PDA

Prikaži potpunu verziju : Age of Empires


Сухой
11.4.2007, 12:01
Koji deo AoE je na Vas ostavio najbolji utisak? I, II ili III

Renee
11.4.2007, 12:34
Zasto si stavio nastavak od dvojke? Onda si trebao staviti i
Age of Empires : The Rise of Rome
Age of Empires 2 : The Conquerors
Age of Empires 3 : The Warchiefs

kad si vec stavljao nastavak od dvojke.

Koji mi je najbolji? Tesko ću da odlučim.
Age of Empires kec sam igrao negde 1998. godine na PII i mnogo me je privlačila dobra grafika (u to vreme), prešao sam je 2 puta i bile su fantastične misije. Bilo je nekoliko rasa (nemogu sad tačno da se setim kojih), bilo je mnogo dobro iskustvo.
Došao je Age of Empires dva koji se nije baš nešto razlikovao od keca, ali ipak je uznapredovao malo od svojeg prethodnika. Nisam ga previše igrao, ali znam da mi je drugi deo najgori što se tiče Age of Empires-a.
Age of Empires 3 koga smo svi iščekivali pojavio se 2005. godine. Sve što mogu da kažem je IGRA JE ODLIČNA. Grafika je super, muzikica onako, opušta živce :) , gameplay je dobar... Igra je sadržavala 24 misije i prešao sam ih jednom na normal. Najteži nivo mi je bio onaj sa onim velikim topom. Poslednji nivo i nije bio toliko težak kako sam očekivao od njega.
Opšti utisak je: igra je ispunila očekivanja (bar moja) i vredi dati svaku paru za nju.
Glasam za Age of Empires trojku jer ipak je najbolja od svih Age of Empires-a po meni.

Pozdrav

DeCoy
11.4.2007, 12:44
Podnaslov AoE 2 je The Age of Kings...dakle nije to ekspanzija:dedica:

A to je po meni i inace najbolji deo ovog Microsoftovog serijala...

Trojka je...:mad: Glupa i konfuzna kampanja...obican sarenis...uopste nije zanimljiva :(

Renee
11.4.2007, 12:47
Podnaslov AoE 2 je The Age of Kings...dakle nije to ekspanzija:dedica:
Onda je Age of Empires 2 : The Conquerors nastavak :boodala:
Trojka je...:mad: Glupa i konfuzna kampanja...obican sarenis...uopste nije zanimljiva :(
Kako kome, meni se svidela, al aj sad ;)

glitch
11.4.2007, 13:11
Trojka je dobra u skirmišu. Hajde bakalum!

SuperG
11.4.2007, 14:26
Koji deo AoE je na Vas ostavio najbolji utisak? I, II ili III

Kec naravno, dvojka me je razocarala, a trojka.... trojka me je odvratila od age-a na neko vreme. :a_whistli

Nicolas
11.4.2007, 15:28
Omomo, omomooo, omomooo.... Hehe, ko zna zna, glasam za prvi deo.;)
Nekako je on ostavio najvise uticaja na mene, silne neprospavane noci tada, toliko uzbudjenja, mene su oni mali ljudi i ona "cista" grafika za to vreme odusevili toliko da sam igru igrao do iznemoglosti, rava mala revolucija tada.:rolleyes:

NjegovaWisost
11.4.2007, 16:59
Dvijku sam najviše igrao, al najbolja je trojka :alealeee: :alealeee: :alealeee:

Сухой
11.4.2007, 18:32
Zasto si stavio nastavak od dvojke? Onda si trebao staviti i
Age of Empires : The Rise of Rome
Age of Empires 2 : The Conquerors
Age of Empires 3 : The Warchiefs

kad si vec stavljao nastavak od dvojke.

Koji mi je najbolji? Tesko ću da odlučim.
Age of Empires kec sam igrao negde 1998. godine na PII i mnogo me je privlačila dobra grafika (u to vreme), prešao sam je 2 puta i bile su fantastične misije. Bilo je nekoliko rasa (nemogu sad tačno da se setim kojih), bilo je mnogo dobro iskustvo.
Došao je Age of Empires dva koji se nije baš nešto razlikovao od keca, ali ipak je uznapredovao malo od svojeg prethodnika. Nisam ga previše igrao, ali znam da mi je drugi deo najgori što se tiče Age of Empires-a.
Age of Empires 3 koga smo svi iščekivali pojavio se 2005. godine. Sve što mogu da kažem je IGRA JE ODLIČNA. Grafika je super, muzikica onako, opušta živce :) , gameplay je dobar... Igra je sadržavala 24 misije i prešao sam ih jednom na normal. Najteži nivo mi je bio onaj sa onim velikim topom. Poslednji nivo i nije bio toliko težak kako sam očekivao od njega.
Opšti utisak je: igra je ispunila očekivanja (bar moja) i vredi dati svaku paru za nju.
Glasam za Age of Empires trojku jer ipak je najbolja od svih Age of Empires-a po meni.

