PDA

Prikaži potpunu verziju : Predlog - walktrough


NjegovaWisost
19.3.2007, 2:21
Ne znam koliko je ovo dobra ideja, al palo mi je na pamet da bi ste mogli da imate rubriku u kojoj prelazite neku avanturu. jest, znam da je to varanje (ni sam ih ni njih ni šifre nikad ne koristim) al sjetio sam se koliko i je to bilo zanimljivo dok je bilo u bonusu, naročito za Resident evil serijal.

Shlaymara
19.3.2007, 2:25
Ne vidim koja bi bila svrha vracanja walktrougha u SK. To je bilo opravdano u ono vreme kad je svaki milioniti stanovnik imao net, ali sad kad net ima svaki svaki hiljaditi, ne vidim svrhu. Samo bi zauzimao dragocene stranice.

NjegovaWisost
19.3.2007, 2:26
Ne vidim koja bi bila svrha vracanja walktrougha u SK. To je bilo opravdano u ono vreme kad je svaki milioniti stanovnik imao net, ali sad kad net ima svaki svaki hiljaditi, ne vidim svrhu. Samo bi zauzimao dragocene stranice.

Ne zna svak dobro engleski. Ja znam, al ima bezbroj onih koji niti znaju nači isti niti znaju eng

Shlaymara
19.3.2007, 2:28
Ako ne znas engleski kako onda mozes da igras avanturu?

NjegovaWisost
19.3.2007, 2:31
Ako ne znas engleski kako onda mozes da igras avanturu?

Upravo si sam odgovorio na moj zahtjev, uz taj "prelaznik" bi mogao svak da je igra. Par drugova kojima pozajmljujem SK svojevremeno su mi govorili kako bi dobro bilo da to ima

Shlaymara
19.3.2007, 2:33
I koja ti je to zanimacija? Radis sve sto pise u uputstvu, nista ne kontas, nemas bage veze sta radis ali eto, prolazi vreme. I koja je car igranja avantura ako stalno gledas u walk?

NjegovaWisost
19.3.2007, 2:36
I koja ti je to zanimacija? Radis sve sto pise u uputstvu, nista ne kontas, nemas bage veze sta radis ali eto, prolazi vreme. I koja je car igranja avantura ako stalno gledas u walk?

To stoji. . . . . .
Mada, ipak postoje wolktruzi :D

holodoc
19.3.2007, 3:47
Ovo je bilo pre nekog vremena u Svetu kompjutera pa se sa tom tradicijom prestalo. Pretpostavljam da je to zbog toga što se u međuvremenu pojavilo toliko walkthrough sajtova na netu da jednostavno ne postoji smisao tako nešto ponovo "gurati" u SK. S druge strane po meni Shlaymara je u pravu. Kako nameravaš da igraš avanturu ako ne znaš engleski jezik. Jeste da možeš da pratiš instrukcije tipa klikni na "walk" ili "pick item" ali onda stvarno šta je smisao takve rabote. Isto kao da prepisuješ pismeni u školi od dokazanog "jediničara" :D

hacker_aca
19.3.2007, 4:41
Po meni ne bi trebale ni šifre da stoje u SK. To dođe nešto slično walkthroughu. :) Jedino moze za trenere i zakrpe.

korisnik
7.4.2007, 0:13
Pa dobro je recimo ako je walthrough duhovito napisan, a i sta fali okrenuti avanturu sa walthroughom. Mislim da bi to diglo smek casopisa.

Marko_L
7.4.2007, 0:53
Ne vidim koja bi bila svrha vracanja walktrougha u SK. To je bilo opravdano u ono vreme kad je svaki milioniti stanovnik imao net, ali sad kad net ima svaki svaki hiljaditi, ne vidim svrhu. Samo bi zauzimao dragocene stranice.
Po toj logici, ne treba da postoje ni opisi hardvera, jer imaš gomilu benchmark sajtova na netu... takođe ne treba da postoje ni opisi igara, jer imaš gomilu reviewa na netu... takođe ne treba ni rubrika o Linuxu, jer imaš gomilu sajtova o Linuxu... ah da, ima i gomile programa koji su opisani negde na netu... i tako možemo do sutra... znači SK ne treba da postoji ? Ne bih rekao... što se tiče walkthrough-ova i da li treba da budu u SK-u, rekao bih da mi je svejedno, ali pošto te opcije nema u glasanja kliknuo sam na da, jer smatram da su korisni. Mislim, jeste da korišćenje walkthrouh-a od početka do kraja ubija draž igranja, ali izuzetno dobro dođe ako baš zapneš negde.

