PDA

Prikaži potpunu verziju : Spybot & Ad-Aware SE Professional.. nisu nasli nista


jonathan
16.3.2007, 0:26
Koristim ova dva programa vec duze vremena.. Spybot - Search & Destroy i Ad-Aware SE Professional, do sada su obavljali dobro posao i ne mogu se pozaliti. Moram priznati da i ne skeniram cesto sistem, recimo jednom mesecno i ta tih tridesetak dana se nakupi dosta smeca.
I eto sinoc odluci da skeniram sistem, normalno, uradim update, skine mi zadnje postavke, informacije il sta vec s oba programa i krenem skeniranj.

Eh dalje ide ono sto apsolutno ne mogu da verujem.
Prvo uradim skeniranje sa Spybot i od silnog skeniranja on mi samo nadje 3 neka sigurnosna kljuca, nesto tako se zove ne znam tacno sta, i uspije izbrisat jedan ona dva ostanu. Uradim skeniranje sa AD-Aware i ne nadje niti jedan virus, nesto da se zakacilo ama bas nista... Mislim, koristim internet svaki dan, skidam sve isvasta i idem po svim stranicama i da mi recimo Spybot ne nadje niti jedan kukis (kolacic), nista nista a zadnji put kad sam skenirao s njim bilo je naj manje 40 "kolacica" i ostalog smeca.. i AD-aware, kad sam zadnji put skenirao s njim nasao mi je oko 70 trojanaca a sad nije registrovao nista, niti jedan kriticni fajl, trojanac il sta vec.

Znali neko o cemu se radi jer naprosto ne mogu verovati da nema nista na racunaru ..to apsolutno nije tacno. Sistem nisam menjao i poitpuno je isti kao i kad sam prosli put skenirao i jos pre, znaci ovako stoi kako stoi jako dugo. Nisam instalirao ni antivirusne programe, ni firewall nist nista, da mogu rec da je nesto sprecilo nakupljanje malicioznog smeca.

Dimo
16.3.2007, 0:39
Instaliraj najsvjezije definicije za oba programa,i uradi full scan(mada mislim da si oboje vec zavrsio,ipak nije na odmet da provjeris).
Kad si ranije skenirao komp,je li ti bio ukljucen Real Time shield kod Ad-Awarea?Ako nije,pa si ga naknadno ukljucio,onda je vjerovatno ok jer stalna zastita je odlicna stvar(zato sam i presao na Spyware Terminator,pa ga koristim simultano sa Lavasoftovim programom).
U krajnju ruku,mozda zaista nemas nista vise sumnjivo na sistemu.

Ako si bas toliko paranoican,izvrsi reinstall oba programa,ako ti nije muka da skidas nove definicije.Napominjem da ovo uradis tek ako nista drugo ne upali :)

jonathan
16.3.2007, 1:07
Instaliraj najsvjezije definicije za oba programa,i uradi full scan(mada mislim da si oboje vec zavrsio,ipak nije na odmet da provjeris).
Kad si ranije skenirao komp,je li ti bio ukljucen Real Time shield kod Ad-Awarea?Ako nije,pa si ga naknadno ukljucio,onda je vjerovatno ok jer stalna zastita je odlicna stvar(zato sam i presao na Spyware Terminator,pa ga koristim simultano sa Lavasoftovim programom).
U krajnju ruku,mozda zaista nemas nista vise sumnjivo na sistemu.

Ako si bas toliko paranoican,izvrsi reinstall oba programa,ako ti nije muka da skidas nove definicije.Napominjem da ovo uradis tek ako nista drugo ne upali :)

ma instalirao sam ja i sveze definicije, sve sve i update i kompletan scan, i inace tako radim, ma bas sve sam radio kao i pre.. Real Time mi je iskljucen, da znam da je dobra stvar stalno nadgledanje ali ima i ono rupa pa tako, iskljuceno mi je... ma nisam paranoican, daleko od toga ali je nezamislivo da nema nista...
uff sad se seti, :boodala: , inace koristim Fire fox i operu ..vise koristim operu ali inace koristim oba e sad, ono kako povrsno citam viruse kad mi nadje uvek pise fire fox ovo fire fox ono, kuki sa te stranice itd itd.. e sad od zadnjeg skeniranja mislim da ni jednom nisam ukljucijo Fire f. osim kad sam gledao download koliko sam potrosio.. pa ljudi, nije valjda fire fox toliko supalj jer znam da pi kupi one spywere koji sami otvaraju stranice odredjenih linkova ali da je fire fox sam inace kupio toliko smece a opera nista... :icon_scra tesko za poverovat ali ocito je tako

ma racunar mi nista ne trza, zapinje itd inace se malo nekad osete nepravilnosti kad se nakupi smeca ali sad naj normalnije radi i mozda stvarno nema nista...

Garson
16.3.2007, 1:12
ma instalirao sam ja i sveze definicije, sve sve i update i kompletan scan, i inace tako radim, ma bas sve sam radio kao i pre.. Real Time mi je iskljucen, da znam da je dobra stvar stalno nadgledanje ali ima i ono rupa pa tako, iskljuceno mi je... ma nisam paranoican, daleko od toga ali je nezamislivo da nema nista...
uff sad se seti, :boodala: , inace koristim Fire fox i operu ..vise koristim operu ali inace koristim oba e sad, ono kako povrsno citam viruse kad mi nadje uvek pise fire fox ovo fire fox ono, kuki sa te stranice itd itd.. e sad od zadnjeg skeniranja mislim da ni jednom nisam ukljucijo Fire f. osim kad sam gledao download koliko sam potrosio.. pa ljudi, nije valjda fire fox toliko supalj jer znam da pi kupi one spywere koji sami otvaraju stranice odredjenih linkova ali da je fire fox sam inace kupio toliko smece a opera nista... :icon_scra tesko za poverovat ali ocito je tako

ma racunar mi nista ne trza, zapinje itd inace se malo nekad osete nepravilnosti kad se nakupi smeca ali sad naj normalnije radi i mozda stvarno nema nista...
Nit je FF shupalj nit su ti cookies opasni.;) Moglo bi se reci da prestavljaju false alarm, a mogu se obrisati i iz samog FF-a.

Ljuba 666
16.3.2007, 1:56
Ako baš želiš da se uveriš da u sistemu ne postoji ništa strano,
iskeniraj komp sa PEST PATROL.
Veruj mi da sam se i ja iznenadio šta je sve pronašao
a da to navedena dvojka nije primetila...
Na žalost ,program nije free al' čovek je snalažljivo biće....:a_whistli

jonathan
16.3.2007, 2:41
Nit je FF shupalj nit su ti cookies opasni.;) Moglo bi se reci da prestavljaju false alarm, a mogu se obrisati i iz samog FF-a.

ma nisam ja rekao da su kolacici opasni, svaka stranica ih ima i jednostavno normalno je da se kace ali da se ne zakaci ni jedan.. to je vec nesto

Ljuba 666 ako m ise bude dalo da nadjem PEST PATROL. onda cu ga svakako potrazit mada se inace umorim od trazenja, licenciranja, itd itd

jagodanbg
16.3.2007, 11:03
ako si nesiguran da ti oni ne pronalaze nesto sto mislis da imas u system-u instaliraj a-squared Free http://www.emsisoft.com/en/software/free/
znaci to je najaci anti malware program posle skeniranja sa ad aware i spybota sam instalirao a squared i nasao je jos brda smeca!

Dual pretop
20.3.2007, 23:16
I ja pohvaljujem A-squared free. Uvek pronadje nešto što su su Spybot i AdWare propustili.