PDA

Prikaži potpunu verziju : Half Life


Inuyasha
30.12.2005, 11:07
Kada je izasla ova genijalna igra u SK je dobila neverovatnu ocenu od 99, takodje ni dvojka nije bas "neprimeceno" prosla u sezoni 04',05' - sta vi mislite o ove dve super igre?

-Moje misljenje je pozitivno u vezi obe igre, jedina zamerka mi je sto je drugi deo HL-a previse kratak i lak u odnosu na prvi.

Samuraj
30.12.2005, 12:42
HL je odlicna igra , svidja mi se sto je dugacka , dok dvojku nisam nesto mnogo igrao nije me privukla .....

VeNoM
30.12.2005, 16:30
odlično delo koje je mnogima dalo zadatak kako treba da se pravi.....

Magneto
30.12.2005, 18:16
HL1 je u velikoj meri postavio temelje modernog FPS-a koje smo i viđali proteklih godina. Odlična grafika (tada), razrađena priča, neverovatno realni AI protivnika - praktično, AI koji rezonuje u pravom smislu te reči. Ogromna varijabilnost protivnika, oružja, lokacija itd.

minkella budzella
30.12.2005, 20:46
prvi deo je legenda u svakom pogledu, dok dvojka (koju upravo igram) ima samo grafiku, fiziku i nekoliko akcionih scena za pamcenje (posebno sa vozilima). imam utisak da je prvi deo bio "igra" a drugi je samo "igrica".

millancche
30.12.2005, 20:58
Igrajući dvojku paralelno sam prešao i keca (po treći put)
Vrhunske igre, šta drugo reći!
Ipak ne mogu dvojci da oprostim što je AI smešan u odnosu na 6 godina stariju igru!!!!

SFRJ-Forever [CG]
31.12.2005, 0:57
Igrajući dvojku paralelno sam prešao i keca (po treći put)
Vrhunske igre, šta drugo reći!
Ipak ne mogu dvojci da oprostim što je AI smešan u odnosu na 6 godina stariju igru!!!!

Samo treci put?????????
Ja sam HL1 presao oko 10puta, HL:OP oko 8, HL:BS oko 5, HL2 tacno 3 puta :icon_cool Sada ne znam za ostale, ali ja sam veliki fan Half-life-a. Kada se sjetim skidanja trailera [svih] sa modemom, gdje je brzina skidanja bila 5k/s, a ukupan iznos svih trailera je bio oko 200MB [valjda], ali se sve to isplatilo.

F@n@T!c_KV®
31.12.2005, 1:40
Prvi deo je definitivno najaci... bilo je cak i onih momenata kada sam se pitao :'oce li vise kraj ovom cudu"! a takav deja vu sam imao SAMO sa Far Cry-om i HL-om!

Carl Jonson CJ
3.1.2006, 17:13
Upravo igram keca.Došao sam do površine,al me malo mrzi da se nadmudrujem sa marincima(koji su uzgred glupi,al dva hica-you are history)

REDisLAW
3.1.2006, 19:16
Ja sam keca prešao 2x. Što neko reče isto sam se i ja pitao kad će više kraj. I neverovatno je dugačka. Od podzemne labaratorije, pa sve do meseca. Ah kako je lep osećaj kad izadješ iz one rupe...:p

Magneto
3.1.2006, 19:35
Upravo igram keca.Došao sam do površine,al me malo mrzi da se nadmudrujem sa marincima(koji su uzgred glupi,al dva hica-you are history)
Glupi marinci? Teško. Oni su prava demonstracija odlične veštačke inteligencije koju HL1 poseduje. Oni razumeju prostor oko sebe i čak koriste objekte tog prostora za sopstvenu zaštitu. Pokazuju različite stadijume ponašanja kao npr. napad panike, ukoliko ih zaspete ogromnom količinom olova. HL i dalje ima jednu od najboljih flocking behavior simulacija ikad. Neprijatelji imaju i tzv. listu prioriteta u skladu sa kojm se i ponašaju. Jednom rečju - gotovo savršeno.

SFRJ-Forever [CG]
3.1.2006, 23:42
Ja sam keca prešao 2x. Što neko reče isto sam se i ja pitao kad će više kraj. I neverovatno je dugačka. Od podzemne labaratorije, pa sve do meseca. Ah kako je lep osećaj kad izadješ iz one rupe...:p

Meseca???????????????
To sto ti zoves mesec ima ime XEN [ako se dobro sjecam], koji predstavlja nesto kao planetu [ne ide mi to nekako ali aj, kada su ga tako nazvali].

Odigraj nastavke

Reloader
4.1.2006, 0:17
']koji predstavlja nesto kao planetu [ne ide mi to nekako ali aj, kada su ga tako nazvali]

Ja bih pre rekao "druga dimenzija" ;)

F@n@T!c_KV®
4.1.2006, 2:25
Ma igrica je extra! Ja sam je presao jedno 5-6 puta minimal....

ali koji vas se Mod, ili "nastavak" svidja.. Ja obozavam onaj horor kada zavrsavate u nekom selu sa zombijima oko sebe (ne znam naziv)!

Reloader
4.1.2006, 2:35
To je "They Hunger"

ACHTUNG
4.1.2006, 3:48
Glupi marinci? Teško. Oni su prava demonstracija odlične veštačke inteligencije koju HL1 poseduje. Oni razumeju prostor oko sebe i čak koriste objekte tog prostora za sopstvenu zaštitu. Pokazuju različite stadijume ponašanja kao npr. napad panike, ukoliko ih zaspete ogromnom količinom olova. HL i dalje ima jednu od najboljih flocking behavior simulacija ikad. Neprijatelji imaju i tzv. listu prioriteta u skladu sa kojm se i ponašaju. Jednom rečju - gotovo savršeno.

Lebac im poljubim tacno!Znaci,ustekas se,cujes samo po fazonu "isterajte ga odatle" i primis je granatu pravo u facu.Idu iza ledja,kriju se iza kutija,...Revolucionarno nema sta.Samo ne znam zasto su tako upropastili AI u nastavku...

DorianGrey
4.1.2006, 4:04
Lebac im poljubim tacno!Znaci,ustekas se,cujes samo po fazonu "isterajte ga odatle" i primis je granatu pravo u facu.Idu iza ledja,kriju se iza kutija


E , jes' u pravu si, pridju mi i raspale po sred cela, a ja idem na quickload, a jos nisam provalio sta me je snaslo:) Igra je fantasticna

millancche
4.1.2006, 20:06
Nisam skidao prst sa fuckin quickloada!!!
A znate ono kad se poslednji preživeli ušteka iza kutije, ti mu priđeš da ga raščerečiš pajserom, a on OSTAVI granatu na zemlji i BEGANA!
Fucin GENIUS!!!

F@n@T!c_KV®
5.1.2006, 2:20
To je "They Hunger"

to je to... Hvala care!

skorpius
5.1.2006, 16:00
gde da skinem nove mape za half life

Reloader
5.1.2006, 17:27
http://justfuckinggoogleit.com

3dM@niak
5.1.2006, 17:36
E! kad smo kod Halfa... kec sam presao, zakon je, hteo sam juce da instaliram, al nesto nece... Za dvojku mi je mnogo MNOGO slab komp... Jel igrate HL kec u igraonici multiplejer nekad? Ocete da se oprobate jednom sa mnom, ako se dogovorimo? ljudi kazu da extra igram... Jednom sam trojicu ne bash dobri igraca u timpleju dobio 200 : 100 poena :D Ko sme?

