PDA

Prikaži potpunu verziju : Koji je najbolji Firewall za Windows?


alradeta
12.5.2007, 16:04
Na kompu imam:
Nod 2.5 (FIX)
Ad-Aware SE 1.06
Spybot 1.4
CCleaner
RegCleaner
i sve radi odlicno ali nemam firewall, koji mi treba i to podhitno.
Neko mi je rekao da je Keiro Firewall dobar ali on mi tokom instalacije trazi da unesem Administrator Username i Password, pa ne znam da li ce se oni odnositi na ceo komp (da li ce se pojavljivati pri pokretanju windows-a) ili samo na taj program. Ili mozda znate neko drugo bolje resenje?

VojaM
12.5.2007, 23:50
Na kompu imam:
Nod 2.5 (FIX)
Ad-Aware SE 1.06
Spybot 1.4
CCleaner
RegCleaner
i sve radi odlicno ali nemam firewall, koji mi treba i to podhitno.
Neko mi je rekao da je Keiro Firewall dobar ali on mi tokom instalacije trazi da unesem Administrator Username i Password, pa ne znam da li ce se oni odnositi na ceo komp (da li ce se pojavljivati pri pokretanju windows-a) ili samo na taj program. Ili mozda znate neko drugo bolje resenje?Prvo i prvo, nije Keiro nego Kerio.

Drugo i drugo, to su tu username i password za pristup administracionom panelu firewalla. Nema veze sa celim kompjuterom.

ForceWare
13.5.2007, 14:13
Vojo sto si nesto u poslednje vreme nervozan? :D

@alradeta Probaj ZoneAlarm.

next
13.5.2007, 15:18
Ja koristim Zone alarm,i dobar je....
Ali mislim da je outpost bolji,samo me mrzelo da se "navikavam" na njega...
A lepe stvari sam cuo i o novom Werboot firewall,kazu ocena 9/10 ,a zauzima samo 4Mb RAM-a...

NikolaT
13.5.2007, 17:37
Само Windows firewall јер остало прави више штете него користи, а Zone избјегавај у широком луку!

next
13.5.2007, 19:01
Само Windows firewall јер остало прави више штете него користи, а Zone избјегавај у широком луку!

E s njim ce da se "usreci"...

Tihi
13.5.2007, 21:15
Instaliraj fino kerio personal firewall i uzivaj, nije previse komplikovan ne opterecuje sistem a vrsi poso

noskich
14.5.2007, 10:43
Filseclab Professional Edition - 100% freeware i 100% pouzdan i ne zadaje glavobolje. Steta sto nije toliko poznat kao ZoneAlarm koji po meni svoju slavu uopste ne zasluzuje.

Predrag Stankovic
14.5.2007, 16:09
ZoneAlarm Rulez, BTW malo je zahtevniji , ali ko ima jachu mashinu nece ga ni osetiti

Mzlaki
14.5.2007, 17:26
Čula sam Boga mi i puno loših utisaka o ZA. Ja sam propištala dok sam ga naštelovala da mi rade smajlići po forumima... Sad ga više nemam...

Predrag Stankovic
15.5.2007, 0:43
E pa ja se ne mogu pozaliti, koristio sam preko 10 verzija ZA i uvek mi je zavrsavao posao stim da sam uvek prilikom instalacije odabirao expert settings, tako da nikakvih problema u zadnje 4 godine nisam imao s njime

bladerunner
15.5.2007, 1:07
Šta ga znam, ja nikada nisam bio zadovoljan ZA, dok sam koristio fw-ove za win, u pitanju su bili agnitum outpost koji je postao pregolem, a posle sa prešao i na kerio koji je u principu dovoljan i u besplatnoj varijanti (pod uslovom da se ne koristi švajcarski sir od softvera kao IE i OE)...

Sada imam zwerku od rutera čiji fw podseća na iptables pod GNU sistemima, samo ne može da radi u statefull režimu ni pod razno, ali to mi ne smeta preterano...

Peka80
16.5.2007, 11:24
Filseclab Professional Edition - 100% freeware i 100% pouzdan i ne zadaje glavobolje. Steta sto nije toliko poznat kao ZoneAlarm koji po meni svoju slavu uopste ne zasluzuje.

E hvala na preporuci! Odličan firewall!!! Do sad sam koristio Kerio, dosta mi je zaglupljivo i usporavo komp. Nemam neku extra mašinu pa verovatno zbog toga. Uključeni su mi DC++ i eMule pa kad hoću da otvorim Keria da vidim kako se kreću stvari, treba mu i do 3-4 minuta (bukvalno) da se otvori da bih mogo nešto i da odradim.
Međutim od kad sam stvio ovaj Filseclab, jednostavno sam prezadovoljan!! Radi ko zmaj! ;) Otvara se za čas posla, lak za upotrebu i daje sve potrebne informacije o kontroli protoka!
Još jednom hvala za ovaj program, koji bih svima isto toplo preporučio! ;)

jagodanbg
16.5.2007, 13:13
Filseclab Professional Edition - 100% freeware i 100% pouzdan i ne zadaje glavobolje. Steta sto nije toliko poznat kao ZoneAlarm koji po meni svoju slavu uopste ne zasluzuje.

pa ja nesto nisam naisao na neke pohvale na racun ovog firewall-a cak sta vise proglasen je za jedan od gorih:
http://www.matousec.com/projects/windows-personal-firewall-analysis/leak-tests-results.php
http://forums.cnet.com/5208-6142_102-0.html?forumID=51&threadID=207897&messageID=2220154
http://www.firewallleaktester.com/tests.php

jagodanbg
16.5.2007, 13:18
E hvala na preporuci! Odličan firewall!!! Do sad sam koristio Kerio, dosta mi je zaglupljivo i usporavo komp. Nemam neku extra mašinu pa verovatno zbog toga. Uključeni su mi DC++ i eMule pa kad hoću da otvorim Keria da vidim kako se kreću stvari, treba mu i do 3-4 minuta (bukvalno) da se otvori da bih mogo nešto i da odradim.
Međutim od kad sam stvio ovaj Filseclab, jednostavno sam prezadovoljan!! Radi ko zmaj! ;) Otvara se za čas posla, lak za upotrebu i daje sve potrebne informacije o kontroli protoka!
Još jednom hvala za ovaj program, koji bih svima isto toplo preporučio! ;)

ja ti pre preporucujem kerio 2.15, free i ne oseca se na kompu!

noskich
16.5.2007, 15:01
pa ja nesto nisam naisao na neke pohvale na racun ovog firewall-a cak sta vise proglasen je za jedan od gorih:
http://www.matousec.com/projects/windows-personal-firewall-analysis/leak-tests-results.php
http://forums.cnet.com/5208-6142_102-0.html?forumID=51&threadID=207897&messageID=2220154
http://www.firewallleaktester.com/tests.php


Prvo ga probaj pa prosudi sam/a. Nisam strucnjak za bezbednost mreza, samo kazem da je moje licno iskustvo sa njim jako dobro.
1. Potpuno je freeware i nema nikakav spyware (jedino ima na sebi 3 reklame prozivodjaca u delu prozora).
2. Sadrzi sasvim zadovoljavajuc spektar opcija.
3. Tokom koriscenja nije previse zahtevan za memorijom i zauzimanjem procesorske snage.
4. Ne "brljavi" kao neki drugi.
5. Za godinu dana koliko ga koristim nisam imao bas nijedan sigurnosni problem - btw 24h koristim P2P.

