PDA

Prikaži potpunu verziju : Pa dokle više sa tom cenom?


Gerovit
29.12.2005, 18:31
OK vi jeste najbolji casopis o kompovima na balkanu to niko ne spori, ali zasto jos 20 DIN ? Koliko samo reklama imate dovoljno je njih da naplatite pa da cela redakcija od njih zivi. Postoje casopisi drugih izdavackih kuca koji imaju gotovo 2 puta manju cenu a usudjujem se i reci kvalitetniji papir kao i veci broj strana primer Lepota i zdravlje. Kako je moguce da vasi troskovi prevazilaze njihove? Stvarno nije u redu, i nemojte nam nuditi price o masnim hamburgerima kao sto je to bio vas odgovor kada se u jednom od prethodnih brojeva jedan citalac pozalio na poskupljenje.

Carl Jonson CJ
29.12.2005, 18:35
Još 20! :( Tužno,mada ih razumem. :(

holodoc
29.12.2005, 18:58
Tiraž bato, tiraž,...
Najvažnija konstanta svake štampe.

Pantelija
29.12.2005, 19:28
Nije tiraz nego inflacija- zbog inflacije u 2005. od oko 17% su morali da podignu cenu, a i pocetkom 2006. ce biti inflacija neki procenat tako da ocekujem da ce do aprila biti ova cena, naravno ako nebude skocila inflacija drasticno.

Naprotiv sto je tiraz veci marginalni troskovi po jedinici proizvoda su manji i obrnuto. Sad bas neverujem da su smanjili tiraz pa su zato morali da podignu cenu.

Electric
29.12.2005, 19:32
Nije tiraz nego inflacija- zbog inflacije u 2005. od oko 17% su morali da podignu cenu, a i pocetkom 2006. ce biti inflacija neki procenat tako da ocekujem da ce do aprila biti ova cena, naravno ako nebude skocila inflacija drasticno.

Lepo receno.

Johny Atos
29.12.2005, 21:18
O ne, chak dvadeset dinara :D

veljadj
29.12.2005, 21:49
Zivo me interesuje sta za 20 din moze da se kupi:confused:

Pantelija
29.12.2005, 22:01
Zivo me interesuje sta za 20 din moze da se kupi:confused:

Za 14 din mozes da kupis 100 spajalica, za 18 din 40 spenadli, za 20din djevrek, za 15din kiflu, za 11 din hemijsku olovku.... sve dalje bi bilo spam- mislim da je dovoljno.:icon_cool

Reloader
29.12.2005, 22:12
Ako su ti drazi 100 spajalica ili jedna hemijska od SK-a, idi pa to kupi

Jim Bravura
29.12.2005, 23:11
Kakvog je kvaliteta ovaj poslednji broj,trebalo bi da je 20 din. jeftiniji,a ne da jos podizu cenu.:icon_mad:

Stevvan
29.12.2005, 23:23
100 din mozda izgleda mnogo ali nije ako vidiš da SK izlazi jednom mesečno.(Postoje časopisi koji izlaze jednom nedeljno a imaju istu cenu)

Apostol
30.12.2005, 3:36
20 po 20...Osim toga,to je 20 din od svakog od nas.A koliko nas je kupilo casopis?A sto se tice inflacije,jos samo da pocnu da se vade na cenu nafte.Koja usput,budi receno,pada.Ali,na kraju,niko nas ne tera da ga kupujemo.Pricao mi je jedan prijatelj,koji je dugo godina ziveo,i zivi u Engleskoj (od nekih kraja 70-tih godina),kada je jednom cena mleka skocila u Britaniji,da je narod prosipao mleko po ulicama.Mozes misliti.Sta onda mi da uradimo?:icon_mrgr

Night Hawk
30.12.2005, 4:10
Zivo me interesuje sta za 20 din moze da se kupi:confused:

Brate mozes da kupis 4 zvake , jedan Pardon , 2 suncokreta ,..... i jos znacajnih sitnica dok recimo gledas tekmu .....:D :D :D

