PDA

Prikaži potpunu verziju : Two Worlds


voodoo_
11.5.2007, 14:52
Izašla, na dva DVD-a.

SLIKA 1 (http://www.topware.com/game_projects/images/big/080306030855030306121041TwoWorlds03_1024.jpg)

SLIKA 2 (http://87.106.55.6/zuxxez/2w/screens/800/160307121231Sneak03_0800.jpg)

SLIKA 3 (http://87.106.55.6/zuxxez/2w/screens/800/2212060453272W_Scr121_800.jpg)

SLIKA 4 (http://87.106.55.6/zuxxez/2w/screens/800/1606060439312W_Scr101_0800.jpg)

SLIKA 5 (http://87.106.55.6/zuxxez/2w/screens/800/0303061219062W_Shot006_0800.jpg)

The world changed when Aziraal, the god of war, was slain in the huge battle long ago. The hordes of Orcs lost their divine leader and were forced to withdraw to the southern wastelands. Now, thousands of years later, the location of Aziraal's tomb is still unknown, well hidden by other gods who did not dare to entrust the secret to mere mortals.

However, now, a fragile peace between the civilized races and the hordes is at stake. When the dwarven mining expedition discovered an ancient temple dedicated to an unnamed deity - all of the world's most powerful factions saw it as a possible clue to the place of Azriaal's burial ground. A silent war has now begun and it will soon ignite the fires that will lead to the holy crusade of the Orcs. However, the real danger lies somewhere else. A powerful force churns silently - weaving a secret plot of fear and destruction. In the end one of the Two Worlds will remain.

The story of "Two Worlds" begins in an age torn by war. The Orcs have advanced to the south bank of the river Gon and are threatening the Kingdom of Cathalon. While this is happening, the hero, a wandering bounty hunter, is searching for some clue as to the whereabouts of his sister, whom he hasn't seen since her settlement was attacked three years ago. He unexpectedly receives vital information from a mysterious stranger - and immediately joins a Dark Brotherhood (or so it seems). Now the time has come for him to try understanding the game's powerful forces - and to learn how to use them! This is the only way the hero can survive - and get the answers to the questions that are burning in his soul – Who is behind this secretive kidnapping? Will he ever see his sister again? Where is the Tomb of Aziraal - and what role does the mysterious, yet helpful stranger have to play?

Will he learn the nature of a shadowy figure that almost killed him in the town?
Will he learn what happened to his friends?
Will he ever meet his sister again?
Finally, what will he do with the power to choose only one from the Two Worlds?

http://www.topware.com/game_projects/proje...=en&game=18 (http://www.topware.com/game_projects/project.php?l=en&game=18)
http://www.2-worlds.com/

miticfam
11.5.2007, 17:06
IZASLA???:eek: Obavezno nabavljam
EDIT:
Stvarno izasla, sad sam video na official site, nadam se da je dobra

miticfam
11.5.2007, 17:38
od onoga sto sam do sad video i citao, igra bi trebala da bude hit, po meni bolja od obliviona. je li neko samo video borbu, mnogo je dinamicnija. takodje nece biti smornih tamnica kao i u oblivionu, moci cemo da budemo i dobri izli, i svet se zapravo menja u odnosu na nase odluke. game world je veco od obliviona i ima mnogo razlicitih predela( pustinje, ravnice,planine etc.).
pogledajte game world ovde http://www.2-worlds.com/images/geo/Antaloor.jpg
a kasnije dolazi i ekspanzija koja ce doneti podvodni svet!!!

Mario Pavićević
12.5.2007, 8:05
A sta je sa zahtevnoscu?na sajtu bas i nisu dali neke korisne informacije:)

miticfam
12.5.2007, 10:20
A sta je sa zahtevnoscu?na sajtu bas i nisu dali neke korisne informacije:)

i ja se bas za to nerviram, ali uzecu je za neki dan pa cu da je isprobam, malo cu da potrazim na netu i ako ima objavicu

miticfam
12.5.2007, 10:34
Minimalni sistemski zahtevi
2GHz CPU
512MB RAM
Windows Vista / XP
Graphics card with Shader 2.0 or higher
DirectX compatible sound card
DVD-ROM Drive
Keyboard and mouse
2DVD

Za optimalnu konf. nema informacija, ali jedan sa nekog foruma je rekao da mu dobro radi u 1024x768 na high sa ovom konfiguracijom
Athlon 64 3700+ (2200 MHz)
Radeon X800 GTO
1 GB RAM

samo naravno bez shadermodel3.0

Takodje tip koji ima solidnu konfiguraciju(kod nas odlicnu 2gb ram, x1950) kaze da je vrteo oblivion u 1024x768 sve na high, bez HDR, a Two worlds bez problema sa HDR, sve na highest, sto je jos jedan dokaz da je bolje optimizovana od obliviona, pa ako uslede neki tweakovi bice jos bolje

voodoo_
12.5.2007, 11:26
Piše u infou da je za englesku instalaciju dovoljan samo prvi DVD, dok drugi sadrži francuski, nemački itd. kao i neke extrase.

miticfam
12.5.2007, 12:15
I ja mislim da ce da bude hit, ima ogromnu kolicinu sadrzaja(citaj razlicitog sadrzaja), sudeci po onome sto sam o igri procitao na ign.com, sad idem malo da visim na two worlds forumu pa javljam ima li nekih problema

miticfam
12.5.2007, 12:27
OK malo sam prosunjao kroz forume.
Ljudi kazu da je gameplay priblizniji gothicu(I,II i III) nego li TES serijalu. Naravno igra nije bugovita(izasla su dva patcha), i combat sistem je bolji u odnosu na gothic3(koji su svi pljuvali), takodje engine dozvoljava ulazak i izlazak iz prostorija bez ucitavanja(pozdravljam ovo)

miticfam
13.5.2007, 0:25
Da li je neko probao igru? Nek odgovori, ja tek mogu da je kupim u ponedeljak

Ekiman
13.5.2007, 7:13
Minimalni sistemski zahtevi
2GHz CPU
512MB RAM
Windows Vista / XP
Graphics card with Shader 2.0 or higher
DirectX compatible sound card
DVD-ROM Drive
Keyboard and mouse
2DVD

Za optimalnu konf. nema informacija, ali jedan sa nekog foruma je rekao da mu dobro radi u 1024x768 na high sa ovom konfiguracijom
Athlon 64 3700+ (2200 MHz)
Radeon X800 GTO
1 GB RAM

samo naravno bez shadermodel3.0

Takodje tip koji ima solidnu konfiguraciju(kod nas odlicnu 2gb ram, x1950) kaze da je vrteo oblivion u 1024x768 sve na high, bez HDR, a Two worlds bez problema sa HDR, sve na highest, sto je jos jedan dokaz da je bolje optimizovana od obliviona, pa ako uslede neki tweakovi bice jos bolje



o ovoj konfig. 90% nas moze da sanja...

inace jel neko igrao?

genius
13.5.2007, 10:33
Ne jos... tek sam na 40% :)

Nikopol
13.5.2007, 18:46
Ohoho.......ovo ce da se nabavi.Jbg imam minimlnu konfiguraciju,ali sta da radim igra mi se.

Alek
14.5.2007, 21:43
Fck, instalirao i ceo dan ne uspevam da je pokrenem :mad: Pojavi se uvodna slika kada verovatno ucitava igru i samo pukne. Neznam u cemu je problem, kod drugara radi, ima skoro istu konf ko ja samo ima 6600 umesto 7600.

miticfam
15.5.2007, 17:08
da li ste ti i drugar instalirali igru sa istog dvd-a, da bi znali da li je problem u tvom hardveru( drajverima, dx) ili u igri i kazi ako koristis neki no-cd patch
nego koji su utisci tvog druga u vezi same igre, kazi njegovu konf. i na koja podesavanja igra

voodoo_
15.5.2007, 17:24
Instaliraj kodeke i sve drajvere sa diska, kao i najnoviji DirectX (isto sa diska), bez obzira što već imaš DX 9.0c.

