PDA

Prikaži potpunu verziju : Piraterija & SK


Miki1987
25.12.2005, 0:09
Zasto je Svet Kompjutera promenio svoj odnos prema citaocima? Od kada ste promenili kvalitet papira, odjednom ste postali elita? Zasto su crack i nelegalne igre postale tabu tema u vasem casopisu ?
Npr. u broju 1/2002 ste tacno opisali kako treba da se pecuje i krekuje igra MW4:Black Knight. Naravno to je opisao Miodrag Kuzmanovic koji jedini jos ima veze sa zivotom i obicnim igracima, dok ste vi drugi zalepili guzice u fotelje i mislite da ste mnogo vazni. (mozda ima jos koji izuzetak.)
Kada vam neko trazi pomoc u vezi kreka, vi ga ismevate uz neku groznu ironiju...
:mad:
Trebali bi da shvatite da vi i postojite zahvaljujuci tim "nelegalnim" igricama. Pod hitno napravite bolji balans izmedju interesa citalaca i ulizivanja uredniku, Politici, vladi, majkrosoftu ili vec kome pokusavate da se dopadnete...

:icon_roll

toliko od mene...

bobi
25.12.2005, 0:16
Zasto je Svet Kompjutera promenio svoj odnos prema citaocima? Od kada ste promenili kvalitet papira, odjednom ste postali elita? Zasto su crack i nelegalne igre postale tabu tema u vasem casopisu ?
Npr. u broju 1/2002 ste tacno opisali kako treba da se pecuje i krekuje igra MW4:Black Knight. Naravno to je opisao Miodrag Kuzmanovic koji jedini jos ima veze sa zivotom i obicnim igracima, dok ste vi drugi zalepili guzice u fotelje i mislite da ste mnogo vazni. (mozda ima jos koji izuzetak.)
Kada vam neko trazi pomoc u vezi kreka, vi ga ismevate uz neku groznu ironiju...
:mad:
Trebali bi da shvatite da vi i postojite zahvaljujuci tim "nelegalnim" igricama. Pod hitno napravite bolji balans izmedju interesa citalaca i ulizivanja uredniku, Politici, vladi, majkrosoftu ili vec kome pokusavate da se dopadnete...

:icon_roll

toliko od mene...

Aha... pa da svi sutra budu otpusteni, a firma zatvorena.
Shvati, druga su vremena, nisam ni ja pobornik nepiraterije, ali ih razumem sto su takvi kakvi su. Ne slihtam im se uopste ako si to hteo da kazes, jer bi i ja neke stvari radikalno promenio (vratio).
Tako da je tvoj post pomalo detinjast.
Ili pak ne znas da citas izmedju redova...

SuperG
25.12.2005, 0:30
Zasto je Svet Kompjutera promenio svoj odnos prema citaocima? Od kada ste promenili kvalitet papira, odjednom ste postali elita? Zasto su crack i nelegalne igre postale tabu tema u vasem casopisu ?
Npr. u broju 1/2002 ste tacno opisali kako treba da se pecuje i krekuje igra MW4:Black Knight. Naravno to je opisao Miodrag Kuzmanovic koji jedini jos ima veze sa zivotom i obicnim igracima, dok ste vi drugi zalepili guzice u fotelje i mislite da ste mnogo vazni. (mozda ima jos koji izuzetak.)
Kada vam neko trazi pomoc u vezi kreka, vi ga ismevate uz neku groznu ironiju...
:mad:
Trebali bi da shvatite da vi i postojite zahvaljujuci tim "nelegalnim" igricama. Pod hitno napravite bolji balans izmedju interesa citalaca i ulizivanja uredniku, Politici, vladi, majkrosoftu ili vec kome pokusavate da se dopadnete...

:icon_roll

c

toliko od mene...

E hvala bogu da na ovom forumu ima neko normalan! :worshippy

holodoc
25.12.2005, 1:12
Možda zato što je kažnjivo?