Carl Jonson CJ
5.1.2006, 23:14
Glupi marinci? Teško. Oni su prava demonstracija odlične veštačke inteligencije koju HL1 poseduje. Oni razumeju prostor oko sebe i čak koriste objekte tog prostora za sopstvenu zaštitu. Pokazuju različite stadijume ponašanja kao npr. napad panike, ukoliko ih zaspete ogromnom količinom olova. HL i dalje ima jednu od najboljih flocking behavior simulacija ikad. Neprijatelji imaju i tzv. listu prioriteta u skladu sa kojm se i ponašaju. Jednom rečju - gotovo savršeno.

Meni oni dođu na tacnu.Ako i stanu iza kutije,to učine sa strane gde sam ja.Da nije neki bug kod mene?

Carl Jonson CJ
5.1.2006, 23:17
E! kad smo kod Halfa... kec sam presao, zakon je, hteo sam juce da instaliram, al nesto nece... Za dvojku mi je mnogo MNOGO slab komp... Jel igrate HL kec u igraonici multiplejer nekad? Ocete da se oprobate jednom sa mnom, ako se dogovorimo? ljudi kazu da extra igram... Jednom sam trojicu ne bash dobri igraca u timpleju dobio 200 : 100 poena :D Ko sme?

HL 1 je bio najigraniji 2005 godine u multiplejer modu.U Americi.

Magneto
6.1.2006, 0:15
Meni oni dođu na tacnu.Ako i stanu iza kutije,to učine sa strane gde sam ja.Da nije neki bug kod mene?
Za svojih više puta igranja i susretanja sa marincima, nisam primetio slično ponašanje, niti sam čuo da postoji sličan bag u samoj igri. Njihove reakcije su bile adekavtne onim koje sam prethodno naveo.

SFRJ-Forever [CG]
6.1.2006, 0:30
Meni oni dođu na tacnu.Ako i stanu iza kutije,to učine sa strane gde sam ja.Da nije neki bug kod mene?

Odigraj na HARD nivou pa ces vidjeti kako su teski.
Mozda si se navikao na San Andreas pa ti je HL pretezak bez sifri :p

REDisLAW
8.1.2006, 12:45
']Meseca???????????????
To sto ti zoves mesec ima ime XEN [ako se dobro sjecam], koji predstavlja nesto kao planetu [ne ide mi to nekako ali aj, kada su ga tako nazvali].

Odigraj nastavke

Ma znam ja da se zove XEN, ali eto lupio sam...

REDisLAW
8.1.2006, 12:47
To je "They Hunger"

E i tu sam igrao! Samo mi nije jasno što treba da se radi kad udješ u onu kuću veliku, pa kad ti se zatvore vrata... 2x sam prelazio i dođem dotle...:eek:

Reloader
8.1.2006, 13:52
Potrazi walkthrough na netu...

JA sam igrao nekoliko TH modova... jedan je secam se u onom selu sa zombijima, drugi je valjda u onoj bolnici a treci se i ne secam...

F@n@T!c_KV®
8.1.2006, 14:56
Pa tu postoji isto i blue Shift kada igras kao pajkan... postoji i naeki mod kada si udruzen sa vanzemaljcima i ubijas sve ostale uz njihovu pomoc... Modova ima na 10-ine!

VeNoM
8.1.2006, 16:18
znam da ima neki dragonball mod ali to za alienima još nisam video......da li se freeman nalazio kao zadnji glavni???

Magneto
8.1.2006, 20:34
Blue Shift iz perspektive obezbeđenja i Oposing Force iz perspektive vojnika, su dva najpoznatija i najuspelija Half Life moda, te stoga preporučujem da najpre njih odigrate. Nisam čuo ni za kakav dragonball mod u okviru HL. Da nisi slučajno pomešao sa Quake3 i Bid for power?

Reloader
8.1.2006, 22:24
Blue Shift iz perspektive obezbeđenja i Oposing Force iz perspektive vojnika, su dva najpoznatija i najuspelija Half Life moda

Zato sto su oficijelni (expanzije) ;)

F@n@T!c_KV®
9.1.2006, 2:24
znam da ima neki dragonball mod ali to za alienima još nisam video......da li se freeman nalazio kao zadnji glavni???

Ne ti si u ulozi Gordona ali se sa vanzemaljcima boris protiv specijalaca i na kraju te oni izvlace iz fighta svojim XEN brodom!

3dM@niak
13.2.2006, 23:09
Preshao sam na hardu... lako je... ali ja sam HL frik... tako da ne mogu da sudim.... :D

SFRJ-Forever [CG]
13.2.2006, 23:52
Preshao sam na hardu... lako je... ali ja sam HL frik... tako da ne mogu da sudim.... :D


HL1 RULE :n_klanja:

Highlander
15.10.2006, 0:43
Oko dve godine od izlaska HL2 je prošlo, a ja sam tek sada počeo da igram... Početak obećava, ali mi se dešava da teksture "pucaju" (k'o što neko reče u recenziji). Može li se to nekako ispraviti?

Renee
15.10.2006, 11:26
Half-Life 1 mi se svideo više nego dvojka. Toliko je bio zarazan da nisam mogao da silazim sa njega 5sati, dok jednom nisam izgubio cd :boodala:
I sad mi samo ostaje u sećanju :(

Nemac
15.10.2006, 14:52
Obrnuo sam HL1,HL2 i Opposing Force samo Blus Shift nisam:(
Video sam da ima i neki mod sa nekim kaubojem ili tako nesto...:kreza:

Inuyasha
15.10.2006, 16:48
Hehehe, za hl ti ima jakoooo puno modova...imash svasta za tu igru...

Highlander
16.10.2006, 0:33
A sad moj problem, mogu li da popravim proklete teksture?! :n-cc2:

Inuyasha
16.10.2006, 6:50
A sad moj problem, mogu li da popravim proklete teksture?! :n-cc2:
Hm...pa jedino da nabavish hl souce, ili hl koji dolazi uz cs 1.6...za neki pach ili neshto tako shto prociscava teksture nisam cuo, ali pogledaj na sajtu www.fpsbanana.com.

Srlandand
16.10.2006, 16:42
HL 1 i 2 su dve najbolje pucacine koje sam ikad igrao.

Srlandand
16.10.2006, 16:43
A sad moj problem, mogu li da popravim proklete teksture?! :n-cc2:
Igrao sam kod brata Source verziju i u njoj su popravljene, bar mi se tako cini.

Mrvica
17.10.2006, 0:22
jeste








posetite forum
http://z10.invisionfree.com/Forumcic/index.php?
:ciao:

HELL-O
17.10.2006, 20:50
Ljudi dobre volje, zna li neko gde mogu da nadjem savegames za HL1?

Azdaja
15.12.2006, 22:17
HL 1 i 2 su dve najbolje pucacine koje sam ikad igrao.
Takodje!
Igre su stvarno odlicne,a taaaaaaaaaaaaaako sam se namucila da predjem prvi deo!!!
Lupala sam glavu oko dela kada treba namestiti kutiju tako da blokira zid koji stiti zid koji laser treba da probije!
Sineeeeeee:tapsh: :tapsh:

SFRJ-Forever [CG]
15.12.2006, 22:34
Ljudi dobre volje, zna li neko gde mogu da nadjem savegames za HL1?

Sta ce ti to, bolje preci igru nego skidati save gameove.
Ako si zapeo negdje, rado cemo ti pomoci.