Inače izgleda da igra bolje radi na NVidiji, s obzirom da se ljudi sa X1950Pro žale na nizak frejmrejt, dok ovi sa mid-end NVidia kartama kao što su 7600GS kažu da im ide sasvim fino.

miticfam
15.5.2007, 18:27
sta mislite, da li ce moci da pristojno radi u 1024x768xlow(ne lowest) sa mojom konf.( pogledaj profil), ovo je pitanje za one koji su je vec probali

Alek
16.5.2007, 9:40
da li ste ti i drugar instalirali igru sa istog dvd-a, da bi znali da li je problem u tvom hardveru( drajverima, dx) ili u igri i kazi ako koristis neki no-cd patch
nego koji su utisci tvog druga u vezi same igre, kazi njegovu konf. i na koja podesavanja igra

E sry nisam gledao forum juce...
Ima konf kao i ja razlika je samo sto on ima 2xsata2 hdd-a vezanih u raid. Instalirao sam inace sve ono sto ide uz igru, tj autoran ide redom i instarila sve, jedino ako je nesto moralo instalirati rucno dodatno. Kaze da njemu radi solidno i da je lepa igra koja lici na Gothic ali naravno kao i Gothic nije lisena bagova tako da... :mad:

miticfam
16.5.2007, 18:08
E sry nisam gledao forum juce...
Ima konf kao i ja razlika je samo sto on ima 2xsata2 hdd-a vezanih u raid. Instalirao sam inace sve ono sto ide uz igru, tj autoran ide redom i instarila sve, jedino ako je nesto moralo instalirati rucno dodatno. Kaze da njemu radi solidno i da je lepa igra koja lici na Gothic ali naravno kao i Gothic nije lisena bagova tako da... :mad:
nisi rekao da li ste instalirali igru sa istog DVD-a, probaj da instaliras poslednji patch, a ovo sa bugovima nije valjda bagovita kao gothic, takodje sam cuo da ima veoma los voice acting

Alek
16.5.2007, 18:40
Isti dvd, isti patch 1.1 i isti (znas nasta mislim). E sad, da stvar bude jos interesantnija jos jedan drug je probao (sa istog dvd-a) i ima isti problem kao ja...

:odoK:

Mithrandir
17.5.2007, 8:54
sta mislite, da li ce moci da pristojno radi u 1024x768xlow(ne lowest) sa mojom konf.( pogledaj profil), ovo je pitanje za one koji su je vec probali

Moja konfiguracija je:
Athlon XP 2400+
1 GB Ram
Raden 9600PRO 256mb

Igrao sam na izuzetno niskom low-u...Igrica mi se svidela na prvi pogled, medjutim grafika mi je tako ruzna (zbog mog kompa) da sam izbrisao...
Iskreno, miticfam, ne znam koliko bi zeleo da igras...Mozes da probas :cool:

testera
17.5.2007, 10:03
Dobra je igra. Ima zanimljivih resenja. Ima totalno Gothic-ovski smek i mapa je ogromna. Zanimljivo je resen sistem skilova. Ima dosta questova i naravno borba protiv Orcova. Na mojoj konfiguraciji ide bez seckanja 1024x768, 2xAA sa svim na high, osim HDR koji je na pola.

Belgrado
17.5.2007, 12:44
Moja konfiguracija je:
Athlon XP 2400+
1 GB Ram
Raden 9600PRO 256mb

Igrao sam na izuzetno niskom low-u...Igrica mi se svidela na prvi pogled, medjutim grafika mi je tako ruzna (zbog mog kompa) da sam izbrisao...
Iskreno, miticfam, ne znam koliko bi zeleo da igras...Mozes da probas :cool:
Ja imam istu kolicinu rama,i istu grafiku jedino je procesor p4 2,6 GHz.Kako mislis ruzna grafika ?

Mithrandir
20.5.2007, 13:06
Pa ne znam...toliko da mi se prosto nije igrala...Najbolje ti je da probas pa vidis...mozda ces ti hteti :D

Irondacha
20.5.2007, 14:14
meni nema zvuka u igri nemam pojma zasto....

voodoo_
20.5.2007, 14:58
Instaliraj najnoviji DirectX, poželjno onaj sa diska igre.

Red Dragon
22.5.2007, 16:19
Neki ljudi toliko hvale ovu igru, da se stice utisak da se govori o igri godine!
Da li zaista toliko vredi? Ako je zahtevnija od Obliviona, onda se ne isplati uzimati.

Irondacha
22.5.2007, 16:57
igrica je odlicna,mislim da moze da bude konkurent oblivionu,za sada ja barem nisamprimetio neke bugove,ima dosta skillova za razliku od obliviona gde na lelevu samo povecavas atribute,ima vise svega!:alealeee:Ali mozda ce ti se opet svideti manje od obliviona jer on ima svoj smek

miticfam
22.5.2007, 19:56
Neki ljudi toliko hvale ovu igru, da se stice utisak da se govori o igri godine!
Da li zaista toliko vredi? Ako je zahtevnija od Obliviona, onda se ne isplati uzimati.
mada je jos nisam... mislim da je po kvalitetu konkurent oblivionu, ali na zapadu nece dobro proci zato sto oni mnogo vise cene igre velikih kompanija sa velikim hajpom. inace zahtevnost je manja od obliviona, a svet je veci

voodoo_
22.5.2007, 20:16
Bogme zahtevnost nije manja od Obliviona, igra je primetno neoptimizovana. Ali opet, radi bolje od Gothica 3.

miticfam
23.5.2007, 11:42
Bogme zahtevnost nije manja od Obliviona, igra je primetno neoptimizovana. Ali opet, radi bolje od Gothica 3.

po onome sto sam citao po forumima nije zahtevnija

voodoo_
23.5.2007, 23:05
Da al ja sam zapravo probao igru :)

M1los
24.5.2007, 23:27
Imam dva pitanja :) :
1) Da li možemo očekivati opis igre u novom SK?
2) Jel' neko igra igru, i da li je vrijedna nabavljanja? Iz prve ruke :D.

voodoo_
24.5.2007, 23:37
2) Ja. Jeste. Obavezno instalirati patch 1.3.

M1los
25.5.2007, 10:47
A da li je bolja od Obliviona? Jel' na dva DVD-a?:)

voodoo_
25.5.2007, 11:12
Nije bolja od Obliviona, i da, dolazi na dva DVD-a ali drugi uopšte nije potreban (osim za instalaciju na Francuskom i Nemačkom). Tako da kad budete nabavljali, nabavljajte samo prvi DVD.
Obavezno pre isntalacije igre treba staviti najnoviji DirectX sa diska, Ageia drajvere i treba instalirati Windows Media Player 11 (zbog kodeka), pošto se u protivnom može desiti da se intro u igri ne prikazuje, a intro "odmotava" priču.
I naravo patch 1.3.

edit: ako ne želite ili ne možete da instalirate windows media player 11, dovoljan je samo wmv 11 kodek, koga možete skinuti ovde:
http://www.free-codecs.com/Windows_Media_Format_11_download.htm

Leeroy Jenkins
26.5.2007, 21:42
Vidim da u skolama magije postoji Necromancy...
Me happy :)

Irondacha
29.5.2007, 9:58
Vidim da u skolama magije postoji Necromancy...
Me happy :)
da ali prvo moras da se smaras sa necromancerovim questom da mu nadjes neki taint

Alek
29.5.2007, 10:07
Igra obecava definitivno, i meni se svidja sto ima puno skola magija i ceo svet je ogroman i lici na Myrtanu :D ali dzaba mi sve to kada na 1280x1024 secka koliko da nervira i da ne ide onako kako treba :mad: U toj rezoluciji moram da igram zbog monitora jel inace u 1024 izgleda odvratno. Generalno i u 1280 uopste nisam zadovoljan grafikom. Dosta je ruznija i od Gothica i Obliviona a nazalost nista manje zahtevna. Ako se budem pomirio sa cinjenicom da mora lose da mi radi mozda je i odigram mada ipak nije ovo Gothic 3 ;)
Ajd pozzZ

polarnimeda
30.5.2007, 6:55
Evo 'vako...
Nabavio sam igru (svega je 3GB) :) Teram je na otprilike high (sa HDR i 2xAA, 1024x768) distance full, medium detailis, 3/4 texture quality) sa samo 1GB RAM-a, A64 3200+ i GF 7300GT 256 DDR2. Tek ponekada secne (mada nisam dugo igrao).
Grafikom NKAKO nisam odusevljen- ponekada deluje prenatrpano i presareno, a da ne znas ni od cega. Nacin na koji se boris je mozda previse simple, ali za preziveti. Gluma je jedna od najuzasnijih na koje sam naisao, a muzika je stvarno extra. To su prvi utisci....
Dao bih joj 7.5/10, ali i preporucio svakome ko voli ovakav zanr! :opanachke
I, slusajte voodoonbg-a; dao je bas korisne savete! :dedica:

Irondacha
30.5.2007, 10:45
da li se to meni samo cini ili se u pozadini cuje nightwish?

nikolaig
30.5.2007, 22:45
Da i ja sam primetio da je neko slicni Nightwish-u, ili je stvarno Nightwish. Znam da se grupa raspala skoro.

zokocx
30.5.2007, 23:09
Aaaaaaaaaaa Nightwish !!!, stvarno ili vam se to pricinjava.
Uzgred glavni vokal ih je napustio (tacnije su je shutnuli), ali nasli su druga pa su opet u aktivni, i izasao im je novi single "Eva", sta da kazem nije ko stara ,ali nadam se da ce biti nesto.
Sry about offtopic....