Što imam utisak da te je neko napljuvao u IO portu ili si pod utiskom istog iz poslednjeg broja:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

I ja sam pre par godina čvrsto bio rešio da sačekam Kuzmu negde iza ćoška i "nalopatam" ga zato što mi je napljuvao Zvezdane staze pa sam posle godinu-dve odustao:icon_lol:

Shvatio sam da svako ima svoj ukus po pitanju piraterije i igrica a ovima iz SK je upravo postao gorak i to sa obe strane: zakona i čitalaca.:icon_lol:

Johny Atos
25.12.2005, 1:20
Pa poshteni ljudi, nece valjda da krshe zakon zato shto ti ne znash na svoju ruku da nadjesh crack i crackujes igricu?!
Svashta..

lijenština
25.12.2005, 1:45
Sve piše u read me file-u (tj system info otvoren u notepad-u). Pročitaj. Nema potrebe da se daje upustvo. Zašto bi to oni radili? Možda ni oni ne znaju dok ne pročitaju upustvo.;)

Miki1987
25.12.2005, 2:13
znao sam da ce da se jave "pametni" ljudi koji ce da upropaste temu :cool:
i znao sam da ce da pomisle da je mene neko opljuvao tj. da sam ja pisao i/o portu :icon_roll

lijenština
25.12.2005, 2:29
znao sam da ce da se jave "pametni" ljudi koji ce da upropaste temu :cool:

Šteta što se nisu javili "glupi". :mad:

Ja sam rekao gde su ta upustva koja su ti toliko značajna. Šta oni treba da budu? Če Gevare? Da se bore za svetsku pravdu -pobedu nad zlim korporacijama i njihovim profitima? I šta ti to znači "demokrate?"

SuperG
25.12.2005, 10:58
Ma nije poenta u uputstvu, stvar nije toliko banalna.... Problem nije u SK vec velike promene u drustvu.... (pu) :mad:

gui-guru
25.12.2005, 12:50
zaista ne vidim zashto bi SK navlacio katanac na svoja vrata, zbog nekoga ko nezna da overvrajtuje dva exe fajla,.. ? a ako je postupak tezi od ovog, kao sto neko rece citaj info prikacen u arhivi ??
... pride, PATCH i krek nisu isto,.. petchovanje se moze opisati jer je to legalan proces, i sam po sebi je zakrpa (obicno samog proizvodjaca ili trd kompanije), pa i txt kuzmanovica predpostavljam da je krajnje "legalan"

zamisli da ja sada ispricham kako da se ljudi zakache na neki od free servera na WOWu,... prichacu o petchovanju editovanju IPa,.. ali sam i dalje legalan i pravan,.. dets d point !

The Finest Serbian Since '82
25.12.2005, 13:48
znao sam da ce da pomisle da je mene neko opljuvao tj. da sam ja pisao i/o portu :icon_roll
Pitam li se zasto...
Covek bi pomislio da nema nista prostije od krekovanja igre, ali ne! Objasni molim te zbog cega ti treba uputstvo za tako nesto?!? Onog lika u IO-u su isprozivali sa puno prava! Uostalom da li bi ti na njihovom mestu rizikovao zatvaranje firme, a radi objasnjenja krekovanja(pachovanja) nekoj osobi koja se ne potrudi da procita sta pise u readme(nfo) fajlu.
P.S. Demokratija nema veze sa tim!

mfritz
25.12.2005, 16:27
Dobro drugari. Kakva je to prica? Kako ja nikad nisam kupio piratski disk ili program? Ne razumem. Bas je lepo kupiti original, a vi izmisljate. Mislim, ja ne kupujem stalno programe i igre, nego skupljam pare pa kad skupim obradujem se.

A zasto u SK nema direktnog poziva na zatvaranje i tuzbu protiv istog? Geeeee, daj da razmislimo?

Reloader
25.12.2005, 18:34
Kako ja nikad nisam kupio piratski disk ili program? Ne razumem. Bas je lepo kupiti original, a vi izmisljate. Mislim, ja ne kupujem stalno programe i igre, nego skupljam pare pa kad skupim obradujem se.

Pa ocigledno si boorzuj

101st Airborne
25.12.2005, 19:20
Pitaj uciteljicu da ti objasni sta je demokratija i da to nema nikakve veze sa piraterijom na ulici i/ili tvojom nesposobnoscu da krekujes igru. Sam naslov teme sve govori o tvom politicko-psiholoskom profilu,ali necemo o tome, zar ne?

SuperG
25.12.2005, 19:44
Pitaj uciteljicu da ti objasni sta je demokratija i da to nema nikakve veze sa piraterijom na ulici i/ili tvojom nesposobnoscu da krekujes igru. Sam naslov teme sve govori o tvom politicko-psiholoskom profilu,ali necemo o tome, zar ne?

Covek uopste nije rekao da ne zna da krekuje igru, niti da je on pitao SK! Samo je rekao da je SK nekorektan sto ismeva ljude koji traze crack! U cemu je problem? :icon_mad:

Carl Jonson CJ
25.12.2005, 20:31
Covek uopste nije rekao da ne zna da krekuje igru, niti da je on pitao SK! Samo je rekao da je SK nekorektan sto ismeva ljude koji traze crack! U cemu je problem? :icon_mad:

Problem je u tome što ljudi ne shvataju da je piraterija nezakonita(a i ona priča o updatovanju igara je smešna. :icon_lol: )

SuperG
25.12.2005, 20:33
Problem je u tome što ljudi ne shvataju da je piraterija nezakonita(a i ona priča o updatovanju igara je smešna. :icon_lol: )

Ne pravi se legalistom! (Budi ono sto jesi!)