P.S. Ovih dana prelazim HL1, ponovo, mislim da je ovo oko 20 put:D

nikola87
18.12.2006, 21:58
Samo da kazem presao sam They Hunger i stvarno je dobar mada moze to mnogo bolje.Treba jedno 6 sati da se predje.
Preporuka....

Inuyasha
18.12.2006, 22:54
Hehe They Hunger je onaj ludi mod za hl1 jel?...svega shto se secam iz toga je da zombiji vicu samo "flesh, flesh" :D btw @HELL-O, kao shto je @SFRJ-Forever [CG] rekao, nema vajde u cheatovima i sve game-ovima, ak si negde zapeo javi ovde i ce mo ti skratiti muke :)

F@n@T!c_KV®
26.12.2006, 1:41
He he They Hunger je najjaci mod za Hl koji sam igrao. Ali mogu reci da moze da prodje kao odlicna igrica ali sama za sebe!!! P.S. Cuo sam da se pravi zasebna igrica They Hunger koja ce bti zasnovano upravo na ovom modu!

Inuyasha
26.12.2006, 13:43
Zanimljivo...ja samo znam da ima isti mod za hl2, nisam ga josh probao...bash me interesuje kako ce to odraditi :kreza:

Auror
14.2.2007, 20:42
Ima li neko?Uzelio sam se igre ali ne bih da je igram skroz od pocetka.Tako da ako neko ima save game od nekih kasnijih nivoa bio bih mu zahvalan:n_klanja:

culer
14.2.2007, 22:29
Au ja bi ti dao save za hl2 ali za hl1 nemam a i tesko ces naci .pogledaj na forumima malo :D

nikola87
14.2.2007, 22:48
Au ja bi ti dao save za hl2 ali za hl1 nemam a i tesko ces naci .pogledaj na forumima malo :D
ma gde nema, idi na google i kucaj HL1 save ima da ti nadje 100000000 sejvova.

Auror
14.2.2007, 23:18
Hvala!:ciao:

Evo ovaj sajt je odlican da se ne mucite-nadam se da je dozvoljen

http://www.geocities.com/madman250/Halflife.html

boca17
26.6.2007, 1:11
Jel zna neko kako da ubacim modove za HL 2 ???

nikola87
26.6.2007, 11:15
pa samo ih instraliras i kada udjes u HL ima u glavnom meniju opcija da izaberes igru(ne znam tacno kako se zove) i tu ti se pojavi spisak svih instaliranih modova.

Boris Celic
12.10.2007, 14:32
p0zdrav ljudi ...

Ne mogu da ubijem onog jezivo velikog lika na hexu ... kontam da je to vec kraj ... Moze neki savet? :)

Fuzionboy
4.11.2007, 19:30
ljudi da li neko zna gde da skinem half life 1 a da je besplatan, i sa bilo kog sajta osim torrenta:n_klanja::n_klanja::n_klanja:

TheProphecy
4.11.2007, 19:36
ljudi da li neko zna gde da skinem half life 1 a da je besplatan, i sa bilo kog sajta osim torrenta:n_klanja::n_klanja::n_klanja:

Ako se ne varam HL1 jos uvek nije basplatan.

Mrmot
4.11.2007, 23:37
nije, ovi na steamu naplacuju simbolicnih 10 dolara (ili nesto manje?) za njega... mada, kod nas, 10 dolara i nije nesto simbolicno :)

Srlandand
5.11.2007, 22:32
Mislim da je najbolje kupiti Orange box koji sadrzi HL2, HL sa renderovanom grafikom (ako se ne varam) i jos neke modove.

SirDuck
5.11.2007, 22:52
Mislim da je najbolje kupiti Orange box koji sadrzi HL2, HL sa renderovanom grafikom (ako se ne varam) i jos neke modove.

OB ima HL2, obe epizode i Portal i TF2, nema HL1 :)

Wolverine
6.11.2007, 10:06
Imam extra problemche. U igri mi je AI Disabled. Nemogu da igram. Help?

zdravkelja
6.11.2007, 10:21
Kucas u konzolu (pritisnes tildu):

Ai_disable0 ili Ai_disable 0

Jedno od ova dva je sigurno, al mislim da je ovo drugo sa razmaknutom nulom.

Predpostavljam da mislis na HL2, posto se to ne desava u HL1

Mrmot
6.11.2007, 13:26
a, da, i pre toga ai_norebuildgraph
:P

Half-Life boy
10.11.2007, 22:27
Imam extra problemche. U igri mi je AI Disabled. Nemogu da igram. Help?

To extra problemče sam imao ja i svi moji drugovi koji su igrali HL2 a rešavali smo ga tako što bismo pokrenuli nivo ispočetka nismo znali kako drugačije.
Btw kad se instalira HL2 i sa njim hl1 u source-u ima slične probleme.

Srlandand
11.11.2007, 17:00
To se uglavnom desava kada se igra "neoficijalno patchovana" verzija igre.

Half-Life boy
11.11.2007, 20:38
To se uglavnom desava kada se igra "neoficijalno patchovana" verzija igre.

Desava se i sa "oficijalnom" verzijom, nisam licno video al kazu mi drugovi

MaxXx
23.12.2007, 12:55
Pa, ja sam kupio original "Half Life: Anthology", koji sadrzi Half Life, Opposing Force(OF) i Blue Shift(BS). Zasad sam obnuo samo HL 1(al' me je ona beba-boss na kraju izivcirala, grrrrrrr...:icon_evil). Ni original nije ociscen od bagova (sifre povremeno ne rade , igra se minimizuje, ali na svu srecu, ne iskace), ali ima podrsku za Direct 3D i Open GL, krace se ucitava, i radi na XP-u SP 2. Sad sam se bacio na Blue Shift, pa ne znam je l' se radnja u HL: OF odigrava pre, ili uporedno sa BS, tj. da i ih treba odigrati po redosledu izdavanja, ili je svejedno? Ako neko zna, ljubazno ga molim da mi kaze.:)

Half-Life boy
24.12.2007, 23:17
Ni original nije ociscen od bagova (sifre povremeno ne rade

Staaaaa!!! Koristis sifre u Half-Life-u!?!?! ccc

PS. Onaj lik sto je napravio speedrun od 45 min ne bi mogao u HL source (dobija se na disku sa HL2) da napravi ni 60 min jer su mnogi bugovi u njemu uklonjeni tako da ne bi mogao tek tako da pomera doktora kud on hoce.

Ghost
24.12.2007, 23:28
Да стим што је ту фора завршити HL у 45 минута, он би узео и "простудирао" HL Source и урадио спидран њега.

pa ne znam je l' se radnja u HL: OF odigrava pre, ili uporedno sa BS, tj. da i ih treba odigrati po redosledu izdavanja, ili je svejedno?

OF се мислим одиграва неко време после несреће (када је цела база пуна ванземаљаца), BS упоредо са Half-life, стим што мислим да Barney и остала компаније збришу ту неко време када маринци ухвате Фримена.

MaxXx
10.1.2008, 19:29
Obrnuo sam i BS!:) Kratko, ali slatko iskustvo. Zagontke u igri prosto blistaju, mada je pucacki deo malko osakacen u odnosu na prvi deo HL. U SK-u su bili preostri prema BS.

Norther
15.1.2008, 21:03
Neznam dal je neko cuo za ovaj mod:
Black Mesa Source- Sad se vec zove samo Black mesa...
To je totalna konverzija starog half life-a u source engine....Ljudi su bili nezadovoljni kako je Valve sklopio Half life Source i resili da krenu sve nanovo.....Ali bas sve.....dobili su vec dosta nagrada...:alealeee:
Ovi momci se bas ubijaju od posla pogledajte screenshootove na njihovom sajtu....http://www.blackmesasource.com/
Preporucujem svim fanovima hl-a da posete....

