PDA

Prikaži potpunu verziju : dilema Soni HC37 ili Canon mvx300


macisr
18.5.2007, 16:01
ljudi pomagajte resio sam kupiti DV kamkorder po ceo dan sam na netu u nameri da se odlucim koji da kupim??? Sony HC37 0,8 mp senzor 1/6" 40x opticki zum, ili Canon 1,33 mp senzor 1/4,5" 18x opticki zum? Koja je razlika u snimanju tj kvalitetu snimljenog materijala? Svi hvale Sony, a o Canonu skoro da i nema misljenja, potrebna mi je ostra i kvalitetna slika

VLADA.R.
24.5.2007, 14:47
Obe kamere su namenjene za "kucni video", tako da koju god da uzmes neces pogresiti. Canon ce ti u ovom slucaju praviti nesto bolje slike (fotografije) od Sony-a ali to i onako nije vazno jer su te slike losije od slika sa dig. aparata i nisu bas za izradu. Sto se tice kvaliteta snimka, verujem da razlike nema. Oba proizvodjaca su rame uz rame. Kupi onu koja ti bolje lezi u ruci. Konkretno ja imam canon mvx450.

LoneWolf
25.5.2007, 19:56
Nisam siguran da Cannon istinito deklarise robu sa 1.33 mpx,jer vecina "kucnih" kamera je po 0.8 mpx.
Licno,predlazem SONY zbog renomea koji uziva kao proizvodjac audio video tehnike,a Cannon tek eksperimentise sa kamkorderima.
Takodje,jos jedan razlog ZA SONY je zoom faktor (sa 40 x zumom i dobrim stativom mozes da snimas zaista udaljene predmete,plasljive zivotinje ili zgradu na drugom kraju naselja) :cool:

VLADA.R.
26.5.2007, 0:08
Sa stativom da, ali bez stativa sa zumom 40x kroz objektiv neces znati ni sta vidis jel je podrhtavanje slike veliko. E sad ti teba da odlucis treba li ti toliki zum, velicina ccd chipa je na strani canona, a i pikselaza. Dal je istinita u to ne ulazim, ali ona nema toliko uticaja na kvalitet snimka, vec kao za slikanje... I nemoj se zamarati sa karektiristikama, jer sve rade svoj posao. Jedan kolega ima Panasonic, drugi Sony, ja Canon, razlike nema. Koje su cene tog Sony-a i Canon-a?