Uz ovaj firewall preporucujem istovremeno koriscenje programa Peer Guardian 2 koji treba podesiti da blokira skeniranje P2P-a i adware-a. Zajedno su kombinacija koja po meni potpuno zadovoljava potrebe za sigurnoscu.:)

PS Evo jednog od rezultata testova sa Shields up sajta ako vec vise verujes formalnim izvorima informacija nego licnom iskustvu (https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2):
Attempting connection to your computer. . .
Shields UP! is now attempting to contact the Hidden Internet Server within your PC. It is likely that no one has told you that your own personal computer may now be functioning as an Internet Server with neither your knowledge nor your permission. And that it may be serving up all or many of your personal files for reading, writing, modification and even deletion by anyone, anywhere, on the Internet!
Your Internet port 139 does not appear to exist!
One or more ports on this system are operating in FULL STEALTH MODE! Standard Internet behavior requires port connection attempts to be answered with a success or refusal response. Therefore, only an attempt to connect to a nonexistent computer results in no response of either kind. But YOUR computer has DELIBERATELY CHOSEN NOT TO RESPOND (that's very cool!) which represents advanced computer and port stealthing capabilities. A machine configured in this fashion is well hardened to Internet NetBIOS attack and intrusion.
Unable to connect with NetBIOS to your computer.
All attempts to get any information from your computer have FAILED. (This is very uncommon for a Windows networking-based PC.) Relative to vulnerabilities from Windows networking, this computer appears to be VERY SECURE since it is NOT exposing ANY of its internal NetBIOS networking protocol over the Internet.

Peka80
16.5.2007, 15:21
pa ja nesto nisam naisao na neke pohvale na racun ovog firewall-a cak sta vise proglasen je za jedan od gorih:
http://www.matousec.com/projects/windows-personal-firewall-analysis/leak-tests-results.php
http://forums.cnet.com/5208-6142_102-0.html?forumID=51&threadID=207897&messageID=2220154
http://www.firewallleaktester.com/tests.php

E ovo već nisam znao! :( Stvarno ima loše rezultate. Al' ipak moram reći da mi jako paše! Komp mi se primetno ubrzao! Još ću malo razmisliti da li ću ga zadržati ili ga menjati, još ću probati Jetico Personal Firewall. Što se Keria 2.15 tiče, njega sam bio stavio i ok je šljako, međutim na kompu su mi aktivna 2 usera istovremeno, tako da onaj koji se prvi ulogovo može da upravlja njime iz system tray-a, dok ovaj drugi ne može! Dok ovaj Filseclab to radi bez problema.
Ali hvala u svakom slučaju na skrenutu pažnju!
Poz

<Rio_da>
16.5.2007, 15:45
Moze li ovaj Filseclab da se update-uje normalno i tako to?

noskich
16.5.2007, 15:55
Moze li ovaj Filseclab da se update-uje normalno i tako to?

Moze, mada update nije tako cest. Ipak, aktuelni paket je ovogodisnji ha ha. Nije to antivirus pa da mora da ima update na nekoliko dana. Peer Guardian je druga stvar.
Moja preporuka, ponavljam opet, je koriscenje kombinacije ta 2 programa. Za PG2 imas update skoro svaki dan za blokiranje stetnih IP adresa...

jagodanbg
16.5.2007, 16:34
Prvo ga probaj pa prosudi sam/a. Nisam strucnjak za bezbednost mreza, samo kazem da je moje licno iskustvo sa njim jako dobro.
1. Potpuno je freeware i nema nikakav spyware (jedino ima na sebi 3 reklame prozivodjaca u delu prozora).
2. Sadrzi sasvim zadovoljavajuc spektar opcija.
3. Tokom koriscenja nije previse zahtevan za memorijom i zauzimanjem procesorske snage.
4. Ne "brljavi" kao neki drugi.
5. Za godinu dana koliko ga koristim nisam imao bas nijedan sigurnosni problem - btw 24h koristim P2P.

Uz ovaj firewall preporucujem istovremeno koriscenje programa Peer Guardian 2 koji treba podesiti da blokira skeniranje P2P-a i adware-a. Zajedno su kombinacija koja po meni potpuno zadovoljava potrebe za sigurnoscu.:)



da ali koja je poenta da on ne zauzima resurse ili ne usporava komp ako ne radi ono za sta firewall sluzi!? nisam ga probao, niti cu ali prema iskustvima drugih ljudi i testovima vidim da je busan!

dexlab
16.5.2007, 16:53
Po nekim testovima najbolji je Agitunum Outpost, ali po meni on moze da bude komplikovan za korisnika.
Veoma dobar firewall je Comodo Firewall 2.4, testirao sam ga, odlicno radi i sta vise besplatan je, mozes ga skinuti sa
http://www.personalfirewall.comodo.com/
Takodje veoma dobar firewall je FortKnox ali nije besplatan.

jagodanbg
16.5.2007, 17:52
Po nekim testovima najbolji je Agitunum Outpost, ali po meni on moze da bude komplikovan za korisnika.
Veoma dobar firewall je Comodo Firewall 2.4, testirao sam ga, odlicno radi i sta vise besplatan je, mozes ga skinuti sa
http://www.personalfirewall.comodo.com/
Takodje veoma dobar firewall je FortKnox ali nije besplatan.

moze i comodo je dobar ali nije za slabu masinu na koju se on zali!

Leon93
16.5.2007, 18:49
E ovo već nisam znao! :( Stvarno ima loše rezultate. Al' ipak moram reći da mi jako paše! Komp mi se primetno ubrzao! Još ću malo razmisliti da li ću ga zadržati ili ga menjati, još ću probati Jetico Personal Firewall. Što se Keria 2.15 tiče, njega sam bio stavio i ok je šljako, međutim na kompu su mi aktivna 2 usera istovremeno, tako da onaj koji se prvi ulogovo može da upravlja njime iz system tray-a, dok ovaj drugi ne može! Dok ovaj Filseclab to radi bez problema.
Ali hvala u svakom slučaju na skrenutu pažnju!
Poz
Najbolje da nabavis Kaspersky Internet Security sa integrisanim firewalom.

next
16.5.2007, 21:48
Najbolje da nabavis Kaspersky Internet Security sa integrisanim firewalom.

Po meni najbolje all in one resenje je BitDefender internet security 10...
Ima verovatno najbolji update od svih AV,a u Internet security su ukljuceni i odlican Firewall,Antispam i Antispyware...Plus nije ni skup,ako hoces da ga kupis....
AV - 900din.
IS - 1300din.

Covenant
16.5.2007, 22:15
Ja takodje koristim Comodo Firewall vec neka dva meseca i veoma sam zadovoljan
Za svaku preproruku,a pride je i besplatan :)
Najbolji firewall po meni je Kerio,ali on se placa,mada ima trial na 20 dana,pa ako se ne registrujes(ili nadjes crack:D ),ostajes uskracen za web filtering ;)
Ono sto je kod Keria takodje dobro je sto nije dosadan(nema non-stop zapitkivanja),samo se prilikom instalacije izabere standard postavka koja je vise nego dovoljna za desktop masinu i cao...

dexlab
22.5.2007, 22:01
Ono sto je kod Keria takodje dobro je sto nije dosadan(nema non-stop zapitkivanja),samo se prilikom instalacije izabere standard postavka koja je vise nego dovoljna za desktop masinu i cao...

