PDA

Prikaži potpunu verziju : HP 4550 utisci


diab10
19.4.2007, 15:18
Interesuje me da li ima neko iskustva sa ovim kolor laserskim stampacem. Interesuje me prije svega kvalitet, koju maksimalno gramazu papira moze da koristi, da li je zaista tako spor u startu kao sto neki govore na netu i da li mu dobro sjeda reciklaza ketridza. Da li se kvari i da li se uopste sada isplati uzeti tako nesto, ako se dobije solidna cijena....Pozdrav ;)

Mario Pavićević
20.4.2007, 8:40
Koliko se secam maksimum je 200g papir,reciklaza je naravno moguca s' time sto je kod reciklaze kolor lasera potrebno voditi racuna gde to radis jer toneri su razlicitog kvaliteta a samim tim i kvalitet stampe kasnije(podudaranja boja i slicno).Nisam ga previse koristio(cisto testiranje posle popravke) ali zaista mu treba dosta vremena da primi podatke od racunara (pogotovo ako stampas neke slike velike rezolucije) ali kada jednom krene da stampa onda ide fino(znaci ako stampas puno razlicitih slika velike rezolucije nije bas zgodan ali za veci broj iste slike je odlican).Kvalitet stampe je po meni prilicnpo dobar i boje su verodostojne.Kolega koji radi popravku stampaca kaze da su prilicno pouzdani i robusni a mana mu je sto se ne moze naci posebno samo bubanj i cistac za njega vec se kupuje ceo drum-unit sto je malo skuplja varijanta(doduse i pouzdanija).Sve zavisi za koliko novca mozes da ga nabavis i za sta nameravas da ga koristis.

diab10
21.4.2007, 17:09
Mogu ga nabaviti za oko 250 evra, naravno polovan, valjda sa dopunjenim ketridzima, a neposredno prije kupovine bih vidio u kakvm je stanu drum (koliko je kopija odstampao). Mijenjanje kompletnog drum-a navodno kosta 350 evra, a punjenje po ketridzu (240 grama) 40 evra. Namjena je stampanje reklamnog materijala, cjenovnici, naljepnice, vizitke, kalendari...(mali biznis)
Da li je ovo uopste isplativa kupovina, posto trebao bih uzeti od ljudi koji rade sa polovnim stampacima i koji kvalitetno rade punjenje ketridza i da li mozda imas kakvo bolje\isplativije rijesenje? Ta brzina mi uopste nije problem, a interesuje me da li mu mogu prosiriti memoriju sa obocnim SD-Ramom ili mora biti neki poseban za taj stampac?
Hvala i uzdravlje ;)

Mario Pavićević
23.4.2007, 8:09
Taj stampac uglavnom guta standardnu memoriju (ako negde uspes da je iskopas memoriju za SIMM memoriju).Drum unit ne bi smeo da kosta vise od 250e(barem smo ga mi za toliko poslednji put prodavali a ne verujem da je u poslednjih par meseci nenadano cena istog skocila).Sto se tice cene tonera ona je ok.Cena od 250e nije velika ali sve zavisi od toga koliko je sam stamapac napravio otisaka(znaci ne samo koliko je presao drum unit vec sam stampac).