PDA

Prikaži potpunu verziju : Red Alert


Inuyasha
29.12.2005, 21:17
Pa zar niko ne pise o ovoj odlicnoj igri ?! Oh well mora neko da pocne ! Secam se prvih dana kada sam dobio moj komp ah to je bilo strava, a njbolje mi je bilo kada sam upalio moju prvu igru Ra pa potom Ra2. sto se tice mene ja mislim da je Red Alert 2 mnogo bolji od keca i po prici i po grafici i da je ra jedna od najboljih stategija ikada. -a sta vi mislite ?

101st Airborne
29.12.2005, 22:06
Pa zar niko ne pise o ovoj odlicnoj igri ?! Oh well mora neko da pocne ! Secam se prvih dana kada sam dobio moj komp ah to je bilo strava, a njbolje mi je bilo kada sam upalio moju prvu igru Ra pa potom Ra2. sto se tice mene ja mislim da je Red Alert 2 mnogo bolji od keca i po prici i po grafici i da je ra jedna od najboljih stategija ikada. -a sta vi mislite ?

Mislim da u pojmu strategija treba jasno razgraniciti RTS sa stancovanjem jedinica od ostalih strategija. To jednostavno tesko da su isti zanrovi. U pogledu tih RTS-ova, Red Alert i Warcraft nemaju premca. Ali ja te strategije ipak ne volim:)

Atila
29.12.2005, 22:10
RA2 је моја прва и омиљена стратегија.Графика је 2D и жешће је застарела, ал' по мени још изгледа лепо и у односу на игривост графика је секундарна ствар.Јако ми се свиђају ''живи'' снимци између мисија и сматрам да је то оно што фали многим играма.Радња је делимично стереоптипна, ал' управо је то оно што је добро и квалитетно укомпоновано.Ма да не к*њ*м више:icon_mrgr
Ово је најбољи RTS свих времена.

Inuyasha
29.12.2005, 23:21
RA2 је моја прва и омиљена стратегија.Графика је 2D и жешће је застарела, ал' по мени још изгледа лепо и у односу на игривост графика је секундарна ствар.Јако ми се свиђају ''живи'' снимци између мисија и сматрам да је то оно што фали многим играма.Радња је делимично стереоптипна, ал' управо је то оно што је добро и квалитетно укомпоновано.Ма да не к*њ*м више:icon_mrgr
Ово је најбољи RTS свих времена.

Slazem se sa tobom u svakom pogledu i stvarno mislim da oni filmovi i strasno dobra igrivost vade stvar. Jedina strategija koja pomalo vuce na Ra2 je Act Of War i zato ga i volim.

skorpius
29.12.2005, 23:46
kad izlazi red alert 3

REDisLAW
29.12.2005, 23:53
Dok sam imao 2-ku, samo sam ovu igricu gulio...:icon_smil

Avenger
30.12.2005, 0:32
hehe, ja jos uvek igram Starcraft i RA2, a ako se nadje jos vremena za ostale igre...

stvarno nedostaju oni zivi glumci u filmicima...
a po mom misljenju, Generals nije dostojan nastavak (dobro, Generals i nije RA, ali svejedno). Uveli su buildera koji gradi zgrade!? mislim, sta reci...

Atila
30.12.2005, 1:31
kad izlazi red alert 3
Кол'ко ја знам никад:p

Johny Atos
30.12.2005, 4:19
Prvi C & C mi je ipak bio simpatichniji. :p
Ali dobar je i RA. ;)

Inuyasha
30.12.2005, 10:56
Кол'ко ја знам никад:p

A koliko ja znam u jednom broju sk je najavjeno da se okupio stari westwood-ov tim i da se pravi, takodje je pisalo da su pomesali engine od c&c generals i LOTR - Battle for Middle Earth.

Inuyasha
30.12.2005, 10:57
hehe, ja jos uvek igram Starcraft i RA2, a ako se nadje jos vremena za ostale igre...

stvarno nedostaju oni zivi glumci u filmicima...
a po mom misljenju, Generals nije dostojan nastavak (dobro, Generals i nije RA, ali svejedno). Uveli su buildera koji gradi zgrade!? mislim, sta reci...

Generals je po mom misljenju DJUBRE.

Samuraj
30.12.2005, 12:45
ma nije Generals toliko los , cak mi se on vise svidja od RA , mada za RA 2 ne mogu da kazem da li je bolja ili ne jer je nisam igrao :D

REDisLAW
30.12.2005, 13:05
Generals je po mom misljenju DJUBRE.

Briši sa teme kad neznaš!:icon_mad:

ACHTUNG
30.12.2005, 15:13
RA:The Aftermath je legendarna igrica.I mnogo je bolja od RA2 po meni.Nije toliko brza,ima legendarne tenkove(Mammoth) i zanimljiviji mi je nekako...A mozda je to samo nostalgija...

Atila
30.12.2005, 20:41
A koliko ja znam u jednom broju sk je najavjeno da se okupio stari westwood-ov tim i da se pravi, takodje je pisalo da su pomesali engine od c&c generals i LOTR - Battle for Middle Earth.
Како бре да се окупи кад је њих купио EA, већ се код Generals-а види њихов лого.

Inuyasha
1.1.2006, 17:44
Како бре да се окупи кад је њих купио EA, већ се код Generals-а види њихов лого.

Koliko ja znam westwood je i od ra2 bio ea-ov ''brand'', sto onda ne bi okupili stare glumce i programere koji su radili na kecu i dvojci i napravili jos jednu legendu.

TiTof_piJonir
3.1.2006, 1:03
red alert je odlicna igrica i ne treba trositi rijeci jedva cekam RA 3 :icon_lol:

Nash Knight
3.1.2006, 1:20
RA2 + Yuri's revenge je i dalje moja No. 1 RTS svih vremena

Grafika je bila fantasticna za to vreme, a i dalje je prijatna za oko. Muzika je odlicna, glasovna gluma kvalitetna, video snimci su vec legendarni, prica i likovi su tako klise da je nemoguce ne voleti ih, igrivost je savrsena, a i balans strana je dobar sa instaliranim YR.

Onima koji misle da je za pobedu dovoljno stancovanje jedinica predlazem multiplayer. A sta ako obe strane samo stancuju jedinice? :)

Sta reci, klasik.

A sto se tice trojke, ima li vesti?

chuck
10.1.2006, 22:06
RA2 + Yuri's revenge je i dalje moja No. 1 RTS svih vremena

Grafika je bila fantasticna za to vreme, a i dalje je prijatna za oko. Muzika je odlicna, glasovna gluma kvalitetna, video snimci su vec legendarni, prica i likovi su tako klise da je nemoguce ne voleti ih, igrivost je savrsena, a i balans strana je dobar sa instaliranim YR.

RA rulez!!!:worshippy

Inuyasha
11.1.2006, 13:49
Zamislite nesrecnu dusu !!! Ovo sam hteo da ispricam jos ranije ali sam zaboravio. Imam jednog druga koji od svole 9-te godine ima komp i NIJE nikada cuo za RA a kamoli za RA2.....to nisam mogao da verujem !!! Nesrecnik je prvi put cuo za igru kad sam mu ja rekao, ali to jos nije sve. Kad smo se upoznali (na prvi dan srednje skole) rekao mi je da on obozava strategije, a na to je moje pitanje bilo sledece:" Je si li igrao Generals?". Dobio sam NE ocekivani odgovor - Ne on nikada nije igrao ni Generals, ni Ra, ni Ra2, ni Warhammer 40k ,ni star Craft, ni Act of War, pa cak ni WarCraft za koji je cuo i narod sto zivi u africi !!! kompletan duduk je lik igra nesto sto se zove Pharaon - simuolacija vodjenja egipta - zvuci dobro ha? Ja sam uzeo od njega taj Pharaon igrao sam ga manje od 7min i rekao sebi :"Gde je ovo dete zivelo svih ovih godina, u pecini ?!?" igra je najvece sra**e, evo jednog primera: kokoska je veca od coveka !, a ostala grafika je "udri me do zore" toliko je jadna, igrivost - uzasna....ma sta reci, nisam verovao da u jednom gradu kao sto je Subotica ima takvih likova. No sve u svemu smilovao sam se na njegovoj nesrecnoj dusi i dao mu sve gore napomenute igre - kaze da nikada u zivotu nije igrao nesto tako dobro ko Ra2.

ACHTUNG
11.1.2006, 18:06
Dobro,to sto on voli menadzerske strategije to je njegov problem.I ja volim Caesar III i Settlers 2 i 3 i,...Sam ja sad duduk?

To sto nije cuo za ostale strategije to je vec zabrinjavajuce..;)

101st Airborne
11.1.2006, 18:10
Dobro,to sto on voli menadzerske strategije to je njegov problem.I ja volim Caesar III i Settlers 2 i 3 i,...Sam ja sad duduk?

To sto nije cuo za ostale strategije to je vec zabrinjavajuce..;)

Slazem se...Caesar III, Zeus, Pharaoh...nista ne fali tim igrama, jednostavno su ukusi razliciti...ovo su igre gde treba vise planiranja i razmisljanja unapred a ne stancovanja i rush-a...

REDisLAW
11.1.2006, 20:29
Zamislite nesrecnu dusu !!! Ovo sam hteo da ispricam jos ranije ali sam zaboravio. Imam jednog druga koji od svole 9-te godine ima komp i NIJE nikada cuo za RA a kamoli za RA2.....to nisam mogao da verujem !!! Nesrecnik je prvi put cuo za igru kad sam mu ja rekao, ali to jos nije sve. Kad smo se upoznali (na prvi dan srednje skole) rekao mi je da on obozava strategije, a na to je moje pitanje bilo sledece:" Je si li igrao Generals?". Dobio sam NE ocekivani odgovor - Ne on nikada nije igrao ni Generals, ni Ra, ni Ra2, ni Warhammer 40k ,ni star Craft, ni Act of War, pa cak ni WarCraft za koji je cuo i narod sto zivi u africi !!! kompletan duduk je lik igra nesto sto se zove Pharaon - simuolacija vodjenja egipta - zvuci dobro ha? Ja sam uzeo od njega taj Pharaon igrao sam ga manje od 7min i rekao sebi :"Gde je ovo dete zivelo svih ovih godina, u pecini ?!?" igra je najvece sra**e, evo jednog primera: kokoska je veca od coveka !, a ostala grafika je "udri me do zore" toliko je jadna, igrivost - uzasna....ma sta reci, nisam verovao da u jednom gradu kao sto je Subotica ima takvih likova. No sve u svemu smilovao sam se na njegovoj nesrecnoj dusi i dao mu sve gore napomenute igre - kaze da nikada u zivotu nije igrao nesto tako dobro ko Ra2.

Jednom rečju: 458

bully
1.2.2006, 22:59
RA2 sa Half-life prve igre koje sam igrao na kompu i od tog dana sam zavole strategije, a verujte mi ima dosta vremena, a Red Alert mi je i sad instaliran cisto da odigra jednu partiju da me mine zelja! I iscekujem nesto sto neznam da li cu ikad videti za zivota:dedica: tu famoznu trojku samo da je vidim pa da mogu da umrem!!!

