PDA

Prikaži potpunu verziju : Da li treba imati talenta???


Down Force
6.5.2007, 11:56
Da ne bih duzio pricu da odma predjem na pitanje, da li treba talenat da bih mogao da modeliram. Da li vi koji modelirate imate talenta da crtate i olovkom po papiru? Pishite, dajte mi bar neku nadu.

uros@3D
6.5.2007, 12:02
Ahh pa valja imati bar malo. Ipak mora da znas da skiciras bar nesto na papiru, pre nego sto pocnes sa modelovanjem. Treba ti takodje veoma dobra orijentacija u prostoru.;)

Down Force
6.5.2007, 12:08
Da li treba da imam onu tablu za crtanje cinimi se da se zove ploter.:icon_stud

3dM@niak
6.5.2007, 12:23
ne zove se ploter nego tablet :)
ploter kolko znam sluzi za neku shtampu (al nisam siguran)
no, za modelovanje ti ne treba... posle ako ooces crtas texture - da, valjalo bi da imas (mada nije ono NEOPHODNO, al valja se zaista, bolje i brze i lakse se radi)
a talenat - pa ti probaj da pocnes rad... ako naucis nesto za 3-4 meseca - onda samo napred :)

Down Force
6.5.2007, 12:28
ne zove se ploter nego tablet :)
ploter kolko znam sluzi za neku shtampu (al nisam siguran)
no, za modelovanje ti ne treba... posle ako ooces crtas texture - da, valjalo bi da imas (mada nije ono NEOPHODNO, al valja se zaista, bolje i brze i lakse se radi)
a talenat - pa ti probaj da pocnes rad... ako naucis nesto za 3-4 meseca - onda samo napred :)

OK tablet. A imash li ti talenta za crtanje. Hvala shto si se javio. Imash jednu pozitivnu od mene.

3dM@niak
6.5.2007, 12:30
pa znash kako, umereno.. nisam anti-talenat, a nisam ni Pikaso :D mislim, vise je to sve rad, talenat je samo osnova...
sad pazi, da si genije, i radis mnogo - radovi ce ti biti najbolji na svetu :D
a za jako dobre radove ti treba neki mali ili umeren talenat, i jakkoooo mnogo rada.
to bi ti bilo to:)

kinteC
6.5.2007, 12:38
Ako te interesuje 3d modelovanje, ako imas volju da se time bavis, ne vidim sta ti jos treba pored toga. Samo budi uporan. Talentat je i onako samo par posto, a 90% uspeha se stice radom
Tablet (olovcica za komp, kako je ja zovem) ti ne treba sad...kasnije ce ti trebati, kad budes sam smisljao, skicirao modele.