Ali cena SK je zadovoljavajuca

Johny Atos
30.12.2005, 4:13
20 po 20...Osim toga,to je 20 din od svakog od nas.A koliko nas je kupilo casopis?A sto se tice inflacije,jos samo da pocnu da se vade na cenu nafte.Koja usput,budi receno,pada.Ali,na kraju,niko nas ne tera da ga kupujemo.Pricao mi je jedan prijatelj,koji je dugo godina ziveo,i zivi u Engleskoj (od nekih kraja 70-tih godina),kada je jednom cena mleka skocila u Britaniji,da je narod prosipao mleko po ulicama.Mozes misliti.Sta onda mi da uradimo?:icon_mrgr
Mleko kupujesh svaki dan, SK kupujesh najcheshcje jednom MESECHNO :D

PS A jesu morali prvo da kupe mleko da bi ga prosuli? hahahah :D

Ilic Marko
30.12.2005, 6:26
120 je OK cena,cak skromna,razumeo bih i da je 150 ! Kupovao bih i da je 200 dinara, skrgutao bih zubima, ali kupovao...
SK staje oko 1.4 evra i izlazi jednom mesecno, cena je smesna! Procitao sam i nov broj , OK je , i kolumna je (kao i uvek) super mada sada malo previse pesimisticka, ali OK .
SK ima 149 strane( zajedno sa naslovnom-koja je uvek genijalna i poslednjom stranom) , a kosta 120 dinara, sto je manje od 1 DINAR PO STRANI . Pa vredi, i mnogo vise. Koliko puta cigancetu koje prosi udelite 2 dinara u metalu, a ono vam zato ne ispise karakteristike 2 graficke karte na 2 strane( kao Sasa Uzelac), ili kolumna Kuzme za manje od dinar , ili svaka igra do detalja opisana-a svaki opis za manje od dinar!
149 strana X 1 dinar = 150 dinara I TO JE MALA CENA ZA SK , ALI ZA NASA PRIMANJA I USLOVE REALNA. SK je uvek mnogo jeftiniji nego sto vredi - svaka cast!
A reklama mora biti. OK, ja bih kupovao SK i za 300 dinara, da nema ni jednu reklamu i 300 strana, ali to bi tada bio udzbenik informativnih tehnologija a ne casopis(sa cenovnicima i ponudama) i sl. Papir je OK ! SK ima neki smek koji vredi mnogo vise od 1.4evra ili 120din (jednom mesecno)
Oduvek sam cenio odnos cena-kvalitet, a SVET KOMPJUTERA je na tom polju najbolji, cak bolji od AMD-a!
SK - THE BEST!

Nicolas
30.12.2005, 6:53
Ajde onda bar da ga uviju u celofan kao sto je bilo jedno vreme !!!
P.s. Nije to zato sto mora nego im raste apetit i to drasticno, malo su se osilili ali ko leti visoko...ipak ima sve vise konkurencije u zadnje vreme!

Sreten Mladenovic
30.12.2005, 12:46
Pogledajte druge casopise i njihove cene. Pogledajte hrvatski vidi kosta 250 dinara puno vise strana i vise reklama od SK, ali bitno je sta je unutra o cemu pisu.
Sve teme koje nam dolaze vecinom nam dolaze prvo od hrvata kao sto je pcchip i vidi pa tek onda nasi casopisi iste te teme obradjuju. Kradja ili ne procenite sami.
Npr test hard diskova je u SK- u bio tek mesec dana nakon sto je bio u vidiju.

diablo_
30.12.2005, 15:59
OK vi jeste najbolji casopis o kompovima na balkanu to niko ne spori, ali zasto jos 20 DIN ? Koliko samo reklama imate dovoljno je njih da naplatite pa da cela redakcija od njih zivi. Postoje casopisi drugih izdavackih kuca koji imaju gotovo 2 puta manju cenu a usudjujem se i reci kvalitetniji papir kao i veci broj strana primer Lepota i zdravlje. Kako je moguce da vasi troskovi prevazilaze njihove? Stvarno nije u redu, i nemojte nam nuditi price o masnim hamburgerima kao sto je to bio vas odgovor kada se u jednom od prethodnih brojeva jedan citalac pozalio na poskupljenje.

Ti si decko nacisto prsao...SK ima ubedljivo najlepsi papir od svih casopisa koje sam ikada u zivotu procitao a i kad bi udarili jos 50 din cenu ne bih se bunio.