Inuyasha
2.2.2006, 14:48
RA2 sa Half-life prve igre koje sam igrao na kompu i od tog dana sam zavole strategije, a verujte mi ima dosta vremena, a Red Alert mi je i sad instaliran cisto da odigra jednu partiju da me mine zelja! I iscekujem nesto sto neznam da li cu ikad videti za zivota:dedica: tu famoznu trojku samo da je vidim pa da mogu da umrem!!!

Dobar si .... :aplauz:... i ja jedva cekam najavljenu trojku, al nedo im bog da sve uprskaju jer cu onda :nov_mad2: ...

bully
16.2.2006, 22:00
Samo se nadam da EA games nece to videti kao dobru investicuju pa mi necemo videti tu igru!!!

vagabundo
17.2.2006, 2:35
Samo se nadam da EA games nece to videti kao dobru investicuju pa mi necemo videti tu igru!!!


Ne baksuziraj!!:eek:
Ako pomisle da im se nece isplatiti RA3 nikada nece izaci:boodala:
BTW trebalo bi pre da se pojavi Ra2 nego Generals 2:D

Mrmot
17.2.2006, 13:09
de je taj pharaon daj ga ovamo moram to da vidim :D :aplauz: :love: :love:

...kakav covek :P

3*.v1ru5
19.2.2006, 1:21
Jel neko zna kako RA kec moze da se pokrene na WinXP sa zvukom i svim ostalim normalnim sr****ma ovako sam jedva uspeo i da ga instaliram pokrecem ga u DOS modu! AAAA!!! Help, anybody? Please?

Hell March rulezz! Jel zna neko gde moze da se skine?

vagabundo
19.2.2006, 7:09
Jel neko zna kako RA kec moze da se pokrene na WinXP sa zvukom i svim ostalim normalnim sr****ma ovako sam jedva uspeo i da ga instaliram pokrecem ga u DOS modu! AAAA!!! Help, anybody? Please?

Hell March rulezz! Jel zna neko gde moze da se skine?


Probaj u win kompatabiliti modu.
Odredi koji ce win da je pokrece i koja ce rezolucija biti i ostalo....
Samo pod uslovom da vec nisi to probao:rolleyes:

Mrmot
19.2.2006, 17:05
kako sam citao na gamespotu, EA je objavio CnC: the last decade (ako ne gresim ime, a verovatno gresim) koji u sustini predstavlja sve moguce cnc-ove sem generalsa (ukljucujuci i renegade) i svi rade pod xp-om, pa i stari dobri prvi cnc :D :to_care: :dedica:

Mrmot
19.2.2006, 17:14
Evo pogledah opet gejmspot i kao sto sam i mislio, igra se zove CnC: the FIRST decade :)

To vam je jedan lep dvd (ovaj, DVA lepa dvd-a) sa gomiletinom winXP enabled cnc-ova by EA :)

Sto ce reci, naprasno sam promenio misljenje o EA-u i sad mislim da su kraljevi :to_care:

nikolaf7
19.2.2006, 17:48
Eh kad se sjetim Cyrixa 166 i RA,posle sam trceci kupio Tiberian sun,RA 2 i Yurija...najljepse od svega je kad skines rules.ini sa neta pa mozes da cackas po igri i pravis nova oruzja,onako kako se tebi svidja,samo editujes text file

ArTiC
7.3.2006, 13:53
Zamislite nesrecnu dusu !!! Ovo sam hteo da ispricam jos ranije ali sam zaboravio. Imam jednog druga koji od svole 9-te godine ima komp i NIJE nikada cuo za RA a kamoli za RA2.....to nisam mogao da verujem !!! Nesrecnik je prvi put cuo za igru kad sam mu ja rekao, ali to jos nije sve. Kad smo se upoznali (na prvi dan srednje skole) rekao mi je da on obozava strategije, a na to je moje pitanje bilo sledece:" Je si li igrao Generals?". Dobio sam NE ocekivani odgovor - Ne on nikada nije igrao ni Generals, ni Ra, ni Ra2, ni Warhammer 40k ,ni star Craft, ni Act of War, pa cak ni WarCraft za koji je cuo i narod sto zivi u africi !!! kompletan duduk je lik igra nesto sto se zove Pharaon - simuolacija vodjenja egipta - zvuci dobro ha? Ja sam uzeo od njega taj Pharaon igrao sam ga manje od 7min i rekao sebi :"Gde je ovo dete zivelo svih ovih godina, u pecini ?!?" igra je najvece sra**e, evo jednog primera: kokoska je veca od coveka !, a ostala grafika je "udri me do zore" toliko je jadna, igrivost - uzasna....ma sta reci, nisam verovao da u jednom gradu kao sto je Subotica ima takvih likova. No sve u svemu smilovao sam se na njegovoj nesrecnoj dusi i dao mu sve gore napomenute igre - kaze da nikada u zivotu nije igrao nesto tako dobro ko Ra2.

Ukusi se razlikuju, a mislim da je tvoj drugar pobrkao zanrove, jednostavno neki ljudi sve sto se igra iz pticije/izometrijske perspektive automatski klasifikuju kao strategije. Meni je recimo Pharaoh bio krajnje solidna i pristojna igra, pogotovo ako se uzme u obzir da je duhovni naslednik Cesar serijala. A sto se RA2 tice, smatram da je to jedna od najdinamicnijih strategija (bar sto se MPa tice) ikada napravljenih.

Inuyasha
7.3.2006, 21:41
...najljepse od svega je kad skines rules.ini sa neta pa mozes da cackas po igri i pravis nova oruzja,onako kako se tebi svidja,samo editujes text file

Link please !!!! :kreza: :kreza: :kreza:
Bas i to cudo da vidim !!!

deus[awesome]
8.3.2006, 11:06
IT IS DAY OF JUDGEMENT.IT WILL SOON BE A WASTELAND :aplauz:
Kako volim RA pa ljudi ne mogu vam opisati. To je moja prva strategija i uvjek cu je igrati i uvjek ce imati svoje mjesto na hardu. :D
Jedva chekam da izadje trojka,samo NE DAJ BOZHE da bude ispod mojih ochekivanja,loshe ce da im se pishe :mad:

Inuyasha
8.3.2006, 21:02
']IT IS DAY OF JUDGEMENT.IT WILL SOON BE A WASTELAND :aplauz:

"evil laughter" Hahahaha , dobra stara "mala" apokalipsica :dzavo: :dzavo: :dzavo:

JBlitzkrieg
13.3.2006, 15:31
Stvarno sam da "kupim" First Decade...
Inace Red Alert 1 radi pod XP kad ga instaliras preko compatibility za 98 i sa neta skines fix koji zamenjuje jedan dll. Posle treba jos par exe fajlova da postavis na win98 compatibility i here you go!!
Inace Red Alert 1 je meni bolji po atmosferi (i prici) jer igra odlicno opusuje paralelni svet 50-tih (to sto pise na pocetku present day nema veze sa mozgom) u kome Staljin odlucuje da marksizam uvodi na silu (taking out lands that Europeans stollen from Chinesse). Sovjeti su ovde bas predstavljeni agresivno i slicno se ponasaju bas kao fasisticka Nemacka.
U RA2 oni su ismejani (?!?!). Romanov predstavlja vise komicara nego premijera, a Conscripti se deru "I want my mommy". Mada ni americki stereotipi nisu ostali bez parodije (Clear the way sir!!):D . Steta sto RA2 nema nikakve veze sa nastankom GDI i NOD-a (a narocito se vidi nedostatak Kane-a)
C&C:Red Alert 3 nazalost nece izaci :nov_mad2:
I meni je takode zao lika koji nikad nije cuo za neki pravi RTS...

Lele, al sam se ispricao...:eek:

chuck
29.3.2006, 12:38
']IT IS DAY OF JUDGEMENT.IT WILL SOON BE A WASTELAND :aplauz:
Kako volim RA pa ljudi ne mogu vam opisati. To je moja prva strategija i uvjek cu je igrati i uvjek ce imati svoje mjesto na hardu. :D
Jedva chekam da izadje trojka,samo NE DAJ BOZHE da bude ispod mojih ochekivanja,loshe ce da im se pishe :mad:

heh i ja volim apokalipsu (!) ali mi je ipak drazi SPREAD THE DOOM! REACTOR
READY; FIND A HOT SPOT...

3dM@niak
11.4.2006, 23:48
Evo, ja celu novu temu otvorio :D Igra je ODLICNA i NAJBOLJA (mislim na RA2+Yuri)... godinama sam cekao da je igram.. kad je izasla bio mi je slab komp... kad sam kupio novi komp, zaobravili su svi vec na RA2.. i uzmem pre par dana da igram... ne mogu da ostavim! ko droga! mislim, ja Generals ne volim... ok je, i ima finih stvari, ali je shit... i sad cekam RA3, i ako ga 2a5eru, pa ima da im dodjem ko Crazy Ivan :D :D

3dM@niak
11.4.2006, 23:50
i kad sam vec tu... jel ima neka igraonica u BG da ima RA2 instaliran, i ako nema, da li neko u shiiiirem centru Beograda zna neku igraonicu gde moze da sredi da se instalira, pa da zaigramo? :D kolko je matoro, treba ti hronosfera da nadjesh igraonicu u kojoj moze da se igra :D :D
I shto se mene tice, jes da sam ljubitelj 2d-a, ali najvishe bih voleo da RA3 ima prelepi ispeglani 2d engine... ljudi su zaboravili shta 2d moze... a moze MNOGO toga...

Inuyasha
12.4.2006, 9:34
...jes da sam ljubitelj 2d-a, ali najvishe bih voleo da RA3 ima prelepi ispeglani 2d engine... ljudi su zaboravili shta 2d moze... a moze MNOGO toga...

lol :D Malo si ze zbrkao, no nema veze nego koliko ja znam treba ti original, zato shto igraonice svaki mesec proveravaju...

3dM@niak
12.4.2006, 16:07
:( eh originali.. :( shta sam zbrkao? :D

Inuyasha
12.4.2006, 19:48
:( eh originali.. :( shta sam zbrkao? :D

Pa ono stho si rekao da si zaludjenik za 2d (a koliko sam ja citao ti si zaludjenik za 3d) i ono shto bi voleo da ra2 ima prelepi 2d engine (a ra2 ima prelepi 2d engine) :D :D :D

3dM@niak
12.4.2006, 20:44
nenenenne... ja sam zaludjenik za 3d modelovanje, ali obozavam 2d engine :D
I voleo bih da Red Alert 3 (kad izadje) ima prelepi 2d engine (ako moze josh bolji od Red Alert 2) :D

chuck
12.4.2006, 21:19
pobogu, o kvalitetu ra2 nema rasprave - ja sam pored njega sa techna presao
na industrial rock, a i sada evo slusam rammstein i sl...:nov_guita

vagabundo
12.4.2006, 23:10
Ni RA3 nece moci da zaseni RA2,pa makar izgledao identicno kao i RA2:n_klanja:

Dushan
13.4.2006, 1:25
Ja sam dosta vremena proveo i uz RA2 i YR i jako mi se svidja igra, mada kontam da kad se igra u multiplayeru pobedjuje ona strana koja ima vishe zlata (bar je tako bilo kad sam igrao):o , a buduci da sad igram war, teshko da bih mogao da se vratim na to:cool:

Grimm_SBL
15.4.2006, 1:08
E, Red Alert 2! Da li na svetu postoji jednostavnija, a zabavno humoristicna igra poput ove? Dobra je ona ideja za igraonicu...