G (god) Man...:Freddy:

zdravkelja
15.1.2008, 21:10
Pa i Valve je napravio verziju Half Life-a u Source engine-u. Poboljsana fizika i malo poboljsana grafika.

Norther
15.1.2008, 21:22
Pa i Valve je napravio verziju Half Life-a u Source engine-u. Poboljsana fizika i malo poboljsana grafika.

Pa da to sam i rekao:)....ali je to ocajno uradjeno.....pa likovi prave svoj mod...

Ubacice cak i co-operative opciju igranja-npr. ti i jos jedan tvoj prijatelj prelazite igru zajedno....:n_klanja:
pogledajte sajt....

:ciao:

zdravkelja
15.1.2008, 21:34
Da je Valve hteo da napravi Half Life Sorce da bude bolji, napravio bi. Al jbg kad su zauzeti epizodama i sa HL3.

<Rio_da>
15.1.2008, 21:51
Ovo black mesa cudo obecava... zamisli prelazis HL sa ortakom :)

sharlo_03
15.1.2008, 22:53
Joj jedva cekam da ovo izadje. Ako budu prodavali, kupicu. Ovde cenim trud pa cu da kupim ako treba. Ovo izgleda odlicno! I sa ortakom da prelazim je odlicna fora. :D
Ovo ce biti jedna od retkih igara na kojim cenim rad i trud zato sto retko kupujem originale. Kad me bas odusevi igra onda kupim. Zato stekam za orange box:D
A posle i ovo:D

Norther
15.1.2008, 23:34
Ako imate i neke ideje i predloge mozete ih postovati na njihovom forumu....i razgovarati sa developerima.....pa ko zna mozda i vase nesto se nadje....:tapsh:

:offtopic:sharlo_03 mogao si meni da posaljes zahvalnicu cisto da imam jednu...:rofl::ciao:

voodoo_
16.1.2008, 0:53
Čisto informativno, HL2 original sada košta 600 din po domaćim radnjama. A isto toliko košta i HL2 Episode 1 za download na Steamu. Što je realna cena za svaki deo, taman petina od cene Orange Box paketa.

MaxXx
19.1.2008, 22:14
Staaaaa!!! Koristis sifre u Half-Life-u!?!?! ccc


Ko ima par kilograma živaca viška da ih spiska na onu dosadnu glavatu bebu na kraju, slobodno može isključiti šifre. :mad:Ih, k'o da sam nekog ubio, a pri tom ne mislim na likove iz igre.;);)

Uzgred, preš'o sam I Opposing Force, i mogu reći da mi je ovaj deo ostavio najslabiji utisak. :confused: Veze nema sa osnovnom pričom (Mislim, ima, jer se prepliće sa osnovnim delom i BS-om, ali mi je nekako previše udaljen od njih). Takođe ova epizodica gura zagonetke u treći plan, non-stop puštajući onih 10 sekundi muzike koja se pojavljuje kad kreće akcioni deo. E, to ne može tako! Mada, su ljudi iz Girboks softvera stavili par šala tu i tamo, igra mi prosto nije zanimljiva kao druge dve. Žalim slučaj.

SFRJ-Forever [CG]
20.1.2008, 14:10
Ko ima par kilograma živaca viška da ih spiska na onu dosadnu glavatu bebu na kraju, slobodno može isključiti šifre. :mad:

Jedna rijec.......sramota :paranoia:

ILEW
21.1.2008, 4:35
moram se nadovezat,i nije neki problem zavrsit HL,davno je to bilo,mora se pucat u one energetske siljke da tako kazem pored njega,posle toga lagano..pozZ svim ljudima koji stvarno volU:) ovaj serijal.Ipak je izvorni diJo najbolji,bar meni.

Half-Life boy
22.1.2008, 14:09
Meni je bio problem samo prvi put da predjem HL ali tad sam bio pocetnik i bila mi je top jedna od prvih igara koje sam igrao na mom kompu.
POsle je svaki put bilo sve lakse a sad mi je hard tezina 10 puta laksa od easy tezine kad sam prvi put igrao.

Nije mi dzabe ovaj nick.

Sifre nikad nisam koristio u HL-u niti cu.

edit: Onaj zadnji boss mi nije pretstavljao neki problem ni prvi put kad sam igrao HL jedino me malo zezalo ono kad ispali pa me teleportuje i zbog toga mi je trebalo dosta vremena da zavrsim s njim taj prvi put a posle kad sam igrao nijednom me nije pogodio.

ILEW
22.1.2008, 18:49
meni su apsolutno najtezi bili ono ogromni pipci,sta su vec,kad su morao aktivirat neki mehanizam koji ce ih spalit i onda se uskace u neku rupu za dalje,ne sjecam se tacno jer ima godina otkad nijesam igrao HL,a cd izgubih sa sve expanzije:(,slazem se da igranje na hard nivou ne predstavlja problem,ni za jedan dio HL,jedino mi je zadnji fight u EP2 bio uzasan,htio sam da brisem igru koliko sam se iznervirao,i na easy mi je bilo pretesko,taman kad pomislim kraj,evo jos 3 strajdera sa onim malim gadovima.ali zavrsih i to nekako.

MaxXx
27.1.2008, 23:17
jedino mi je zadnji fight u EP2 bio uzasan,htio sam da brisem igru koliko sam se iznervirao,i na easy mi je bilo pretesko


Pa upotrebi ... ŠIFRE:D!

Hahahahahahahaha...:dzavo:

Verovali mi ili ne, OVAJ deo sam prešao natenane i bez gubljenja živaca (BEBA BOSS, BEBA BOSS, BEBA BOSS, BEBA BOSS, ...).

Paradoksalno:opanachke, zar ne?

Antony Kidis
27.1.2008, 23:38
Verovali mi ili ne, OVAJ deo sam prešao natenane i bez gubljenja živaca (BEBA BOSS, BEBA BOSS, BEBA BOSS, BEBA BOSS, ...).

Paradoksalno:opanachke, zar ne?

Aha. :rolleyes:

ILEW
28.1.2008, 4:16
Pa upotrebi ... ŠIFRE:D!

Hahahahahahahaha...:dzavo:

Verovali mi ili ne, OVAJ deo sam prešao natenane i bez gubljenja živaca (BEBA BOSS, BEBA BOSS, BEBA BOSS, BEBA BOSS, ...).

Paradoksalno:opanachke, zar ne?

nikad ne koristim sifre pa igrao bilo koju igru,bilo koja tezina da je u pitanju,ne vidim u cemu je fora igranje sa siframa.

Nikola95
12.7.2008, 13:22
Imam problem sa navedenom igrom,dakle instalirao sam je,patchovao ali nemogu da podesavam nista.
Ni kontrole,ni ime,ni tag nista.
Kada ih ja sve podesim,izbrisu se sva moja podesavanja cim udjem u igru.
Sto je najgore kaontrole su nekako defaultno namjestene da se krece misem,a aj nemogu to da promjenim.
Molim vas pomozite bas mi se igra TFC.

