PDA

Prikaži potpunu verziju : Avast ili Kasperski


Notorious B.I.G
30.4.2007, 11:50
Imam jednu nedoumicu koji antivirus program da koristim Avast ili Kasperski.Pa me zanima sta vi mislite o tome

M1los
30.4.2007, 12:06
Bilo je ovakvih tema, pretraži malo. Ali da odgovorim, ipak :D. Ako imaš dosta RAM-a, uzmi Kaspersky.

AkulM
30.4.2007, 12:07
iskreno, nijedan.Avast propusta viruse, a meni je sj**** pc, sa druges strane kaspersky jede memoriju i ne radi puno (ipak je bolje reshenje ;)).Preporucujem NOD32 2.7.

Dimo
30.4.2007, 12:32
Kaspersky zauzima vise resursa,ali je nesto bolji u pronalazenju virusa.
Avast! je jednostavniji za koriscenje,prilicno je dobar u zastiti i besplatan je.

M1los
30.4.2007, 13:00
iskreno, nijedan.Avast propusta viruse, a meni je sj**** pc, sa druges strane kaspersky jede memoriju i ne radi puno (ipak je bolje reshenje ;)).Preporucujem NOD32 2.7.

Nije tačno! Ja koristim KAV i sasvim je dobar! Jedini i najveći problem je što jede memoriju. A NOD32 je skoro isto toliko dobar, ali jede manje memorije.

SweeP
30.4.2007, 13:10
Ne znam ja koristim Avast! Home Edition I saswim lepo radi pored mog slabog kompa! :)

Dio37
30.4.2007, 13:11
Kaspersky zauzima vise resursa,ali je nesto bolji u pronalazenju virusa.
Avast! je jednostavniji za koriscenje,prilicno je dobar u zastiti i besplatan je.

Signed.

Covenant
30.4.2007, 14:46
Jos jedna nepotrebna tema:rolleyes:
O ovome se pricalo milion puta....

Marti Misterija
1.5.2007, 1:07
Definitivno Kaspersky!

sokratbg
1.5.2007, 16:47
meni je kasper bolji a
ima i free kaspersky pravljen za AOL
http://www.activevirusshield.com/antivirus/freeav/index.adp?

Belfegor
4.5.2007, 0:19
iskreno, nijedan.Avast propusta viruse, a meni je sj**** pc, sa druges strane kaspersky jede memoriju i ne radi puno (ipak je bolje reshenje ;)).Preporucujem NOD32 2.7.
takodje! mada iskreno tema je stvarno suvisna, postoje slicne!

BlackNeo
5.5.2007, 18:43
Ja bih se odlucio za besplatni Avira Antivir PersonalEdition Classic, posto Avast nije neka sigurnost, a Kaspersky se placa. Evo mali opis doticnog antivirusa: http://blackneo.freehostia.com/software1.html

PAIN
5.5.2007, 20:21
Avast nije neka zastita:icon_scra ?

Zasto ovo uvek bude kao Intel vs. AMD.Jednostavno nema najboljeg postoje samo trenuci u kojima je jedan od njih nesto slabiji u ovom slucaju probojniji.Da su losi oni ne bi ni postojali.

Dru1D
20.5.2007, 3:24
Nije tačno! Ja koristim KAV i sasvim je dobar! Jedini i najveći problem je što jede memoriju. A NOD32 je skoro isto toliko dobar, ali jede manje memorije.

Gledao sam kod druga kako radi NOD32. U folderu stoji virus, NOD ga ne vidi. A KAV kod mene odma "skichi".

Pa vi gledajte......:Freddy:

Dru1D
20.5.2007, 3:25
Avast nije neka zastita:icon_scra ?

Zasto ovo uvek bude kao Intel vs. AMD.Jednostavno nema najboljeg postoje samo trenuci u kojima je jedan od njih nesto slabiji u ovom slucaju probojniji.Da su losi oni ne bi ni postojali.

Intel SUX AMD r00lz!! :to_care: (nemojte me banovati zbog ovoga...)

bachi
20.5.2007, 10:37
Ovaj... Kaspersky anti virus 6 koristim i nemam nikakvih problema. Ne gnjavi mi mašinu... E, ali Kaspersky v4, 4.5, v5 su mi toliko ubijale sistem, da sam pre pojave verzije 6, koristio Kaspersky 3.0. :)

E, pre neki dan sam na kompu na poslu instalirao Windows Bloatware, tj. Vistu, poslednju verziju Kasperskog i morao sam da ga skinem koliko mi je usporavao sistem.

Izgleda da je usporavanje vezano za to koju verziju si stavio na mašinu i koji OS imaš.

Da li bi prešao na bilo koji drugi anti virus? Ne. Zašto? Zato što Kaspersky koristim godinama i nikada problema nisam imao. Stvar poverenja i navike, ništa drugo.

Armani
20.5.2007, 10:43
Kaspersky je bolji,mnogo bolji

AkulM
20.5.2007, 11:46
Gledao sam kod druga kako radi NOD32. U folderu stoji virus, NOD ga ne vidi. A KAV kod mene odma "skichi".