A M G
7.4.2007, 1:11
Po toj logici, ne treba da postoje ni opisi hardvera, jer imaš gomilu benchmark sajtova na netu... takođe ne treba da postoje ni opisi igara, jer imaš gomilu reviewa na netu... takođe ne treba ni rubrika o Linuxu, jer imaš gomilu sajtova o Linuxu... ah da, ima i gomile programa koji su opisani negde na netu... i tako možemo do sutra... znači SK ne treba da postoji ? Ne bih rekao... što se tiče walkthrough-ova i da li treba da budu u SK-u, rekao bih da mi je svejedno, ali pošto te opcije nema u glasanja kliknuo sam na da, jer smatram da su korisni. Mislim, jeste da korišćenje walkthrouh-a od početka do kraja ubija draž igranja, ali izuzetno dobro dođe ako baš zapneš negde.


Apsolutno se slazem sa tobom! Jednom sam video walkthrough u SK-u ali se ne secam se koja je igra bila u pitanju. Jedino se secam da je bio na dve strane i da je stampan vrlo malim fontom.

DeCoy
7.4.2007, 1:42
Još si ti mlad i zelen;) Nekada je(do pre 3-4 godine) skoro svaka zapaženija avantura dobijala svoj walkthrough iz pera gosp. Macedonića negde pri kraju časopisa :)

A sada stravno ne vidim svrhu trošenja jedne do dve stranice SK-a na rešenje neke avanture, kada se isto može za dva minuta naći na netu...

korisnik
7.4.2007, 10:11
Ja bi recimo platio i vise ako bi bilo walthrougha od MAcedonica. To je davalo dusu, jer su bili i dugoviti. Logikom da je na netu netreba da postoji casopis. Da nisam to nesto novo procitao kada SK izadje, malo morgen.
Ima mnogo shareware programa koji ne moraju da se opisu pa bi stao walkthrough. Kakva je pa to razlika od pre cetiri godine i sada pa da ga ne treba stavljati u SK. Ako nema mesta neka prave Svet Igara na 3 meseca pa daju unutra "korak po korak" za avanture koje su se pojavile.

Patton
7.4.2007, 10:43
Ja sam takodje obozavao "Korak po korak" rubriku u prastarim brojevima. Secam sam se cak da je SK objavljivao konkurs za najbolji i najkompletniji napisan walkthrough za pojedine igre koje su bile bas bas problematicne i teske kao npr. The Detective za C64 i Neuromancer za C64 i Amigu. Objavljivane su i mape npr za Uridium za C64 itd... Posto maltene za svaku igru postoji resenje na netu, mozda bi eventualno imalo smisla da se objave neke mape koje se ne mogu naci, mada bi one zauzimale mnogo prostora. Mape bi bile korisne za sve p&c avanture pogotovu ako bi se jos ucrtali korisni predmeti na njoj, onda mozda za neki RPG takodje.

korisnik
7.4.2007, 18:42
DA, stagod bi mi se svidelo, osim samo pustog opisivanja. Evo sada bi sa veselejm okrenuo nabrzake Runaway 2 sa opisom od Macedonovica. Necu sa ovima sa neta:) A nemam dosta vremena da se posvetim igri. Mislim da bi stvarno to moglo da uleti u kvartalni Svet igara, naravno po jedno tri walkthrougha.

GaleOm
7.4.2007, 18:57
U principu i ja sam za walkthrough, mada nije to tako lako uraditi pored toga sto treba cela igra da se predje, treba pisati ko zna koliko stranica teksta. Meni je bilo mrsko i da napisem ove dve recenice :)

Magneto
7.4.2007, 19:08
Svakako mogu da razumem entuzijazam ljudi koji walkthrough sastavljaju, ali ne i ljude koji po njemu igraju.

Bolje ne igrati uopšte nego nabadati sve servirano i prepričano na tacni. Maši se poJenta poprilično.

korisnik
7.4.2007, 19:11
Meni je ponekad igra ko film, pa kad nemam vremena je odvrtim sa walkthroughom. A i ne moras celu da igras po njemu.

SFRJ-Forever [CG]
7.4.2007, 20:13
Ovo je totalno nepotrebno, kao sto je neko vec rekao, ako hocete walkthrough skinite ga sa neta. Ako bi se ja pitao, ja bi makao i sifre, sve je to bacanje prostora.

P.S. Popravite naslov teme, hvali slovo "h".

korisnik
7.4.2007, 20:48
Mogu i opis igre da skinem sa neta.

