PDA

Prikaži potpunu verziju : satelitska televizija


nighthawk
16.4.2007, 22:39
Pre neki dan videh stari analogni risiver na buvljaku koji se prodaje za 500 din. Ali koliko analognih kanala je ostalo danas, da li koriscenje analognog risivera uopste ima smisla?
Sada se nadovezuje pitanje - koliko se kanala prima digitalnim risiverom ili skystar2 karticom?

MG-RAY
30.4.2007, 21:32
Pre neki dan videh stari analogni risiver na buvljaku koji se prodaje za 500 din. Ali koliko analognih kanala je ostalo danas, da li koriscenje analognog risivera uopste ima smisla?
Sada se nadovezuje pitanje - koliko se kanala prima digitalnim risiverom ili skystar2 karticom?

Imam ja par takvih...negde u nekom cosku u kuci... uglavnom nemacki RTL i slicne modifikacije (jedno 30 njih) + BBC News ... to je to... ukratko ne.

Uvek mozes da uzmes ono sto nazivaju t***lTV (bez reklamiranja :)) ... osim domacih sht. kanala mozes da primas i poprilican broj FTA, nazalost neki ne rade (ili ja ne znam da podesim resiver, koji ima gomilu bugova) ... ima nesto i dobro u tome -- planiraju da aktiviraju neki oblik interneta preko ove stvari...

Anyway... uzmi nesto digitalno, sta god da ti odgovara ...

galebns
7.5.2007, 22:47
Razmisljam o uzimanju satelitske opreme za pracenje satelitskog tv programa. E sad, TOTALNI sam pocetnik tj. nemam pojma kako to sve funkcionise pa imam sledeca pitanja:

1. Ukoliko ne koristim racunar kao risiver (SkyStar kartice il sta vec) nego uzmem digitalni risiver posebno, da li je moguce da na dva TV-a pratim razlicite kanale? Znam da ranije nije moglo (valjda) pa rek'o mozda je tehnologija napredovala :)

2. Ako koristim racunar kao risiver kakve su prednosti i da li je tu moguce pratiti razlicite kanale na 2 TV-a?

Nadam se da nisu previse opsta pitanja. Ako ima neki link ka "Satelite TV for Dummies" il slicno sajtu/temi dobro bi dosao. Hvala! :ciao:

Mr.Eco
7.5.2007, 23:51
1)na jednom risiveru mozes da gledas samo 1 kanal ili mozda je moguce izves da gledas taj 1 kanal na 2 tv...ali sa 2 risivera na jednoj anteni mozes gledat 2 razlicita kanala ali pod uslovom da je LNB twin...
2)ovako na racunaru sa SkyStar2 karticom mozes gledat cak i 10 razlicitih kanala PIP (slika u slici) tako da je moguce ali kanali moraju da budu sa istog transpondera.

oluja
8.5.2007, 1:12
1. Ukoliko ne koristim racunar kao risiver (SkyStar kartice il sta vec) nego uzmem digitalni risiver posebno, da li je moguce da na dva TV-a pratim razlicite kanale? Znam da ranije nije moglo (valjda) pa rek'o mozda je tehnologija napredovala :)
Moze ali to je skuplja varijanta. Kao sto je Mr.Eco poceo objasnjavati, treba ti twin LNB (spravica koja se nalazi ispred tanjira antene / twin znaci da ima izlaz za dva kabla do dva razlicita risivera) i dva risivera za gledanje razlicitih kanala na razlicitim televizorima. Da li je to jedini uslov koji risiver treba da ispuni?
2. Ako koristim racunar kao risiver kakve su prednosti i da li je tu moguce pratiti razlicite kanale na 2 TV-a?
Sa racunarom i SkyStar karticom je jos komplikovanija situacija za gledanje razlicitih kanala na dva TV-a.
Prednosti su sto mozes da snimas program koji gledas na HDD racunara (kasnije sacuvas na DVD ili Divx) za sta bi ti inace trebao dosta skuplji risiver od standardnih.
2)ovako na racunaru sa SkyStar2 karticom mozes gledat cak i 10 razlicitih kanala PIP (slika u slici) tako da je moguce ali kanali moraju da budu sa istog transpondera.
2. Pogresno, ne vredi nista ako su sa istog transpondera ako nisu iste polarizacije.

galebns
8.5.2007, 10:38
Da li je to jedini uslov koji risiver treba da ispuni?

Uh pa, nemam pojma, ne znam nista o risiverima, znam samo da bih voleo da moze da se gledaju razliciti kanali na 2 TV-a, ali ako za to trebaju dva risivera...razmislicu :D U stvari u tom slucaju bih verovatno uzeo karticu za PC pa preko nje pratio sat. program (samo na racunaru). Jel to dobra varijanta? O kojem broju kanala pricamo? Kako se deskrembluju skremblovani kanali ako gledam preko PC-a? Znam da inace ide neka kartica za risiver (valjda) ali kako kad je PC u pitanju?

Sta da vam kazem, totalni sam duduk za ove stvari, pa otud mozda i glupa pitanja :) Naravno, hvala svima na odgovorima! :ciao:

oluja
8.5.2007, 11:43
Uh pa, nemam pojma, ne znam nista o risiverima, znam samo da bih voleo da moze da se gledaju razliciti kanali na 2 TV-a, ali ako za to trebaju dva risivera...razmislicu :D U stvari u tom slucaju bih verovatno uzeo karticu za PC pa preko nje pratio sat. program (samo na racunaru). Jel to dobra varijanta? O kojem broju kanala pricamo? Kako se deskrembluju skremblovani kanali ako gledam preko PC-a? Znam da inace ide neka kartica za risiver (valjda) ali kako kad je PC u pitanju?
Imas gomilu programa na satelitu (Astra npr: http://www.lyngsat.com/astra19.html), zavisi sta te zanima. Ako kupis i motor (sa pozicionerom) imaces jos nekoliko puta vise kanala na vise satelita (oko 20 komercijalnih iznad evrope). Moguce je (u edukativne svrhe) otvoriti i dosta filmskih, sportskih, muzickih.... programa. Ako imas dobar racunar i monitor sa visokom rezolucijom razmisli i o Sky Star HD kartici koja moze da prima i HDTV kanale...

Mr.Eco
8.5.2007, 21:20
[QUOTE=
2. Pogresno, ne vredi nista ako su sa istog transpondera ako nisu iste polarizacije.[/QUOTE]

Gresis nesto si pobrkao transponder ti je jedan opseg frekvencije npr. 10.257 npr. Vertikala a SR 27.000 i sa tog transpondera svi kanali su u Vertikali razumes sada . znaci svih 10 kanala sa 10.257 mogu da gledaju u PIP a da bi gledao sa jos nekog drugog transpondera treba ti jos jedan tuner

oluja
8.5.2007, 22:17
Gresis nesto si pobrkao transponder ti je jedan opseg frekvencije npr. 10.257 npr. Vertikala a SR 27.000 i sa tog transpondera svi kanali su u Vertikali razumes sada . znaci svih 10 kanala sa 10.257 mogu da gledaju u PIP a da bi gledao sa jos nekog drugog transpondera treba ti jos jedan tuner

Tacno, pobrkao sam nesto... :o