PDA

Prikaži potpunu verziju : Naš softver za računar sa srcem foruma


Andross
15.4.2007, 14:23
Posto postovani kolega Simke ocigledno nema vremena ja sam odlucio da postavim ovu temu, a neka je posle Simke stavi kao vaznu.

O cemu se ovde radi? U odeljku za modovanje u temu modovanje kompjutera sa srcem foruma Pivalica je predlozio da se iskodira program koji ce davati korisne savete o samom Windows-u i svaki put se pokretati sa startovanjem Windows-a.

Taj zadatak sam ja preuzeo na sebe i krenuo sa kodiranjem programa. Sto se koda za automatski startup tice njega nema. Ako se pitate sto odgovor je jasan: Ta podesavanja se vrse u Registry Editor-u. Posto ce neko instalirati softver na taj kompjuter evo kratkog uputstva kako to uraditi:

1. Otvoriti regedit.
2. Uci u HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\CurrentVersi on\Run
3. Napraviti string i dodeliti mu putanju do programa npr.: "C:\Hell Entertainment\Saveti\release\Saveti.exe"

Do sada je iskodiran samo "kostur" aplikacije: prozor, labela za naziv, slicica sijalice, labela u kojoj se random postavlja neki od 4 saveta i dva dugmeta Napred i Nazad koja znamo cemu sluze. Vasa pomoc bi se sastojala u tome sto bi predlagali bolji dizajn programa, novu slicicu sijalice (ovu sam ja crtao :) ), mnostvo saveta itd.

Program je kodiran u C++-u i u prilogu ga mozete naci. Potreban je .NET Framework (valjda 2.0 koristi se VS 2005).

Pozdrav!

Da li ste se ukljucili? (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

Stevvan
15.4.2007, 17:38
Ipak mislim da bi ovo za pocetak izgledalo previse konfuzno deci. Ako bi se radilo nesto ovako, mozda bi bilo najlakse i najprakticnije da to bude kao prezentacija u power-pointu jer se na taj nacin mnogo lakse deca mogu upoznati sa radom na kompjuteru. Ni ovo nije lose, ali za nekog ko prvi put seda na kompjuter i izadje mu tekst tipa 'Tekstualne datoteke mozete prepravljati pomocu Notepad-a ili World pad-a' moze sebi da postavi pitanje: 'sta je datoteka, notepad, world pad?' Pa taj rad vise i ne bi bio toliko praktican. Ne zelim nikoga da uvredim, naprotiv, zelim da akcija ispadne sto bolja ali konfuznim porukama tesko da cemo mnogo pomoci. Takodje ne bi bilo lose da novac koji preostane od akcije (i 1000 din dosta znaci) se upotrebi za kupovinu knjiga za pocetnicki rad na kompjuteru.
Toliko od mene za sad. Pozz:ciao:

Andross
15.4.2007, 18:04
Savete sam pisao ja cisto da vidim da li program radi. :)
Lepo sam rekao da i vi postujete savete posto moji nisu bas najkorisniji. :D
A ionako sumnjam da ce deca biti prepustena sama sebi kada budu sela za kompjuter, verovatno ce tu biti staratelj ili neko odrastao ko ce moci da im pomogne.

Simke
16.4.2007, 5:48
Posto postovani kolega Simke ocigledno nema vremena ja sam odlucio da postavim ovu temu, a neka je posle Simke stavi kao vaznu.

O cemu se ovde radi? U odeljku za modovanje u temu modovanje kompjutera sa srcem foruma Pivalica je predlozio da se iskodira program koji ce davati korisne savete o samom Windows-u i svaki put se pokretati sa startovanjem Windows-a.

Taj zadatak sam ja preuzeo na sebe i krenuo sa kodiranjem programa.
...