101st Airborne
25.12.2005, 20:36
Covek uopste nije rekao da ne zna da krekuje igru, niti da je on pitao SK! Samo je rekao da je SK nekorektan sto ismeva ljude koji traze crack! U cemu je problem? :icon_mad:

-Ne, on je rekao da mu smeta sto se vise ne govori o krekovima, iz cega bi se nekom najosnovnijom logikom moglo zakljuciti da mu je ta tema potrebna.
-Ismevanje jeste nekorektno, ignorisanje je mnogo bolje.
-Problem je u tome sto bi takvi kao autor uvodnog posta trebalo da pogledaju bilo koji inostrani casopis i da vide da li se igde spominje krekovanje igara. A ako je to odgovora na ovo - "Pa ovo je Srbija..." - e pa i bice, sve dok se ljudima ne javi u snu da za original treba da radis, a da ako hoces pirata ne treba da pitas kompjuterski casopis da ti pomaze da krsis zakon. A potom ih prozivas da su "demokrate" (sto je pohvala, a ne uvreda - sem u odredjenim krugovima za koje se nadamo da ce izumreti u Srbiji) i ubedjujes da je nepristajanje da se krsi zakon u stvari slihtanje Vladi, Majkrosoftu, pederima, Opus Dei-u i ko zna kome...o tempora, o mores...

SuperG
25.12.2005, 21:13
-Ne, on je rekao da mu smeta sto se vise ne govori o krekovima, iz cega bi se nekom najosnovnijom logikom moglo zakljuciti da mu je ta tema potrebna.
-Ismevanje jeste nekorektno, ignorisanje je mnogo bolje.
-Problem je u tome sto bi takvi kao autor uvodnog posta trebalo da pogledaju bilo koji inostrani casopis i da vide da li se igde spominje krekovanje igara. A ako je to odgovora na ovo - "Pa ovo je Srbija..." - e pa i bice, sve dok se ljudima ne javi u snu da za original treba da radis, a da ako hoces pirata ne treba da pitas kompjuterski casopis da ti pomaze da krsis zakon. A potom ih prozivas da su "demokrate" (sto je pohvala, a ne uvreda - sem u odredjenim krugovima za koje se nadamo da ce izumreti u Srbiji) i ubedjujes da je nepristajanje da se krsi zakon u stvari slihtanje Vladi, Majkrosoftu, pederima, Opus Dei-u i ko zna kome...o tempora, o mores...

Najosnovnijom logikom: Ti nikad nisi krekovao igru pa zato mislis da je nepotrebno.Mislim logika ti je na nivou...

Da li je CHIP npr. ikada pisao o crackovanju?? Shvatas li ti covece poentu?

101st Airborne
25.12.2005, 23:30
Najosnovnijom logikom: Ti nikad nisi krekovao igru pa zato mislis da je nepotrebno.Mislim logika ti je na nivou...

Da li je CHIP npr. ikada pisao o crackovanju?? Shvatas li ti covece poentu?

Logici ne fali apsolutno nista - zasto spominje krekovanje igara ako mu nije potrebno? Iz piratsko-altruistickih pobuda?

Napravicu se apsolutno blesav i pitati te da mi objasnis poentu. Unapred se radujem.

Marko_L
26.12.2005, 0:14
Zasto su crack i nelegalne igre postale tabu tema u vasem casopisu ?
Npr. u broju 1/2002 ste tacno opisali kako treba da se pecuje i krekuje igra MW4:Black Knight.
Sam si sebi odgovorio na pitanje.Krekovanje igara je u Srbiji 2002. godine bilo gotovo legalno, tačnije nije postojao zakon koji bi to branio.Nešto kasnije, zakon je promenjen i jasno je definisano šta je softverska piraterija, pa se i SK morao tome prilagoditi, tačka.
Ukoliko želite da pričate o pirateriji uopšte, imate već temu za to u forumu Igre.Tema se inače zove "Pirati???".A pitanja zašto SK ne podržava pirateriju i daje na tacni crackove i uputstva za crackovanje je suvišno, isto kao što bi bilo suvišno pitanje zašto SK ne piše o najnovijim tehnologijama koje se koriste za obijanje automobila.EOD.