PDA

Prikaži potpunu verziju : Video problem pomagajte


Robert
24.12.2005, 19:38
Imam jedan snimak na cd od jeden proslave koja je bila pre 4-5 godina.Vrlo je los snimak ali to nije problem , problem je u tome sto video neprati audio i tako kada dodjes pred kraj snimka ima razliku ohoho pa sam hteo da pitam sa kojim programom to da ispravim i da malo poboljsam rezoluciju akoje moguce.
Kazem u pocetku je dobro onda sve vise razlike i vise i na kraju ohoho.

Anak1n
24.12.2005, 19:44
Izdvoj zvuk sa nekim programom koji moze da izdvoji zvuk iz video fajla...npr. blaze medija pro...sa nekim video editorom koji omogucava ubacivanje zvuka skockas to....jos ti samo ostaje da skontas kako da eliminises postojeci zvuk....npr. sa dr.divix-om da ga odradis u poseban video i audio fajl...valjda ce ti pomoci ;)

NenadN
24.12.2005, 22:34
Prvo moras da ustanovis o kakvoj se desinhronizaciji radi.


VVVVVVVVVVVVVVVVVV
----AAAAAAAAAAAAAAAAA zvuk kasni

-----VVVVVVVVVVVVVVVVVV
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA zvuk zuri

VVVVVVVVVVVVVVVVVV
AAAAAAAAAAA zvuk je kraci ili duzi od filma mozda sto je najgori vid desinhronizacije.

VVVVVVVVVVVVVVVVVV
AAAAAAAAAAAAAAAAAA Perfektna sinhronizacija

kad ustanovis javi

bobi
24.12.2005, 22:58
Prvo moras da ustanovis o kakvoj se desinhronizaciji radi.


VVVVVVVVVVVVVVVVVV
----AAAAAAAAAAAAAAAAA zvuk kasni

-----VVVVVVVVVVVVVVVVVV
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA zvuk zuri

VVVVVVVVVVVVVVVVVV
AAAAAAAAAAA zvuk je kraci ili duzi od filma mozda sto je najgori vid desinhronizacije.

VVVVVVVVVVVVVVVVVV
AAAAAAAAAAAAAAAAAA Perfektna sinhronizacija

kad ustanovis javi

Pa jasno je da je mislio na:

VVVVVVVVVVVVVVVVVV
AAAAAAAAAAAAAAA

Jer u slucaju da je audio duzi, slika bi bila potpuno crna na kraju.

Problem je, mislim, bio u capture-ingu. Ake je u isto vreme pustio play na vhs-u i capture na komp-u (sto se meni desavalo), onda ce morati ponovo da ubacuje materijal. Ako li pak ne mozes, ne preostaje ti nista drugo do da avi ubacis u premijer, i seckajuci ga u delove svaki rucno podesavas.

holodoc
24.12.2005, 23:20
Puno sreće!! Ja sam jednom imao ovakav problem i ispostavilo se da mi je mnogo bolja varijanta bila da ponovo prebacim kompletan snimak sa VHS-a i nastavim normalan rad.

Jel misliš da bi možda mogao da ponoviš to slavlje?:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:

djolepiv
25.12.2005, 4:32
joj...
desavalo se i meni to kada sam grebovao u premiere-u i onda seckam i budzim da bih uskladio sliku i ton, ali posle sam skont'o da u virtual dub-u postoji opcija koja ne dozvoljava desinhronizaciju iako ima drop frame-ova (opcija se nalazi u capture/settings, pa chekiras "lock video stream to audio").

ali ti imas malo veci problem jer ti je to vec spakovano na cd.
ako mozes doci do vhs-a (ili koje vec kasete) to bi ti bilo najbolje resenje, ugrebujes i pakujes ;)

ako ne mozes doci do kasete, ja bi to u premiere-u radio i ako bi bilo nekih problema u premiereu onda bih prvo to sa cd-a raspakovao - ton nekompresovan pcm wav, a sliku u neki kodek pogodan za edit. posao je patnja ziva...

btw. kako je spakovan taj snimak (kodek, kompresija?), koja mu je rezolucija i koliko traje?

moze se povecati rezolucija ali neces imati nekog efekta. najbolje u virtual dub-u ;)

Robert
25.12.2005, 11:53
Nemam sanse da dodjem do VHS posto je to snimano pre skoro 5 godina i to je verovatno vec izbrisano a ja imam jedino snimak na cd-u i to tako da kasni zvuk znaci na kraju ima nekih 15 sekundi razlike .

vvvvvvvvvvvvvvvvvvv
aaaaaaaaaaaaaa

a sto se tice codeka

AVI Spliter Indeo Video 5.2 192x144 (1.33:1) [=4:3]
PCM Audio

verovatno mala rezolucija da zauzme sto manje prostora

NenadN
25.12.2005, 13:50
Pa jasno je da je mislio na:

VVVVVVVVVVVVVVVVVV
AAAAAAAAAAAAAAA

Jer u slucaju da je audio duzi, slika bi bila potpuno crna na kraju.

Problem je, mislim, bio u capture-ingu. Ake je u isto vreme pustio play na vhs-u i capture na komp-u (sto se meni desavalo), onda ce morati ponovo da ubacuje materijal. Ako li pak ne mozes, ne preostaje ti nista drugo do da avi ubacis u premijer, i seckajuci ga u delove svaki rucno podesavas.
Slika ne bih bila crna na kraju nego bih se zaustavio film. Film se nikad ne siri. Zvuk moze da bude duzi od filma recimo da je film 25fps a zvuk 23fps zvuk je duzi oko 5 min. Ovakve stvari se desavaju recimo kod konverzije iz NTSC u PAL

NenadN
25.12.2005, 14:01
Nemam sanse da dodjem do VHS posto je to snimano pre skoro 5 godina i to je verovatno vec izbrisano a ja imam jedino snimak na cd-u i to tako da kasni zvuk znaci na kraju ima nekih 15 sekundi razlike .

vvvvvvvvvvvvvvvvvvv
aaaaaaaaaaaaaa

a sto se tice codeka

AVI Spliter Indeo Video 5.2 192x144 (1.33:1) [=4:3]
PCM Audio

verovatno mala rezolucija da zauzme sto manje prostora
U ovom slucaju moras da razvuces zvuk. Ako je na pocetku filma perfektna sinhronizacija a na kraju zuri ili kasni moras da razvuces zvuk. Preko VirtualDuba izvuces zvuk i preko Adobe Auditiona ili Cool Edita sa Stretch Filterom razvuces zvuk. E sada koliko. U virtualDubu pod framerateom treba da pise koliki je framerate zvuka a koliko filma. Ove dve vrednosti treba da se poklope. Postoji jos jedna opcija VirtualDubu u framerate da sinhronizuje zvuk i sliku nesto Synch to audio framerate te filmu daje isti frame rate kao i zvuku.
Ovo je Je*acina na sto nacina.

Anak1n
25.12.2005, 19:32
Ma na mikrofon snimi nesto pa ubaci gde fali....raspevaj se malo :D

belgrade_boy
28.8.2006, 10:56
E,ljudi pomagajte!!
Imam jedan problem koji me ubija u pojam.
Skidam video materijal sa TV kartice (Asus0-shit)
Kada pustim fajl, slika mi je suzena i zvuk kasni za slikom.
Taj isti fajl pustim kod ortaka i kod njega je sve normalno, slika prati zvuk i nije suzena.:confused:
Pretpostavljam da je neki kodek??
Ili mozda player??