PDA

Prikaži potpunu verziju : mIRC problem


Marko 0401
10.3.2007, 14:58
Ovako,
koristim net na 2 PC-a preko iste ADSL konekcije, tj. laptop je povezan preko WLAN-a a Desktop kablom na isti ruter.
Kad koristim mIRC na jednom PC na drugom ne mogu nikako da se konektujem.
Predpostavljam da to ima neke veze sa IP adresom posto oba imaju istu,samo se zadnji broj razlikuje posto su umrezeni preko tog rutera.

Da li znate resenje za ovaj problem,kako da koristim Mirc na oba PC-a istovremeno??

jonathan
10.3.2007, 15:40
mislim da to nema veze sa umrezavanjem racunara ...dva mirca moze otvorit na jednom kompu i imat dva nicka.. ti imas drugi problem

Marko 0401
10.3.2007, 23:49
Ali cim na jednom ugasim Mirc na drugom onda moze da radi :confused: .
Ima li neko ideju sta bi moglo da bude???

Freško
11.3.2007, 2:05
Kad koristim mIRC na jednom PC na drugom ne mogu nikako da se konektujem.
Predpostavljam da to ima neke veze sa IP adresom posto oba imaju istu,samo se zadnji broj razlikuje posto su umrezeni preko tog rutera.

Prvo nešto u vezi IP adresa :
Znaci ako imaš na prvom racunaru recimo 192.168.0.1 a na drugom 192.168.0.2 , to ne znaci da ta dva racunara imaju istu IP adresu . Oni imaju isti opseg IP adresa a ne iste IP adrese (imaju različitte ip adrese).
Nadam se da ovo nije zvučalo konfuzno :D

Drugo dali na oba računara pokušavaš da se konektuješ na mIRC preko istog nika ili si za oba računara pokušavao da koristiš isti nik. E pa ako pokušavaš da se uloguješ preko istog nika na dva računara to neće biti moguće ne zbog toga što deliš konekciju ili što oba računara imaju isti rang adresa već zbog toga što nije moguće da se na nijedan mesindžer ukonektuješ sa istim nikom na dva racunara istovremeno...... To jednostavno nije izvodljivo , moraš prvo da se na jednom odjaviš a zatim na drugom da se prijaviš i to je to .... :)

Marko 0401
11.3.2007, 13:23
Prvo nešto u vezi IP adresa :
Znaci ako imaš na prvom racunaru recimo 192.168.0.1 a na drugom 192.168.0.2 , to ne znaci da ta dva racunara imaju istu IP adresu . Oni imaju isti opseg IP adresa a ne iste IP adrese (imaju različitte ip adrese).
Nadam se da ovo nije zvučalo konfuzno :D
Got it,nije konfuzno :D

Drugo dali na oba računara pokušavaš da se konektuješ na mIRC preko istog nika ili si za oba računara pokušavao da koristiš isti nik. E pa ako pokušavaš da se uloguješ preko istog nika na dva računara to neće biti moguće ne zbog toga što deliš konekciju ili što oba računara imaju isti rang adresa već zbog toga što nije moguće da se na nijedan mesindžer ukonektuješ sa istim nikom na dva racunara istovremeno...... To jednostavno nije izvodljivo , moraš prvo da se na jednom odjaviš a zatim na drugom da se prijaviš i to je to .... :)
Ne ne,na drugom pokusavam tj. brat pokusava da se konektuje sa potpuno drugim nickom ali nema sanse.
*Disconected
*Disconected
*Disconected
*Disconected...

Marko 0401
12.3.2007, 22:29
Znaci niko nema ideju sta bi moglo da bude :confused:

Moracemo ja i brat da chatujemo na smjene nema druge :) .

Marko 0401
14.3.2007, 13:58
mislim da to nema veze sa umrezavanjem racunara ...dva mirca moze otvorit na jednom kompu i imat dva nicka.. ti imas drugi problem

E vidis ja to ne mogu da uradim,sad sam bas probao i nece.A skinuo sam drugu verziju Mirca,reinstalirao i opet nece.

Nego poceo sam da pricam sam sa sobom na ovom topicu...:opanachke

^GOJKO^
15.3.2007, 21:32
Jesi li probao da koristis XCHAT?