DeCoy
7.4.2007, 21:30
Da ali, jedno je opis igre a drugo je walkthrough tj. rešenje...Prilikom opisivanja igre autor teksta ima prilike da iznese svoje stavove koji su možda drugačiji od onih koje vidiš na netu, da tekstu da neku ličnu crtu, dok je rešenje - rešenje...isto je, bilo da ga čitaš prevedenog u SK ili da ga čitaš sa nekog sajta:)

korisnik
7.4.2007, 21:36
Pa nije to kompjuterski program. RAdi se o stilu pisanja i duhovitosti u walkthroughu. Nisu svi "korak po korak isti". Osim toga koliko ima raznovrstnih stvari u SK moglo bi i to da ima.

A M G
7.4.2007, 23:56
Trenutno je 50-50. Borba za walkthrough se zahuktava! :D

Oggy
8.4.2007, 7:11
Ja se secam mape za Saboteur 2, Army Moves 2, izmedju ostalih, kao i mapa za razne avanture zbog kojih sam i ja poceo da pravim sopstvene avanture na papiru, po uzoru na te mape iz SK-a. Cesto su bile rucno crtane sa gomilom propratnih detalja cisto smeka radi.. A cesto sam citao i walkthrough-ove iako nisam znao ni kako igra tacno izgleda.

Glasao sam ZA, iako nisam siguran da li je to bas dobra ideja

Dimo
8.4.2007, 11:09
Da,na svaka dva-tri broja da se izdvoji po jedna-dvije strane za to,ali samo za avanture koje to zasluzuju,ne za svako smece tog zanra koje se recenzira.Zasto samo za najbolje izdanke,pa zato sto oni vrijede igranja i prelazenja i walktrough bi dobro dosao kao pomoc u nezgodnim situacijama.Cini mi se da je zadnji ovakav "projekat" bio za Syberiu 2 prije nekolike godine,i odlicno je uradjen.

DeCoy
8.4.2007, 11:47
A cesto sam citao i walkthrough-ove iako nisam znao ni kako igra tacno izgleda.


E vidiš i ovo sam ja radio tamo početkom 90-ih dok nisam nabavio Amigu :)
Svaka čast ondašnjim igračima avantura i FRP-ova koji su ručno crtali mape i pisali tako dobre walkthrough-ove...

Ovakve walkthrough-ove podržavam, ali nažalost nema više igara tog tipa...

Što se mapa tiče, sećam se da su iz igara čupali cele nivoe, štampali na matričnim štampačima i posle ih objavljivali u časopisu...obično za neke arkadice;)

Patton
8.4.2007, 12:19
Što se mapa tiče, sećam se da su iz igara čupali cele nivoe, štampali na matričnim štampačima i posle ih objavljivali u časopisu...obično za neke arkadice;)
Good old days. Moj burazer i ja smo takodje rucno crtali mape za neke igre, pretezno za C64. Ja imam svoju mapu za Jack The Nipper 2 (sa sve bojcama obojeno), onda za Cauldron 2, burazer ja radio za Miami Vice, a na mapu je nalepio i slicice Don Johnson-a iz Bravo casopisa... Sve su to extra mape koje su velicine nekoliko A4 papira. E da, Pool Of Radiance mape su isto moja kreacija opet sa sve bojcama :)

Oggy
9.4.2007, 21:07
Hehe, mogli biste vi da okacite negde te mape, i walkthrough ako imate.. ja bih to citao :D :D

M1los
9.4.2007, 21:58
Trenutno je 50-50. Borba za walkthrough se zahuktava! :D

Nije više, ja sam glasao ZA:D :D :D

NjegovaWisost
11.4.2007, 17:20
I dakle? 24:22?
Ne znam, vala bi prijalo nešta novo u SK, a ne samo nove cijene na bezbroj reklama...

Marko_L
11.4.2007, 19:39
Da,na svaka dva-tri broja da se izdvoji po jedna-dvije strane za to,ali samo za avanture koje to zasluzuju,ne za svako smece tog zanra koje se recenzira.Zasto samo za najbolje izdanke,pa zato sto oni vrijede igranja i prelazenja i walktrough bi dobro dosao kao pomoc u nezgodnim situacijama.Cini mi se da je zadnji ovakav "projekat" bio za Syberiu 2 prije nekolike godine,i odlicno je uradjen.
Meni se najviše sviđa sistem kada se walkthrough uradi iz više delova, recimo da se razloži na 5-6 brojeva, i onda fino uzmeš da igraš... kada zapneš i nikako ne možeš dalje, onda čekaš sledeći broj... pa kad pređeš i taj deo imaš mesec dana da probaš sam da pređeš dalje, pa ako ne uspeš, eto ga novi broj... itd. Takvim načinom pisanja walkthrough ne bi zauzeo više od polovine ili čak trećine SK strane (doduše, zavisi od dužine avanture), pa bi mogla čak i da idu dva po broju...
Good old days. Moj burazer i ja smo takodje rucno crtali mape za neke igre, pretezno za C64. Ja imam svoju mapu za Jack The Nipper 2 (sa sve bojcama obojeno), onda za Cauldron 2, burazer ja radio za Miami Vice, a na mapu je nalepio i slicice Don Johnson-a iz Bravo casopisa...
Ah nostalgije :) Ja imam negde, verovatno na tavanu ako je nisu izele neke živuljke, kompletnu mapu Joe Nebraska... takođe ručno nacrtano i pažljivo obojeno flomasterima... zauzima 4 spojene A3 strane... ako ga nađem ima da ga okačim kao poster :)

