PDA

Prikaži potpunu verziju : Konfiguracija za 3D Max i Igranje


Veseli
28.12.2005, 15:15
ASUS K8N4-E Deluxe
k8, nvidia nforce4-4x, s.754, sb7.1, pci-e, sata raid, glan, ddr400, ieee 1394a, usb2.0

ATHLON64-3000BOX

ASUS 6600GT pci-express 128mb 128bit

1 GB DDR RAM

MAXTOR 160 GB 7200rpm S-ATA 8mb cache

T710B 17 ” LG Flatron EZ -monitor nebitan ali cisto da stoji svrsi :mrgreensa

SONY DVD +R 16x, -R 16x,+RW 8x, -RW 6x, RAM 5x, CDRW 48x24x48x double layer

Asus TA210 kuciste i.t.d

Pa reko da vidim kakvo je vase mishljenje posto sam u zabludi,sta valja sta nevalja i da li znate jel postoji na nashem trzistu neka grafichka kartica sa REAL TIME RENDERING-om ??? Hvala :worshippy

Veseli
28.12.2005, 18:13
Nisam valjda tako tesko pitanje postavio pa da niko ne odgovara :confused:

bobi
28.12.2005, 19:58
Pa reko da vidim kakvo je vase mishljenje posto sam u zabludi,sta valja sta nevalja i da li znate jel postoji na nashem trzistu neka grafichka kartica sa REAL TIME RENDERING-om ??? Hvala :worshippy

Sta ti to znaci graficka sa real time renderingom?
Pa svaka graficka ima real time render ukoliko je napravljen engine za isti u open GL-u ili Direct 3D-u.
A ako mislis real time za rendanje u maxu - tako nesto ne moze ni Arturov Hal da uradi.
Inace dobra ti konfiguracija za igranje, a sto se tice max-a, veruj mi da sam video vrlo impresivne radove ljudi koji su radili na 500mhz sa max-om trojkom.

holodoc
28.12.2005, 20:13
Mrzi me sada da proveravam na netu ali da li si siguran da si naveo pravi naziv ploče. Mislim, ja imam K8N-E Deluxe i pomenuti procesor AMD64 3000+ pa je opet u pitanju nForce 250-ca u pitanju. A još po tvom opisu nForce 4 ploča ima 754 podnožje. Proveri malo mi sumnjivo? Pre bih rekao da je u pitanju ova ploča koju ja imam a ako grešim izvini.

Mislim samo da nisi u pravu u pogledu tri stvari.

Prva stvar je da je monitor najvažnija stvar od svih. A zašto? Pa to je jedina stvar osim miša i tastature sa kojima dolaziš u kontakt pri radu. Ja sam prilikom kupovine nažalost požurio, jer nisma mogao da čekam Viewsonic-a iz BG-a i kupio Samsung 795MB. Tek kasnije sam shvatio koliko je to loš monitor (teško je podesiti sliku i njenu geometriju, užasna podrška za kolorne profile, problemi sa osvežavanjem itd.) Primera radi sve monitore koje sam imao do tada držao sam na 85Hz a na ovom me je posle dva sata počela da boli glava. Sada držim monitor na 100Hz-a plus što sam morao da smanjim malo kontrast da ponovo ne bi oči "otkidale". Pa Samsung 793S koji je stariji par godina je mnogo bolja varijanta!!!

Drugo, nabavi malo kvalitetnije kućište, odnosno napajanje. Već sam nekoliko puta na forumu napomenuo da novije komponenete (jače grafičke, više memorije, jači procesori) TRAŽE STRUJU!!!!

Ako ne možeš da kupiš celo Chieftec kućište, kupi neko jeftinije i samo ubaci novo Chieftecovo napajanje koje možeš naći za oko 40-50 evra. Veruj mi isplati se.

Treća stvar je SONY rezač. Ako ti nije "baš tolika" frka sa kintom probaj nekako da zaobiđeš ovaj rezač. Ne bih opet da ulazim u diskusije najboljeg rezača ali bih ti preporučio da se odlučiš za NEC ili Pioneer pošto su danas stvarno potrošna roba od 50-ak evra.