Akcija u sklopu koje je i ova tema pokrenuta je akcija svih članova Foruma. Samim tim mi je prirodno, da ako već postoji neka ideja, da kreatori te ideje sami pokrenu temu i da je sami vode ...
Kao što vidim ti si vrlo hrabro preuzeo na sebe ovaj zadatak ali pokušaj da se uključi više ljudi, jer više ljudi više zna i lakše dodje do gotovih rezultata ...

Moja pomoć u ovom konkretnom slučaju, pošto nemam pojma o programiranju, može da bude samo na davanju mišljenja kako to izgleda spolja, onda kada oblikujete koliko toliko program ... ili mogu nešto sa motikom, lopatom i sl. ili recimo da dodajem majstorima sokove i sladoled pošto kafa, rakija i pivo u vašim godinama ne dolaze u obzir ... :)


Nemojte da sve ostane samo na ovoj jednoj ideji,
temu si postavio na pravom mestu,
tu su Vam Brains, dbaja, Marko_L (redosled prenet sa početne strane - primedba autora)
od kojih sigurno možete očekivati kvalitetne sugestije i savete ...
a tu su i mnogi drugi koji se vrlo lepo snalaze sa programiranjem.

Mogu samo da Vam poželim lagan, prijatan i uspešan rad ...
naravno i da obećam da ću navraćati da Vas probudim ako zadremate :)












ps.
imam jedan predlog:
Izbacio bih iz naslova SK Forum, podrazumeva se to ... svakako smo ovde na Forumu SK ...
nekako mi je logičnije recimo ovako nekako:
Naš softver za računar sa srcem foruma - ideje i realizacija.



♥ Računar sa srcem Foruma! Saznajte više ... (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

MG-RAY
16.4.2007, 11:40
Posto postovani kolega Simke ocigledno nema vremena ja sam odlucio da postavim ovu temu, a neka je posle Simke stavi kao vaznu.

O cemu se ovde radi? U odeljku za modovanje u temu modovanje kompjutera sa srcem foruma Pivalica je predlozio da se iskodira program koji ce davati korisne savete o samom Windows-u i svaki put se pokretati sa startovanjem Windows-a.

Taj zadatak sam ja preuzeo na sebe i krenuo sa kodiranjem programa. Sto se koda za automatski startup tice njega nema. Ako se pitate sto odgovor je jasan: Ta podesavanja se vrse u Registry Editor-u. Posto ce neko instalirati softver na taj kompjuter evo kratkog uputstva kako to uraditi:

1. Otvoriti regedit.
2. Uci u HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\CurrentVersi on\Run
3. Napraviti string i dodeliti mu putanju do programa npr.: "C:\Hell Entertainment\Saveti\release\Saveti.exe"
Do sada je iskodiran samo "kostur" aplikacije: prozor, labela za naziv, slicica sijalice, labela u kojoj se random postavlja neki od 4 saveta i dva dugmeta Napred i Nazad koja znamo cemu sluze. Vasa pomoc bi se sastojala u tome sto bi predlagali bolji dizajn programa, novu slicicu sijalice (ovu sam ja crtao :) ), mnostvo saveta itd.

Program je kodiran u C++-u i u prilogu ga mozete naci. Potreban je .NET Framework (valjda 2.0 koristi se VS 2005).

Pozdrav!

Da li ste se ukljucili? (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

tek sam sad video da nesto ovako postoji... pa dobro...dok ne svratim do Poste...

mislim da je bolje resenje pomocu tool-tipova, tj. popularnih "baloncica" u taskbaru...ovako nesto :

Andross
16.4.2007, 14:58
Ne znam bas. "Baloncici" nisu toliko upadljivi, a i teze je snaci se sa njima. A i malo izgleda ruzno dok se saveti na moj nacim mogu vizuelno ulepsati. Nego:

1. Moze li neko da nacrta ili nadje sliku sijalice dimenzija 48x48.
2. Dajte neke savete :)

Renee
16.4.2007, 15:06
1. Nacrtao sam sijalicu
http://imgnation.net/images/smss.jpg

2. Nisam video programčić jer nemam .NET Framework 2.0 pa nemogu da dam savete ;)

Andross
16.4.2007, 15:51
@ Renee: Dobra ti je sijalica.
Evo nove verzije, dodata su dva saveta, neki su izmenjeni, naziv dugmadi je promenjen i promenjena je sijalica. Sijalicu sam dobio od AMG-a. Koja vam se svidja vise: ova u progu ili Renee-ova?

