PDA

Prikaži potpunu verziju : Pomoć dobri ljudi!


Vasilije Stojakovic
16.3.2007, 22:46
Pozz svima!
Imam jedno pitanje i siguran sam da ću ovde dobiti pravi odgovor. O čemu se zapravo radi: prebacivanje mp3 muzike na mobilni telefon tj. problem je veličina. Zna li neko na koji način ili pomoću kog programa i kako da smanjim pesmu od 3-4 MB na nekih 500KB a da ne gubi mnogo na kvalitetu? Samo mi ne recite da je to Sound Forge ili Nero, čuo sam da postoje programi baš za te stvari, ali ne znam koji su. Krajnje rešenje je sigurno memorijska kartica od 1GB... Unapred zahvalan na pomoći!

TORQUE
16.3.2007, 23:17
Takvu konverziju mozes bez problema izvesti sa programom CD extractor. Ja koristim verziju 1.51. Program je besplatan. Kada instaliras program podesi u opcijama bitrate na 32kbps. Koristi opciju RE-ENCODE COMPRESSED AUDIO FILES. Fajl od oko 4 MB pakuje na oko 800 KB uz primetno gubljenje kvaliteta. Ali bolje neces naci jer nesto sto je vec kompresovano tesko je jos kompresovati a da se ocuva kvalitet. Pa ti vidi da li ces tako ili sa novom memorijskom

Željko
16.3.2007, 23:33
Možeš da koristiš i MP3 Cutter Joiner, samo je potrebno da u podešavanjima kako ce MP3 format da "zvuči" podesiš Bitrate na nekih 64 kb/s... Ako ti ne odgovara to kompresovanja, experimentiši sa bitrate-om... Program može da odrađuje i više pesama od jednom, što verujem da će ti trebati... Pozzz


__________________
Da li ste se uključili?
http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=12858

illidan
17.3.2007, 0:14
mozes sa recimo blaze media convert, ali nema sanse da ne izgubis na kvalitetu

ako hoces da slusas muziku na mobilnom, onda je jedino resenje mem. kartica, a i 1GB nije skup

aleksandar macedonian II
17.3.2007, 0:56
Pozz svima!
Imam jedno pitanje i siguran sam da ću ovde dobiti pravi odgovor. O čemu se zapravo radi: prebacivanje mp3 muzike na mobilni telefon tj. problem je veličina. Zna li neko na koji način ili pomoću kog programa i kako da smanjim pesmu od 3-4 MB na nekih 500KB a da ne gubi mnogo na kvalitetu? Samo mi ne recite da je to Sound Forge ili Nero, čuo sam da postoje programi baš za te stvari, ali ne znam koji su. Krajnje rešenje je sigurno memorijska kartica od 1GB... Unapred zahvalan na pomoći!

a zasto uopste to radis?
mislim kartica od 1g dodje cca. 1300 din (mini sd)
mp3 je i ovako kompresovan,ali ipak odnos velicine i kvaliteta je ok,a sve preko toga gubita kvaliteta je neminovan
prakticki audio format grebovan u mp3 je manji 10 puta pa sad kad bi ga jos smanjio 10 puta leleeeee......

Željko
17.3.2007, 11:00
Pa Mini SD ti dođe 1300... Ali šta ako ima K750 ili neki sličan pa mu treba i više od 35-40 evra za karticu?

aleksandar macedonian II
17.3.2007, 13:35
Pa Mini SD ti dođe 1300... Ali šta ako ima K750 ili neki sličan pa mu treba i više od 35-40 evra za karticu?


pa onda se zezno pri kupovini telefona:rofl:

Deusdies
17.3.2007, 17:02
Što se tiče programa, ako uspeš da se dokopaš Sony Sound Forge, alal vera :)

I BTW, da ne otvaram novu temu, jel zna neko kol'ko je M2 (micro card) od 512 MB?