Vecina firewall-ova ima "standard" postavku, koja sluzi za neiskusnije korisnike, koji ne znaju sta da dozvole , a sta ne. Doduse kod Keria, na standardu nisam primetio da ikada ista pita :) , za razliku od drugih koji umeju da pitaju i na "standard" podesavanjima, sto moze da bude plus za pocetnike. Kerio nije dosadan, a sta vise veoma je efikasan.

dexlab
22.5.2007, 22:07
Da li je neko imao problema sa Kaspersky i Filseclab, kada sam da dva probao zajedno, doslo je do upucavanja kompa prilikom pokusaja da se uspostavi veza.
Izgleda da Comodo i Kav ne rade zajedno, tj Kav se zali da nije kompatabilan sa Comodo-m. Cini mi se da sve normalno radi kada su zajedno instalirani, jedino Kav na svakih 5-10 sekundi kuka da se uninstalira Comodo.

AkulM
22.5.2007, 22:50
Probajte ovaj (http://www.pcflank.com/pcflankleaktest.htm) test.Najbolji firewall po bezbednosti je Outpost ali se tesko koristi, danas sam probao Comodo Personal Firewall i prezadovoljan sam :D

INSANE
22.5.2007, 23:40
Look-n-stop,ne opterecuje komp,lak za upotrebu. Sve preporuke!

Predrag Stankovic
23.5.2007, 1:08
Hm ili mi je promaklo ili ce biti da jos uvek nije bilo glasanja za najbolji Firewall, viecemo uskoro

dexlab
28.5.2007, 0:11
Koliko sam uspeo da primetim, novi Kav odbija da radi sa velikim brojem firewall-ova.
Odbio je da radi sa Filescab-om (upucavao je komp), Comodo-om (nije bilo problema u radu,osim sto Kav stalno trazi da se uninstalira Comodo) , FortKnox-om (totalno uspori firewall), sa Jeticom (nije dozvoljavao otvaranje sajtova), dok je sa Sygate Pro radio lepo ali ga je nakon nekog vremena ubio, odjednom Sygate vise nije radio, Kerio je umeo da brljavi...
Jedino mi se cini da Zone Alarm nije imao problema, mada nekada je odbijao da dozvoli forwarding sa sajta na drugi sajt.
Dok svi ovi firewall-ovi perfektno rade sa Nod32 antivirusom.
Mislim da je ovo neki seljacki fazon Kaspeskog da natera ljude da koriste njihov Internet security paket, ako hoces Kav antivirus (koji vazi za najbolje) moras da koristis i nas firewall. Mozda gresim ali to je moja pretpostavka.

baclawa
31.5.2007, 12:45
Definitivno Zone Alarm:dedica: !

Freeloader
31.5.2007, 15:43
Comodo mi je odlican!:tapsh:

DJ_MY_SOUL
11.8.2007, 15:25
Na lap topu, sam imao neki virus koji killuje lssas.exe, pa mi se pojavi BSOD (Blue screen of death). Uradim scan iz safe mode, sa nod32... Nista. Uradim scan sa kaspersky.... Nista. I sasvim slucajno instaliram Outpost firewall, kada ga je on odmah nasao i resio moje muke. Po meni Outpost je najbolji, ali je mnogo naporan i zahtevan.

LoneWolf
11.8.2007, 18:37
Само Windows firewall јер остало прави више штете него користи, а Zone избјегавај у широком луку!
Procitah...i odvalih se smijati k'o nikad :rofl:
Odgovorno tvrdim da je bolje da NEMAS NIKAKAV firewall nego da se oslanjas na Windowsov. :dedica:

Definitivno Zone Alarm:dedica: !

I moj glas za Zone Alarm,a uopste SVAKI firewall je dobar ako znate da ga podesite.:dedica:

LoneWolf
11.8.2007, 18:40
Koliko sam uspeo da primetim, novi Kav odbija da radi sa velikim brojem firewall-ova.

Moja kombinacija je NOD 32 + Zone Alarm Pro,pa pokusaj to i ne bi trebao imati nikakvih problema. :ciao:

glitch
11.8.2007, 18:45
Imam jedno pitanje: kao sto za NOD32 vazi da najmanje opterecuje sistem, koji firewall moze da ima takvu reputaciju? Ali da valja, naravno - dzaba sto "leti" ako je smece...

LoneWolf
11.8.2007, 19:07
Imam jedno pitanje: kao sto za NOD32 vazi da najmanje opterecuje sistem, koji firewall moze da ima takvu reputaciju? Ali da valja, naravno - dzaba sto "leti" ako je smece...

Pa evo meni ZoneAlarm ne pravi probleme iako imam "samo" 512 MB DDR2 RAM

Remedy
13.8.2007, 0:31
Imam jedno pitanje: kao sto za NOD32 vazi da najmanje opterecuje sistem, koji firewall moze da ima takvu reputaciju? Ali da valja, naravno - dzaba sto "leti" ako je smece...
Ja sam koristio Kaspersky i ZA kad sam imao 256MB rama. Naravno ukljucivao sam ih po potrebi, a ne stalno. Po konfiguraciji u tvom profilu bi rekao da ne pitas zbog sebe :) . Moje iskustvo je da na kancelarijskom kompu sa 512mb nema problema u normalnom radu, a kad je igranje u pitanju ja uvek kazem ljudima da pogase sve sto im ne treba ako je slabija masina. Meni je ZA ukljucen kad igram online i nema nikakvih problema (imam 1GB ali ostatak kompa je prilicno slab). ZA zna da pravi drugacije probleme (meni recimo nisu htele da se prikazuju slike na forumu), ali kad se nauce njegove opcije sve se lako resava - zato nije bas zgodan za neiskusne korisnike. S druge strane kombinacija ZA i KAV se po mom iskustvu prilicno dobro pokazala kod takvih korisnika, ako im se sve lepo podesi - odlicno radi kod mog ortaka koji slabo zna engleski i kompjutere, i obozava da ide na no-no sajtove gde na pitanja "Do you want to see more bla, bla..." odgovara sa Yes. Nikad nije bilo komplikovanijih problema za cije resavanje treba vise od 5 min (naravno, podrazumevam da su windowsovi servisi pravilno podeseni i neke opcije u IE - ako se on koristi), a Win XP odoleva preko 3 god.

glitch
13.8.2007, 1:05
Koristio sam Kaspersky Anti-Hacker do malopre. ;) Pravi mi idle vezu, imam utisak da blokira necemu pristup (ne mogu da skontam sta je u pitanju) jer cim ga iskljucim sve proradi!
@Remdy: jes' zbog sebe ali je druga masina u pitanju (256 MB RAM-a). ZA je strasno cudljiv, ne volim iznenadjenja kakva on moze da priredi. Vidim, hvale se Kerio (interesuje me i kako stoje stvari od kada se zove Sunbelt firewall) i Comodo mada ne znam nista sto se tice zahtevnosti...

Nemac
13.8.2007, 3:18
Skinuo sam Comodo i ostavio ga da se sam podesi i onda kad ga otvorim pise mi "protection strenght BAD".To tako treba ili sta?
I kad hocu da ukljucim npr.application monitor ili network monitor,ne mogu.:confused:


EDIT:Sve je u redu,namestio sam ;)

mr.marvin
13.8.2007, 17:03
Trenutno koristim "PC Tools Firewall Plus Free Edition"... i skidam Comodo o kojem ste pricali na ovom forumu. Misljenja o PC Tools Firewall su veoma podjeljena, ali smatram da je za pocetnike vise nego odlican.