NjegovaWisost
12.4.2007, 0:51
Ja nisam toliko star. Prvi walktrough ( i jedini, mrzio sam "vodiče" ne avantura) je bio Alone in The darka za PS one, obožavao sam ga, zahvaljujući stilu kojim je pisan.

polarnimeda
12.4.2007, 2:34
walkthrough - ne!
zauzima previse mesta! najmanje bi uzeo 3 stranice po igri! sto znaci da bi mogao da se uradi samo za 1 igru mesecno.
cepanje walkthrough-a na delove mi se ne svidja. kada krenem da igram igru, zavrsavam je za oko mesec dana (i to ako je veca)- sta ce mi 4. deo walkthrough-a koji bi verovatno izasao pola godine posle igre?
uostalom da su smatrali prakticnim, vec bi to urednici ubacili ;)

huligan
12.4.2007, 12:58
Walktrough-NE!!!
Ako si pravi gamer to ti ne treba,ono sto tebi treba je ocigledno malo vise vremena za resavanje problema u datoj igri.;) :alealeee:

korisnik
12.4.2007, 13:08
Nemamo svi vremena, mene zanima i kako je igra uradjena, i sta se u njoj dogodi. Tada mi zatreba walkthrough.

DeCoy
12.4.2007, 13:54
Nemas vremena za to, a imas vremena da cekas da izadje SK i u njemu walkthrough u nastavcima:boodala:

Pa zar ti onda net nije brze resenje;)

NjegovaWisost
12.4.2007, 14:42
Nemas vremena za to, a imas vremena da cekas da izadje SK i u njemu walkthrough u nastavcima:boodala:

Pa zar ti onda net nije brze resenje;)

Al na srpskom je moćnije :dedica:

korisnik
12.4.2007, 15:31
DeCoy promasio si fudbal. Ocu da citam duhovit walkthrough na srbskom i nigde nisam rekao da sam za epizodne opise. Lepo svaka tri meseca kompletan walthrough ponajbolje avanture u tom razdoblju.

Magneto
12.4.2007, 15:55
Nemamo svi vremena, mene zanima i kako je igra uradjena, i sta se u njoj dogodi. Tada mi zatreba walkthrough.
Za to ti treba trainer i/ili šifre. A ako hoćeš sve natenane i po pravilima i još plus da čitaš duhovite vodiče, onda ispada da ipak imaš vremena. Ma šta ti u stvari hoćeš? :D

korisnik
12.4.2007, 16:05
Ocu walkthrough da okrenem avanturu u jednom popodnevu, i da citam opis u stilu Alan Forda. Bilo je toga.

M.C.
22.10.2007, 22:52
Ja sam glasao NE,i shto rekoshe neki i ove shifre da se ukinu. Ili da ostave za ove shto toliko vole nash jezik, mozda bi im i shifre na engleskom pokvarile dozivljaj... :p A umesto tog walkthrough-a mogao bi da ide neki duhovit strip kao alternativa. Ili neka funny strana,bilo shta duhovito iz sveta igara.

zdravkelja
22.10.2007, 23:53
Bolje walktrough nego sifre, interesantnije je, al najbolje da ne bude ni jedno ni drugo.:)

WhenDarknessFalls
23.10.2007, 0:48
Podrzavam. 2-4 strane gusto kucanog walka, bez nekih fensi screenshotova... :boxing:

Krilce
4.11.2007, 20:28
Licno, ne volim da igram sa siframa, tako da sam glasao DA. Posto imam slabu konfiguraciju ne mogu da igram novije igre voleo bih da mogu da citam nesto vise o njima.

HaveBreak
20.5.2008, 16:52
Slazem se sa prethodnim postom,pomocu walka se mozemo upoznati jos vise sa igricom:icon_stud

ForceCommander
20.5.2008, 17:07
I walktrough i cheatovi ubijaju draž igranja u istoj meri. Sa igrom se upoznaje najbolje igrajući je. Ali, ako moram da biram između dva zla, bolje walktrough nego šifre.