3dM@niak
19.4.2006, 13:17
i shta bi sa igraonicom? nema nigde, a? e, shteta... moracu ja da nadjem onda...

chuck
6.7.2006, 22:43
"Have you seen state news magasine?"
2090
"War is over comrade general! The allies have surrendered. Now they fight with us against the traitor Yuri!
All of Soviet people are full of gratefulness to you! Nazdrovnia!"
2091

4th Dimension
6.7.2006, 23:54
"Have you seen state news magasine?"
2090
"War is over comrade general! The allies have surrendered. Now they fight with us against the traitor Yuri!
All of Soviet people are full of gratefulness to you! Nazdrovnia!"
2091
Eh kad se prisjetim tih lutih cutscena :D

vagabundo
7.7.2006, 5:26
i shta bi sa igraonicom? nema nigde, a? e, shteta... moracu ja da nadjem onda...

Nalazi brze i javljaj pa da se okupljamo na koju partiju,nisam igrao YR 100 godina....:a_whistli

REDisLAW
7.7.2006, 12:16
Nalazi brze i javljaj pa da se okupljamo na koju partiju,nisam igrao YR 100 godina....:a_whistli

"Apocalipsa here"! To me je omiljeni tenk. Kad grune...
E, računajte i na mene!

Surovi
8.7.2006, 0:13
najsmesnije u vezi sa tim filmicima izmedju ili cut-scenama je kad te glumce vidim u nekim filmovima... odma JAO to je predsednik iz red alerta(njega sam najcesce vidjao) :D :D :D cepanje... tip ce uvek biti mr.president kakve druge uloge:rofl:

cak sam jednom video i yurija... choveche kakav trip:rofl: :rofl:

chuck
8.7.2006, 8:45
najsmesnije u vezi sa tim filmicima izmedju ili cut-scenama je kad te glumce vidim u nekim filmovima... odma JAO to je predsednik iz red alerta(njega sam najcesce vidjao) :D :D :D cepanje... tip ce uvek biti mr.president kakve druge uloge:rofl:

cak sam jednom video i yurija... choveche kakav trip:rofl: :rofl:

ja sam ipak najvise vidjao Yurija (Udo Kier), Romanova (ne znam kako se zove),
Tanya-u? (Kari Wuhrer), Dugana, Sophia-u i Vladimira (hm, bolje da sam ih imenovao na srpskom zbog inkompatibilnosti sa padezima:icon_scra ). Vecina njih je uglavnom glumila u serijama i filmovima nize klase, u sta spadaju i one cut-scene iz same igre (pogotovo kad pomeraju oci i citaju nenauceni text) doduse, ipak su one bile pola RA2:tapsh:

Yurija sam vidjao kao barmena u Barbwire, vampira u Blade1, onog prepolovljenog lika u Johnny Mnemonic(nisam siguran da se tako pise), i cak i u jednoj verziji Pinokia gde je glumio ciganku(?!!) koliko se secam...
Romanova u seriji Tarzan, a i jos u dosta serija gde je uglavnom glumio nekog Rusa...
Tanju well, secam se Napada Pauka, a i sinoc bese neki triller na RTS-u...
Dugana sam dosta vidjao, ali mogu da navedem samo Tween Peeks
Sofiju (btw, po meni i najzescu zensku u RA2) i Vladimira sam video samo u JAG - fina serijica sa advokatima emitovana na ruzicastoj perionici mozgova

Ghost
8.7.2006, 9:33
Ja sam onog generala....kako se zove...Carvel video isto u JAG-u.

Mrmot
8.7.2006, 11:22
AAaaaaahaha Juri Ciganka :D

A sto se tice Sofije... :love:

REDisLAW
8.7.2006, 20:52
Ma najjači lik je onaj kod Rusa, kako se zvaše...:icon_scra
Ima kalaš, može da ruši vozila i zove migove...

4th Dimension
8.7.2006, 21:32
Boris agrees :D

Да он је жечћи лик и мени јер је бољи од Тање (он може са 3 чина да једе тенкове она може да им пр*** под прозор). Нажалост тек се појављује у Јуријевој освети.

epicAdrian
8.7.2006, 22:22
Ni RA3 nece moci da zaseni RA2,pa makar izgledao identicno kao i RA2:n_klanja:

naravno da nece izgledati identichno kao RA2 izgledace bolje :dedica:

chuck
9.7.2006, 4:47
There's NOTHING i cannot do!
2152
Bring on the MIG-s!
2153
jos ako nabavis cloning vats... X2!!

4th Dimension
9.7.2006, 9:04
Е да. Јесте ли нешто много користили Кроно Командосе (убациш шпијуна у Амерички батле лаб и добијеш командоса који може да се оно телепортује.) Идеалан је када сакупи који чин да ти дигне пола базе док кажеш кекс. Само му наложиш да сруши 3-4 зграде тако што користиш вејпоинте и док требнеш оне су гомила смећа.

Mrmot
9.7.2006, 15:37
i 2 pillboxa mu rade sramotne stvari s majkom ;P
ne ne, chrono legionnaire je za njega majka :D

4th Dimension
9.7.2006, 23:47
Са чином је отпорнији па би преживио.

Него јесте ли икада мало подло смарали непријатеља. Типа користите онај Амерички телепортер да телепортујете непријатељски тенк право у море и онда гледате како лагано тоне. Или морску јединицу телепортујете на копно?

mad_skillz
10.7.2006, 1:07
Са чином је отпорнији па би преживио.

Него јесте ли икада мало подло смарали непријатеља. Типа користите онај Амерички телепортер да телепортујете непријатељски тенк право у море и онда гледате како лагано тоне. Или морску јединицу телепортујете на копно?
uzimao sam 2 tima apokalipsi i bukvalno brisao sve pred sobom ili napravim chitav front prisma tenkova pa onda pravim naval cruisere , po meni je to smaranje...jer nema odbrane :to_care:

mijatovic_86
10.7.2006, 2:45
Spijuni rules, posebno za pare!!! Lopovisanje je keva, samo jos da mu izigras kerove :D

REDisLAW
11.7.2006, 21:13
Ma nema ništa dok ti ne povedeš 20 Prisma tank-ova, pa nek ti se neko nađe na putu! Kako gutaju građevine čoveče!:kreza:

Atila
11.7.2006, 23:06
Ma nema ništa dok ti ne povedeš 20 Prisma tank-ova, pa nek ti se neko nađe na putu! Kako gutaju građevine čoveče!:kreza:
Ма гутају и већину јединица, само су ''апокалипсе'' мало већи проблем.

mmn2911
11.7.2006, 23:26
Danas sam instalirao RA (jedinicu) i ubi se od smeha kad sam video grafiku... Pa ko na segi... Medjuti, ono sto mi najvise smeta je to sto nema skoro nikakvih naprednih komandi (dobro je sto ima grupe), kao sto nema ni podesavanja komandi, ni tutorijal!!! Ali dobro, navici cu se...

Belinea
11.7.2006, 23:31
Ovo je meni licno jedna od najboljih igrica jer grafika extra tema igre...itd itd
:D

Shang Tsung
11.7.2006, 23:45
Са чином је отпорнији па би преживио.

Него јесте ли икада мало подло смарали непријатеља. Типа користите онај Амерички телепортер да телепортујете непријатељски тенк право у море и онда гледате како лагано тоне. Или морску јединицу телепортујете на копно?

Teleporter? lol.. Chronosphera
najjache kad 2 dreadnoughta prebacis na kopno.. :) qq.. jos ako je svaki sa po 3 china... eto muke prave

btw 20 prizmi +20 IFV-a pojede 15 apokalipsi.. samo tako.. poginu svi IFV-ovi.. sve prizme prezive.. e jadna baza onda...

4th Dimension
12.7.2006, 11:55
Да призме су за****************************************е јер вазда погађају (за разлику од V3) а јопет имају демиџ и домет велики.
НЕ знам за вас. Али ако играм против Јурија ја бих радије 15 призми тенкова но 20 апокалипси. Због домета Јури има проблема да иђе у клинч и да запосјене јединице а јопет призма је довољно јака да згази било коју од Јуријевих јединица јер су оне ипак мало слабије.
А да не помињемо ватромет које праве 4-5 призми 3 чина. Једноставно у два три поготка збришу базу.

chuck
12.7.2006, 12:16
uzimao sam 2 tima apokalipsi i bukvalno brisao sve pred sobom ili napravim chitav front prisma tenkova pa onda pravim naval cruisere , po meni je to smaranje...jer nema odbrane :to_care:

hm... ima odbrane... prizme su slabe - jedan avion za svaku, slabe su na radijaciju... apokalipse vec... trebas da im se suprotstavljas gomilom pesadije a i gomila terror drone-ova resava stvar
kod yurija mi se svidja magnetron koji moze da izvlaci naval jedinice na obalu, a moze i tenkove na druge tenkove, zgrade, drvece...
Chronosferom mogu i mnogo mastovitija resenja osim vode, ali... ne bih sada sve taktike da otkrivam - ko zna? mozda jednom budem i igrao sa vama...

4th Dimension
12.7.2006, 21:28
hm... ima odbrane... prizme su slabe - jedan avion za svaku, slabe su na radijaciju... apokalipse vec... trebas da im se suprotstavljas gomilom pesadije a i gomila terror drone-ova resava stvar
kod yurija mi se svidja magnetron koji moze da izvlaci naval jedinice na obalu, a moze i tenkove na druge tenkove, zgrade, drvece...
Chronosferom mogu i mnogo mastovitija resenja osim vode, ali... ne bih sada sve taktike da otkrivam - ko zna? mozda jednom budem i igrao sa vama...
Шта? Бациш јединицу на зграду?
Хеј нисам то пробао! Хоће ли носач на примјер кроношифтован на ратну фабрику је оштетити.

mad_skillz
12.7.2006, 21:48
hm... ima odbrane... prizme su slabe - jedan avion za svaku, slabe su na radijaciju... apokalipse vec... trebas da im se suprotstavljas gomilom pesadije a i gomila terror drone-ova resava stvar
kod yurija mi se svidja magnetron koji moze da izvlaci naval jedinice na obalu, a moze i tenkove na druge tenkove, zgrade, drvece...
Chronosferom mogu i mnogo mastovitija resenja osim vode, ali... ne bih sada sve taktike da otkrivam - ko zna? mozda jednom budem i igrao sa vama...
ko kaze da cu ja voditi samo apokalipse sa sobom....:D

chuck
13.7.2006, 1:09
ko kaze da cu ja voditi samo apokalipse sa sobom....:D

ja sam red igrao u multiju prilicno davno, i koliko se secam retko kad smo imali luksuz da priustimo par apokalipsi, kamoli horde... brzina je u pitanju - taman napravis neku zgradu, eto gomila rhino-a, flak track sa inzenjerima/ teroristima...

