PDA

Prikaži potpunu verziju : Nero 7 boot


vuka13mv
26.3.2007, 23:27
Moze li mi neko reci kako da narezem boot-abilan cd u neru 7? Pokusao sam ali posto mi se konkretno XP materijal koji sam kopirao sa botabilnog cd na hard nalazi u kompjuteru nikako ne uspevam da ga ubacim jer mi ostavlja jedinu opciju u neru da sadrzaj koji hocu da narezem mora biti na flopy disku. Na Neru 6 koji sam ranije imao bilo je tako jednostavno, a sad... Pomozite

PDarko
28.3.2007, 0:25
Skini UltraISO (http://www.ezbsystems.com). Ubaci cd sa XP-om, otvori UltraISO i idi na Extract boot from CD i snimi ga negde. Sad pokušaj da iskoristiš taj fajl u neru, a ako neće napravi image sa UltraISO i posle ga samo nareži.

vuka13mv
4.5.2007, 21:18
Interesuje me da li mogu da narezem bootabilan cd ako sam sadrzaj bootabilnog cd-a iskopirao na Hard Disk? Ako je moguce kako to da uradim? Hvala!!! :confused:

GoranSTX
4.5.2007, 21:35
Ne, ne mozes. Zasto? Zato sto ce ti faliti butabilni zapis sa optickog medija sa koga si kopirao. Mozes da "iscupas" taj boot zapis, sacuvas ga, iskopiras fajlove sa diska, preuredis ih i napravis nov CD ili DVD image koji posle rezes...
E sad, mozda je i moguce to sve izvesti u Nero-u, ali ja to stvarno ne znam. Moja preporuka je MagicISO.

Predrag Stankovic
5.5.2007, 11:59
Pa mozda bi mogao da probas da ponovo narezes bootable CD u Neru i na taj CD stavis te fajlove sto su ti na hard-u, pa mozda ce da upali