mire
1.6.2007, 13:32
:icon_scra Da li bi TTW mogao da radi na high grafici,u res 1024x840 ili tako nesto,bez
anti-aliaisinga ili slicno,I bez HDR?
Konfiguracija:AMD Athlon 3000+
1024MB RAM
nvidia GE FORCE 7600GS
?

polarnimeda
1.6.2007, 14:14
:icon_scra Da li bi TTW mogao da radi na high grafici,u res 1024x840 ili tako nesto,bez
anti-aliaisinga ili slicno,I bez HDR?
Konfiguracija:AMD Athlon 3000+
1024MB RAM
nvidia GE FORCE 7600GS
?
Moci ce i sa AA i HDR! Ali ko sto rece voodoo- uzmi patch 1.3!
I, nije TTW, nego samo TW (nema the) :D

miticfam
2.6.2007, 17:30
probao sam igru i svidja mi se!!! e sad je problem moja konf., "igram" u 1024x768xhigh bez AA, u zatvorenim prostorijama ide super, ali napolju je uzas, pogotovo mi je odlicno isao onaj prvi deo u pecini. zna li neko neki preformance tweak, neki slican kao i za oblivion i gothic3

Paladin
2.6.2007, 18:04
Vidim da su u novom SK kao glavne mane naveli bugove i hardversku zahtjevnost, što je i dobro jer nadam se da će se bugovi riješiti patchevima a i bolji hardver će se nabaviti, bar se meni ne žuri jer sad ionako nemam vremena za igre :). Bolje to nego da igra kao igra nije dobra, atmosfera i drugo.

M1los
2.6.2007, 19:42
Da li bi igra pristojno radila na konfiguraciji koju posjedujem (vidi profil)?

SirDuck
2.6.2007, 20:11
Svidja mi se ono sto sam procitao u SK :)
Definitivno cu probati :)
Lici mi malo na sacred i diablo fazon...

Aljosa
2.6.2007, 20:15
Vidim da su u novom SK kao glavne mane naveli bugove i hardversku zahtjevnost, što je i dobro jer nadam se da će se bugovi riješiti patchevima a i bolji hardver će se nabaviti, bar se meni ne žuri jer sad ionako nemam vremena za igre :). Bolje to nego da igra kao igra nije dobra, atmosfera i drugo.

Paladine ispricao si i moju pricu. :)

Obozavam ovakve igre ali nikako da nadjem vremena za igranje a i treba mi novi komp.

:S

Paladin
2.6.2007, 20:19
Baš tako :)

The mighty Boo
6.6.2007, 12:57
Ok je igra. Pojednostavljeni Gothic sa finom grafikom. Dobro je sto ne smara igraca na pocetku, mozes da umires koliko hoces bez ikakve stete i evo za sat vremena sam dostigao osmi nivo i ok opremu. Vrlo opustajuce.:)

M1los
8.6.2007, 19:11
Zanima me da li patch 1.3 popravlja probleme sa optimizacijom?
BTW, vlasnici piratskih kopija igre, šaljem vapaj upomoć u vezi activation code-a, šaljite na PM preklinjem vas!!!:n_klanja::n_klanja::n_klanja::D

Alex91
8.6.2007, 19:19
Imam jedan problem u vezi ove igre.

Instaliram je, instaliram i sve ostalo sto treba (dx, patcheve, i sve ostalo), pokrenem igru i radi sve normalno, dok ne treba poceti igrati, pojavi mi se lik u onoj pecini ili sta je vec, i mogu igrati sam par sekundi i zabaguje i izadje!

Dajte molim vas pomagajte sto prije :n_klanja: :n_klanja: :n_klanja: :n_klanja:

miticfam
8.6.2007, 19:20
Zanima me da li patch 1.3 popravlja probleme sa optimizacijom?
BTW, vlasnici piratskih kopija igre, šaljem vapaj upomoć u vezi activation code-a, šaljite na PM preklinjem vas!!!:n_klanja::n_klanja::n_klanja::D

patch ne ispravlja optimizaciju:(

M1los
8.6.2007, 19:26
Bez uvrede, ali dok ne čujem voodoo_nbgd-ovo mišljenje, me vjerujem u tu grozotu :)

voodoo_
8.6.2007, 19:55
Meni bogme radi sasvim lepo u 1024, doduše može biti da je do 7600GT kartice :)
Od starta igram sa 1.3 tako da ne znam kako je bilo u prethodnim verzijama.

M1los
8.6.2007, 20:04
Ja imam istu takvu, samo što je umjesto broja 7 broj 6:D
Ne, ja mislim da bi trebala na mojoj konfiguraciji sasvim pristojno raditi... (see profile)

miticfam
8.6.2007, 21:27
Ja imam istu takvu, samo što je umjesto broja 7 broj 6:D
Ne, ja mislim da bi trebala na mojoj konfiguraciji sasvim pristojno raditi... (see profile)

ne kazem da kod tebe nece lepo raditi, vec sam samo rekao da patch nista ne cini po pitanju optimizacije, da li si primio poruku za aktivaciju
P.S. bez uvrede ali nisi razumeo moju poruku, nisam rekao da kod tebe nece lepo raditi vec da patch...pogledaj gornje redove

Alex91
8.6.2007, 21:29
Evo sad mi radi sasvim zadovoljavajuce.

Imam 7600GS, 1GB RAM-a i "kotrlja" na skoro max detaljima i high rezolucijom.

Usput, instalirao sam samo patcheve sa cd-a.

The mighty Boo
8.6.2007, 21:50
Batalio sam TW. Prvo me je iziritirala lakoca igre (25 nivoa sam napredovao za svega 5 sati igranja!), drugo apsolutna manjkavost bilo kakvog zanimljivog sadrzaja. Jasno je bilo i pre da je igra genericka ali sve ima svoje granice. :(

Alex91
9.6.2007, 10:12
Zavisi na kom si nivou igrao....

Meni je igra odlicna.

Malo sam je igrao, recite mi da li postoje gildovi kao i u TES serijalu u koje mogu uci?

I joa me nesto zanima, cuo sam da se mogu izvoditi razni dirty trikovi (basanje pijeska u oci), e sad mene zanima kako se oni izvode?

Irondacha
9.6.2007, 15:12
Zavisi na kom si nivou igrao....

Meni je igra odlicna.

Malo sam je igrao, recite mi da li postoje gildovi kao i u TES serijalu u koje mogu uci?

I joa me nesto zanima, cuo sam da se mogu izvoditi razni dirty trikovi (basanje pijeska u oci), e sad mene zanima kako se oni izvode?
pa u character meniju imas listu gildova i tvoj odnos sa njima.ako pomognes njihovim clanovima i radis zadatke za nih onda dobijas sve veci reputation kod doticnog gilda i dobijas vece beneficije od toga,za dirty trick i te stvarcice nisam siguran posto ja uzimam vecinom pasivne skillove(critical hit,parry itd.) ali pretpostavljam da samo ikonicu skilla prebacis u quick bar

Alex91
9.6.2007, 16:22
A znači ti automatski čim počneš igrati na neki način postaješ "pasivni" član svih gildova?
Dobro...nije ni to loše.

Za ove dirty trikove sam skontao, al pri malom skilu baš i ne pomažu puno.

M1los
10.6.2007, 13:00
Ja sam našao dobar način za povećavanje frameratea za nas sa jeftinijim ulaznicama :D
Kad počnete igru, samo u konzolu kucajte "Engine.Shadows 0", time isključujete sjenke, i dobijate FrameBoost :)
Neki će reći da to srozava grafički doživljaj, ali meni uopšte ne smeta. Bitan mi je gameplay više nego grafika :)

Vaci
10.6.2007, 16:48
Igra vrlo brzo dosadi. Igrao sam je na medium nivou tezine, i vec sutra dan sam bio level preko 20 i imao toliko mocno oruzje i oklop da niko nije bio ni priblizno u stanju da me ubije. A da ne pricam o ALCHEMY skilu. Veoma lako sam napravio napitak koji puni energiju preko 100.000.000, povecava sve atribute za preko 200.000 i sve to da traje vise sati !!! A moze se napraviti slican napitak i sa trajnim dejstvom. Ako ovo nije neki BUG i ne unistava volju za igranjem van svakih granica, ja sam onda Petar Pan !!!

A uzgred, igrica nudi neuporedivo losiji vizuelni dozivljaj od Obliviona, a zahtevnost uopste nije manja.:cool:

M1los
10.6.2007, 20:43
Vidiš, ja je igram dva dana i nikako da mi dosadi :D

The mighty Boo
10.6.2007, 20:45
Igra vrlo brzo dosadi. Igrao sam je na medium nivou tezine, i vec sutra dan sam bio level preko 20 i imao toliko mocno oruzje i oklop da niko nije bio ni priblizno u stanju da me ubije. A da ne pricam o ALCHEMY skilu. Veoma lako sam napravio napitak koji puni energiju preko 100.000.000, povecava sve atribute za preko 200.000 i sve to da traje vise sati !!! A moze se napraviti slican napitak i sa trajnim dejstvom. Ako ovo nije neki BUG i ne unistava volju za igranjem van svakih granica, ja sam onda Petar Pan !!!