Pa vi gledajte......:Freddy:


ovo samo jos jedna od onih fake prica.
BTW Get this: Downloadujem ja trojan simulator i otvorim, dupli klik na exe ali nista, KAV cuti.NOD32 je ovo detektovao jos pre otpakivanja zip-a.

Predrag Stankovic
20.5.2007, 16:46
E pa imam ja nekih 20-ak zipovanih virusa koje ne vidi Nod, cak sam ih slao i na analizu i ponovo nisu uradili update za njih, verovatno nisu dovoljno opasni :D inace takodje imam i neke koje nod detektuje a Kaspersky i Bitdefender ne, ali sto se tice brzine i efikasnosti tu je Nod nenadmasan, verovano je nod skoncentrisan samo na opasnije zverke

genius
20.5.2007, 17:05
Meni se uglavio neki gadan kinez i nece da se skine :( Sve sam probao, cistio, blokirao i nece. Moracu da se vratim na Linux...

dexlab
20.5.2007, 17:24
Pre 2-3 meseca me nije mrzelo da odradim jedan test antivirus programa.
Uzeo sam jedan racunar koji je bio pun virusa ( ne secam se tacne cifre, ali je bilo oko 8000 zarazenih fajlova, dok je broj razlicitih virusa prelazio cifru od 2000). Prvo sam uradio image celog sistema. Onda instalirao pro Nod32, ocistio sa njime sistem, obrisao njega pa istalirao Kav i pustio njega da skenira. Kav je posle Nod32 nasao nekoliko virusa.
Onda sam vratio image i probao da prvo ocistim sa Kav-om, pa posle sa Nod32. Takodje Nod32 je posle Kav-a nasao nekoliko virusa.
I jedan i drugi antivirus su odlicni, covek nece pogresiti ako se odluci za bilo koji od ova dva. Ni jedan antivirus nije 100% zastita. Kav je posle Nod-a pronasao viruse koje je Nod propustio, ali je takodje i Nod posle Kav-a nasao viruse koje je Kav propustio.
U test sam uvrstio i Avast Professional Edition, PC-Cillin,Pandu,McAfee,Norton,F-Secure,BitDefender 10,Avira Antivir,Norman Antivirus i Sophos Antivirus.
Ubedljivo najbolje rezultate su imali Kav i Nod32, dok su BitDefender i Avast zaista kaskali za njima propustali su po 300-400 razlicitih virusa.
Dok o ostalim antivirus programima koje sam testirao, ne vredi trositi reci.
Znaci Nod32 ili Kav, ako imate malo memorije onda Nod32 jer manje jede memoriju od Kav-a, mada ni zahtevnost Kav-a se ne primecuje na masini koja ima 512mb RAM-a.

AkulM
20.5.2007, 19:30
Pre 2-3 meseca me nije mrzelo da odradim jedan test antivirus programa.
Uzeo sam jedan racunar koji je bio pun virusa ( ne secam se tacne cifre, ali je bilo oko 8000 zarazenih fajlova, dok je broj razlicitih virusa prelazio cifru od 2000). Prvo sam uradio image celog sistema. Onda instalirao pro Nod32, ocistio sa njime sistem, obrisao njega pa istalirao Kav i pustio njega da skenira. Kav je posle Nod32 nasao nekoliko virusa.
Onda sam vratio image i probao da prvo ocistim sa Kav-om, pa posle sa Nod32. Takodje Nod32 je posle Kav-a nasao nekoliko virusa.
I jedan i drugi antivirus su odlicni, covek nece pogresiti ako se odluci za bilo koji od ova dva. Ni jedan antivirus nije 100% zastita. Kav je posle Nod-a pronasao viruse koje je Nod propustio, ali je takodje i Nod posle Kav-a nasao viruse koje je Kav propustio.
U test sam uvrstio i Avast Professional Edition, PC-Cillin,Pandu,McAfee,Norton,F-Secure,BitDefender 10,Avira Antivir,Norman Antivirus i Sophos Antivirus.
Ubedljivo najbolje rezultate su imali Kav i Nod32, dok su BitDefender i Avast zaista kaskali za njima propustali su po 300-400 razlicitih virusa.
Dok o ostalim antivirus programima koje sam testirao, ne vredi trositi reci.
Znaci Nod32 ili Kav, ako imate malo memorije onda Nod32 jer manje jede memoriju od Kav-a, mada ni zahtevnost Kav-a se ne primecuje na masini koja ima 512mb RAM-a.

tvoj test mi izgleda vrlo realno.Da, treba uzeti ili kav ili nod32, samo se ne slazem sa time da se kav ne primecuje na mashini sa 512MB ram.Meni je zakucavao da 1gb.

ilidan
20.5.2007, 19:33
Ja sam se prilicno navikao na Avast Home Edition i odlicno mi radi. Mada, prilicno je lako navici se i na KAV 6. Testovi uglavnom kazu da je KAV 6 efikasniji ali, kao sto rekoh, sa Avastom nemam problema, a koristim ga vec 2 godine.

dexlab
20.5.2007, 19:36
tvoj test mi izgleda vrlo realno.Da, treba uzeti ili kav ili nod32, samo se ne slazem sa time da se kav ne primecuje na mashini sa 512MB ram.Meni je zakucavao da 1gb.