/edit ta sijalica je Sijalica (http://images.google.com/images?q=Light%20bulb%2048x48) prva sa leve.

DobroslaV
16.4.2007, 18:46
Mogu da stavim u ovu temu nacrtano srce i unutra logo SK?

DobroslaV
16.4.2007, 19:01
Ovako nekako. mislio sam da svaki racunar sa srcem Sk foruma ima ovaj backround

DobroslaV
16.4.2007, 19:29
Sto se tice ikonice sijalice imam ovu:

Andross
16.4.2007, 22:11
Dakle imamo tri potencijalne sijalice :D
Koja vam se vise svidja?
I da, dajte ljudi neke savete vezane za Windows jer ja bas i nemam nekih ideja.

MG-RAY
17.4.2007, 20:57
...Ako se pitate sto odgovor je jasan: Ta podesavanja se vrse u Registry Editor-u. Posto ce neko instalirati softver na taj kompjuter evo kratkog uputstva kako to uraditi:

1. Otvoriti regedit.
2. Uci u HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\CurrentVersi on\Run
3. Napraviti string i dodeliti mu putanju do programa npr.: "C:\Hell Entertainment\Saveti\release\Saveti.exe"
...

Da li ste se ukljucili? (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

btw. zeznuo si se ... postiji i "code" za to... samo treba da upises tu vrednos u registry prilikom prvog start-up -a:D

DobroslaV
17.4.2007, 21:07
Evo some saveta:

Ako zelite da posaljete e-mail, pokrenite Outlook Express,kliknite na Create Mail, otkucajte poruku,konektujte se na Internet i kliknite na Send.
Da primite poštu udjite u Outlook Express, konektujte se na Internet i kliknite na Send/Recv

Andross
18.4.2007, 13:32
btw. zeznuo si se ... postiji i "code" za to... samo treba da upises tu vrednos u registry prilikom prvog start-up -a:D
A dobro :)
Ipak ovako je malko zanimljivije.

/edit
@Dobrosav: Hvala na savetima. Unecu ih u program.
@Ostali: Dajte ljudi savete!!!!

Tooo imamo ukupno 8 saveta :D

rudar
18.4.2007, 13:50
@Ostali: Dajte ljudi savete!!!!

"Da biste sj***li kompjuter shutnite ga u matichnu plochu":D (shala)

"Kompjuter sadrzi korisni program za pisanje -notepad. Da biste otvorili notepad kliknite na *start*>all programs>accecoriess>notepad"

DobroslaV
18.4.2007, 19:04
@rudar

Dobar ti je fazon :rofl:

Evo jos saveta:

Da bi ste napravili nov folder(fasciklu) kliknite desnim klikom na prazan prostor, zatim misa prevucite to New, i zatim kliknite na Folder.

Ako zelite da crtate, možete koristiti program Paint koji se nalazi u Start,All Programs,Accessories, i kliknite na Paint

Ako želite da promenite pozadinu (backround),desnim klikom kliknite na prazan prostor na radnoj površini (Desktop),kliknite na Properties,kliknite na karticu Display i dole imate izbor slika koje mozete postaviti.Kad zavrsite kliknite na Apply,pa na OK

Da biste promenili ScreenSaver,desnim klikom kliknite na prazan prostor na radnoj površini (Desktop),kliknite na Properties,kliknite na karticu ScreenSaver i izaberite od dole ponudjenih skrin sejvera.Kad izaberete novi kliknite na Apply,pa na OK

Renee
18.4.2007, 19:20
Ajd jedan od mene...