HaveBreak
20.5.2008, 19:59
Sa igrom se upoznaje najbolje igrajući je.
To je tacno,ali ako nisam u mogucnosti da je odigram pomocu resenja mogu bar videti kakva je prica

G@Rtn3R
20.5.2008, 21:16
I walktrough i cheatovi ubijaju draž igranja u istoj meri. Sa igrom se upoznaje najbolje igrajući je. Ali, ako moram da biram između dva zla, bolje walktrough nego šifre.

Ne slazem se u potpunosti. Sa siframa igrac ce biti u iskusenju, ali oni koji znaju da igraju nece ih koristiti, drugi mozda. Walktrough ima spoilere koji mogu odmah da ubiju zelju za igranjem jer je prica jedan od osnovnih dijelova igre.:dedica:

player1
20.5.2008, 22:00
Sajtovi kao gamefaqs.com postoje s razlogom.
Nema potrebe vracati to u SK.


P.S.
Mada nema nista lose, ako bi ljudi na forumu pisali walkthrough-e za neke igre.

DeCoy
20.5.2008, 22:42
/\/\

http://img148.imageshack.us/img148/8208/e3136f27021143fc719367faq3.gif :aplauz:

zdravkelja
21.5.2008, 8:47
Ja walktrouhg koristim samo u posebnim slucajevima.
Npr. skoro sve sam prostudirao u Oblivionu, vidim imam gomilu resenih questova.
Ali bacim ja pogled na walk da vidim da li sam nesto propustio i sta vidim: da ima jos bar 10 questova koje nisam resio. :opanachke

E walk je za te stvari dobar, ali ga inace ne koristim. Jos se nije pojavila igra koja ce mene da za*ebe. :to_care:

Djordje Turjacanin
8.7.2008, 13:18
Otkucaš na guglu game walktroughs i nađeš šta te zanima:dedica:

Wolverine
8.7.2008, 13:59
E walk je za te stvari dobar, ali ga inace ne koristim. Jos se nije pojavila igra koja ce mene da za*ebe. :to_care:

Ce naprave, ce naprave...:D

Inace, meni ja bas volim da citam te voktruove...Ja sam za!

HaveBreak
8.7.2008, 14:54
Mogli bi ste Kuzmi da date malo odmora i da njegovu kolumnu malo odstranite i ubacite walk.Tacno je da ima sajtova koji nude ovo,ali ne znaju svi engleski,kako ti ljudi da se snadju na stranim sajtovima.:icon_scra

DeCoy
8.7.2008, 15:40
Oni koji ne znaju engleski teško i da igraju avanture ili cRPG-ove, žanrove kojima su walkthroughovi najpotrebniji;)

Eni
8.7.2008, 16:50
Nemam pojma, ja sam svojevremeno pročitao ceo walk za RedGuard u SK, a nikad nisam uspeo da nabavim igru, jer mi je bilo skupo tada da plaćam 6 cd-ova po "5 maraka"... Ali bilo ql za čitanje... Jedna strana po broju, u nastavcima...

Glasao sam da - ako ima ljudi koji bi to čitali, što da ne... Bez obzira na razlog.

Decoy, grešiš - ja znam krša klinaca koji su se ubili igrajući avanture iako pojma nisu imali engleski - i napredovali su mic po mic pogađanjem i isprobavanjem. Takvima znači - makar da vide šta će biti dalje. Logično je da nama walk "kvari" ako bi ga čitali, ali njima pomaže. Tu treba povući liniju i reći - ako im treba i koristan im je, zašto ponekad ne ubaciti za neku važniju igru? Samo zato "što smo mi kul i znamo engleski i imamo internet"?

HaveBreak
8.7.2008, 16:58
Tako sam i ja kad sam bio mali presao MGS,gubeci se,isprobavajuci,cackajuci i na kraju sam uspeo.To moram i zahvaliti starijim drugovima koji su visili u obliznjoj igraonici koje sam non stop pitao sta dalje i kako dalje.Naravno tad nisam znao engleski i zato mi je bilo jako tesko,ali sam na kraju uspeo.Onda sam posle video da je izasao walk istoimene igre u casopisu Bonus,sto meni nista nije znacilo jer sam je vec presao.Naravno bilo bi mi mnogo lakse da sam ga imao ranije.Zato podrzavam predlog da stavite wal jer bi mnogo olaksalo,nije sve u Internetu

Pelagijska Argosija
8.7.2008, 20:18
Ako neko već ne zna engleski onda eto mu motivacije više da nauči.

