PDA

Prikaži potpunu verziju : BG Wireless za pocetnike


The Finest Serbian Since '82
23.12.2005, 22:26
Zna li neko nesto o opremi koja je potrebna za povezivanje na pomenutu mrezu, o programima koji se koriste za razmenu fajlova, i podesavanjima u njima. Znam da neke od odgovora mogu naci na http://www.bgwireless.net ali me interesuju i vasa iskustva.

Pantelija
23.12.2005, 23:18
:icon_eek: jel si procitao statut BGW-a? Ako planiras da ih koristis zaq konekciju na net onda veoma gresis, jer oni nisu ISP vec udruzenje. Ako te zanima w-net onda je moja preporuka da im se pridruzis jer su veoma korektni ljudi napominjem da ja nema w-net pa stoga necu glasati.

pozdrav :icon_cool

The Finest Serbian Since '82
24.12.2005, 0:01
Znam da nisu za izlaz na net. Mene oni interesuju zbog razmene fajlova, igranje itd...

Pantelija
24.12.2005, 0:17
Znam da nisu za izlaz na net. Mene oni interesuju zbog razmene fajlova, igranje itd...

Onda extra preporuka, jer su po meni veoma profesionalni i zabavni.

M@rin
19.1.2006, 16:32
Onda extra preporuka, jer su po meni veoma profesionalni i zabavni.


Oooo, pa hvala na laskavim pohvalama...

BGWireless - http://www.bgwireless.net/forum/
BGWireless - FORUM http://www.bgwireless.net/forum/

Svi ste dobrodosli ...

_________________________
BGWireless - MIRIJEVO AP1

Patton
19.1.2006, 16:53
Svaka preporuka! :icon_cool

_________________________
BGWireless - MIRIJEVO AP3

arsa
26.1.2006, 20:49
Poz za wireless i poziv za pomoc pocetniku...
Vec sam pokusao da Vas kontaktiram ali...
Ja bih pokusao sa Karaburme dobaciti do Stojicinog brda ako se to moze...
Napravih biquad po uputstvu i sad ne znam sta dalje...
Molim nekoga da mi pojasni sta sa svim ovim stvarcicama...

M@rin
27.1.2006, 18:10
Arso dobrodosao nam!!!!

Ovako, rekao si da si sa karaburme, e sada, to bas i nije najpreciznije odredjeno, gde se tacno nalazis, koja ulica, broj?
Trenutno imamo coveka koji je sa karaburme, sa kantenom rucne izrade (1.340m) zakacen na BGWireless-MIRIJEVO AP1 na Stojcinom brdu. Znaci moze!!!
Ti bi trebao sa dvogledom, da probas da tacno lociras zgrade iznad C-marketa u Mirijevu, odnosno Stojcino brdo.

E sada tehnicka podrska. Kada napravis biquad, on ima N konektor, zenski, tako da ce ti trebati [x] metara kabla CF-200 (www.netiks.co.yu Bregalnicka 5) RP-SMA muski na N muski, u slucaju daje razdaljina od tvoje kartice do mesta gde si postavio biquad oko 10-15-ak metara. Ukoliko je rastojanje od kompa/Wifi kartice vece od 10-ak metara, onosno ukoliko imash opticku vidljivost sa krova zgrade ili ti je takav raspored u kuci, onda bi bilo pozeljno da kupis neki AP (nisu vise skupi) jer od kompa do AP-a je veza preko UTP-a - znaci nema gubitka signala, i u tom slucaji ce ti trebati [x] metara kabla CF-200 ili Cf-400 obicno TNC (zavisi od AP-a) muski na N muski.

Ajde ti prvo pogledaj da li vidis stojcino brdo, da li imas opticku vidljivost, pa cemo mi doci da skeniramo, da definitivno utvrdimo.
p0z

p.s: Evo ti uputstvo za izradu biquada - http://martybugs.net/wireless/biquad/ budi veoma precizan!!!!

M@rin
2.2.2006, 23:34
Arsa je prikacen na BGWireless-Mirijevo AP1, sa rastojanja oko 2 km, signal 100%/63%!
Oprema: kantena rucne izrade, kartica D-link 520+dwl 7 metara kabla CDF-200!!

Eto, dokazali smo da smo profesionalni, shto se zabave tice to ce Arsa da kaze...

Svi ste dobrodosli! :)

Wild Boy
3.2.2006, 1:49
Eto, dokazali smo da smo profesionalni, shto se zabave tice to ce Arsa da kaze...

A nas niste zvali :(

komunista
3.2.2006, 12:39
Apsolutno ko moze neka se kaci sto pre.
Trenutno sam na Beogridu ali skupljam kintu da se nakacim na BG jos je XxX podigao AP na na "Fuziji" a da ne spominjem sto im je DC bogatiji milion puta od Beogrida.

Aleksandar Cekic
10.3.2006, 10:49
E sada tehnicka podrska. Kada napravis biquad, on ima N konektor, zenski, tako da ce ti trebati [x] metara kabla CF-200 (www.netiks.co.yu Bregalnicka 5) RP-SMA muski na N muski, u slucaju daje razdaljina od tvoje kartice do mesta gde si postavio biquad oko 10-15-ak metara.

:dedica:

E sada malo stvarne podrske,te vase price o CF-200 mozete da zadrzite za sebe a i za netix,jer sam provalio da kablom od 15 din/m moze da se poveze kartica sa antenom uz minimalne gubitke.Zapravo razbijajuci glavu koga da pljackam za novac za CF-200 posto sam prethodno vece u gradu slupao isti,palo mi je na pamet da probam sa obicnim koaksijalcem od 75 oma.Kabal duzina 15m kantena na krovu na kartici MSI PC 54G2 radi na -66db sa access pointom udaljenim 3.200m fenomenalno.Sto se tice fidova za sat Imam home made double biquad testiran,izmenjeni 3d korner za 2.4&5.8Ghz.Pa ko zeli neka mi se javi na mail prodigits018@gmail.com