4th Dimension
13.7.2006, 1:40
То зависи ко игра. Ако играју два рашера онда се догађа што ти кажеш. Али ако играју два играча која воле прво добро да се изграде, а онда да пређу у тотални рат онда може бити хорда апокалипси.

mad_skillz
13.7.2006, 2:54
ja sam red igrao u multiju prilicno davno, i koliko se secam retko kad smo imali luksuz da priustimo par apokalipsi, kamoli horde... brzina je u pitanju - taman napravis neku zgradu, eto gomila rhino-a, flak track sa inzenjerima/ teroristima...
pa naravno , to se odnosilo na gore pomenutu situaciju kad neko ide sa prismama ja idem sa apokalipsama
@4th Dimension - upravo tako , mada ne mora chak ni da se razgradjujemo , mozda jednostvano se koljemo dugo vremena , pa neko is stigne do apokalipsi

4th Dimension
13.7.2006, 10:49
pa naravno , to se odnosilo na gore pomenutu situaciju kad neko ide sa prismama ja idem sa apokalipsama
@4th Dimension - upravo tako , mada ne mora chak ni da se razgradjujemo , mozda jednostvano se koljemo dugo vremena , pa neko is stigne do apokalipsi
То моје искуство је више за Генерале везано али се може и на ред алерт примјенит (играми смо ми Генерале на Twilight Flameu мапи која је душу дала за штекање. Једноставно, ти не можеш довољно брзо направит напад колико ти противник довољно брзо на њој може направит одбрану (сем ако нији специјализовани рашер па му упанеш одма на почетку чиноцима или хеликсима у базу). Те ти остаје само стратешко довијавање. Довољно је рећи да се нама често сервер распадао колико би јединица направили.)

mad_skillz
13.7.2006, 16:10
То моје искуство је више за Генерале везано али се може и на ред алерт примјенит (играми смо ми Генерале на Twilight Flameu мапи која је душу дала за штекање. Једноставно, ти не можеш довољно брзо направит напад колико ти противник довољно брзо на њој може направит одбрану (сем ако нији специјализовани рашер па му упанеш одма на почетку чиноцима или хеликсима у базу). Те ти остаје само стратешко довијавање. Довољно је рећи да се нама често сервер распадао колико би јединица направили.)
po meni je strategija u RA i Generalima totalno razlichita , iako su slichnog zanra

4th Dimension
13.7.2006, 18:40
Па може бити. Директне тактике су тотално различите. Али неке ствари су увјек исте. А то је оно каква ће партија бити највише зависи од појединачних тактика играча.

mad_skillz
13.7.2006, 20:44
Па може бити. Директне тактике су тотално различите. Али неке ствари су увјек исте. А то је оно каква ће партија бити највише зависи од појединачних тактика играча.
uvek je kod strategija bilo bitno kako odigra pojedinac , pa se onda to sabira za ceo tim..:)

4th Dimension
13.7.2006, 21:19
Ипак је ја мислим битно код тимова да они надопуњују једни друге. Нпр, јеан штека базе, други прави рашеве а трећи се једино занима супероружјима и економијом (даје економске инекције осталој двоици).

mmn2911
13.7.2006, 21:56
Jedno pitanje: Koliko Red Alert jedinica ima misija?

mad_skillz
14.7.2006, 0:50
Jedno pitanje: Koliko Red Alert jedinica ima misija?
auhh....kad to beshe..:) shalim se ja mislim da ima po 7 za obe strane , tj. za ruse i za amere

Shang Tsung
14.7.2006, 1:23
auhh....kad to beshe..:) shalim se ja mislim da ima po 7 za obe strane , tj. za ruse i za amere
Pre ce biti po 14 za obe strane.. ako se dobro secam.. ili 13...
7 nikako!
Nesto si pobrkao.
+postoje 2 espanzije za jedinicu (aftermath i counter strike-ako se secam, mada nikad nisam uspeo da ih nabavim)

Mario Pavićević
14.7.2006, 9:39
Aftermath je jedna od najboljih ekspanzija koju je red alert serijal doziveo.Nuklearne podmornice,tesla trooper-i i ostale novotarije su jednostavno preporodile igru.

4th Dimension
14.7.2006, 10:24
Може ли неко да баци скреен да видимо како изгледа тај РА 1

Mario Pavićević
14.7.2006, 10:32
Baci pogled ovde:
http://www.gamespot.com/pc/strategy/commandconquerredata/screenindex.html
grafika je u 640x480 sto je pravi uzas ako probas da je igras u danasnje vreme ali je igra jednostavno legendarna.

mmn2911
14.7.2006, 11:26
Naci cu negde ekspanzije... Znaci po 14 misija...

mmn2911
14.7.2006, 11:40
Ne razumem zasto je Red Alert (jedinica) legendarna strategija?
Pa ne gledajuci grafiku igrivost kvare odsustvo bilo kakvih naprednih komandi sem stvaranja grupa, sve se radi levim klikom misa, nema nikakvih podesavanja u opcijama, a jedino zbog cega igra staje na 2 diska su one sekvence... Jeste da sam se razmazio igrajuci ove novije strategije, ali meni to sve tako izgleda...

nesonjacc
14.7.2006, 12:40
Pa da si igrao Red alert u vreme kada je izasao ( a to je pre pojave KOMERCIJALA danasnjeg tipa) znao bi zasto
Isto tako i C&C Tiberian Dawn njegovog neposrednog predhodnika

To sto je Npr Tesla rodjen pre 150 godina ne znaci da ne treba da bude legenda jer nije imao high end laptop u svojoj radnoj sobi

Mario Pavićević
14.7.2006, 13:56
Upravo tako.Red Alert 1 je u svoje vreme bio nesto sto je odudaralo od 90% igra tog vremena,tenkici gradjenje baza rusi i ameri...atmosfera je bila fenomenalna.U to vreme nije ni bilo nekih naprednih funkcija koje danasnje strategije koriste(manje je bilo rash-ovanja):)

mmn2911
14.7.2006, 16:42
OK, samo sam to hteo da znam, posto je najstarija strategija koju sam ja igrao Starcraft... Ili Settlers 2 ne znam kad je izasla, ali nije ni slicna ovim igrama.

Mario Pavićević
14.7.2006, 19:14
OK, samo sam to hteo da znam, posto je najstarija strategija koju sam ja igrao Starcraft... Ili Settlers 2 ne znam kad je izasla, ali nije ni slicna ovim igrama.
Settlers 2 je vec u klasi Red Alerta po starini:) Starcraft je noviji.

mmn2911
14.7.2006, 22:10
Kad sam igrao settlers, nisam ni znao sta je to, smesni mi bili coveculjci...

NEMUS
8.1.2007, 12:39
Pre nekoliko dana mi je drug doneo Red Alert 2,ja sam zaboravio na njega,pa mi je teze i ne znam za koga da se odlucim i krenem kampanje.

Znali neko sa kog sajta da skinem 2 stavke za igranje preko interneta:n_klanja:

NEMUS
8.1.2007, 12:57
Pre nekoliko dana mi je drug doneo Red Alert 2,ja sam zaboravio na njega,pa mi je teze i ne znam za koga da se odlucim i krenem kampanje.

Znali neko sa kog sajta da skinem 2 stavke za igranje preko interneta:n_klanja:

Ima li nekog?:opanachke
Moze li mi neko pomoci?
H,hm,hm,hm,hm,...:icon_scra
Izgleda da nema nikog ako se neko seti da poseti ovu temu neka odgovori potrebna pomoc!!

SirDuck
8.1.2007, 13:17
Brate, ovo je FORUM!!!
Ne ocekuj odgovor tako brzo!

NEMUS
8.1.2007, 15:06
Dobre sta se ljutis odma:ciao:

NEMUS
10.1.2007, 22:06
Gde god poslo poruku svi su zanemeli:confused:
Moze li mi neko odgovoriti na pitanje:n_klanja:

SirDuck
11.1.2007, 0:07
Pre nekoliko dana mi je drug doneo Red Alert 2,ja sam zaboravio na njega,pa mi je teze i ne znam za koga da se odlucim i krenem kampanje.

Znali neko sa kog sajta da skinem 2 stavke za igranje preko interneta:n_klanja:

E sada i da ti odgovorim na pitanje. :)

Prvi deo poruke ne razumem, ali za drugi ti treba original, sa piratom ne mozes da igras preko interneta.

NEMUS
11.1.2007, 14:31
Hvala, jedva da imam dva originala od svih mojih igrica.Red Alert 2 mi je piracki

NEMUS
12.1.2007, 19:26
Koje je po vama bolji Ameri ili Rusi:confused:

dr.antrax
12.1.2007, 21:38
Pa Rusi su i bolji i jaci.:to_care:

vagabundo
13.1.2007, 3:54
Pa Rusi su i bolji i jaci.:to_care:

RUSI RUSI RUSI :n_klanja: :n_klanja: :n_klanja:

NEMUS
13.1.2007, 23:21
RUSI RUSI RUSI :n_klanja: :n_klanja: :n_klanja:
Resio sam dilemu
RUSI RUSI RUSI RUSI RUSI
:alealeee: :alealeee: :alealeee: :alealeee:

P.S Kada bi ovaj sal bio crveno zut

SirDuck
14.1.2007, 23:38
Ameri konza bato!!!

Rusi imaju jace tenkove i jos po koju jacu jedinicu, a ameri imaju veliku prednost u:
1. Informacijama (oni sateliti pomocu kojih vidis celu mapu, spijuni...)
2. Padobrancima
3. Pesadiji i specijalnom jedinicama (obican infantry se ukopava, sto je dovoljno da se odbranis od gotovo svega ako ih je u dovoljnom broju, seal jedinice itd...)

Ima jos, nabrajacu ako me naterate:)

4th Dimension
15.1.2007, 0:31
Masu sam volio Chrono Marines (dobijaš ih kada infiltriraš SAVEZNIČKI (Američki) Battle Lab špijunom). Mogu da ti sprže bazu za par sekundi ako koristiš waypointe. Ali ipak više volim Borisa. On je em jak protiv pješadije, em može da razj*be tenkove (za razliku od Tanje) a ima i Migove (koji doduše jesu ranjivi na PVO ali šta ćeš).

Ali zato sve to iskupljuje Apocalypse Tank. Jedini problem sa Rujama jeste što nemaju adekvatnu dalekometnu kontru kad igraju protiv Jurija. Gomila Prism Tenkova je mnogo bolja protiv Jurija nego ista količina Apokalipsi jer Prizme razbijaju juriju jedinice van dometa preuzimanja a pri tome čak i njiov slabi oklip je sasvim dovoljan za Jurijeve jedinice sa bijednim oklopčićem. A tek kad dobiju 3 čina, HAOS.

Shang Tsung
15.1.2007, 18:19
Pa u 1 su bolji rusi, sto je logicno jel (ima samo 2 strane, efektivno)...
U 2jci ameri...

NEMUS
16.1.2007, 20:40
Ameri konza bato!!!

Rusi imaju jace tenkove i jos po koju jacu jedinicu, a ameri imaju veliku prednost u:
1. Informacijama (oni sateliti pomocu kojih vidis celu mapu, spijuni...)
2. Padobrancima
3. Pesadiji i specijalnom jedinicama (obican infantry se ukopava, sto je dovoljno da se odbranis od gotovo svega ako ih je u dovoljnom broju, seal jedinice itd...)