Razlozi zbog cega cu pretati da ga koristim:

* Nakon nekog vremena pocinje da se zaglupljuje i obara (reinstall to rjesava, ali that's not the point)
* Ne snalazi se najbolje sa admin/user pristupima
* Lista programa se nekad tako dugo ucitava da 1) dosadi 2) program pukne
* Nema detaljnog prikaza pristupa portovima

Razlozi zasto bih ga nastavio koristiti:

* Jednostavnost
* Nenametljivost
* Auto update
* Jednostavno postavljanje "advanced" pravila za pristup
* Fin interfejs

Ako koga zanima, u memoriji zauzima 12 MB.

glitch
14.8.2007, 3:20
Comodo izgleda nije los (koristim ga od malopre ;)). Koliko sam skontao, kontrolise aplikacije u dva nivoa (recimo, pri pokretanju browsera pita da li ga pustas. Recimo da ga pustim za stalno i za IN i za OUT, za sve adrese itd. Ako recimo, pokrenem IM i preko njega opet otvorim browser, Comodo ce me opet pitati hocu li da ga pustim zato sto ga salje drugi program). Ovo moze da zbuni (moju kevu recimo :opanachke), moram da vidim da li moze da se iskljuci (a cini mi se da moze). Izgleda da i nije mnogo zahtevan (na sajtu pise da ce raditi na masinama sa memorijom od 64 MB, meni sam proces cpf ne prelazi 3,5 MB)...

NjegovaWisost
14.8.2007, 8:38
Ja koristim ovaj uz windows vistu što je došao i ništa bolje mi ne treba, za sada

mr.marvin
14.8.2007, 10:11
Hm... Ili ja ne radim nesto kako treba ili Comodo ne radi nesto kako treba :) Pokusao sam na razne nacine da ga podesim za eMule, ali nikako da prodjem test portova i dobijem "hight id". Na PC tools sam ovo odradio bez problema. Com vs PC Tools 0:1

Da, izbacuje svakojake poruke. "Aaaaaaaa ovo je mozda otmica", "Aaaa ovaj program koristi ovaj program da bi preko *ovog* programa snimao sta kucate", "Aaaaa imate trojance". Nije za manje iskusne, paranoicne i one slabog srca :)

GordoN
15.8.2007, 2:21
Probao sam vise (navodno najboljih) firewall-a ,ali pokazalo se da nijedan nije dobar(bar kod mene) . ZoneAlarm mi je iz nepoznatih razloga gasio p2p programe sam od sebe,prvenstveno DC++ . Comodo je bio dobar nekih mesecak dana ,a onda je odjednom poceo da pravi ****** sa konekcijom ,tj odjednom bi prestajala da radi ,pa sam morao da restartujem konekciju ili ponekad racunar. Da bi se na kraju vratio na Windows FireWall...

Moze li neko da mi preporuci (yet another) firewall koji ce da radi osnovne funkcije ,kao blokiranje izlaznog saobracaja programa ,ne treba mi nikakva doccuments ,email ,spyware zastita (za to imam NOD32 i Spybot)


Hvala

steve89
15.8.2007, 10:27
Probao sam vise (navodno najboljih) firewall-a ,ali pokazalo se da nijedan nije dobar(bar kod mene) . ZoneAlarm mi je iz nepoznatih razloga gasio p2p programe sam od sebe,prvenstveno DC++ . Comodo je bio dobar nekih mesecak dana ,a onda je odjednom poceo da pravi ****** sa konekcijom ,tj odjednom bi prestajala da radi ,pa sam morao da restartujem konekciju ili ponekad racunar. Da bi se na kraju vratio na Windows FireWall...

Moze li neko da mi preporuci (yet another) firewall koji ce da radi osnovne funkcije ,kao blokiranje izlaznog saobracaja programa ,ne treba mi nikakva doccuments ,email ,spyware zastita (za to imam NOD32 i Spybot)


Hvala

evo ti pogledaj odavde (http://www.filehippo.com/software/firewalls/) neko besplatno resenje... a posto si rekao da si zone alarm i comodo vec probao, ostaje ti outpost i kerio za koje kazu da su dobri i sygate. ja koristim zone alarm, i nemam nikakvih problema...:ciao:

LoneWolf
15.8.2007, 13:55
Ja koristim ovaj uz windows vistu što je došao i ništa bolje mi ne treba, za sada

Na sta lici taj firewall i koliko je pouzdan?
Pitam jer jos nemam Vistu i iz razloga sto me zanima da li mi se isplati da je instaliram...Tnx ;)

glitch
15.8.2007, 14:28
Instalirao bi Vistu samo zbog njenog firewall-a? :confused:

GordoN
17.8.2007, 22:22
Da li je normalno da za dva dana ZoneAlarm zabelezi 1743 access attempts na mom racunaru? Imao sam ga i ranije al je morao da radi uninstal jer mi je pravio probleme,i ne secam se da sam, dok sam ga tada koristio imao ukupno toliko "napada" (a koristio sam ga znatno duze od 2 dana)

Tihi
17.8.2007, 22:31
Da li je normalno da za dva dana ZoneAlarm zabelezi 1743 access attempts na mom racunaru? Imao sam ga i ranije al je morao da radi uninstal jer mi je pravio probleme,i ne secam se da sam, dok sam ga tada koristio imao ukupno toliko "napada" (a koristio sam ga znatno duze od 2 dana)
tripuje ti ZoneAlarm... batali ga i instaliraj neki normalan firewall npr. kerio ili Agnitum Outpost.

Garson
17.8.2007, 22:51
Da li je normalno da za dva dana ZoneAlarm zabelezi 1743 access attempts na mom racunaru? Imao sam ga i ranije al je morao da radi uninstal jer mi je pravio probleme,i ne secam se da sam, dok sam ga tada koristio imao ukupno toliko "napada" (a koristio sam ga znatno duze od 2 dana)
Shta te briga koliko napada prijavljuje.Ako radi normalno, onda nema brige.
tripuje ti ZoneAlarm... batali ga i instaliraj neki normalan firewall npr. kerio ili Agnitum Outpost.
Shta fali ZoneAlarmu?

ForceWare
17.8.2007, 22:56
ZoneAlarm je najbolji ali mu treba malo manualnih podešavanja. Prosto mnogim programima dozvoljava po defaultu izlaz iako ti oni ne trebaju uopšte za normalno funkcionisanje internet veze.

Tihi
17.8.2007, 23:12
Shta fali ZoneAlarmu?

Pa ne fali mu nista, jednostavno previse trosi sistemske resurse, ume da pravi probleme sa p2p.... probaj da guglas za zonealarm problem.
Uostalom svako ko barem jednom proba kerio ili Outpost pogotovo kerio se vise nikad nece vratiti na Zone:)

Sasa90
17.8.2007, 23:21
Definitivno ZoneAlarm. A ako imas 1 GB ram-a onda neces ni pimetiti:kreza:

Tihi
17.8.2007, 23:49
Aj daj mi 3 razloga zasto ZoneAlarm, al da jedan od njih ne bude komsija mi ga preporucio?
Ja sam ga koristio par dana i jednostavno ne vidim njegovu prednosta nad recimo keriom koji je sasvim dovoljan za prosecnog korisnika ili Outpostom za zahtevnije korisnike.
I zaboravi pricu ako imas giga rama da ga neces primetiti, veruj mi primeti se iako imas 2 giga.

GordoN
18.8.2007, 0:13
Hmmm ,ne vidim da trosi posebno neke resurse . Oba procesa ne zauzimaju ni nekih 30MB ,a sto se tice problema sa p2p ja sam ih licno iskusio, ali sa ovim verzijama koje se placaju i sa onim posle verzije 6. A za ovu free verziju ne znam ,tek cu da vidim

edit: i imam giga rama

ForceWare
18.8.2007, 0:21
primeti se iako imas 2 giga.
Come on, pa troši manje od 100MB!