Ja nisam imao problema sa zakucavanjem Kav-a ni na masini sa 256 RAM-a, govorim o Kav 6.xxx verzijama. Na 256 RAM-a naravno sa Kav-om se itekako oseca usporenje, to ne poricem, ali nije mi se desilo da se masina zakuca.
Dok Nod32 sa 256 RAM-a radi odlicno, nisam primetio usporenje masine.

dexlab
20.5.2007, 19:40
Ja sam se prilicno navikao na Avast Home Edition i odlicno mi radi. Mada, prilicno je lako navici se i na KAV 6. Testovi uglavnom kazu da je KAV 6 efikasniji ali, kao sto rekoh, sa Avastom nemam problema, a koristim ga vec 2 godine.

Avast je totalno busan, masa stvari prolazi pored njega, pogotovo ako je Home verzija u pitanju. To sto nisi imao problema ne znaci da je antivirus dobar, sve zavisi kakve sajtove posecujes i koliko imas kontakta sa zarazenim fajlovima. Ukoliko zasticen Avastom odes na neki maliciozni sajt, izbusice te virusi.

AkulM
20.5.2007, 19:41
Ja nisam imao problema sa zakucavanjem Kav-a ni na masini sa 256 RAM-a, govorim o Kav 6.xxx verzijama. Na 256 RAM-a naravno sa Kav-om se itekako oseca usporenje, to ne poricem, ali nije mi se desilo da se masina zakuca.
Dok Nod32 sa 256 RAM-a radi odlicno, nisam primetio usporenje masine.

da, ja sam sad nod instalirao na masinu sa 256 i nista se ne oseca (koristim i spybot).

BTW shto test nisi uradio sa VirtualPC 2007 ili VirtualBoX nego si pravi pc koristio :D

dexlab
20.5.2007, 19:51
da, ja sam sad nod instalirao na masinu sa 256 i nista se ne oseca (koristim i spybot).

BTW shto test nisi uradio sa VirtualPC 2007 ili VirtualBoX nego si pravi pc koristio :D

Zato sto je tu masino bilo potrebno formatirati i preinstalirati sistem,jer je prelazila u ruke drugog korisnika, pa sam je prvo iskoristio za test, da vidim koji je antivirus najbolji.
Radio sam sa Acronisom, uradim test sa Nod32. Zapalim cigaretu dok vratim zarazen sistem, pa probam Kav, i opet u krug. I ovako mi je verodostojnije, jer mogu da uporedim i brzine antivirusa, realan rad, bez ikakve emulacije.
Ah da zaboravio sam da spomenem da sam testirao i AVG free i AVG Pro, koji se nisu bas pokazali. Pro verzija je bila bolja od Free ( bilo je i za ocekivati ), ali AVG Pro je bio losiji od Avast Professional.

ilidan
26.5.2007, 10:59
Avast je totalno busan, masa stvari prolazi pored njega, pogotovo ako je Home verzija u pitanju. To sto nisi imao problema ne znaci da je antivirus dobar, sve zavisi kakve sajtove posecujes i koliko imas kontakta sa zarazenim fajlovima. Ukoliko zasticen Avastom odes na neki maliciozni sajt, izbusice te virusi.

Pa, jesam na dialup-u, a u protekle dve i po godine sam posecivao svasta. Omiljeni hobi mi je bio pronalazenje cracova za razne programe (sto za mene, sto za drustvo). Avast se uvek dobro pokazao i blokirao malware cim pokusa da upadne u kompjuter. Doduse, ako se ne apdejtuje, onda svasta upada u komp. Mojoj sestri nije bio apdejtovan tri meseca i navukla je brdo trojanaca i komp je usporio do puzanja. Posle dopune baza pocisto je trojance i komp joj opet radi normalno.

Mladja
1.6.2007, 18:15
Bas si nam dao mogucnosti za izbor...
Ali kad vec biram,neka to bude KAV.

_RaZoR_
23.7.2007, 1:50
Ako želiš da troškovi antivirusa budu 0$, uzmi avast...

Brz, velika baza podataka o virusima, jeftin čak 0$ :D.

Naravno, možeš NOD32 i KAV ali moraš tražiti crackove itd, a ja u to baš ne vjerujem, jer

Posjećivao sam warez sajtove, xxx sajtove itd...NOD ništa živo nije primjetio.
Redovno sam update-ovao ali ništa nije primjetio... I ja skeniram komp sa AD Aware , kad ono on detektuje brdo trojana. I onda instaliram KAV 6 , nađe brdo trojana, worma, i kojekakvih čuda...

Pa sad stvarno ne razumijem do čega je...:(

ForceWare
23.7.2007, 2:55
Mrzim KAV iz dna duše pa zato glasam za Avast :D

glitch
23.7.2007, 14:18
NOD ništa živo nije primjetio (...) I ja skeniram komp sa AD Aware , kad ono on detektuje brdo trojana. I onda instaliram KAV 6 , nađe brdo trojana, worma, i kojekakvih čuda...

Pa sad stvarno ne razumijem do čega je...:(
Ne bi to trebalo tako da bude. Jesi li lepo podesio NOD? U najmanju ruku, meni radi isto kao i KIS (doduse, nisam imao toliko rizicnih excesa ali sta god da je "uletelo", saseceno je u korenu :dzavo:).

