PDA

Prikaži potpunu verziju : Gledanje TV preko drugog kompjutera sa TV karticom


Sasa90
6.5.2007, 13:37
Imam jedan problem. Imam tri kompjutera u mrezi. U svojoj sobi posedujem jedan notebook a u dnevnoj sobi imama racunar na kojem imam TV karticu. Od nekih sam cuo da mogu da gledam TV i na mom notebooku ali neznam kako bi to mogao da izvedem. Imam mrezu u kuci koju sam napravio pre jedno mesec dana i ako bi mi neko mogao da pomogne sa radoscu bi poslusao njegove savete. Ako mi fali neki program bez problema cu ga instalirati makar i kostao samo trazim pomoc od nekih koji to poseduju kod svoje kuce ili imaju nekog poznanika koji tako nesto ima. unapred vam zahvaljujem!

Lord
6.5.2007, 17:42
Mozes kombinacijom windows media encoder i widows media playera. Napravis stream sa kartice u wme (windows media encoder), i samo kucas adresu u wmp (windows media player). Problem je sto ne mozes prebacivati kanale sa kompa na kojem gledas, vec moras ici do kompa koje pravi stream, (ili koristiti remote desktop). Takodje nisam siguran da li mozes prebcivati kanal dok on enkoduje, ali mislim da nemozes, vec moras praviti novi stream. Mozes probati i sa VLC (video lan clientom), ali sa njim to nisam nikada pokusavao... Zar ti nije jednostavije uzeti neki USB tv tuner?