada se racuna uvek mora doci do 90 stepeni na onom prstenu ,a cim je vise ne valja?To mi ima logike donekle, al posto sam do juce igrao na auto t., znam da AoB moze biti i veci od 90 stepeni (ide do 180).
Pitanje je kako dobiti tu vrednost?

I Jos jedno Buoyancy mod mu radi sta?

Hvala i pozz

Da, uvek mora doći do 90 stepeni na prstenu a iznos AOB-a može biti i veći od 90 kada ga unosiš, a evo kako i zašto: kada praviš opservacije i računaš AOB za neku metu, ti brojiš vertikalne podeoke na horizontalnoj liniji periskopa od centra broda do pramca i dobiješ neki broj, zatim to očitaš na prstenu i dobiješ, recimo, 65 stepeni. E sad, fora je u tome da moraš obratiti pažnju na položaj broda, ako isti ide prema tebi onda je to pravi AOB koji unosiš u "kompjuter"; ako pak brod ide OD tebe, onda taj broj oduzmeš od 180 (u ovom slučaju 180 - 65 i dobiješ pravi AOB - 115) koji zatim unosiš u "kompjuter", pazeći naravno da li je leva ili desna strana u pitanju.

Buoyancy mod menja gaz brodova i ponašanje brodova na vodi, pa samim tim i visinu koju vidiš prilikom računanja. Iako postoji dosta polemike oko tog moda čini se kako prevaguju oni koji ga smatraju za "must have" budući da, po njihovim rečima, daje veću dozu realnosti.

bojan811
4.8.2009, 15:41
Hvala za iscrpan odgovor.
Ja vec koristim thompsens ship`s mod.
Koji onemogucava brodovaima , narocito DD da onako naglo ubrzavaju i usporavaju.Ne znam da li si probao isti al sa njime DD od 4-7 kts ubrzava za nekih 10-ak sekundi , a bez moda u istom intervalu od 4-15 kts-a.

Kazi mi da li ima nekih prepreka da koristim isti u kombinaciji sa ovim?

Edit:

Dobio sam upravo odgovor na subs f. Ne moze...:paranoia:

Valjda ce ovaj mod popraviti te za`ebancije oko masta i drafta.

E desava mi se od skoro da mi je pola teksta na nemackom pola na engleskom u igri , a u opcijama sam otkacio engleski tekst a nem glasove.

Npr. u crew menadzmetu u carrer modu umesto bride pishe brucke , flak gun neki nemacki naziv , svi nazivi delova podmornice su izmenjeni na nemacki jezik.
Kada igram vezbe u akademiji tekst i objasnjenja su na engleskom a ono back --- next ---je ono kao zurik i nemacki naziv za "sledeci".

Ima li ko ideju sta se to desilo?To mi je pocelo od kada sam u carrer modu editovao posadu preko SH3 commandera 3.2
Od tada sam to primetio 1 put.

simets
6.8.2009, 16:41
Potopljen u 3 patroli :n-hang:

Naisao sam na task force ili konvoj ili sta je vec koji se sastojao od tri capital shipa (10k tona svaki) i 2 destroyera. Potopio sam jedan capital ship ali su me destroyeri posle toga ispingovali i pronasli. Moguce je da sam pogresio sto nisam odmah spustio periskop nego sam cekao da vidim pogotke?
Jel ima neko tipove ili postoji neki guide za prezivljavanje close encountera sa destroyerima?
Takodje, kako da odredim prioritet za popravku kada floodujem? One ikonice mi nisu bas najjasnije.

U svakom slucaju, aj jovo na novo, karijera od pocetka :(

=FI=Ghost
6.8.2009, 17:26
Potopljen u 3 patroli :n-hang:

Naisao sam na task force ili konvoj ili sta je vec koji se sastojao od tri capital shipa (10k tona svaki) i 2 destroyera. Potopio sam jedan capital ship ali su me destroyeri posle toga ispingovali i pronasli. Moguce je da sam pogresio sto nisam odmah spustio periskop nego sam cekao da vidim pogotke?
Jel ima neko tipove ili postoji neki guide za prezivljavanje close encountera sa destroyerima?
Takodje, kako da odredim prioritet za popravku kada floodujem? One ikonice mi nisu bas najjasnije.

U svakom slucaju, aj jovo na novo, karijera od pocetka :(

Ne samo da si pogrešio što nisi spustio periskop odmah po ispaljivanju nego si debelo pogrešio što nisi odmah išao na dive. U takvim situacijama, čim ispališ torpedo beži što dublje (a ako pogodiš što god čuće se).

Što se tiče preživljavanja, idi što dublje (možeš i na crveno ako koristiš opciju za randomizovanje maksimalne dubine) i onda se utišaš i staviš na silent running i polako ideš sa mesta događanja. Mene su jednom pratili oko 40 minuta ali čitao sam da mogu da te prate i mnogo duže. Jedna od opcija za izbegavanje dubinskih jeste i da ideš na one "emergency maneuvers" u trenutku kada ti onaj sa hidrofona javi da su bombe u vodi. Fora je u tome da dok čuješ "pinganje" on te traži i tada treba da budeš miran i tih; kada pak počne sa bacanjem bombi onda imaš malo vremena da naglo promeniš kurs, ili malo da ubrzaš i odmakneš..

Silent Otto
6.8.2009, 20:58
Najduža neprekidna potera "pasa goniča" za nekom podmornicom u 2.sv. ratu trajala je verovali ili ne 31 sat. Kako je bilo njenoj posadi možete zamisliti kad se mi, u takvoj situaciji, smorimo već posle sat ili dva.
Ja sam jednom bio u sličnoj situaciji skoro pred francuskom obalom (Biskajski zaliv-1942 god, već 2,5 god. na moru) kad me nagaziše 3 engleska razarača.
Ne znam tačno koliko duuugo su me lovili, možda 2-3 sata ali znam da sam ja za to vreme izgrizo sve svoje nokte, išao par puta da se umijem hladnom vodom, naglas ih psovao-što inače u životu veoma retko činim-svaki put kad me iznova pinguju sve pokušavajući da spasem svoju elitnu posadu.
Oni lagano lome deo po deo moju 7C-Kraken podmornicu a ja očajnički i što brže popravljam sve što mogu i što kaže FI lagano klizim u crveno.
Na kraju sam se nekako izvukao, ako me pitate kako ne znam šta da vam kažem sem da sam se kretao čas maksimalnom čas tihom brzinom po nekoj vrsti "S" putanje uporno nastojeći da ih držim na pramcu ili na krmi i na kraju sam se lagano odvojio i udaljio u pravcu francuske obale.
Za sve godine igranja ove igre taj lov mi je ostao u najživljem sećanju do današnjeg dana.