Pozdrav

Ааа.. па ја сам мислио да се двојка тако зове. И ја мислим да сам баш 1998. или 1999. године играо AoE I. Имао сам The rise of Rome. Bilo je nekoliko rasa (nemogu sad tačno da se setim kojih), bilo je mnogo dobro iskustvo. Хе, хе, па сви су људске расе, има разних народа:rofl: (шала) и то Грка, Египћана, они су и најбитнији... и гомиле осталих. У наставку је само додат Рим, и још неке мисије, ако се не варам. Други део ми се много допао када је изашао. АоЕ 3 је заиста најбољи, само постоји једна грешка у игри. Руси имају Ивана Грозног, који је зивео још у XIV веку много пре открића Америке, и пре пушке и топова.:D Јер, ако сам добро запазио, радња се одвија у новом веку, тачније у XVII-XVIII. :dedica: Иначе, игра је одлична.. кампања је мало досадна, али не мари.

dr.antrax
11.4.2007, 18:33
Prvi deo je legenda i glasam za njega. Ocena: 9.5
Dvojka je vrlo dobra, ali kec mi je bolji. Ocena: 9
Trojka je isto dobra, ali kampanja jako kvari konacnu ocenu. Ocena: 8

Pvt.Leka
12.4.2007, 19:43
Kec je legenda i nema svrhe pricati dvojka je jedna od najzaraznijih strategija koje sam igrao a trojka je......pa....kampanja je takva bruka u odnosu na drugi deo da nemam reci

M1los
12.4.2007, 19:47
Kec sam igrao na "početku karijere":kreza: , pa sam bio neiskusan i nije mi bila nešto zanimljiva (Lego Racers mi je bio bolji:D ), a dvojku sam dobio kad sam se već "uigrao", pa mi je ona najviše vremena oduzela, dakle, glasam za nju.
A trica... eeee, šta im je to trebalo...:(

mad_skillz
12.4.2007, 19:50
kec naravno, jedna od top 5 strategija svih vremena po meni..

kamper
16.4.2007, 0:22
Sve su dobre ali 3 najbolja. Igram bar partiju skirmiš-a dnevno.

PS. Ako neko ima volju da odigramo koju online aj na PM:ciao:

Сухой
16.4.2007, 14:30
Sve su dobre ali 3 najbolja. Igram bar partiju skirmiš-a dnevno.

PS. Ako neko ima volju da odigramo koju online aj na PM:ciao:

I meni je 3 najbolji, igrao bih online, samo sam dial up... duga je to pricha...:D Kad uvedem kablovski(mozda, cak i za neki mesec, sta je-tu je:) ), obavesticu te preko PM.
Pozdrav iz kokpita.:rofl: :ciao:

SRB_RUSS
18.4.2007, 20:41
Kec je na mene ostavio najbolji utisak jer kada sam ga igrao bio je potpuno novo i razlicito iskustvo (pre toga sam igrao skrolujuce pucacine i slicne igre). Ovo je koliko me pamcenje sluzi prva strategija koju sam igrao.

Сухой
21.4.2007, 10:39
I meni je Age of Empires 1 bio prva strategija, i prva igra uopste(osim nekih beznacajnih sitnih igara poput "memorije" ili tako nesto...):aplauz:

Belfegor
21.4.2007, 11:49
kec je apsolutni favorit od mene, jos uvek je igriv !:n_klanja:
dvojka me prilicno razocarala:(
trojka mi je vratila nadu u serijal, mozda cetvroka bude bolja!:D
:rofl: Kao da pricam o matematici!!!:ciao:

Сухой
21.4.2007, 13:36
Mislim da sam na internetu video da postoje IV i V deo...

M1los
21.4.2007, 13:56
Ne, postoje samo ekspanzije za III dio :)

Сухой
21.4.2007, 17:34
Aaaa... nisam znao za to, mogu li one da se download-uju...

DeCoy
21.4.2007, 17:50
Mogu...ali demo verzije :a_whistli

http://www.gamershell.com/download_15824.shtml

optimus_prime
21.4.2007, 17:57
Po meni tj za mene, je najbolji deo 2, pa onda 1 pa onda 3. Trojka lepa, ali kampanja glupa.

mad_skillz
21.4.2007, 18:45
da li postoji ekspanzija za prvi deo u kome postoji jedinica armoured war elephant?