Atila
28.12.2005, 21:37
Mrzi me sada da proveravam na netu ali da li si siguran da si naveo pravi naziv ploče. Mislim, ja imam K8N-E Deluxe i pomenuti procesor AMD64 3000+ pa je opet u pitanju nForce 250-ca u pitanju. A još po tvom opisu nForce 4 ploča ima 754 podnožje. Proveri malo mi sumnjivo? Pre bih rekao da je u pitanju ova ploča koju ja imam a ako grešim izvini.

Да ти ја одговорим, да грешиш:D Ево плоче (http://yu.asus.com/products/mb/socket754/k8n4-e_d/overview.htm) коју би он да купи.Није ми јасно што је тол'ким људима чудна комбинација NF4+s754, по мени је то јако добра комбинација за играче са плићим џепом јер још нема у слободној продају Sempron-a за s939.

Напајање у том Asus-овом кућишту није ''кунг-фу'' и има правих 360W, плус што уопште не изгледа лоше.

Mr. Garrison
29.12.2005, 2:31
ali je ventilator na kucistu bucan kao fen, plus dugmici za otvaranje optickih uredjaja ne funkcionisu bas najbolje, pa ih treba pritiskati skroz do kraja, pa cak i vise...a koliko to napajanje ima pravih W ko samo djavo zna. mozda je i neko dzeki cen napajanje...mada ne verujem deluje kvalitetno i ima pozadi prekidac za iskljucivanje napajanja.

holodoc
29.12.2005, 2:40
Да ти ја одговорим, да грешиш:D Ево плоче (http://yu.asus.com/products/mb/socket754/k8n4-e_d/overview.htm) коју би он да купи.Није ми јасно што је тол'ким људима чудна комбинација NF4+s754, по мени је то јако добра комбинација за играче са плићим џепом јер још нема у слободној продају Sempron-a за s939.



Pa jedina stvar koja se meni ne sviđa na mojoj ploči je ta što joj nema upgrade-a CPU-a. Nov kompjuter je u pitanju a uskoro već ne bi trebalo da bude neke velike ponude u 754 procesorima. Pa ne razmišlja valjda neko sa ovakvom pločom da uzme uboge Semprone.

holodoc
29.12.2005, 2:42
Kaži mi samo majke ti koliko košta sada ta ploča i taj CPU. Interesuje me!

sErGiO
29.12.2005, 9:45
Pa jedina stvar koja se meni ne sviđa na mojoj ploči je ta što joj nema upgrade-a CPU-a. Nov kompjuter je u pitanju a uskoro već ne bi trebalo da bude neke velike ponude u 754 procesorima. Pa ne razmišlja valjda neko sa ovakvom pločom da uzme uboge Semprone.

Ti Semproni o kojima pricas su sve samo ne ubogi. Trenutno je Sempron 64 2800+ na s754 podnozju ubedljivi best buy sa cenom od oko 80-85e i ogromnim oc potencijalom. Kako je rec o Palermo jezgru koji je derivat Venice-a u pitanju je najbolja oc platforma josh od cuvenog Celeron 300a procesora koji se veoma lako podizao sa 300 na 450 MHz sto je 50% ubrzanja. Sempron 2800+ radi na 1.6 Ghz a sa iole boljom plocom se podize na 2.4-2.5 za svaki dan uz minimalno povecanje napona :worshippy :worshippy :cool:

Veseli
29.12.2005, 10:36
Pa ploca kosta,zavisi od prodavca oko 100 jevreja,a procesor oko 140 jevreja!!
Mada sam se dvoumio izmedju socketa 754 i 939,pa sam se ipak odluchio za ovu plochu i isti procesor 939!!!!