Nikola95
15.7.2008, 12:38
Problem mi se desava poslije instalacije 1.1.1.1. patcha.
Patch sam preuzeo sa Fileplaneta.

alex~elitna_ekipa
16.7.2008, 12:26
to se i meni desavalo,sa Cobrom 11,ocigledno imas patch manji od fabrickog,tj.onog sto se nalazi u igrici.

ringloW
26.1.2012, 9:22
Pozdrav, nedavno sam instalirao Windows 7. Uzeleo sam se starog Half-Life- a, pa sam ga instalirao, takodje sam instalirao svaki moguci patch za njega. Uglavnom, ne mogu da pokrenem igru, neko obavestenje mi izbacuje u vezi "palette" ili "shell".

pentraksil
26.1.2012, 14:54
Pozdrav, nedavno sam instalirao Windows 7. Uzeleo sam se starog Half-Life- a, pa sam ga instalirao, takodje sam instalirao svaki moguci patch za njega. Uglavnom, ne mogu da pokrenem igru, neko obavestenje mi izbacuje u vezi "palette" ili "shell".

Pokusajdesni klik na ikonicu i "Run as Administrator"

Auror
4.7.2012, 20:50
Je li moze neko da mi kaze u cemu je problem sa prepoznavanjem cd-a? instalirao sam igru kako treba, imam cd key. ali kad krenem na new game trazi mi da ubacim cd. cd je ubacen ali ga ne prepoznaje...

Luka Filipovic
4.7.2012, 22:07
Jel si krekovao?

Auror
4.7.2012, 22:42
Ne. nema na cd-u da sam vidio crack. Nisam koristio ovaj cd ima 10 godina sigurno, sve sam potpuno zaboravio. Kako treba da izgleda taj crack fajl?

ringloW
28.3.2014, 23:28
Ja sam veliki fan Half-Life serijala, igrao sam je prvi put kada je igra izasla, onda sam imao Windows 98. A sada kada pokusam da je pokrenem, izbaci mi neko upozorenje palette gfx missing. Pa ako je ikako moguce da mi neko objasni kako tu staru igru, tu verziju da pokrenem na Windows 7 ? Pokusavao sam na steam verziji, nije lose, ali ima puno bug- ova, pola zvukova nedostaje, npr, necuje se zvuk pri reload na revolveru i samostrelu, kao i kada dodjem do onoga dela gde bacaju Freeman- a u onu presu za kutije, presa se ne pomera, a cuje se zvuk. Ako moze neko da mu pomogne, vec danima se mucim oko ovoga. Umalo da zaboravim, pokusavao sam staru verziju Half-Life pokrenti preko compatibilty*, ali i dalje mi izbacuje ono upozorenje za palette*. :dzavo:

mare037
28.3.2014, 23:34
Jesi li probao sa drugom instalacijom? Obično je problem u oštećenom disku za tu grešku.

Kelt
29.3.2014, 9:52
Skini Black Mesa sa pare(Steam),to ti je HL u Source endzinu.Vise informacija na:

http://www.blackmesasource.com/

doctor
29.3.2014, 13:23
Ili nađi na "Piratskoj luci" verziju koja ima HL i obe ekspanzije lepo upakovane... Meni je samo ona radila kako treba. Oko 400MB je. Nije da promovišem pirateriju ali ako već imaš igru na Steamu i neće da radi onda ne vidim zašto je greh probati sa piratom kad si već dao pare.

Preporuka za Black Mesu svakako ali original je original i tačka.

dacajak
29.3.2014, 15:23
Ili probaj desni klik na Computer ikonicu, izaberi properties, zatim "Advanced system setting" koji se nalazi sa leve strane. Tu ispod "performance" kliknes "Settings" zatim izaberes tab "Data execution prevention". U tom tabu selektujes "Turn on DEP for all programs and services except those I select" i kliknes na "Add..." i u novootvorenom prozorcicu izaberes direktorijum od Half-life igre, gde god si je instalirao i selektujes halflife.exe (ili koji god da je naziv aplikacije) i klik "Open". Posle toga samo "apply" i probaj da pokrenes igru. Normalno ostavis compatibility mod za Windows XP kao sto si rekao da si uradio.
Ako ni to ne pomogne, skini crack sa interneta

Vlad Cepesh
29.3.2014, 23:35
Licno imam HL, CS 1.6 na steam-u i radi kao sat na Windows 7. Preko steam-a, bez ikakvog compatibility moda. To sa pallete swap je problem kod 16bit rendera na OS-ovima od viste pa na ovamo. Mora da se koristi 32bitni.
Sto se tice Black Mesa, odlicna igra, osim sto su zeznuli Duck-Jump :/

nexexcalibur
20.10.2014, 13:25
bp5vOgz8vyI

Odlican video, pogotovo za mladje generacije :)

ogisha
20.10.2014, 15:10
Timeline događaja iz kompletnog serijala (uključujući i Portal): http://members.shaw.ca/halflifestory/timeline.htm
Ovaj lik je nažalost prekinuo sa radom tako da nema događaja iz Portala 2 ali sajt i dalje služi kao velika pomoć.

Marko Radonjic
16.7.2015, 12:20
wtIp8jOo8_o

Marko Radonjic
25.5.2017, 16:54
33dCgh8Nbks

Možda razlog da se obrne igra još jedan put.

doctor
25.5.2017, 17:27
Malopre videh taj klip (dobar kanal, btw) i oduševio sam se, biće roštiljanja za vikend, ako stignem. FEAR meets Half-Life. Ovo može da bude još bolje kao mod za HL Source zbog fizike.

Rkoma
25.5.2017, 20:25
Gotivim ovaj Half Life ali neki ga bas gotive. Gledam sad ove klipove i nekako ne bi mogo opet da ga predjem nikako. Ubila bi me grafika i pomisao na ponovno prelazenje mi budi depresiju. Sva sreca pa sam ga preso par puta dok je bilo vreme. A za danasnje klince, jbg od 1000 ce se 1 nakaniti da ga predje.

Skenderevo
25.5.2017, 21:11
^ Ja sam ga odigrao godinama nakon sto je izasao, kada je vec grafika mnogo uznapredovala, i bio sam potpuno oduvan koliko je HL1 kvalitetniji FPS nego skoro bilo sta sto je izaslo kasnije, cast izuzecima. Vala bi ga mogao jos mnogo puta obrnuti :D

Rockstar
25.5.2017, 21:34
gotivim ovaj half life ali neki ga bas gotive. Gledam sad ove klipove i nekako ne bi mogo opet da ga predjem nikako. Ubila bi me grafika i pomisao na ponovno prelazenje mi budi depresiju. Sva sreca pa sam ga preso par puta dok je bilo vreme. A za danasnje klince, jbg od 1000 ce se 1 nakaniti da ga predje.

Искрено, ти си један од ретких "старијих" играча којима је графика проблем, у последње време сам далеко више у "ретро" сцени која је баш активна и занимљива, а све моји вршњаци (мање-више) са занимљивим причама.. Ја играм и старије игре од hl, мени је ово добра графика :)

Rkoma
26.5.2017, 0:02
Svaka cast vama sto odrzavate stare klasike u zivotu, to ovdasnjim diveloperima govori valjda sta se ceni i sta se trazi i nadam se da ce to sto se ceni i trazi jednog dana pomesati sa novim tehnologijama. A o narandzastom broju 3 na velikom platnu sledeceg meseca da ne pricam koliko se nadam :o

Rockstar
26.5.2017, 0:05
svaka cast vama sto odrzavate stare klasike u zivotu, to ovdasnjim diveloperima govori valjda sta se ceni i sta se trazi i nadam se da ce to sto se ceni i trazi jednog dana pomesati sa novim tehnologijama. A o narandzastom broju 3 na velikom platnu sledeceg meseca da ne pricam koliko se nadam :o

Тражи се gta који оде у 80 милиона на моје ужасавање. А hl3 никада неће изаћи.

