PDA

Prikaži potpunu verziju : DirectX 10 za XP


voodoo_
21.4.2007, 17:16
Alky has released a preview of his DirectX 10 compatibility libraries. These libraries allow the use of DirectX 10 games on platforms other than Microsoft Vista, and increase hardware compatibility even on Vista, by compiling Geometry Shaders down to native machine code for execution where hardware isn't capable of running it. No longer will you have to upgrade your OS and video card(s) to play the latest games! The current preview allows you to run a number of examples from the DirectX SDK on Windows XP. They're not the greatest thing since sliced bread, but we want to whet your appetite. He hopes to release builds in the coming months progressing from demos to fully functional games. He also plan to post on his blog from time to time with screenshots and videos of what's to come.

http://www.techamok.com/

mad_skillz
21.4.2007, 17:26
dakle prilagodjavace igre mogucnostima hardvera, tipa moj GTO nema UnifiedShadere pa ce onda igru postaviti tako da radi shto bolje na DX9 arhitekturi grafichkih karti..

Eni
21.4.2007, 17:43
Dobro je što se neko bavi ovim, pogotovo što većina ljudi neće hteti da pređe odmah na vistu nego da sačeka da se platforma stabilizuje i rasprostrani, za jedno godinu dve... a ovako će moći da igraju igre na XPu... Samo da uspe projekat...

Mada opet, neki su instalirali vistu davno... :icon_scra

Predrag Stankovic
21.4.2007, 22:03
Normalno je da ce to da urade jer pozeljno prodavati DX10 igre i ljudima koji nece preci na Vistu iz svakojakih razloga

genius
21.4.2007, 23:47
Imam utisak da "oni" to ne rade nego da je to delo jednog coveka koji je osmislio nacin da omoguci neku vrstu emulacije DX10 na starijim hardverima....

sokratbg
22.4.2007, 12:58
ma to je potreba,morace nekako da naprave da rade igre na xp-u a i jeftinije je nego da prave igre u dve varijante dx9 i dx10.

Predrag Stankovic
22.4.2007, 14:40
Najmanje jos 2 godine XP ce biti rasprostranjeniji od Viste tako da kada se i pojave DX10 igre prodaja ce biti veoma slaba tj. kupovace ih samo oni koji imaju Vistu i koji imaaju dovoljno jaku mashinu da igraju zahtevne igre na Visti, A Proizvodjacima igara se ne isplati da uloze veliki trud i novac u razvoju igre pa da bi na kraju prodali svega nekoliko k kopija, svi ozbiljniji proizvodjaci igara pogotovu EA racunaju na milionske tiraze, tako da bi logicno bilo da se omoguci DX10 na XP-u

voodoo_
22.4.2007, 14:54
Niko od proizvođača neće praviti samo DirectX 10 igre, bar u sledećih godinu-dve.
I tamo negde 95-96 bilo je potpuno normalno da instalacioni disk igre dolazi sa verzijom i za DOS i za Windows 95.

Flexy
22.4.2007, 17:02
dakle prilagodjavace igre mogucnostima hardvera, tipa moj GTO nema UnifiedShadere pa ce onda igru postaviti tako da radi shto bolje na DX9 arhitekturi grafichkih karti..


ne verujem da ce to biti situacija. pre ce biti da ce da naprave dx10 igru i da kazu da je dx10 obavezan da bi igra mogla da se pokrene. oni koji nemaju dx10 graficke ce moci da se slikaju sto se grafickih poslastica tice, a i performanse ce biti mnogo losije u popredjenju sa generaciom kartica za koju je igra namenjena. seti se Max Pain-a i potrebe za geforce 3 karticama:kreza:

mad_skillz
22.4.2007, 17:10
veruj mi svako ko ima 7900GT/1950Pro/XT i preko ce moci da se igra DX10 igara na DX9 platformi samo ce DX10 beneficije terati loshije ili ne uopshte zato se i pravi ona kompatibilnost gorenavedena..

grdja
22.4.2007, 19:08
ne verujem da ce to biti situacija. pre ce biti da ce da naprave dx10 igru i da kazu da je dx10 obavezan da bi igra mogla da se pokrene. oni koji nemaju dx10 graficke ce moci da se slikaju sto se grafickih poslastica tice, a i performanse ce biti mnogo losije u popredjenju sa generaciom kartica za koju je igra namenjena. seti se Max Pain-a i potrebe za geforce 3 karticama:kreza:


Max Payn, GF3??