Ukoliko zelite da igrate neku od igrica koje dolaze uz Windows, idite na Start->Games->i izaberite igr(ic)u po vasoj zelji.

MG-RAY
18.4.2007, 21:03
evo jednog...generalnog... dodaj u program jedno zgodno malo dugmence za pokretanje zeljenog programa...umesto standardnog Start > All Programs... teksta :opanachke

PeTkO
21.4.2007, 16:49
Kolege, a zasto nasi game mejkeri ne naprave neku malu ali intersantnu igru???Mogu im pomoci oko sprajtova.

I imam jos jedno pitanje.Da li bi mogao moj text-rpg, da bude na tom kompjuteru ili na tim kompjuterima, naravno kad finalno sve zavrsim???

rudar
21.4.2007, 18:13
Kolege, a zasto nasi game mejkeri ne naprave neku malu ali intersantnu igru???Mogu im pomoci oko sprajtova.

I imam jos jedno pitanje.Da li bi mogao moj text-rpg, da bude na tom kompjuteru ili na tim kompjuterima, naravno kad finalno sve zavrsim???

Nikom ne bi smetalo... To se ne pitam ja ali lichno mislim da bi mogao zato shto nije 5GB pa da cje neshto smetati. Mada mislim da to djechici (kojoj je sharenije=zanimljivije,bolje) ne bi bilo zanimljivo igrati ga...:)

Andross
22.4.2007, 19:52
Softver update ide uskoro.
Sta je novo?
1. Pisan je u C#-u.
2. Sam pravi Registry Key za automatik pokretanje.
3. Vise saveta.

[Imzadi]
24.4.2007, 18:55
Evo još malo softvera :), radi se o igrama za decu, koje je isprogramirao Marko_L:aplauz:, a moja malenkost je inicijator projekta i dizajner istog. Program je još u fazi izrade, tako da su neke stvari nedovršene ali sve će to biti ispolirano... ;)

Za sada su igrive tri igre i to:
Igra Memorije
Klasična igra memorije gde je cilj pronaći parove otvarajući sakrivene sličice. U ovoj fazi na početku igre se bira količina vremena, pa ćemo uz pomoć vas koji budete testirali igru pronaći optimalno vreme, a možda će i ostati da se bira.

Zamišljeni Broj
U ovoj igri potrebno je pronaći broj koji je kompjuter "zamislio" 0-99. Igrač unosi broj a kompjuter mu kaže da li je broj koji je zamislio veći ili manji od broja koji je igrač uneo. Kompjuter je u ovom slučaju predstavljen kao simpatično kučence iznad kojeg stoji balon u kome piše ono što on izgovara.

Slagalica
U ovoj igri je cilj sastaviti kompletnu sliku od 25 delova slagalice. Program je napravljen tako da podržava integrisanje slika, kao i učitavanje sa hard diska. Za sada smo ubacili jednu sliku čisto da može da se isproba igra, a uz vašu pomoć ćemo odabrati nekoliko slika koje će ići uz igru. Možete proizvoljno izabrati slku za slagalicu, tako što ćete uzeti neku sliku, resajzovati je da bude 510x350 px, nazvati je 01.jpg i smestiti na putanju gde se nalazi program pa u graphics\slagalica. Ovo možete uraditi radi probe, svakako ćemo postaviti veći izbor slika i najverovatnije odabir slike u meniju za tu igru.

Vesela Školica
Ova igra je još u fazi izrade i biće spremna za 2-3 dana. U pitanju je klasičan kviz u fazonu milionera. Što znači da se igraču postavlja pitanje a on ima 4 ponuđena odgovora. Biće 5 oblasti i to: geografija, istorija, biologija, muzičko i matematika. Naziv "Vesela Školica" je zbog toga što je kviz skroz u tom fazonu da kao nastavnik postavlja pitanja, a umesto bodova dobija se ocena 1-5. Nastavnici su predstavljeni simpatičnim životinjama, recimo: pas predaje matematiku, dabar geografiju, puž bilogiju itd.

