PDA

Prikaži potpunu verziju : Seagate Barracuda 400gb sataII 7200.10 perpendicular


banep
11.5.2007, 5:18
:alealeee: Jel ima neko iskustava sa ovim hardom?Imam kombinaciju da zamenim WD3200KS star mesec dana za ovaj novi(u Imtelu kosta 8600 dinara).Tj. zavalicu wd za istu cifru.Bilo bi lepo da cujem utiske pre kupovine.

Dusan_BG
11.5.2007, 15:08
Pa bio je test tog wd 3200ks i seagate barracude 7200.10 320gb i bili su dosta slicni al je sagate pobedio pre svega zbog petogodisnje garancije. Evo ti test

http://www.anandtech.com/storage/showdoc.aspx?i=2803

Taj sto ti hoces da uzmes je iz iste serije, pa bi trebalo da su isti...

dexlab
13.5.2007, 21:17
Bolje uzmi Seagate, kvalitet WD-a kod nas dosta varira, cesto se naleti na WD diskove koji su reparirani pa poslati ovde na prodaju. Sa WD-om sam u zadnje vreme imao loseg iskustva, dok "crknuti" Seagate jos nisam video.
Moj glas ide Seagate-u.

mad_skillz
14.5.2007, 17:24
dok "crknuti" Seagate jos nisam video.

Kuzma je ziv! :)
Ne, stvarno ne znam gde ljudi nalaze takav info ali ja sam izmenjao jedno 11 hdd-ova od toga 6 WD i nijedan nije pravio problem, 3 godine garancija je na WD uzgred je malo tishi od Seagate-a
koji god da uzmesh necesh pogreshiti, mislim da je malo teze reci jedan je bolji od drugog, prosto suvishe su slichni..

dbaja
14.5.2007, 17:33
Čak i ako su istog kvaliteta (iako sam i ja na strani Seagate-a), 400 je malko bolje od 320, jel?

dexlab
14.5.2007, 17:52
Ne, stvarno ne znam gde ljudi nalaze takav info ali ja sam izmenjao jedno 11 hdd-ova od toga 6 WD i nijedan nije pravio problem

Radim u firmi u kojoj odrazavam blizu 2000 racunara, i video sam dosta mrtvih WD hardova, o Maxtor-ima da i ne govorim, dok sa Seagate-om nisam imao nikakvih problema. Cinjenica je da se kod nas uvoze reparirani WD diskovi. Nije redak slucaj da WD ode u vecna lovista a podaci koji su na njemu budu izgubljeni, sto mi se btw pre neki dan i desilo, i to na 4 kompa koja su imale nove WD od 250gb. Ne kazem da ne treba nabavljati WD hardove, ali ih treba kupovati od proverenih firmi. Od 12 novih kompova koje su nabavili za firmu na 4 su crkli hardovi, koliko sam uspeo da primetim, temperatura hardova koju su crkli je bila mnogo veca u odnosu na ove koji su jos u funkciji, pa mozda nije lose obratiti paznju na novi WD, ukoliko se previse greje, treba biti oprezan.

banep
16.5.2007, 6:53
:cool: Ja odradio posao.Ce da vidimo sta ce bidne...Juce sam prikopcao seagate-a,i sve sto mogu da kazem je da ne primecujem nikakvu razliku izmedju diskova.Videcu za koji dan.Ipak su presudili gigabajti razlike(malo li je 80).