Tihi
18.8.2007, 0:58
Come on, pa troši manje od 100MB!
Pa dobro ako trosi manje od 100mb onda nije strasno:aplauz:

steve89
18.8.2007, 1:23
meni je za blokirao 280 978 access attempts-a :eek: :kreza: od kad sam ga instalirao, tj. od poslednjeg reinstala windows-a, a to je bilo jos odavno ne znam tacno kad... mogu i screen da okacim ako ne verujete? i btw mislim da je za najbolji firewall, ranije sam kratko koristio kerio ali sam presao na za i evo jos ga koristim... tako da gordone nemoj da brines za access attempts-e...

Garson
18.8.2007, 2:54
ZoneAlarm je najbolji ali mu treba malo manualnih podešavanja. Prosto mnogim programima dozvoljava po defaultu izlaz iako ti oni ne trebaju uopšte za normalno funkcionisanje internet veze.
Mozesh pri instalaciji da ga podeshish da te za svaki program pita da li da mu dozvoli izlaz ili ne (uz Remember this setting).
Slazem se u vezi podeshavanja, treba dosta vremena da se se podesi ali kad se podesi onda je stvarno ekstra.:)
Pa ne fali mu nista, jednostavno previse trosi sistemske resurse, ume da pravi probleme sa p2p.... probaj da guglas za zonealarm problem.
Uostalom svako ko barem jednom proba kerio ili Outpost pogotovo kerio se vise nikad nece vratiti na Zone:)
30MB je zaista smeshna kolicina memorije.:rolleyes:
Ume da pravi probleme sa P2P onome ko ne ume da ga podesi.;)

McNAIR
30.9.2007, 21:31
Koje ovo fora sa Kerio firewallom.Instalirao sam 4.2.2 verziju sa nekog diska pise da je free program a kad udjem u about pise da je trial i da imam jos 25 dana:rolleyes:

Tihi
30.9.2007, 21:42
Nemoj da obracas paznju na to posle 25 dana radice ti sve osim nekih advance gluposti.

zdravkelja
30.9.2007, 22:56
Ja koristim Sygate Personal Firewall Pro i veoma sam zadovoljan.

Saricm
1.10.2007, 10:42
Comodo firewall - odlican a besplatan
ZA mi je unakazio komp, ja bi ga najradije :Battered:

Nicolas
1.10.2007, 18:26
Sto jednostavnije to bolje, ja sam do skoro drzao Outpost i nijedan uninstaller nije uspeo kompletno da ga izbrise pa mi sada pravi problme na jednom sistemu dok sam taj Komodo, Kerio i Sygate brisao kao dobar dan recimo.

Isto i antivirusi, nista posebno ne dobih od onih silnih verzija premium Noda, Bitdeffendera, nortona itd. vec lepo Avira free i mirna glava.

Saricm
1.10.2007, 19:49
Ili Avast!:)

nighthawk
1.10.2007, 21:46
Ovo je kao neki test firewalla

http://www.matousec.com/projects/windows-personal-firewall-analysis/leak-tests-results.php


Ispade da je Comodo najbolji.

zoran845
1.10.2007, 21:57
ZA mi je unakazio komp, ja bi ga najradije :Battered:

Šta ti je tačno uradio? Ja koristim ZA zadnje četiri godine i nisam imao ni najmanji problem.:)

Uzgred, softver (nečasni izuzeci na stranu) pravi onoliko problema koliko mu ti dopustiš (da ne kažem navedeš ga da uradi).

glitch
1.10.2007, 22:23
Uzgred, softver (nečasni izuzeci na stranu) pravi onoliko problema koliko mu ti dopustiš (da ne kažem navedeš ga da uradi).
Sto za ZA ne vazi: dosta ljudi se zalilo na njega, sto moze da bude samo nekakav problem u kompatibilnosti... Sa necim. :D

Saricm
1.10.2007, 23:46
Šta ti je tačno uradio? Ja koristim ZA zadnje četiri godine i nisam imao ni najmanji problem.:)

Uzgred, softver (nečasni izuzeci na stranu) pravi onoliko problema koliko mu ti dopustiš (da ne kažem navedeš ga da uradi).
Poremetio mi je potpuno rad. stalno se nesto zapucavao blokirao sve zivo.
Bilo cak i par drugova koji nisu mogli da veruju sta se desava.
Da ga moje oci vise ne vide

McNAIR
16.10.2007, 1:47
Da li u comodo firewallu postoji opcija advertesiment blocker kao u Kerio firewallu i kako se podesava posto je ja nisam nasao.koji je od ova dva firewalla bolji za koriscenje ADSL ineterneta odnosno ko pravi manje problema:alealeee:

culer
16.10.2007, 10:09
Sto za ZA ne vazi: dosta ljudi se zalilo na njega, sto moze da bude samo nekakav problem u kompatibilnosti... Sa necim. :D
Ja sam ga koristio i nije mi uopste radio STRONG DC ,tj nisam mogao da koristim "SEARCH" i da skidam file list-ove od drugih ....Znaci ,ako imate wireless i STRONG DC ,slobodno ga preskocite (ne znam dal bi svima pravio problem ,ali meni jeste :D )

nighthawk
16.10.2007, 15:54
@McNair

Ne comodo ne moze da blokira reklame. Za blokiranje nekih reklama mozes recimo da upotrebis hosts fajl ili neki namenski program.


Koristio sam i Kerio i comodo (comodo koristim sada). Kerio je imao neke bagove, znao je recimo da se zablokira ako prozor drzis otvoren duze vreme (radi gledanja protoka), dok comodo nije pokazao nikakve bagove tokom sestomesecnog rada. Moja preporuka comodo. Kerio koristi jedino ako ti trebaju njegove funkcije koje comodo nema.

GordoN
16.10.2007, 16:06
Ja sam ga koristio i nije mi uopste radio STRONG DC ,tj nisam mogao da koristim "SEARCH" i da skidam file list-ove od drugih ....Znaci ,ako imate wireless i STRONG DC ,slobodno ga preskocite (ne znam dal bi svima pravio problem ,ali meni jeste :D )

Ma da ,slicna situacija sa mnom...Koristim ApexDC++ (mada to je u sustini StrongDC) i po pokretanju samo se pojavi poruka koja kaze da imam instaliran ZoneAlarm i da ne moze da se pokrene... Cim sam to video ,ZA je popio uninstall. Tako da sam sada na win firewall-u dok ne nadjem neki normalan firewall

helen1
23.10.2007, 21:19
Preporucio bih svima Comodo firewall,laka instalacija,lako podesavanje,zauzima malo resursa...

glitch
24.10.2007, 3:28
Pa i nije bas lako podesavanje. Comodo nije preterano naklonjen neiskusnijim korisnicima. Pogotovo, kako bih je ja nazvao: "dvodimenziona zastita", gde je, pored samog programa koji zahteva pristup internetu, bitno i koji ga proces poziva. Ovo je moglo i malo jednostavnije ali i bolje da se odradi. Bez obzira, zastita je na nivou...

helen1
24.10.2007, 23:40
Pa i nije bas lako podesavanje. Comodo nije preterano naklonjen neiskusnijim korisnicima. Pogotovo, kako bih je ja nazvao: "dvodimenziona zastita", gde je, pored samog programa koji zahteva pristup internetu, bitno i koji ga proces poziva. Ovo je moglo i malo jednostavnije ali i bolje da se odradi. Bez obzira, zastita je na nivou...

