PDA

Prikaži potpunu verziju : Windows Firewall


Predrag Stankovic
18.4.2007, 0:49
Postavljam novu temu iz razloga zato sto na pretrazi foruma nisam nasao nista konkretno, Dakle zanima me da li je moguce i kako pomocu Windows firewall-a koji ide uz SP2 blokirati pristup internet-u odredjenom programu,

A M G
18.4.2007, 1:03
Mislim da tako nesto nije moguce, Windows-ov firewall je najprostiji te vrste, jedino koliko-toliko odbija napade sa neta, a ne moze da zabrani pristup internetu nekom programu sa racunara. Najbolje bi bilo da nabavis neki jaci firewall tipa Outpost.

Predrag Stankovic
18.4.2007, 1:16
Nije bash meni potreban ja koristim ZoneAlarm 7, vec za jednog ortaka koji ima uzasno slabu mashinu

glitch
18.4.2007, 4:15
Mozes: u Control Panel-u nadji "Windows Firewall" i pod karticom "Exceptions" imas sva potrebna podesavanja...

Predrag Stankovic
18.4.2007, 9:04
Mozes: u Control Panel-u nadji "Windows Firewall" i pod karticom "Exceptions" imas sva potrebna podesavanja...
Not Working, mozda ja gresim da li programi koji treba da budu blokirani trabaju da budu chekirani ili ne?

jagodanbg
18.4.2007, 9:19
za jednog ortaka koji ima uzasno slabu mashinu

http://www.321download.com/LastFreeware/page7.html

u pitanju je kerio 2.15, nece ga osetiti a ujedno je i besplatan i jedan od najboljih!

glitch
19.4.2007, 3:12
Not Working, mozda ja gresim da li programi koji treba da budu blokirani trabaju da budu chekirani ili ne?
Treba da budu otcekirani. To je lista koja koristi "izuzetke" od pravila (tj. one programe kojima si dozvolio pristup ili si ga onemogucio). Jednostavno, izbrisi program (ako ga ima) iz te liste i kada ti sledeci put iskoci "Security Alert", ti mu udari "Keep Blocking".

Marko_L
19.4.2007, 10:45
Po defaultu, Windows Firewall blokira sve programe. Kada neki hoće na net, dobiješ poruku o tome i možeš da odabereš "keep blocking" ili "unblock", a ako odabereš ovu drugu opciju, on ulazi u Exceptions i od tada mu je omogućen pristup internetu. Ako nekad hoćeš da ga blokiraš samo ga izbaciš iz exception liste. Inače Windows firewall je odličan upravo zato što nema suvišnih opcija, ja ga koristim jedno 3 godine bez ikakvih dodatnih firewall-ova i prezadovoljan sam.

NikolaT
19.4.2007, 11:48
Po defaultu, Windows Firewall blokira sve programe. Kada neki hoće na net, dobiješ poruku o tome i možeš da odabereš "keep blocking" ili "unblock", a ako odabereš ovu drugu opciju, on ulazi u Exceptions i od tada mu je omogućen pristup internetu. Ako nekad hoćeš da ga blokiraš samo ga izbaciš iz exception liste. Inače Windows firewall je odličan upravo zato što nema suvišnih opcija, ja ga koristim jedno 3 godine bez ikakvih dodatnih firewall-ova i prezadovoljan sam.

Из мог искуства најбољи је Windows Firewall, а остали углавном више проблема праве него користи.

Predrag Stankovic
19.4.2007, 12:02
Treba da budu otcekirani. To je lista koja koristi "izuzetke" od pravila (tj. one programe kojima si dozvolio pristup ili si ga onemogucio). Jednostavno, izbrisi program (ako ga ima) iz te liste i kada ti sledeci put iskoci "Security Alert", ti mu udari "Keep Blocking".
Not working uradim sve to , obrisem program iz liste exceptions, i posle toga pokrenem program i on se bez problema konektuje, a windows firewall me nista ne upita, ali nebitno instalirao sam mu kerio 2.15. a win firewall iskljucio tako da je sad resena stvar

jagodanbg
19.4.2007, 13:27
Из мог искуства најбољи је Windows Firewall, а остали углавном више проблема праве него користи.

tanko ti je iskustvo :D

bladerunner
19.4.2007, 19:09
Из мог искуства најбољи је Windows Firewall, а остали углавном више проблема праве него користи.

Bi li bio ljubazan obrazložiti svoje iskusne tvrdnje?

Predrag Stankovic
22.4.2007, 15:24
Из мог искуства најбољи је Windows Firewall, а остали углавном више проблема праве него користи.
Windows Firewall HM? ja bi pre to nazvao "SMOKEWALL"

raider357
30.1.2011, 10:34
Izvinjavam se što dižem ovu temu iz podruma ali nisam našao ni jednu noviju u kojoj se radi o Windows Firewall-u. Elem, imam jedan čudan problem, već godinu ipo dana koristim ESS (naravno on disejbluje windows-ov firewall), i juče reko da ga obrišem pa da ubacim ovu novu veziju 4.2.71.2, i obrišem taj stari ESS (naravno preko njihovog uninstalera) i pošto sam morao hitno da idem za grad reko ajd uključiću Win-ov firewall pa kad se vratim kući instaliraću ESS, restartujem komp i vidim ne pali se Win-ov firewall, odem u kontrol panel da ga startujem i neće, reko koji mu je sad, odem u sevices reko da ga startujem odatle, kad ono neće ni odatle, kao krene i izbaci mi nešto bla bla error 13, inače podešen je na automatic.

Zna li neko o čemu se radi? Mislim nije mi bitan Win-ov fw jer ću svakako opet vratiti ESS ali me zanima šta je to zablokiralo pa ne može da staruje. Ne znam da li vam je bitan podatak koji OS koristim ali nije na odmet da napišem, Win7 x64.

water wizard
30.1.2011, 11:03
trebalo bi da ima i neki description tog errora tamo gde pokaže grešku, a probaj i gugle ako nema

raider357
31.1.2011, 16:59
Ima description, tražio sam na guglu ali nisam našao odgovor pa zato i pitah ovde.
Mislim našao sam kao neke polu odgovore i metode ali ni jedna od tih nazovi metoda nije uspela.

Description glasi ovako...
Windows could not start the Windows Firewall on Local Computer. For more information, review the System Event Log.
If this a non-Microsoft service, contact the service vendor, and refer to service specific error code 13.