Pantelija
30.12.2005, 16:21
Ako su ti drazi 100 spajalica ili jedna hemijska od SK-a, idi pa to kupi

Nisu mi draze spajalice, vec samo odgovaram veljadj na pitanje, verovatno si primetio da sam vec procitao SK.

Ajde onda bar da ga uviju u celofan kao sto je bilo jedno vreme !

Sta ce ti celofan, ja sam u to doba odmah cepao celofan koji sam bacao u najblizu kantu( dakle bacajte otpad u kantu, a ne na ulicu).

Sve teme koje nam dolaze vecinom nam dolaze prvo od hrvata kao sto je pcchip i vidi pa tek onda nasi casopisi iste te teme obradjuju. Kradja ili ne procenite sami.
Npr test hard diskova je u SK- u bio tek mesec dana nakon sto je bio u vidiju.

Treba pogledati to sa druge strane i primetiti, hteli mi to ili ne, da je hrvatsko trziste mnogo otvorenije od naseg pogotovu po pitanju ICT-a, jer ovde biju po usima sa cenama drzavnih taksi.

sirNemanjapro
30.12.2005, 17:30
OK vi jeste najbolji casopis o kompovima na balkanu to niko ne spori, ali zasto jos 20 DIN ? Koliko samo reklama imate dovoljno je njih da naplatite pa da cela redakcija od njih zivi. Postoje casopisi drugih izdavackih kuca koji imaju gotovo 2 puta manju cenu a usudjujem se i reci kvalitetniji papir kao i veci broj strana primer Lepota i zdravlje. Kako je moguce da vasi troskovi prevazilaze njihove? Stvarno nije u redu, i nemojte nam nuditi price o masnim hamburgerima kao sto je to bio vas odgovor kada se u jednom od prethodnih brojeva jedan citalac pozalio na poskupljenje.

Pazi da nisu najbolji casopis na BALKANU!
Jednostavno ljudi zele mali bonus za Novu Godinu, razumi ih. :icon_cry:

Nikola Grbic
30.12.2005, 17:32
Promenili su cenu.....................ccc nisam to primetio...Valjda imaju svoje razloge

Pantelija
30.12.2005, 17:36
Jednostavno ljudi zele mali bonus za Novu Godinu, razumi ih. :icon_cry:

Nije u pitanju bonus vec inflacija, o kojoj sam vec pisao. Da bi ljudi u SK imali istu realnu vrednost plate koju su imali i kad je cana SK bila 100din. morali su da povecaju za 20din. da bi im ostala ista. Bitna je realna vrednost, a ne nominalna secam se da se '93. za platu od par milijardi din a za to je mogao da kupi 3 Politike. Zamislite novine od par milijardi dinara. Boze sta uradi od mene spremanje ispita iz trzisne ekonomije za januar.

voodoo_
30.12.2005, 19:20
Možda je poskupljenje da se pokriju troškovi za kozmetički tretman Kuzme povodom slikanja? :)
Zezam se, al bolje da ste stavili debelog Aškovića na naslovnu, Kuzma je previše geek za moj tolerantni evropski ukus širokijeh shvatanja...

VojaM
30.12.2005, 19:34
Možda je poskupljenje da se pokriju troškovi za kozmetički tretman Kuzme povodom slikanja? :)
Zezam se, al bolje da ste stavili debelog Aškovića na naslovnu, Kuzma je previše geek za moj tolerantni evropski ukus širokijeh shvatanja...
A, ne, Aškovića smo samo jednom stavili i to na lažnu naslovnu koju smo podmetnuli samo da bi on to video i po**zdeo ;)

E, da, jednom smo stavili jednog drugog našeg saradnika kako grize grafičku ;)
Čik pogodite koga?

Ubr, kako ti znaš da je Ašković debeo? ;)

SuperG
30.12.2005, 19:44
A, ne, Aškovića smo samo jednom stavili i to na lažnu naslovnu koju smo podmetnuli samo da bi on to video i po**zdeo ;)

E, da, jednom smo stavili jednog drugog našeg saradnika kako grize grafičku ;)
Čik pogodite koga?

Ubr, kako ti znaš da je Ašković debeo? ;)

BTW, ko je to?

