PDA

Prikaži potpunu verziju : Winamp 5.33 help


Francesko
1.4.2007, 13:33
Ovako:
Nekada ovaj problem nisam imao, naime kada hocu da pustim failove koji imaju .wma ekstenziju ono mi pokazuje kao neki :
Winamp has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.
I ima ono kao dali hocu da posaljem; probao sam x puta da ga instaliram/reinstaliram ali o5 isti problem, e sada dali ima neki plug in koji mogu da skinem da mi olaksa muke...

Čika Kure
1.4.2007, 15:27
Trebao bi da imaš taj plugin.
Vidi options/preferences/plug-in/input imaš li Nulsoft WMA Plugin.
Kod mene je Nulsoft WMA Plug-in v2.0(x86).-Winamp 5.03 pro.
Ove novije stvarno nisam probao.

Covenant
1.4.2007, 15:46
Najjednostavnije ti je da probas neku drugu verziju-verovatno je u pitanju bug;)

Francesko
1.4.2007, 16:20
Probao sam vise od 5 verzija i uvek isto...
Edit: Ej hvala ti nikada se nisam zagledao u deo sa pluginovima... "Prosvetlio si me"

polarnimeda
1.4.2007, 17:15
slicne probleme mozes da probas da resis i sa nekim codec(pack)-om ;)

[Imzadi]
1.4.2007, 17:26
Mislim da će ti plugin rešiti problem, ali moram i usput ovo da prokomentarišem:
mislim da je upotreba novih i nabudženih verzija programa (u ovom slučaju winampa), izgubila nažalost svoju osnovnu funkciju - slušanje muzike... Ako koristiš nove verzije samo zbog lepih skinova, "gutanja" memorije koju možeš iskoristiti za nešto pametnije i još par opcija koje ćeš koristiti možda jednom a možda nijednom, onda ti od srca preporučujem verziju 2.74, koja je ubedljivo najstabilnija do sada. Takođe možeš korisititi super programe za muziku kao što su FooBar ili Xmplay, nije Winamp jedini...

Pomozimo deci!!♥♥♥♥♥♥♥ (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

Covenant
1.4.2007, 19:12
Kakva bre crna verzija 2.74....
Postoji nesto sto se zove Winamp lite koji naravno odgovara aktuelnoj verziji i koji sadrzi ono najosnovnije i kome korisnik moze da dodaje plugin-ove i skinove po zelji
Winamp svakako nije jedini,ali gomila odlicnih/kvalitetnih plugin-ova,intuitavan/jednostavan interfejs i organizacija kao i kvalitet zvuka ga svrstavaju u sam vrh;)

@Francesko

Skini dakle lite verziju,zatim skini wma plugin i probaj;)

[Imzadi]
1.4.2007, 19:33
Kakva bre crna verzija 2.74....
Postoji nesto sto se zove Winamp lite koji naravno odgovara aktuelnoj verziji i koji sadrzi ono najosnovnije i kome korisnik moze da dodaje plugin-ove i skinove po zelji
Winamp svakako nije jedini,ali gomila odlicnih/kvalitetnih plugin-ova,intuitavan/jednostavan interfejs i organizacija kao i kvalitet zvuka ga svrstavaju u sam vrh;)


XMplay32 može da koristi Winamp pluginove, ima još inutivniji interfejs, a ako ti to ne odgovara možeš da staviš WinAmp-ov skin a zvuk je kvalitetniji :)... a sve to uz gotovo duplo manju potrošnju resursa od bilo kog WinAmp-a.

Na kraju krajeva, nije ni toliko bitno šta se koristi za puštanje muzike kad 90% ljudi nema dovoljno kvalitetnu opremu da bi uopšte osetio razliku između različitih plejera... bolje je gledati šta najstabilnije radi na konkretnoj mašini i koliko vuče resursa. Poz

Pomozimo deci!! (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858)

holodoc
1.4.2007, 19:33
Kakva bre crna verzija 2.74....
Postoji nesto sto se zove Winamp lite koji naravno odgovara aktuelnoj verziji i koji sadrzi ono najosnovnije i kome korisnik moze da dodaje plugin-ove i skinove po zelji
Winamp svakako nije jedini,ali gomila odlicnih/kvalitetnih plugin-ova,intuitavan/jednostavan interfejs i organizacija kao i kvalitet zvuka ga svrstavaju u sam vrh;)