Asus A8N-E, S939, NVIDIA nForce4 Ultra, FSB 2000/1600MT/s, HT 1000, DualCh DDR, 1x PCI Ex16, 4x SATA RAID, Gbit LAN, 8ch audio 93 jevreja

A da vas samo pitam u chemu je razlika izmedju 754 i 939!!!
Posto procesor athlon64 3000+ 754 kosta 140 jevreja,a isti takav procesor samo sto je 939 kosta 180 jevreja!! :confused:

sErGiO
29.12.2005, 12:33
A da vas samo pitam u chemu je razlika izmedju 754 i 939!!!
Posto procesor athlon64 3000+ 754 kosta 140 jevreja,a isti takav procesor samo sto je 939 kosta 180 jevreja!! :confused:

Razlika je u brzini HT magistrale koja kod s939 procesora iznosi 1000 MHz, a kod s754 800 MHz. Druga razlika je u tome sto platforma 939 podrzava dual channel, a 754 ne.

Veseli
29.12.2005, 15:56
Razlika je u brzini HT magistrale koja kod s939 procesora iznosi 1000 MHz, a kod s754 800 MHz. Druga razlika je u tome sto platforma 939 podrzava dual channel, a 754 ne.

Sto znaci da je u svakom slucaju bolji 939 socket!!! A onda bi bilo dobro uzeti dve od 512 DDR pa da rade u dual modu? :icon_roll

Andross
29.12.2005, 16:34
Ja imam mb. SiS 655 Max-L,cel.@2.0GHz,RX9250,512 MB RAM-a.Sa ovom ubogom konfiguracijom teram Max 5 kao lud a nije ni za igranje losha.Ono sto si naprojao je "sasvim dovoljno" za to shto ocesh:)

Veseli
29.12.2005, 17:00
Znam radi max i na slabijim mashinama,ali treba mi zbog rendera,posto kada render poteras mashina ti se zakolje ma koliko god jaka bila!! Zato mi trebaju neki struchni saveti. Ako neko zna neku real time grafichku za renderovanje u real time vremenu....mislim da se one zovu quadro kartice :rolleyes:
Nisam siguran

holodoc
29.12.2005, 18:54
Ti Semproni o kojima pricas su sve samo ne ubogi. Trenutno je Sempron 64 2800+ na s754 podnozju ubedljivi best buy sa cenom od oko 80-85e i ogromnim oc potencijalom. Kako je rec o Palermo jezgru koji je derivat Venice-a u pitanju je najbolja oc platforma josh od cuvenog Celeron 300a procesora koji se veoma lako podizao sa 300 na 450 MHz sto je 50% ubrzanja. Sempron 2800+ radi na 1.6 Ghz a sa iole boljom plocom se podize na 2.4-2.5 za svaki dan uz minimalno povecanje napona :worshippy :worshippy :cool:

Definitivno se slažem sa tobom da su Semproni veoma povoljni za kupovinu u ovom trenutku ali ga ja ipak ne bih kupio.

Sve što si napisao o tome da je Palermo derivat Venice-a i da je procesor moguće podići na frekvencije koje si naveo pada u vodi kada se uzmu u obzir sledeće činjenice.

1. Sempron je obogaljen za keš memeoriju (u iznosu od 50%) za koju se zna da je najvažnija stvar u arhitekturi procesora i da najviše doprinosu brzini izračunavanja i obrade podataka.
2. Već sam nekoliko puta na forumu napisao da lično ne volim overklokovanje. Jednostavno smatram da je svaki procesor izbačen na tržište posle verifikacije maksimalne radne frekvencije upravo namenjen da radi na toj frekvenciji. Pa zar misliš da proizvođači ne bi voleli da prodaju procesor sa većim brojem GHz-a (čitaj skuplji) umesto da prodaju one deklarisane na manjim (čitaj stabilnijim). Ipak mislim da razlika u ceni (skoro duplo skuplji) nešto znači. Doduše, meni je u radu mnogo važnija stabilnost jer bi bio ogroman problem da recimo posle pet sati računanja dođe do greške zbog prevelike "overklokabilnosti":icon_lol:
3. Upoređivati dva potpuno različita tipa procesora na osnovu njihovih frekvencija je stvarno besmisleno. Gigaherci više nemaju apsolutno nikakvog smisla. Sve leži u novim arhitekturama i organizacijama računara. Pa ljudi interni taktovi jezgara procesora još nisu prošli ni pola GHz-a. Zato me nerviraju AMD-ove oznake "radi kao Intelov na x koma y".