Ima jos, nabrajacu ako me naterate:)

Rusi su jaci i ameri nemaju velku prednost

a ameri imaju veliku prednost u:
Ha,ha jaka im prednost:rofl:

Ima jos, nabrajacu ako me naterate

Ajde ocu jos njihovi prednosti


Dabe im te prednosti kada rusi imaju cepelin...:icon_stud

dr.antrax
16.1.2007, 21:33
Znaci : 3:1 za Ruse. :a_bleh:

SirDuck
16.1.2007, 23:19
Kada vec insistirate :Freddy:

Rusi su jaci i ameri nemaju velku prednost

Po cemu to zakljucujes?
Aje reci nam TI koje su prednosti RUSA.

Ha,ha jaka im prednost:rofl:

Ovaj deo tvoje poruke ne razumem.
Sta je pisac hteo reci?

A sada jos prednosti.
Neko je pomenuo cepelin?
Cepelin se razbija uspesno Rockereer-ima(mislim da se tako pise) pre nego sto se priblize, a posto su mnogo spori a nemaju vazduh-vazduh oruzje ne mogu ima nista.Pored toga IFV-ovi u dovojnom broju takodje mogu da ga upropaste za veoma kratko vreme.
Najefektivniji su Aegis cruiser-i. Jedan je dovoljan da upropasti cepelin samo dok ovaj preleti preko njega, i to dok nije rankovan, a kada je na tri ranka moze da unisti i tri cepelina.

Idemo dalje:
Mirage tenkovi koji se sakrivaju su savrseni za odbranu.
Stavis ih na ulaze baza i tesko da ce nesto da prodje :).

Avioni, koje Rusi gotovo uopste nemaju (Migovi jedino) su velika prednost.
rusi imaju spor cepelin, a ameri brze avione.
Avioni su ranjiviji, ali i jeftiniji.
Narocito su zaebani Aircraft Carrier-i, sa mnogo malih aviona.

U floti jedino rusi imaju podmornice, sto je veliki plus.

@ Nemus, navedi mi bilo koju rusku jedinicu i reci cu ti lek za nju ;)

Mean_Machine
16.1.2007, 23:24
Meni su Ameri i saveznici uvek bolje lezali u skirmišu. Ovo važi samo za Red Alert 2 Jurijevu osvetu nisam igrao a Red Alert sam zaobišao jer sam kod ortaka prešao igru.

Saveznici

špijuni(pare, strujne makaze, iskustvo, specijalne tehnologije)

specijalna vozila
vozilo koje opravlja druga vozila džabe
hrono vozilo povećava domet i ubrzava hrono efekat hrono vojniku i daje mu dodatan oklop koji je opravljiv, pošto košta manje nego hrono vojnik brže stiče iskustvo,
ostala su manje više bez veze sem snajper vozila

harijeri jeste da su ranjivi ali vrlo lako mogu postati noćna mora za grupu nosoroga bez flakova, a ako igrate sa Korejom njihovi crni orlovi su još veći problem jer su jači i izdržljivi pa mogu biti problem za kolonu apokalipsi koje ljudi često šalju bez flakova jer misle da im nisu potrebni joj kako to volim da vidim.

jet vojnici smrt za cepeline i nosoroge bez flakova

marinci (užas ako ih ukopate na litice, mapa Cannon foder je raj za marince)

satelit(sve vidite i možete lako da uočite tenkovsku kolonu bez flakova koja je lak plen za vazdušne snage)

generator nevidljivosti (doviđenja cepelini i V-3, mnogo bolja stvar nego ona glupost kod rusa koja pokazuje šta je će biti napadnuto)

tanja odličan lek protiv pešadinskog juriša i samim tim eliminiše prednost fabrike klonova

Prizma kule

i zvezda večeri crni soko helikopter koliko je to ekstra vozilo nemam reči, predpostavljam da većina ga nije uopšte koristila ali ako malo planirate onda može da odluči partiju, leti nisko pa se ne vidi na mapi a za razliku od ostalih vazdušnih jedinica može se opravljati pomoću inženjerskog vozila, koliko puta sam prebacio špijune njime i zaobišao jurije i kučiće.

Da se zna mapu cannon foder sa xyz puta igrao sa saveznicima i rusima i sa rusima izgubim 100 jedinica a sa saveznicima maximum 5.
P.S. igram protiv dva kompa na najtežem ali se i oni međusobnom kolju ili protiv dva kompa na srednjem.
patch je 1.06 tako da nema čestog zaglavljivanja vozila kompa ali se opet to desi.

E da svuda na netu ćete pročitati da je RA2 loše balansiran u korist Saveznika i da je to najveća mana pored zaglavljivanja vozila

4th Dimension
16.1.2007, 23:25
Miraže je lako sje*at. Samo sačekaš da opali i da provališ koje je drvo on, a onda CTRL i klikneš na to drvo i pa pa Mirage.

Mean_Machine
16.1.2007, 23:33
Miraže je lako sje*at. Samo sačekaš da opali i da provališ koje je drvo on, a onda CTRL i klikneš na to drvo i pa pa Mirage.
Da ako naletiš na jednog ali šta češ ako te na ulazu u moju bazu sastave 5 komada plus prizma kule i tenkovi i gomila ukopanih marinaca šta prvo napasti.
A šta ako su miragi i prizma tenkovi sa jednom epoletom(hvala špijunu).
Jeste vi ljudi izvrteli sve fore u RA2. Jeste videli šta može da se dobije od IFV.
A da šta ima najači udar u igri, koja kombinacija ajde da vas vidim?
p.s. ranjiva jeste ali ako ušteta u bazi pa pa

SirDuck
16.1.2007, 23:39
Slazem se u svemu sa Mean_Machine.

Mean_Machine
16.1.2007, 23:49
Poneta igranja sa saveznicima je totalno suprotna od rusha barem u pocetku. Saveznici moraju da kombinuju snage i tada su skoro nezaustavljivi jer imaju vazdusne jedinice i vozilo za opravljanje koje ce smanjiti nastalu stetu na tenkovima i imaju tanju koja je extra efikasna protiv pesadije. Znaci mogu znatno ranije da nacnu tenkovske kolone a onda da ih uniste svojim tenkovima i odbranom. Rusima ne preostaje nista drugo do extra dobrog rusha jer ako cekaju saveznicka baza postaje samo mocnija i mocnija( spajanje prizmi, satelit, nevidljivost, hrono vojnici itd.)

Mean_Machine
17.1.2007, 0:03
Ajde koja kombinacija(vise od 2 a manje od 6 jedinica) moze da zbrise maltene celu bazu odjednom?

SirDuck
17.1.2007, 0:24
Ajde koja kombinacija(vise od 2 a manje od 6 jedinica) moze da zbrise maltene celu bazu odjednom?

Ajde moze 3.
1. Prism Tank
2. Avioni (bilo koji)
3. Aircraft Carrier.
U velikom broju

Ali ja sam vise za pristup unistavanja iznutra spijunima i unistavanjem najvaznijih zgrada u pravo vreme.

A evo jedne taktike koju sam naucio (na tezi nacin :o ) na netu:

Odmah na pocetku, cim izgradis baraku, sajes inzenjere u njihovu bazu i zauzimas glavni stab i sve vitalne zgrade.
Kraj igre :dzavo:

Mean_Machine
17.1.2007, 1:03
Ajde moze 3.
1. Prism Tank
2. Avioni (bilo koji)
3. Aircraft Carrier.
U velikom broju

Ali ja sam vise za pristup unistavanja iznutra spijunima i unistavanjem najvaznijih zgrada u pravo vreme.

A evo jedne taktike koju sam naucio (na tezi nacin :o ) na netu:

Odmah na pocetku, cim izgradis baraku, sajes inzenjere u njihovu bazu i zauzimas glavni stab i sve vitalne zgrade.
Kraj igre :dzavo:
1.Ako igras kao Libija izgradis hoverkraft. Izgradis 3x 1demolition truck i od njih oformis jednu grupu koju ces pozivati na neki broj. Potrpas demo. truckove u hovercraft Izgradis Celicnu zavesu. Onda napravis par tenkova i nesto pesadije. Sve zajedno posaljes ka ulazu u neprijateljsku bazu. Tenkovi i pesadija su tu da bi skrenulu paznju sa hoverkrafta. Kada dodjes pred protivnicku bazu aktiviras celicnu zavesu preko hoverkrafta. Usetas u bazu odes do construction yarda i pritegnes D. Kada iskoce truckovi pritegnes broj njihove grupe i onda D. Oni explodiraju snagom od 3 nukelarne bombe.
2. Izgradis nuklearku. Izgradis masu inzenjere i par ludih Ivana. Sve to posaljes na protivnika. Zauzmes neku zgradu i odmah postavis nuklearku sto blize const.yardu onda sa Ivanima posatvis par bombi na nuklearku i KA bum.

Shang Tsung
17.1.2007, 18:55
Napravis tanju i helish,pa to posaljes u neprijateljsku bazu i boom.
Chini se beznachajno, ali faktor iznenadjenja je ovde nemerljiv.Pa ko na pocetku odma pravi AA?

Mean_Machine
17.1.2007, 19:07
Napravis tanju i helish,pa to posaljes u neprijateljsku bazu i boom.
Chini se beznachajno, ali faktor iznenadjenja je ovde nemerljiv.Pa ko na pocetku odma pravi AA?
Zato ja imam najmanje dva teror drona u bazi kada igram sa rusima. Doduse komp nikada nije toliko pametan da ti posalje Tanju u helisu ali opet dobro dodje imati teror drone ako igras protiv coveka. Psi nisu lose resenje ali ih Tanja lako ubija. Teror dronu ne moze nista. Mana teror drona je sto uvek jure ka vozilima iako im niste izdali komandu. Ovo je stvarno lose koliko sam puta izgubio par tih robotica jer su sami krenuli u napad.

Cini mi se da je fora sa hoverkraftom i tri nuklearna kamiona ipak najrazornija naravno ako je napunjena celicna zavesa.

Shang Tsung
18.1.2007, 0:27
Zato ja imam najmanje dva teror drona u bazi kada igram sa rusima. Doduse komp nikada nije toliko pametan da ti posalje Tanju u helisu ali opet dobro dodje imati teror drone ako igras protiv coveka. Psi nisu lose resenje ali ih Tanja lako ubija. Teror dronu ne moze nista. Mana teror drona je sto uvek jure ka vozilima iako im niste izdali komandu. Ovo je stvarno lose koliko sam puta izgubio par tih robotica jer su sami krenuli u napad.

Cini mi se da je fora sa hoverkraftom i tri nuklearna kamiona ipak najrazornija naravno ako je napunjena celicna zavesa.
Jel ti ovo pricas za pocetak partije, jel onaj moj post se odnosi na to.Pa kako mozes da imas zavesu nakon 3 minuta igre?

vagabundo
18.1.2007, 2:47
Napravis tanju i helish,pa to posaljes u neprijateljsku bazu i boom.
Chini se beznachajno, ali faktor iznenadjenja je ovde nemerljiv.Pa ko na pocetku odma pravi AA?
JA :a_bleh: :a_bleh:

vagabundo
18.1.2007, 2:48
Jel ti ovo pricas za pocetak partije, jel onaj moj post se odnosi na to.Pa kako mozes da imas zavesu nakon 3 minuta igre?
EEEEEEEEEEE..........
Za****ni su ti Rusi.......:D

Mean_Machine
18.1.2007, 9:15
Jel ti ovo pricas za pocetak partije, jel onaj moj post se odnosi na to.Pa kako mozes da imas zavesu nakon 3 minuta igre?
Naravno da ne. Mislio sam kada se igra razvije jer ti treba vremena da izgradis 3 dem. trucka i hoverkrafta a pogotovo celicnu zavesu plus vreme da se napuni.

