PDA

Prikaži potpunu verziju : IM klijenti - koji i zašto?


Gale
30.12.2005, 17:48
Jednostavno pitanje: koji Instant Messenger klijent koristite i zasto. Ja, konkretno, visim na trillianu, jer su mi svi prijatelji nakaceni ili na icq ili na msn. U poslednje vreme palim i Google Talk, uglavnom pod Olujinim pritiskom, a i svidja mi se sveden interfejs.

Elem, vasa iskustva - ICQ, MSN, YAHOO, neki JABBER klijent, AIM, Trillian, Miranda, Gaim, nesto trece?

Johny Atos
30.12.2005, 17:58
Yahoo, ne znam zashto sam ga josh davno skinuo i ponekad ga koristim. Probao MSN i neshto mi se ne svidja, ni ICQ. A trilllian mi je totalno bio konfuzan.
I tako.. :)

SuperG
30.12.2005, 18:26
Pre sam koristio ICQ, ali kada sam video sta sve pruza MSN... :worshippy

Suicide samurai
30.12.2005, 18:31
pre sam koristio yahoo, ali kad sam video sta sve pruza trilian :worshippy

salu na stranu, jeste da nema radio, ali zato Yahoo, MSN, ICQ, mIRC, AIM (sta god to bilo :icon_mrgr ), definitivno je bolji nego YM. A ovako i ne moram da drzim YM, ICQ I MSN :icon_mrgr

SuperG
30.12.2005, 18:37
pre sam koristio yahoo, ali kad sam video sta sve pruza trilian :worshippy

salu na stranu, jeste da nema radio, ali zato Yahoo, MSN, ICQ, mIRC, AIM (sta god to bilo :icon_mrgr ), definitivno je bolji nego YM. A ovako i ne moram da drzim YM, ICQ I MSN :icon_mrgr

Kako to mIRC? :rolleyes:

diablo_
30.12.2005, 19:13
Dok vi glasate za pojedinacne IM/servise ja sam izabrao gaim koji podrzave sve pomenute :P

VojaM
30.12.2005, 19:15
Kako to mIRC? :rolleyes:
Misli na IRC.
mIRC je program koji podržava protokol za chat zvani IRC.

Izgleda čudno, ali Trillian ima plagin i za to.

SuperG
30.12.2005, 19:17
Misli na IRC.
mIRC je program koji podržava protokol za chat zvani IRC.

Izgleda čudno, ali Trillian ima plagin i za to.

Kome ti to objasnjavas sta je mIRC?

VojaM
30.12.2005, 19:23
Kome ti to objasnjavas sta je mIRC?
Pa... svima pomalo.
Zar se nisi ti čudio "kako to mIRC"?

Patton
30.12.2005, 19:40
Koristim Mirandu, a od pluginova na njoj koristim: icq, msn, yahoo, irc, jabber, vremenska prognoza, gmail i yahoo mail. Dopada mi se zato sto je open source i zato sto je puna interesantnih pluginova i dodataka.

Pantelija
30.12.2005, 20:13
Ne koristim ni jedan iako imam Mirandu instaliranu pa sam za nju glasao, jer imam sa svojim prijateljima za te potrebe nas tajni forum i irc sobu:icon_cool

Nerazum pojednine osobe sto imaju po par kontakata, ja koristim Yahoo mail za sve sem za prijatelje koji imaju moj mail od mog ISP-a a tu su i gore pomenute nase komunikacione strukture :)

urke
30.12.2005, 21:32
Na poslu koristim Mirandu sa ICQ i jabber protokolom, plus GMail checker za proveru četiri mail naloga. Kod kuće koristim GAIM, ali da postoji native Miranda za Linux, koristio bih nju.

btw, Trilian u onoj besplatnoj verziji ima samo ICQ protokol (valjda) a u onoj „plaćenićkoj“ i ostalo. Samo, Vojo, rekli smo „Pazi da je legalno!“ ;)

chux
31.12.2005, 1:55
taj ko proba www.qip.ru nema sanse da se skine s njega! vazi samo za icq usere!

Reloader
31.12.2005, 10:58
ICQ, *ebem li ga zasto... valjda ga najveci broj ljudi koristi...

zvucnjak
6.7.2009, 16:42
Trillian, samo zato sto u jednom objedinjuje MSN, Yahoo mess. i ICQ, a sve to koristim... (plus naravno Skype)

urke
6.7.2009, 16:46
Е, ово се зове васкрсење! :d

Eni
6.7.2009, 16:47
Heh, gde nađe ovu temu od pre 4 godine :D

Možda bi modovi mogli da je preprave da uključe nove programe i protokole...