I da se na kraju ovo ne bi svelo na puku priču sad ću da napomenem sledeću stvar.
Pre oko mesec dana uporedio sam baš pomenuti Sempron64 2800 sa mojim Athlonom64 3000 (ovo je ono najstarije jezgro ako sam u pravu u pitanju je Newcastle sad ako grešim izvinjavam se).

Test je rađen na istoj mašini (što je po meni najvažnije) samo je zamenjen CPU.
Na većini polja Athlon je bio u blagoj prednosti ali kada se došlo do sekcije gde je brzina računa u pitanju Athlon je "pojeo" Semprona. A to je upravo deo koji je najvažniji za Max i igranje.

Pokušao sam da nađem testove ali su mi na disku koji nije trenutno kod mene :icon_lol: pa ako nekog interesuje poslaću ih kasnije.

Ovo su moja zapažanja i nemam nameru nekog da "prefarbam" već ako neko ima drugačije iskustvo (ali realno, nemojte više te "pročitao sam", "video sam", "moja tetka od brata je probala" i tako to) neka slobodno postuje.

holodoc
29.12.2005, 18:57
@Veseli

Pa tebi se onda najviše isplati da upariš nekoliko kompjuter ai radiš mrežni rendering.

Radio sam ovo par puta sa Maxom i rezultati su fenomenalni (3 računara vezana u mrežu, glavni Pentium 4 533, doduše na 800MHz-ploči, jedan Athlon 2100 i jedan Celeron na 850).

Problem je samo dok se to malo ispodešava a kasnije ide kao po loju. I osim toga jedan računar (najjači) uvek možeš da koristiš za rad dok ostali šljakaju.

Pa ovako rade i sve velike CGI kompanije.

Veseli
29.12.2005, 20:44
Jednu mashinu vec imam u stanu,tu sam burazeru dao na poklon
intel 3.2 ghz AsuS P4P800-E DELUXE Nvidia FX5900XT 1gb rama
Pa sam bash zbog to ga hteo josh jednu mashinu da kupim da rade rendering umrezeno.Mislim da bih dve zveri odradile posao kako treba :mrgreensa

holodoc
29.12.2005, 20:50
Oću i ja poklon:icon_mad: :icon_mad:

Ozbiljno, upari tu mašinu sa još jednom dobrom ili boljom:icon_lol: i ima Bog da te vidi.

Videćeš.

Atila
29.12.2005, 21:52
Pa ploca kosta,zavisi od prodavca oko 100 jevreja,a procesor oko 140 jevreja!!
Mada sam se dvoumio izmedju socketa 754 i 939,pa sam se ipak odluchio za ovu plochu i isti procesor 939!!!!

Asus A8N-E, S939, NVIDIA nForce4 Ultra, FSB 2000/1600MT/s, HT 1000, DualCh DDR, 1x PCI Ex16, 4x SATA RAID, Gbit LAN, 8ch audio 93 jevreja

A da vas samo pitam u chemu je razlika izmedju 754 i 939!!!
Posto procesor athlon64 3000+ 754 kosta 140 jevreja,a isti takav procesor samo sto je 939 kosta 180 jevreja!! :confused:
Одакле си, кад су код тебе тако високе цене?
За 100 евра може већ да се нађе Asus A8N-E, тако да K8N-E и K8N4-E не би смели да коштају ни близу толико.A64 3000+ s939 кошта мање од 150 евра у оној фирми чије име личи на име највећег произвођача процесора;)

Sempron je тренутни best buy процесор са огромним OC потенцијалом који уз добру графичку и 1GB RAM-а у играма туче сваког A64 са слабом графичком.Немојте се као већина палити на процесор, за играње је графичка ДАЛЕКО важнија.

holodoc
29.12.2005, 22:52
Немојте се као већина палити на процесор, за играње је графичка ДАЛЕКО важнија.