Patton
30.12.2005, 19:48
E, da, jednom smo stavili jednog drugog našeg saradnika kako grize grafičku ;) Čik pogodite koga?
Bladerunner :rolleyes:

VojaM
30.12.2005, 19:55
Bladerunner :rolleyes:
Nije fora, pošto ga znaš ;)

voodoo_
30.12.2005, 20:00
Ubr, kako ti znaš da je Ašković debeo? ;)
To zna ceo RUR forum :icon_mrgr
A i bila je slika u novine, i to vaše :)

Kako se stvarno zove Bladerunner? Mogao je bar ljudski da se obrije za slikanje :D ;)

Andross
30.12.2005, 20:23
Cena je sasvim OK.Posto izlazi jednom mesecno to je odlicno.!

urke
30.12.2005, 21:29
Savet onima kojima je SK skup: kupite treće oko i prestanite da kupujete SK! Treće oko je valjda jeftinije (ili nije?)

ACHTUNG
30.12.2005, 22:03
Skup im SK.120 din = 3 limenke Coca Cole.Popijes bacis i to je to.SK stayes forever(dok se ne ukljuce self-destruct,mislim da je to Kuzma podesio ako neko krene da ga tuzi u vezi njegovih kolumni ;) )Ili se ja varam?

dexxter
30.12.2005, 23:46
Možda je veću cenu tražila izdavačka kuća (Politika). Od kako radi forum pokazalo se da "SK Zajednica" nije zanemarljiva i što je bitnije, prilično odana.
Ne shvatam što su žurili da objave pre nove godine. pomalo deluje kao da je sklepan na brzinu. ionako to nisu vesti kojima nedelja manje-vise nešto znače. možda bi Kuzmanovićeva kolumana pisana u božićnoj noći sasvim drugačije zvučala...

MilanSM
31.12.2005, 0:26
Sto bi kuzma rekao: Na vesala, I say! :)
Nemojte da se lozite... Vratice cenu na staro posle nove god. Da ste pogledali cenu pretplate, znali bi. Ostala je nepromenjena. Na osnovu toga moze se zakljuciti da je skok cene privremen. Ah, ta dedukcija....
Ako nije tako, molio bih nekog iz redakcije da me demantuje.
Inace, nemojte da govorite da biste kupovali SK i da je 500din, primice se ljudi pa ce stvarno nabiti cenu. :)
A sad ozbiljno, ko voli Sk, kupovace ga i po toj ceni. Razmislite, koliko potrosite subotom u gradu? Sigurno bi mogli da platite 6omesecnu pretplatu. ;)

TtuEd
31.12.2005, 0:55
jel to donesen neki novi zakon koji zabranjuje ljudima da zarade nesto od onog sto rade...? :mad:
srbija, "zemlja seljaka na brdovitom balkanu" :mad:

fLuXx
31.12.2005, 1:37
Jel mislite da autori textova zaista odlucuju o ceni SK?! Nesto ne verujem! Da se oni pitaju cena bi bila bar 200! :) . Sve u svemu, ako se zalite u nadi da cete nesto postici...jok more! Nema nista od toga! Lepo covek gore kaze: inflacija bato...najveca u evropi!

VojaM
31.12.2005, 12:33
Vratice cenu na staro posle nove god. Da ste pogledali cenu pretplate, znali bi. Ostala je nepromenjena. Na osnovu toga moze se zakljuciti da je skok cene privremen. Ah, ta dedukcija....
Ako nije tako, molio bih nekog iz redakcije da me demantuje.
Nije tako.

Simke
31.12.2005, 13:16
Nije tako.
Nije ni primako.

MilanSM
31.12.2005, 14:33
onda cu da uplatim jos 6 meseci dok je pretplata, 540... Ha, ha...
Jel ta cena pretplate namerno ostavljena ili su zaboravili da i tu stave 20%?

korisnik
31.12.2005, 16:07
Smesno je da je cena za inostranstvo, primerice za Sloveniju ostala ista, a to je u sloveniji, neki promil vise od dnevnih novina.