DeCoy
21.4.2007, 19:22
Da...Rise of Rome ih ima...upgrade običnih war elephanta

Dushan
22.4.2007, 19:01
Age 1, prva igra i prva strategija koju sam igrao. Rise Of Rome nisam igrao, ali sam igrao sve sledece nastavke zajedno sa ekspanzijama (nisam igrao samo Age of Mythology, nije mi se svidjao). Mislim, shta reci, celu istoriju starog veka sam nauchio iz Age 1. Ostali nastavci su manje vishe ok, dok me je poslednji (3 i ekspanzija) potpuno razocharao...

Сухой
22.4.2007, 19:19
Rise of Rome je vredelo probati, Age of Mithology nema veze s' mozgom...:kreza: AoE 3 nije toliko los(ako izostavis to sto ga je pravio neki anti-istoricar)

aRTi
24.4.2007, 22:19
Ako vam je do istorije uzmite knjige pa citajte...Treci deo age-a je osakacen i "usporen" u poredjenju sa drugim delom,u samom izvodjenju,zato ga ne igram uopste.Samo sam kampanju presao.
Jel igra neko "konkverorse" na netu ? Evo ja sam skoro krenuo na gamespy malo da igram,da se podetim kako je nekad bilo.Ako neko od vas igra na netu mogli bismo da se nadjemo,pa da przimo malo kelte,persiance,tevtonce,maje...

Dimo
24.4.2007, 23:47
, Age of Mithology nema veze s' mozgom...:kreza:
Vidis da se radi o mitologiji,a ne istoriji ;)

DeCoy
25.4.2007, 0:22
Age of Mithology nema veze s' mozgom...:kreza:

Meni je Age of Mythology zajedno sa ekspanzijom The Titans najbolji deo Age serijala...

aRTi
25.4.2007, 1:32
Kolko se secam Town Centar u AOM,nije mogao da se pravi bilo gde,nego su postojala tacno odredjena mesta na mapi.Moje pitanje za one koji su igrali The Titans je:Jel u expanziji to promenjeno ili nije ?

glitch
25.4.2007, 2:40
Moras da nadjes settlement. Malista? ;)

Dimo
25.4.2007, 11:22
Kolko se secam Town Centar u AOM,nije mogao da se pravi bilo gde,nego su postojala tacno odredjena mesta na mapi.Moje pitanje za one koji su igrali The Titans je:Jel u expanziji to promenjeno ili nije ?
Ne cini mi se,uglavnom sve tehnicke stvari iz prvog dijela su ostale i u Titans ekspanziji,koja je mnogo kratka-12 nivoa(ili sam ja preveliki obozavatelj ovog serijala).

Сухой
25.4.2007, 13:24
Meni je Age of Mythology zajedno sa ekspanzijom The Titans najbolji deo Age serijala...

Pa, kad' bolje razmislim, dopadaju mi se bogovi u AoM-ima dobrih stvari, nije da nema, al' nisam ja za to...:kreza:

Ne cini mi se,uglavnom sve tehnicke stvari iz prvog dijela su ostale i u Titans ekspanziji,koja je mnogo kratka-12 nivoa(ili sam ja preveliki obozavatelj ovog serijala).

Navuci cete me, pa cu opet poceti da igram Age of Mithology!:dedica: :rofl:

Dimo
25.4.2007, 19:31
Jbg,igra je u to vrijeme imala jednu vrlo zanimljivu tematiku i odradjena je na krajnje profesionalan nacin,sa sjajnom grafikom i muzikom(propracenom uvjerljivim zvucnim elementima,"odazivanjem" stoke i ljudi,stvaranjem jedinica i sl).Takodje,prica nije bila predvidljiva kao u vecini igara,vec se i o tome vodilo racuna(pravi primjer je u Titans ekspanziji kad se u sredini igre desi nagli obrt vezan za Kastorovu odanost Titanima umjesto Zevsu i druzini).Dan danas odigram opet poneki nivo i igra nikako ne izgleda potpuno zastarelo i prevazidjeno,cak ni sa ove vremenske distance.
Toliko sam vremenom zavolio AoM da bih skoro pa pozelio da mi Juve ostane u B ligi,samo da izadje jos koji nastavak :)

Сухой
25.4.2007, 21:55
@Dimo Samo mi se ne dopadaju glasovi nekih stvorenja...

btw @Rocker :) Hvala... a sta je flood?:confused: :ciao:

Dimo
25.4.2007, 22:10
a sta je flood?:confused
Spamovanje.Konkretno u tvom slucaju,ti si odgovorio meni i jos jednoj osobi u dvije odvojene poruke,pa ih je fresko spojio u jednu(imas korisnu mogucnost u okviru foruma da citiras vise korisnika u jednom postu da ne bi dolazilo do gomilanja poruka od istog autora).