2SaiNt4U
26.5.2017, 10:18
jbg, no offence, cisto individualno / subjektivno, ali ja vise ne bi mogao to odigrati ni za pare.
Ajd na stranu i grafiku, nego ceo gamplay mi je dull gde se duzina komplet gameplaya produzava nizom dugackih koridora ili nekog drugog blanko prostora, a logicki delovi igre u generalnom znacaju ispada da nemaju nikakav smisao.
Za ono vreme, kad je izasla, bila je bez konkurencije dugo vremena.

Rkoma
26.5.2017, 12:06
Zasto mislis da HL 3 nece nikad izaci?
Valjda ce da bude neki novi Engine koji ce trebati da se predstavi?

Marko Radonjic
26.5.2017, 13:11
Zasto mislis da HL 3 nece nikad izaci?
Valjda ce da bude neki novi Engine koji ce trebati da se predstavi?

Izašao je bio Source 2 i nikom ništa.
Valve je sada više kockarnica nego kompanija koja pravi video igre.

Rkoma
26.5.2017, 16:56
Pa dobro bre je l imao neko od vodecih ljudi tamo da voli HL. Je l imaju uopste predstavu koliko ljudi bi volelo da zaigra trojku.
Ja bih stvarno voleo da dozivim taj momenat da se pojavi zvanicna informacija o izlasku trojke...samo da vidim sta bi se dogodilo sa internetom.
Ok obrcu pare ide im ali meni ni kec ni dvojka ne deluju kao igre koje su pravljene s namerom da se opare od njih. Ja te 2 igre vidim kao plod entuzijazma, maste ljubavi prema igrama i pravljenju igara. Kako niko od tih ljudi koji su se nesto pitali pri stvaranju serijala nema zelju da nastavi tu pricu to mi nije jasno..

Marko Radonjic
26.5.2017, 17:14
Imenjače, da si ti meni živ i zdrav

Rockstar
26.5.2017, 17:36
Pa dobro bre je l imao neko od vodecih ljudi tamo da voli HL. Je l imaju uopste predstavu koliko ljudi bi volelo da zaigra trojku.
Ja bih stvarno voleo da dozivim taj momenat da se pojavi zvanicna informacija o izlasku trojke...samo da vidim sta bi se dogodilo sa internetom.
Ok obrcu pare ide im ali meni ni kec ni dvojka ne deluju kao igre koje su pravljene s namerom da se opare od njih. Ja te 2 igre vidim kao plod entuzijazma, maste ljubavi prema igrama i pravljenju igara. Kako niko od tih ljudi koji su se nesto pitali pri stvaranju serijala nema zelju da nastavi tu pricu to mi nije jasno..
Prosao je taj momenat "srusio se internet" za Valve i Half-Life.. Nazalost.

Strider
26.5.2017, 18:05
Vole oni sigurno HL serijal. 99 % sam siguran da ga svi gotive i da im je drag.

Velikoj vecini ljudi je drago i da leze po ceo dan, ali to ne donosi nista. Postoji sansa da ce HL3 u jednom momentu izaci, ali dosad nije izasao cisto zbog toga sto nije dovoljno isplativ. Mozemo mi da pisemo hvalospeve o Valve i o politici na Steamu prema malim izdavacima, dobrocinstvu i ostalom, ali kraj krajeva, to je jedna privatna, profit-driven kompanija, i glavno je da namaknu para.

Od poslednjeg dela je proslo 10 godina, od original HL2 13. Vreme da se polako pozdravljamo, a ako nekad ipak dodje, super.

Rkoma
26.5.2017, 18:29
Jbg. Ja mislim da je cutanje o nastavku bezobrazluk ukoliko ne planiraju da ga naprave. Ako ne postoji plan za 3 onda izjavis nece biti nastavka HL je gotov i kraj. Pa ako se jednog dana ipak pojavi nece niko da zameri izjavu.
Ajde drzacu nadu jos koji dan do E3 jer vidim da je u februaru Gaben izjavio na reditu da postoji fps igra u razvoju. Ne znam da li postoji mogucnost provere ko ce se sve pojaviti na ovogodisnjem E3? Da vidim da li Valve uopste dolazi.

Psycho13
27.5.2017, 15:28
Razlog je i vise nego jasan: nisu u stanju da naprave igru na nivou prethodnika, da jesu odavno bi najavili HL3.

doctor
27.5.2017, 16:23
Pa ni ja sam lično kao veliki fan HL-a ne vidim kakvu bi to sada igru mogli da naprave u HL univerzumu a da me obore s nogu. Originalni HL je uveo storytelling kroz gameplay, silent protagonist fazon i fantastična okruženja u žanr linearnih FPS-ova. HL2 je podigao celu tu stvar na viši nivo, doneo sjajnu fiziku i fantastične facijalne animacije i koliko-toliko uspešno odradio karakterizaciju likova bez tridesetominutnih cutscenesa.
Ono što je tu zapravo bilo važno je da su gameplay i iskustvo igranja igre sve vreme bili u fokusu i da su gore pomenute stvari bile samo šlag na tortu.

HL3 danas jednostavno ne može da napravi revoluciju po pitanju bilo čega. Valve sigurno može da napravi kvalitetan nastavak ali on neće doneti ništa novo i svi će biti razočarani jer čekamo već 10 godina. Zašto onda uopšte praviti takvu igru?

nameless1
28.5.2017, 13:06
Meni je dovoljan kvalitetan nastavak. Kakvo je trenutno stanje kod story driven SP FPS-ova, i to bi bila svojevrsna revolucija.

Strider
28.5.2017, 16:26
Zasto su story driven FPS-ovi bas, bas slabi ?

Multiplejer je isplativiji. Half Life, sam po sebi, moze da isforsira neki MP, ali to prosto nikad nije bilo toliko popularno. Ukratko, da im se isplati, vec bi ga igrali. Kazem opet, ostavljam mogucnost da se igra pojavi, ali smo prosli bas, bas mnogo od tad, i verujem da je HL3 u camovom sanduku odavno.

doctor
28.5.2017, 16:28
Meni je dovoljan kvalitetan nastavak. Kakvo je trenutno stanje kod story driven SP FPS-ova, i to bi bila svojevrsna revolucija.

Pa i meni nego iznosim razloge koji po meni stoje iza odluke da se ne napravi HL3.

caine
28.5.2017, 20:02
Da, maltene je nemoguce da treci deo opravda neverovatan hype koji bi nastao kad bi ga najavili...

nameless1
28.5.2017, 20:22
Bilo bi izuzetno detinjasto od Valve-a da ne izbaci igru iz straha od neispunjenja očekivanja publike, pod uslovom da znaju da su u stanju da naprave odličnu igru i nastavak (možda nisu?). Još bi na taj način propustili šansu da zarade brdo novca, što je van svake pameti.

Iako oni to negiraju, ja mislim da je Valve svim snagama zaigrao na VR kartu kao taj revolucionarni faktor (what else is there?), pa su se pokopali zbog slabog usvajanja te tehnologije. Verovatno su planirali da od HL3 naprave neki gaming Avatar, a sada, kada im je to propalo, su u velikom problemu. To je neka moja slutnja, možda grešim..

Rockstar
28.5.2017, 21:46
Da, maltene je nemoguce da treci deo opravda neverovatan hype koji bi nastao kad bi ga najavili...
Da su je najavili nakon vrhunca pogadjanja hoce li ili ne, e to bi bio hype koji bi trajao dok god igra ne bude gotova. Promasili su taj trenutak potpuno. Morace oni to od nule, a niko se nece previse "loziti".

