PDA

Prikaži potpunu verziju : litijum polimer baterija


Alex
12.3.2007, 18:27
Nedavno sam kupio Sony Ericsson k750i telefon, pa me interesuje koliko je kriticno formiranje ove baterije. Pitam zato sto sam bateriju punio normalno, ali kad telefon prikacim za komp preko USB-a, opet krene da je puni. Znam, to je normalno, ali da li smeta formiranju baterije?:icon_stud

glitch
12.3.2007, 18:32
Neki ce me kritikovati ali misli da je formiranje baterije izumrlo sa Nikl-Metal-Hidridnim baterijama (znaci mnogo davno)... Mislim da neces drasticno "prosiriti kapacitete" takve baterije (bar iz nekog mog iskustva).

jonathan
12.3.2007, 20:35
ne brini to je normalno
po mom misljenju i jako pametno, zamisli da imas karticu od 2 ili 4GB i da saljes podatke na mob.. prvo.. treba poprilicno vremena za 4GB a drugo.. baterija nebi izdrzala jer telefon kad radi sa racunarom puno se trosi

zato je to sad i uvedeno... nece se nista pokvarit jer je to sad malo modernizovano ;)

poz

A M G
12.3.2007, 22:21
Neki ce me kritikovati ali misli da je formiranje baterije izumrlo sa Nikl-Metal-Hidridnim baterijama (znaci mnogo davno)... Mislim da neces drasticno "prosiriti kapacitete" takve baterije (bar iz nekog mog iskustva).

Tacno tako, nema bojazni da ce doci do tzv. "memorijskog efekta" ni kod LiIon ni kod LiPolimer baterija.

Alex
13.3.2007, 18:24
E, super, znaci da ne brinem, jer ja imam na telefonu bas LiPolimer bateriju. Hvala svima!:ciao: