PDA

Prikaži potpunu verziju : Neko je LUD!!! (HDD - safely remove hardware)


BGajic
26.12.2005, 17:26
Kupio sam Athlon 64 3200+, MSI K8N neo4-F, SATA HDD maxtor 120GB, Gigabyte ATI RX600pro

Kada sam podigao sistem stalno mi HDD prikazuje u taskbaru pod "safely remove hardware"

Sta se dogadja????
UPOMOC

diablo_
26.12.2005, 17:36
LOL!To ti je jedna bezvezna poruka koja nicemu ne sluzi.Ignorisi je.

The Finest Serbian Since '82
26.12.2005, 17:53
Novi SATA hardovi ti omogucavaju da ih ukljucujes i iskljucujes na zivo, tj. ne moras da gasis racunar da bi baratao sa hardovima. Zbog toga ti stoji to "Safely remove..."
P.S. Naravno uz odgovarajucu plocu
I sam imam isto iskustvo, tako da nije nikakav bag, zbog cega bi trebao da reinstaliras Win, a nije ni nikakva greska.

sirNemanjapro
26.12.2005, 18:20
Moj drug je imao problem sa tim. Elem problem je resio, ali ne znam kako. Mislim da je reinstalirao.
Iz zezanja smo pokusali Safely da ga uklonimo, ali se nije dao jer Windowsu privremeno treba da se korsiti, pa ce da nam ga vrati kada se ugasi. :)

Savet: Reinstalacija. Tako sigurno neces pogresiti. A ja cu pitati svog druga u narednih 5-6 dana (tada dolazi kuci) pa da ti javnem sta se zbilo kod njega. :) A ti ako te ne mrzi sacekaj. :)

BGajic
26.12.2005, 19:09
POkusao sam da reinstaliram sistem nekoliko puta (jos uvek je svez), ali nista. To se pojavljuje kada instaliram drajvere od ploce.

The Finest Serbian Since '82
26.12.2005, 19:41
POkusao sam da reinstaliram sistem nekoliko puta (jos uvek je svez), ali nista. To se pojavljuje kada instaliram drajvere od ploce.
Covece pogledaj moj odgovor i prekini sa bespotrebnim reinstalacijama i trazenju gresaka kojih nema!!!

sirNemanjapro
26.12.2005, 20:48
TheLongestNicknameAvalibeOnForum ti imas svoj stav, ali mislim da decko nema SATA2 HDD.
Javljam ti za problem uskoro. A ti se pravi lood i dalje dok ti ne javim :D

The Finest Serbian Since '82
26.12.2005, 21:23
Nemam ni ja SATA 2 hdd, pa mi se isto desava. Nije bitna verzija SATA koju ima vec da li ploca omogucava gore pomenuto. To jeste SAMO moje misljenje, ali s obzirom da sam jedan odredjeni vremenski period radio u servisu racunara, a da se jedan poduzi period bavim racunarima, rekao bi da je to sto kazem istina. To sto je covek reinstaliro sistem i sto mu se to pojavljuje kad instalira drajvere za plocu samo potvrdjuje ono sto ja pricam.
BGajic, slobodno pozovi radnju gde si kupio komp i vidi sta ce ti reci oko ovoga
P.S. Ne dajem odgovore ovakve ukoliko nisam 100% siguran u ono sto pricam!
& by the way nForce 4 ima SATA 2 prikljucak!
toliko od mene

Andross
26.12.2005, 21:50
Ingnorisi poruku dok neko od iskusnijih na forumu ne nadje pravi odgovor.

diablo_
26.12.2005, 22:25
Ja to ignorisem vec 5 godina i nista mi se zbog toga nije desilo...

kovik
27.12.2005, 20:33
Cini mi se da je ovde u pitanju problem sa nForce driverima...probaj da uninstaliraš SATA kontroler, i zatim instaliraš default Microsoftove drajvere, koje dobijaš uz Windows.
Javi šta si uradio
POZ

BGajic
2.1.2006, 12:28
Kad se stave default Microsoftovi drajveri sve izgleda OK.

Tagwer
3.1.2006, 4:07
A evo i jedno bzvz pitanje zasto se tangiras oko toga i gubis vreme? Od pre oko 1.5god sam imao Maxtor 80Gb SATA i tu poruku, sada imam Seagate 160Gb SATA i istu poruku, na ploci sa nF2. Win ti u stvari dozvoljava, ako hardware podrzava, da na zivo menjas komponente, ali to ne mozes uraditi ako imas samo jedan HDD. Sta ti onda ostaje?

Sasa
3.1.2006, 6:28
To dodaju nForce driveri ako instaliras SATA/IDE deo.
Savrseno normalno.

Ako bas ne zelis to da vidis odgovori no kada te setup pita da li da stavi i SATA/IDE deo drajvera.

Nema veze sa verzijom SATA diska, da li je 2, obican ili NCQ. To je do kontrolera.

Tagwer
3.1.2006, 21:54
Upravo tako. Moje je iskustvo da sve to radi sasvim lepo kad se instaliraju pomenuti drajveri umesto oficijelnih iz Win