JovanK
7.8.2007, 15:57
Koristim NOD i ne mijenjam ga. A od ova dva bih ipak izabrao KAV. Jeste da uspori PC ali je bolji.

PAIN
7.8.2007, 17:08
Kako bolje?Po cemu?

JovanK
7.8.2007, 18:15
Kako bolje?Po cemu?

Greška u slovu, BOLJI. Pa više virusa detektuje, to je sigurno. Pouzdaniji je.

PAIN
7.8.2007, 18:29
Ti si napisao bolje....

Otkud ti to da vise virusa detektuje.Avast ima najbolje azuriranu bazu.Ne branim ja Avast niti ga imam na kompu tj. nema nijedan ali su ti tvrdnje bez osnove.

JovanK
7.8.2007, 19:23
rekao sam da sam pogriješio u slovu, evo ispraviću. A što se tiče ova dva AV programa, pa ne koristim ih, ali mislim da KAV ima veću bazu virusa, a i KAV je bio proglašen drugim AV programom. Samo sada ne mogu da pronađet gdje sam gledao taj test.

PAIN
7.8.2007, 20:26
Verovatno PC Magazin ili tako nesto.....

Mogu da garantujem da je svaki AV dobio negde prvo mesto.Ima ga i Avast pa nista.

De-Lux
7.8.2007, 22:13
Mogu da vam kazem da koristim Avast home vec godinu dana i nisam imao nikakvih problema

Zoran_KS
7.8.2007, 22:16
Ja sam pre godinu i vise koristio Nod32+ ZA,ali me je mrzelo da stalno palim i gasim firewall.Tada sam presao na KIS 6 i bio sam zadovoljan njegovom brzinom,ali se primecivalo usporavanje racunara(konkretno COD2,drasticna razlika sa instaliranim i deinstaliranim kasperskim).
Doduse tada sam imao 512 mb memorije i semprona socket A.Kada sam kasnije presao na AM2 i athlona 3000,2 GB memorije usporenja vise nije bilo.
Sada na athlonu x2,2 gb memorije,Visti i KIS 7 ne osecam ni da je instaliran.

PS:U medjuvremenu sam probao da se vratim na Nod32 2.7,ali sam primetio da jede memoriju kao i kaspersky,tako da je moj glas ipak za KASPERSKY!:alealeee:

Ima li neko iskustva sa ZoneAlarm-om verzije 7,tj njihovim integrisanim resenjem?
Mislim prvenstveno zato sto su oni presli na antivirus kompanije Kaspersky,a firewall im je vec i bio odlican.Ja sam skinuo zadnju verziju za Vistu ali me mrzi da je probam.

ukimafija
7.8.2007, 22:52
imam ja za ZA SEC. SUITE 7-najnoviji i u kombinaciji sa nodom 32 2.7 ne pamtim u zadnijh godinu dana kad sam imao virus,jedino ako bih ga iskljucio a nisam lud valjda.Sad vam je izasao i KAV 7.Moja iskustva su Nod 32, pa onda Kaspersky,ali je mozda tacna tvrdnja da je KAV temeljniji,ali je nod 32 ipak vise nego dobar....
Ova moja kombinacija je jedna od najboljih,Ima jos dobrih resenja koja su komplet-AV,firewall itd ali je ova stvarno vrhunska,ko je u prilici neka proba , pozdrav....:ciao:

Zoran_KS
7.8.2007, 23:15
imam ja za ZA SEC. SUITE 7-najnoviji i u kombinaciji sa nodom 32 2.7

Zasto koristis i ZA i Nod32 u kombinaciji?
Jel to iskljucujes AV komponentu ZoneAlarma?
Mene interesuje kako se pokazao AV u ZoneAlarmu jer su oni presli na AV Kasperskog verzije 6

Kisr
7.8.2007, 23:56
Sto se tice nivoa detekcije,mozda bi trebalo da pogledate ovu stranicuhttp://www.kaspersky.com/virusscanner
Inace ja imam vec godinu dana F-SECURE ali kad mi istekne dozvola planiram da ga menjam,najverovatnije za kav,nod32 ili mozda cak i veoma nagradjivani spyware doctor.
Mislim da je najbolje probati mesec dane i jedan i drugi pa videti koji je bolji(kav ili nod32),a koliko sam citao utiske na raznim sajtovima sto od samih korisnika sto od profesionalaca kav ih sije skoro u svemu.
I samo jos nesto van teme,bio sam skoro dosao do situacije da reformatiram disk zbog nekog zloba koga citava plejada viruscistaca nije mogla da pobedi ukljucujuci i gore navedene,i onda sam uz pomac hijack this programcica ostavio post log fajla na bleepingcomputer.com i neki tip iz UK mi dao uputstva tacno sta da radim i ocistio mi komp uz pomoc 3-4 potpuno besplatna programa,tako da moze da se desi i to da ovi poznati antivirus giganti zaribaju a da neki besplatni programcici rese stvar.;)

Zoran_KS
8.8.2007, 9:29
ili mozda cak i veoma nagradjivani spyware doctor.


Spyware Doctor NIJE antivirus!!!

vaskotv
8.8.2007, 15:13
Spyware Doctor NIJE antivirus!!!