Anak1n
10.1.2006, 14:48
Ja i ortak sinoc uzeli da racunamo kolko sk ubije za mesec dana i po nasim proracunima racunajuci reklame (ofrlje 33 strane) i tiraz (a tiraz smo racunali sistemom ofrlje) da sk mesecno ubije bar 2 miliona dinara bez PDV...to je znaci kad se odbije drzavi PDV ili nesto malo ispod al ne verujem da mnogo odstupa od ove cifre moze samo biti vise...i gde sad ona tema onog lika sto je hteo da skuplja priloge za sk...
P.S. Demantujte me ako gresim :p

oluja
10.1.2006, 15:12
Ja i ortak sinoc uzeli da racunamo kolko sk ubije za mesec dana i po nasim proracunima racunajuci reklame (ofrlje 33 strane) i tiraz (a tiraz smo racunali sistemom ofrlje) da sk mesecno ubije bar 2 miliona dinara bez PDV...to je znaci kad se odbije drzavi PDV ili nesto malo ispod al ne verujem da mnogo odstupa od ove cifre moze samo biti vise...i gde sad ona tema onog lika sto je hteo da skuplja priloge za sk...
P.S. Demantujte me ako gresim :p
:confused:
Gresis, ne znas sve sta treba da se racuna u jednoj takvoj kalkulaciji...

Anak1n
10.1.2006, 15:20
Pa dobro nisam rekao da nemate troskova...ali prihod od reklama (nismo racunali skyvision rekalmu)...pa tiraz...pa mislim da se uklapa negde tu...jos tu treba uklopiti rashode i to je to :D

Chivan
10.1.2006, 15:23
Ja i ortak sinoc uzeli da racunamo kolko sk ubije za mesec dana i po nasim proracunima racunajuci reklame (ofrlje 33 strane) i tiraz (a tiraz smo racunali sistemom ofrlje) da sk mesecno ubije bar 2 miliona dinara bez PDV...to je znaci kad se odbije drzavi PDV ili nesto malo ispod al ne verujem da mnogo odstupa od ove cifre moze samo biti vise...i gde sad ona tema onog lika sto je hteo da skuplja priloge za sk...
P.S. Demantujte me ako gresim :p

Obračunali ste i cene štampanja, cene transporta, honorare zaposlenima, cenu prostora u kojem se nalazimo, struju, telefonske račune, Internet pretplatu, cene prevoza hardvera... Voleo bih da čujem do kojih si cifara tu došao...


Ili si mooooooožda zaboravio da postoje i troškovi?

Nicolas
10.1.2006, 15:25
Obračunali ste i cene štampanja, cene transporta, honorare zaposlenima, cenu prostora u kojem se nalazimo, struju, telefonske račune, Internet pretplatu, cene prevoza hardvera... Voleo bih da čujem do kojih si cifara tu došao...


Ili si mooooooožda zaboravio da postoje i troškovi?

Izgleda da je zaboravio :icon_lol:

VojaM
10.1.2006, 15:40
Obračunali ste i cene štampanja, cene transporta, honorare zaposlenima, cenu prostora u kojem se nalazimo, struju, telefonske račune, Internet pretplatu, cene prevoza hardvera... Voleo bih da čujem do kojih si cifara tu došao...


Ili si mooooooožda zaboravio da postoje i troškovi?
Zaboravio si maržu prodajnim mrežama... pa osiguranje... pa kancelarijski materijal (silan papir za štampanje na laseru, toner i tako to), korišćenje taksija, dnevnice za poutovanja novinara (nije često, ali treba uračunati)...

VojaM
10.1.2006, 15:41
Smesno je da je cena za inostranstvo, primerice za Sloveniju ostala ista, a to je u sloveniji, neki promil vise od dnevnih novina.
Sasvim moguće.
Pretplatom i plasmanom u inostranstvu bave se posebne službe.

Zoran_KS
10.1.2006, 19:39
Sve bi bilo u redu kad bi bilo manje reklama a vise testova igara,programa,hardvera.
Ne bi mi bilo zao da dam ni 200 din.

MANJE REKLAMA

[RHY]
10.1.2006, 19:45
Ja mislim da SK teba enormno da popravi kvalitet, a kad se to desi, treba da ga dobijamo dzabe, na kucnu adresu, sa 2 DVDja puna originalnih proglama sa full bazama svega&svacega (Auto CAD, ArhiCAD, Corel)... i jos da nam ga isporuci mladjana osoba suprotnog pola kojoj je zadatak da nam pravi drustvo 2h po isporuci SK-a....