Samo si delimično u pravu. Kompletna fizika bilo kog engina se odrađuje na procesoru jer je ovo ništa drugo do računanje raznih fizičkih parametara. Grafička kartica je zadužena za hardversko odrađivanje "obrade slike" što podrazumeva samo primenu Direct3D ili recimo OpenGL modela i naravno "iscrtavanje" na monitoru.

Ono što grafičku čini jakom ili slabijom čini njen protok ili drugim rečima sposobnost da obradi što veću količinu informacija.

Uzmi recimo neku igru koja traži jači procesor (Ridikove hronike, MaxPayne itd.) i osetićeš prednosti jačih procesora.

Atila
29.12.2005, 23:08
Samo si delimično u pravu. Kompletna fizika bilo kog engina se odrađuje na procesoru jer je ovo ništa drugo do računanje raznih fizičkih parametara. Grafička kartica je zadužena za hardversko odrađivanje "obrade slike" što podrazumeva samo primenu Direct3D ili recimo OpenGL modela i naravno "iscrtavanje" na monitoru.

Ono što grafičku čini jakom ili slabijom čini njen protok ili drugim rečima sposobnost da obradi što veću količinu informacija.

Uzmi recimo neku igru koja traži jači procesor (Ridikove hronike, MaxPayne itd.) i osetićeš prednosti jačih procesora.
Процесор јесте важан, ал' није примаран, хоћу да кажем да кад се купује комп за играње главна ствар на којој не треба штедети је графичка.

Ако сам добро схватио она нова технологија AVIVO коју развија ATi на новим картицама управо треба и да у том сегменту о коме говориш скине терет с процесора.

holodoc
30.12.2005, 0:04
Ma jeste sve to OK ali sumnjam da će neko u početku uspeti da bilo koju novu tehnologiju tpa AVIVO potera na grafičkoj kartici. Čak ako to i urade programeri će biti na mukama jer je najveći deo posla uvek tipa e ajde sad u enginu da promenimo malkice ovo ajde sad račun da izvedemo na ovaj način itd.

Živi bili pa videli.:icon_lol:

Sasa
30.12.2005, 3:29
1. Athlon i Sempron na istom taktu rade isto, tj. razlika je do 1%.

2. s754 vs s939 = nema razlike u renderu.

3. Graficka kartica je nebitna za render, samo za "preview" a to zavrsava svaka kartica i nema smisla bacati pare na skupe modele. GF6200TC je malo sporiji od 6800GT a mnogo jeftiniji.

nVidia je dugo bila jedini pravi izbor za Max, medjutim u poslednje vreme kako D3D napreduje u Maxu i ATI postaje konkurentan.

Best buy je Sempron 2600+,nF3 ploca i GF6200 64bit.
Optimum je AMD 3000+ s754, nf4-4x i GF6200TC.

Ali, ako zelis i da se poigras onda nista ispod GF6600, pozeljno DDR2.

1GB rama se podrazuemva u svakom slucaju.

Veseli
30.12.2005, 11:57
Da sve je to OK,ali koliko je vazan render u samom poslu toliko je vazan i preview.Da bi kvalitetno uradio posao treba da imas brz preview,posto kada na scenu iskoche milioni poligona onda se stvar veoma zakomplikuje!!!
To ti je isto i kada igrash igru.Animacije pushta super,a sama igra(prewiev) kochi stenje zapinje :icon_wink .
A za sam render procesor i memorija su primarani.Sto vishe rama i sto brzi procesor render ce ti uraditi u sto kracem predvidjenom roku :worshippy

Veseli
30.12.2005, 11:59
Ali, ako zelis i da se poigras onda nista ispod GF6600, pozeljno DDR2.



Zar Geforce 6600GT nema DDR3 memoriju :confused:

sErGiO
30.12.2005, 13:28
Zar Geforce 6600GT nema DDR3 memoriju :confused:

Citaj malo bolje sta je covek napisao 6600

Ali, ako zelis i da se poigras onda nista ispod GF6600, pozeljno DDR2.