Shang Tsung
18.1.2007, 13:10
JA :a_bleh: :a_bleh:
Haha, bravo.

Сухой
31.1.2007, 13:56
kad izlazi red alert 3
Vec je izasao. Potrazi ga na Goooooooogleeeeeee

Сухой
31.1.2007, 14:09
Ajde koja kombinacija(vise od 2 a manje od 6 jedinica) moze da zbrise maltene celu bazu odjednom?
Sovjetska kombinacija: 1xtesla tank, 2x Apocalypse tank, 1x Dronaught, 2x Typhoon attack sub. Tacno sest.
I samo ce da bude Soviet power suprime! (apocalypse tank)

Сухой
31.1.2007, 14:14
Naravno da ne. Mislio sam kada se igra razvije jer ti treba vremena da izgradis 3 dem. trucka i hoverkrafta a pogotovo celicnu zavesu plus vreme da se napuni.
Ja napravim 2 apokalipse i 1 tesla tank. Onda uznem 4-5 Demolition Truck-a, stavim ih pod Iron Curtain, dok su mi apokalipse i tesla, isprad neprijateljske baze. Sa demolition-ima mu raznesem celu bazu, i onda udjem sa ovim tenkovima da pobijem ostalu gamad.;) Probaj.

Сухой
31.1.2007, 14:15
Mada su us**li igru sa Yuri's Revange.

vagabundo
1.2.2007, 3:26
Mada su us**li igru sa Yuri's Revange.
Zasto tako mislis?
Meni se svidja sto je kod Sovjeta svaka jedinica dobila svoj glas i sto je dodat bunker....
Mada mislim da su ipak trebali dodati kampanju i sa Yurijem

Сухой
1.2.2007, 12:21
Нађи на интернету Ментал Омега-у(латиницом:D ). То је верзија за Јуријеву освету. Имаш тамо кампању за Јурија, и јос многе јединице код савезника и Совјета... Али обавезно процитај упутство, трабају ти неки рок пач, и јос неке глупости... Имаш 4 Јуријеве армије:dedica: и тако даље. Ја сам је скинуо, сигурно ће да ти се свиђа, мада нисам неки залуђеник са Јуријем.:bibidu: :n-hang:

Сухой
1.2.2007, 12:25
Zasto tako mislis?
Meni se svidja sto je kod Sovjeta svaka jedinica dobila svoj glas i sto je dodat bunker....
Mada mislim da su ipak trebali dodati kampanju i sa Yurijem
Ма добро је све то, само ми се не свиђа Јуријева армија-претериввање. Изашао је и РА3, може да се скине са интернета. (осим ако имаш Диал-уп, треба да чекаш цео дан!)

vagabundo
3.2.2007, 2:04
Ма добро је све то, само ми се не свиђа Јуријева армија-претериввање. Изашао је и РА3, може да се скине са интернета. (осим ако имаш Диал-уп, треба да чекаш цео дан!)

Posalji link na pm pa koliko traje nek traje...:alealeee:
Samo dok se ima RA3
Sta ima novo?
Daj Readme Fajl...

Сухой
3.2.2007, 10:07
http://moddb.com/images/cache/mods/40/4016/gallery/thumb_16991.jpghttp://images.ea.com/eagames/official/cc_firstdecade/HallOfFame/Week12/MO.jpg
Nadji slike za MO na netu, sad cu da pokusam da nadjem sajt za Download MO.

Сухой
3.2.2007, 10:09
Slika govori 1000 reci:rofl: Sta kazes na MiG-ove?:)

Сухой
3.2.2007, 10:12
Evo sajtova:
http://mo.cncguild.net/
http://mods.moddb.com/4016/Mental-Omega/

mad_skillz
3.2.2007, 12:04
skidam sad RA3, ljudi valja li shto?

Сухой
3.2.2007, 16:25
Ima grafiku kao generals, 3D.

SirDuck
3.2.2007, 18:02
Ovaj Red Alert 3 je samo mod za Generals...a ja mislio igra :(
http://mods.moddb.com/2263/red-alert-3/
Neko se lepo potrudio sve u svemu...

mad_skillz
4.2.2007, 1:22
nadam se da ce mi neko reci da mi ne trebaju generali da bih igrao ra3...

SirDuck
4.2.2007, 1:42
Samo se ti nadaj...:a_whistli
Game version required to play this mod: Zero Hour 1.02 and higher

But theres always hope :D

mad_skillz
4.2.2007, 1:55
super kul, nishta idem da ugasim torrent da ne skidam za dzabe...
tnx

Ghost
4.2.2007, 2:00
Пoзајми од неког "Генерале" или свуци са торента.
Је л' неко пробао? Какав је мод?

SirDuck
4.2.2007, 2:19
Sigurno neko ima Generals, pozajmi od nekoga, a mod nije toliko "tezak".

Ja Generalse jos malo nabavljam, a mod sam skinuo...cuci mi na desktopu ovde...samo ceka da ga probam...:D
Gledao sam trejler, odlicno izgleda!

Edit:
Kakav bre torent kada je mod besplatan?!?!

vagabundo
4.2.2007, 3:20
Sigurno neko ima Generals, pozajmi od nekoga, a mod nije toliko "tezak".

Ja Generalse jos malo nabavljam, a mod sam skinuo...cuci mi na desktopu ovde...samo ceka da ga probam...:D
Gledao sam trejler, odlicno izgleda!

Edit:
Kakav bre torent kada je mod besplatan?!?!

Nije mislio na mod vec na samu igricu tj. Generals...:ciao:

SirDuck
4.2.2007, 10:16
Nije mislio na mod vec na samu igricu tj. Generals...:ciao:

Da, mislio je na mod.

skidam sad RA3, ljudi valja li shto?
nadam se da ce mi neko reci da mi ne trebaju generali da bih igrao ra3...
super kul, nishta idem da ugasim torrent da ne skidam za dzabe...
tnx

Znaci da ne skida za dzabe mod ako mu treba i generals.

Сухой
4.2.2007, 12:19
super kul, nishta idem da ugasim torrent da ne skidam za dzabe...
tnx
Pa ti nisi bash...:rofl: Najmanji je problem nabaviti Generals.

Сухой
4.2.2007, 12:22
Ovaj Red Alert 3 je samo mod za Generals...a ja mislio igra :(
http://mods.moddb.com/2263/red-alert-3/
Neko se lepo potrudio sve u svemu...
Zakon Verzija!!! Sad sam bio na sajtu-video sam screen-shot-ove..

Сухой
4.2.2007, 12:27
http://mods.moddb.com/gallery/image/50646/
Nisu se bash potrudili da odrade grafiku.

SirDuck
4.2.2007, 12:30
http://mods.moddb.com/gallery/image/50646/
Nisu se bash potrudili da odrade grafiku.

'De ces jace od ovoga.
Bolje je od RA2 svakako.

Ghost
4.2.2007, 14:44
Могао би друг да ми позајми Генерале.

Из неког разлога RA2 неради, само стоји на Loading.Је л' имао неко нешто слично?

vagabundo
5.2.2007, 0:52
'De ces jace od ovoga.
Bolje je od RA2 svakako.

Stvar ukusa...
Meni se svidjaju skinovi pesadije u RA2 nego Generalsima,u RA2 i lice na ljude dok je u Generals cica glisa i ne lici ninasta-toliko zahtevna igrica a nisu mogli da porade malo na skinovima za pesadiju....

mad_skillz
5.2.2007, 1:40
Pa ti nisi bash...:rofl: Najmanji je problem nabaviti Generals.
Izvini?

SirDuck
5.2.2007, 2:08
Stvar ukusa...
Meni se svidjaju skinovi pesadije u RA2 nego Generalsima,u RA2 i lice na ljude dok je u Generals cica glisa i ne lici ninasta-toliko zahtevna igrica a nisu mogli da porade malo na skinovima za pesadiju....

Kad smo vec kod pesadije, nisam je se nesto nagledao na slikama.
Ustvari nisam ih uopste video.

A i cini mi se da se gradi dozerima kao u gen.
To je lose...vrlo lose...

Ghost
5.2.2007, 17:04
Kad smo vec kod pesadije, nisam je se nesto nagledao na slikama.
Ustvari nisam ih uopste video.
Има на једном скриншоту.

Сухой
5.2.2007, 18:24
U RA-3 (koliko sam zapazio) nije vise onolika pesadija (vojnik visi od tenka), smanjili su je, to mi se svidja, ali se nisu mnogo potrugili oko gradjevina. Ostale jedinice nisu lose.

Ghost
5.2.2007, 18:51
Грађевине су могле бити детаљније.

SirDuck
5.2.2007, 21:26
A jel neko probao ovaj mod?

nikola87
5.2.2007, 21:39
ljudi,bio sam u jednoj igraonici i tamo imaju neke dodatke za generals tipa nove armije(osama bin laden,sadam husein,sve neke podvrste,itd...).
Zna li neko nazive tih patcheva ili modova(sta god da su) i gde ima da se skinu.

pozz i hvala....

a da izinjavam se ako je OFF topic

Ghost
5.2.2007, 21:48
The Last Stand мислим да је име мода.

vagabundo
6.2.2007, 0:34
The Last Stand мислим да је име мода.

Tacniji naziv je Rise of Power,The last stand poslednja ali bagovita verzija
Quad cannon je neunistiv....
Evo i sajt sa koga se moze skinuti ovaj mod,kao isve ostalo za Generals i RA2 http://commandandconquer.filefront.com/

nikola87
6.2.2007, 0:36
Tacniji naziv je Rise of Power,The last stand poslednja ali bagovita verzija
Quad cannon je neunistiv....
Evo i sajt sa koga se moze skinuti ovaj mod,kao isve ostalo za Generals i RA2 http://commandandconquer.filefront.com/
hvala na odgovorima,a da li ima neka verzija koja nije ubagovana,hteo bih da probam.

pozz...

vagabundo
6.2.2007, 0:49
hvala na odgovorima,a da li ima neka verzija koja nije ubagovana,hteo bih da probam.

pozz...

Bagovana verzija je 5ica,ali mozes da probas da je skines mozda je ispravljen bag,ja sam to cudo(100+MB) skinuo jedared i vise nisam ni probao....
A ako neces onda skini 4u ili Project Raptor 7(oba su preko 100MB)...

Сухой
6.2.2007, 20:50
Verzija 5-ica ima dobre stvari, ali ima trista gresaka. Mislim da je vec prepravljana nekoliko puta, ali delimicno uspesno. V.4 The Rise to Power je bas dobra, mada Amerikanci su standardna paranoja:icon_scra Ima li nekog da je probao Rise of the Reds verziju za Generale? Kakvi su utisci?

vagabundo
7.2.2007, 1:43
Verzija 5-ica ima dobre stvari, ali ima trista gresaka. Mislim da je vec prepravljana nekoliko puta, ali delimicno uspesno. V.4 The Rise to Power je bas dobra, mada Amerikanci su standardna paranoja:icon_scra Ima li nekog da je probao Rise of the Reds verziju za Generale? Kakvi su utisci?