I moj dozivljaj je bio potpuno isti. :(

Vaci
10.6.2007, 22:56
Evo koga zanima da vidi sta je uradio taj famozni napitak, i zasto me igra podseca na neku rambo parodiju. Bilo mi je potrebno samo 1-2 minuta kliktanja misem. :cool:

M1los
10.6.2007, 23:25
Jesi ti to varao ili si stvarno nakupio toliko golda? :D:D:D
BTW, što se žališ. TO ti ispadne nešto ako varanje. Lijepo igraj bez tog napitka i to je to :).

Vaci
11.6.2007, 0:26
No cheating! Da prodam bilo sta sto nosim na sebi dobicu minimum 10-20 miliona, a za neke stvari i stotinak!!! I nije stvar u napitku, vec u cinjenici da znam da ne moram vise da se razvijam, budzim oklop, oruzje i skilove. Nema vise izazova, jer posle 2 dana igranja ja sam u stanju da pobijem sve zivo u igri samo jednim udarcem. A kada oni mene cukaju, ja mogu slobodno da popijem kafu, ispusim cigaretu, i da se vratim na igru kao da nista nije bilo. Uvek kada zagusti tu je verni napitak, a zasto ga ne bi koristio kada mi zagusti ako to nije koristim varanje? Nema izazova....:dedica:

Irondacha
11.6.2007, 10:01
tolko ste igru popljuvali sada sam izgubio volju da je igram:(:(:(

voodoo_
11.6.2007, 11:12
Mišljenje je kao d*pe, svako ima jedno. Probaj sam pa zaključi da li ti se igra sviđa ili ne.

Alex91
11.6.2007, 11:25
Pa, nemojte me krivo shvatiti, ali u oblivionu mozes da pobijes svakog protivnika na kojeg naidjes.

Meni uopste nije dosadila, a igram je vec 4 dana, ali u umjerenim mjerama (po dva sata na dan).
Stvar ukusa.

Vaci
11.6.2007, 11:28
Ma da, neko voli i rambo fazon i cisto opustanje. Whatever makes you happy!:D

M1los
11.6.2007, 11:33
Pa i u Oblivionu možeš da budeš macan kojem niko ne može ništa (malo manje nego u TW, ali tako nekako). Da vidiš samo kakav je užitak kad skontaš da nekoga ne možeš da ubiješ jer nisi dovoljno jak. Da me vidite kako sprintam bježeći od grizlija...:D

Ja volim ovaj fazon. Nekako mi bolje paše od dinamičnog levelovanja u TES-u.
BTW, uopšte se ne slažem sa SK u tome da kako god namjestili lika, biće gadan k'o lopov. moj je sasvim prosječan. Eto, ne poklapaju se svačiji ukusi.
Savjetujem svakome da prvo proba igru, i donese svoje LIČNO mišljenje.
Toliko :)

Vaci
11.6.2007, 11:42
Ma grizli je i meni bio problem u pocetku (a tek duhovi stvorenja nocu), ali sad mi je i on postao kao zec - i za jednog i za drugog mi treba samo jedan udarac.:D
I ako neko zna kako da uzmem prvu relikviju iz Karga klana bio bih zahvalan.:n_klanja:

M1los
11.6.2007, 12:32
E, to i mene zanima...

Irondacha
11.6.2007, 16:31
Mišljenje je kao d*pe, svako ima jedno. Probaj sam pa zaključi da li ti se igra sviđa ili ne.
ma imam ja ovu igru i igrao sam je,ali sada su lose strane izasle na videlo...ma ipak cu nastaviti da je igram

Vaci
11.6.2007, 17:10
Da bi uzeo relikviju od Kharga klana moras prvo da zavrsis neke kvestove za Skeldon house (pod karticom Excavations u kvestovima). Kada ti poraste uticaj u Skeldon house vodja (koji se inace nalazi u Excavations) ce pristati da razgovara sa tobom. Ispuni kvest koji ti da i trebalo bi da dobijes pristup u Kharga clan treshury (valjda sam dobro napisao). Tamo uzimas prvu relikviju. :opanachke

M1los
11.6.2007, 19:23
A zar Karga klan i Skeldeni nisu na ratnoj nozi? Nekako mi djeluje nelogično da radiš za Skeldene a dobiješ pristup Karga trezoru...:icon_scra

I da, gdje uopšte da dobijem zadatke za Skeldene? Gdje da ih tražim?

Alex91
11.6.2007, 20:58
Mene zanima da li postoji mogucnost da se prespava (ili saceka, kako hocete) kao i u oblivionu?
Ne volim putovati nocu...:D

polarnimeda
11.6.2007, 21:40
Ja sam našao dobar način za povećavanje frameratea za nas sa jeftinijim ulaznicama :D
Kad počnete igru, samo u konzolu kucajte "Engine.Shadows 0", time isključujete sjenke, i dobijate FrameBoost :)
Neki će reći da to srozava grafički doživljaj, ali meni uopšte ne smeta. Bitan mi je gameplay više nego grafika :)
jel jos neko probao ovo? koliko frame-ova u proseku vise dobijate?

Vaci
11.6.2007, 22:12
A zar Karga klan i Skeldeni nisu na ratnoj nozi? Nekako mi djeluje nelogično da radiš za Skeldene a dobiješ pristup Karga trezoru...:icon_scra

I da, gdje uopšte da dobijem zadatke za Skeldene? Gdje da ih tražim?


Vodja Karga klana (kada dobijes pristup njemu radeci kvestove za njih) dace ti zadatak da odes u Excavations i "razotkrijes" planove Skeldona, a njegov sin trazi da ubijes istog. E sad, da bi uopste dosao do Skeldona moras da dobijes poverenje njegovog klana resavajuci kvestove za njih. Kada dodjes do Skeldona ne ubijas ga vec resavas njegov kvest, i time omogucavas da Skeldon house "protera" Karga klan koji, uzgred, cuva relikviju. Posto su proterani samo treba da odes u njihov kamp i iz riznice uzmes relikviju.
Uh.... valjda sam objasnio kako treba...;)

Vaci
11.6.2007, 22:15
A za spavanje nisam nista primetio. Mislim da nema ta mogucnost.

miticfam
12.6.2007, 12:44
jel jos neko probao ovo? koliko frame-ova u proseku vise dobijate?
dobija se poprilican skok preformansi, a izgled je isti samo bez senki

M1los
14.6.2007, 16:34
A gdje da nađem Skeldene?

Vaci
14.6.2007, 22:38
A gdje da nađem Skeldene?

Skeldeni su u Excavations (malo dole - levo na mapi od mesta gde si poceo; prosetaj malo).
A ako te mrzi da trazis evo ti mapa.:cool:

phoenix[illusion]
24.6.2007, 23:14
Pojavio se prvi review na netu. Prema review-u igra je veliko smece. To sam i mislio, ova igra ne moze da parira Oblivionu. Prema review-u igra je dobila 62, znaci veliko smece, igra je skroz nestabilna.

M1los
25.6.2007, 0:11
To nije tačno. jeste da igra ne može da parira Oblivionu, ali je svakako vrijedna igranja. najviše mrzim kad neko na osnovu reviewa nekog tamo lijevog lika prosudi da li je igra dobra ili ne. Dobila 62? Pa šta? Probaj je, i sam prosudi da li je vrijedna igranja ili ne...;)

phoenix[illusion]
25.6.2007, 12:08
To nije tačno. jeste da igra ne može da parira Oblivionu, ali je svakako vrijedna igranja. najviše mrzim kad neko na osnovu reviewa nekog tamo lijevog lika prosudi da li je igra dobra ili ne. Dobila 62? Pa šta? Probaj je, i sam prosudi da li je vrijedna igranja ili ne...;)

Dobor, kako hoces. Kada izadje review na IGN ili GameSpot-u, dokazace ko je upravu. Tamo su profe za igre i njih ocenjuju profe.

caine
25.6.2007, 14:37
;284793']Dobor, kako hoces. Kada izadje review na IGN ili GameSpot-u, dokazace ko je upravu. Tamo su profe za igre i njih ocenjuju profe.

Pa, nije bitno sta misle tamo neke "profe"... Sve je to subjektivno. Mozda se nekome sa Gamespot-a igra ne dopada, a tebi dopadne. Dobar review je revew koji lepo opise igru, tj. njene osobine. Npr. ja kada procitam dobar review odmah znam da li ce igra da mi se svidi ili ne, bez obzira koju je ocenu dobila.