Ja sam samo instalirao i klikcem ALLOW:opanachke.Salim se naravno,koliko se secam samo sam izabrao preporucena podesavanja i pustio ga da radi.

vdr1981
26.10.2007, 0:23
Razjasnite mi nesto.Od nedavno koristim ZA i dok sam na netu, malo malo pa mi izkoci prozor kao " ZA je blokirao napad sa interneta(prikaze i adresu,cini mi se da je uvek ista).Ko bi meni zeleo da upadne u racunar,nisam ja "NASA" ili "NATO"ili sta znam vec!Postajem paranoican:D.

Martok
26.10.2007, 0:56
Verovatno nemas oko cega da brines. Idi na "Alerts&Logs/LogViewer", desni klik na unos koji te zanima pa onda "more info", i dobices neku informaciju o cemu se radi. Da ti prozor ne bi stalno iskakao u "Alerts&Logs/Main" za "Alert Events Shown" stavi "off" ,to bi trebalo da upali.

ledilo
27.10.2007, 13:20
Instalirao sam comodo 2.4.18... Problem se javlja kod dc++. Kada je security level podesen na custom (default podesavanje), upload je ok ali je download manji od 1KB/s. Da li neko zna kako i sta da podesim, jer se nesto bas ne snalazim?

nighthawk
27.10.2007, 15:53
Ne bi trebalo da je do firewalla, probaj da ga na kratko iskljucis pa vidi da li se dl. ubrzava. Verovatno je problem u ljudima od kojih ti skidas, imaju sporu vezu ili sl.

ledilo
27.10.2007, 18:16
Cim security level stavim na allow all download se ubrza. Igracu se jos malo sa podesavanjima.

nighthawk
27.10.2007, 22:06
Moguce je da firewall blokira odredjene ip adrese, tj. odredjene ljude od kojih ti skidas, pa kad stavis na allow all on pusti i njih i onda se saobracaj ubrza. Mozda si kliktao na deny kad nije trebalo, a mozda neko pokusava da te napadne pa ga comodo blokira ili (verovatnije) imas neke smetnje na mrezi (koju konekciju imas?) pa comodo blokira nepravilne pakete

ledilo
28.10.2007, 2:44
Uspeo sam da namestim (bar mislim). U network monitor sam namestio protocol TCP/UDP IN/OUT, bio je TCP/UDP OUT. Valjda je to u redu. Inace koristim sbb.

vdr1981
28.10.2007, 4:18
Ovi "paraniocni"programi bash znaju da ti zadaju glavobolje:mad:...Postoji li neki "pametan" firewall ,ili cu do kraja zivota razmisljati da li da kliknem na "allow" ili "deny"???Koristim ZA .

Martok
28.10.2007, 15:53
Pa bolji su paranoicni, jer tada i dobijes bar neku kontrolu nad time sta ide na net. Ovi "ostali" ce pustiti i ono sto neces, i tu odmah ima vise mesta za stetu. Ako neznas sta da odlucis, tu je google pa saznas za cas.

nighthawk
28.10.2007, 16:21
Ovi "paraniocni"programi bash znaju da ti zadaju glavobolje:mad:...Postoji li neki "pametan" firewall ,ili cu do kraja zivota razmisljati da li da kliknem na "allow" ili "deny"???Koristim ZA .

Uzmi windowsov firewall.

Sustina firewall je da blokira sav dolazni saobracaj osim onog koji je korisnik trazio i osim onog koji korisnik odobri i sve to windowsov firewall obavlja dobro. Medjutim ovi "paranoicni" su bolji jer oni analiziraju i tip saobracaja, a ne samo odakle dolazi i kuda ide. Tako da oni mogu da blokiraju stvari koje od tebe idu ka netu (spyware, trojanci) koje bi win firewall ili neki ruter propustio. Problem je sto ne postoji dovoljno pametan softver koji bi odlucio da li si ti uputio zahtev ka www.sex.com ili se radi o nekom malicioznom programu. Sada je na tebi izbor izmedju jednostavnosti i bezbednosti.

ukimafija
31.10.2007, 19:32
Uzmi windowsov firewall.

Sustina firewall je da blokira sav dolazni saobracaj osim onog koji je korisnik trazio i osim onog koji korisnik odobri i sve to windowsov firewall obavlja dobro. Medjutim ovi "paranoicni" su bolji jer oni analiziraju i tip saobracaja, a ne samo odakle dolazi i kuda ide. Tako da oni mogu da blokiraju stvari koje od tebe idu ka netu (spyware, trojanci) koje bi win firewall ili neki ruter propustio. Problem je sto ne postoji dovoljno pametan softver koji bi odlucio da li si ti uputio zahtev ka www.sex.com ili se radi o nekom malicioznom programu. Sada je na tebi izbor izmedju jednostavnosti i bezbednosti.

ZA win firewall koji je busan ko sito i net....nije dobar predlog,jos i IExplorer...i gotov si.
@Vdr1981 TO sto dozvolis u ZA cekiraj kvadratic da pamti to setovanje.Gledaj nazive programa koji traze izlaz

The Godfather
13.12.2007, 3:26
Pogledajte ovaj test:

http://www.matousec.com/projects/windows-personal-firewall-analysis/leak-tests-results.php

Da li je neko probao Online Armor Personal Firewall ?

Ovde mozete testirati FW.

http://www.hackerwatch.org/probe/

Milolos
27.12.2007, 1:52
Ja koristim Symantec AntiVirus Corporate Edition i Symantec Client Firewall,citao sam po nekim casopisima sa drugom i zapazili smo da je dobio najvece ocene(naravno u testu je bio ZA i drugi poznati Firewall-ovi).Zanima me sta vi mislite o ovom firewallu?

NjegovaWisost
27.12.2007, 10:16
Windows defender :)

Covenant
31.12.2007, 21:11
Nemoj da obracas paznju na to posle 25 dana radice ti sve osim nekih advance gluposti.

Nisu bas gluposti-ako se ne registrujes izgubices mogucnost web filteringa sto je po meni vrlo korisna opcija-po defaultu Kerio vrlo efektno blokira sve one sarene i bezvezne adove na sajtovima koji ionako nicemu ne sluze ;)

Covenant
31.12.2007, 21:13
Ovi "paraniocni"programi bash znaju da ti zadaju glavobolje:mad:...Postoji li neki "pametan" firewall ,ili cu do kraja zivota razmisljati da li da kliknem na "allow" ili "deny"???Koristim ZA .

Probaj Kerio :)
Prilikom instalacije ce ti biti ponudjeno da izaberes standard setovanja koja su sasvim dovoljna za desktop masinu i posle toga te nece pitati ama bas vise nista ;)

Haker95
31.12.2007, 21:45
A Ashampoo FireWall Pro?

Space_Cigo
1.1.2008, 18:45
Avast i Zone Alarm su najbolja kombinacija!

pega_ns
6.1.2008, 14:53
Avast i Zone Alarm su najbolja kombinacija!

Meni se avast bunio kad sam instalirao zone alarm.

Covenant
14.1.2008, 16:15
Skinuo ja kod buraza najnoviji Comodo kada ono-prc :opanachke
Nece da radi sa SP1(imam pak razloge zasto drzim SP1 ;))
Izgleda da ipak Kerio ostaje na mojoj masini-ako nista drugo makar nije dosadan :p

ilidan
18.1.2008, 16:22
Comodo 2.4 bi trebalo da radi na SP1.
Sto se Avasta i ZA tice, Avast se uvek buni, ali procitaj dobro upozorenje i nemoj da mu iskljucujes Transparency mod jer ti nece skenirati web saobracaj. Potencijalni problemi mogu da nastanu ako aktiviras Privacy opciju u ZA. Mada, meni su i tada ZAP 5.5 i avast radili bez problema.
Za sada koristim Comodo 3 i Avast ali, ako se ne snadjem sa Comodo-om, vracam se na ZAP 5.5.