Svaka igra će takođe imati uvodni ekran gde će moći da se biraju neke opcije i sadržati neku uvodnu priču za tu igru. Recimo, igra "Slagalica" će imati priču kako je veselo drvo ispustilo svoju sliku (inače igra je dizajnirana tako da drvo drži podignutu sliku koja treba da se sastavi, naravno umanjenu, i stalno nešto komentariše...), koja se razbila u više delova i sada je drvo tužno... ;) Ako imate neku sugestiju za ostale igre pošto to još nismo osmislili, slobodno pucajte :)

[Imzadi]
24.4.2007, 18:56
Slike koje su korišćene pri dizajniranju su preuzete sa interneta i nisam sigurna da li neke od njih podležu autorskim pravima i slično, niti sam se preterano trudila da saznam, ali pošto nije komercijalan projekat u pitanju, verujem da niko neće zameriti. Ako neko ume da crta takve stvari, dobrodošao je da pomogne, i da zamenim postojeće slike, našim originalnim. Takođe, svako ko želi da učestvuje, neka se ne stidi da se javi na ovoj temi :), potrebne su sugestije, kritike, ideje za dalja poboljšanja, možda i neku dodatnu igru... a takođe ko želi može da šalje i pitanja za kviz za određene oblasti, jer što više pitanja sakupimo za "Veselu Školicu", to će igra biti interesantnija i kvalitetnija... Ako neko ima enciklopediju koja bi u tome pomogla, ili slično, neka mi se javi ličnom porukom pa ćemo razmeniti mejl adrese,, možemo biti u kontaktu, zajedno sastavljati pitanja i uraditi što bolje i kvalitetnije rešenje za kviz... Ono što će dodatno biti ubačeno, to je nagrada pri uspešnom završetku neke igre, u vidu pesmice, priče, muzike... Iz igre se izlazi klikom na plavu ptičicu koja stoji na tabli. To je privremeno, biće promenjeno kada završimo komplet igru...
Za igru je potreban font: cirbeker, i nalazi se u prilogu u prethodnoj poruci, a igru možete sknuti sa sledeće adrese:
http://rapidshare.com/files/27701604/Igre_za_decu.rar
Takođe prijavite sve bagove na koje naletite, davajte predloge za dizajn itd.

Pozdrav od Marka_L i Imzadi :ciao:

Nemoj da si štek, radost je najveći lek :) (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

Marko_L
24.4.2007, 20:34
Samo da dodam, engine za zvuk je takođe implementiran, tako da se može ubaciti bilo koji zvuk u (mp3, wav ili mid formatu), međutim nemam ništa pametno od zvukova na hardu, pa nisam ništa ni ubacio. U svakom slučaju, to ćemo svakako dodati na samom kraju.

bobi
24.4.2007, 20:40
haha... ovo je odlično sad sam probao :)

Nisam se pokazao u igri memorije, ali sam zato zamišljeni broj iz već desetog puta pogodio! :D
Stavite samo da iz slagalice isto može da se vrati na glavni meni.
Super su igrice, pogotovo za decu.
:tapsh:

Andross
24.4.2007, 21:22
Dobre su igre, samo tako nastavi!

Stevvan
24.4.2007, 21:57
Imzadi, Marko_L svaka cast! Stvarno ste lepo odradili igre za decu! Sareno, lepo i zanimljivo, prikladno za njihov uzrast. Sad stvarno vidim sta mozemo:alealeee:

Andross
24.4.2007, 21:59
E samo ono kasnjenje kod pogadjanja broja i memorije. Jel to tako ili sta?