Dio37
8.7.2008, 20:49
Upravo. Danas nista ne mozes bez engleskog.

taXicity
8.7.2008, 22:29
I ja sam za... Upravo zbog ljudi (chitaj: klinaca) koji ne znaju engleski kako treba a kojima su avanture zanimljive. Ja sam, na primer, prvu avanturu odigrao pre 10-ak godina (i nikako ne mogu da se setim kako se zvala :() i nisam prestao od tad, sad pricham engleski ko maternji :D. Kad vec k******ju kako su igre shtetne, da im dokazemo da su su npr. P&C avanture zanimljiv, interaktivan nachin savldavanja stranih jezika.

A da... Shta mislite kolko ljudi u Srbiji ima brz internet... Ne mogu da dodjem do statistichkih podataka ali svakako ne mnogo.

Mislim da jedna strana po broju ne moze da shkodi.

zoran845
8.7.2008, 23:21
... Ja sam, na primer, prvu avanturu odigrao pre 10-ak godina (i nikako ne mogu da se setim kako se zvala :()...:offtopic:Opiši je malo ovde (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=27071) ili u PA (http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=21143), biće sigurno provaljena. :)

HaveBreak
9.7.2008, 8:47
Ako ne moze walk mozda mozete otvoriti novu rubriku u casopisu kao sto je imao casopis "Bonus",koja se zvala "Pomagajte drugovi",gde bi citaoci mogli da salju pisma u kojima traze pomoc na odredjenom nivo-u,delu itd...Dok bi im ili clanovi redakcije ili ostali citaoci pomagali u prelazenju doticnog.To bi povecalo citanost SK-a,jer bi mnogi kupovali samo da rese problem.Prilicno sam siguran da predlog nece biti usvojen:),ali se mozda moze razmotriti

player1
9.7.2008, 10:03
Slicna rubrika je postojala. Ali se transformisala u rubriku "Sifre".

Takodje u danasnjem vremenu sveprisutnog interneta mala je sansa da ce neko da ceka bar mesec dana da bi nasao resenje. Pre ce da pregoogla sajtove i forume i da dobije odgovor istog dana.



P.S.
E sad neko ce reci da i sifre mogu da se nadju na netu, a ipak i ima u casopisu.

Mada... kad balo bolje pogledam, i ta rubrika izgleda da fali u poslednjih nekoliko brojeva.

Patton
9.7.2008, 10:11
Pre 15-tak godina nisam propustao rubriku "Sta dalje" u SK-u. Mada nikako nisam mogao da shvatim da neko posalje pismo kako se prelazi neki nivo, i onda ceka mesec dana da mu neko napise odgovor (ako je dovoljno srecan da mu se odgovor nadje odmah u sledecem broju) ;)

Zato postoji forum SK-a, gde ljudi mogu da se konsultuju oko prelaska neke igre i da poprilicno brzo dobiju odgovor. Dok ja recimo casopis vidim kao sredstvo informisanja gde mi uopste ne smeta da te informacije koje on nudi dobijam na mesecnom nivou.

Sto se tice walkthrough-ova, zamislite koliko zahteva ce biti. Ko ce odlucivati kojim redom ce se objavljivati igre + walkthrough za iole slozeniju igru ne moze stati na jednu stranu casopisa. I kako onda, da se podeli na dva dela? Pa da igras 2 meseca neku avanturu? Ovakvim tempom bi se obradjivalo 6 igara godisnje, sto je po meni smesno.

zoran845
9.7.2008, 10:24
Slicna rubrika je postojala. Ali se transformisala u rubriku "Sifre".... Mada... kad malo bolje pogledam, i ta rubrika izgleda da fali u poslednjih nekoliko brojeva.Tako je. Rubrika "Šifre" (by Gradimir Joksimović) zadnji put se pojavila u SK u aprilskom broju. U zadnja tri broja je nema.

Nisam neki žešći protivnik objavljivanja "prohoda" u "Svetu kompjutera" (mada su walkthroughs u principu loša stvar jer podstiču lenjost), ali postoji bolji način da se "odglavite" - uvek zapostavljeni UHS sistem hintova. Ima o tome i tema na forumu.

Kad proradi "linkovanje" u "edit boksu" :mad:, daću i linkove.

DeCoy
9.7.2008, 11:10
Ako ne moze walk mozda mozete otvoriti novu rubriku u casopisu kao sto je imao casopis "Bonus",koja se zvala "Pomagajte drugovi",gde bi citaoci mogli da salju pisma u kojima traze pomoc na odredjenom nivo-u,delu itd...