ROTR je odlican mod ali na zalost jos uvek je samo beta 1 verzija tako da jos uvek nisu uvedeni svi upgrejdi,ali nema generala koji moze sa Rusima da se nosi,cak ni AirForce.Za ovaj mod moras da imas poslednje peceve koji su izbaceni u protivnom mod nece raditi,bice stalno fatal error

Eni
11.2.2007, 1:28
Posle dugo vremena, RA2 opet na mojoj mašini...
Danas sam ga kupio (550din za ovu legendu - i nije skupo!) i igram savezničku kampanju, trenutno mi ja Einstein dao neke lasereske kule pa branim Pentagon...
Sve mi malo čudno, u kecu "pobedili Rusi" a ovi kažu da je obrnuto :rofl:

Ono što još nisam isprobao, a verovatno hoću ako bude radilo kako treba (s obzirom na razne komplikacije sa westwood-om) je INTERNET-play :love:

Inuyasha
11.2.2007, 2:31
Posle dugo vremena, RA2 opet na mojoj mašini...
Danas sam ga kupio (550din za ovu legendu - i nije skupo!) i igram savezničku kampanju, trenutno mi ja Einstein dao neke lasereske kule pa branim Pentagon...
Sve mi malo čudno, u kecu "pobedili Rusi" a ovi kažu da je obrnuto :rofl:

Ono što još nisam isprobao, a verovatno hoću ako bude radilo kako treba (s obzirom na razne komplikacije sa westwood-om) je INTERNET-play :love:
Hehe, westwood-ovi serveri su van funkcije vec nekoliko godina, ako to ea nije sredio (poshto znam da pre jedno godinu dana nije radilo) neverujem da ces moci igrati online...ali nadam se da nisam u pravu :D

Eni
11.2.2007, 8:03
Nja, nema veze, igra je prokleto dobra i bez neta... ;)
Nego, ja sam tamo gde Tanja mora da minira soviet beacon (Bikon, ne Bejkon ;) ) nakon odbrane Havaja... Ima li još puno do kraja US kampanje?

vagabundo
12.2.2007, 0:21
Nja, nema veze, igra je prokleto dobra i bez neta... ;)
Nego, ja sam tamo gde Tanja mora da minira soviet beacon (Bikon, ne Bejkon ;) ) nakon odbrane Havaja... Ima li još puno do kraja US kampanje?

Ako nisi presao misiju gde ides u domovinu asteka da unistis sovjetske prism towere,onda imas jos jednu do dve misije do finalne kada napadas Moskvu uz pomoc hronosfere...
Ako zapne negde slobodno pitaj..Meni je u proseku trebalo 20ak minuta manje od naznacenog vremena da zavrsim misiju...

Eni
12.2.2007, 6:25
do finalne kada napadas Moskvu uz pomoc hronosfere...
Ako zapne negde slobodno pitaj..

Tu sam, ostala mi je još ta...
Znači sad sledi Ruska kampanja, a? Nego, zašto imam tako puno viška slotova u onom build meniju? jel to i za "zarobljene jedinice" ili eto tako... prazno...

Inuyasha
12.2.2007, 19:26
Tu sam, ostala mi je još ta...
Znači sad sledi Ruska kampanja, a? Nego, zašto imam tako puno viška slotova u onom build meniju? jel to i za "zarobljene jedinice" ili eto tako... prazno...
To je eto tako...prazno :D, mada imash neke skrivene jedinice, igraj se malo sa spy-evima...salji ih u nepriljateljske barake, warfactory, battle lab...Ali poshto je igra predvidjena da radi malim rezolucijama, to je posledica povecanja...

vagabundo
13.2.2007, 2:52
To je eto tako...prazno :D, mada imash neke skrivene jedinice, igraj se malo sa spy-evima...salji ih u nepriljateljske barake, warfactory, battle lab...Ali poshto je igra predvidjena da radi malim rezolucijama, to je posledica povecanja...

Ti slotovi se takodje popunjavaju kada preuzmes zgrade(glavnu zgrdau konkretno)zgradama i jedinicama koje mozes da pravis kada zauzmes tu zgradu...

SirDuck
13.2.2007, 21:06
Neko je pitao da li rade serveri.
E pa rade, samo ima malo ljudi :(

Inace ovaj RA3 nije nesto, ocekivao sam bolje.
Najveca mana- gradi se bagerima :(

Сухой
13.2.2007, 22:12
Ti slotovi se takodje popunjavaju kada preuzmes zgrade(glavnu zgrdau konkretno)zgradama i jedinicama koje mozes da pravis kada zauzmes tu zgradu...
Mislis na MCV(mobile construction vehicle) ili construction yard(to je isto), kako ga vec zovu...

vagabundo
14.2.2007, 0:19
Mislis na MCV(mobile construction vehicle) ili construction yard(to je isto), kako ga vec zovu...
Upravo to ...
MCV se transformise u konsturctio yard ili glavnu zgradu(glavan jer bez nje nema dalje izgradnje baze)

Ghost
14.2.2007, 11:30
Neko je pitao da li rade serveri.
E pa rade, samo ima malo ljudi

Како им приступиш?
Јесу то неки неофицијални?

SirDuck
14.2.2007, 13:47
Како им приступиш?
Јесу то неки неофицијални?

Mislim da su oficijalni.
Ja sam isao sa originalom, pirata nisam probao.
Nadji multiplayer i izaberi da igras preko neta i samo prati uputstva za registraciju.

Eni
16.2.2007, 5:13
Jesu zvanični, iako ne EA, već licencirani nekoj evropskoj gaming sceni, od strane EA...
Izaberete INTERNET pa onda CUSTOM, i upašćete u lobby...

Meni je frka što iz nekog razloga svaka igra "eksplodira" čim počne, tj. čim postavim bazu i prvi 'plant' odmah sve eksplodira i ja izgubim... Ne samo online, već i u skirmish protiv kompa offline... Ne znam koji je to fazon?

DeCoy
16.2.2007, 13:19
Pa Eniaroyah je kupio original RA2...

Ne bi trebalo da pravi probleme zbog "zaštite";)

4th Dimension
16.2.2007, 15:29
Ehhh. De je nestao moj post? Ti si na njega odgovrio pa to znači da mi se makar ne priviđa, znači ŠTA STE URADILI SA NJIM :D

Inuyasha
16.2.2007, 15:42
Jesu zvanični, iako ne EA, već licencirani nekoj evropskoj gaming sceni, od strane EA...
Izaberete INTERNET pa onda CUSTOM, i upašćete u lobby...

Meni je frka što iz nekog razloga svaka igra "eksplodira" čim počne, tj. čim postavim bazu i prvi 'plant' odmah sve eksplodira i ja izgubim... Ne samo online, već i u skirmish protiv kompa offline... Ne znam koji je to fazon?
Ja znam, iz nekog (neam pojma kojeg razloga (mozda si reinstalirao win :icon_scra )) igru morash re-instalirati, jer su se fajlovi na c-disku ostetili (pretpostavljam da imash vishe particija)...

vagabundo
17.2.2007, 3:21
Ja znam, iz nekog (neam pojma kojeg razloga (mozda si reinstalirao win :icon_scra )) igru morash re-instalirati, jer su se fajlovi na c-disku ostetili (pretpostavljam da imash vishe particija)...
Ako se reinstalira windows mora se i reinstalirati RA2 jer to prouzrokuje da posle nekoliko sekundi sve odleti u vazduh...
to se imeni desavalo..

giga
18.2.2007, 13:39
RA2 je za mene najbolja strategija.Izuzetno brza strategija tako da ne smara igraca.Mislim da je trebalo da izadje neki novi deo(Steta sto nije).Sve najbolje o igrici.Mislim da sam bio solidan igrac POZDRV

shimec
18.2.2007, 18:15
Mislim da sam negde nacuo da se planira Red Alert 3... To bi bilo zaista lepo, jer RA2 stvarno spada u sam vrh RTS-ova...

Inuyasha
18.2.2007, 20:25
Nas shta, ako ga EA pravi, bolje da ne izadje...samo josh to fali da zase%u sve...

Ghost
18.2.2007, 22:09
Па видећемо како прође C&C3, ако то буде као генерали (генерично без неког "карактера") онда боље да неправе.Мада чак и ако је C&C3 добар незначи да ЕА неће нешто за**ати.

vagabundo
19.2.2007, 2:37
Па видећемо како прође C&C3, ако то буде као генерали (генерично без неког "карактера") онда боље да неправе.Мада чак и ако је C&C3 добар незначи да ЕА неће нешто за**ати.

Evo jednog SS-a pa sami procenite kakav je interfejs i uopste izgled igre.Po onome sto sam video nimalo mi se ne svidjeju mamoth tenkovi...

zokocx
19.2.2007, 13:05
Moje licno misljene je da je EA mnogo gurala prste u C&C3 i vec scrins (treca strana) nelice ni nasta, samo neki skakavci sa laserima i nekim gasom... a specialka im je prava glupost kao neki ogromam brod leti prema meti a kada rokne sve przi (nista neostaje) pih a izgleda ko da ga moze skinuti jedna bazuka... ali glavno nacim gradnje je onaj stari proveren, ne ko generals

vagabundo
20.2.2007, 0:21
Ali zato zahtevnost razbija:
1.8 GHz Processor
512MB RAM
GeForce 3 64MB Video Card, or better
A ne kao kod Generals-a koliko god jaku masinu imao nikad ti nece dobro raditi....

Inuyasha
20.2.2007, 10:43
Ih i to chudo da vidim...nema saje da ce na takoj konfi raditi novi c&c...to je samo prazna prica...ajd navedite mi jednu igru koju je ea izdao (a da nije starija od 3-4 god) a da je stvarno dobru optimizaciju...Daj boze da gresim, ali EA je EA, i kao takvog ga ja mrzim...i miss Westwood....

giga
20.2.2007, 12:26
Meni se iskreno C&C nikad nije svidjao.Nekako je spora strategija a i ne pruza zadovoljstvo kao RA.Prethodni delovi su imali dosta glupih vrsta jedinica.

Inuyasha
20.2.2007, 21:15
Spor...c&c?...nebi rekao...ali da Ra je sam vrh Command and Conquer serijala...

Ghost
20.2.2007, 21:57
Ih i to chudo da vidim...nema saje da ce na takoj konfi raditi novi c&c...to je samo prazna prica...ajd navedite mi jednu igru koju je ea izdao (a da nije starija od 3-4 god) a da je stvarno dobru optimizaciju...Daj boze da gresim, ali EA je EA, i kao takvog ga ja mrzim...i miss Westwood....

BF2142 користи исти енџин ко BF2, па је толико лоше оптимизован да мени сецка на најнижим детаљима, а BF2 је на ниским детаљима летела.

