PDA

Prikaži potpunu verziju : wireless + zicni lan


Flexy
11.5.2007, 20:30
znam da slicne teme postoje, ali nisu bas ono sto mi treba (valjda...)
elem, dobili smo prinovu u vidu acer notebooka, a dobicemo i jos jednu (klasican desktop) sto ce broj kompjutera u stanu povecati na tri. hteo bih da umrezim kompove, ali razvlacenje zica po kuci ne bi bilo bas najprakticnije, a ni narocito dekorativno. dqa ne pominjem cene. dakle pitanje je: mogu li da na adsl router (sa modemom naravno) povezem wireless AP a da se svi kompjuteri medjusobno vide i da svi dele internet konekciju? ili je jednostavnije da kupim adsl modem/router/ap/switch combo i zavrsim sa tim stvarima?
p.s. cena mi je ipak vazna:)

Sasa90
11.5.2007, 23:17
Postoje dve mogucnosti. Mozes prvo da kupis ADSL modem i switch ujedno ali to je prilicno skupo. Ali ako oces da povezes sve kompjutere wireles onda ces ipak morati malo dublje da gurnes ruke u dzep nego da bi vuko zice. kao prvo moras na sve tvoje destkop racunare da kupis wireles karticu koja kosta oko 10 evra (jedna). A zicama mozes isto da povezes ali ti kazes da nnije dekorativno. Ali nije u svemu izgled vazan. Ako se ipak opredelis da uzmes wireles postoji i jedna druga mogucnost. kupi BELKIN-a to je wireles switch koji povezes odma posle ADSL modema i tako ces moci da povezes sve kompjutere u LAN ujedno i na ADSL. Jednostavno je za postavljanje samo upises parametre koje dobijes sa BELKINOVOG sajta (ako kupis dobijes uputstvo) a moze da poveze vise od 4 kompjutera. Cena mu je negde oko 20-25 evra.

Freško
11.5.2007, 23:40
znam da slicne teme postoje, ali nisu bas ono sto mi treba (valjda...)
elem, dobili smo prinovu u vidu acer notebooka, a dobicemo i jos jednu (klasican desktop) sto ce broj kompjutera u stanu povecati na tri. hteo bih da umrezim kompove, ali razvlacenje zica po kuci ne bi bilo bas najprakticnije, a ni narocito dekorativno. dqa ne pominjem cene. dakle pitanje je: mogu li da na adsl router (sa modemom naravno) povezem wireless AP a da se svi kompjuteri medjusobno vide i da svi dele internet konekciju? ili je jednostavnije da kupim adsl modem/router/ap/switch combo i zavrsim sa tim stvarima?
p.s. cena mi je ipak vazna:)

Tebi u principu treba samo jedan Wireles Ruter koji u sebi ima ADSL Modem , Switch i uz sve to možeš preko integrisanih antenica širi internet oko sebe :D znači ako hoćeš elegantno All in one rešenje onda bi ti preporučio nešto poput :
Allied Telesyn AT-WA1104G 802.11g (http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=9001517)
D-Link DSL-G624T EU (http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/OpisProizvoda.aspx?sifra=9000802)

Ovo su samo predlozi ima još takvih uređaja na tebi je da se odlučiš dali si spreman da daš 75 ili više Eura za jedan takav uređaj...

Flexy
11.5.2007, 23:56
gde ima da se kupi taj belkin? i na koji port se kaci? ako se kaci na usb onda mi nista ne znaci posto imam router koji sam dobio od provajdera (nisu imali da mi daju annex b modem pa sam dobio ruter sa sve integrisanim modemom:) ).

Sasa90
12.5.2007, 0:02
gde ima da se kupi taj belkin? i na koji port se kaci? ako se kaci na usb onda mi nista ne znaci posto imam router koji sam dobio od provajdera (nisu imali da mi daju annex b modem pa sam dobio ruter sa sve integrisanim modemom:) ).
Kaci se na LAN mrezu koja izlazi iz ADSL modema (znaci imas onakav izlaz sa kakvim povezujes racunare u LAN), a mozes da ga narucis i preko interneta gde je skuplje ali mozes i da odes i kod ovlascenih dilera koji to preprodaju.