Marko 0401
13.2.2008, 20:22
Ovdje se mnogo pricalo o firewall-ima i mnogo bi bilo da se sada to sve cita!

Jel moze neko da remizira tj rezimira :D, za koji je firewall vecina glasala?

I sta ste zakljucili u vezi Windows firewall-a, da li to valja ista?
Ja se razmisljam da predjem na njega...

Zockey
13.2.2008, 20:43
Kada sumiram sve savete iskusnih kompjuteraša i servisera ako imaš ADSL Firewall ti nije potreban i ja se mučih par godina a onda reših i kupih:
BitDefender Internet Security v10 a od skora sam prešao na verziju 2008 koja je FANTASTIČNA!:tapsh:
Platiš oko 1000 dinara i rešiš se muka instaliranja,deinstaliranja,blacklists,strpnje da li će da se update-uje...:boodala:

A M G
13.2.2008, 22:09
Ovdje se mnogo pricalo o firewall-ima i mnogo bi bilo da se sada to sve cita!

Jel moze neko da remizira tj rezimira :D, za koji je firewall vecina glasala?

I sta ste zakljucili u vezi Windows firewall-a, da li to valja ista?
Ja se razmisljam da predjem na njega...

Outpostom su zadovoljni mnogi i na ovom forumu, ali i u domacim IT casopisima.
On nije besplatan, a ako hoces besplatno resenje, uzmi Comodo, dobar je.
Sto se tice firewalla koji je integrisan u Win-u, sluzi gotovo nicemu. :kreza:
Ipak, bolje da je on ukljucen reda radi, da imas kakvu-takvu zastitu, nego da je iskljucen.

nighthawk
13.2.2008, 22:19
@Zockey

Apsolutno netacno osim ako imas ruter (a i tad bi bilo pozeljno da imas firewall).

@AMG
Nije bas tacno da win firewall nicemu ne sluzi, ako iskljucis exceptions dobijas zadovoljavajucu bezbednost, tako da moze da posluzi ako nemas nista drugo. Problem sa njim je to sto po defaultu ostavlja otvorene portove za netbios (137,138, 139), a bas preko ovih portova se izvrsava najveci broj napada. Takodje treba povesti racuna da se zatvori port 445

Zockey
14.2.2008, 0:44
imam ruter i mislim da je dovoljan Vistin Firewall,ali ipak treba imati dobar Firewall kao i dobar Antivirus!

pega_ns
14.2.2008, 12:37
@Zockey

Apsolutno netacno osim ako imas ruter (a i tad bi bilo pozeljno da imas firewall).

@AMG
Nije bas tacno da win firewall nicemu ne sluzi, ako iskljucis exceptions dobijas zadovoljavajucu bezbednost, tako da moze da posluzi ako nemas nista drugo. Problem sa njim je to sto po defaultu ostavlja otvorene portove za netbios (137,138, 139), a bas preko ovih portova se izvrsava najveci broj napada. Takodje treba povesti racuna da se zatvori port 445

Da li nasi internet provajderi blokiraju te portove ili mora rucno?

nighthawk
14.2.2008, 16:13
@Zockey

Ako imas ruter onda ti je dovoljan vistin FW.


@pega_ns

Trebalo bi da ih blokiraju, ali na to ne mozes da se oslonis. Desavalo se i americkim provajderima da ostave te portove otvorene, pa neki haker koji koristi istog provajdera moze gotovo nesmetano da ti se seta po sistemu, osim ako nemas firewall.

Covenant
15.2.2008, 16:07
Ja bi rekao da je pobednik Comodo
Potpuno besplatan,malo zauzima(oko 8MB),lep broj opcija za podesavanje(kako i za pocetnike tako i za napredne korisnike)a radi odlicno-ja ga koristim vec par meseci i prezadovoljan sam
Moja jedina zamerka je sto je u pocetku malo dosadan sa pop-up prozorcicem :opanachke

vaskotv
15.2.2008, 21:03
I moja preporuka je COmodo firewall.

:ciao:

Harmon23
17.4.2008, 3:34
:)zone alarm koristim 2god radi extra .
mada nije los ni comodo !!

mr.marvin
18.4.2008, 18:19
Dugo sam koristio Comodo, dok mi nije dosadilo silno upozoravanje koje ponekad zna da bude suvišno, a nekad i nejasno. Podešavanje samog Comoda opet je dosadno, a i ne svidja mi se kako su to komplikovano izveli. Zbog toga sam ga makao i instalirao Outpost. Za sada mi se svidja jer ima mnogo intuitivniji i jasni interfejs, pogotovo kad su pravila u pitanju.

Harmon23
19.4.2008, 1:01
taj outpost nije los nisam ga koristio ali sam cuo da je extra .

Selver
19.4.2008, 1:58
Windows defender :)
jos jedan glas za win defender

dzambo
27.5.2008, 16:44
ZA pro, ranije ZA SS ali mi nije potreban vise.
Virus mi bas nikada ne prodje ali cesto bude neki drugi malware manje opasni koje ocistim sa Spyware DR. U proseku 15tak mesecno.

archmage333
27.5.2008, 16:50
Jel' radio neko sa BlackICE-om?
Čini mi se kao da sam čuo dobre stvaari za njega..
Plus me naziv podseća na Neuromancera :)

jagodanbg
29.5.2008, 14:07
http://www.matousec.com/projects/firewall-challenge/results.php
Online Armor Personal Firewall 2.1.0.131 Free je dobro prosao na ovom testu a besplatan je!!!

BlackNeo
29.5.2008, 14:23
Pa i Comodo je FREE, a prvi je na listi ;)

mr.marvin
29.5.2008, 16:06
Još jedan "plus" za Outpost: manje koči računar pri uključivanju.

ZA procesto bude neki drugi malware manje opasni koje ocistim sa Spyware DR. U proseku 15tak mesecno.

Oprosti, ali šta radiš kad se to dešava? Instaliraš gomilu čuvara ekrana, igrica, raznih "besplatnih zanimacija", ideš li na manje sigurne sajtove koristeći IE? Koristiš li računar kao admin?

Belgrado
29.5.2008, 18:18
Jel' radio neko sa BlackICE-om?
Čini mi se kao da sam čuo dobre stvaari za njega..
Plus me naziv podseća na Neuromancera :)

ja sam radio , al pre nekih 7,8 godina na 98 :opanachke
dobar je firewall,ali sam nikako ne mogu da nadjem odakle da ga skinem (za 98 ofkors)

dzambo
29.5.2008, 19:16
Još jedan "plus" za Outpost: manje koči računar pri uključivanju.



Oprosti, ali šta radiš kad se to dešava? Instaliraš gomilu čuvara ekrana, igrica, raznih "besplatnih zanimacija", ideš li na manje sigurne sajtove koristeći IE? Koristiš li računar kao admin?

Skoro nista sto si nabrajao. Idem na nekoliko foruma, par sajtova, par warez-a, dl-jem muziku i filmove za koje vise nemam zivaca da skidam, imam instlairano sta mi treba, fresh reinstaliran win (pre 1 meseca) pa vise ne nameravam da trpam glupostima. Koristim Operu. I dalje kolko god vodio racuna da ne saram po netu pojave se. ali uglavno detektovani kao low i medium opasnosti. U veci mah adware sto nije opasno. Mada ZA kako instaliram nisam ga ni podesavao. Stavio na sve na high i to je to.