... Ljudi, radite li vi sta u zivotu? Znate li koliki su troskovi? Znate li kako je tesko dobiti posao, a jos teze ga je naplatiti?Znate li? A? :confused:

Sk izlazi jednom mjesecno. Cijena mu je ekvivalent 1-2 kutije cigara/nekoliko piva/ par cokoladica kojih se mozete odreci (ako je to uslov za kupovinu SKa) Da izlazi cesce, mislim da bi u nasoj zemlji bilo mnogo manje pusaca, alkoholicara, narkomana, gojaznih ljudi..... bili bi savrsena nacija!!! :D

Ja potpiujem peticiju da SK izlazi barem 10x mjesecno ^^ (Procitati 1. pasus)

Dimo
10.1.2006, 20:57
']Ja mislim da SK teba enormno da popravi kvalitet, a kad se to desi, treba da ga dobijamo dzabe, na kucnu adresu, sa 2 DVDja puna originalnih proglama sa full bazama svega&svacega (Auto CAD, ArhiCAD, Corel)... i jos da nam ga isporuci mladjana osoba suprotnog pola kojoj je zadatak da nam pravi drustvo 2h po isporuci SK-a....

... Ljudi, radite li vi sta u zivotu? Znate li koliki su troskovi? Znate li kako je tesko dobiti posao, a jos teze ga je naplatiti?Znate li? A? :confused:

Sk izlazi jednom mjesecno. Cijena mu je ekvivalent 1-2 kutije cigara/nekoliko piva/ par cokoladica kojih se mozete odreci (ako je to uslov za kupovinu SKa) Da izlazi cesce, mislim da bi u nasoj zemlji bilo mnogo manje pusaca, alkoholicara, narkomana, gojaznih ljudi..... bili bi savrsena nacija!!! :D

Ja potpiujem peticiju da SK izlazi barem 10x mjesecno ^^ (Procitati 1. pasus)


Pretera ga brate i to zestoko:D :D :D

djboris
11.1.2006, 0:54
ako vam je puno, pretplatite se, jos uvek je 540din/6meseci. sad ces bar ustedeti 30 dinara po broju, a ne 10 kao dosad :D

izmedju ostalog ja sam i tipograf, tako da bar donekle poznajem tehnicke izdatke.. a cemu toliko raspravljati o samo 20 dinara?

Nicolas
11.1.2006, 0:58
A jel' u troskove koje napravi SK ulazi i Kuzmina pretplata na WOW od 13 evra.
To ih pitaj kada im budes direktor, ako je to moguce naravno:)

F@n@T!c_KV®
11.1.2006, 3:03
A jel' u troskove koje napravi SK ulazi i Kuzmina pretplata na WOW od 13 evra.

:worshippy :worshippy :worshippy ta ti je dobra!

RaideR
11.1.2006, 4:00
amen to that! :D Verovatno imaju posebnu kategoriju troskova, nesto tipa "Prevencija apstinencijalne krize odredjenih clanova redakcije" :P

a cemu toliko raspravljati o samo 20 dinara?


20 po 20...
20 dinara je bilo 20% cene casopisa. A to je dosta :)

Master Neo
11.1.2006, 4:44
Niko nije rekao da oni nemaju izdatke, ali takodje ni ne rade za dzabe...Osecam da Qzma posto je sad superstar, tamo odredjuje honorar...:D Znate kako vi zaposleni tamo, ok je poslovica: tim koji dobija ne menja se, ali treba i malo povecati tiraze, mozda ubaciti cd/dvd uz casopis, nije to skupo evo primer, vi placate taj cd 40 kinti a sa sve casopisom prodajete 200(ajde da racunam da sa sve troskovima rezanja izadje dvd 50, znaci vi imate tu cistu zaradu 30kinti, sto se kaze KAJMAK! Vi srecni mi srecni...Plus ove reklame... I bubrek u loju vam zavidi...Ako dizete cenu dizite je sa razlogom da svi slavimo pa nece biti ovakvih tema, uvek se svi vade na inflaciju...