Ajde Pogledaj malo ovde (http://www.pctools.com/spyware-doctor-antivirus/?ref=cnet_sdav):D

N!KSY
8.8.2007, 15:20
Ma moracu i ja da predjem na linux... Nije moracu, RADO CU!

Antivirus: Imash jak komp i dosta rama? Kaspersky je ubedljivo naj izbor.
Slabiji ti je komp, treba ti shto vishe slobodnog RAMa? NOD32 i pichi (dobro ide i neki firewall us NOD, moj izbor Kerio Personal)

Ziveli!

Zoran_KS
8.8.2007, 23:42
Ajde Pogledaj malo ovde (http://www.pctools.com/spyware-doctor-antivirus/?ref=cnet_sdav):D

E,to nisam znao!!!
Ja sam probao njega(bez AV-a) pre godinu i vise,ne secam se koja je verzija bila.Nije se tad lose pokazao,ali mu je najveca mana tad bila sto "narodna" verzija nije mogla da se apdejtuje jer je odmah prepoznavao da verzija nije ok.
Zato sam koristio neko od besplatnih resenja(Spybot,Ad-aware).

Kisr
9.8.2007, 0:05
E,to nisam znao!!!
Ja sam probao njega(bez AV-a) pre godinu i vise,ne secam se koja je verzija bila.Nije se tad lose pokazao,ali mu je najveca mana tad bila sto "narodna" verzija nije mogla da se apdejtuje jer je odmah prepoznavao da verzija nije ok.
Zato sam koristio neko od besplatnih resenja(Spybot,Ad-aware).
Hmm,rekao bih ti kako se moj takodje "narodni"Spyware doctor updejtuje ali mislim da bi to bilo krsenje pravila foruma,ne bih da me izbace ili da dobijam packe.

Kaiser Soze
9.8.2007, 12:50
AVG, moj predlog.
Cena 20 eura, licenca na 2 godine, Srpski jezik.
Radi besprekorno.

ForceWare
9.8.2007, 14:15
AVG, moj predlog.
Cena 20 eura, licenca na 2 godine, Srpski jezik.
Radi besprekorno.
Sve to može 2x bolje i uz to fraj. :)

Kaiser Soze
9.8.2007, 14:59
Postoji AVG Free ( koji koristim vise od 2 godine, a takodje svima ga preporucujem ) koji takodje ima free licencu na 2 godine.
Jedina razlika od full verzije je sto nema enciklopediju virusa i srpski jezik.

:)

LoneWolf
11.8.2007, 1:21
Avast ili Kaspersky?
NOD 32.Definitivno. :a_bleh:

Ne ozb,koristim NOD32 i ne planiram da ga mjenjam.
I ostalima ga toplo preporucujem,mada je svaki antivirus dobar ukoliko se redovno "aPdejtuje" :p
E da,sta god radili,batalite Nortona.:boodala:;)

TORQUE
15.8.2007, 14:48
U vrhu su u zadnje vreme, daleko od svih NOD32 i Kaspersky. Do pre neki dan sam koristio NOD32 i bio veoma zadovoljan,medjutim kada sam video i instalirao Kaspersky Internet Security 7.0 sve je bilo jasno, on je sada najbolji.
Otklonili su probleme iz prethodne verzije, program radi bez problema, kao i NOD ne opterecuje mnogo sistem i pruza kompletnu zastitu sto je i pokazao nakon skeniranja(kod mene se pokazao bolje od NOD32+ADAWARE2007+SPYSWEEPER+winFIREWALL)gde je nasao neke poznate trojance za koje sam znao da su tu ali ih programi nisu registrovali. Verziju Kaspersky Antivirus 7.0 nisam probao i ona je bez komentara ali u odnosu NOD32 i KAV 6 (KIS 6 je slicna) pobeda ide NOD-u.

NikolaT
16.8.2007, 14:11
Ево ја сам користио Avast 2 године, прешао на KAV 6 7 мјесеци, и поново се вратио на стари добри и бесплатни Avast.

Aleksandar1987
15.9.2007, 16:44
Ljudi pa ova dva anti virus programa ne mogu da se porede! Jeste da Kaspersky jede vise memorije ali je najbolji anti virus koji je ikada napravljen! Probao sam sve ali nijedan nije kao Kaspersky! Zato sam se vratio na Kaspersky i sada njega koristim!

glitch
15.9.2007, 16:52
I ja sam dugo koristio KAV ali veruj mi da i NOD radi odlican posao po neuporedivo manjoj zahtevnosti.

Covenant
15.9.2007, 17:07
Ljudi pa ova dva anti virus programa ne mogu da se porede! Jeste da Kaspersky jede vise memorije ali je najbolji anti virus koji je ikada napravljen! Probao sam sve ali nijedan nije kao Kaspersky! Zato sam se vratio na Kaspersky i sada njega koristim!

:rofl:
Brate,zaista...