Upravno razmilsljam da promenim ZA iz tog razloga sto mi bootovanje win-a jako dugo traje a ispasce da je bas zbog ZA. Koristim ga vec 2,3 god pa je izgleda doslo vreme da se menja. I ovako ne obrlecem po svakavim sajtovima pa mi nije bitno.
Gledam onaj link iznad po ocenama FW-a. Cudim me da je Outpost tako dobro rangiran :S. Imao sam uzasno iskustvo sa njim.
Evo i dokaza, slika je iz 2006. Ne znam koja je tada bila aktuelna ver. Outpost mi je bio instaliran malo vise od 24h. Bio je i slucaj jos vise od ovoga ali nemam SS. Vratio sam se definitvno na ZA i evo posle 2god opet bi da ga menjam :(.

21528

nighthawk
29.5.2008, 21:49
@dzambo

44 infekcije za 24 sata tesko da su posledica loseg firewalla. Outpost je odlican FW. Problem je sto ni jedan firewall ne moze da spreci ono sto korisnik sam radi. Znaci problem je verovatno u tim stvarima koje ti skidas, narocito sa warez sajtova.

dzambo
30.5.2008, 12:18
Secam se da tada bas nista nisam skidao ( i ako je skoro proslo 2god) jer mi je to bilo neverovatno sta sam video pa sam zapamtio. Samo sam bio prisutan na domacim forumima i tim warez forumima, mozda malo vise svrljao ali da napomenem da je pre njega ZA bio instaliran i posle njega opet. Razlike su, tad, bile vise nego ocigledne u kvalitetu i superiornosti ZA-a.
Ako sam i ja dobio onda je dobilo i njih 300 000, 400 000 drugih korisnika koju posecuju.

Ne bitno. U svakom slucaju njega vise ne nameravam da koristim. Eventualno cu pruziti priliku nekom drugom FW-u...

archmage333
2.6.2008, 3:07
A možda kad uzmeš krekovan фајервол on dođe u paketu s virusima? Ili im bar odškrine portove :)
Zato ljudi toliko vole besplatne programe za zaštitu :D

Byk.
3.6.2008, 11:16
imam ovde jedno pitanje..
citajuci vasu spiku ovde i sve to skinuo sam(legalno naravno) zone alarm PRO ali imam probleme
btw avast koristim
valjda avast trazi proxy da se iskljuci,a koliko znam onda jeb..es avast zastitu..
recimo(posto sam ga brzo tj posle 10min obrisao) na msn-u hocu da udjem u postu on baguje i baguje i baguje....

i tako ima jos nekih zezalica
E SAD JEL MOZE NEKO DA MI MALO OBJASNI TJ KAZE STA DA ISKLJUCIM STA JE STVARNO POTREBNO ZA ZASTITU A STA NE....:confused:

fala unapred

jagodanbg
19.6.2008, 12:02
a zasto na softpedia sajtu za comodo pise da je adware!!?!?

mr.marvin
19.6.2008, 12:17
Evo šta sam do sad probao:

1. Outpost #1 u svakom pogledu, sem cijene
2. PC Tools - preporuka za one koje smara Comodo
3. Comodo - izbjegavam ga; ovo parče softvera postalo je iritantno. Toliko je podešavanja i nekakvih podjela. Ko ima vremena da se toliko bakće pozadinskom aplikacijom? Htjedoh reći - ovaj program negativno utiče na produktivnost :opanachke
4. Ashampoo FireWall - pravac na stub srama: verzija koju sam ja htio da isprobam radi samo na administratorskom nalogu dok se na korisničnom ne može pokrenuti.

Kad mi dosadi PC Tools Firewall Plus pogledaću dalje.

nighthawk
19.6.2008, 15:54
a zasto na softpedia sajtu za comodo pise da je adware!!?!?

Pise ti malo nize, uokvireno
This software product was tested thoroughly and was found to contain some third-party components which prevent it from being marked as 100% CLEAN or 100% FREE. Details follow below.

(1) Attempts to change the homepage for web browsers installed on the system | (2) Attempts to change the default search engine for web browsers installed on the system | (3) Offers to download or install software or components (such as browser toolbars) that the program does not require to fully function

Prve dve stvari nisam primetio kad sam ga instalirao, jedino ako on menja homepage na about:blank i pretrazivac na google. Za ovo trece se ne secam, ali gomila programa nudi raznorazne toolbarove koje naravno niko ne instalira. Tehnicki gledano comodo jeste adware, ali to nikako ne znaci da je ovo program koji pravi neku stetu. Koristim ga vise od pola godine i nisam mu nasao ni jednu zamerku, jedini problem koji sam imao sa njim - drugaru sam instalirao win, i instalirao sam comodo pre nego sto su instalirani drajveri za mreznu i modem (covek mi doneo komp bez diska sa drajverima), posle instalacije drajvera comodo nije registrovao mrezne konekcije i uopste nije hteo da pusti saobracaj. Problem resen reinstalacijom comodo-a.

Kisr
19.6.2008, 20:21
Mene zanima kako svi ovi fajervolovi(fajer-volovi:rofl:) funkcionisu,to jest kako se slazu sa instaliranim nekim od internet security programa i njihovim built-in fajervolovima,znaci ako bi recimo instalirao comodo da li bi morao da iskljucim firewall u IS?I zasto je uopste bolje imati poseban firewall nego onaj koji je vec u IS jer ja koristim komp vec dve godine i nisam do sada imao poseban firewall osim onog u nekom od IS programa,a nisam imao ozbiljnijih problema sa gamadima.I jos jedno pitanje za kraj,da li neko koristi iolo personal firewall (http://www.iolo.com/fw/1/) i sta mislite o njemu?Imao sam prilike da ga probam kao deo System mechanic 7 dok sam ga isprobavao i cini mi se da je dosta dobar ali sta je uopste dobar firewall,sta treba da ima da bi bio dobar?

A M G
19.6.2008, 20:56
^

All-in-one zastite, tj. Internet Security su, kao sto im i samo ime kaze, sve u jednom zastite. Tu je AV, Firewall, i jos neki odbrambeni softver, u zavisnosti od programa. Bilo kakav antivirus ili firewall program pored IS-a je glupo instalirati jer moze doci samo do problema i usporenja racunara.

nighthawk
19.6.2008, 21:20
Ja sam jedno vreme (mesec-dva) drzao windowsov firewall zajedno sa comodom, problema uopste nije bilo, ali to je zato sto je verovatno windowsov firewall predvidjen za takve stvari. Dva firewalla ili dva antivirusa (ili bilo koju real-time zastitu) treba izbegavati, ili koristiti samo u eksperimantalne svrhe. U krajnjem slucaju tesko da nesto moze da se dobije koriscenjem dva firewalla, a u najmanju ruku se gubi dosta procesorskog vremena.

Kisr
19.6.2008, 21:48
U tom slucaju bih onda postavio drugacije pitanje,antivirus+neki firewal ili IS?Koja je bolja varijanta?

nighthawk
19.6.2008, 22:13
Neko nepisano pravilo je da su programi koji su pravljeni samo za jednu namenu bolji od programa koji objedinjuju vise stvari, mada to ne mora uvek da vazi. Sta god da odares neces mnogo pogresiti.

milana_c
24.7.2008, 19:02
Windows defender :)

U potpunosti se slažem