@Francesko

Skini dakle lite verziju,zatim skini wma plugin i probaj;)
Mislim da ovo postoji i u novim verzijama Winampa da se izabere prilikom instalacije. Znači lično nemam nameru zbog nekih prednosti verzije 5 da koristim sada već prastare verzije 2.xx ali obavezno isključite podršku za nove skinove i puštanje videa kao i one nepotrebne Shell ekstenzije. Tu takođe postoji stavka "Lite". Takođe, verzija 5 po defaultu ne radi dobro (ili uopšte) reprodukciju nekih zvučnih formata. Ako se dobro sećam wma je moguće slušati samo ako se Winamp registruje u full verziji.

Dakle, što se konkretnog problema tiče možda ne bi bilo loše da probaš uz pomoć nekog codec inspektora da vidiš da li su neki od kodeka na tvom sistemu "falični" (broken). "KLite codec pack" ima jednu takvu alatku koja automatski odrađuje taj deo posla.

edit: XMplay može takođe da posluži mada iskreno rečeno u poslednje vreme je moj favorit "Windows Media Player" i to posebno u verziji 11. Na taj način nije potreban nijedan dodatan player zbog koga bi WMP morao da "stoji".

polarnimeda
1.4.2007, 20:31
ne znam cemu tolika polemika oko obicnog audio playera... ne guta on (koji god da je) bog zna koliko resursa pa da bi morao puno da razmisljas!
pogotovo kada uzmes u obzir kakvi su danasnji prosecni kompovi! Evo meni trenutno winamp uzima 4MB radne! Eh, ostaje mi jos oko 900 i nesto :rolleyes:
drugo je to sto kazes da neki player dozvoljava kvalitetniji zvuk... mada sumnjam da bih ja to primetio sa svojim (i bilo ko sa slicnim) zvucnicima 5.1 od 50e i klasicnom integrisanom zvucnom! pretpostavljam da ce gotovo svaki iole standarni player da obavi posao podjednako dobro kao bilo koji drugi...
ali probacu bas zvuk na ovom koji ste pomenuli ;)

Francesko
1.4.2007, 22:14
Ma dajte ljudi sta se cimate i spamujete, problem je resen

holodoc
1.4.2007, 22:29
Evo meni trenutno winamp uzima 4MB radne! Eh, ostaje mi jos oko 900 i nesto :rolleyes:
Sa uključenom bibliotekom (a i to je recimo opcija bez koje ne mogu u poslednje vreme) Winamp može da "naskoči" i do 40MB :)

Covenant
1.4.2007, 23:33
;234610']XMplay32 može da koristi Winamp pluginove, ima još inutivniji interfejs, a ako ti to ne odgovara možeš da staviš WinAmp-ov skin a zvuk je kvalitetniji :)... a sve to uz gotovo duplo manju potrošnju resursa od bilo kog WinAmp-a.

Koristio sam ja i XMplay,znam;)
Ali prica oko ustede nekoliko MB u odnosu na Winamp lite nema preteranog smisla,pogotovu sa danasnjom prosecnom konfiguracijom
Sto se tice kvaliteta zvuka-nesto nisam primetio da XMPlay ima bolji zvuk,cak stavise, rekao bi da je opet Winamp tu za nijansu bolji
Takodje,nikakvu nestabilnost u vezi Winamp-a nisam primetio-cak stavise(eh pleonazam:D )mislim da je to program koje mi se nikad u zivotu nije zakucao;)

Proxima
2.4.2007, 11:35
Instaliraj KMPlayer, ja sam ga probao pre nekoliko meseci i mogu reći da je to zaista jedini ALL-IN-ONE player:

- perfektna podrška svih video kodeka (interni kodeci)
- podržava SVE poznate formate (juče sam se začudio kad sam u njega drop-ovao .swf i .flv fajlove koje je pustio!)
- podržava DVD i sve operacije sa DVD

Program je freeware, instalacija je teška oko 12 MB. Veruj mi, zaboravićeš na WinAmp (a i na BS player, PowerDVD i sve ostalo) veoma brzo