Teva
15.9.2007, 18:06
ljudi bre najbolji je Kaspersky i gotovo....
Jes da jede resurse ali sta ces...
Najbolji je sto se tice unistavanja gamadi :D
Mada ako hocete da vam nikad ne uleti neki virus ili sta slicno, vi se lepo oprostite od neta i iscupajte svaku vrstu citaca iz kompa i svaki usb port napunite silikonom ili nekim super lepkom i uzivajte u carima "suvog" Xp-a...
Suocimo se da je surova realnost da kad tad mora da vam uleti virus ili neka gamad, pa mozete da imate kakvu ocete zastitu...

ukimafija
16.9.2007, 9:39
Zasto koristis i ZA i Nod32 u kombinaciji?
Jel to iskljucujes AV komponentu ZoneAlarma?
Mene interesuje kako se pokazao AV u ZoneAlarmu jer su oni presli na AV Kasperskog verzije 6

Jel to iskljucujes AV komponentu ZoneAlarma? - DA
AV u Zone Alarmu je Ok, ali posto ja imam dial up jos uvek nikako da dobijem adsl
treba mu vremena za update puno pa zato ne koristim.
Zasto u kombinaciji? Zato sto mi se nod 32 pokazao kao najbolji AV sveukupno i lako se i brzo apdejtuje a ZA antivirus je maltene neprelazan, i imam potpunu kontrolu nad svim procesima, ukljucijuci da momentalno blokiram internet saobracaj ako ima potrebe,i maltene niko ne moze da pristupi kompu sa udaljene lokacije bez dozvole cak ni provajder kad gledam vreme vidim non stop ono crveno kad blokira...ma idi ...Da kad kupim za par meseci nov komp i dobijem zdravlje boze ADSL, u slucaju infekcije imam i KASPERSKI na ZA sec suitu i NOD32, ako nesto proleti ja dam glavu....

PDarko
16.9.2007, 11:25
ljudi bre najbolji je Kaspersky i gotovo....
Jes da jede resurse ali sta ces...
Najbolji je sto se tice unistavanja gamadi :D
Mada ako hocete da vam nikad ne uleti neki virus ili sta slicno, vi se lepo oprostite od neta i iscupajte svaku vrstu citaca iz kompa i svaki usb port napunite silikonom ili nekim super lepkom i uzivajte u carima "suvog" Xp-a...
Suocimo se da je surova realnost da kad tad mora da vam uleti virus ili neka gamad, pa mozete da imate kakvu ocete zastitu...

Ja sam koristio i Norton i NOD32, a sad avast!4Home (kad se sve skupi 4,5 godine). Posećivao sam sve sajtove na koje naletim. Od porno do warez i nikad mi na rečunar nije "uleteo neki virus ili sta slicno".

Gorankx
16.9.2007, 19:02
Ma ja sam koristio i kasper i avast.U sustini glasao sam za avast zato sto po meni zauzima manje prostora.Koristim nod32 koji i nije bas najsrecnije resenje.Pre mesec dana mi je uleteo neki virus pa je XP strasno usporio i morao sam ga reinstalirati.Sva sreca imam Debiana i idem na net bez antivirusa:)

Aleksandar1987
16.9.2007, 23:40
Ja sam koristio i Norton i NOD32, a sad avast!4Home (kad se sve skupi 4,5 godine). Posećivao sam sve sajtove na koje naletim. Od porno do warez i nikad mi na rečunar nije "uleteo neki virus ili sta slicno".



Fora je u tome sto nikad neces znati da li imas neki virus! Ti ako si posecivao razne sajtove pogotovo porno sajtove sigurno si nesto fasovao a ne znas za to! Probaj ti Kaspersky pa mi javi da li je nesto nasao! Ja mislim da je nod najveci krs od anti virusa! Norton tu i tamo! Nego probaj ti Kaspersky pa javi!

Aleksandar1987
16.9.2007, 23:46
Ma ja sam koristio i kasper i avast.U sustini glasao sam za avast zato sto po meni zauzima manje prostora.Koristim nod32 koji i nije bas najsrecnije resenje.Pre mesec dana mi je uleteo neki virus pa je XP strasno usporio i morao sam ga reinstalirati.Sva sreca imam Debiana i idem na net bez antivirusa:)



Ko sto rekoh NOD je najveci krs od anti virusa a dosta ljudi ga koristi! Zasto? Zato sto najmanje zauzima i ne gusi toliko komp! Ali je zato i zastita takva! Kaspersky anti virus malo vise jede memorije ali ja zato bolja zastita od virusa,crva,trojanaca itd...Pogotovo Kaspersky Internet Security!

ukimafija
16.9.2007, 23:47
nod 32 je sve samo ne krs,update baze su male i brzo se skidaju cak i sa modemom, apdejtovana baza +najnoviji firefox i dobar firewall (ne Windowsov) i tesko da nesto uleti....Ne kudi nod 32 bezveze, nemas argumente....:Freddy:

Aleksandar1987
16.9.2007, 23:52
nod 32 je sve samo ne krs,update baze su male i brzo se skidaju cak i sa modemom, apdejtovana baza +najnoviji firefox i dobar firewall (ne Windowsov) i tesko da nesto uleti....Ne kudi nod 32 bezveze, nemas argumente....:Freddy:


Nisam rekao da je bezveze napravljen i da ne sluzi nicemu!
On moze da ocisti i da pronadje nesto ali ne sve! Ne moze ni pola da nadje od onoga sto moze kaspersky!
Dzabe sto ces ti njega da updejtujes kad je takav program! Jednostavno ne mozes sa njim sve da ocistis i da pronadjes!

