PDA

Prikaži potpunu verziju : koji procesor za PII


komunista
13.3.2007, 14:15
koji je najjaci procesor koji bih mogao da stavim na plocu slot1?

naime, racunar je PII na 400MHz IBM 300PL.

Za slot1 sam pronalazio i procesore za PIII ali nesto nisam bas ubedjen da bi to radilo na ploci za PII.

<Rio_da>
13.3.2007, 16:17
Pa najbolje bi bilo da ako imas uputstvo za maticnu tu pogledas... ali to nije pravilo obicno moze da se stavi i jaci procesor od predvidjenog...

Rocker
13.3.2007, 20:17
Za slot1 sam pronalazio i procesore za PIII ali nesto nisam bas ubedjen da bi to radilo na ploci za PII.
Da, u Slot 1 najjače što može da se strpa je PIII sa Katmai jezgrom. Opet, od čipseta zavisi da li će proc raditi (nisi napisao koji je čipset na tvojoj ploči, IBM300PL je ime kompletne konfe).

komunista
14.3.2007, 13:48
topik moze u istoriju da se premesti.

problem resen BIOS je "novi" koji podrzava Coppermine CPU do 1.2 preko peg370. Kupljeno-postavljeno-radi.
RAM mi je jos jedino problem, jer njega tesko mogu da nadjem jer je PC100.

P.S.
da ne verujes. PII na 1.2GHz:eek:

stavrov
29.3.2007, 21:17
Coppermine je drugo od tri jezgra koliko ih je imao P3. Ako me dobro sluzi pamcenje, u tom kompjuteru je bila ploca sa Intel BX cipsetom. Pazi kad dodajes memoriju, jer ploca verovatno prihvata samo module sa starijim pakovanjem cipova. Moze da ti se desi da prepozna samo pola modula (npr. 64 MB od 128 MB). Inace, ja sam na BX ploci koristio i PC133 memoriju, ali je bila po starijem standardu pakovanja cipova.
Pozdrav