Koji plagijatori:boodala: Pa "Moj Mikro" je imao rubriku sa tim imenom još osamdesetih godina!

NjegovaWisost
9.7.2008, 15:54
Ako neko već ne zna engleski onda eto mu motivacije više da nauči.

E jbg, ENG se uči godinama (sem ako ne počeneš da živiš na eng govornom području), a za to vrijeme prođe mladost, zainteresovanost za igre...
Polako ljudi polako, čim im ustreba materijala da popune SK biće i toga, u svakom slučaju, bolje i WT nego opisi za konzole...

VojaM
9.7.2008, 16:30
Kad proradi "linkovanje" u "edit boksu" :mad:, daću i linkove.
naprosto ukucaj pre i posle linka.

zoran845
9.7.2008, 16:55
Ko će tol'ko da piše... :kreza: ;)

M.C.
10.7.2008, 2:03
E jbg, ENG se uči godinama (sem ako ne počeneš da živiš na eng govornom području), a za to vrijeme prođe mladost, zainteresovanost za igre...
Polako ljudi polako, čim im ustreba materijala da popune SK biće i toga, u svakom slučaju, bolje i WT nego opisi za konzole...

Hahaha, good one. Taj walkthrough necete docekati. Uostalom ko ne zna engleski ne mora da igra avanture. Nek se zakuca za Counter i slicne.

Pelagijska Argosija
10.7.2008, 12:44
Uopšte vezano za prohode (kao što Zoran reče), što vi ljudi ne uzmete lepo i napravite sajt i pišete, odnosno prevodite strane, walkthrogh-ove i napravite društveno korisnu akciju? Svi walkthrough-ovi koji se mogu naći na internetu su napravili ljubitelji dotičnih igara potpuno džabe.

korisnik
10.7.2008, 13:06
Nekada su walthroughovi u SK bili duhoviti i lepo napisani. Sa njim je mogao i da igra neki linac koji nezna jezik jer nisu bili tipa uradi ovo i napravi ovo nego su i opisivali o cemu se radi. Primerice daj cici torbu koju ceka od kcerke tako da ona moze na pijacu. Uz njih si i shvatio radnju.
Walthrough bi mogli da se vrate.

HaveBreak
10.7.2008, 13:46
A sta bi bilo kada bi neko na forumu napravio temu walk,gde bi korisnici pitali za resenje nekog problema dok bi drugi koji znaju bi im odgovarali.Znaci uopsteno o bilo kojoj igrici.Tako bismo ostavili SK na miru po pitanju walk-a i na forumu bi resavali problem.Ostali sta misle?:)

zoran845
10.7.2008, 14:11
Ostali misle da to već postoji. U "sobi" "Avanturističke igre" (a walkthroughs su najpotrebniji igračima avantura) ljudi koji se zaglave postave poziv za pomoć u temi dotične igre (ako takva ne postoji, otvore je pa pitaju). Do sada se, koliko je meni poznato, nije desilo da im niko ne odgovori i pomogne.

DeCoy
10.7.2008, 14:48
A sta bi bilo kada bi neko na forumu napravio temu walk,gde bi korisnici pitali za resenje nekog problema dok bi drugi koji znaju bi im odgovarali.Znaci uopsteno o bilo kojoj igrici.Tako bismo ostavili SK na miru po pitanju walk-a i na forumu bi resavali problem.Ostali sta misle?:)

Teme o igrama baš zato i postoje...da bi oni koji su zaglavili negde mogli da pitaju šta dalje, naravno pored uobičajnih razgovora o samoj igri...

Bilo bi lepo kada bi i korisnici Foruma sami pisali rešenja za svoje omiljene igre. Za to bi mogla da se odvoji posebna tema sa indeksom rešenja u prvoj poruci.

HaveBreak
10.7.2008, 14:51
Ne znam koliko bi ta tema bila popularna da korisnici sami pisu nesto ima vec tema Test Pray i vrlo malo ljudi ista pise,ja podrzavam ovu ideju i napisao bih par resenja

Dekip
29.1.2009, 14:34
Zato i jesmo tu,da se pomazemo.Ja nisam mazohista i ne volim sebe da maltretiram vise nego sto je potrebno(dva dana zaglava na jednoj lokaciji,mada ima izuzetaka).Uglavnom sve resavam na
http://www.gamefaqs.com/computer/doswin/
ima i za konzole,mada su mnoga resenja multiplatformska.

crazy_LG
29.1.2009, 16:35
U suštini se ne slažem sa idejom za walktrough-ove, jer bi zazimalo veliki prostor u SK-u, a danas vrlo lako na netu se mogu naći walktroughovi. ćak i oni koji imaju dial-up vrlo lako mogu da nađu rešenja za igre. Možda samo za najaktuelnije igre...