Marko_L
24.4.2007, 22:07
Stavite samo da iz slagalice isto može da se vrati na glavni meni.
Da, u svakoj igri će postojati exit dugme. Biće predstavljeno u vidu nekog iksića u gornjem desnom uglu, samo sam zaboravio da to ubacim u ovoj probnoj verziji.
E samo ono kasnjenje kod pogadjanja broja i memorije. Jel to tako ili sta?
Kašnjenje u kom smislu ? Postoje pauze kada se otvore 2 slike (igra memorije), da bi onaj ko igra stigao da vidi koju je drugu sliku otvorio (kada bi se odmah zatvaralo igrač bi stigao da vidi samo prvu sliku). Takođe postoji pauza kada se upiše broj da bi igrač imao vremena da vidi da li je broj manji ili veći. Ako bi se odmah po upisivanju to brisalo, igra bi izgubila smisao. Ako na to misliš, onda da, namerno je ubačeno "kašnjenje" ;)

Andross
24.4.2007, 22:13
Ono kasnjenje u pogadjanju za broj moze da proizvede nus efekte.
Npr ocu ukucam 15 ovaj pise 51.

Marko_L
24.4.2007, 22:17
Good point. Program "pamti" sve što je ukucano, tako da ako za vreme pauze ukucaš nešto, on to uzima u obzir i upisuje tu vrednost. Videću da disejblujem brojeve dok traje pauza.

Andross
24.4.2007, 22:32
Ispravi to pod obavezno. Mislim da moze pomocu jedne varijable (npr. isPaused).

Marko_L
24.4.2007, 23:06
Hvala andross-e, zaista ne znam šta bih bez tebe :)
Šalu na stranu, ovde flagovi ne pomažu, jer se prilikom pauze ceo sistem zamrzava. Dovoljno je napraviti proceduru za disejblovanje i enejblovanje dugmića sa brojevima i pozivati ih pre i posle pokretanja pauze. Zapravo, to je već odrađeno, samo mi se ne uploaduje ceo program ponovo zbog takvih sitnica, ček da se nakupi više ispravki ;)
Inače, hvala na sugestiji.

Andross
24.4.2007, 23:09
Nema na cemu :)

Andross
30.4.2007, 13:14
Da ne bude da sam lenj evo verzije u C#. Default putanja bi trebala da bude: C:\Program Files\Hell Entertainment\Saveti\Saveti.exe

/edit Update ide uskoro

Andross
30.4.2007, 13:51
Ili vam se vise svidja ovo?

nika100
30.4.2007, 18:22
Ako nije problem ja mogu da napravim jos neke igrice, program za crtanje, pisanje, digitron i neki dobar GUI koji ce da bude pri paljenju racunara

Stevvan
30.4.2007, 18:33
Naravno da nije problem. Svako ko ima vremena i dobre volje moze da pravi aplikacije za racunar sa srcem foruma.

nika100
30.4.2007, 18:55
Napravio sam pozadinu za taj programcic.
Sada pravim jednu igricu gde ste u ulozi svemirskog broda koji puca druge svemirske brodove, s tim sto nema dugme za pucanje nego se ukuca slovo koje je na neprijateljskom brodu i onda ga tvoj brod unisti:D

MG-RAY
20.5.2007, 17:11
ANDROSS -e... nameravas li da zavrsavas taj program ???

Stevvan
20.5.2007, 17:18
Andross ima neke probleme sa kompom ( mislim da je maticna) pa verovatno nece moci da se javi neko vreme.

MG-RAY
28.6.2007, 19:14
ANDROSS -e... nameravas li da zavrsavas taj program ???
re_quote. I ???

Geomaster
3.7.2007, 13:06
Jel' može jedno dete da se uključi???

Al' da pravi aplikacije...:D

Stevvan
3.7.2007, 13:25
Moze, naravno ako imas vremena i dobre volje.

Geomaster
3.7.2007, 13:40
Super! Evo pravim nešto što se zove Dečiji desktop, mogu da pokrenu neki od korisnih programčića i možemo u njega da stavimo i savete :). Evo za sada imam samo grafiku... Pozz!

