PDA

Prikaži potpunu verziju : Biramo Sampionski Zanr


Red Dragon
13.3.2007, 14:09
hvala unapred moderatorima sto nece obrisati ovu temu! :D
Ovu sam temu otvorio posmatrajuci interesovanje za zanrove na ovom forumu.

Dobro razmislite, pravila su jednostavna,mozete da izaberete dva zanra i da za svaki navedete max 3 igre koje ce vam uvek ostati u secanju uz odgovarajuci komentar!
(iskljucene su mrezne igre, male igre, stare igre i konzole, zbog logicnih razloga-koje naravno necu navesti :dzavo: )

Red Dragon
13.3.2007, 14:17
pa da pocnemo

Role-play:
1. Fallout 2- jednom recju-LEGENDA!Borba,questovi,dijalozi...
2. Fable- sjajna atmosfera i grafika
3. Diablo 2- kako postati mesar u nekoliko lekcija:dzavo:

Strateske igre:
1. Starcraft- sampion zanra!
2. Act of War- C&C moze u penziju!
3. Warcraft 3- pa dobro,ipak je ovo planetarni hit!

toliko od mene...za sad:cool:

next
13.3.2007, 14:51
Role play:
Diablo 2
Fable
.........and many other........
za ovo drugo sam se dvoumio jer obozavam i avanture a i strateske igre
strateske igre:
sve iz total war serijala(rome,madeival,shogun....)
warcraft 3
........and many other.........
e sad obozavam i avanture(myst,syberia...),pa manager,PES>....
Sad ne znam gde bih stavio i nezaboravni SIlent hill.............
MAlo sam preterao....:a_whistli

Ali stvarno je tesko odluciti se....:D

tiberije
13.3.2007, 15:04
Strategije (potezne)

1. Civilization III
2. Rome Total War
3. Age of Empires 2

RPG:

1. Oblivion
2.Vampires Bloodlines
3.Neverwinter Nights

holodoc
13.3.2007, 15:05
Evo uslišićemo tvoju želju i nećemo da obrišemo temu već ćemo samo da je zaključamo :dzavo:

A evo obrazloženja zbog čega jer želim da izbegnemo nesporazum oko razloga zaključavanja.

Kao prvo, svaki od žanrova koje si naveo u glasanju ima već bar jednu temu u okviru podforuma kome pripada u kome se raspravlja o tome koja je najbolja igra pomenutog žanra. Zbog toga ovakva jedna tema koja služi za agregaciju rezultata (nazovi statistike) iz svih tih foruma stvarno gubi smisao.

Drugi problem je mnogo ozbiljniji. Naime, tvoja lista generalno ima problema sa time da je kao i gotovo svako drugo glasanje na ovom forumu, ograničena subjektivnim mišljenjem o podeli žanrova. Istina je da si svoje glasanje formirao na osnovu organizacije "Test play-a" ali treba shvatiti da je ovakva organizacija istog bila nužna iz jednostavnog razloga što je praktično nemoguće sagledati sve žanrove pojedinačno. Iz tog razloga će se pojaviti neko ko će te pitati šta se desilo sa "akcionim avanturama", drugi će te pitati gde su ti "survival horori" i tu će se već stvoriti tema koja će da sadrži više od 80% poruka koje služe ničemu drugome do svađi oko izbora opcija glasanja ili toga koja igra stvarno pripada kom žanru.

Žao mi je ali zbog svega navedenog a i činjenice da nekakav sličan pokušaj već postoji ovde (http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=132) tema ide pod kluč.