Ortak ga je odigrao na GF2MX200 i sve je bilo ok.

duschan
22.4.2007, 19:26
samo malo, znaci li to da ce igre za DX10 moci da se igraju na DX9 kartici, i da pri tom prikazu sve efekte DX10-tke.

Nergal
22.4.2007, 20:28
E sad, mnogo hoćeš. To znači da će DX10 igre (verovatno) raditi na DX9 sistemima, ali neće moći da prikaže one efekte koje GPU hardverski ne podržava. To je, valjda, svima jasno.

Max Payn, GF3??

Ortak ga je odigrao na GF2MX200 i sve je bilo ok.

Na GF 2 Max Paine može da se igra u 1024x768 na max. U rezolucijama 800x600 i 640x480 može i na Rivi TNT. Niko nije kupovao GF 3 da bi igrao Maxa... I da, Max Pain je DirectX7 igra pa i sa te strane nije bilo potrebe za trojkom. :)

mad_skillz
22.4.2007, 21:01
samo malo, znaci li to da ce igre za DX10 moci da se igraju na DX9 kartici, i da pri tom prikazu sve efekte DX10-tke.
moci ce da se igra full shto se tiche DX9 detalja ali oni elementi DX10-ke ce biti uskraceni onima koji nemaju DX10-supported grafichki akcelerator

Predrag Stankovic
23.4.2007, 13:09
sa kojim detaljima i koji FPS? ne verujem da je igrao na high.:icon_scra
Jos Ponesto o DX10 na XP-u:
Hacked DX10 for Windows appears (http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=39095)

macv
23.4.2007, 14:01
Da vas pozdravim, vidi se da ste dobra druzina. Samo da pitam gde moze da se skine taj DirectX10, ja ne nalazim na netu??

Nergal
23.4.2007, 17:20
Pa full DX10 biblioteke za WinXP nisu još napravljene, ovo pomenuto u prvom topicu je tek preview. Trebalo bi da može da se skine sa sajta autora (www.fallingleafsystems.com), ali ja iz nekog razloga ne mogu da ga otvorim, kao da im je server zagušen.

Predrag Stankovic
24.4.2007, 0:38
Latest:
http://techreport.com/onearticle.x/12320

Eni
25.8.2007, 17:58
Hm, onaj deo
Although this sounds like a fairytale, Cody claims he reverse-engineered the Geometry Shader code, and that users will be able to run Windows games intended on the Mac OS X on x86-based Macinteltoshes as well as Linux
zvuči jako lepo. Previše lepo.
Nabaviš Win igru i igraš je gde hoćeš... Mada, ako pogledaš da DX10 gleda na hardver više kao konzola na svoj, ne vidim zašto bi bilo nemoguće da je API nezavistan od OSa...

genius
25.8.2007, 18:15
Rizikujem da ispadnem glup u drustvu ali mislim da ce ovo da zazivi taman kad svi vec polako predju na Vistu i ovako i ionako. Ni emulator za Play Station nije proradio dok uveliko nije zaziveo PS2 a slicno je i sa emulatorom za PS3... to je izgleda neka kosmicka zakonitost da ne moze da se napravi od babe devojka. Mada, ne sumnjam da ce nove DX10 igre moci da se blago osakate pa da rade na DX9 kroz ovu foru.. Trenutno su razlike male ali kada izadju full DX10 igre verovatno ce to imati vise smisla...

Rocker
26.8.2007, 0:07
Ja sam pre par meseci (možda baš u vreme kad je ova tema i nastala) našao na netu DX10 za XP. Instalirao sam ga i sve je radilo OK, bar u DX9 modu, nisam imao ni hardver ni softver da isprobam DX10 mod.