Geomaster
3.7.2007, 23:40
Odnosno, neka se zove Desktopčić... ;)

ana_danilovic
20.11.2007, 0:32
Ideja je odlična, hajde je sprovedite do kraja.
Super vam je programčić:aplauz:. Još uvek nisam neki iskusan programer, pa neću diskutovati ne tu temu. Ali.. sam mama.
Pa me zanima za koji je to uzrast predvidjeno? Odvojeno je premalo vremena za slagalicu, treba više. Ili bar da slike budu sa jače izraženim kontrastima, da bi bile uočljivije.
Što se tiče memorije, mislim da je sve ok ali treba obezbediti opet dovoljno vremena. Ne mogu tačno da procenim, mrzelo me je da prođem celu. Koliko vama treba da rešite pa plus 50%.
Možda pre finalne verzije konsultoveti nekog pedagoga, psihologa ili sociologa sa iskustvom u radu sa decom, da bi se postigao didaktički efekat.
( baš sam se raspisala:dedica:)

Pozdrav

Geomaster
21.1.2008, 15:25
Evo i mene.

http://rapidshare.com/files/85414325/ChildFun.zip.html

Program za crtanje! (:rolleyes: dok sam ga preveo na srpski [originalnu verziju sam radio na engleskom])

:)

Mrka Kapa
21.1.2008, 22:09
Dakle, pošto se akcija bliži kraju, trebalo bi da prikupimo već sve igre i programe koje imamo na raspolaganju, i to do kraja sledeće nedelje najkasnije.

Kako mi se čini, gotove varijante imaju Marko_L i Imzadi, Geomaster i eventualno ANDROSS, pa bih zamolila samo da se jave oni koji možda imaju još koju ideju ili gotov rad da prilože link sa koga se to može preuzeti ili da se dogovorimo oko narezivanja i slanja poštom (ukoliko je potrebno).:)
(nadam se da ANDROSS nema više problema sa računarom, a ako je neko od vas u kontaktu sa njim, bilo bi dobro da nam samo javi šta se desilo sa njegovim projektom)

Hvala svima vama koji ste učestvovali, ja sam već jednom pokušala malo da objasnim zašto je važno da sami kreiramo ovakve poklone, a nadam se da ćete se i uveriti u delotvornost cele akcije kada klinci budu počeli da shvataju koliko strpljenja, volje i velikog srca je svako od vas uložio u rad. Svaka čast!:aplauz:

Geomaster
22.1.2008, 16:35
E da, umalo da zaboravim, mislim da ce im ovo zaista biti zanimljivo...

http://rapidshare.com/files/85697758/WiseGuy.zip.html

I jedna igra:

http://rapidshare.com/files/85701920/Wormyno_Latest_Version.rar.html

:):)

Geomaster
25.1.2008, 14:13
Nova verzija ovog Pametnjakovica, ona nije radila kako treba...

http://geosoft.corp.googlepages.com/WiseGuy.zip

:):):)

veseliburek
20.3.2008, 21:46
ja sam napravio kalkulator u BASIC-u ali cu ga okaciti kad prodje gradsko takmicenje (30. mart), pa da ne misle da sam svuko sa neta... inace, jos sam u osnovnoj (jos dva meseca)...

Strog
15.5.2008, 20:00
Ljudi sta se desava sa ovim programom? Ja sam ovih dana za domaci na faxu uradio lep tetris koji bi se moga obaciti ovde, ali ne znam sta je sa ovim posto vidim da je poslednja poruka bila daaaaavno :).

Ajde neka se neko ko je u toku javi :).

VojaM
15.5.2008, 20:42
Imaš još malo vremena, pošalji ličnu poruku Bojanu pa se dogovorite. TO bi moralo poprilično hitno da se odradi.

Strog
21.5.2008, 9:17
Hehe, jedini bojan na ovom forumu kog znam sam ja :D.

Koji je nick Bojana, kome trebam da posaljem PP? :)

Ulmawen
21.5.2008, 9:44
Sad je kasno.:( Kompjuter je juče uručen.
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=12858&page=59

DragonSlayer
21.5.2008, 12:12
Kanda si malčice okasnio. . . . :D