PDA

Prikaži potpunu verziju : Gledanje slika u 9x Windowsima


marxo
11.3.2007, 16:16
Radim jedan projekat pa me interesuje kako ste resavali (ili resavate) problem nedostatka integrisanog Image Viewer-a u 9x Windowsima.

Znaci:

1. Da li ste koristili Internet Explorer za jpg, gif, png ili ste koristili neke 3rd party alate (ACDSee, IrfanView, itd...)?
2. Da li bi vam integrisani Viewer (direktno u shell - nesto kao u XP-u) pomogao i koliko?
3. Da li su standardne funkcije XP-ovog Windows Fax and Picture Viewer-a dovoljne ili bi moglo jos nesto da se ubaci?
4. Sugestije dobrodosle...

nighthawk
11.3.2007, 16:29
Nisam koristio windows stariji od dvehiljadarke, i uvek koristim IrfanView. Cak sam u exploreru smanjio thumbnailove na 20x20 i koristim IV za thumbnail pregled. Jednostavno ne postoji brze, lakse i funkcionalnije resenje od ovog "Bosanca".

glitch
11.3.2007, 18:10
"Iskoriscavam" ACDSee od ver. 3.11. Obavlja mi posao, mada se mozda i bespotrebno usloznjava i pretrpava opcijama iz ver. u ver...
Jel' to pravis OS ili "PC katalog za slike"? Ili analiziras a mi ti dodjemo kao zamorcici? ;)

Covenant
11.3.2007, 22:15
Irfan View-jednostavno a odlicno resenje-zauzima oko 1MB

Gadoguz
11.3.2007, 23:03
http://www.download.com/IrfanView/3000-2192-10021962.html


Link za Download irfana:D

;) :ciao:

marxo
12.3.2007, 17:41
Ama necu IrfanView da stavljam u OS ljudi sta vam je. I kako ste uopste zavrsili na Irfanu :D? I hvala za link ali mi ne treba jer imam najnoviju verziju instaliranu. Stick to the question.

glitch
12.3.2007, 18:24
Da da, Irfan ti je najbolje resenje... :D
1. Na ovo pitanje sam ti odgovorio
2. Pa, kako koristim ACD onda mi je sve jedno... Na kraju, bitno je da se prog brzo ucitava i da pruza neke osnovne f-je (ovo ide jedno sa drugim ;) ) tako da ni Win & Fax nije lose resenje, kada se ima u vidu za sta je namenjeno (Mikrosoft se bas vodi time da vecini korisnika omoguci "kompatibilnost" pri radu, znaci IE, pregled slika, rezanje diskova, i naravno, ozloglaseni WMP; zbog toga ga, izmedju ostalog i optuzuju za monopol - sto bi neko kupovao softver, ako ga uz Win dobije besplatno, uslovno receno)...
3. vidi pod 2
4. Pitaj sta te interesuje, konkretno; mnogo si, bre, misteriozan :Freddy:

marxo
13.3.2007, 12:01
Pitaj sta te interesuje, konkretno; mnogo si, bre, misteriozan :Freddy:

Kakve je resenje najbolje da se namesti za 9x OS za pregled slika?

Napominjem da bi morao da pisem kod i sve to ali nije problem... Znaci 3rd party ne dolazi trenutno u obzir samo neki primer na sta bi trebalo da lici...

I najvaznije - Kakav biste vi voleli integrisani viewer? Nemo' da preterujete :D

glitch
13.3.2007, 20:39
E, pa tako kazi; mene ACDSee 3.11 i dalje podseca na Win98SE. Znaci, ako mene pitas, nesto takvo je fenomenalno resenje!