Nigde se ne spominje GT :icon_roll

Veseli
30.12.2005, 17:00
Citaj malo bolje sta je covek napisao 6600



Nigde se ne spominje GT :icon_roll


JA SAM POMENUO GT na pochetku konfiguracije!!!
pa reko na to je mislio!!!:mrgreensa

Sasa
30.12.2005, 22:44
Zar Geforce 6600GT nema DDR3 memoriju :confused:
Postoje GF 6600, GF 6600 DDR2 i GF 6600 GT.

Veseli
31.12.2005, 10:15
A u cenovnicima sam primetio EN6600GT onje oko 200 jevreja,a neki obichan 6600GT je oko 170 jevreja.U chemu se razlikuju te dve grafichke?

Veseli
31.12.2005, 13:15
Ali ja sam video da oba modela proizvodi Asus,pa reko garant ima neka caka :icon_roll

Atila
31.12.2005, 18:44
A u cenovnicima sam primetio EN6600GT onje oko 200 jevreja,a neki obichan 6600GT je oko 170 jevreja.U chemu se razlikuju te dve grafichke?
Као што сам већ рек'о на овом форуму Asus-ови производи су често безразложно скупљи, сад је лудост дати 200 евра за 6600GT кад већ може да се нађе за 160 евра.

Sasa
31.12.2005, 21:48
EN6600GT je PCI-Express
N6600GT je AGP.

Kod Asusa ako je prvo slovo E u pitanju je PCI-E karta.
Radeoni su obelezeni sa EA i A.

Mr. Garrison
31.12.2005, 22:33
N verovatno znaci nvidia, a A ATI. kako sam bistar, sta kazete?

Veseli
2.1.2006, 14:49
Za pocetak bih uzeo Asus 6600GT,a kasnije ako Bog da para i zdravlja dokupim neku zverinu npr. 6800 GT ultra ili tako nesto!!! :worshippy

Veseli
3.1.2006, 14:58
Sta ti to znaci graficka sa real time renderingom?
Pa svaka graficka ima real time render ukoliko je napravljen engine za isti u open GL-u ili Direct 3D-u.
A ako mislis real time za rendanje u maxu - tako nesto ne moze ni Arturov Hal da uradi.
Inace dobra ti konfiguracija za igranje, a sto se tice max-a, veruj mi da sam video vrlo impresivne radove ljudi koji su radili na 500mhz sa max-om trojkom.

Izvini ali takve grafichke postoje samo sto izgleda da ih ovde nema niko!!!
Zovu se Quadro kartice nVidiine su i jako su skupe :icon_sad:
Podrzavaju MAX i te Autodesk programe Maya Lightwave i.t.d da ne nabrajam
A sto se mashine na 500 mhz tiche ti momci koji su radili na njima su se bogme dobro oznojili dok nisu napravili ono shto su hteli.
Koliko god tebi jaka mashina bila,tebi su veci zahtevi sve veci iveci.Sto znaci vishe poligona vishe svetala Skylightom Vray HDR-om!!!
Tako da nema mashine koja bih zadovoljila korisnike max-a
A ovo sto sam ja sastavio je otprilike neka niza sredina :),a za gameplay je do jaja tako da cu se zadovoljiti na neki nachin!!!

Sasa
3.1.2006, 16:49
Nista ne renderuje real time, ni graficka ni procesor.

Mozda neke socijalno-jednostavne scene sa dve teksture ali to je to.

Slozene scene arhitekture, modela ili vec racunari rade satima i tu graficka kartica ne pomaze nista.

Quadro kartice su odlicne i najbrze ali samo dok se radi NA modelu, u viewport-ovima. Kad se pritisne "Render" graficka moze na spavanje, nije potrebna tj. nije od koristi.

I daj prestanite da pricate ako se ne razumete. Citanje po netu ocigledno ne daje dobre rezultate, a posebno "cuo sam od ortaka koji se do j@j@ razume, znao j ei F.E.A.R. da krekuje".

Pozdrav!