A i ovi sa Gamespota nemaju pojma :a_bleh:

polarnimeda
25.6.2007, 15:22
Ono sto je meni jedino bitno su OCENE KORISNIKA! Vidjao sam da na razlicitim sajtovima ista igra dobija ocene od 4/10 do 10/10! Tako da....
Naravno, postoji nekoliko sajtova kojima verujem vise, ali prosecna ocena koju je dalo hiljade igraca- meni je nezamenjiv pokazatelj :) ... A ona je uglavnom izmedju oko 7-8/10. Slazem se sa njom, a ona je, rekao bih, dovoljna za svakoga ko voli ovakve igre :)

caine
25.6.2007, 15:28
Hmm to mi nikad nije palo na pamet... Samo si zaboravio forume. Procitas jedan review da vidis o cemu se radi, pogledas ocene korisnika, raspitas se po forumima i sve znas.

Nego, odosmo preterano u offtopic...

The mighty Boo
25.6.2007, 18:04
;284627']Pojavio se prvi review na netu. Prema review-u igra je veliko smece. To sam i mislio, ova igra ne moze da parira Oblivionu. Prema review-u igra je dobila 62, znaci veliko smece, igra je skroz nestabilna.

Igra jeste smece. Igrao sam je ravno dva dana a i to je mnogo. Ne da je Oblivion mnogo bolji doduse...

Niti treba narocito verovati mahom potplacenim kriticarima, iako bih u ovom slucaju bio sklon da se slozim sa njima.

Igra nema apsolutno nista sto se moze pohvaliti. Prica je glupa, likovi su smesni, questovi smor, previse je laka... ma totalan promasaj. Jedino grafika cupa stvar iznad 50...

Vaci
25.6.2007, 19:02
;284627']Pojavio se prvi review na netu. Prema review-u igra je veliko smece. To sam i mislio, ova igra ne moze da parira Oblivionu. Prema review-u igra je dobila 62, znaci veliko smece, igra je skroz nestabilna.

Ne znam ko ti je to rekao da je nestabilna - igrao sam je nedelju dana po nekoliko sati dnevno i presao celu igru (pa dobro, skoro celu,da nije tog BUG-a...) i nije ni jednom pukla. Igra ima sta da ponudi kao puka razonoda dok ne stigne nesto bilje, dobro ubija vreme. Ima svoje mane, ali nista sto bi unakazilo igru do neigrivosti.
A sto se Obliviona tice - "svakog gosta 3 dana dosta". Jeste napravio bum ali je vec izgustiran. A i umoran sam vise od "ozbiljnih" igara koje ti traze mesece da bi ih potpuno presao. To me vise smara i od ove vrucine...:kreza:

voodoo_
5.7.2007, 13:20
Patch 1.4 Changelog

For points marked with *) game has to be started from the beginning: Main Menu
->Start New Game.
Using save games will disable patch functionality for those points and may lead
to unexpected results.

Balancing:

*) - Monsters strength and HP rebalanced
*) - Bandits strength rebalanced
*) - Bows strength rebalanced
*) - Melee combat weapons rebalanced
*) - Traps rebalanced
*) - Magic rebalanced
*) - Skills rebalanced
*) - Skill requirements rebalanced
*) - Equipment requirements rebalanced
*) - Weight rebalanced
*) - Objects stacking rebalanced
*) - fighting from horse - not so powerful
*) - Immunity added to some enemies (e.g. skeletons are immune for piercing and
slashing, fire dragons are immune to Fire)

New features:

- Faster graphic rendering on nVidia Graphic Cards.
- Moving/selling multiple objects - with Left Ctrl pressed.
- Vit., Str., Dex., Willp. - timed potion effect displayed in inventory.
- Inventory space increased.
- New graphic settings added DOF, Horizon, water reflections, hit info, player
info
- Bow auto aiming option added
- Magic aiming cursor visible even if attacking spell is not highlighted
*) - Killing NPCs inside houses - invisible for other NPCs
*) - 4 new armour sets added.
*) - More Animals in villages (hens, ducks, gooses).
*) - Magic shop near first teleport in Komorin.
*) - Brotherhood shop at Vesit Delurna Coral.

Fixed bugs:

*) - Soulpatcher gives more points than you actually have - fixed.
*) - Quest with Nellor - fixed
*) - Fariel is dying killed by spider.
*) - Death strike skill fixed.
*) - Guards harassing player after paying one of them with 30% - fixed
*) - torches stacking
- Many clipping bugs on various maps - fixed.
- Disarming arrow - crash - fixed
- Not working heavy maces -fixed
- Bombs explosions - fixed
- Horse behaviour - improved
- screens zooms while upgrading a skill
- game crash when buying spell card magic hammer and trying to add it directly
to my active spell.
- If you set the spell bar focus to a defensive spell you can't use a hotkey of
any offensive spell that needs a target because the char doesn't aim (and all
the spells will hit the floor). It would be good if the cross-hair is always
visible

Mrmot
19.7.2007, 21:37
evo ja igrah jedno 4 sata i utisci su mi, hm, podeljeni...
gameplay izgleda super, grafika je prelepa i brza, ali...

-gluma je totalno jadna. jadna sa velikim j. muka mi pripada kad god cujem bilo koga da prica. Kao da su nekom nemcu na ulici dali 10$ da isprica par linija teksta. Pogresno naglasavanje reci ('pray tell' procita kao 'PRAY... ... tell.' :kreza:) i slicne egzibicije teraju suze na oci.

-slika govori vise nego moj zapanjujuci 'koja budala je modelirala ljude' komentar...
http://img.photobucket.com/albums/v653/mrmotinjo/aahahahahahahaha.jpg

znaci, riba s leve strane je skrinshot iz installera, a gabor s desne je ista ta, al in-game... ja sam se zacenio od smeha kad sam je video :P

:rofl::rofl:

ognjen_ogi
6.8.2007, 17:47
Trenutno imam dosta slobodnog vremena pa se cesto bavim eksperimentisanjem. Probao sam zakrpljenu verziju igre 1.4 na dve graficke karte. Overklokovan MSI 7600gt sa 1GB mem. radi dobro u rez. 1024x768 sa svim detaljima na max bez AA filtera. Veci problem predstavljaju naseljena mesta gde se grafika neznatno usporava ali nista vise od toga. Sa druge strane overklokovani MSI 8800gts sa 2GB mem. radi odlicno u rezoluciji 1280x1024 sa AAx8. Procesor ne utice toliko na performansse, bar u pomenutim rezolucijama. Two worlds je dosta dobra igra ali nije na nivou konkurentnih igara. Cini mi se da je TES IV Oblivion zahtevnijia igra po pitanju sistemskih resursa.

ognjen_ogi
16.8.2007, 21:04
Evo nekoliko razloga zbog kojih sam odustao od igre:

1. igra nema inovativnih sadrzaja, sve je vec vidjeno,
2. posle nekoliko sati igranja obuzima me osecaj monotonije,
3. magla je toliko ucestala da ce smoriti mnoge od vas,
4. prevozna sredstava u vidu raznih konja je uzasno tesko kontrolisati,
5. mozete bez problema upasti nekome u kucu i sve mu poharati,
6. trebalo bi da provedete oko sedamdeset sati da biste je presli.

Zato ako nemate pametnija posla, batalite ovu igru. Ja vec jesam.
Jednostavno, igra nije zanimljiva.

demjan
16.8.2007, 22:40
-gluma je totalno jadna. jadna sa velikim j. muka mi pripada kad god cujem bilo koga da prica. Kao da su nekom nemcu na ulici dali 10$ da isprica par linija teksta. Pogresno naglasavanje reci ('pray tell' procita kao 'PRAY... ... tell.' :kreza:) i slicne egzibicije teraju suze na oci.

ooo da, ovo je i mene smorilo u startu. ne mogu da verujem da su se sa jedne strane toliko potrudili i odradili dobro, a s adruge potpuno amaterski.

M1los
17.8.2007, 0:22
@ Mrmot
Kod mene ta cura potpuno drugačije izgleda. Nemam igru instaliranu da dokažem, ali stvarno sam se prepao kad sam vidio to :kreza:. Jesi siguran da nije bug?

MareZinjo
18.8.2007, 13:35
Snimio sam preneki dan da snimim Two Worlds i trazio mi je Pixel vertex shader 2.0.Otiso sam na sajt Nvidie i skino posljednji drajver za moju graficku 8500GT.I igra opet nije radila:confused::confused: HEEEELLLPPP!!!

Nikopol
18.8.2007, 14:05
@ Mrmot
Kod mene ta cura potpuno drugačije izgleda. Nemam igru instaliranu da dokažem, ali stvarno sam se prepao kad sam vidio to :kreza:. Jesi siguran da nije bug?