AkulM
16.9.2007, 23:55
nod 32 je sve samo ne krs,update baze su male i brzo se skidaju cak i sa modemom, apdejtovana baza +najnoviji firefox i dobar firewall (ne Windowsov) i tesko da nesto uleti....Ne kudi nod 32 bezveze, nemas argumente....:Freddy:

Sasvim se slazem! Koristim NOD32+Outpost Firewall i nikad nisam imao probleme nikakve vrste.Skenirao sam povremeno i sa drugim AV-ovima ali nisu nasli nista.Skoro sam instalirao i na Vistu nod32 i radi savrseno.

glitch
17.9.2007, 16:00
On moze da ocisti i da pronadje nesto ali ne sve!
A koji to AV moze da ocisti bas SVE? Jel' ti to pominjes nekakvu "ultimativnu zastitu"? Ti si neki romanticar?
Ne moze ni pola da nadje od onoga sto moze kaspersky!
Aha: imas iskustva sa oba AV-a! Super, imam i ja: koje to viruse je KAV duplo vise otkrio od NOD-a kod tebe?
Dzabe sto ces ti njega da updejtujes kad je takav program!
Pretpostavljam da si video izvorni kod NOD-a pa znas kakav mu je algoritam za nalazenje i ciscenje virusa, imam li pravo?
Jednostavno ne mozes sa njim sve da ocistis i da pronadjes!
Ovo mi je poznato... Vidi "pod jedan".

P.S: Ako me razuveris u samo jednu od ovih stavki, priznacu da si guru zastite! :rolleyes:

ForceWare
17.9.2007, 16:06
Ko sto rekoh NOD je najveci krs od anti virusa a dosta ljudi ga koristi! Zasto? Zato sto najmanje zauzima i ne gusi toliko komp! Ali je zato i zastita takva!
Iznosiš neosnovane tvrdnje. Zaštita je just fine. :D

Kaspersky anti virus malo vise jede memorije ali ja zato bolja zastita od virusa,crva,trojanaca itd...Pogotovo Kaspersky Internet Security!

Malo više od više, rekao bih. Jedno 2-3x više. :opanachke

Bryan Fury
17.9.2007, 16:11
Nemojte se flejmovati, ionako mi se cela ova tema A vs B ne sviđa puno. ;)

Covenant
17.9.2007, 17:06
Ko sto rekoh NOD je najveci krs od anti virusa a dosta ljudi ga koristi! Zasto? Zato sto najmanje zauzima i ne gusi toliko komp! Ali je zato i zastita takva! Kaspersky anti virus malo vise jede memorije ali ja zato bolja zastita od virusa,crva,trojanaca itd...Pogotovo Kaspersky Internet Security!

A bilo bi dobro da malo iznosis i neke argumente umesto sto koristis generalne fraze tipa "rekao je Mika da ne valja" i "kazu da je krs"
Kao sto sam rekao gore ja(a koliko vidim i dosta ljudi)sam prezadovoljan NOD-om
Koristim verziju 2.5 evo vec skoro tri godine i sem nekoliko trojanaca koje je isti propustio(ali i bez problema ocistio ;))nisam imao nikakvih problema a ne netu provodim nekoliko sati dnevno u proseku bez obzira sto imam dial-up
Plus da napomenem da do pre godinu dana nisam koristio poseban firewall vec ono smece iz Windows-a-eto jednostavno me mrzelo
Zauzece resursa je malo,a scan mog celog i prilicno popunjenog harda od 80GB za ukljucenim advanced heruistics,potentialy dangerous applications i alternate NTFS streams traje oko 45min-kod Kaspera to zna da potraje i do par sati :opanachke
Eto ja licno smatram da je Kasper jedno najobicnije smece koje em opterecuje masinu em zna da zabrljavi Windows kada se koristi u kombinaciji za pojedinim firewall-ovima(ko je rekao ZA?)i koga prodaje samo zvucno ime njegovog tvorca i sta cemo sad ;)

Aleksandar1987
17.9.2007, 17:23
A koji to AV moze da ocisti bas SVE? Jel' ti to pominjes nekakvu "ultimativnu zastitu"? Ti si neki romanticar?

Aha: imas iskustva sa oba AV-a! Super, imam i ja: koje to viruse je KAV duplo vise otkrio od NOD-a kod tebe?

Pretpostavljam da si video izvorni kod NOD-a pa znas kakav mu je algoritam za nalazenje i ciscenje virusa, imam li pravo?

Ovo mi je poznato... Vidi "pod jedan".