Anak1n
11.1.2006, 6:40
Aman aman...to sa cd-om je losa ideja...koji ce meni pun Q. nekih programa za win kad koristim linux sto bi sad ja placao 200 kinti zbog nekog tamo cd-a sa server verzijama softvera...

ko je jos postao nindza na serveru
:D

Nicolas
11.1.2006, 16:54
3. znas, u ovoj zemlji skoro niko ne koristi legalan SW (pogotovu ne kuci), tako da je ta cena skoro sasvim nebitna,
Tacno, i vecina vas iz redakcije ako i ima nesto to je ili neki poklon, ili sa prezentacije ili krajnja nuzda! Znamo mi da morate tako zbog.... ali niko ne kaze da ne smete da stavite okvirnu cenu hardware-a!

dm@ricn
15.1.2006, 1:11
ja samo mogu da kazem da su stvarno super tj meni odgovara za ovaj novac da dobijem mnogo vise nego da platim 3 puta i da znam sta se prodaje tamo negde i po kojoj ceni

nedaj te se i nastavite da pisete tim tempom i nacinom "(citaj duhovito)"

Serbicon
18.1.2006, 23:57
Sramota! Imaju tiraz, zive od (ne)rada, ali to nije dosta. Udarila im je slava u glavu. Siti su i obesni, ne znaju sta da rade, kako da udovolje svojim prohtevima koji svakog dana sve vise rastu. Sebe smatraju legendama ovdasnje scene. Zive na staroj slavi. Koliko novih citalaca dobijete godisnje? Malo. Konkurencija raste, a oni misle da su citaoci glupa stoka koja ne vidi nista oko sebe i koja se nece jednog dana osvestiti. Ne razmisljaju o buducnosti casopisa. Ali otkad je vasa maticna kuca ("Politika") spala na niske grane ni vi niste bolji. I dalje kupujem SK, iako sam sebe pitam zasto. Verovatno se nadam cudu, koje ce se tesko dogoditi.

Serbicon
19.1.2006, 0:02
A cudi me da ovu temu nisu zatvorili.

Nicolas
19.1.2006, 0:07
Sebe smatraju legendama ovdasnje scene. Zive na staroj slavi. Koliko novih citalaca dobijete godisnje? Malo. Konkurencija raste, a oni misle da su citaoci glupa stoka koja ne vidi nista oko sebe i koja se nece jednog dana osvestiti.
Tacno, to pokazuju i svojim vodjenjem ovoga foruma! Ja licno sam imao lepse misljenje o Sk-u pre pocetka rada foruma! Nemojte misliti da su uticale kritike clanova na mene vec vi!

Ne razmisljaju o buducnosti casopisa. Ali otkad je vasa maticna kuca ("Politika") spala na niske grane ni vi niste bolji. I dalje kupujem SK, iako sam sebe pitam zasto. Verovatno se nadam cudu, koje ce se tesko dogoditi.
I ja jos uvek, nije mi u krvi da prekidam tradiciju od 01.97 ali sve je moguce!

Sasa
19.1.2006, 0:11
A cudi me da ovu temu nisu zatvorili.

Mene cude takvi kao ti, svakoga po nesto ;)

Marko_L
19.1.2006, 0:16
Baš super, dakle kao što vidimo umete da blebećete u prazno i šta mislite da ste time postigli ? Zašto ne biste bili konstruktivni i dali neki predlog šta to ne valja u časopisu i šta bi po vama trebalo promeniti, pa se možda nešto i desi. A ovakvim prozivkama sigurno nećete postići ništa.

Sasa
19.1.2006, 0:50
Oce, ban, ako me budu nervirali :D

The Finest Serbian Since '82
19.1.2006, 3:32
120 din stvarno nije puno. Sto rece Pantelija utice i inflacija na povecane cene (od samo 20 din), a i ne mogu ljudi da posluju sa gubitkom (ili nekom mizarnom zaradom). SK kosta dinar po stranici sto uopste nije mnogo.

ZoNi
19.1.2006, 11:08
Zašto ne biste bili konstruktivni i dali neki predlog šta to ne valja u časopisu i šta bi po vama trebalo promeniti
ja sam zadovoljan SKom u principu (ok, voleo bih manje igrica, ali znam da drugi vole to, tako da je i to ok), ali ne razumem zasto necete da stavite cene hardvera, kad vec postoje u svim drugim casopisima??? Mislim, u SKu postoje cene domaceg i stranog softvera (cak i nekih bezveznih programa, koje verovatno niko nece kupiti!), kao i cene hardvera u onoj uvodnoj rubrici sa kratkim vestima i novitetima...

jednostavno, ja ne shvatam zasto ste resili da NECETE da stavite te cene??? Potpuno bezveze (pogotovu kad se uzme u obzir da svi drugi casopisi - domaci i strani - imaju te cene!)

