PDA

Prikaži potpunu verziju : Pravljenje kucnog filma?


VLADA.R.
3.5.2007, 23:20
E ovako, snimio sam deciji rodjos sa mini DV kamkorderom. E sad, to bih trebao prebaciti na DVD. Ako sam dobro shvatio, film prebacim putem firewire-a u komp. doradim u windows movie maker-u (stavim naslov...) i narezim nerom na dvd. Zbunjuje me promena formata. Navodno iz win. makera izlazi wma format koji moze da ocita samo komp., a ja sam hteo da se to gleda i na obicnim, kucnim dvd plejerima. Ako moze neko da mi to malo pojasni, bio bih mu zahvalan. :kreza:

Predrag Stankovic
4.5.2007, 11:22
E pa to ti je movie Maker, za DVD format bih ti preporucio programe kao Cyberlink Power Director, Ulead DVD Studio, veoma su jednostavni za upotrebu,ili ako imas Instaliran Nero 7 mozes pomocu njegove aplikacije NeroVision 4

VLADA.R.
4.5.2007, 17:33
A da li win. m. maker moze da obradi film i sacuva u avi formatu?

VojaM
4.5.2007, 18:12
Ne, on isključivo radi u VMW.

NenadN
4.5.2007, 19:24
Ne, on isključivo radi u VMW.
AFAIK, movie maker, od AVI-a jedino moze da sacuva kao DV-AVI sto je u neku ruku i dobro. Sto znaci da bi posle morao da koristis neki software da AVI pretvoris u DVD.

To se moze sa ConvertXToDVD, ali ipak ako se trazi max kvalitet, treba poci od NeroVision-a, zatim TmpgENC-a, CCE-a itd.

VLADA.R.
5.5.2007, 22:57
Kad sam prebacivao film preko Cyberlink Power Director-a nigde mi nije bilo ponudjeno da izaberem u kom ce formatu biti prebacen, a nacuo sam da bi to trebao biti AVI format, zatim da se stavi naslov, izbace nezeljeni delovi..., pa tek onda prebaci u mpg2 i nareze na dvd. Navodno ako se film obradje u nekom drugom formatu, ili iz AVI ide na neki drugi format pa tek onda u mpg2, javlja se gubitak na kvalitetu. Koliko u tome ima istine? Nero nisam probao.

NenadN
6.5.2007, 0:34
Gledaj ovako, svaka rekompresija je dodatno gubljenje na kvaliteu, ukoliko se radi o lossy komresiji recimo prebacis DVD u DivX a zatim ga vratis ponovo na DVD, rezultujuci DVD ce imati velike gubitke. Tako da ako moze direktno AVI->MPEG2

Predrag Stankovic
6.5.2007, 1:23
Kad sam prebacivao film preko Cyberlink Power Director-a nigde mi nije bilo ponudjeno da izaberem u kom ce formatu biti prebacen, a nacuo sam da bi to trebao biti AVI format, zatim da se stavi naslov, izbace nezeljeni delovi..., pa tek onda prebaci u mpg2 i nareze na dvd. Navodno ako se film obradje u nekom drugom formatu, ili iz AVI ide na neki drugi format pa tek onda u mpg2, javlja se gubitak na kvalitetu. Koliko u tome ima istine? Nero nisam probao.
Pa da Power Director kompresuje samo u DVD formatu ali ti si to i trazio, Dok Nero Vision ima vishe opcija