PDA

Prikaži potpunu verziju : Programi za pustanje TV-a


Gerovit
29.12.2005, 18:15
Imam ASUS TV/FM i upravo sam skinuo DScaler (SK 05/12 ), i tu je mali problem prvo me je zezo zvuk koji sam napokon dobio ukljucivanjem odnosno iskljucivanjem opcije SAA1174... / Audio Input / Mute M. Sada ne mogu da nadjem folder u kome se memorisu snimljeni programi, komp sigurno snima jer lampica na hardu neprestano svetli, ali ili sam ja privremeno oslepeo ili sta vec ali ne mogu da pronadjem snimljeni fajl, dok standardni program koji sam dobio uz karticu ovaj posao kako tako otaljava ( ako snimam nesto moram da snimam samo onaj kanal koji sam pri poslednjoj upotrebi Home Teater-a gledao jer u suprotnom nema zvuka vec samo sustanja ). Da se vratim temi, ako neko ima uputstvo za mene i ovaj problem mogao bi da napise koji red. Cao:icon_wink

djolepiv
29.12.2005, 20:52
ne znam kakva je a kartica i kakav je software koji koristis, ali najcesce su programi za gledanje tv-a siromasni opcijama za capture.
probaj u virtualdub-u.

huh... kako da nadjes fajl?
ako nista idi na start/earch pa ukucaj *.avi i pretrazi ceo hard, izlistace tako i sve filmove i zaje8ancije sto imas ali i taj file. i jos ako nisi podesio kodek avi sto si grebov'o ce biti ubedljivo najveci (uncompressed)

ako uopste pod snimljenim programima podrazumevas tv program koji si grebovao.
ako mozda mislis na memorisane programe, pogledaj u programskom folderu da li imas neki cfg file.

btw. jel ta kartica moze da grebuje full pal bez problema? i da li dobijas upper ili lower fields? moj pixelview grebuje neverovatno dobro ali upper fields sto nije bas pogodno za dv :( mislim ispadne ok ali moram da mu menjam field order ili ga jednostavno deiterlaceujem...
skrenuh malo sa teme, sorry.

Kostarum Rex Persia
31.12.2005, 0:11
Taj DScaler i ja imam, ali ga nisam dosad koristio, jer mi nije mogao da nađe kanale, pogrešno sam nešto podesio.

Ali, nakon teksta u SK-u, probaću ga, valjda će sad da radi kako treba.Inače, ja imam najnoviju verziju 4.1.15 iz decembra 2005 godine.

djolepiv
5.1.2006, 18:24
instalirao sam taj dscaler i od tada kada grebujem u virtual dub-u dobijam tamniju sliku... kakve li to veze ima?
uvek neki problemi...

Spawn BG
7.1.2006, 0:19
Za snimanje TV programa postoji jedan besplatni programčić, zove se VirtualVCR-v2.6.9 može da se podesi da snima direktno u divx ili neki drugi kompresovani format. Ako neko čita MIKRO i uzima i dvd uz časopis, u broju 12/05 će naći ovaj programčić.

Reloader
7.1.2006, 0:57
Samo sto ti treba mashinchina koju retko ko ima da skidas odmah u DivX...

djolepiv
7.1.2006, 1:19
za analog capture koristim jedino virtualdub, i kada dropuje nema da dodje do a/v desinhronizacije, zakon je! pod win 98 je sve radilo bez problema, dok pod win 2k/xp radi ali uz malo muke oko drivera (za full pal).
mada sam probao i MainConcept H.264 Encoder, takodje se dobro pokazao.

sekosan
24.1.2006, 14:04
Ako je potreban MPEG:
intervideo windvr 3
Za divx:
flytv2000
ili
christv 3.60
Za nekompresovan materijal:
VirtualDubMPEG ili VirtualDub

Ako su potrebna podesavanja javi.
Pozdrav

NenadN
24.1.2006, 14:16
Dscaler je veoma dobar program za manipulaciju oko TV. Ali ima manu to sto ne moze da prepozna sve kartice. Ja imam istu kao tvoju ASUS karticu i nisam mogao da je namestim sve dok nisam skinuo Dscaler 4.1.15 a onda je sve bilo ok cak sam i otkljucao Pay kanale doduse mnogo su losi ali bolje ista nego nista.