Nicolas
19.1.2006, 12:27
ja sam zadovoljan SKom u principu (ok, voleo bih manje igrica, ali znam da drugi vole to, tako da je i to ok), ali ne razumem zasto necete da stavite cene hardvera, kad vec postoje u svim drugim casopisima??? Mislim, u SKu postoje cene domaceg i stranog softvera (cak i nekih bezveznih programa, koje verovatno niko nece kupiti!), kao i cene hardvera u onoj uvodnoj rubrici sa kratkim vestima i novitetima...

jednostavno, ja ne shvatam zasto ste resili da NECETE da stavite te cene??? Potpuno bezveze (pogotovu kad se uzme u obzir da svi drugi casopisi - domaci i strani - imaju te cene!)
Rekli su vec!:) Stavljanje cene ne zavisi od njih vec od urednika koje ne zanima sta ce reci citaoci!!! Sta reci?

ZoNi
19.1.2006, 18:35
paaa... sta reci? nista spec - pitati ih sto cesce takvo pitanje :)

eto, vidis ispod mog imena lokaciju? ;)

Nicolas
19.1.2006, 18:38
paaa... sta reci? nista spec - pitati ih sto cesce takvo pitanje :)

eto, vidis ispod mog imena lokaciju? ;)
E solidarisacu se s tobom :) :) :)

Marko_L
19.1.2006, 19:39
ja sam zadovoljan SKom u principu (ok, voleo bih manje igrica, ali znam da drugi vole to, tako da je i to ok), ali ne razumem zasto necete da stavite cene hardvera, kad vec postoje u svim drugim casopisima???
Kada sam rekao da pokušate da budete konstruktivni, nisam mislio na to da ponavljate pitanja koja smo prežvakali već sto puta. :)

oluja
19.1.2006, 19:43
Rekli su vec!:) Stavljanje cene ne zavisi od njih vec od urednika koje ne zanima sta ce reci citaoci!!! Sta reci?

Kako si to uspeo da skontas?!?!?! :confused:
Da li si cuo nekad za inflaciju i posledice iste?

bobi
19.1.2006, 19:48
Pa dokle vise sa tom temom, dokle vise sa tom cenom!!!!

Sasa
19.1.2006, 19:54
Kako si to uspeo da skontas?!?!?! :confused:
Da li si cuo nekad za inflaciju i posledice iste?

Pricaju o cenama uz hw.
Kojih nece biti dok smaraju sigurno :)

Pantelija
19.1.2006, 20:19
Da li si cuo nekad za inflaciju i posledice iste?
Dovoljno da procita moje poruke pa da shvati:)

nece biti dok smaraju sigurno :)
Znaci nema vise pomena na ovu temu i naci ce se to u SK :)

VojaM
19.1.2006, 20:33
paaa... sta reci? nista spec - pitati ih sto cesce takvo pitanje :)

eto, vidis ispod mog imena lokaciju? ;)
Khm... a kad se jednog dana uloguješ, a ono svuda promenjeno u
*** Ja sam onaj koji smara *** " ;)

hacker_aca
19.1.2006, 22:54
Stavljanje cene ne zavisi od njih vec od urednika koje ne zanima sta ce reci citaoci!!!

Ali zar nije bolje za urednika da ga zanima šta će reći čitaoci? Mislim, ako je većina da se stave cene uz hardver koji se opisuje, zašto to nebi uradili? Tako bi rastao tiraž, bio bi bolji i neznam ja što već uz to ide.....

Marko_L
19.1.2006, 23:37
E pa dosta je bilo. Kad naučite da čitate tuđe postove onda diskutujte, a ne da izvaljujete neke vaše predpostavke koje veze s vezom nemaju i uporno ignorišete postove u kojima vam se objašnjavaju neke stvari. Uostalom, ova tema je davno prestala da bude o o ceni časopisa kako je prvobitno namenjena, već su neki našli za shodno i ovde da pokrenu diskusiju o cenama uz hardver. Ova tema nije za to.