Ja jos nisam stigao da je vidim na svom racunaru,ali moj dobar prijatelj ima masinu skoro slicnu kao ja,i kod njega ona izgleda potpuno normalno.Stvarno mogao bi da bude bug.

Wolverine
25.8.2007, 12:33
@MareZinjo
Instaliraj sve moguce drivere, codece, etc. etc. Kod mene radi k'o lusha na 7600GT.

voodoo_
6.9.2007, 10:09
Izašao patch 1.5. Velik je 1.1 GB, sadrži sve prethodne patcheve i još tonu izmena. Linkove nađite OVDE (http://2-worlds.com/).

edit: Linkove imate sa desne strane pod "Updates".

Nikopol
6.9.2007, 10:54
Jel bar jedan od tih patch-eva dodaje malo na tezini igre?
Po meni igra uopste nije losa,samo je preeeeevise laka.(igrao sam je na najtezem nivou).Ako su vec uradili da oruzije i oklop moze da se budzi maltene kad god hocete,sto nisu onda bar malo nisu vise paznje posvetili protivnicima?Kad bi samo malo pruzali neki otpor bilo bi daleko zanimljivije,a ne njih hiljadu,a ja jedan i opet ih poubijam i to bez koriscenja health potion-a.Naravno nije da bas nista nisam koristio od ponudjenih stvari u inventaru,ali pominjanje toga bi bio tezak spoiler. Video sam ustvari kako moze da se iskomplikuje,ali jbg,jednostavno nikad ne igram sa tom klasom likova.

Eris
9.9.2007, 2:28
E ljudi ja instaliram igru i patchujem i sve sto treba ali kad pokusam da udjem pokaze mi onaj screen kao Two World i onda izadje na desktop,nekontam sta se desava ?

Alex91
10.9.2007, 1:11
Vjerovatno nisi instalirao sve sto treba.

M1los
10.9.2007, 15:10
... Ili jednostavno cr*ck ne odgovara ;)

voodoo_
10.9.2007, 15:24
Nema kreka za Two Worlds, koristi se druga metoda.

M1los
10.9.2007, 15:30
Ah, da, smetnuo sam s uma...:boodala:

Ja mislim da bi reinstalacija pomogla

Alex91
11.9.2007, 1:13
joooj kad se sjetim koliko sam se mucio s instalacijom prvi put a ni dan danas ne znam sta sam tacno uradio da bi mi radila:D. Usput, meni je trebao windows media format ne znam koji, vjerovatno najnoviji da bih je mogao pokrenuti, ja mislim da link imas negdje ovdje.


P.S. Jel zna neko mozda gdje mogu uciti vjestinu Necromancy? Dobio sam spellove od jednog negromanta sto mu donosim tanint shootse a ne mogu ih iskoristiti.

Eris
15.9.2007, 18:57
Danas ja instaliram sve lepo i onaj kodek za Windows Media Player i ono pokrene igricu pokaze mi start meni i crash (naravno ne sistema) :mad:

Shrike
16.9.2007, 19:54
Instalirao sam igru, aegia physx, vc++,directx 9 sa diska, wmp runtime 11, upgrade 1.4 i cr*ck ali i dalje ne mogu da je pokrenem pojavi se logo TW i onda moram u task manager-u da je gasim. Imam celeron 2.4 ghz, 1gb ram, radeon msi rx9550 se.
Help meeee

polarnimeda
17.9.2007, 1:53
Instalirao sam igru, aegia physx, vc++,directx 9 sa diska, wmp runtime 11, upgrade 1.4 i cr*ck ali i dalje ne mogu da je pokrenem pojavi se logo TW i onda moram u task manager-u da je gasim. Imam celeron 2.4 ghz, 1gb ram, radeon msi rx9550 se.
Help meeee
moguce je da je do radeona. ali i da je pokrenes, ne bi se naigrao. kocila bi suvise...
jel neko stavio patch 1.5? da li se oseca neka drasticnija razlika.. ipak je patch ceo 1GB!

Eris
17.9.2007, 20:40
@Shrike nemoj je gastiti na task m nego sacekaj malo i trebalo bi da ti se pokrene meni je isto tako ali mi udje u meni i izadje sam,probaj da sacekas nekih 5-10 min

revolution
17.9.2007, 22:31
Ova igra je toliko ocrnjena da sam izgubio volju da je probam. Međutim, igrom slučaja nabavio sam je i polako počeo da igram. Moram reći da je igra dobra, mada dosta stvari su loše uređene, ali meni se dopla igra. Jedino, više sam očekivao od priče, tako da na kraju sam se malo razočaro, što je pokvarilo opšti utisak.

stewazy
20.9.2007, 7:56
Moze pomoci, instaliram two worlds i one ostale dzidzabidze i udjem napravim lika i ucitava i na trenutak vidim svog lika i izdaci error. Help:n_klanja::n_klanja::n_klanja::n_klanja:

revolution
23.9.2007, 11:59
Moze pomoci, instaliram two worlds i one ostale dzidzabidze i udjem napravim lika i ucitava i na trenutak vidim svog lika i izdaci error. Help:n_klanja::n_klanja::n_klanja::n_klanja:

Obriši sve, pa kreni od početka, dakle reinstal. Meni je pomoglo kod nekih problemčića.

stewazy
29.9.2007, 22:55
Sta znace ona 2 provougonika ispod macha u inventoryju:confused::confused:

Gothic_maniac
20.10.2007, 9:15
Sto se tice problema MareZinja

Neznam sta se desava sa tom 8500 karticom

i jedan moj drug ima biostar8500gt i nece da mu primi Test Drive,SC doble agent i jos mnogo toga

da ovo nebi bio spam....Two Worlds je dobra igra i nalik je Gothicu...zbog toga mi se jako svidja

lord_of_the_bags
7.1.2008, 1:49
zdravo zivo! e vidim vamo da mnogi porede Two worlds sa Oblivion i kazu da ne moze ni da prismrdi Oblivionu ...ja sam bas pre par sati uzeo Oblivion da instaliram i stavio sve na high a senke sam malo ojadio dok igram i Two Worlds sve isto na high sa iskljucenim AA...znaci Two Worlds je daleko bolja graficki od Obliviona a sam Oblivion je malo dosadan ...sve u svemu...Two worlds je mnogo bolja igra od Obliviona! :alealeee: jos nisam probao Gothic 3 sto isto uporedjuju sa ove dve igre,al videcu!:D

voodoo_
7.1.2008, 11:53
Zaključio si da je Two Worlds bolji od Obliviona zato što radi bolje (što inače nije tačno) i na osnovu sat vremena igranja Obliviona? Svaka čast :rolleyes:

Red Dragon
7.1.2008, 13:16
Two worlds je mnogo bolja igra od Obliviona! :alealeee:D

Ti oces da te upucaju ovi iz susedne Oblivion teme. Ne brini, samo reci da si bio pijan i da se niceg ne secas, i da negiras sve sto si rekao, i obavezno kazi da je Oblivion najbolja igra na svetu, pa ce ti mozda oprostiti.

Sa druge strane, ja to ne moram da kazem, svi znaju koliki sam fan Fallout 2:love:.

Eni
7.1.2008, 16:09
Ajd' smanjite offtopic i pričajte o igri o kojoj je tema...

stewazy
7.1.2008, 16:58
Sta znace ona 2 provougonika ispod macha u inventoryju:confused::confused:

ako neko zna molim ga da mi objasni ono u citatu unapred zahvalan :S

shrafko
14.1.2008, 0:11
Hmhmhm....
tTW mi sedi na polici ko siroče već mesecima, pa u nedostatku adekvatnog cRPG sadržaja rek0 ajde da probam.. i ovo pišem upravo po deinstalaciji iste što već samo po sebi dovoljno toga kaže.. Jedino što sam je instalirao iz cuga..