P.S: Ako me razuveris u samo jednu od ovih stavki, priznacu da si guru zastite! :rolleyes:


Znas kako! Koristio sam oba Anti virus programa! Prvo sam koristio NOD32! Updejtovo sam ga i skenirao i nije nista nasao! Nakon njega sam instalirao Kaspersky i updejtovao ga! Kaspersky je nasao 63 (u to ulaze i trojanci i virusi i crvi..)! Eto takva su moja iskustva sa ta dva anti virus programa!
Ja stvarno ne znam kakva su tvoja iskustva sa ta dva anti virus programa!
Ali po meni je Kaspersky bolji i zato bih ga preporucio svakome!
A nisam rekao da kaspersky moze 100% da ocisti komp od virusa, trojanaca, crva itd. vec da je bolji od NODA32 i da ce vise naci trojanaca crva itd tj. da je njegovo skeniranje bolje... i da je njegova zastita bolja od NODA! :ciao:

Bryan Fury
17.9.2007, 17:50
Imaj u vidu da je Nod striktno anti-virus i da mu trojanci i crvi nisu jača strana, te da nije loše dopuniti ga s nečim specijalzovanim (Spybot, A2).

WhenDarknessFalls
17.9.2007, 20:34
Nod32 v2.5, s tim da sa vremena na vreme izvrtim AdAware SE + Spybot, i sve radi kako treba. Sistem nisam reinstalirao vec skoro godinu dana. Eto koliko je efikasan :) Kad god sam nekom ortaku reinstalirao win zbog virusa, ubacim mu nod32. I niko se ne zali. Kasperski je mozda malo bolja zastita od noda, ali definitivno ne opravdava resurse koje jede. Norton necu ni da komentarisem. lm, da ne budem ceo post oftopik, da nema Nod32ojke, uzeo bih avast.
:qliranje:

Srlandand
17.9.2007, 20:35
Kasperski je Kasperski, ali dzabe je dzabe.:) Navikao sam na Avast. Svaki put kada se konektujem automatski se updatuje, i nijedan virus mi nije upao otkako ga koristim.

Marko
20.9.2007, 2:07
Ja sam koristio avast jedno 2 godine i nije pravio probleme, zaustavio je dosta virusa. Pre oko mesec dana sam formatirao komp i stavio kaspersky i cepa bez problema. Ja preporucujem oba, rade sasvim ok.

ForceWare
20.9.2007, 15:51
Imam ja jedno pitanje u vezi sa svim AV-ovima. Zasto nekad kada pronadju neki zarazeni fajl ne daju opciju za brisanje (a ni za clean) a ja dodjem u exploreru do njega i obrisem ga najnormalnije. Ovo mi se desilo i sa Nodom i sa KAVom i sa AVGom. Posle mog rucnog brisanja inficiranog fajla nijedan AV ne pronalazi nikakav virus, sto znaci da sam ga obrisao.

Saricm
24.9.2007, 14:25
Slazem se da su KAV i NOD vrh, ali govoriti da avast! nije nikakva zastita je :n-cc2:. Ako su ova dva vrh onda Avast! definitivno zauzima trece mesto

Dimo
24.9.2007, 21:02
Naravno, na te napamet izrecene tvrdnje ne treba ni obracati paznju. Ja imam Avast evo nekolike godine, i to u Home izdanju, i imao sam svega 2-3 manja i beznacajna problema sa virusima. Ne vazi tek tako za mozda i najbolji izbor u sferi besplatnog antivirusnog softvera.

Aleksandar1987
25.9.2007, 12:01
Kaspersky mi je detektovao ovo: malware not-virus:Hoax.Win32.Agent
Da li neko zna sta je to?

Hvala unapred!!!

ForceWare
25.9.2007, 15:09
Pa koristi Google.:D

Ili KAV enciklopediju virusa.

However, to je malware kao što piše nije klasičan virus, znači neki malware za online prevaru - hoax.

Aleksandar1987
25.9.2007, 16:28
Pa koristi Google.:D

Ili KAV enciklopediju virusa.

However, to je malware kao što piše nije klasičan virus, znači neki malware za online prevaru - hoax.


Mrzelo me da trazim!:D
Hvala!!!

Harmon23
16.4.2008, 13:41
resenje je lako .kaspesky a evo i razloga
nova verzija avast 4.8 stiti od
:Anti-spyware built-in
Anti-rootkit built-in
Strong Self-protection

Kaspersky® Anti-Virus 7.0
provides you with traditional anti-virus protection based on the latest protection technologies. You can work, communicate, surf the internet and play online games on your computer safely and easily.
Product Highlights

* Three protection technologies against new and unknown threats: 1) Hourly automated database updates, 2) Preliminary behavior analysis, 3) On-going behavior analysis. New!
* Protection from viruses, Trojans and worms
* Protection from spyware and adware
* Real-time scanning for email, Internet traffic and files
* Protection from viruses when using ICQ and other IM clients
* Protection from all types of keyloggers. Improved!
* Detection of all types of rootkits. Improved!
* Automatic database updates

Additional Features

* Rollback of unwanted changes on your computer
* Self-defense of the antivirus program from being disabled or stopped
* Tools for creating a Rescue Disk
* Free technical support

sve ti pise ti sam proceni koji je bolji .

Strike
16.4.2008, 16:50
Ljudi pa valjda je najbolji antivirus onaj koji se redovno dopunjaval ako vam je baza stara 200 dana to je gotovo kao i da ga nemate! Ja licno koristim kav 7 ne zato sto sam imao sa drugima problema, vec iz ciste navike, kav vec sigurno 6 godina, ranije pc-cilin... Po meni veoma diskutabilno pitanje, vidim da ne pominjete pandu, MCAfe, bitdefender, Zone alarm, AVG i brdo ostalih...