Rockstar
28.5.2017, 21:54
Bilo bi izuzetno detinjasto od Valve-a da ne izbaci igru iz straha od neispunjenja očekivanja publike, pod uslovom da znaju da su u stanju da naprave odličnu igru i nastavak (možda nisu?). Još bi na taj način propustili šansu da zarade brdo novca, što je van svake pameti.

Iako oni to negiraju, ja mislim da je Valve svim snagama zaigrao na VR kartu kao taj revolucionarni faktor (what else is there?), pa su se pokopali zbog slabog usvajanja te tehnologije. Verovatno su planirali da od HL3 naprave neki gaming Avatar, a sada, kada im je to propalo, su u velikom problemu. To je neka moja slutnja, možda grešim..
Iskreno mislim da se preteruje sa "revolucionarnim" Half-Lifeom. Kada uporedim Unreal i Half Life, vidim mnoge slicnosti i to bas one koje se gotovo ekskluzivno pripisuju Half-Lifeu a imao ih je i sest meseci stariji Unreal (utisak jednog velikog nivoa sa uvek logicnim raspletima, kvalitetan AI, skriptovanost nivoa) sa time da je Unreal imao barem duplo kvalitetniju grafiku i preteranu hardversku zahtevnost pa je to retko ko video (kako treba).

Tako da ta teza "neophodne revolucije" mi ne pije vodu...

caine
28.5.2017, 22:33
Bilo bi izuzetno detinjasto od Valve-a da ne izbaci igru iz straha od neispunjenja očekivanja publike, pod uslovom da znaju da su u stanju da naprave odličnu igru i nastavak (možda nisu?). Još bi na taj način propustili šansu da zarade brdo novca, što je van svake pameti.

Iako oni to negiraju, ja mislim da je Valve svim snagama zaigrao na VR kartu kao taj revolucionarni faktor (what else is there?), pa su se pokopali zbog slabog usvajanja te tehnologije. Verovatno su planirali da od HL3 naprave neki gaming Avatar, a sada, kada im je to propalo, su u velikom problemu. To je neka moja slutnja, možda grešim..
Ne znam, mozda im je stalo do toga da im svaka igra bude legendarna i nece da se zadovolje "samo" odlicnim nastavkom. A mozda je i tvoja teorija istinita, ko zna...

maska
29.5.2017, 7:58
S obzirom da nastavak ocekuju ljudi kao ja, kojima je grafika i mp nebitan u celoj prici, nece sigurno pogresiti ako odrade nastavak i zavrse pricu kako serijal i zasluzuje.
Pogledajte kakva se prica povela kad su najavili Doom novi, satro ne pali vise taj tip fps, mora open world *****a, pa je igra ispala odlicna i probudila dobar stari osecaj makljaze karakondzula.
Sto se mene tice, opet to je moj stav, ja uzivao i u remasteru Resident Evila 0 i 1, sad cekamo dvojku, na Ps u The Last Of Us....cekamo dvojku.....itd. Mozda ihbpovuce ovaj trnd pa neko i digne guzicu pa zavrsi naseg mutavog Morgana vise :-D

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока

dex3108
29.5.2017, 8:51
Portal 3 > HL3

Rkoma
29.5.2017, 16:48
Bila je prica od strane gabena, posle ep2, kada je ep3 kasnila sa izlaskom da rade na necemu sto vizualno nije vidjeno u igrama. Ne znam sta je od igara izaslo u tom periodu ali mislim da je neka od tih igara imala to nesto nevidjeno sto je valve mislio da ima kao as. Sumnjam da je VR tada bio aktivan. Mislim da ako bas hoce neku revoluciju mogu da iskoriste VR. E sad ko bi imao na prvom mestu mogucnosti za taj hardver i na drugom hrabrost da hl igra na VRu to je drugo :D

rendzer25
29.5.2017, 20:26
Ne mora da bude HL, ali nešto novo iz Valvove kuhinje bi trebalo da izađe, ne sećam se kada su poslednji put izbacili novi IP.

Marko Radonjic
12.7.2017, 19:37
http://steamcommunity.com/games/70/announcements/detail/1439314053820431619

:to_care:

Vlajk@
12.7.2017, 20:01
HL3 confirmed :D

code master
12.7.2017, 21:24
http://steamcommunity.com/games/70/announcements/detail/1439314053820431619

:to_care:

Pa ovo je komedija:kreza:
gg1t_nGaDLs

A pazite sad tokom ove aktuelne decenije 2010 pa do danas dobili smo sve moguce nastavke koje smo zeleli Diablo 3, Starcraft 2, GTA V i za PC, Max Payne 3, Stronghold 3, Mafia 2 i 3, Witcher 2 i 3, Mass Effect nastavci, Far Cry takodje, Mirrors Edge Catalyst itd (neki uspesni neki manje), pa cak je Duke Nukem Forever na kraju izasao posle sto godina. Samo je Half-Life 3 ostao pusta zelja i ovo izgleda kao da Gejb opet troluje:kreza: nemam reci.

Rockstar
12.7.2017, 23:29
Разлика је да Half Life 3 није ни најављен. Све те наставке смо чекали али су били најављени - овај није.

player1
13.7.2017, 8:38
Eee... ali je epizoda 3 bila najavljena.

Nikad je formalno nisu otkazali. :kreza:

Strider
13.7.2017, 17:08
Niti ce. Cak u zadnje vreme verujem da ce HL3 izaci, ali ko zna kad.

Nesto gledao po internetu, i jedna vredna teorija je da Valve u HL serijalu uvek ubacuje vrhunske stvari. U kecu je to bio vanserijski nacin pripovedanja - nema cutscenes, sve se radi iz ociju Freemana, kao i AI koji je bio daleko iznad svih u to doba. U dvojci je to bila apsolutno fantasticna fizika, koju do dana danasnjeg dosta igara nije presla, i dalje se koriste skriptovani padovi, bacanje objekata koji se ne lome, itd - opet nesto sto gaming svet nije video.

Za HL3 se verovatno ceka neka sledeca revolucionarna stvar, a najblize tome je VR, kad dostigne nivo razvoja u kome ce se osetiti kao da si stvarno tu, i kad refleks za povracanjem oslabi, ako se to ikada desi.

Jedini pravi argumenti za teoriju da HL3 nikad nece izaci su:
1. Valve se plasi negativnog feedbacka. Jeste, zabole ih. Nije to njima problem, da oni ne znaju tacno sta ljudi hoce i kako, ne bi ni bili tu gde jesu. Znaju oni da naprave HL3 perfektno, samo se ceka pravi marketinski momenat.
2. Valve zaradjuje mnogo, pa im HL3 nije potreban. Istina... Kao sto i Gejtsu posle prvih par milioncica vise realno nije bilo potrebno. Ko ne zeli da zaradi vise ? Po nekim procenama, grubim doduse, HL3 bi doneo profit ravan kompletnom godisnjem prihodu Valve-a.
3. Hajp se izgubio. Jok. Igra moze da izadje za 5 godina, i opet ce gomila ljudi da je kupi. Em se mnogi secaju standarda koje su prethodnici postavili, em ce svako igrati dobru igru, sve i da je standalone.

Marko Radonjic
5.9.2017, 10:16
6Iu4GXUHfU0

doctor
11.9.2018, 22:31
Post bez poente ali sad sam se setio da je HL izasao 1998. i rekoh 'ajde da vidim kada tacno... Datum izlaska originalnog HL bio je 19. novembar 1998. Ako ne vidimo nesto o HL-u na taj dan ove godine - necemo nikada.

player1
12.9.2018, 2:38
Isto su pricali i pre 5 godina, i pre deset, itd...