Igrao sam celih sat vremena, mlatio se sa nekim ala orkovima, divljim veprovima i vukovima. Smor. Probah da odmorim malo desnicu ruku ;) da ostavim mač po strani i da se bacim na luk i strele i magije.. ali ako ikome polazi za rukom da pogodi ono(g) što cilja svaka mu čast.. Meni je polovina fireball-ova završavala zakopana u parče zemlje ispred mene a strele su mi letele (celih) 5-6 metara pre zabijanja u istu.. Tako da se vođen parolom "po jutru se dan poznaje" reših da povratim 4 dragocena Gb na disku. Mišljenja se razlikuju naravno, ali se slažem s Boo-om da je ovo "waste of time" :dedica:

@ stewazy > Nemam pojma, nisam se naročito udubio u igru da bih znao.. (što i tebi isto savetujem :)

sasagrof
16.3.2008, 13:20
Svima a posebno Woodoo hvala, radi i videcu da li patch 1.6 na rekordnih 1giga pomaze ali prosto je neverovatno koliko su modeli ruzni nesrazmerni, grafika i objekti kao u 2D,skeletalna animacija ne postoji i sve to na 1600/1200 sve na max a zvuk isti jad? i to na SB extreme music? _ neko rece da je ovo poredivo sa Oblivionom?Jeste i jedno i drugo su igre i to im je sva slicnost,necemo se mi naigrati rpg dok ne izadje MassEffects za pc

Sonic
16.3.2008, 18:18
prosto je neverovatno koliko su modeli ruzni nesrazmerni, grafika i objekti kao u 2D,skeletalna animacija ne postoji i sve to na 1600/1200 sve na max a zvuk isti jad? i to na SB extreme music? _ neko rece da je ovo poredivo sa Oblivionom?Jeste i jedno i drugo su igre i to im je sva slicnost,necemo se mi naigrati rpg dok ne izadje MassEffects za pc

Pretera ga... Jesi li siguran da si podesio opcije za grafiku kako treba? Međusekvence nisu reprezentativne, ali je grafika u samoj igri OK.

sasagrof
17.3.2008, 15:57
Instalirao sam patch 1.6 (1.1Gb) i naterao sebe da igram ponovo sada posle 3-4 sata igranja mi je drago zbog toga jer mi se igra sve vise dopada.Kada sam ukljucio HDR priznajem da posle onog ruznog uvoda grafika pocinje da izgleda sve bolje i bolje sigurno je kao u Gothic III ako ne i bolja.Posle prvog oklopa ni model lika vise nije tako ruzan, a borba na konju bas osvezava.Uopste na hard nivou gameplay mi je bas ok zahtevan bar na pocetku.Ok glasovna gluma nije nesto a nisam jos naleteo ni na zenski lik (izgleda da su nemci nesto bas omrzli zene opet kao Gothic) ali igra bas postaje interesantna i obiluje sitnicama..tragovi kopita na pesku pored jezera recimo

Sonic
18.3.2008, 5:41
...a nisam jos naleteo ni na zenski lik...

Ti bi kao u Witcher-u, priznaj? :D
Za sve koji nisu probali ovu bez razloga potcenjenu igru, evo nekoliko screenshotova za dl (~5 MB):

http://rapidshare.com/files/100376145/2_worlds_screenshots.rar.html

Ukratko:
Za: dosta dobrih questova, odlična grafika (bolja za klasu od pomenutog Witcher-a), OK sistem borbe (uključujući i konja), pregršt prelepih lokacija, dobra atmosfera, dobre mogućnosti specijalizacije lika, ispravljena većina bugova serijom patcheva.
Protiv: klišeizirana glavna priča (što i ne mora da bude veliki minus, jer ima odličnih questova koji vade samu priču).
Sve u svemu, ne bih se bunio da je Gothic 3 ovako ispao. Jedva čekam ekspanziju.

Alek
18.3.2008, 22:19
Ako cemo iskreno meni je grafika sa sve animacijama likova zivi ocaj :( Ne moze da se uporedi sa Gothicom, Oblivionom a kamo li Witcherom... U pricu nisam ulazio dublje iz prostog razloga jer mi igra radi katastrofalno :mad: Na mojoj konfiguraciji iz profila sam obrnuo Crysis (sa high detaljima) sa 23+ fps-a, u Gears of War imam oko 55 a OVO mi ide sa prosecnih 16 :confused: Gde je tu logika??? Da igra izgleda kao ove prethodno pomenute pa i da podnesem. Gothic 3 sam igrao na 2 puta slabijem kompjuteru uz kocenje ali sam ga odigrao jel je super igra a ovo mi nekako nije vredno truda. Vise puta (tacnije 3) sam pokusavao da igram 2W i to na 3 razlicita kompjutera (progresivno jacih :kreza:) i ni jednom nisam bio zadovoljan. Najvise sam se naravno razocarao sada, poslednji put, sa najjacom konfiguracijom tako da cu verovatno da je obrisem. Ima puno potencijala, krivo mi je sto ovako ispada na kraju. Na primer svidja mi se sto moze da se pravi lik na puno nacina, sto ima puno skilova, predmeta, skola magije...
Ko zna, kada uzmem neki jos jaci komp mozda ce da dobije i jos neku sansu :to_care:

Btw Sonic super su ti slicice, kad ih vidim prosto me tera da pokusam jos jednom :) Ako ti nije problem napisi mi na PM koju konf imas i kako razvijas lika (koje osobine itd...)

Pozz

sasagrof
19.3.2008, 0:25
Igra je manje zahtevna od Gothic III, usporava jedino kada se nadje u borbi oko 20,30 i vise Npc.Graficki je mnogo bolje ispala nego taj isti Gothic,prica je mnogo zanimljivija svuda je primetan ogroman trud programera da ovo profunkcionise.Odavno me neka igra nije u pocetku navela da toliko pogresim kao ova a sada pocinjem da uzivam u njoj isto kao kada sam otkrivao Gothic I i II.Ne mogu da verujem sta sam mogao da propustim samo zato sto sam nakon deset minuta pokopao igru koja svakog sata otkriva skrivenu lepotu.
Btw jel neko provalio gde je ini file i da li moze uopste da se tweakuje nesto..recimo zvuk postaje normalniji kada se iskljuci Eax jer i onako dodaje samo reverb ali me zanimaju podesavanja ispod haube

Alek
19.3.2008, 0:59
Ma ok, znam da je manje zahtevna od Gothica, pogotovo sto je on uzasno neoptimizovan, ali ne radi se o tome. Bas mene briga da li je igra nezahtevna ako mi radi strasno lose :( Nesto tu ima, neverovatno mi je da imam 16-19 fps i to uvek, bilo da udjem u selo bilo da sam u sumi, varira u otprilike tom opsegu. Proverio bih to sto pricas jel ako si u pravu i ja bih rado igrao 2W ali mi se ne igra kad radi lose...

LunaticRS
19.3.2008, 2:17
zdravo zivo! e vidim vamo da mnogi porede Two worlds sa Oblivion i kazu da ne moze ni da prismrdi Oblivionu ...ja sam bas pre par sati uzeo Oblivion da instaliram i stavio sve na high a senke sam malo ojadio dok igram i Two Worlds sve isto na high sa iskljucenim AA...znaci Two Worlds je daleko bolja graficki od Obliviona a sam Oblivion je malo dosadan ...sve u svemu...Two worlds je mnogo bolja igra od Obliviona! :alealeee: jos nisam probao Gothic 3 sto isto uporedjuju sa ove dve igre,al videcu!:D

Hehehh
Ove dvije igre nisu ni priblizno jednake po pitanju grafike pa da mozesh da kazesh tako neshto.U sushtini Oblivion jeste malo dosadan, al' grafika to chupa.Oblivion je jedna od najlepshih igara koje su dosad izashle, a tTW to sigurno nije.
Ja sam takodje nabavio ovu igru kad je izashla i josh je nisam pocheo igrati.Bio sam je instalirao u igraonici, al' radeon 9550 256 mb nije bas dobro mogao da podnese high detalje pa sam poslije sat vremena igranja ostavio igru da je opletem kod kuce.I josh je u ladici...al' planiram uskoro da je odigram!

Sonic
19.3.2008, 2:47
Oblivion je jedna od najlepshih igara koje su dosad izashle, a tTW to sigurno nije.
Ja sam takodje nabavio ovu igru kad je izashla i josh je nisam pocheo igrati.

Kako znaš ako nisi igrao? ;) Oblivion izgleda bolje, ali samo sa Qarl-ovim texturama. Vanila verzija nije lepša od 2 Worlds (ako izuzmemo međusekvence koje su na nivou Gothic 2).

Elem3nt
19.3.2008, 13:52
Kako znaš ako nisi igrao? ;) Oblivion izgleda bolje, ali samo sa Qarl-ovim texturama. Vanila verzija nije lepša od 2 Worlds (ako izuzmemo međusekvence koje su na nivou Gothic 2).
U oblivionu mnogo smara oklop stvarno je bedno uradjen >:mad:

sasagrof
19.3.2008, 18:10
Modovan Oblivion i vanila verzija su dve razlicite stvari.Oblivion je retko kvalitetna igra al ne moze da se poredi Bethesda i Reality Pump.TW ima ruznjikave medjuanimacije i losu glasovnu glumu al vec posle deset sati igranja sam je zavoleo.I Svarceneger ima smesan izgovor pa sta? Detalji su sve, primetili ste da konj ide u cetiri brzine? Ali ovde covek prica da ima nizak frame rate a ne moze da bude jer ja imam veci za 10 - 20 % nego u Oblivionu i to igram na drugoj particiji gde mi je XP64.Probaj da otcekiras Deep of Field i iskljuci Antialiasing po defaultu je AA 2X.Igra stvarno vredi znam jer sam je deinstalirao, pa instalirao, najbolje je sto ne ocekujes nista a dobijes dosta za razliku od izvikanih naslova

LunaticRS
20.3.2008, 2:50
Ja sam takodje nabavio ovu igru kad je izashla i josh je nisam pocheo igrati.Bio sam je instalirao u igraonici, al' radeon 9550 256 mb nije bas dobro mogao da podnese high detalje pa sam poslije sat vremena igranja ostavio igru da je opletem kod kuce.I josh je u ladici...al' planiram uskoro da je odigram!