Ovo sto ja sad radim bi se moglo okarakterisati kao spamovanje jer nema veze sa temom,ali samo ti odgovaram na pitanje,nemam namjeru dalje da sirim flood :)

Сухой
25.4.2007, 22:20
Spamovanje.Konkretno u tvom slucaju,ti si odgovorio meni i jos jednoj osobi u dvije odvojene poruke,pa ih je fresko spojio u jednu(imas korisnu mogucnost u okviru foruma da citiras vise korisnika u jednom postu da ne bi dolazilo do gomilanja poruka od istog autora).

Ovo sto ja sad radim bi se moglo okarakterisati kao spamovanje jer nema veze sa temom,ali samo ti odgovaram na pitanje,nemam namjeru dalje da sirim flood :)

:) Eee, hvala na korisnoj informaciji... samo postoji jedan problem-ne znam kako da citiram dva ili vise korisnika... nije ni bitno, snaci cu se vec. A ne mislim da je spam ako se na trenutak skrene sa teme. Morao bi onda za svaku sitnicu da pises privatnu poruku... Pozdrav. :ciao:

Belfegor
26.4.2007, 22:53
Jbg,igra je u to vrijeme imala jednu vrlo zanimljivu tematiku i odradjena je na krajnje profesionalan nacin,sa sjajnom grafikom i muzikom(propracenom uvjerljivim zvucnim elementima,"odazivanjem" stoke i ljudi,stvaranjem jedinica i sl).Takodje,prica nije bila predvidljiva kao u vecini igara,vec se i o tome vodilo racuna(pravi primjer je u Titans ekspanziji kad se u sredini igre desi nagli obrt vezan za Kastorovu odanost Titanima umjesto Zevsu i druzini).Dan danas odigram opet poneki nivo i igra nikako ne izgleda potpuno zastarelo i prevazidjeno,cak ni sa ove vremenske distance.
Toliko sam vremenom zavolio AoM da bih skoro pa pozelio da mi Juve ostane u B ligi,samo da izadje jos koji nastavak :)

AoM je sasvim dobar, mislim kada je izasao! pa ja i sada ponekad odigram po neku u lan-u sa drustvom! :Freddy:
Titani su samo "komercijalni" dodatak, uzeti jos para:n-cc2:

Game fever
7.6.2007, 17:25
Imam jedno pitanje dali se Age of Empires II THE AGE OF KINGS moze pokrenuti na XP-u, meni nesto zeza

Stamenkovic Stefan
7.6.2007, 17:53
Moze ali treba da se downloaduje neki fajl od 2mb

Stamenkovic Stefan
7.6.2007, 17:58
Da li neko zna koje kampanje ima u age2 the conqueror

Stamenkovic Stefan
18.6.2007, 18:45
Ja sam odigrao sva tri dela prvi je malo nekako dosadan .Dvojku sam presao 3 puta nastavak nisam igrao dok je trojka najgluplji prati neku pricu o nekoj porodici i ne drzi se istorijskih cinjenica kao svi prethodni delovi.J sam ipak za 2:alealeee:

dr.antrax
22.6.2007, 19:12
People, check this out:
http://www.freewebs.com/aoedawnofman/index.htm
:alealeee::tapsh::n_klanja:

HMrules
18.6.2017, 14:06
Imam instaliran AOE 1 ali kada hoću da instaliram HD patch piše da igra nije pronađena, da li je možda problem zato što je igrica instalirana na D?

dex3108
21.8.2017, 21:30
Q3rDhoWcVgQ

DeCoy
19.1.2018, 12:57
Definitive Edition odložen za kraj februara.

Exia
28.1.2018, 22:08
M$ i dalje zivi u nekom svom univerzumu

Microsoft blames Valve for the lack of a Steam version for Age of Empires: Definitive Edition (http://www.dsogaming.com/news/microsoft-blames-valve-for-the-lack-of-a-steam-version-for-age-of-empires-definitive-edition/)

Dimo
29.1.2018, 10:40
Age of Mythology Remastered je od početka na Steamu, ali izgleda da se nije proslavio.

DeCoy
29.1.2018, 12:46
Ima 1.2 miliona prodatih primaraka, malo li je? AoE 2 HD ima skoro 5, ali je više puta bio u paketima za 1$.