A M G
6.7.2009, 16:56
Ju, nisam ni video da ova tema postoji! :)
Od pre desetak dana koristim Digsby (http://www.digsby.com/?utm_campaign=new_n&utm_content=new&utm_medium=new&utm_source=new), jedno lepo all in one resenje. Objedinjuje IM, e-mail i razne drustvene mreze (MySpace, Facebook) koje ne koristim, ali treba spomenuti da postoji i ta mogucnost, jer ima ljudi koji to koriste.
Pre njega sam pokusao da koristim Pidgin, ali se nismo najbolje slagali, pa mi je Digsby legao k'o kec na desetku! :D
Preporucujem da ga probate! :ciao:

Ninoslav
6.7.2009, 17:51
Trillian Astra, ima sve sto mi treba, na jednom mestu.

Podesio sam ga za MSN, AOL, ICQ, GTalk, Yahoo, Facebook & MySpace... Pored toga, ima jos i Tweeter, Bonjour, Jabber, Skype...

Sad chatujem sa svima preko toga, cak su ubacili podrsku i za facebook chat, pa ne moram da se bakcem sa onim browser chatom koji se zaglupljuje!

Topla preporuka! :tapsh:

Inace, od skora je free za probu: http://www.trillian.im/download/

Ja imam Pro licencu ipak, vredi svaki cent :alealeee:

Narocito mi se svidja sto kad stavim neki status, ili odem u away, to prikaze na svim servisima koje koristim...

Evo kako izgleda:

http://i40.tinypic.com/15o79sh.jpg

Ketchua
6.7.2009, 19:19
Ma, bre, Pidž FTW! Ima sve što i ostali (sem soc net chata), a džaba je.:D A i nije bloat, što je ogroman plus.

icemama
6.7.2009, 19:21
Nervira me kod tog digsby-ja to sto ima samo Away i Available, a ima da se kreira novi Status ali kad kreiram busy moram i ad napisem nesto za onu statusnu poruku ili ako neupisem nista onda mi bude status busy i poruka je busy sto me nervira, sto znaci da moram da upisem nesto, imali li neki addon za te statuse?? I jos posle nema opcija da npr. za Busy podesavam kada ce notifikacije da se pojavljuju nego samo za Away.

Iris
6.7.2009, 20:42
Možda bi modovi mogli da je preprave da uključe nove programe i protokole...

Na žalost ne, parametri glasanja izgleda da ne mogu da se menjaju.

urke
6.7.2009, 21:37
Na žalost ne, parametri glasanja izgleda da ne mogu da se menjaju.

Ма све може ;) Додадох Дигзбија и промених Гаим у Пиџн.

PsyDuck
6.7.2009, 22:13
MSN [od skora preimenovan u 'Live',u budućnosti verovatno poznat i kao 'bing']...
zašto? pa većina ljudi oko mene koristi isti...!

pre sam koristio ICQ i zapravo se ne sećam momenta kako i kada sam se prebacio na MSN!!!

zvucnjak
6.7.2009, 22:20
Heh, gde nađe ovu temu od pre 4 godine :D


ma pretrazivao nesto u vezi IM klijenata pa naletoh slucajno :)

(... ili "naleteh"? ...)

NIx Car
6.7.2009, 22:40
msn posto su svi moji frendovi na msn-u. Mada imam i yahoo

doctor
6.7.2009, 23:29
MSN ali ne znam shto :D Valjda zato sto ga vecina mojih poznanika ima... kao i face...
EDIT: Face ne kao IM program nego kao fenomen :)

Beagle
6.7.2009, 23:31
Ма све може ;) Додадох Дигзбија и промених Гаим у Пиџн.

Ubaci i kopete, sigurno da je ravnopravan golubu ;)

ja sam koristio kopete dugo, i program je sve bolji i bolji. Sada podrzava i integraciju sa facebook-om (slichno Trillianu), ali.... Predjoh na GNOME, jer KDE 3 definitvno umire, a cetvorka je meni teska za varenje, tako da sad koristim Pidgin, koji u sustini nije los program, ali mi ipak fali par stvari koje Kopete ima. Eto toliko :)

Eni
7.7.2009, 0:07
Eh, sad kad je Gaim preimenovan u Pidgin ispade da sam glasao za Pidgin iako koristim u stvari preimenovani gaim sa slikom goluba... :rofl:

LM, od samih protokola danas najviše volim gtalk, zatim icq sa kojim se najduže družim (kroz Pidg, naravno). Imam i msn i aim i yahoo i još neke, ali to je čisto zbog ljudi koji nemaju normalne protokole već šire viruse preko msn-a... Smešno gledati iz pidgina doduše kad krenu da dolaze one porukice na engleskom, ali eto...

Mickie
7.7.2009, 0:29
Sto nema Audium? Glasao sam za Pidgin.

urke
7.7.2009, 8:52
Копете је такође додат гласању. Па да не мењамо док се још људи са жељама (честиткама и поздравима) не накупи :)

Видиш, ја сам у време гласања гласао за Миранду, пошто сам гласао са посла :) Иначе сам одувек користио Гаим → Пиџн, чак и сада на КДЕ3 (који не умире, ал' то је већ скретање са теме ;) ). Чет на друштвеним мрежама је искључен, поготово онај на Фејсбуку. Користим га за џебер, гугл, ајсикју, мсн, јаху и гадугаду.