PDA

Prikaži potpunu verziju : Opera i njen IDIOTSKI download manager


Ogi
28.12.2005, 14:17
Ne razumam. Kako je moguce da Opera nema download manager koji podrzava CRASH RECOVERY ?

Pre neki dan preko njega skinem 2 giga i fajl je u radu, posle toga zelim da skinem fajl od 900 mega medjutim kada god kliknem na RESUME on krece da skida od NULE !!! Ja kao ajde nema veze, krenem sa GetRight-om, skinem fajl ali fajl ne valja!!! I ja, naravno, odlepim!

Kako je moguce da je taj fajl od 2 giga mogao da nastavi a ovaj ne moze? Mislim, server ili to podrzava ili ne podrzava.

Postoji li neki plug-in za to? Ima li firefox tu mogucnost?

Stvarno mi nije jasno ali STVARNO !!! Zbog ovakvih stvari cu da pocnem da MRZIM Operu !!!!!!!!!

Ilke
28.12.2005, 14:21
Na nekim serverima ne mozes da nastavis prekinuti download.Opera te o tome ne obavestava ali ako koristis download accelerator on ce pre pocetka download-a da te obavesti da neces moci da nastavis download ako ga prekines.

Patton
28.12.2005, 14:30
Opera je browser, a ne download manager i zato od nje ne ocekuj da skidanje i RESUME radi kao svajcarski sat. Meni se desavalo (ali retko) da nastavi download. Isto vazi i za Firefox, pukne mi download i posle toga se jednostavno zaglupi.

Ogi
28.12.2005, 14:39
Kao da je to neka mudrost da se napravi. Opera nije ni mail ni news klijent pa i to postoji. Poenta je da ako su zeleli da integrisu sve to u program (kao sto jesu) onda je trebalo to posteno da odrade a ne da svaki cas izlaze nove verzije a da problemi ostaju isti!

Reloader
28.12.2005, 14:41
Skini plugin za dl manager ako postoji. Ja sam skinuo za FlashGet

diablo_
28.12.2005, 15:21
@Ogi:Molim te nemoj otvarati glupe topice i pljuvati po download manageru opere kad ne znas o cemu govoris.Opera podrzava "crash recovery" ali samo kod onih servera koji takodje to dozvoljavaju.

VojaM
28.12.2005, 16:25
@Ogi:Molim te nemoj otvarati glupe topice i pljuvati po download manageru opere kad ne znas o cemu govoris.Opera podrzava "crash recovery" ali samo kod onih servera koji takodje to dozvoljavaju. Pa objasni mu, vidiš da je čovek emotivac ;)