PDA

Prikaži potpunu verziju : Mozgovi ukljucite se!


vladale
24.12.2005, 21:45
www.notpron.com

Izuzetno teska igra, stigao sam do 10 nivoa, izuzetno tesko.
U pitanju je Morzeov kod, tako da ko zna lakse ce se snaci u ovoj igri. Zarazna je dosta..

dzambo
25.12.2005, 1:55
Pogledao sam na kratko ali ne kontam najbolje. Nema ni neko objasnjenje kako treba da se igra. Presao sam na level 3 tako sto sam ukucao level 3 i otisao na njega. Onda pogledam hint sta da radim na L3 i on kao daje neko objasnjenje???? Sta mogu da "ukljucim", mislim bezveze... Gde se klikce,gde se pise itd nije nista pojasnjeno. Mozda i ima tamo

Marko_L
25.12.2005, 17:01
U ovo je matoro :) Ja svojevremeno stigoh do 38. nivoa, a onda sam batalio, ponajviše zbog nedostatka vremena.Inače, ne radi se samo o Morzeovom kodu (tačnije zagonetka sa Mozeovim kodom se nalazi na jednom nivou, četvrtom).Radi se o jako teškoj "igri" koja zahteva mnogo logičkog razmišljanja i dobru koordinaciju oka.Problemi se rešavaju na razne načine.Uglavnom, dobije se hint i onda se na osnovu njega rešava zagonetka, a rešenje je obično neki username i pass ili upisivanje nečega u adress bar.Najčešće je potrebno dobro zagledati sors kod stranice, pronaći neki fajl (može biti tekst, zvučni zapis, slika...), skinuti ga, i na osnovu njega rešiti zagonetku.U nekim jednostavno nema fajlova, već se rešenje ili hint krije u samom sors kodu.Sve u svemu, veoma, veoma zanimljiva stvarčica za sve koji hoće ozbiljno da angažuju moždane vijuge :)