Мислим да то довољно објашњава ЕА политику оптимизације...

vagabundo
21.2.2007, 6:23
Meni se iskreno C&C nikad nije svidjao.Nekako je spora strategija a i ne pruza zadovoljstvo kao RA.Prethodni delovi su imali dosta glupih vrsta jedinica.

A sta su Ra i RA2 ako nisu CnC???
Nijedan CnC osim Generals-a i Renegade-a nije spor,a brzina igre zavisi od toga kako je nastelujes....

vagabundo
21.2.2007, 6:27
Ih i to chudo da vidim...nema saje da ce na takoj konfi raditi novi c&c...to je samo prazna prica...ajd navedite mi jednu igru koju je ea izdao (a da nije starija od 3-4 god) a da je stvarno dobru optimizaciju...Daj boze da gresim, ali EA je EA, i kao takvog ga ja mrzim...i miss Westwood....

Znas kako je...
To je EA objavila tako da se to moze uzeti kao priblizna zahtevnost-za razliku od Generals-a koji je koliko god dobru konfiguraciju imao uvek imao problema i na low detail da radi normalno...

Inuyasha
21.2.2007, 12:13
Like i said before, Generali su po meni samo "komercijala" i ne zasluzuje C&C naslov...zanimljiv je na svoj nacin...ali to nije C&C...crna ovca...

vagabundo
22.2.2007, 3:00
Like i said before, Generali su po meni samo "komercijala" i ne zasluzuje C&C naslov...zanimljiv je na svoj nacin...ali to nije C&C...crna ovca...

Potpuno se slazem sa tobom momce...
Setimo se samo u kojem periodu se pojavio Generals...
To je napravljeno samo da bise uvukli u **** amerima i njihovoj vladi...

Inuyasha
22.2.2007, 10:53
Potpuno se slazem sa tobom momce...
Setimo se samo u kojem periodu se pojavio Generals...
To je napravljeno samo da bise uvukli u **** amerima i njihovoj vladi...
Hehe, moglo bi se i tako reci :D

Сухой
22.2.2007, 18:01
Like i said before, Generali su po meni samo "komercijala" i ne zasluzuje C&C naslov...zanimljiv je na svoj nacin...ali to nije C&C...crna ovca...

Zasto tako mislis? Nije losh.

Сухой
22.2.2007, 18:03
U stvari, imate pravo, strajkovacu dok ne nabavim rise of the reds. A teski su seljaci sto su stavili ono govedo od predsednika:D .

Сухой
22.2.2007, 18:08
Ako izadje jedan cnc bez mamut tenka, to ce biti zapamceno!:rofl:

Inuyasha
22.2.2007, 21:33
lol, to je sve lepo...ali ti nisi cuo za edit post? :rofl: , ovo mi je prvi put da vidim 3 posta od istog usera zaredom :to_care:

Сухой
23.2.2007, 15:31
Pa, cuo sam, naravno, nego mi nije ni palo na pamet.:qliranje:

Inuyasha
23.2.2007, 19:06
LoL, dobar si :to_care: :to_care: :to_care:

Patton
1.7.2007, 15:23
Uh dok sam nasao ovu temu... ne mogu da verujem da niko nije postovao 4 meseca. Svi se navrzli da igraju novi C&C Tiberium Wars, pa se niko vise ne seca legendi? :)

Ja sam bas pre 2 nedelje instalirao sve Westwood-ove strategije koje imam (Dune 2000, C&C Gold, RA, RA2+YR) i krenuo da ih igram. Verovatno nisam otkrio toplu vodu, ali kopajuci po direktorijumima, interesovalo me da li nekako mogu da izvucem video materijal iz .mix fajlova i gle cuda, nabasao sam na extra alatku:

XCC (http://xhp.xwis.net/)

Sa ovim utility-jem mozete izvuci iz igre ama bas sve iz svih Westwood-ovih igara, cak ima i tweak za podesavanje brightness-a radara u RA2 (koji mi je trebao ko lebac, jer nisam mogao da razlikujem neotkriveni teren od vode). Dakle super alat, za gledanje filmova :) i modovanje igre. Poskidajte sve sa onog sajta, vredi imati.

Divac
3.7.2007, 20:48
1.Ako je neko igrao Red Alert 2 preko opcije Network neka mi pomogne. Naime, u glavnom meniju(kad se ocita igrica) klikom na opciju Network on me samo izbaci u glavni meni!? A ako udjem u Options/Network ne znam sta da uradim, ako znate pomagajte...
2. Posto naravno imam Windows XP, a znam da je RA stara igrica (a ne mogu da nabavim 98-icu,to mi je strasno zao) uspem da instaliram Red Alert ali ne mogu da ga igram. Namestim u opciji desni klik/properties/Compayibility Win95/98/2000 ali ni to ne pomaye, ako znate neki patch ili sta da uradim,pomozite...

dodgeme
3.7.2007, 21:06
ako neko ima generale i zero hour OBAVEZNO nek skine
http://mods.moddb.com/2263/red-alert-3

Patton
3.7.2007, 21:16
1. Isto se desava i meni. Medjutim kad udjes u Options / Network vidi da li ti pise IPX Not Available (meni tako pise). To znaci da ti fali taj IPX protokol. Znaci u Network Settings udaris properties na mreznu kartu, kliknes na Install / Protocol, pa izaberi IPX. Dalje se nisam zamajavao, probaj da instaliras pa javi dal je proradilo.

2. Za RA1 pored toga sto ces na svaki .exe fajl staviti compatibility mode (Win95) potrebno je da skines ili WinXP fix ili 1.08 patch koji sadrzi pored update-a i taj WinXP fix.

XPFix:
http://www.dice.nl/Trouble/trouble_C&CRA.htm

1.08 Patch:
http://www.sharoma.com/ral/files/ra108usp.exe

Divac
4.7.2007, 9:21
Za RA sam se snasao, ali za RA2 NE.... Ja nemam mreznu karticu nego imam na maticnoj da ubacim kabl (da li se to zove port?) i nisam uspeo da nadjem :
'' Znaci u Network Settings udaris properties na mreznu kartu, kliknes na Install / Protocol, pa izaberi IPX.''

Stamenkovic Stefan
4.7.2007, 12:25
Ja sam prvi red alert odigrao na soniju.Pre godinu dana sam nabavio comand g conquest first decade tu se nalaze kec dvojka i ostale igre iz serijala comand g conquest.Ja preporucujem svim stratezima da nabave ove igre

shimec
31.8.2008, 11:00
ne znam meni se iskreno ne svidja na prvi pogled meni je kec zakon iako je losha grafika i sve to ali zato igrivost...pogledajte tenkove u trojci ne liche na tenkove ko u crtacima....

Kada vec spomijes Red Alert 1 red bi bio da se kaze da C&C slavi 13. rodjendan i povodom toga omogucen je besplatan download RA1. Pa, navali narode ;)
Red Alert 1 for free (http://www.raymond.cc/blog/archives/2008/08/31/today-only-free-command-conquer-red-alert-pc-game-for-everyone/)

PS. AcMilan, odlican ti je nick :)

nigrutin87
31.8.2008, 11:29
Mozda je off-topic, ali da li moze Red Alert 1 da se instalira na xp-u sp2. Igrao sam ga odavno na 98ici i stvarno je bio i ostao jedna od najboljih igara.
Sad sam video da treba da se igra u compatibility modu, pokusacu, ako neko vec zna kako neka mi pusti pm.

Nergal
31.8.2008, 11:31
Ja sam ga zimus igrao na XP-u sa SP2, ne sećam se da li je bilo u Compatibility Modu ili ne.

Packy
31.8.2008, 11:37
Mozda je off-topic, ali da li moze Red Alert 1 da se instalira na xp-u sp2. Igrao sam ga odavno na 98ici i stvarno je bio i ostao jedna od najboljih igara.
Sad sam video da treba da se igra u compatibility modu, pokusacu, ako neko vec zna kako neka mi pusti pm.
Nisam siguran,ali mislim da moze.Instaliraj pa desnim klikom na ikonu,pa properties,na compatibility i idi na run in 1998.

Wastelander
31.8.2008, 20:09
Kada vec spomijes Red Alert 1 red bi bio da se kaze da C&C slavi 13. rodjendan i povodom toga omogucen je besplatan download RA1. Pa, navali narode ;)
Red Alert 1 for free (http://www.raymond.cc/blog/archives/2008/08/31/today-only-free-command-conquer-red-alert-pc-game-for-everyone/)

PS. AcMilan, odlican ti je nick :)
Yesss! Super, ovo je prava poslastica, obavezno nemojte propustiti:)

AcMilan91
31.8.2008, 22:21
igrao sam danas sa burazerom preko lan-a red alert 1 i najjachi je!!!

DeCoy
31.8.2008, 22:39
Mozda je off-topic, ali da li moze Red Alert 1 da se instalira na xp-u sp2. Igrao sam ga odavno na 98ici i stvarno je bio i ostao jedna od najboljih igara.
Sad sam video da treba da se igra u compatibility modu, pokusacu, ako neko vec zna kako neka mi pusti pm.

Potreban ti je jedan mali patch da bi RA radio na XP-u

http://www.dice.nl/Trouble/trouble_C&CRA.htm

genius
31.8.2008, 22:44
A Vista?

Packy
31.8.2008, 23:00
A Vista?
Najverovatnije ne moze.Preporuchujem ti da back to XP.

nigrutin87
31.8.2008, 23:25
Potreban ti je jedan mali patch da bi RA radio na XP-u

http://www.dice.nl/Trouble/trouble_C&CRA.htm

Patch za XP se vec nalazi u ovim instalacionim fajlovima koji su postavljeni na sajtu Red Alert 1 for free (http://www.raymond.cc/blog/archives/2008/08/31/today-only-free-command-conquer-red-alert-pc-game-for-everyone/), skinuo sam, instalirao i sve radi odlicno. Igra budi lepa secanja:).

genius
31.8.2008, 23:53
Ako radi na XP onda sigurno radi i na Vista...

Divac
1.9.2008, 22:11
jel igrate vi ovo preko neta? :icon_scra
ja bih hteo sa nekim da opletem koju,cisto da se setim 98,99 :D

Rockstar
5.3.2014, 0:31
онтопик - играти ову стару игру у ХД-у (мапа таман стане на цео екран) је и данас фантстичан доживљај! Игра је једноставно сувише забавна и овакве игре се више никада неће правити :/

Ако неко није чуо ремикс верзију чувеног "Пакленог марша", ево прилике.

7Pil3JhClNM


пс. предлог за руског специјалц, у тумачењу Дарије Клишине :))

Ninjaz
19.6.2014, 11:53
Neznam zasto svi misle da je Yuri nije balansiran.Zato sto smo mi svi navikli da rashujemo za Zergovima u Starcraftu i Apocalypse tenkovima to nije Yurijeva krivica.:to_care:

Malik Tintilinic
11.8.2015, 15:03
Bas ovih dana, u nedostatku novih kvalitetnih stvari, resih da procesljam cuvene C&C igre koje sam ranije, iz raznih razloga, zapostavio. Od skoro svake sam presao nekoliko misija i mogu da kazem da nisu slucajno legendarne.

perablenta
11.8.2015, 17:08
Ja takođe pokušavam da nađem vremena da pređem sve redom, imam baš na Originu sve igre, komplet.