Nikola Stankovic
20.9.2018, 16:28
Dobro je setiti se datuma. Ipak je igra obelezila istoriju gaminga....

Vlajk@
21.9.2018, 19:53
5ejNGN66Xq8

filpan
21.9.2018, 20:24
Srce, zasto preskaces kada se pojavi novi post u ovoj temi...

torivoje
21.9.2018, 21:13
Koincidencija.Baš danas ponovo instalirah "The Orange Box" . ;)

Mare13
21.9.2018, 21:33
Srce, zasto preskaces kada se pojavi novi post u ovoj temi...

Ja ne zasluzujem HL3. 10 puta sam procitao tvoj komentar i pitao se zasto si korisniku iznad napisao "Srce zasto preskaces". Rek'o mora da su u nekoj emotivnoj vezi pa se zezaju. I onda skontam da sam glup

Renner
10.11.2018, 21:53
HL VR:

https://www.youtube.com/watch?v=tBFnoVr0_ck

https://imgur.com/mRo7dx5

code master
19.11.2018, 12:49
Post bez poente ali sad sam se setio da je HL izasao 1998. i rekoh 'ajde da vidim kada tacno... Datum izlaska originalnog HL bio je 19. novembar 1998. Ako ne vidimo nesto o HL-u na taj dan ove godine - necemo nikada.


E doctore dodje i taj 19 novembar!:) od trojke ni traga ni glasa:D (nikad se ne zna možda do kraja dana nešto izadje neka vest mada nisam siguran:D) ali je na taj dan pre 20 godina! izašao Half-Life, jedan od najboljih FPS ikada! čuvena ocena 99 u SK sasvim zaslužena i moj prvi susret početkom 2000 je bio zanimljiv, mnogi su već tada pričali o igri Counter Strike a kad sam igrom slučaja pokrenuo HL ikonicu, vrlo brzo me je igra uvukla u svoj svet iz koga nije bilo povratka. Half-Life je zamalo mogao da bude još jedan Doom, Quake klon ali su autori bili strpljivi kad je u pitanju napredak tehnologije što je na kraju dovelo do igre koja će svakako imati uticaj na kasnije FPS naslove. Ono što je takodje bilo upečatljivo je taj osećaj napetosti tokom igre, tu je stvarno onaj osećaj i potreba da preživite celu situaciju u kojoj ste se našli, kao što svi već znaju Gordon ne govori i to mi nije smetalo toliko u prvoj igri koliko je zapravo njegov vid konverzacije bio potreban u drogom delu (znam igračeva interakcija i sve to ali opet). Što se tiče dvojke jedini najveći adut je svakako Source endžin na prvom mestu i likovi, ali kec mi je nekako bio bolji u mnogim aspektima po pitanju gejmpleja, priče i atmosfere.


Neću više da kukam i da se nadam da li će Half-Life 3 ikada ugledati svetlost dana, realno stvarno je šteta što se sve završilo sa onim završetkom iz HL Epizode 2, da li je stvarno konkurencija i trenutno stanje kad je u pitanju tehnologija i tržište uticala na autore oko rada na trojci to niko ne zna:confused:. Čak i da novi Half-Life bude neko VR čudo, igra za mobilne telefone:D (u najgorem slučaju) ili Half-Life Remaster prvog dela (imam neki osećaj u vezi ovoga:D) ali to verni fanovi ne žele, oni žele da vide nastavak nakon dogadjaja iz Epizode 2, to i ja takodje iskreno želim, svi mi potajno želimo Half-Life 3 ako ga ikada bude, i da za one koji nikada nisu igrali prvi Half-Life neka to očine obavezno.

polarnimeda
19.11.2018, 13:31
+ ako je nekome i tesko da pregura grafiku iz keca, mislim da moze da ga zameni i ovim: https://store.steampowered.com/app/362890/Black_Mesa/ :)

doctor
19.11.2018, 14:40
Da, danas je taj dan... I ništa ne čusmo od Valvea o tome.
Tužno.
RIP HL

dex3108
19.11.2018, 14:49
TAIJich73NY

DeCoy
19.11.2018, 15:19
Da, danas je taj dan... I ništa ne čusmo od Valvea o tome.


https://pics.me.me/you-cant-make-a-bad-game-valve-if-you-dont-14648152.png

filpan
20.11.2018, 0:51
Srecan rodjendan najboljoj mi igri.

doctor
20.11.2018, 2:08
Noclip trailer za dokumentarac o HL-u:

https://www.youtube.com/watch?v=qK1VHwM8bNA

Naravno, neće biti Valvea u njemu.

Paladin
23.11.2018, 13:32
U kakvom je statusu Black Mesa? Da li će Xen biti integrisan u nju kada bude završen? Da li je u planu da to bude kompletan remake HL1? Zanima me jer nažalost iako sam nekad davno igrao HL1 nisam ga završio, a remake mi zvuči dobro, ako ga dobro urade (ne mijenjaju sadržaj i atmosferu, bar ne na način da nešto pokvare).

Marko Radonjic
23.11.2018, 14:21
Meni liči da će xen biti samostalan naslov, nadam se da grešim.

Paladin
23.11.2018, 14:45
I ja se nadam da će biti integrisano. Na sajtu (https://www.blackmesasource.com/) im piše "Xen is not part of the Early Access release, but will be included as a free update when ready."

voodoo_
23.11.2018, 16:19
Nikad nije rečeno da je odvojen naslov.

code master
12.12.2018, 16:21
Dokumentarac posvećen serijalu Half-Life:tapsh:, au mnogo emocija:(.



BQLEW1c-69c&t=4963s

doctor
22.3.2023, 2:59
Ko bi da se malo vrati originalu ali nije bas za vanila WON verziju s jedne strane a ni za Black Mesu s druge, evo ga odlicno iskustvo "izmedju":

https://store.steampowered.com/app/1761270/HalfLife_MMod/

Malo umerene sminke, blago modifikovano ponasanje oruzja, sredjeniji raspored neprijatelja po mapama... Odlicno.

code master
17.11.2023, 22:09
Valveov dokumentarac povodom 25 godina od izlaska igre Half-Life.

TbZ3HzvFEto

dacajak
19.11.2023, 7:18
Tim povodom ima 90% popusta na Steamu. Ima ceo HL2 serijal za 2.5 eura + druge HL igre su na popustu.

doctor
19.11.2023, 17:54
Uf brate kako mi je nedostajao taj originalni meni. Sve izgleda odlično i konačno imamo HUD scaling.

doctor
23.12.2023, 3:31
Bukvalno sam seo i odgirao igru za jedno vece bio mi merak da protrcim opet kroz sve jos jednom... Fixevi koji su ubaceni (tipa KONACNO su resili osvetljenje i vratili ga u normalu) su sad igru doterali do stanja u kom treba da bude. Jedino bolje od ovoga bi bilo da imam original WON verziju na Win 98 masini i katodasu i igram na 2 Genius plastikanera ali i ovo je dovoljno dobro. :D

Neverovatno kakve smo sve revolucionarne igre imali u tom periodu 1997-2003 u FPS zanru...

Ono sto sam skontao posle ovog prelaza je da je Black Mesa stvarno i vise nego dostojan remake i odlican nacin da se novim igracima preporuci HL cak i za inicijalni prelaz. Bonus je i dobar vizuelni kontinuitet sa HL2.