WhenDarknessFalls
29.1.2009, 16:52
Upravo to. Danas svako ima kakav-takav pristup internetu, a cak i da nema, ima makar 10 ortaka koji imaju. A uvek su takve varijante nabavljanja walkthroughova lakse nego cekanje mesec dana ili vise meseci da se u SKu odradi volktru, ako se to uopste i desi. Treba biti realan...

caine
29.1.2009, 16:55
Nisam za klasičan walkthrough, ali podržavam uvođenje neke hints & tips rubrike.

Dekip
29.1.2009, 20:21
Easter eggs,i sl.to bi valjalo.Lokacije i tako to.

crazy_LG
29.1.2009, 20:32
Easter eggs,i sl.to bi valjalo.Lokacije i tako to.
Ja još mislim da to treba samo za najaktuelnije igre pošto često zajedno sa walktroughovima, na internetu imaju i easter-eggovi,lokacije,stvari za otključavanje i ,naravno, cheatovi:dzavo:

DeCoy
29.1.2009, 20:58
Aktuelnost je nešto sa čim štampani mediji ne mogu da se nose. Dok se to pojavi u časopisu, net ima da bude prepun sličnih zezancija...

Dekip
29.1.2009, 23:20
Osecam da je gta4 prepun easter eggova,i bilo bi zanimljivo videti sve na jednom mestu,a i aktuelan je.A moglo bi i kao podsetnik o predhodnim delovima,pa ko je propustio...ili bio mali...:)

Carnex
29.1.2009, 23:27
http://www.gamefaqs.com/

Geronimo
30.1.2009, 3:00
Nema potrebe za ovime, stvarno se moze naci na netu za igru koja hoces, dok koja je sansa da sk da walkthrough bas za igru koja ti treba?

Zuti Bar
16.1.2011, 11:14
Mislim da je bilo takvo nesto u raijim brojevima. Sta znam. 95% ljudi ih ne bi citalo... sto jer ne igraju igru za koju je napisan, sto... ili im ne treba walktrough.

Stef
16.1.2011, 12:28
Ja sam za da zato sto ako bi zapeo negde ,mesto da idem na internet i jos zbog dizem racun :D mogu da procitam u casopisu :to_care:

Miki1987
18.4.2011, 2:33
А када изађе walkт. у СК без дела у коме мораш да бациш коску псу и због тога се нервираш 2 дана јер радиш како је написано, а не напредујеш :n-cc2: Шта ћемо са тиме а А?

water wizard
18.4.2011, 9:49
sećam se pre, još tamo 90tih čitao sam te walkowe kao neku priču, bilo je dosta zanimljivih opisa, i zainteresuje igrače

Marko Radonjic
19.4.2011, 13:12
Nekad je bilo, i citao sam ih iako nisam igrao igru. :)
Ali sumnjam da bi se iko bavio time sada, kada na internetu imas istih koliko hoces i kakvih hoces...
Jedino ako bi se javio neki mladi autor, entuziasta da to pise uz naravno odobrenje da se odvoji po koja strana na nasem omiljenom casopisu za to.
Moj glas je DA.

marko river
4.5.2011, 15:03
Secam se walkthrough-a za Alon In Dark 2 u SI '94. Bio je napisan u prvom licu i dosta se oslanjao na konkretnu partiju. Tako nesto malo kreativnije od obicnih instrukcija, gde npr mozete videti i misli i osecanja glavnog lika, bi mozda i moglo da prodje. To vec vuce i na pripovedanje. Sve sto nije tako malo mastovito je nepotrebno pored interneta... Mozda da smilimo kako da uinistimo internet, onda bi mogli da se vrate i Sta dalje i Korak po korak :dzavo:

Žexonije
13.6.2011, 12:33
Ja sam Syberia 2 presao uz pomoc walktrough-a iz SK-a. Stavio Svet Kompjutera ispred sebe i pici :)

Sreten Mladenovic
18.6.2011, 14:25
Hmmm i treba i ne treba. SK je casopis okrenut ne samo igrama nego uopste IT sceni, za 2 strane koliko bi walkthrough zauzimao moze da se iskoristi za nesto mnogo pametnije.
Sa druge strane pod predpostavkom da treba, treba pisati odredjene igre. na primer neke teze avanture. Kad tad svako od nas sedne da igra neku avanturicu. Dopalo mi se kad je pisan walkthorugh za syberia igru jer sam u to vreme i ja igrao igru.