Kako znaš ako nisi igrao? ;) Oblivion izgleda bolje, ali samo sa Qarl-ovim texturama. Vanila verzija nije lepša od 2 Worlds (ako izuzmemo međusekvence koje su na nivou Gothic 2).

Pa rekoh da sam igrao chitavih sat vremena i da mi se uchinila grafika kao prosjechna.
Tachno je da u Oblivion-u smaraju oklopi.Ja sam najvishe mrzio glass armor.
Ken...te da je grafika bolja nego kod Oblivion-a?

shrafko
20.3.2008, 21:03
Čitam baš šta se priča u threadu, pa sam rešio da probam TW po treći put (patchovanu na 1.4).

Evo par (negativnih) utisaka:

Glasovna gluma je očajna. U igri se koriste neki engleski arhaizmi a glumci koji izgovaraju tekst uopšte ne kontaju njihovo značenje, sklop rečenice i naglašavanje, u potpunosti ubijajući draž za daljim igranjem (ni u Witcheru voiceover nije bio savršen, ali opet - mnogo bolji od ovoga).
Dizajn avatara. Ni posle 10ak minuta bezuspešnih pokušaja da mu sklopim lice (bez nekih perverzija da bude moj fizički alter-ego.. to je prosto neizvodljivo), nikako da izbegnem da dobijem mongoloidnog pavijana.
Neoptimizovana igra koja secka. I to ne zato što mi je hardver preslab za ovu igru (onda bi konstantno seckala), nego samo povremeno zaseče bez vidljivog razloga. Nije često ali izuzetno nervira.
Borba - kad klepim neprijatelja mačem ne čuje se ono cing/cangr.
Grafika je u suštini OK (malo ispod proseka, u stvari) za igru koja je se pojavila 2007, ali nije ništa spektakularno. Daleko iza Obliviona. S druge strane, manjak poligona tokom dizajna neprijatelja i povremeno mutnjikave teksture više su nego očigledne.Nemojte pogrešno da me shvatite, sve ovo su pojedinačne stavke zbog kojih ne bi bilo u redu otpisati igru. Ali opet, ja je otpisujem zato što me prosto ne vuče da igram. Vidim na character development screenu da ima jako dobrih fora u koje je moguće uložiti poene, ali opet ni to nije dovoljno ako treba da uložim 10ak sati slobodnog vremena u nešto što mi nije zabavno da bih bio u mogućnosti da šutiram neprijateljima koji ne nose štitove pesak u oči. Naravno, ukusi su različiti, nekome će se sigurno svideti, ali meni je naprosto odbojna i nemam živaca prisiljavati samog sebe da igram nešto što mi se ne sviđa. Ybg, taki sam :to_care:

voodoo_
24.3.2008, 17:12
Čitam baš šta se priča u threadu, pa sam rešio da probam TW po treći put (patchovanu na 1.4).
I opet si probao verziju pre glavnog patcha 1.5 :)

1.5 je doneo neke optimizacije, znatno bolji izgled modela karaktera i NPC-ova, normalni subtitle font umesto nesrećnog Times New Roman i slično. Koliko je patch bitan, govori i to da je američko izdanje out-of-box 1.5, dok smo mi Evropljani izgleda igrali "betu".

Prema tome, skini 1.5 (ili još bolje, 1.6).

shrafko
24.3.2008, 17:33
Skinuo sam 1.6 i patchovao ali nije se baš dobro slagao sa mojom verzijom za najšire narodne mase :dzavo: tako da sam ga vratio na 1.4 koji je došao zajedno s igrom.

1.5 i 1.6 (koji patchuju odmah sa v1.0) imaju oko 200ak Mb. 1.6 bih svario ako bi imao min. 3.5 Gb, obrisao kompletnu staru instalaciju i onda instalirao "e ovako je Two Worlds trebao da izgleda.. samo što nije" verziju ;)

Lepo je to s patchevima, svaka njima čast (još da su se malo ranije setili), al to ti je kao da kažeš nekome kome su se u garaži raspali yugo, skala i stojadin da je florida ekstra. :a_whistli

voodoo_
24.3.2008, 18:56
Da nisi slučajno skidao Dopemanovo izdanje?

Ja imam normalno instalaciono, patch za 1.0 na 1.5/1.6 je velik 1.1 GB i radi najnormalnije.

shrafko
24.3.2008, 19:56
Ne sećam se sad tačnog naziva patcha, znam samo da je bio 1.6 od nekih 200 Mb i da mi je po startu igre tražio da ukuckam pass :(

A za ove 1.5 i 1.6 od 1,1 GIGA... :eek::icon_scra
Znaš kako.. to više nije patch nego xPanzija :D;)

voodoo_
24.3.2008, 20:08
Ma to je zato što su unutra podaci za svih 4-5 jezika, pa se nagomilalo :)
Za probleme sa passom, proveri PM ;)

sasagrof
25.3.2008, 20:52
Znam da se ponavljam al nemojte ni da pokrecete igru bez zadnjeg patcha 1.6. Presao sam je i konacan utisak je da je igra i dalje nedoradjena, mogla je da traje daleko duze jer je svet zaista velik, lokacije su raznovrsne neke stvari zaista odusevljavaju recimo modeli zmajeva al je glavni quest pomalo zbrzan, a side questovi nisu dovoljno naglaseni i kada resis glavni igra se zavrsava dobijes pozdravni ekran i pozdravi se sa daljim igranjem.
Mislim da je vec sve receno o grafici varira od sjajne u exterijerima do ispodprosecne recimo u gradovima,enterijerima,pecinama.Gameplay je isto diskutabilan ali vredi je igrati jer ima dobrih fora i mislim da ce nastavak ukoliko isprave postojece nedostatke biti interesantan ...

Alek
4.5.2008, 11:54
Da li je neko mozda probao igru sa novim 1.7 patch-om? Pojavio se skoro i verzija koja od "nule" dize igru na 1.7 zauzima 1.2gb. Evo linka http://www.gamershell.com/news_49614.html

voodoo_
4.5.2008, 12:27
Apgrejd sa 1.6 je 50 MB, donosi nove kvestove za multiplejer...

Black3005
18.9.2008, 21:26
instaliro sam igru sve patcheve uradio sve šta treba i igra mi radi.grafika je po meni odlična,malo mi stecka nije zbog konfiguracije ali meni to ne smeta sam se nadam patchu koji će to popravit.igra je super na prvi pogled velik je svjet uvijek se nešto novo otkriva i tako... e sad kako ja mogu blokat udarac meni dođu ona dva young goblina i potroše mi svu energiju

Maladikt
19.9.2008, 10:11
...igra je super na prvi pogled velik je svjet uvijek se nešto novo otkriva i tako...

Samo na prvi pogled, kasnije je sve jedna te ista ista priča. ;)

Black3005
23.9.2008, 12:41
zna li iko kako mogu blokirat udarce

nikola s
26.10.2008, 13:22
Kako mogu da se teleportujem?

filip fffffff
1.11.2008, 12:46
super igra.obrnuo sam je najveci mi je level bio 58

filip fffffff
9.11.2008, 22:14
Kako mogu da se teleportujem?

samo trebas da uzmes kamen od jednog coveka sto je malo ispod tvog prvog kapma na koga naidjes

nikola s
10.11.2008, 0:08
Skontao sam ovo sa teleportom.

Ja sam sada level 48, ne moze mi niko nista.
U pocetku je igra stvarno teska, najobicnije zivotinje te ubijaju na dodir, sada ja ubijam bukvalno sve jednim udarcem, health mi se ni skoro ne smanjuje prilikom primanja udaraca od strane protivnika.

Nisam daleko odmakao sa questovima, uglavnom sam obilazio mapu uzduz i popreko, ubijao sve sto mi se nadje na putu i na taj nacin skupljao experience i budzio lika.
Sada cu se baciti i na questove.
Koliko je dugacak main quest?

filip fffffff
10.11.2008, 12:38
poprilicno

bojanh
6.10.2010, 12:29
Ja sam tek sada nabavio igru i vidim da postoje i neke 2 expanzije.

Jel su te expanzije iskljucivo za multiplayer,nema da dodaju nista novo u single player kampanji ?